Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
344 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 344 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 39]

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
loukia_84 έγραψε:
υλικα γεμισης
1 μετρια Κολοκυθα κοκκινη
1 φλυτζ. Ρυζι καρολινα
1 φλυτζ. Ζαχαρη
4 Αυγα,
1/2 κουταλακι Κανελλα
1 φλυτζ. Ελαιολαδο
1/2 κουταλακι Αλατι

με ζυμη:υλικα
3 κουπες αλευρι
μια κουπα νερο (ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ Κ ΣΟΔΑ ΑΝΑΨΥΚΤΙΚΟ)
ενα κουταλι αλατι
μισο κουταλακι ξυδι (για να βγει τραγανη)

ΣΤΡΩΝΕΙΕ ΣΕ ΛΑΔΩΜΕΝΟ ΤΑΨΙ ΕΝΑ ΦΥΛΛΟ, ΒΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΓΕΜΙΣΗ,ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ ΦΥΛΛΟ, ΛΑΔΩΝΕΙΣ Κ ΨΗΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ 200, ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ
με ετοιμο φυλλο:
ΛΑΔΩΝΕΙΣ, ΦΥΛΛΟ, ΚΟΛΟΚΥΘΑ, ΖΑΧΑΡΗ , ΚΑΝΕΛΑ Κ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ..ΜΕ ΤΟ ΜΑΤΙ, ΞΕΡΕΙΣ...
Δηλαδή, -επειδή με τα έτοιμα φύλλα δεν έχω καλή σχέση (έτοιμο θα βάλουμε όμως)-, θα ξεπαγώσω τα φύλλα και θα ξεχωρίζω ένα ένα; Πόσες στρώσεις θα κάνω δηλαδή;
Άρα δε θα είναι όπως με το σπιτικό φύλλο που βάζεις ένα κάτω κι ένα πάνω; Embarassed Embarassed

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ναι μωρε το ξερω και καλα κανουν..Τελικα αποφασισα να αφησω την γιογκα και να παω για περπατημα!!!!Αλλα βαριεμαι μονη μου!!Αλλα σκεφτομαι και οτι δεν εχω χωρο να κανω γιογκα *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 5 534787 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 5 534787 τι τραβαμε και εμεις..αυτο που αποφασισα τωρα στην εγκυμοσυνη να γινω φιτ που το πατε.... Razz Razz Δεν μεγαλωνει που δεν μεγαλωνει η κοιλια ας γεννησω ομορφη τουλαχιστον Razz Razz Razz Γεια σου Μιραντζελακι!!

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Σοφακι!! Πως πας με την διαιτα κουκλα? Ποσα εχεις βαλει??

Αν μου πεις κατω απο 5 σε μισω, προκαταβολικα στο λεω χιχιχχιχι Very Happy

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λιγο κατω απο 4,5 Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Αλλα η κοιλιτσα μου ειναι σχεδον ανυπαρκτη και ειμαι στον 7ο *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 5 534787 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 5 534787 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 5 534787

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μιράντζελα γεια σου!!
Μην της δίνεις σημασία γιατί δεν κάνει καλό να της δίνεις!!! Smile

Θέλω κι εγώ πολύ να κάνω γιόγκα, έχω κι εκείνο το dvd αλλά δε βρίσκω χρόνο με άδειο στομάχι (χαχαχαχα) και δεν ξέρω πού να κάνω.. χαλί δεν έχουμε και ούτε πολύ χώρο!
θα πάω σε καμιά φιλη να κάνουμε μαζί!
Πωπω έφαγα ακόμα 3 πιάτα σούπα και έσκασα... τι τα θελα!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οταν λες πιαα εννοεις κανονικα μεγαλα?Και εγω με τις σουπες ετσι κανω....κατσαρολες ολοκληρες!!!!

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μου εχει λειψει κι εμενα η γυμναστικη, και γενικα,η κινηση!!
Πριν μεινω εγκυος παντα εκανα ολο και κατι. Λιγο γυμναστηριο, λιγο αερομπικ.Γιογκα δεν εχω κανει ποτε, λενε οτι ειναι απο τα πιο ευεργετικα για πολλα θεματα, περα απο κορμι!

Αλλα μετα την γεννα, βουρ για ζουμπα, θα κανω ενα 2ωρο την μερα μεχρι να ξαναγινω ανθρωπος!!

Εχω και γιατρο αυριο, και παλι το βλεπω να μου ερχεται κανενα εγκεφαλικο στην ζυγαρια πανω...

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΦΥΛΛΑ ΕΜΠΟΡΙΟΥ (ΤΕΜΠΕΛΙΚΗ ΔΗΛΑΔΗ)ΣΗΜΕΙΩΝΕ ΑΛΛΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΜΗ ΒΑΖΕΙΣ ΑΥΓΑ:

ΓΙΑ 1/2 κιλό φύλλο κρούστας κολοκύθα τριμμένη ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΚΙΛΟ
3 κουτ. σούπας ρύζι
1 φλιτζ. τσαγιού καρύδια(ΑΝ ΘΕΣ) 1 φλιτζ. τσαγιού ζάχαρη
1 φλιτζ. τσαγιού μαύρες σταφίδες(ΑΝ ΘΕΣ)
1/2 κουτ. γλυκού κανέλα
1 φλιτζ. τσαγιού ελαιόλαδο
ΑΝ ΘΕΣ ΠΡΟΣΘΕΤΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΑ ΜΠΑΧΑΡΙΚΑ(ΜΟΣΧΟΚΑΡΥΔΟ, ΓΑΡΥΦΑΛΛΟ, ΣΟΥΣΑΜΙ, ΤΟΥ ΠΑΕΙ Κ Η ΜΑΥΡΗ ΖΑΧΑΡΗ)

ΛΑΔΩΣΕ ΑΡΧΙΚΑ 3-4 ΦΥΛΛΑ, ΒΑΛΕ ΓΕΜΙΣΗ, ΣΤΡΩΣΕ ΦΥΛΛΟ, ΒΑΛΕ ΓΕΜΙΣΗ, ΚΟΚ.ΚΡΑΤΑ 3-4 ΦΥΛΛΑ ΓΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ(ΠΑΝΤΑ ΛΑΔΩΜΕΝΑ).ΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ ΨΗΣΤΗΝ

Α!ΣΤΡΑΓΓΙΞΕ ΤΟ ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΟΛΟΚΥΘΙ

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμενα το πιλατες μου αρεσε πολυ περα απο το αερομπικ που το λατρευω γιατι εχει πολυ χορο μεσα...κανει ενα σωμα πετρα το ατιμο,κανει καλο στην ισορροπια του κορμου και στο αναπνευστικο..σουπερ γυμναστικη!!!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Άρα δε θα είναι όπως με το σπιτικό φύλλο που βάζεις ένα κάτω κι ένα πάνω;

ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΤΑΓΗ Η ΠΡΩΤΗ ΜΕ ΤΗΝ ΖΥΜΗ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ....ΕΣΥ ΘΕΣ ΜΕ ΕΤΟΙΜΟ!

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
loukia_84 έγραψε:ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕ ΦΥΛΛΑ ΕΜΠΟΡΙΟΥ (ΤΕΜΠΕΛΙΚΗ ΔΗΛΑΔΗ)ΣΗΜΕΙΩΝΕ ΑΛΛΗ ΚΑΛΥΤΕΡΑ.ΜΗ ΒΑΖΕΙΣ ΑΥΓΑ:

ΓΙΑ 1/2 κιλό φύλλο κρούστας κολοκύθα τριμμένη ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΚΙΛΟ
3 κουτ. σούπας ρύζι
1 φλιτζ. τσαγιού καρύδια(ΑΝ ΘΕΣ) 1 φλιτζ. τσαγιού ζάχαρη
1 φλιτζ. τσαγιού μαύρες σταφίδες(ΑΝ ΘΕΣ)
1/2 κουτ. γλυκού κανέλα
1 φλιτζ. τσαγιού ελαιόλαδο
ΑΝ ΘΕΣ ΠΡΟΣΘΕΤΕΙΣ ΚΙ ΑΛΛΑ ΜΠΑΧΑΡΙΚΑ(ΜΟΣΧΟΚΑΡΥΔΟ, ΓΑΡΥΦΑΛΛΟ, ΣΟΥΣΑΜΙ, ΤΟΥ ΠΑΕΙ Κ Η ΜΑΥΡΗ ΖΑΧΑΡΗ)

ΛΑΔΩΣΕ ΑΡΧΙΚΑ 3-4 ΦΥΛΛΑ, ΒΑΛΕ ΓΕΜΙΣΗ, ΣΤΡΩΣΕ ΦΥΛΛΟ, ΒΑΛΕ ΓΕΜΙΣΗ, ΚΟΚ.ΚΡΑΤΑ 3-4 ΦΥΛΛΑ ΓΙΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ(ΠΑΝΤΑ ΛΑΔΩΜΕΝΑ).ΜΙΑ ΩΡΙΤΣΑ ΨΗΣΤΗΝ

Α!ΣΤΡΑΓΓΙΞΕ ΤΟ ΛΙΓΟ ΤΟ ΚΟΛΟΚΥΘΙ
Α μπράβο! αυτή μου φαίνεται πιο κοντά στα γούστα μου! Smile
σουσαμάκια κανελίτσες κλπ!! Smile

Σε υπέρευχαριστώ!! Αύριο θα την επιχειρήσω!!

Σοφία, όταν λέω πιάτα εννοώ κούπες δημητριακών.. γεμάτες σχεδόν...
άσε σου λέω... δεν μπορώ να αναπνεύσω!!!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μια χορτοσουπιτσα θα την ετρωγα τωρα Razz Razz

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αααααα, Λουκια, κι εσυ εξπερ στην μαγειρικη εισαι????? Καμια παρηγορια δηλαδη απο πουθενα δεν θα βρω εγω η ασχετη???? Mad

Πιλατες τελειο, αλλα δεν ξερω πολυ κουραστικο μου φαινεται ρε παιδι μου...Δεν ξερω...

Ασχετο, χθες τις εβλεπα ολες στον Dancing που ηταν 1,5 κιλο με το ζορι... Τς Τς τς τς... τι ακτασταση ειναι αυτη ρε παιδι μου????

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΩΝ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΑΛΙΑ.YOGA, PILATES, POWER YOGA, AEROBIC, STEP ΑΛΛΑ ΠΗΓΑΙΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΛΛΗΤΕ ΜΟΥ ΚΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΓΕΛΟΥΣΑΜΕ!ΤΙ ΑΕΡΟΠΛΑΝΙΚΑ ΚΙ ΑΥΤΑ!ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΕΝΔΥΝΑΜΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΟΟΟΟΟΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥΥ ΤΕΜΠΕΛΑ... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Η ΖΟΥΜΠΑ ΝΟΜΙΖΩ ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΕΛΚΥΕ...

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πωπω ζουμπα εψαχνα οταν ειχα μεινειεγκυος και δεν το ηξερα ακομα....Παλι καλα που δεν γραφτηκα,να χασω πρωτον τα λεφτα να παθω και τιποτα με τοσο χτυπημα..Αλλα ειναι τεεεεεεεεεεελειο τελειο!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΓΕΙΑ ΣΟΥ Mirantzela!ΣΟΡΡΥ...ΣΗΜΑΣΙΑ ΔΕ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ Η ΓΑΙΔΟΥΡΑ ... Embarassed Embarassed ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΛΗΛΗ ΣΥΝΤΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΖΩΗ...

ΖΩΗ, ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΗ, ΕΓΓΥΗΜΕΝΑ ΣΟΥ ΤΗΝ ΛΕΩ ΑΥΤΗ, ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ, Κ ΧΩΡΙΣ ΠΟΛΥ ΚΟΠΟ...ΜΗΝ ΤΣΙΓΚΟΥΝΕΥΤΕΙΣ ΖΑΧΑΡΗ Κ ΚΑΝΕΛΑ ΜΟΝΟ..ΤΗΣ ΠΑΕΙ ΤΡΕΛΑ!Κ ΤΟ ΡΥΖΑΚΙ, ΙΣΑ ΛΙΓΟ ΠΟΥ ΚΡΑΤΑΕΙ, ΕΙΝΑΙ ΚΟΛΑΣΗ...

Mirantzela ΚΙ ΕΜΕΝΑ Η ΑΝΑΓΚΗ ΜΕ ΕΜΑΘΕ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΥΩ, ΘΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΜΙΚΡΗ ΕΙΣΑΙ ΜΩΡΕ ΑΚΟΜΑ, ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ...ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΧΡΟΟΟΟΝΙΑ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΑΜΑ.ΑΝ ΗΘΕΛΑ ΑΣ ΕΚΑΝΑ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ...

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Τωρα που λεμε για γυμανστικη ηθελα να ξεκινησω λατιν (επιτελυς) οταν γεννουσα να το εχω και ως γυμναστικη αλλα ο καλος μου ζηλευει τον παρτενερ Razz Razz Razz

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτή η σούπα που έφτιαξα σήμερα είναι απλούστατη!! Μπορείς να την αποκαλέσεις και χορτόσουπα! Μιλάμε ότι σε 20 λεπτά τρως!

Βάζω μαζί στην κατσαρόλα σκόρδο, κρεμμύδι, πατάτα, καρότο και κολοκύθα κόκκινη (ποσότητες αναλόγως προτίμησης) και τσιγαρίζω λίγο με ελαιόλαδο (εννοείται).. μόλις τσιγαρίσω ρίχνω τις κόκκινες φακές τις οποίες έχω φουσκώσει για λίγο ή έχω βράσει για λίγο (είναι πολύ μαλακές) και ρίχνω και το σέλινο.. νεράκι ζεστό και βράσιμο κανένα 10λεπτο για βράσουν τα πιο σκληρά.. μετά παίρνω εκείνο το ματσούκι και τα λιώνω όλα..
Το μυστικό για μένα στο μαγείρεμα είναι να βάλεις μυρωδικά..
Εγώ βάζω ό,τι βρω μπροστά μου και μ'αρεσει και νομίζω ότι θα πηγαίνει..
Από αλάτι (το το ιμαλαίων που προσθέτω πιπέρι και δεντρολίβανο), πιπέρι (μιξ 3 ειδών), καγιέν, βασιλικό αποξηραμένο, μίγμα ριγανοθυμαροματζουράνα.. κατά κύριο λόγο αυτά! Στη συγκεκριμένη σούπα τα έβαλα όλα σήμερα!!
Κι έτσι αποφεύγω ζωμούς λαχανικών...

Σας αφήνω! πάω σε μία συνεδρία που εχω. τα λέμε αν όχι αργά απόψε, αύριο!
μάκιααα

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ναι κι εγω τρελαινομαι γαι ζουμπα! Και εχει γινει πολυ μοδα τωρα στο διαστημα που ειμαστε εγκυες. Πολυ χτυπημα ρε παιδι μου, λιωνεις, αλλα εχει αποτελεσματα! Εγω σιγουρα ετσι θα τα χασω τα κιλα, βαριεμαι πλεον γυμναστηριο σκετο...

Μωρε κι εγω οταν σπουδαζα εμενα 3 χρονια μακρυα απ'την μαμα μου, αλλα και παλι δεν εμαθα.Σαλατες, κανενα μακαρονι, και κατα τα αλλα λεσχη και απέξω ετρωγα..
Βασικα νομιζω οτι δεν το εχω καθολου με ολα αυτα... Ισως μονο με τα γλυκα να τα παω καλυτερα. Κατα τα αλλα κλαφτα...

Λατιν ε???Καλα η λατιν ειναι ολα τα λεφτα!!Δουλευα σε λατιν μπαρ σερβις στην Κερκυρα και ειχαν βραδυες με δασκαλο και τετοια, και κατι ψιλα ξερω! Ειναι ευκολη νομιζω η λατιν για εμας τις Ελληνιδες.

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειδικα αμα εχεις εντονο ταπεραμεντο τιιιποτα δεν σε σταματαει... *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 5 604962 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 5 604962

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι απο ταμπεραμεντο ως λαος αλλο τιποτα!!! Αλιμονο στις Βορειες, Σουηδεζες Γερμανιδες κλπ που ουτε καν που ξερουν τι εστι ταμπεραμεντο!!!
*Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 5 328109 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 5 328109

Παλι μονη μ εμεινα ρε γαμωτο. Η απολυτη βαρεμαρα.. Πηγε το παιδι μου στην δουλεια, ξημερωματα θα γυρισει *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 5 534787 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 5 534787

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΑΣΕ...ΚΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕ ΠΡΩΙ ΠΑΛΙ ΛΕΙΠΕΙ...ΥΠΟΧΡΕΩΣΕΙΣ...ΒΑΡΕΜΑΡΑ ΔΕΝ ΛΕΣ ΤΙΠΟΤΑ..ΚΙ ΟΤΑΝ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΤΡΩΩ.ΕΧΩ ΤΑΡΑΞΕΙ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ....ΠΕΙΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΩΩΩΩΩΩ!

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω μια απο τα ιδια Λουκια...Φαγητο, η μονιμη λυση.. Με γερανο θα με πανε στην κλινικη αν συνεχισω ετσι...


Τωρα που το θυμηθηκα, να ρωτησω κατι θελω. Αν δενκανω λαθος πηρε καπου το ματι μου την Βικτωρια στο προηγουμενο θεμα??
Για να μην καθομαι να ψαχνω τωρα 50 σελιδες,ας μου πει καποια αν διαβασε, ειναι καλα ε? Δεν ειχε καποιο προβλημα ελπιζω..

Mirantzela!

Mirantzela!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σκεφτηκα μολις τωρα οτι θα ηταν τελειο αν το μωρακι μου ερθει πιο νωρις τελικα, να ερθει στις 27 Δεκεμβρη, που εχουμε κι επετειο με τον Χρηστο!!!Πολυ τελειο ταιμινγκ θα ηταν!!! *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 5 215994 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 5 215994

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μιραντζελακι γεια σου!
Καλα την ειδες την Βικτωρια... εμφανιστηκε. Αν δε κανω λαθος ελειπε απο το σπιτι της γι'αυτο και δεν εμπαινε... δεν ειχε προσβαση στο ιντερνετ εκει που ηταν. Ολα καλα ειναι και με εκεινη και με το μπυμπουκι που περιμενει.
Εσυ πως πας? εισαι καλυτερα?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις