Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
530 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 530 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 39]

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πωπωωωω ατιμες ορμονες με πηραν τα κλαμματα *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 534787 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 534787
Και φοβηθηκα κιολας γιατι ειμαι και φοβιτσιαρα...και εγω δεν εχω τατουαζ Δωωωωρα Razz Razz αλλα δεν ξερω αν αντεξω τοσο πονο

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αα μολις εφαγα 2 καλαμακια και μια σαλαταρα του σεφ ονειρο!!!!!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Με μαγιονεζα????Τα λιπαρα δεν κρατανε ψηλα το ζαχαρο?

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Με μαγιονεζα????Τα λιπαρα δεν κρατανε ψηλα το ζαχαρο?
κομπλε!σημερα δεν θα μου το ανεβασει το εχω ξανακανει.αυριο δεν ξερω!!!!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εεεε ναι τα λιπαρα απο μονα τους δεν αυξανουν το ζαχαρο αλλα το κρατανε παρα πολλες ωρες ψηλα..η καπως ετσι scratch scratch

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Εεεε ναι τα λιπαρα απο μονα τους δεν αυξανουν το ζαχαρο αλλα το κρατανε παρα πολλες ωρες ψηλα..η καπως ετσι scratch scratch
καπως ετσι!να δω το πετυχα?

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω βαριεμαι να κοψω την σαλτα τωρα απιστευτα πολυ!!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sofki έγραψε:Εγω βαριεμαι να κοψω την σαλτα τωρα απιστευτα πολυ!!
και ναι!ειναι γεγονος! 1,26 τελειο!!!!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ααααα μια χαρα!!!!!!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γυρισαμε απο τον γιατρο!!!
Καναμε τον πρωτο καρδιοτοκογραφο, πολυ βαρεθηκα κι ας εκατσα λιγη ωρα εκει. δε μπορω να με δενουν και να με κρατανε ακινητη... ευτυχως το κοριτσι μου τα πηγε τελεια! μετα καναμε και κανονικο υπερηχο οπου μαθαμε πως η μπεμπα ειναι 2,3 κιλα και καναμε και doppler. Ζητησα και μου εγραψε και εξετασεις για τοξοπλασμα μαζι με τις γενικες αιματος και ουρων. Τωρα παμε σε 2 βδομαδες και μετα καθε βδομαδα.
Πηγαμε και στην βιοκλινικη για να μαθουμε τι παιζει. Απαντηση: παρτε τωρα τις τιμες και καμια βδομαδα πριν γεννησεις ξαναρωτα γιατι δε ξερουμε τι θα ισχυει. Επισης, μου ειπε η μαια οτι τους ηρθε εγκυκλιος να μειωθει κι αλλο το ποσο που δινει ο εοπυυ στην κλινικη και τωρα περιμενουν να δουν ποτε θα βγαλει νεα τιμιλογια η κλινικη ή αν θα κρατησει ιδιες τιμες και θα τα χρεωθει αυτη.
Ελπιζω να μην σας επρηξα, ουτε να σας στεναχωρησα με τα νεα του εοπυυ.

Εγω παντως εχω κατι νευρα δε λεγεται!!!

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Παντως απο οτι εχω διβασει Σμαρουλα,οι μαιες στην βιοκλινικη δινουν πολυ λανθασμενες οδηγιες για τον θηλασμο οποτε να προσεχεις!!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπραβο Σμαρουλα!!!ολα καλα!!!!! για τον εοπυ τα εχεις παρει?αναμενομενο..θα γινονταν ...

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σοφακι αντιθετα εχω ακουσει καλα λογια. Σαν κλινικη ξερω οτι στηριζει πολυ τον μητρικο θηλασμο, σαν μαιες ειναι δυστυχως που θα πεσεις. Γι΄'αυτο προσπαθω ναμαθω οσο πιο πολλα μπορω για τον θηλασμο πριν καν παω εκει ωστε να μπορω να κρινω αν μου λενε μπαρουφες ή σωστα πραγματα.

Φιλιτσα δεν τα εχω παρει με τον εοπυυ. τα εχω παρει με τον καλο μου. Οταν ηρθε απο την δουλεια μου τα εχωσε γιατι πηγα κι εβαλα τις μποτες χωρις να ειανι εδω να με βοηθησει γιατι δε πρεπει να παιδευομαι. Αλλα βασικα πραγματα που θα μπορουσε να κανει για να μην παιδευομαι δεν κανει, για τις μποτες αγχωθηκε. Με πηρε το παραπονο κι αρχισα να κλαιω, αντι να τσιριζω, ατιμες ορμονες. πηγαμε στον γιατρο και ειμασταν μελι γαλα και γελια και χαρες και δε ξερω κι εγω. γυρναμε σπιτι και ετσι στο ασχετο παταμε αλλο ενα καυγα και τωρα τα νευρα μου ειναι πανω απο το κεφαλι μου. Ξερεις δε μαλωνουμε συχνα και εχω ταραχτει παρα πολυ.

Παω να προσπαθησω να κοιμηθω γιατι οσο καθομαι φουντωνω, ατιμες ορμονες...

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελα μωρε μην στεναχωριεσαι Sad( γινονται αυτα..νευρα,κουραση,ορμονες...

Ναι αυτο εννοω οτι ειναι αναλογα στην μαια που θα πεσεις

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:Σοφακι αντιθετα εχω ακουσει καλα λογια. Σαν κλινικη ξερω οτι στηριζει πολυ τον μητρικο θηλασμο, σαν μαιες ειναι δυστυχως που θα πεσεις. Γι΄'αυτο προσπαθω ναμαθω οσο πιο πολλα μπορω για τον θηλασμο πριν καν παω εκει ωστε να μπορω να κρινω αν μου λενε μπαρουφες ή σωστα πραγματα.

Φιλιτσα δεν τα εχω παρει με τον εοπυυ. τα εχω παρει με τον καλο μου. Οταν ηρθε απο την δουλεια μου τα εχωσε γιατι πηγα κι εβαλα τις μποτες χωρις να ειανι εδω να με βοηθησει γιατι δε πρεπει να παιδευομαι. Αλλα βασικα πραγματα που θα μπορουσε να κανει για να μην παιδευομαι δεν κανει, για τις μποτες αγχωθηκε. Με πηρε το παραπονο κι αρχισα να κλαιω, αντι να τσιριζω, ατιμες ορμονες. πηγαμε στον γιατρο και ειμασταν μελι γαλα και γελια και χαρες και δε ξερω κι εγω. γυρναμε σπιτι και ετσι στο ασχετο παταμε αλλο ενα καυγα και τωρα τα νευρα μου ειναι πανω απο το κεφαλι μου. Ξερεις δε μαλωνουμε συχνα και εχω ταραχτει παρα πολυ.

Παω να προσπαθησω να κοιμηθω γιατι οσο καθομαι φουντωνω, ατιμες ορμονες...
αχ Σμαρουλα μου αντε κοριτσακι μου καληνυχτα!μην στεναχωριεσαι!!!!!παω και εγω φιλακια τα λεμε!!!!!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ουφ!μεχρι να σας διαβασω φυγατε ολες.

Σμαρουλα οι ορμονες ειναι.Τι να πουμε κ εμεις που μαλωναμε χωρις λογο μπροστα στους γονεις του την προηγουμενη Κυριακη.Τουρμπο με ειχε κανει κ ολο αυτο γιατι τον ρωτησε η μανα του τι παιζει με τη δουλεια του κ αν το εχει ψαξει για την αδεια ανατροφης κ δεν ηθελε να απαντησει.
Καρδιοτοκογραφο γιατι εκανες απο τωρα?Νομιζω απο την 36η ξεκινανε 1 καθε βδομαδα.Κ εγω ραντεβου στις 34 κ μετα 36 βδομαδες εχω αλλα δε μου ειπε κατι για καρδιοτοκογραφο.

Φαγητο...Κατι σε λαχανικο θα κανω αυριο.Αρακα,φασολακια,αγγιναρες αλα πολιτα.Θα δω οτι πετυχω στο σουπερ μαρκετ.

Σουτιεν εγω δεν ξερω τι νουμερο φοραω πλεον παντως κανενα απο τα παλια δε μου κανει...Κ οχι λογω στηθους αλλα λογω διαμετρου θωρακα.Σουτιεν θηλασμου θα παρω τελευταια στιγμη.

Πηρα κ μποτιτσες σημερα.26€ απο τα voi-noi. Smile

Αυτα...Δε θυμαμαι τι αλλο διαβασα...
Α!Κ εμενα μεσα επεσε στο φυλο το σαιτ.

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω παντως καπου εδω βρισκομαι..το εχω λιωσει σημερα Razz Razz

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γιατι νομιζα οτι κανεις αγκαλιτσες με τον καλο σου... confused

Sofki

Sofki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ο καλος μου σαν μικρο γουρουνακι πυο ειναι ηθελε γλυκο και με κοιτουσε σαν κουταβι και πηγα και του εφτιαξα....Δεν μπορω να του χαλασω το χατηρι...Εφτιαξα τηγανιτες μπανανες με σοκολατα της στιγμης ^_^ θελετε συνταγη?

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εννοειται!Λεμε ποτε οχι σε φαι κ γλυκο???

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα κοριτσια μου!!! ξυπνησα!!!! Απο τις 6, αυτα παθαινεις αμα πηγαινεις για υπνο πριν βγουν τα φαντασματα!!!

Πηγα ξαπλωσα χτες και επιασα το βιβλιο μου, αφου διαβασα και συγκινηθηκα ηρθε και το παλικαρι μου για υπνο, τα βρηκαμε, αγκαλιαστηκαμε λιγο και ολα καλα. Μεταξυ μας... γιατι εγω νευρα εχω ακομη... μια κλαψοθεραπεια θελω αλλα δε μου καθεται...

Δωρακι δε ξερω να σου πω γιατι καναμε καρδιοτοκογραφο, ουτε κι εμενα μου το ειχε πει απο πριν. Μπορει κι εσενα να σου κανει. Ποτε ειπαμε πας?

ΣΟΦΙΑΑΑΑΑΑ αναφερεις τις λεξεις μπανανα και σοκολατα και πας για υπνο???? Συνταγη αμεσα παρακαλω!!!!

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημέρα Σμαρώ , πρωινη πρωινη σημερα ...SmileSmile

Σοφία φεύγεις και μας αφήνεις με μία λιγούρα στο στόμα, μπανάνα και σοκολατα ειναι θανατηφορος συνδυασμος... και εγω θελω συνταγη *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 982137 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 982137 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 982137 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 982137

χθες βγήκαμε με τον αντρούλη μου για μία μικρή βόλτα σε μαγαζιά με παιδικά και μάλλον καταλήξαμε σε κούνια ... *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 328109 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 328109 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 328109 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 328109 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 328109 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 328109

τωρα για προικα , ακομα παιδευομαι ....ειναι το αναποφασιστο που σας εχω ξαναπει ... επισης οταν μου αρεσει κατι ζηταω τη γνωμη απο τις αδερφες μου και τελικα μπερδευομαι περισσοτερο ...χιχιχιχ... αλλα γουστα εχουν αυτες , αλλα σχεδια τους στελνω να δουν και αλλα μου απαντανε οτι τους αρεσουν και γινεται ενας χαμος ...που να αποφασισω μετα απο ολα αυτα ???? No No No No No No No No No

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια εχω λιγοτερο απο 60μερες .....!!!!!!!!!!!!!!!!! *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 654316 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 654316 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 654316 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 654316 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 654316 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 654316 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 654316 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 654316 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 654316 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 654316 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 654316 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 17 654316

Σμαρω τυχερουλα , την ειδες την κορακλα σου εε ?? μεγαλωσε μωρε, 2300... εγω σε μια βδομαδα θα παω ξανα .. εχω και εξετασεις την Παρασκευη , θα κανω και την 3η καμπυλη και ψιλοαγχωνομαι ακπως ...

βρε κοριτσια , μετραω τελευταια την πιεση μου και μου φαινεται οτι η μικρη ανεβαινει πολυ .... φυσικα γραφω τις τιμες και θα τις δειξω στο γιατρο αλλα η φαρμακοποιος μου ειπε οτι η αναλογια μικρης μεγαλης ειναι : το μισο της μεγαλης +1...εμενα ειναι παντα περισσοτερο, ειναι +1,5 ή +2 ...π.χ. μεγαλη 130 και μικρη 83...μεχρι 95 εχει φτασει η μικρη και επισης και οι παλμοι μου καποιςε στιγμες ειναι πολυ αυξημενοι ....μεχρι 100 φτανουν η 105....ενω οταν ειμαι κανονικα ειναι στο 65-70...γιατι αραγε ??? τι να σημαινουν αυτα ???

εξαιτιας των κιλων ειχα παντα φοβο για ζαχαρο εγκυμοσυνης και για προεκλαμψια .... ευτυχως μεχρι τωρα δεν ειχα καμια ενδειξη για κανενα απο τα δυο ....τωρα ομως αρχιζω και αγχωνομαι

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Ελένη!! Όπως φαίνεται είσαι μόνη εδώ γύρω!! Smile
Ξύπνησα κι εγώ μετά κόπων και βασάνων..
λέω να μαγειρέψω αυτό http://www.gastronomos.gr/grigores_sintages/1489/Mprokolo-me-auga-matia-kai-feta-sto-fourno

που το βρήκε ο καλός μου και μου το στειλε με μέιλ χθες (εντάξει το πιάσαμε το υπονοούμενο!).. φαίνεται κι εύκολο..
Ντοματίνια δεν εχω τώρα που το σκέφτομαι.. όυτε καν ντομάτες.. μήπως να έβραζα το μπρόκολο, να έφτιαχνα και μία ομελέτα όταν γυρίσω;.. Wink η ουσία είναι ίδια! Smile

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α είναι κι η Σμαρώ εδώ! Τώρα το είδα!!
Σμαρώ, η μικρή σου πετάει!! Και το καρδιοτοκογράφημα είναι είναι ωραία αίσθηση βρε!! Smile Βαρετό μεν, αλλά παρακολουθείς το τουκου τούκου! Τι ποσοστό έδειξε το μηχάνημα στις συσπάσεις;
εχω την αίσθηση ότι η δική μου θα είναι λίγο πιο μεγάλη σε μέγεθος.. μπορεί να είναι και καλό αυτό αφού θα γεννήσουμε νωρίτερα! Σκέψου ότι 29 και 3ημερών ήταν 1664γρ.

Μπήκε τη Δευτέρα μία φίλη, διαβητική, να γεννήσει με πρόκληση και χθες βράδυ που μιλήσαμε, δεν είχε ενεργήσει αυτό το τζελ που σου βάζουν.. σήμερα θα της έσπαγαν τα νερά αν δεν γινόταν κάτι κατά τη διάρκεια της νύχτας... για να δούμε..

Αχ και η περιγραφή της κοπέλας χθες πολύ συγκινητική!
Έβλεπα κι ένα βίντεο προχθές για τοκετό και έλιωσα!! Θα σας δώσω το λινκ αν θέλετε.. Eίναι στ' αγγλικά αλλά σχετικά κατανοητά.
Είναι 3 βίντεο που δείχνουν τα 3 στάδια του τοκετού από περιγραφές μητέρων.
http://www.babycentre.co.uk/video/labour/first-stage-of-labour/

Αντε πάω να πλύνω κάτι πιατάκια και να βράσω μπρόκολο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις