Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
612 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 612 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 39]

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τα παιρνω με τη σειρα...

Τι δουλεια κανει ο καλος σου Σμαρω μου κ τον στελνουν εκει πανω?Να αρνηθει!Ας στειλουν καποιον αλλο! Twisted Evil

Κ εμενα μεσα θα ειναι ο καλος μου μεχρι τελους!Αν αντεχει θελω να τραβαει κ βιντεο!Το θεμα ειναι οτι δεν αφηνουν...Επισης ρουμινγκ ιν μονο σε μονοκλινα κ σουιτες επιτρεπουν!Εσυ Σοφακι το εχεις ψαξει?Στα δημοσια οντως δεν αφηνουν κανεναν μεσα.Εισαι ομως μαζι με αλλες γυναικες κ ενα σωρο ειδικευομενους κ φοιτητες να σε κοιτανε σαν χαζοι!Κ δεν μπορεις δυστυχως να ζητησεις να φυγουν.Οσο για τις ελλειψεις ειναι τρομερο.Ουτε επισκληριδιο δε σου κανουν.

Σμαρω φοβερη ταπετσαρια!Ειδα κ μια κουρτινα σημερα στη λαικη με μικρα λουλουδακια που θα ταιριαζε γαντι!Κ εγω θελω ντουλαποδωματιο!!!Το ζητουσα κ πριν καμια βδομαδα απο τομ καλο μου κ γελαγε...Εδω δεν εχουμε κανονικο δωματιο να χωραμε θες κ ντουλαποδωματιο?ηταν η απαντηση του...Αν ποτε (ποτέ μαλλον) παρουμε δικο μας σπιτι θα φροντισω να εχει ενα!

Για τον ΕΟΠΥΥ θα διαβασω αργοτερα...

Ζωιτσα κ εγω εχω δει ρεπορταζ για τον συγκεκριμενο γιατρο στην τιβι.Δε θυμαμαι αν ηταν στις ειδησεις ή σε εκπομπη.

Με γεια το καροτσι Σμαρω μου.

Μαρακι αντε να στρωσεις με το καλο αλλα με μετρο οι δουλειες ε!Περαστηκα κ στον ταλιμπαν σου!

Φιλιτσα μου υπομονη με την ολη κατασταση σας.

Ελενη τελεια ειναι η καμπυλη σου.Μην ανηστχεις για τπτ!

Εγω μια χαρα.Χθες μιλουσα με τη μαμα κ μετα με θειες κ ξαδερφες στο τηλ για κανενα 3ωρο κ εγινα πτωμα.Ειχα κ κατι τρελες καουρες κ ξαπλωσα απο τις 11!Σημερα εκανα μια βολτα στη λαικη.Βρηκα κουρτινα για το δωματιο της μπεμπας!!!οταν παω σπιτι κ την κρεμασω θα σας στειλω φωτο.Δεν εχει καμια σχεση με αυτο που ειχα αρχικα στο μυαλο μου αλλα μου αρεσε πολυ.Ταιριαζει με το χαλι!

Το μενου σε μας χθες ειχε πατατες γιαχνι κ σημερα συκωτι στο φουρνο με κοκκινη σαλτσουλα.Πρεπει να περιορισω κ το αλατι γιατι το πριξιμο συνεχιζεται κ δεν τρωγονται πλεον οι σαλατες.Ειναι ανοστες... *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 35 534787 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 35 534787
Α!Εννοειται εκανε κ κεικ η μαμα κ ψωνισε κ χιλιες δυο λιχουδιες κ πρεπει υποχρεωτικα να φαω απο ολες για να μην στεναχωριεται...!!!Ηθελε να κανει κ γλυκο αλλα δεν την αφησα.Θα παρουμε απ'εξω.Γιορταζει κ αυτη την Κυριακη! *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 35 328109 Αυτα τα νεα μου προς το παρον...Α!Εχουμε κ τον μπαμπα χαλια απο τη μεση του.Σημερα δε μπορουσε να σηκωθει κ ειναι στο νοσοκομειο τωρα.Απο τις 12:30 περιμενουν να ερθει η σειρα τους.Αντε να δουμε τι θα γινει...

mpompiras


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δωρακι μου περαστικα στον μπαμπα σου .... μαρη, θα κακοπερασεις πολυ εκει με ολες αυτες τις λιχουδιες ...χιχιχι.. αλλα τι να κανεις ?? θα πρεπει να φας απ' ολες για να μην τους στεναχωρεσεις .. κανε πετρα την καρδια σου και φαε απ' όλα ...SmileSmileSmile
εγω σας αφηνω τωρα για να κανω σαλατιτσα .... τις εκανα τελικα τις πατατες γιαχνι και βγηκαν ωραιες χυλωμενες χυλωμενες ... στ ομωρακι μου μαλλον δεν θα αρεσουν , δεν τις προτιμα ετσι, αλλα ας φαει γεμιστα που περισσεψαν απο χθες, της μανουλας του ... Wink Wink Wink Wink ,.... και τα γεμιστα μηλα που σαςε ελεγα χθες, πολυ νοστιμα κοριτσια ... μπορει να βαζω κ εγω κανενα στο ταψι οταν κανω γεμιστα


φιλακιαααααα

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εΛΕΝΗ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΜΠΥΛΗ!!!!!Δωρα καλα να περασεις στη μαμα!α εγω φακη ειχα σημερα!δεν εχω τελιωσει ακομα θατο δωματιο τελιωσε για φετος,το μπαλκονι θα το κανω με το Σταθη...μετα θα στρωσουμε χαλια με το Σταθη και μετα θα παω για τσιπουρο στο μπαμπα!!!!

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
απο υποχρεωση θα τα φαω ολα...Κριμα ειναι να στεναχωριεται η μανουλα μου!Κ ελεγα να προσεξω λιγο τη διατροφη μου... Rolling Eyes
οσο για τον μπαμπα ευχαριστω αλλα μαλλον δε θα τις γλιτωσει τις ενεσεις... Crying or Very sad
Τα μηλα ηταν με την ιδια γεμιση που ειχαν κ τα υπολοιπα γεμιστα?Ηταν ξεφλουδισμενα ή οχι?Οταν εχεις χρονο πες πως τα κανει.Θα με ενδιεφερε να το δοκιμασω.
α!θυμηθηκα που λεγατε κ για εκμεκ.Δεν το συμπαθω ιδιαιτερα.Αν ειναι πετυχημενο ομως τρωω λιγο.
Φιλακια...

doritaki


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
filitsaki έγραψε:εΛΕΝΗ ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΜΠΥΛΗ!!!!!Δωρα καλα να περασεις στη μαμα!α εγω φακη ειχα σημερα!δεν εχω τελιωσει ακομα θατο δωματιο τελιωσε για φετος,το μπαλκονι θα το κανω με το Σταθη...μετα θα στρωσουμε χαλια με το Σταθη και μετα θα παω για τσιπουρο στο μπαμπα!!!!

Τουλαχιστον δε σε εχει στην αναμονη αν θα γινει ή οχι.Αντε να στρωσετε να μην κρυωνουν τα παιδια κ το δωματιο ας γινει την ανοιξη.Τσιμπα κανενα μεζεδακι κ για μενα.Θα τα πουμε το βραδυ μαλλον.Φιλακια.

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ κοριτσια, μου χουν μεινει καμποσα σεντονια ακομα... Sad και το ποσο τα σιχαινομαι, δεν λεγεται... *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 35 679259

Ελενη μου κ εγω απο τα λιγα που ξερω, ειναι τελεια η καμπυλη, παντου κατω απο τα ορια..!!γεμιστα μηλα ε?ουτε εχω φαει, ουτε εχω ακουσει..για να το λες, ωραια θα ειναι!

γεια σου Δωρα...μεσα κ ο δικος σου ε?μηπως πρεπει να αρχισω να αναθεωρω..??? confused *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 35 911307
Κ βιντεο?ωχ χριστε μου..

εδω, οσον αφορα το rooming in(περα απο τα δημοσια φυσικα που επιβαλλεται)προσφατα μια φιλη μου στο μητερα την ειχαν σε 3κλινο, μονο οχι σε 4κλινο της ειπαν..τι να πω?δεν ξερω..θα το ψαξω κι εγω..δεν εχω κατασταλαξει ουτε σε αυτο ακομα.. Embarassed Embarassed Embarassed

φιλιτσα, απο του χρονου οι υπολοιπες εργασιες?καλα καταλαβα?δεν πειραζει, τουλαχιστον τωρα ξερεις..καλο στρωσιμο πια!!κ καλα τσιπουρακια!

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ Δωρα, περαστικα κ για τον μπαμπα σου..επεσε επιδημια μαλλον στο παρεακι..

κ κατι τελευταιο για τα δημοσια.. επιεικως ΕΛΕΕΙΝΑ.. ο δικος μου μια κηλη εκανε κ ηταν απο πανω του ολος ο κακος συρφετος..δεν θα παρω. για κανενα λογο ομως.. No No No

α Σμαρω, κι εγω η χαζεκλο χαιρομουν που εβαλα ντουλαπα συρομενη..αλλα μπροστα στο ντουλαποδωματιο, απλα Respect

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οταν φυγουν τα πολλα κρυα θα το τελιωσουν!γυψοσανιδες και τετοια!τουλαχιστον μπορω να στρωσω να στολισω!!!!ειδατε με σκαγαν για το τπτ!αλλα ολα καλα!!!!!!ευχαριστω καλα θα περασω στο μπαμπα!!!!!οπως παντα!!!αχ ειμαι πολυ χαρουμενη!!!!!

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βαριεμαι σημερα... νιωθω οτι κατι θελω να κανω αλλα δε ξερω τι....

Αωρα το παλικαρι μου δουλευει σε μια εταιρεια που κανουν μεγαλα μηχανηματα για βιομηχανιες. Και τωρα που οι βιομηχανιες κλεινουν εχουν παρει τους δρομους και ψαχνουν πιθανους πελατες. Το κακο ειναι οτι δε μπορει να αρνηθει γιατι φοβαται για απολυση και δε θελει να ρισκαρει καθολου. Οποτε χτες, τον βαλαμε κατω με την αδερφη του και προσπαθουσαμε να τον ηρεμησουμε απο τα νευρα και του ειπαμε οτι αν δεν μπορεσει να το αποφυγει καπως θα ερθει η μαμα μου ή η κουνιαδα μου να κατσουν μαζι μου για τις 2 μερες που θα λειπει για να ειναι ησυχος.
Δωρα θες βοηθεια στο φαγητο???? ερχομαι!!! Και περαστικα στον μπαμπα σου! Γρηγορη αναρρωση ευχομαι!!!
Φιλιτσα επισης ερχομαι κι εκει να σε παω για τσιπουρακι, αφου ξερω μονη οσυ δεν μπορεις...χαχαχαχα
Αντε θα στρωνεις τωρα φανταζομαι,να ζεσταθει το σπιτι να ζεσταθουν και τα πιτσιρικια!!!
Ελενη συγχαρητηρια για την καμπυλη!!! Αξιζε τον κοπο που εγινε τρεις φορες!
Λουκια, μην πιεζεσαι, ασε τα σεντονια για αυριο... οσο για την ντουλαπα, τα συγχαρητηρια πανε στον καλο μου. Δικη του ιδεα ηταν και αυτος το εφτιαξε μαζι με τον μπαμπα μου, και την γυψοσανιδα και την ταπετσαρια. Εγω μονο την πορτα εκανα.

ζωάκι

ζωάκι
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να 'μαι κι εγώ!!
Βρε Λουκία σιδερώνεις και τα σεντόνια παιδί μου;
Εμείς πριν πάρουμε το σύστημα ατμού, δηλαδή πριν 1 μήνα περίπου, δεν τα σιδερώναμε.. τώρα δίπλωμα στα 3 και πάτημα από πάνω! Τα σεντόνια προορίζονται για τσαλάκωμα άλλωστε! Wink
Δωράκι μια χαρά περνάς ε!! Smile αν εξαιρέσουμε τα του μπαμπα! Γιατί όμως έτσι; εχει πρόβλημα ή κάτι απρόοπτο;

Ελένη πάνω που σκεφτόμουν ότι οι τιμές σου είναι πολύ καλές, παρέθεσες το κομματάκι από το ίντερνετ!! Wink Σούπερ!!

Σμαρώ, το σάιτ θέλει εγγραφή πρώτα; Σαν κάτι να μου θυμίζει.. το είχε βάλει καμιά κοπέλα πιο παλιά;

Εδώ ο καιρός βροχερός σήμερα!! Από χθες δηλαδή! τι ωραία!! Φθινοπώριασε επιτέλους!! γιατί η θερμοκρασία δε θυμίζει χειμώνα ακόμα!!

Α Σμαρώ, βρίσκουμε παρόμοι καρότσι peg perego, σε πορτοκαλί, μαζί με τη θέση αυτοκινήτου 300 ευρώ! Αλλά μας προβληματίζει το ότι έχει δύο χερούλια.. αυτό σημαίνει πως θες συνέχεια 2 χερια πάνω και νομίζω είναι λίγο κουραστικό!

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
παω για μπανακι και επιστρεφω το απογευμα!ε να ξαπλωσω και λιγακι!!!! *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 35 417472 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 35 417472 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 35 417472 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 35 417472 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 35 417472 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 35 417472 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 35 417472

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κ απο μενα κορες.οντως ελενη τελεια καμπυλη.σε ζηλευω...ουφ θα με σκασει ο γιος μου.χτες ολα καλα δν ξανα εκανε εμμετο.εφαγε το ριζακι του ηπιε κ νερακι(γαλα για 24 ωρες νιετ) κ σημερα δν μου τρωει το φαγητο του! μπισκοτο το τρωει το φαγητο το φτυνει!...

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ Φιλιτσα, ποσο χαιρομαι..ακογεσαι μια χαρα!επιτελους!μα σε σκασανε την γυναικα!καλη ξεκουραση..

Σμαρω μου τωρα που το αποφασισα..ΟΛΑ θα τα κανω, 5 πλυντηρια ειχα μαζεψει η γαιδουρα! συγχαρητηρια επομενως στους αντρες του σπιτιου..τα σεβη μου κυριοι, ωραια δουλεια..βεβαια, το εβαλες κι εσυ το λιθαρακι σου..να ευλογαμε τα γενια μας!!!

Ζωη μου κι εγω με συστημα ατμου σιδερωνω, τα διπλωνω στα 2 ομως..τον εχω τον κάλο, η αληθεια να λεγεται.απλα στην προκειμενη, ειχαν μαζευτει πολλα μωρε..κ αυτη την βλακεια με το biler δεν μπορω να την αναβω καθε τρεις κ λιγο..βαριεμαι!

Μαρακι καλησπερα, λιγη υπομονη ακομα, μην την αρπαξεις κι εσυ μονο... *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 35 534787 *Εγκυουλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2013 #7 * - Σελίδα 35 534787 φτου φτου φτου

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω σιδερωνω τα παντα κοριτσια. Μονο καλτσες δε σιδερωνω και πετσετες, τις οποιες πετσετες απλα τις ατμιζω.

Ζωη εγω το ειχα ανεβασει, το εχω ερωτευτει αυτο το σαιτ. Νομιζω πρεπει να γραφτεις στο newsletter του απλα. Θα σε γελασω...δε θυμαμαι...
Και η kiddo που πηραμε εμεις το καροτσι ειναι θυγατρικη τις peg perego με πιο οιονομικα προιοντα φτιαγμενα στο ιδιο εργοστασιο. Οσο το ειχα ψαξει αυτα ειχε βρει σαν πληροφοριες. Νομιζω 300 για καροτσι και καθισμα αυτοκινητου ειναι μια χαρα. Και μας 2 χερουλια εχει αλλα δεν με απασχολησε το συγκεκριμενο θεμα. Αλλες προυποθεσεις ειχα στο μυαλο μου οτι ηθελα να καλυψω και αφου το συγκεκριμενο τις πληρουσε, με βολευε και η τιμη, το πηραμε.
ΦΙλιτσα καλη ξεκουραση!
Μαρια αυτα ειναι τα μεθεορτια??? Αρρωσταινουν μια μερα, τα εχεις στα οπα οπα γιατι τα στεναχωριεσαι που ταλαιπωρουνται και την αλλη μερα σε καβαλανε!!! ΑΑΑΑΑχχχχ τι εχουμε να περασουμεεεεεε!!!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:Κι εγω σιδερωνω τα παντα κοριτσια. Μονο καλτσες δε σιδερωνω και πετσετες, τις οποιες πετσετες απλα τις ατμιζω.

Ζωη εγω το ειχα ανεβασει, το εχω ερωτευτει αυτο το σαιτ. Νομιζω πρεπει να γραφτεις στο newsletter του απλα. Θα σε γελασω...δε θυμαμαι...
Και η kiddo που πηραμε εμεις το καροτσι ειναι θυγατρικη τις peg perego με πιο οιονομικα προιοντα φτιαγμενα στο ιδιο εργοστασιο. Οσο το ειχα ψαξει αυτα ειχε βρει σαν πληροφοριες. Νομιζω 300 για καροτσι και καθισμα αυτοκινητου ειναι μια χαρα. Και μας 2 χερουλια εχει αλλα δεν με απασχολησε το συγκεκριμενο θεμα. Αλλες προυποθεσεις ειχα στο μυαλο μου οτι ηθελα να καλυψω και αφου το συγκεκριμενο τις πληρουσε, με βολευε και η τιμη, το πηραμε.
ΦΙλιτσα καλη ξεκουραση!
Μαρια αυτα ειναι τα μεθεορτια??? Αρρωσταινουν μια μερα, τα εχεις στα οπα οπα γιατι τα στεναχωριεσαι που ταλαιπωρουνται και την αλλη μερα σε καβαλανε!!! ΑΑΑΑΑχχχχ τι εχουμε να περασουμεεεεεε!!!


χμμμμ δεν ξερω τωρα μιλησα με το γιατρο του μπορει απλα να μην θελει.να του φτιαξω ειπε μακαρονακι σκετο με λιγο τυρακι η καμια βραστη πατατα.αν δεν βλεπω να στελνω τον αντρα μου για πιτογυρο κ ετσι κ το φαει αυτο θα το κρεμασω το σκασμενο

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βλεπω εκεινο τα βιντεακια της Πατσουρου που ειχε ανεβασει η Ζωη. πριν καιρο βεβαια αλλα τωρα το θυμηθηκα...
Με εχει ηρεμησει τοσ πολυ ο τροπος που τα λεει. Μεχρι τωρα ενιωθα οτι ο θηλασμος ειναι το εξωγηιο πραγμα που θα κληθω να κανω αλλα αυτη η κυρια με κανει να νιωθω οτι ειναι η πιο φυσιολογικη πραξη στον κοσμο και οτι θα γινει και μονο του.
πολυ χαρα μου δινει να την ακουω...

Μαρια αμα φαει πιτογυρο τι να πωωωωωωωωωωωωω. Μωρε καλα ας ειναι, να μην ταλαιπωρειται με εμετους κι ο,τι θελει ας φαει!!!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:Βλεπω εκεινο τα βιντεακια της Πατσουρου που ειχε ανεβασει η Ζωη. πριν καιρο βεβαια αλλα τωρα το θυμηθηκα...
Με εχει ηρεμησει τοσ πολυ ο τροπος που τα λεει. Μεχρι τωρα ενιωθα οτι ο θηλασμος ειναι το εξωγηιο πραγμα που θα κληθω να κανω αλλα αυτη η κυρια με κανει να νιωθω οτι ειναι η πιο φυσιολογικη πραξη στον κοσμο και οτι θα γινει και μονο του.
πολυ χαρα μου δινει να την ακουω...

Μαρια αμα φαει πιτογυρο τι να πωωωωωωωωωωωωω. Μωρε καλα ας ειναι, να μην ταλαιπωρειται με εμετους κι ο,τι θελει ας φαει!!!

αυτο ακριβως! εγω παλι δν ξερω κατα ποσο θα θηλασω αυτη τη φορα

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τον γιο σου τον ειχες θηλασει? Μεχρι ποσο? Τωρα γιατι να μην θηλασεις? Λογω δουλειας ή κατι αλλο?

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:τον γιο σου τον ειχες θηλασει? Μεχρι ποσο? Τωρα γιατι να μην θηλασεις? Λογω δουλειας ή κατι αλλο?

τον σωτο μου τον θηλασα καπου 15-20 μερες μονο μετα πολλων δυσκολιων.πηρε μπουκαλι στο νοσοκομειο κ μετα καναμε μικτο με αποτελεσμα να πρεπει να βγαζω το γαλα μου γτ πρηζομουν πολυ κ πονουσα γτ ειχα γαλα σε σημειο αγελαδιτσα φαγε.αλλα ειχαμε κ θεμα με τις θηλες μου καθως εχω εναμιση νουμερο διαφορα στο στηθος μου(το ενα μικρο το αλλο τεραστιο) οποτε επιανε μονο το ενα το αλλο το με ψευδοθηλη μονο...στις 15-20 μερες ομως εκανε κολικους ασχημους κ απο τη στεναχωρια μου κ το στρες το γαλα μου πηγε περιπατο.την μια μερα ημουν τουμπανο την αλλη αδειος σακος.τωρα τι θα γινει δεν ξερω.δεν δουλευω αλλα σκεφτομαι οτι κατα ποσο θα μπορω να θηλασω με τον μικρο αγκαζε κ κατα ποσο θα το αντεξω το καθε 2 ωρες ταισμα της μικρης

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
απανωτα θεματα... εισαι δυσκολη περιπτωση. Μια καλη αρχη ειναι οσο εισαι στην κλινικη να δωσεις στην μικρη το πρωτογαλα, που θα εισαι και χωρις τον μεγαλο και μετα πηγαινοντας στο σπιτι βλεπεις πως ειναι τα πραγματα και ανανλογως προχωρας...

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:απανωτα θεματα... εισαι δυσκολη περιπτωση. Μια καλη αρχη ειναι οσο εισαι στην κλινικη να δωσεις στην μικρη το πρωτογαλα, που θα εισαι και χωρις τον μεγαλο και μετα πηγαινοντας στο σπιτι βλεπεις πως ειναι τα πραγματα και ανανλογως προχωρας...

κατι τετοιο σκεφτομαι να κανω.βεβαια αμα δεν θηλασω εντελει ειμαι αποφασησμενη να μην με παρει απο κατω.γιατι στο σωτηρη μετα ειχα τρελες τυψεις κ εκλεγα γτ δεν τον θηλασα.τωρα μετα την κρυαδα πιστευω οτι θα ειμαι πιο ψυχραιμη

discordia

discordia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειναι μεγαλο πακετο οι τυψεις σε αυτο το θεμα. Αλλα η κυρια Πατσουρου που βλεπω τωρα τα βιντεακια λεει αμα δε θηλασουμε δε χαθηκε κι ο κοσμος. Το μωρο δεν εχει αναγκη μονο το γαλα αλλα και την μαμα. και αυτο το μεταφραζω ως εξης εγω: πρεπει να ειμαστε ευτυχισμενες και ηρεμες μαμαδες, ο,τι και να γινει, γιατι ετσι θα νιωθουν πιο ηρεμα και πιο ασφαλη και τα μωρα μας.

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
discordia έγραψε:ειναι μεγαλο πακετο οι τυψεις σε αυτο το θεμα. Αλλα η κυρια Πατσουρου που βλεπω τωρα τα βιντεακια λεει αμα δε θηλασουμε δε χαθηκε κι ο κοσμος. Το μωρο δεν εχει αναγκη μονο το γαλα αλλα και την μαμα. και αυτο το μεταφραζω ως εξης εγω: πρεπει να ειμαστε ευτυχισμενες και ηρεμες μαμαδες, ο,τι και να γινει, γιατι ετσι θα νιωθουν πιο ηρεμα και πιο ασφαλη και τα μωρα μας.


ααακριβως ετσι ειναι.αλλα οσο να ναι σαν πρωτομανουλα ενα πακετο το τρως.σου ειπα το εχω παρει αποφαση θα προσπαθησω να θηλασω οσο μπορω,εαν δεν γινει ουτε τωρα δεν θα κατσω να σκασω!

thequeen86

thequeen86
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και ναι ειναι επισημο ο γιος μου με δουλευει ψιλο γαζι κανονικα ομως.ετρεξα να του φτιαξω να φαει κ μολις κρυωσε λιγο παω μεσα κ τι να δω??? ροχαλιζει κ λιωνει στον υπνο!!!κ ξυπνησαμε στις μια το μεσημερι κιολας...βεβαια εμενα δν μου πολυ αρεσει αυτο αλλα κατσε να ξυπνησει κ θα τον κανω εγω φυλο κ φτερο

listoudi


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα κοριτσια τι κανετε??λοιπον εγω σημερα πηγα απο την δουλεια να παρω το χαρτι κυοφοριας λοχειας.. πολυ χαρηκα που τους ειδα.. ολοι με το χαμογελο ρε παιδι μου.. μετα πηγ ικα και τελικα το επιδομα κυοφοριας μου ειναι 1430 ευρω.. ποιο πολλα περιμενα αλλα και αυτα καλα ειναι αα και επειδη ημουν σε αποπληρωμη το δωρο χριστουγεννων θα το παρω τον ιανουαριο αυτο καπως ετσουξε.. μετα μιλησα και με μια φιλη που γεννησε πριν μια εβδομαδα στο ιπποκρατειο και μου ειπε τα καλητερα και παρα τα οσα ακουγονται να μη το φοβηθω καθολου.. θα μιλησω και με την γιατρο της η οποια δουλευει εκει για να αναλαβει αυτη την γεννα....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 35 από 39]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις