Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
594 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 594 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 40]

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα!!! Κλεοπάτρα μου με το καλό να γεννήσεις το μωράκι σου, περιμένουμε τα νέα σου!!!

Ζωούλα μου είδα το μωράκι σας στο φέης, είναι γλυκύτατο!!!! Να σας ζήσει!!!!!

Βαρβάρα μας χρόνια πολλά για τη γιορτούλα σου, να χαίρεσαι το μπεμπάκι σου!!!!!!!!

Ελένη και Χριστινάκι (που έχουμε και ίδια μέρα γενέθλια, σωστάWink τα μωράκια σας βλέπω υποφέρουν από κολικούς. Ξέρω καλά πώς είναι αυτό, έχοντας περάσει τους απίστευτους κολικούς η Δανάη. Είναι ο,τι χειρότερο και μην μπορώντας να βοηθήσεις και πολύ το μωρό νιώθεις όντως άχρηστη μάνα, κάτι που όμως ΔΕΝ ισχύει! Δοκιμάστε να γυρνάτε το μωράκι μπρούμυτα, να πατάτε την κοιλίτσα του με τα ποδαράκια του, να βάλετε ζεστές πετσετούλες στην κοιλίτσα του (εγώ έδωσα και το φυτικό σκεύασμα neo baby gripe water όπως έχω ξαναπεί και νομίζω βοήθησε λιγάκι) και κάνετε πολλή υπομονή. Πρέπει να κάνει τον κύκλο του. Α, επίσης τσεκάρετε τη διατροφή σας γιατί συχνά οι κολικοί είναι αποτέλεσμα δυσανεξίας σε κάποια τροφή, πχ το αγελαδινό γάλα.. Χριστίνα μου περαστικά σου! Και σε καταλαβαίνω που κλαις, το είχα ζήσει ακριβώς έτσι κι εγώ τότε, απλά κάνε υπομονή και ζήτα πολλή βοήθεια!

Αθανασία μου άντε καλέ, έφτασες στο τέλος, χαλάρωσε τις τελευταίες μέρες γιατί μετά..!

Μαρκέλλα μου ελπίζω να σου φέρει τα καλύτερα νέα αυτή τη φορά ο άντρας σου!

Δημητρούλα μου τι κάνει η τοσοδούλα σου; Δώσε της πολλά φιλιά!!!

Εγκυούλες μου λίγη υπομονή ακόμη γιατί είστε στο τέλος!!!

Εμείς ήσυχα με το γατί μας, αλλά έβαλε κρύο ρε γμτ και πρέπει να ανάψουμε θέρμανση. Καλά τη βγάλαμε μέχρι τώρα!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπέρα !!!!!!!!!!!!!!

ήρθε η μαμάκα μου και μου κάνει δουλειές. Κορίτσια δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου πονάω παντού μάλλον έχει γυρίσει το παιδί πάω τουαλέτα μιλάμε κυριολεκτικά κάθε 5 λεπτά!!!!!!!!!!!!!!!!


Μαρκέλλα μου περιμένουμε νέα!!!!!!!!!!!!!

Αθανασία νταρλινγκ να την στείλεις την μικρή την Παρασκευή να ξεκουραστείς. Εγώ λέω παναγιά μου καλά που σταμάτησα δεν μπορώ να κουνηθώ σήμερα!! φιλια!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?
βαρβαρα χρονια σου πολλα.
ζωη μια γλυκα το μωρο σου.να σου ζησει.
απο την κλεοπατρα εχουμε κανενα νεο?
εγω σημερα αφησα τον μεγαλο με την πεθερα και βγηκα για κατι δουλειες κα να παρω και τον ασκο για τα βλαστοκυτταρα που θα τα κανουμε δωρεα στην δημοσια τραπεζα.περπατησα αρκετα αλλα οταν καθομουν καπου μετα δεν μπορουσα να σηκωθω γιατι με πονουσαν τα παντα.
αθανασια ειναι ωραια στο μεκ παιανιας το χωριο του αη βασιλη?αξιζει να παμε?

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Για αλλη μια φορα τα νεα μας ειναι καλα. Ο θρομβος υποχωρησε αρκετα. Παρολα αυτα ομωε, δεν θα βγει ουτε αυριο. Ετσι, για παρακολουθηση. Ο αντρας μου λεει, οτι βαρεθηκε να βλεπει κοσμο να παιρνει τα μωρακια και να φευγουν. "Μονο εγω ειμαι ο ιδιος, σταθερος, μια βδομαδα τωρα. Ολοι με φωναζουν με το ονομα μου πλεον εκει μεσα". Ετσι μου ελεγε σημερα. Μπεμπακια μπαινουν, μπεμπακια βγαινουν, ο δικος μας εκει. Σταθερα. Τελος παντων. Ας μην γκρινιαξω αλλο. Ας ειναι καλα. Αλλη μια μερα υπομονη!!

Παιδια, θυμαμαι και γω τους κολικους της Ευης μου. Απο 20 ημερων μεχρι σχεδον 2 μηνων. Δεν θα ξεχασω μια μερα που εκλαιγε και κοπανιοταν επι 13 ωρες ασταματητα. Κλαμα το μπεμπακι, κλαμα και η μαμα. Θελει απιστευτη υπομονη.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αφού τα νέα είναι καλά αυτό έχει σημασία!!!!!!!!!!!!!

ΦΟΡΤΣΑ ΜΠΕΜΠΗ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσακια μου!!! σας ευχαριστω παρα παρα παρα πολυ οοολες σας!!! να ειστε καλα κ να χαιρεστε κ εσεις τις οικογενειες σας!!!
μαρκελλα μου...δεν εχω διαβασει τι συνεβει στο μωρακι σου...ευχομαι ομως να ειναι κατι πολυ πολυ γρηγορα περαστικο...κ ολα θα πανε τελεια ειμαι σιγουρη...μην στεναχωριεσαι...!!!!
αθανασια μου...κοντευεις λιγο εμεινε...υπομονη!!!! εγω με τον θηλασμο...τα ιδια....προσπαθω να μην στεναχωριεμαι...αλλα δεν τα καταφερνω παντα....ηθελα απο παντα οταν θα εκανα μωρακι...να ημουν ικανη να το θρεψω εγω με το γαλα μου...κ οχι με σκονες....ειχα πολυ καλη πληροφορηση κατα την εγκυμοσυνη...με πολλα σεμιναρια κ βιβλια κ τα παντα...ηξερα καθε λεπτομερεια...αλλα κ παλι.....δυστυχως δεν φτανει για την μπεμπουλα μου!!!! Crying or Very sad
ωστοσο ακομα κ με το ξενο...κοιμομαστε ελαχιστα....το αργοτερο καθε 2 ωρες μερα-νυχτα θελει να φαει η μικρουλα μου.....παιδευομαστε πολυ...αλλα κανουμε υπομονη....!! εχει μαλλον κ κολικους κ κλαει ακομα κ οταν ειναι χορτατη....ολα την ενοχλουν κ ειναι σαν να τις φταινε ολα...κ οτι κ να κανω δεν την βοηθαω σχεδον καθολου...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
υπομονη μαρκελλα αφου ολα ειναι καλα θα βγει σε λιγες μερες

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
barbie! έγραψε:καλημερα κοριτσακια μου!!! σας ευχαριστω παρα παρα παρα πολυ οοολες σας!!! να ειστε καλα κ να χαιρεστε κ εσεις τις οικογενειες σας!!!
μαρκελλα μου...δεν εχω διαβασει τι συνεβει στο μωρακι σου...ευχομαι ομως να ειναι κατι πολυ πολυ γρηγορα περαστικο...κ ολα θα πανε τελεια ειμαι σιγουρη...μην στεναχωριεσαι...!!!!
αθανασια μου...κοντευεις λιγο εμεινε...υπομονη!!!! εγω με τον θηλασμο...τα ιδια....προσπαθω να μην στεναχωριεμαι...αλλα δεν τα καταφερνω παντα....ηθελα απο παντα οταν θα εκανα μωρακι...να ημουν ικανη να το θρεψω εγω με το γαλα μου...κ οχι με σκονες....ειχα πολυ καλη πληροφορηση κατα την εγκυμοσυνη...με πολλα σεμιναρια κ βιβλια κ τα παντα...ηξερα καθε λεπτομερεια...αλλα κ παλι.....δυστυχως δεν φτανει για την μπεμπουλα μου!!!! Crying or Very sad
ωστοσο ακομα κ με το ξενο...κοιμομαστε ελαχιστα....το αργοτερο καθε 2 ωρες μερα-νυχτα θελει να φαει η μικρουλα μου.....παιδευομαστε πολυ...αλλα κανουμε υπομονη....!! εχει μαλλον κ κολικους κ κλαει ακομα κ οταν ειναι χορτατη....ολα την ενοχλουν κ ειναι σαν να τις φταινε ολα...κ οτι κ να κανω δεν την βοηθαω σχεδον καθολου...

Αφού το θέλεις τόσο πολύ να θηλάσεις αποκλειστικά και δε σου έχει τελειώσει το γάλα να ξέρεις ότι μπορείς να το σώσεις ακόμη. Τίποτα δεν έχει τελειώσει αλλά θα πρέπει να απευθυνθείς σε σύμβουλο θηλασμού να σε βοηθήσει. Και για τους κολικούς είναι ο,τι καλύτερο το στήθος!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρκέλλα μου μπράβο, όλα καλά! Λίγη υπομονή και θα έρθει και η σειρά σας που θα το πάρετε!

Μαίρηηηηη ξεκουράσου λέμε!!!!!!!!!!

Ειρηνάκι ελπίζω να 'σαι καλά!

Κανένα νέο από την Κλεοπάτρα;

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαρκελα ελα μια ακομα μερα παραπανω υπομονη. αφου υποχωρησε και ειναι οκ. και ο μιχαλης γιατι παραπαονιεται παρακαλω?τοσες νοσοκομες εκει μεσα τον μαθανε καλε.....αντε τυχερουλη, αν και με τετοια γυναικα στο σπιτι τι να τις κανει τις νοσοκομες??????

ειρηνη καλο το χωριο. τα παιδια που δουλευουν εκει ευγενεστατα. να πας απογευμα 6-8 που ειναι και η μεγαλοφιγουρα της νεστλε κουικι εκει. συμφερει να βαλεις βραχιολακι στο παιδι. 11ε νομιζω εχει, αλλα στο τσιπις το δινει 8 ή 9.για τσεκαρε το.

χριστινα στο εγραψα και στο φβ.ετυχε να αρωωστησεις.ε ανθρωποι ειμαστε δεν ειμαστε και μηχανες. θα συνελθεις και θα γελας μετα με αυτα που ελεγες.....δωσε φιλια στα πατουσακια.

η κλεοπατρα λογικα τετοια ωρα θα ειναι μανουλα....ας ειναι καλα και οι 2 τους!

τα μωρα ειδικα τα νεογεννητατ τρωνε καθε 2 με 3 ωρες. μην απορειτε λοιπον αν ενα μωρακι στις 2 ωρες ξυπναει γιατι πειναει. φυσιολογικοτατο καλε.....σιγα σιγα θα αυξηθουν οι ενδιαμεσες ωρες στα γευματα και ο υπνος. ελενη αυξησε το γαλα στο μωρο μηπως δεν χορταινει ρεσυ.μηπως λεω....

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σου αλικη. πως πατε?
μαιρη οεο που εισαι?

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλά λέει η Μαίρη, αφού υποχώρησε ο θρόμβος δεν πειράζει να κάτσει αλλή μια μέρα.

Χριστίνα, ασε μια από τα ίδια αισθάνομαι κ εγώ κ δεν έχω κ πυρετό. Κ νεύρα...πολλά νεύρα! Οταν ήμουν μόνη μου έλεγα αντε να ρθει η πεθερά να βοηθήσει κ τώρα οτι κ αν κάνει με εκνευρίζει. Δεν μπορώ να βγώ κ από το σπιτι...

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελενη απο το σπιτι γιατι δεν μπορεις να βγεις????καλε ντυσε το μωρο καλα καλα και βουρ βολτα να παρετε αερα.ενταξει δεν σου λεω να πας βολτα 1 ωρα. βγες για κανα τεταρτο στην αρχη =εξω παντα ε, οχι σε κλειστους χωρους- και καθε φορα αυξανεις την ωρα. αλλα μπορεις και να αφησεις τπ μωρο με την πεθερα.βρες μια δικαιολογια και με το που κοιμηθει κοπανα την για λιγο. Very Happy

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαμακα μου έγραψε:ελενη απο το σπιτι γιατι δεν μπορεις να βγεις????καλε ντυσε το μωρο καλα καλα και βουρ βολτα να παρετε αερα.ενταξει δεν σου λεω να πας βολτα 1 ωρα. βγες για κανα τεταρτο στην αρχη =εξω παντα ε, οχι σε κλειστους χωρους- και καθε φορα αυξανεις την ωρα. αλλα μπορεις και να αφησεις τπ μωρο με την πεθερα.βρες μια δικαιολογια και με το που κοιμηθει κοπανα την για λιγο. Very Happy

Φοβάμαι μην κρυώσει μέχρι να κάνει το εμβόλιο, κ δεν θέλω να βγω κ εγώ μήπως αρρωστήσω κ την κολλήσω. Είμαι υπερβολική?
Δεν ξέρω....
Πάω γιατί χτυπιέται πάλι...κάθε απόγευμα στις 5 την πιάνει.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια σας γραφω απο το κινητο η συνδεση ειναι πολυ κακη. Γεννησαμε στις 11.40 ο μπεμπης ειναι 2970 ,ολα καλα. Σας φιλω

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κλεοπάτρα μου να σας ζήσει!!!!!! Γερό και καλότυχο το μπεμπέ!!!!!!!!

Ελένη μου κι εγώ ψιλοφοβάμαι για σήμερα που έχει κρύο και είναι πολύ μικρούλα ακόμα αλλά σίγουρα μόλις πάρει τα πάνω της θα αρχίσουμε τις βόλτες ακόμα και με τα κρύα!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αθανασία μου σου είχα γράψει άλλο ποστ αλλά βλέπω πως χάθηκε κατά την αποστολή!!! Τεσπα, καλά είμαστε ευτυχώς, τρώμε και χ€ζουμε όλη τη μέρα! Έλεγα λοιπόν ότι αυτό το γατί θα με τρελάνει. μόλις την αλλάζω μου τα ξανακάνει!!! Και το χειρότερο είναι όταν μου τα κάνει αυτά το βράδυ, γκρρρ!

Εσείς πώς τα πάτε; Η Ιωαννίτσα τι λέει για το μπεμπέ που έρχεται σύντομα;

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας!

Τι κανετε;
Εμείς καλα λέμε!20 μερών σήμερα!
Εγω δεν πιστεύω στις 40 μέρες..αν νιώθεις ότι πνιγεσαι και είναι και ο καιρός καλός βγες..τα γερμανακια γιατι δεν αρρωσταινουν,δεν ματιαζονται κτλ;ο γιατρός είπε τα μωρα μόνο κολλάνε δεν κρυωνουν!

Μαρκελλα τέλεια τα νέα..ουρά έμεινε παει ο γάιδαρος!

Παιδια τα νεύρα είναι απο το ξενυχτι!
Θα περασουν όταν κάποτε κοιμηθούμε!

Ήρθε η πεθερά...σας αφήνω!

Φιλακια!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κλεοπάτρα να σου ζήσει!!! Μπράβο καμάρι!!! Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 654316 Τα μωράκια μας!!!
Τι καλά!!!
Αθανασία μου πλησιάζει ο καιρός και για σένα!!!
Μαρκέλλα μου κάτσε και κοιμήσου σου λέωωω!!! Έρχεται!!!
Φιλάκια Αλικάκι! Η τοσοδούλα έκανε και μαγουλάκι! Αμέεεε! Τρώει βυζάκι, αλλά το πόσο παίρνει ένας Θεός ξέρει! Αύριο, μεθαύριο έχουμε παιδίατρο! Που θα το πάω το παιδί πάλι μες στο κρύο;

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ηρθαν!!!!!!

Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 567772 21/10/2012 Φωτεινη
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 567772 01/11/2012 Βαρβάρα
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 49454 03/11/2012 Τζένη
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 567772 09/11/2012 Μαρία (1984)
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 567772 12/11/2012 Στέλλα
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 49454 12/11/2012 Εύη
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 49454 14/11/2012 Μαρία (mamameli)
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 49454 14/11/2012 Ειρήνη (reine)
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 567772 15/11/2012 Ζωή
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 567772 15/11/2012 Αλίκη
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 567772 15/11/2012 Χριστίνα
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 567772 15/11/2012 Ελένη
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 49454 19/11/2012 Ρούλα
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 567772 23/11/2012 Δήμητρα
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 49454 24/11/2012 Μαρκέλλα
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 567772 01/12/2012 Ζωούλα
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 49454 04/12/12 Κλεοπάτρα


Μήπως έχουν ήδη έρθει???????

Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 337404 02/11/12 Βίβιαν
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 386913 13/11/12 Μαρία (dora1)
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 337404 20/11/12 Μαριλού
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 386913 24/11/12 Χριστίνα (hen-hen)


Περιμένουμε.....


Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 386913 11/12/12 Αθανασία
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 386913 21/12/12 Ειρήνη
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 337404 22/12/12 Μαίρη
Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 386913 23/12/12 Μαρία (mariaro)

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μιας που σε λίγο θα την ξυπνήσω να κάνουμε μπανάκι και μαμ κι έχω λίγο χρόνο θα σας πω όσα μπορώ από την ομορφότερη Παρασκευή της ζωής μου! Λοιπόν, η γιατρός μου χαλαρά χαλαρά μου είχε πει στις 8 να είμαι στην κλινική! Τι χαλαρά δηλαδή που εγώ τα είχα κάνει πάνω μου (συγγνώμη, αλλά είναι η αλήθεια)!!! Ξεκινήσαμε μαζί το κομβόι (εγώ, ο άντρας μου, η μαμά μου κι ο μπαμπάς μου). Καθώς έφτασα τα πόδια μου κόπηκαν αλλά χαμογελούσα στον αντρούλη μου! Με έβαλαν να με ετοιμάσουν αλλά μια κοπελίτσα μπήκε έκτακτα για καισαρική! Όσο με ετοίμαζαν την άκουγα που περνούσε τους πόνους και όλο μου το κορμί συμμετείχε κορίτσια! Είχα ανατριχιάσει πραγματικά! Όλα από κει και πέρα έγιναν γρήγορα! Έφτασα στο χειρουργείο... Έπιασα το χέρι της γιατρού μου και είπα "να μου την αγαπήσετε"! Ήθελα τα χεράκια που θα την έπαιρναν αγκαλιά πρώτη φορά να την αγκαλιάσουν μ'αγάπη! Η νάρκωση κύλισε στη φλέβα και το επόμενο που θυμάμαι είναι τη φωνή της γιατρού μου "Μια χαρά, 2100, μια χαρά"! Δήμητρα ξύπνα να δεις την κόρη σου! Πρώτα δάκρυσα, άγγιξα το χέρι της γιατρού μου και άνοιξα τα μάτια μου! Ρώτησα "Έκλαψε αμέσως; Είναι καλά; Που είναι;" Σε λίγα λεπτά την φέραν στην αγκαλιά μου! Όλη μου η ζωή, το κοριτσάκι μου, σαν ένα μικρό κουνελάκι!
Υ.Γ. : Θυμάμαι επίσης όσο περίμενα τον Χάρη να μιλάει με την Αθανασία στο τηλέφωνο!!! Χα χα χα χα! Φιλάκια καλό μου!

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κλεοπατρα να σας ζησει!!!!!!!

βαρβαρα χρονια πολλα!!!!!


η μικρη χθες με βασανισε λιγο.ολο το απογευμα ηταν στο στηθος μεχρι τις 10 και αφου την εκανα μπανιο, και παλι Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 136747 μεχρι τις 1 και στο τελος της εδωσα καιλιγο ξενο Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 446177 .Δεν θελω να τη δινω αλλα χθες ενοιωθα οτι μετα απο τοσες ωρες Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 136747 ρουφα-ρουφα με πονουσαν οι θηλες.ο μικρος- μεγαλος πια κοιμαται μαζι μου μιας και ο αντρας μου κοιμαται στο σαλονι γιατι ειναι λιγο μπουκωμενος.οποτε η Στελλιτσα δυο παιδια και την νυχτα!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα σε ολη την παρεα.Κλεοπατρα μου να σας ζησει!Γερο και καλοτυχο να ειναι το μπεμπεκι σας!Βαρβαρα χρονια πολλα!!!Τι κανουν τα υπολοιπα κοριτσια μου;Εμεις καλα και κανουμε μαμ και νανι.τΟ Πως ποναει το στηθος μου δεν λεγεται!Οταν ομως εχω τον μπεμπη αγκαλια τα ξεχναω οοοολα.Το μεσημερι τα χρειαστηκα γιατι ο μικρος οτι ετρωγε τα εβγαζε.Δεν ηξερα τι να κανω να του δωσω παλι η να τον αφησω να ηρεμησει;Καπου στην τεταρτη φορα ηπιε γαλατακι και κοιμηθηκε.Εχει αρχισει να κοιμαται αρκετες ωρες και να μενει ξυπνιος επισης.Μας σκαει κατι χαμογελα,αλλο πραγμα....

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
crazymommy έγραψε:Αθανασία μου σου είχα γράψει άλλο ποστ αλλά βλέπω πως χάθηκε κατά την αποστολή!!! Τεσπα, καλά είμαστε ευτυχώς, τρώμε και χ€ζουμε όλη τη μέρα! Έλεγα λοιπόν ότι αυτό το γατί θα με τρελάνει. μόλις την αλλάζω μου τα ξανακάνει!!! Και το χειρότερο είναι όταν μου τα κάνει αυτά το βράδυ, γκρρρ!

Εσείς πώς τα πάτε; Η Ιωαννίτσα τι λέει για το μπεμπέ που έρχεται σύντομα;

η ιωαννα θα πρεπει να προσαρμοστει σε μια νεα πραγματικοτητα. της λεω καθε μερα, αλλα οταν δεν εχω παρεμβολες απο γιαγιαδες-παππου-γειτονες-κτλ ειναι καλα.με τις παρεμβολες ομως....σκ@τα. θα τους διωξω ολους παλι απο το σπιτι οταν γεννησω με το καλο και θα βρουμε ρυθμους, που θα παει.ουτε οι πρωτοι ειμαστε ουτε οι τελευταιοι.

demmy29 έγραψε:Κλεοπάτρα να σου ζήσει!!! Μπράβο καμάρι!!! Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβριου - Δεκεμβρίου 2012 Νο12 - Σελίδα 25 654316 Τα μωράκια μας!!!
Τι καλά!!!
Αθανασία μου πλησιάζει ο καιρός και για σένα!!!
Μαρκέλλα μου κάτσε και κοιμήσου σου λέωωω!!! Έρχεται!!!
Φιλάκια Αλικάκι! Η τοσοδούλα έκανε και μαγουλάκι! Αμέεεε! Τρώει βυζάκι, αλλά το πόσο παίρνει ένας Θεός ξέρει! Αύριο, μεθαύριο έχουμε παιδίατρο! Που θα το πάω το παιδί πάλι μες στο κρύο;

στον γιατρο θα το πας δημητρα. καλε μην φοβασαι. ντυστην καλα καλα και βουρ στον γιατρο.εμενα δεν με φοβιζει η διαδρομη ουτε το εξω, αλλα το ιατρειο. ενα αρρωστο να εχει περασει πριν λιγη ωρα, την αρπαξε την ιωση η τοσοδουλα. μηπως να ερχοταν ο γιατρος σπιτι? σκεψου το λιγο κοριτσι.

πολυ ψυχραιμη σε βρισκω δημητρα, εγω σκεφτομαι οτι θα παω για χειρουργειο, και βαζω τα κλαμματα.



μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οι προγραμματισμενες ποσους ανθρωπους ειχατε να περιμενουν?
τα πεθερικα, η μαμα μου, η φιλεναδα μου-νονα του μπεμπη με τον γιο της, η θεια του σαραντακου(αδυναμιες ειναι αυτες), η δικια μου θεια(αδυναμιες λεμε).αυτα και αυτα μαζευονται 8 ατομα. σαν τους τσιγγανους....πολλοι δεν ειμαστε? καλα δεν λεω για αργοτερα η τις επομενες μερες που περιμενω στρατο.....ολοι καλοι χωρανε δεν πειραζει!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 32 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις