Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 40]

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βιαστικα κοριτσια μου γιατι παω στη μαμα μου
Μαρια μου κι εγω αν ειχα τετοια εμπειρια σιγουρα θα φοβομουν, οσες φορες ομως καποιος επαθε κατι, οι ζωντανοι τον εβλαψαν οχι τα πνευματα... Very Happy
Ελένη εγω να δεις ποσο απρογραμματιστα πάω. Έχω παει 1 μηνα μετα... 2 μερες δεν πειραζει.
Ματινα εχεις π.μ-

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lia30 έγραψε:
mamavi έγραψε:Καλησπέρα κι από μένα. εγώ δεν είμαι στα καλά μου, προσπαθώ να βγάλω γάλα για απόθεμα και δεν μου περισσεύει κιόλας. 2-3 αντλήσεις την ημέρα για ένα γεύμα 150ml, μου χάλασε και το θήλαστρο. Πήγα να βγάλω γάλα πριν και το μισό το πετούσε από έξω και δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνει, δεν αντέχω θέλω να βγώ για καμιά δουλειά και είμαι με την ψυχή στο στόμα, το παιδί τρώει κάθε δυό ώρες αυτές τις ημέρες. Είμαι έτοιμη να δώσω ξένο .. Sad Sad

Αχ βρε κοριτσάκι, κάνε λίγο υπομονή! Λίγο ακόμα θέλει για να αρχίσεις να δίνεις και στερεά τροφή. Μετά ο θηλασμός είναι πιο εύκολος. Επίσης σκέψου ότι για να έχει αλλεργία στα γαλακτοκομικά που τρως εσύ, δεν ξέρεις πώς θα αντιδράσει στο ξένο που είναι αγελαδινό. Για να έχεις καλύτερη παραγωγή, πιές μπυρίτσα χωρίς αλκοόλ ή πάρε ένα τσάι θηλασμού φυτικό, είναι της weleda και έχει μάραθο, γλυκάνισο και λουίζα. Πιστεύω πως βοηθάει. Εγώ το πίνω από τη 2 βδομάδα που γέννησα και πιστεύω με βοήθησε. Επίσης λένε ότι ο μάραθος βοηθάει και για τους κολικούς και την καλή λειτουργεία των εντερικών. Εμένα η δικιά μου δεν έκανε πολλους κολικούς, δεν ξέρω αν βοήθησε και αυτό. Να φανταστείς, το έχω συνηθίσει τώρα, και καθώς δεν πίνω καφέ και τσάι κανονικό γιατί της φέρνουν υπερένταση, πίνω αυτό για ρόφημα.
Από την άλλη, άμα έχεις φτάσει στα όριά σου, δώσε. Προέχει η δική σου ψυχική υγεία. Και τα μωρά μας είναι πιο χαρούμενα όταν οι μαμάδες τους είναι καλά!
Ελπίζω να βοήθησα λίγο

Να είσαι καλά Λια θα το δοκιμάσω το τσαγάκι, μάλλον φταίει και το θήλαστρο που δεν βγαίνει πολύ γάλα δεν είναι της medela είναι nuk, μου το φέραν δώρο. Τώρα πρέπει να πάρω άλλο και είναι πανάκριβα τα ρημάδια...

spyros3 έγραψε:τι να πρωτο γραψω..

1ον χρυσα τελικα ειναι διδυμα τα παιδια μας!1κ εμεις ειχαμε στοματιτιδα τελικα!!!γελη για το στομα ντακταριν!!

ο σπυρος ψιλοζοριζοταν κ τον πηγα νοσοκομειο..καναμε ενα μασκακι κ ηρθαμε σπιτι..ομως μ χε πει οτι πονουσε κ στον λαιμο τ τον εξετασαν αλλα δεν εδωσαν σημασια κ να πηγαινα λεει σε ιδιωτη γιατρο..μα ηρθα σε εσας γιατι αυτα τα 30€ τωρα δεν μ ειναι ευκαιρα!!!τελικα?το παιδι σηκωσε πυρετο κ πηγαμε στον γιατρο μας...αμυγδαλες πηραμε αντιβιωση..αυτο δεν με πειραζει αλλα με αγχωνει κ με φοβιζει τ οξυγονο τ π ειχε πεσει κ θα κανουμε κ αλλες μασκες με αλλα φαρμακα..ζοριζοταν κ γιατι ηταν ανησυχος τωρα π κοιμαται κ μετα απο τοσες εισπνοες ειναι καπως καλα..αλλα κ παλι εγω θα πρεπει ναντεξω να μεινω ξυπνια για να τον παρακολουθω..

κ καπου εκει εχω κ την μικρη π αποψε εχει αυπνιες..ευτυχως δεν γκρινιαζει καθολου

Περαστικά και υπομονή κοριτσάκι, τι τραβάτε και εσείς και ο Σπυράκος..

toutounaki έγραψε:
Βικη μη τα παρατας εδω που εφτασες! Εφαγες ΟΛΟ το γαιδαρο! Στην ουρα θα κολλησεις;

Βιβή δεν πρόκειται να παρατούσα τον θηλασμό αλλά τις αντλήσεις και να έδινα ξένο μόνο όταν λείπω αλλά δεν θα το κάνω ούτε αυτό.

mamamatina έγραψε:Καλημέρα, κοριτσάκια! Δεν πρόλαβα χθες και ούτε σήμερα δεν με βλέπω να προλαβαίνω. Κλεφτά μπήκα για λίγο. Τα πράγματα δεν πάνε καλά. Χάλια ψυχολογικά και πρέπει να κάθομαι βράχος για τα παιδιά αλλά και να μην καταλάβουν τπτ οι άλλοι που τρέχουν στα νοσοκομεία.
Η μπέμπα εχθές που πήγαμε παιδίατρο 5400 ήταν κ 63 πόντους. Ψιλόλιγνη κι αυτή. Έτσι είναι και τα 4. Λιγνά δλδ. Η Μαρία είναι και κοντούλα. Τεσπα, υγεία να έχουν και τα άλλα είναι τίποτα.
Φιάκια κοριτσάκια μου.

Ματινάκι περαστικά στον μπαμπά σου και τον Γιάννη, εσύ κι αν έχεις σκοτούρες με 4 μωρά .. Υπομονή.

bebek6

bebek6
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια μ ετοιμαζομαι για το χωριο.θα τα πουμε αυριο βραδυ πρωτα ο Θεος. Ματινακι μου με ανησυχησες..να προσεχεις,ναι; Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 11 417472

φιλακια κοριτσακια κ μωρακια μας Μανούλες Ιουνίου-Ιουλίου 2012 #6 - Σελίδα 11 531909

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
spyros3 έγραψε:τωρα αναπνεει πιο καλα..αχ το παιδακι μ...το τι ταλαιπωρειε εχει τραβηξει με αυτο το θεμα δεν λεγεται..μακαρι οσο μεγαλωνει να του φυγει κ να μην εχουμε τα ιδια καθε φορα που θα αρρωστησει..

βιβη σευχαριστω..καλη σ νυχτα..

περαστικά στο παιδακι σου και υπομονη. Βαλε τον και πανω απο υδρατμους αν τον βοηθαει.

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μπεμπα2012 έγραψε:καλημερα κοριτσια.
τι κανετε?
πως κοιμηθηκαν η ταλαιπωρημενες μανουλες??ζετακι μ περαστηκα και υπομονη κ κουραγιο ψυχη μ.
δωρο για κουμπαρο για πειτε για ελευθερο αντρα τ ν παρω?διαθετω τουλαχηστον 300ευρω

Πως σου φαινεται το ρολοι?Συνηθισμενο εεεεεεεεεεε???Θα σκεφτω κατι πιο πρωτοτυπο.

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εδω κ εγω..τι κανετε?
εμεις δοξα το θεο ειμαστε καλυτερα...
ολο το βραδυ ξυπνια..ανα 2 ωρες μασκακι,θερμομετα κ ολα τα συναφι..την βγαλαμε στο τζακι..αναβε ολο το βραδυ κ ηταν ζεστα..ο σπυρος στον μεγαλο καναμπε κ εγω στο χαλι..δεν κοιμηθηκα καθολου γιατι θα ηταν δυσκολο να ξυπναω ανα 2 ωρες κ ετσι εκανα την κουκουβαγια..κατα τις 2 αρχισε κ η μικρη ενα κλαμα τι να σας λεω..ηταν με τον νικο μεσα κ οταν την πηρα διπλα μ κοιμηθηκε ηρεμα..κατα τις 7 ξυπνησε ο σπυρος κ ηταν καλα,ηθελε να του βαλω παιδικα του εκανα το μασκακι κ κοιμηθηκα 2 ωρες μεχρι να ταισω την μικρη.ξαναπηγαμε στον γιατρο κ τον ειδε κ ειναι καλυτερα..συνεχιζουμε τις αγωγες κ ολα καλα..

μαρακι καλα να περασετε..

χρυσα..χαιρομαι εστω που κοιμηθηκες κ λιγο να καλμαρεις κ εσυ..κ εγω ειχα κανει χωνακια για τα παιδια μαζι με την μπομπονιερα αλλα ξερεις τι ειναι οικονομικο?απο τα τζαμπο βρησκεις τα μπουκαλακια π κανεις φουσκες,βαζεις κ ενα τουλι με σμαρτις κ ειναι ετοιμη..εγω αυτο θα κανω οταν με το καλο γινει..για γλυκα αν εχεις φορμες για καπ κεικ κανεις την συνταγη για κεικ κ ετοιμαζεις οσα κομματια θες κ αφου θα ναι λιγα ατομα μπορεις να τα κανεις απο την προηγουμενη,βαζεις κ μια διαφανη ζελατινα σαν πουγκι ή κ σκετα κ τα μοιραζεις..εγω εχω κανει 100 κομματιγια τον παιδικο του σπυρου τουλαζιστον 3 φορες περυσι..ααα βαζεις κ κομματια σοκολατας μεσα ή τα στολιζεις με την χρωματιστη τρουφα!!αχ να μασταν κοντα να στα εκανα,αληθεια!!

ματινακι,περαστικα κ ναι να σαι βραχος για τα παιδια σ κ μακαρι να βρειτε μια λυση..

κοριτσια μ σας ευχαριστω μια μια για τις ευχες σας!!

α.στον νονο τ σπυρου αν κ παντρεμενος του καναμε ενα καλο ρολοι δωρο οπως κ στην κουμπαρα π με παντρεψε..δεν ηθελε κανενας δωρο αλλα δεν γινοταν ετσι κ τους πηραμε αυτα..

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eleni2526 έγραψε:
οσο για δωρο στον κουμπαρο δεν ξερω ειναι ζευγαρι θα πρεπει να παρω κ στους δυο ξεχωριστο η κατι για το "σπιτι"??φιλια κοριτσια

Ελα μου ντε??? Και εγω αυτο σκεφτομαι και αν και εχουμε τελειες σχεσεις και μιλαμε ελευθερα οποτε τους ρωταμε με τον αντρα μου λενε τιποτα. Τις προάλλες στο σπιτι τους παρατηρησα οτι η μηχανη του εσπρεσο δεν δουλευε καλα και ο κουμπαρος μου παραπονιόταν. Λετε να τους παρουμε μια???

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamamatina έγραψε:Καλημέρα, κοριτσάκια! Δεν πρόλαβα χθες και ούτε σήμερα δεν με βλέπω να προλαβαίνω. Κλεφτά μπήκα για λίγο. Τα πράγματα δεν πάνε καλά. Χάλια ψυχολογικά και πρέπει να κάθομαι βράχος για τα παιδιά αλλά και να μην καταλάβουν τπτ οι άλλοι που τρέχουν στα νοσοκομεία.
Βιβή, στείλε μου ένα πμ με στοιχέια που μπορώ να σε βρώ ή να σε πάρω ένα τηλ για να με συμβουλέψεις, όποτε μπορέσεις.
Σας φιλώ. Ελπίζω κάποια στιγμή το μεσημέρι ή το βράδυ να μπορέσω να σας τα πω.
Ζετάκι και Χρύσα περαστικά. Και σε όποιο άλλο νινάκι είναι άρρωστο κα δεν διαβασα.
Και ο Γιάννης έκανε 2 φορ'ες 38 παρεπιπτόντως.
Η μπέμπα εχθές που πήγαμε παιδίατρο 5400 ήταν κ 63 πόντους. Ψιλόλιγνη κι αυτή. Έτσι είναι και τα 4. Λιγνά δλδ. Η Μαρία είναι και κοντούλα. Τεσπα, υγεία να έχουν και τα άλλα είναι τίποτα.
Φιάκια κοριτσάκια μου.

Ματινα κουραγιο και υπομονη για τα παιδακια σου και για τον ευατο σου. Σου εχουν πεσει ολα μαζι, κουραζεσαι παρα πολύ και λογικο ειναι να σε παιρνει απο κατω.

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σημερα μιλαμε για πολυ τρεξιμο!!!
Ξυπνήσαμε ολοι μαζι 7.15 δινω γαλα και στα δυο και ξεκινάμε. Ο αντρας μου σημερα δεν δουλευει οποτε του λεω αναλαμβανεις την μπεμπα και τον Σταθη και ξεκιναω δουλειες μαγειρεμα (2 φαγητα), σκουπισμα, σφουγγαρισμα, ξεσκονισμα, πλυσιμο μπανιου, πλυσιμο βεραντας, απλωμα 3 πληντυρια ρουχα (κτλ μην τα γραψω ολα) και κατα τις 2παρα περνω τον Σταθη και παμε σουπερ μαρκετ. Ουφ!!!κουραστηκα πολύ και επεται συνεχεια. Λεω σε κανενα μισαωρακι να βαλω σιδερο να πατησω κανα δυο πληντυρια ρουχα και μετα μπανιο -λουσιμο γιατι αργοτερα θα ερθει σπιτι μας ο νονος του Σταθη με την γυναικα του και την κορη τους. μενει εκτος αλλα ερχεται πολυ συχνα μιας και η μαμα του μενει εδω. Εχουμε πολυ καλες σχεσεις και περναμε καλα οποτε βρισκομαστε ολοι μαζι.

konstantinasmg


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια η μπεμπα πολύυυυυυυυυυυ γκρίνια!!!Την εχω συνεχεια αγκαλια την αφηνω στο κρεβατι ή στην κουνια και πλανταζει. Ειναι σιγουρα τα ουλα της γιατι χωνει το χερακι της συνεχεια στο στομα και γενικα οτι πιανει.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να'μαι κι εγω...το κεφαλι μου καζανι...πρωι πρωι εφυγε ο βαγγελης για υπηρεσια και κατα τις 9μιση σηκωθηκαμε κι εμεις.το βραδυ 3 φορες ξυπνησε η μπεμπα και 3 η ελενη...ευτυχως ηταν κι ο β και τα μοιρασαμε,αυτος την ελενη κι εγω την μπεμπα.αφου ηπιαν γαλατακι πηγαμε για ψωνια-ψαρια-λαικη-σουπερ και καφεδακι στη μανα μου...αντε μην πω τιποτα και γι'αυτην...ειναι να κανει παρτυ η αδερφη μου την ανιψια μου και θελει να κανει πιτσες και τουρτα και μετα κατι ξηροκαρπια και πατατακια.και τρεχει η μανα μου να τα κανει ολα!ελεος της λεω!αστην να τα κανει μονη της να μαθει!εγω δλδ πως τα κανω μονη μου?και οχι μονο τουρτες και πιτσες....αν δε την αφησει να πνιγει πως θα μαθει κολυμπι...κανονισε να πεθανεις και να τρεχω πισω απ'ολους της ειπα...με κανει και σκεφτομαι ρε πουστη μου εγω ξενο παιδι ειμαι και τα κανω μονη μου ολα?για μενα δε θα τρεξει ποτε κανεις?τεσπα...γυρισαμε φαγαμε(ουτε ενα καθιστε να φαμε που ειχαν πατατοσαλατα να καταλαβαιτε...) γεμιστα απο χθες ειχα.και ολο το μεσημερι καναμε χειροτεχνιες...πηγα να παρω ενα κυκλαμινο στην ανηψια μου και το ανθοπωλειο το ειχε 15 ευρω.πηγα κι εγω παραπερα σε ενα φυτωριο το πηρα 4 ευρω και με θερμοκολλα κολλησα ασημοχαρτο στη γλαστρα και ενα φιογκο...ελεος δλδ 11 ευρω κερδος απο 1 κυκλαμινο...τεσπα..καναμε και τους γρασιδοκεφαλους μας και στο μεταξυ μου εσπασαν μια κορνιζα με 6 θηκες φωτο...τι να την κανω τι να την κανω μια που ειχα εξω την θερμοκολλα εκοψα στο μεγεθος του τζαμιου 6 διαφανειες και τις κολλησα μεσα στο περιγραμμα της θηκης,ξαναβαλα τις φωτο και τις εκλεισα...τωρα δε θα εχω και το φοβο μη ξανασπασει...και δε την πεταξα κιολας...
ζετα πως ειναι το παιδι?
κωνσταντινα θα σου στειλω λεπτομεριες αυριο μαλλον γιατι σημερα ειμαι μοναχουλα.
μαρια ευχαριστω!θα παω απο βδομαδα γιατι αυριο θα διαβαζουμε το μεσημερι δε θα κανουμε αλλες χειροτεχνιες αυτη τη βδομαδα!

απο χθες που σκεφτηκα να παρω το κυκλαμινο μου εχει κολλησει και σας αφιερωνω

και



ματινακι πως παει μετεγχειρητικα ο μπαμπας σου?

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστουμε Ευακι για την ωραια αφιερωση. Σημερα ειμαι χαλια, νομιζω πως θ ανοιξει το κεφαλι μου και θα πεταχτει το μυαλό μου εξω...πήγα στη μαμα μου και αντι να ξεκουραστω κουραστηκα, εφαγα και πολύ κλαίνε και τα μωρά, εφιάλτης! Πήρε καποια στιγμη ο συζυγος και το ειδα μετα δεν τον πήρα πίσω όμως, δε φτανει που δε με βοηθαει, τις υποκρισίες τι τις χρειάζεται;

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ουφ...με γάνιασε ο μπέμπης ρε κορίτσια, σηκώθηκε 9μιση έφαγε πάρα πολύ καλά, πήγε 4 το απόγευμα κι ακόμα δεν ήθελε να φάει τον έβαζα στο στήθος χτυπιόταν κλάμα και κακό...τι να κάνω κατά τις 5μιση είδα και απόειδα, ήμουν κι ολομόναχη, πήρα το γάλα που έβγαλα 2 μέρες τώρα (μόνο 100 γρ...ή κάνω κάτι λάθος ή και αυτό το θήλαστρο δε μου κάθεται καλά στη θηλή, αχ ρε ζετάκι εσύ πώς έβγαζες τόσο?) και του το έδωσα με μπιμπερό, μετά με σύριγγα,μετά με κουτάλι, το μισό βέβαια πήγε έξω και άλλα νεύρα εγώ κι ο μπέμπης να μην έχει χορτάσει και να κλαίει, τον έβαλα στο σλινγκ και τον κοίμησα και τώρα έχω ένα μισάωρο που προσπαθώ να βγάλω γάλα και έχω βγάλει στη μισή ώρα 30 γραμμάρια...έτσι μου ρχεται να βάλω τα κλάμματα...

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella01 έγραψε:Ουφ...με γάνιασε ο μπέμπης ρε κορίτσια, σηκώθηκε 9μιση έφαγε πάρα πολύ καλά, πήγε 4 το απόγευμα κι ακόμα δεν ήθελε να φάει τον έβαζα στο στήθος χτυπιόταν κλάμα και κακό...τι να κάνω κατά τις 5μιση είδα και απόειδα, ήμουν κι ολομόναχη, πήρα το γάλα που έβγαλα 2 μέρες τώρα (μόνο 100 γρ...ή κάνω κάτι λάθος ή και αυτό το θήλαστρο δε μου κάθεται καλά στη θηλή, αχ ρε ζετάκι εσύ πώς έβγαζες τόσο?) και του το έδωσα με μπιμπερό, μετά με σύριγγα,μετά με κουτάλι, το μισό βέβαια πήγε έξω και άλλα νεύρα εγώ κι ο μπέμπης να μην έχει χορτάσει και να κλαίει, τον έβαλα στο σλινγκ και τον κοίμησα και τώρα έχω ένα μισάωρο που προσπαθώ να βγάλω γάλα και έχω βγάλει στη μισή ώρα 30 γραμμάρια...έτσι μου ρχεται να βάλω τα κλάμματα...

Εντωμεταξεί το στήθος άμα το πιέσω με το χέρι πετάγεται το γάλα συντριβάνι, τι κάνω λάθος και δεν μπορώ να το βγάλω μου λέτε?

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella01 έγραψε:
markella01 έγραψε:Ουφ...με γάνιασε ο μπέμπης ρε κορίτσια, σηκώθηκε 9μιση έφαγε πάρα πολύ καλά, πήγε 4 το απόγευμα κι ακόμα δεν ήθελε να φάει τον έβαζα στο στήθος χτυπιόταν κλάμα και κακό...τι να κάνω κατά τις 5μιση είδα και απόειδα, ήμουν κι ολομόναχη, πήρα το γάλα που έβγαλα 2 μέρες τώρα (μόνο 100 γρ...ή κάνω κάτι λάθος ή και αυτό το θήλαστρο δε μου κάθεται καλά στη θηλή, αχ ρε ζετάκι εσύ πώς έβγαζες τόσο?) και του το έδωσα με μπιμπερό, μετά με σύριγγα,μετά με κουτάλι, το μισό βέβαια πήγε έξω και άλλα νεύρα εγώ κι ο μπέμπης να μην έχει χορτάσει και να κλαίει, τον έβαλα στο σλινγκ και τον κοίμησα και τώρα έχω ένα μισάωρο που προσπαθώ να βγάλω γάλα και έχω βγάλει στη μισή ώρα 30 γραμμάρια...έτσι μου ρχεται να βάλω τα κλάμματα...

Εντωμεταξεί το στήθος άμα το πιέσω με το χέρι πετάγεται το γάλα συντριβάνι, τι κάνω λάθος και δεν μπορώ να το βγάλω μου λέτε?

γιατι βρε αγαπη μου δε βγαζεις με το χερι?αφου βγαζεις τοσο?
εγω δεν εχω βαλει ποτε θηλαστρο δεν ξερω τι αισθηση δινει!
υγ αν τα βαλω στη σειρα και τα σφαλιαριζω οπως ο βεγγος τις αδερφες του στην ταινια πειραζει???θα μου στειλουν την προνοια?

να καπως ετσι!

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
markella01 έγραψε:Ουφ...με γάνιασε ο μπέμπης ρε κορίτσια, σηκώθηκε 9μιση έφαγε πάρα πολύ καλά, πήγε 4 το απόγευμα κι ακόμα δεν ήθελε να φάει τον έβαζα στο στήθος χτυπιόταν κλάμα και κακό...τι να κάνω κατά τις 5μιση είδα και απόειδα, ήμουν κι ολομόναχη, πήρα το γάλα που έβγαλα 2 μέρες τώρα (μόνο 100 γρ...ή κάνω κάτι λάθος ή και αυτό το θήλαστρο δε μου κάθεται καλά στη θηλή, αχ ρε ζετάκι εσύ πώς έβγαζες τόσο?) και του το έδωσα με μπιμπερό, μετά με σύριγγα,μετά με κουτάλι, το μισό βέβαια πήγε έξω και άλλα νεύρα εγώ κι ο μπέμπης να μην έχει χορτάσει και να κλαίει, τον έβαλα στο σλινγκ και τον κοίμησα και τώρα έχω ένα μισάωρο που προσπαθώ να βγάλω γάλα και έχω βγάλει στη μισή ώρα 30 γραμμάρια...έτσι μου ρχεται να βάλω τα κλάμματα...

Γιατι να βαλεις τα κλάματα καλό μου, ηρεμησε και βγάλε αργοτερα, ισως το χωνι δε σου εχει πιασει καλά το στηθος; Εμένα από ενα σημειο μου ειχε βγάλει 50ml και οταν ξαναέβαλα το χωνί μετά από 10 λεπτά εβγαλα 80ml (απο το ιδιο στηθος)

lia30


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκιααα!!!
Ουφ, έχω μπει 3 φορές σήμερα, σας διαβάζω, αλλά κάτι συμβαίνει και δεν προλαβαίνω να γράψω. Εγώ χτες από τις 10 μέχρι τη 1 προσπαθούσα ν ακοιμήσω τη μικρή, κάποια στιγμή, την άφησα στην κούνια, κάποια στιγμή λλέεω θα κουραστεί και θα κοιμηθεί μόνη της, όπως και έγινε σε κανά 20λεπτο!
Ξυπνήσαμε, κάναμε την καθιερωμένη γενική του Σαββάτου μαζί με τον άντρα μου, πήρα τη μικρή στο σλιγκ μετά και κάναμε τα ψώνια μας, φάγαμε, η μικρή μου κοιμήθηκε 2,5 ώρες (!!!!), και από τις 5.30 που την τάισα έχω σιδερώσει τα 2 από τα 3 πληντύρια που έβαλα το πρωί και έχω άλλα 2 από άλλες μέρες και το 1 υπολοιπόμενο από το πρωί! Με φωνάζουν! Σήμερα θα τα τελειώσω, πού θα μου παν! Είναι και μικρό το σπίτι, και όταν τα στοιβάζω τα ασιδέρωτα στο μικρό δωματιάκι δε μου αρέσει. Πάω να κάνω μία δυο αγκαλιές τη μικρή μου που κάθεται ήσυχη και αφήνει τη μαμά να σιδερώσει και το μπαμπά να διορθώσει γραπτά και να συνεχίσω.
Ματινάκι, κουράγιο, είσαι ηρωίδα, μην το βάζεις κάτω.
Ζετάκι περαστικά στο Σπύρο. Να κοιμηθείς ήρεμα σήμερα να ξεκουραστείς, και να είναι καλά και τα δύο σου τα παιδάκια.
Χρύσα μου μήπως να νοικιάσεις ένα νοσοκομειακό θήλαστρο;; Δεν ξέρω από τιμές, αλλά μάλλον θα σε βολέψει πιο καλά. Το μίνι της medela το έχω και γω. Εβγαζα μέχρι που το παιδί έγινε 2 βδομάδων, και έβγαζα 100άρια άνετα. Ασχετο που τα πέταξα γιατί δεν το χρειάστηκα και πέρασε καιρός. ( με πόνο ψυχής φυσικά, αλλά τα είχα και στα Γιάννενα στο πατρικό μου και δεν ήξερα που να τα δώσω ). Ισως δεν είναι κάνει για το δικό σου στήθος. Οπως λέει και το Ευάκι βγάζε με το χέρι αφού μπορείς. Αλλά κοίταξέ το και για νοσοκομειακό. Πήγαινε στο νοσοκομείο να ρωτήσεις, και κάνε εκέι μια άντληση με αυτό που θα έχουν εκέι, για να δεις άμα σε βολεύει.
Αυτά. Πάω στο παιδί μου. Σας φιλώ προς το παρόν

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Λια μου εγω στο γιο μου ειχα νοικιασει το symphony της medela, με βοηθησε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ και η τιμη τοτε ηταν 60 ευρω τον πρωτο μηνα (τωρα μπορει και να εχει μειωθει) και 40 τον δευτερο.Τα κεντρικα δε της εταιρειας ειναι στη Θεσ/κη

mamavi


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
markella01 έγραψε:Ουφ...με γάνιασε ο μπέμπης ρε κορίτσια, σηκώθηκε 9μιση έφαγε πάρα πολύ καλά, πήγε 4 το απόγευμα κι ακόμα δεν ήθελε να φάει τον έβαζα στο στήθος χτυπιόταν κλάμα και κακό...τι να κάνω κατά τις 5μιση είδα και απόειδα, ήμουν κι ολομόναχη, πήρα το γάλα που έβγαλα 2 μέρες τώρα (μόνο 100 γρ...ή κάνω κάτι λάθος ή και αυτό το θήλαστρο δε μου κάθεται καλά στη θηλή, αχ ρε ζετάκι εσύ πώς έβγαζες τόσο?) και του το έδωσα με μπιμπερό, μετά με σύριγγα,μετά με κουτάλι, το μισό βέβαια πήγε έξω και άλλα νεύρα εγώ κι ο μπέμπης να μην έχει χορτάσει και να κλαίει, τον έβαλα στο σλινγκ και τον κοίμησα και τώρα έχω ένα μισάωρο που προσπαθώ να βγάλω γάλα και έχω βγάλει στη μισή ώρα 30 γραμμάρια...έτσι μου ρχεται να βάλω τα κλάμματα...

Χρύσα αν σε παρηγορεί και εγώ κάπως έτσι είμαι πότε 50ml πότε 30ml πότε 70 και μου έχει τύχει και καθόλου. Βέβαια εμένα τρώει και συνέχεια, σήμερα που ο δικός σου έκανε τόσο να φάει δεν είχες πρηστεί;

Δοκίμασε να αντλείς 10 λεπτά από τον ένα μαστό, ύστερα 10 από τον άλλο, μετά 5 λεπτά από τον πρώτο και 5 από τον δεύτερο και στη συνέχεια το ίδιο για 3λεπτά και 2. Θα έχεις αντλήσει 20 λεπτά από τον καθένα. Εμένα έτσι πέρνουν μπρος καμία φορά γιατί αν επιμείνω πολύ ώρα στο ένα δεν γίνεται τίποτα. Αααα φρόντισε να πιείς και πολλά υγρά, βοηθάει.

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το κεφαλι μου ειναι ετοιμο να σπασει.παω να δω ταινιουλα!
η ζετα τι κανει με τον σπυρο ξερουμε?
βιβη ελπιζω να ηρεμησες λιγακι...
το ματινακι τι να κανει?
χρυσα μου εισαι καλυτερα?
ευχομαι ολες να εχουμε ενα ομορφο σαββατοβραδο!ηρεμο και ξεκουραστο...
σας φιλω!καλο ξημερωμα!

markella01

markella01
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν ξαναάντλησα κορίτσια, έκανα ένα ζεστό μπάνιο και τον ξαναέβαλα στο στήθος, έφαγε λίγο μόνο από το ένα στήθος, το άλλο τούμπανο, άλλα δεν ξαναβγάζω, τώρα μου κοιμήθηκε ο μικρός και όταν ξυπνήσει πριν ξυπνήσει καλά καλά θα του δώσω να ξαναφάει γιατί όταν είναι εντελώς ξύπνιος, αν και είναι πολύ ενεργητικός κι όλη την ώρα κουνιέται, δεν κάθεται κάτω με τιποτα να τον βάλω να φάει....

Αρχισε να σφίγγει το στόμα του σα να δαγκώνει και να μουγκρίζει, τον έδωσα ντεπόν, με έφερε και η αδερφή μου ντακταρίν, τον έδωσα κι από αυτήν, άντε να δούμε τι νύχτα θα βγάλουμε...

Θυμάστε ρε κορίτσια που ήμασταν έγκυες και λέγαμε αχ πονάει η κοιλιά μου, αχ δεν μπορώ να κουνηθώ, αχ έχω αναγούλα, ούτε που φανταζόμουν τώρα τι γυμνάσια θα περνάω... Πάντως το άτιμο πώς με κάνει και ξεθεωμένη που είμαι να τρελαίνομαι με ένα χαμόγελο, ανεξήγητο!

Ευάκι δε θα σου φέρει κανείς τίποτα, τώρα μόλις είχα τον ανηψιό μου εδώ (κοντά 3 χρονών και τρομερά καλομαθημένος) και ο μπαμπάς μου κόντεψε να τον κρεμάσει...

Ματινάκι όταν είσαι ήρεμη πες μας κι εμάς.

Όσο για το θήλαστρο με πήρε η άμεση δράση (το Ζετάκι μας) χαχα και μου έδωσε συμβουλές και με καθησύχασε...¨Εχω αποκτήσει προσωπικές ψυχολόγους εδώ με σας....είστε δωρεάν και το κάνετε με την αγάπη σας και την αλληλεγγύη που μας δένει...τι καλύτερο από αυτό? Ζετάκι εύχομαι να στο ανταποδώσω κάποια στιγμή...Μιλάς και με την κρητική την προφορά και τρελαίνομαι!

Δε θυμάμαι κάτι άλλο να σχολιάσω, σας φιλώ κούκλες μου!

spyros3

spyros3
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια μ εδω ειμαι κ γω..ηταν οι γονεις μ εδω αλλα σας εριχνα μια κλεφτη ματια..

ο σπυρος μ ειναι καλα,καλυτερα θα ελεγα,να του περασει κ ο πονολαιμος κ ολα καλα..

χρυσαευχομαι να βοηθησα κ κατι ακομα π μ χε πει συμβουλος θηλασμου..οταν το πρωι τελειωσεις με τον θηλασμο τοτε να βαλεις το θηλαστρο π θα χει πιο πολυ αφου την υπολοιπη μερα θηλαζουμε συνεχεια..εγω ετσι εκανα την τραπεζα..μονο το πρωι εβαζα.δοκιμασετο κ αυτο κ θα βρεις τον ρυθμο..

αυριο πιστευω να τα πουμε καλυτερα..

καληνυχτα κ ονειρα γλυκα!!σας φιλω..

marialat

marialat
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!
ΒΛΕΠΩ ΟΛΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΤΡΕΛΑ ΚΕΦΙΑ!!!
ΧΡΥΣΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΤΟ ΙΔΙΟ... ΠΟΤΕ 50 ΚΙ ΠΟΤΕ 150.... ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΟΤΑΝ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΔΕΝ ΒΓΑΖΩ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ.

ΕΥΑΚΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΑ ΜΟΝΗ ΣΟΥ ΠΑΡΑ ΝΑ ΣΤΟ ΧΤΥΠΑΝΕ ΜΕΤΑ! ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ, ΕΝΩ Η ΣΥΝΥΦΑΔΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΑΡΑΠΟΝΟ...

ΖΕΤΑΚΙ ΓΕΡΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΓΙΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ!!!

ΤΙ ΑΛΛΟ? ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ..

ΛΕΓΑΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΧΩΡΙΟ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΚΑΙ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΟΙΜΟΤΑΝ ΝΑ ΒΓΑΙΝΑΜΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΙΤΣΑ ΚΑΙ Ο ΚΩΣΤΗΣ ΓΥΡΙΣΕ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΙΑ ΣΤΙΣ 6. ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΜΑΣΑΕΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΜΕ, ΛΕΜΕ ΘΑ ΠΑΜΕ. ΤΟΥ ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΑΥΡΙΟ ΛΕΕΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ, ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΕΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΑΤΥΧΗΜΑ. ΕΕΕΕ ΗΜΟΥΝ ΚΙ ΕΓΩ ΣΚΑΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΚΡΙΝΙΑ 2 ΜΕΡΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΛΕΙΣΟΥΡΑ ΤΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ, ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΩ ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΚΑΙ ΕΛΗΞΕ!
ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΟΣ ΚΙ ΑΓΙΟΣ, ΑΛΛΑ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΜΕ ΣΚΑΕΙ!!! ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΓΙΑ ΚΑΦΕ, ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΗΤΑΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ, ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΓΥΡΙΖΑ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ. ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΔΕΝ ΕΒΓΑΙΝΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ, Ε ΕΣΚΑΣΑ!!!
ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΑ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΚΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΕ ΓΚΡΙΝΙΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΤΕΛΙΚΑ Η ΜΕΡΑ!

eleni2526


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημεραααα!τι κανετε?

μπεμπα2012

μπεμπα2012
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα κουκλες τι κανετε?
χρυσα μου δεν κανει να στεναχωριεσαι κορισι μ θα κοπειτ γαλα σου μ το χερι πιο πολυ βγαζει.εγω επερνα ενα μπιμπερο τ εβαζα τ στηθος κ εβγαζα ουτε γατα ουτε ζημια/
σπυρος πως ειναι το παιδι?
αχ δεν θυμαμαι τι ηθελαν γραψω
εμεις ειμαστε καλα σηξωθηκε 5 ν φαει κ αποκοιμηθηκε κ τωρα 9 η ωρα μαμ παλι.μολις ξυπνησε ο μεγαλος παω ν συμαζμεψω κρεβατια κ τ σπιτι

φιλακια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις