Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 26 ... 30  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 30]

petra18


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΦΟΡΑΓΕ ΤΟ ΦΟΡΜΑΚΙ ΤΟΥ (ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ ΑΠΟ ΜΕΣΑ) ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΖΑΚΕΤΑ Ή ΜΠΟΥΦΑΝ. ΔΕΝ ΚΡΥΩΝΕΙ ΙΔΙΑΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ, ΟΛΟ ΤΟΥ ΤΟ ΣΩΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΥΛΙΓΜΕΝΟ ΣΤΟ ΜΑΡΣΙΠΟ. ΜΠΟΡΕΙΣ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΟΛΟΣΩΜΟ ΜΠΟΥΦΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΛΕΙΣ, ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΡΟ. ΕΓΩ ΚΑΙ ΧΤΕΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΒΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΟΛΟΣΩΜΟ ΜΠΟΥΦΑΝ, ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕ ΖΕΣΤΗ.

βασω2


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
επιχειρησα να της βαλω ενα ολοσωμο λιγοτερο λεπτο αλλα δεν ηταν ανετη. σ'αυτο που λες ομως οτι ζεσταινεται με την επαφη του σωματος εχεις δικιο. δεν το ειχα σκεφτει

popi_dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας μανούλες!!!
Τι ωραία που τα μωράκια σας έχουν μπει σε πρόγραμμα με το θηλασμό!Εμένα νομίζω ότι έχει εθιστεί στο μεμέ της μανούλας...θα χρειαστούμε αποτοξίνωση όπως πάμε... Μανούλες Αυγούστου - Σεπτεμβρίου - Οκτωβρίου 2012 #3 - Σελίδα 22 136747
Κι εμένα έχει θέμα με τα κακάκια του.Το πιο πολύ που έχει κρατήσει είναι 12 μέρες χωρίς να κάνει.Προσπαθούσαμε να του βάλουμε υποθετο αλλά δε μπορούσαμε.Τελικά έκανε μόνος του.
Εγώ δεν τον έχω βγάλει ακόμα με το μάρσιπο...πρέπει να το δοκιμάσω γιατί κι εγώ έχω σκαλιά στην είσοδο και δυσκολεύομαι.

βασω2


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ναι ειναι πολυ καλη ιδεα ο μαρσιπος. λεω αυτες τις μερες να τον βγαλω κ εγω στη φορα Laughing

maria 82

maria 82
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ,ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ; ΕΜΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΑΣ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΑΚΙ ΜΑΣ,ΧΘΕΣ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΗ ΗΜΕΡΑ, Ο ΜΠΕΜΠΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ,ΓΚΡΙΝΙΑ ΔΕΝ ΕΤΡΩΓΕ,ΠΟΝΑΓΑΝ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΚΑΙ Η ΚΟΙΛΙΤΣΑ, ΤΟΥ ΒΑΛΑΜΕ ΥΠΟΘΕΤΑΚΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΕΝΕΡΓΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΚΟΙΜΗΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΙΣ 12 ΕΩΣ ΤΙΣ 8 ΤΟ ΠΡΩΙ Shocked

βασω2


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σου μαρια. αχ το καημενουλη! δηλαδη ολη η γκρινια επειδη δεν εκανε κακα ηταν? το εμβολιο ενταξει?

maria 82

maria 82
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΒΑΣΩ ΜΟΥ, ΝΑΙ ΜΩΡΕ, ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ, ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΤΟΝ ΞΑΠΛΩΣΑΜΕ ΠΝΙΓΗΚΕ ΑΣΧΗΜΑ, Ο ΜΑΝΟΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΙΔΕ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΟΚΚΙΝΟΣ ΓΟΥΡΛΩΣΑΝ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΝΑΣΕΝΕ,ΕΙΧΕ ΠΝΙΓΕΙ ΜΕ ΤΑ ΣΑΛΙΑ ΤΟΥ, ΑΣΕ ΠΟΛΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΑΓΧΟΣ

βασω2


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
αχ μωρε το ζουζουνι! σε καταλαβαινω κ εγω αγχωνομαι τρελα κ με το παραμικρο. η παναγιτσα να εχει καλα ολα τα παιδακια!

βασω2


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα κοριτσια! τι κανετε? μαρια μου ρωτησες τον παιδιατρο για το ρεψιμο?

maria 82

maria 82
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ, ΒΑΣΩ ΜΟΥ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΝΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ 1ο ΧΡΟΝΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΕΒΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ, ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΣΤΕΡΕΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΡΕΒΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΙΣΤΟΣ, ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΠΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ 12 ΜΗΝΩΝ! Shocked
ΜΑΣ ΜΕΤΡΗΣΕ ΚΙ ΟΛΑΣ, ΕΙΜΑΣΤΕ 63 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΚΑΙ ΖΥΓΙΖΟΥΜΕ 6300..ΑΥΤΑ..

popi_dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας κορίτσια!Τι κάνετε?
Εμάς ήρθε σήμερα ο παιδίατρος,μας έκανε εμβόλια και μας μέτρησε.Είμαστε 65εκ. και 5750.Μέσα σε 2 μήνες δηλαδή πήραμε μόνο 250γρ.
Θα ξεκινήσουμε φρουτόκρεμα,κρεμούλες και σουπίτσες προς το τέλος του μήνα.Και σιγά σιγά θα σταματήσουμε και το θηλασμό.
Πάντως δεν καταλαβαίνω,αυτό το παιδί είναι όλη μέρα στο στήθος μου,δεν τρώει?Αέρα τραβάει?

βασω2


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ααααα γιατι ετσι ποπη? δεν σου δειχνει σημαδια οτι ισως δεν χορταινει? δεν γκρινιαζει? θυμησε μου ποσο ειναι το ζουζουνι σου?

βασω2


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
maria 82 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ, ΒΑΣΩ ΜΟΥ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΝΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ 1ο ΧΡΟΝΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΕΒΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ, ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΣΤΕΡΕΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΡΕΒΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΙΣΤΟΣ, ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΠΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ 12 ΜΗΝΩΝ! Shocked
ΜΑΣ ΜΕΤΡΗΣΕ ΚΙ ΟΛΑΣ, ΕΙΜΑΣΤΕ 63 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΚΑΙ ΖΥΓΙΖΟΥΜΕ 6300..ΑΥΤΑ..
η δικια μας στο τεταρτο ζυγιζε 7300. μηπως ειναι λιγο χοντρουλα ρε κοριτσια? δεν πιστευω να εχει προβλημα ο γιοκας σου που η δικια μου εχει πιασηματα κ να κυνηγαει τις κορμαρες scratch ???

maria 82

maria 82
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="βασω2"]
maria 82 έγραψε:ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΑΝΟΥΛΕΣ, ΒΑΣΩ ΜΟΥ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΝΑΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ 1ο ΧΡΟΝΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΕΒΕΤΑΙ ΣΩΣΤΑ, ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΣΤΕΡΕΕΣ ΤΡΟΦΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΡΕΒΕΤΑΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΙΣΤΟΣ, ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΠΩΣ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ 12 ΜΗΝΩΝ! Shocked
ΜΑΣ ΜΕΤΡΗΣΕ ΚΙ ΟΛΑΣ, ΕΙΜΑΣΤΕ 63 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΚΑΙ ΖΥΓΙΖΟΥΜΕ 6300..ΑΥΤΑ..
η δικια μας στο τεταρτο ζυγιζε 7300. μηπως ειναι λιγο χοντρουλα ρε κοριτσια? δεν πιστευω να εχει
προβλημα ο γιοκας σου που η δικια μου εχει πιασηματα κ να κυνηγαει τις κορμαρες scratch

ΧΑΧΑΧΑ!! ΟΧΙ ΜΩΡΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΣΟΥ, ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ, ΕΜΑΣ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΙΚΡΟΥΛΗΣ 2700 ΗΤΑΝ, ΕΞΑΛΛΟΥ ΘΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΣΕ ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΚΟΡΜΑΡΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΠΙΑΣΗΜΑΤΑΚΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΛΑΣΕΙ ΚΙ ΟΛΑΣ Razz

ΠΟΠΗ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΕΞΑΛΛΟΥ ΤΟ ΜΗΤΡΙΚΟ ΓΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΛΑΦΡΥ, ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΑΝ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΤΡΩΕΙ ΚΑΘΕ ΜΙΑ ΩΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙ ΓΙΑ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΧΩΡΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΦΑΕΙ, ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΑ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ, ΔΕΝ ΞΕΡΩ, ΛΕΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ, ΕΤΣΙ ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΤΑΙΖΩ ΑΝΑ 2ΩΡΟ ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΟΛΑ ΟΚ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΝ ΚΑΤΕΒΑΖΕΙ ΓΑΛΑΤΑΚΙ; ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΤΡΩΕΙ;

popi_dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ο μπέμπης χθες έγινε 6 μηνών.Από την αρχή βρισκόταν συνέχεια στο στήθος μου οπότε κι εγώ συνήθισα και δε μου φάνηκε παράξενο που το κάνει ακόμα.
Απλά έχει βρει την πιο μαλακή και νόστιμη πιπίλα του κόσμου και έχει καταβολευτεί!!!Νόμιζα όμως ότι τουλάχιστον έτρωγε και λίγο εκεί που καθόταν!
Ελπίζω τον άλλο μήνα να πάρουμε λίγο τα πάνω μας.Ανυπομονώ να ξεκινήσουμε να τρώμε και να μπούμε λίγο σε πρόγραμμα.

maria 82

maria 82
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΠΟΠΗ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΤΑ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ, ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΟ ΜΑΡΤΙΟ ΤΙΣ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΡΧΙΣΟΥΜΕ ΝΑ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΛΙΓΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΟΛΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΟΙ ΚΡΕΜΟΥΛΕΣ

petra18


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΔΥΣΚΟΛΗ ΜΕΡΑ, ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΓΚΡΙΝΙΑ, ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΚΑ, ΤΕΛΙΚΑ ΕΚΑΝΕ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΚΟΙΜΑΤΑΙ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑ ΤΟΥ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΤΡΩΣΕΙ ΟΤΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΣΤΕΡΕΕΣ ΤΡΟΦΕΣ. ΠΟΠΗ, ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΒΑΡΟΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΟΤΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΟ ΘΕΩΡΗΣΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ, ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΣΑΣ ΞΕΚΙΝΑΓΕ ΚΡΕΜΕΣ ΑΠΟ ΤΩΡΑ (ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ 6 ΜΗΝΩΝ). ΕΚΕΙΝΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ Ή ΕΣΥ ΤΟ ΕΠΕΛΕΞΕΣ;

popi_dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλά κι εμένα έχει θέμα με τα κακά.Το πιο πολύ που κράτησε είναι 12 μέρες αλλά δε φαινόταν να τον ενοχλεί η κοιλίτσα.
petra εσύ το θηλάζεις?
Ο γιατρός δεν ήταν ευχαριστημένος με τα κιλά του τώρα-τις προηγούμενες φορές ήμασταν εντάξει.Η αλήθεια είναι ότι τον προηγούμενο μήνα δεν τον είχαμε ζυγίσει και δε μπορούμε να είμαστε σίγουροι αν έβαλε λίγα κιλά αυτό το μήνα ή αν έχασε και λίγο.
Θα τον παρακολουθήσουμε και αυτό το μήνα που θα ξεκινήσει να τρώει και βλέπουμε.
Για το θηλασμό μου είπε να σταματήσω γιατί δεν προσφέρει τίποτα τώρα το μητρικό γάλα και γιατί υπάρχει κίνδυνος να γίνει το παιδί μαμάκιας!!!
Δεν έχω ακούσει χειρότερη μπούρδα από γιατρό αλλά τέλοσπάντων!!!
Θα τον σταμάταγα από μόνη μου έτσι κι αλλιώς σιγά σιγά γιατί κουράστηκα...τρώει συνέχεια.

popi_dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι...
Εμένα ο μπέμπης έχει μάθει να κοιμάται στο στήθος.Τώρα πέρασα 2 ώρες προσπαθώντας να τον βάλω στο κρεβάτι του.Ειχα ξαπλώσει μαζί του στο δικό μας,τον θήλαζα και περίμενα να κοιμηθεί βαθιά για να τον μετακινήσω.
Εσείς πως τα κοιμήζετε τα μωράκια σας?

βασω2


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ποπη μου πιστευω οτι με τις κρεμες θα ειναι καλυτερα. αυτο με τον θηλασμο που σου ειπε ο γιατρος κ εμενα βλακεια μου φαινεται. αν θελεις να το σταματησεις καν'το μονο αν εσυ το θελεις κ αν πρεπει για να παρει καλυτερα βαρος το μωρακι σου.

βασω2


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
εμενα τρωει το γαλατακι της (απο το μπιμπερο) της βαζω ενα παιχνιδακι με μουσικουλα κ σχεδια στο ταβανι κ την αφηνω μονη να χαλαρωσει κ να κοιμηθει

popi_dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Βάσω και με το παιχνιδάκι αυτό κοιμάται μόνη της?Από την αρχή έτσι έκανες?Δεν έκλαιγε?
Εμείς θα δυσκολευτούμε πολύ να τον μάθουμε να κοιμάται μόνος του.Νομίζω ότι τα κλάμματα δεν τα γλιτώνουμε...

βασω2


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
το παιχνιδακι το πηραμε τωρα αλλα δειχνει να της αρεσει.απο την αρχη το εκανα κ την βαζω παντα την ιδια ωρα για υπνο. φροντιζω ομως να μην κοιμηθει στα κοντα ωστε να ειναι κουρασμενη κ να νυσταζει. καποιες φορες κοιταει τα ταβανια ή παιζει με τα χερια της κ σιγα σιγα κοιμαται. εσενα οταν τον αφησεις ξυπναει?

popi_dim


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Εμένα δεν υπάρχει περίπτωση να τον αφήσω κάτω και να κοιμηθεί μόνος του,δεν το έχει κάνει ποτέ.
Αν ξυπνήσει την ωρα που πάω να τον αφήσω θα σπαράξει στο κλάμα μέχρι να τον ξαναβάλω στο στήθος μου.
Ούτε το κούνημα δεν πιάνει!Αν τον ξαπλώσω λίγο στην αγκαλιά μου και προσπαθήσω να τον κουνήσω για να κοιμηθεί τεντώνεται,προσπαθεί να φύγει και κλαίει.

βασω2


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ισως οταν αποθηλασεις κ δινεις με μπιμπερο να ειναι αλλιως. εμενα τελευταια επειδη δεν καθεται ησυχα στην αγκαλια την βαζω σε ενα μαξιλαρακι με κλιση που εχω κ την ταιζω εκει κ καποιες φορες την παιρνει ο υπνος κ την αφηνω. εχεις δοκιμασει να τον αφησεις για υπνο κ απλα να τον χαιδευεις για να σε νοιωθει κ να χαλαρωσει να κοιμηθει? μπορει να λεω κ βλακειες αλλα σου λεω τι πιανει στην δικια μου.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 22 από 30]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 26 ... 30  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις