Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
66 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 66 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

lilioum


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα!
Εχω πρόβλημα με την πεθερά μου.Στην αρχή ηταν πολύ καλή μαζί μου,μου ελεγε πόσο σε αγαπάω, να κάνουμε πράγματα μαζι, να με ρωτάει πως τα πάω με τον γιο της, για σεξουαλικά θέματα και γενικά έλεγα πως ευτυχώς δεν θα έχω πρόβλημα.Εκανα λάθος.Καθώς τα χρόνια περνούν γίνετε σκύλα...Από τον σεπτεβρη και μεχρι τον ιανουάριο θα πρέπει να μείνουμε σπίτι του άντρα μου.Οταν ηρθαμε είπε στον άντρα μου οτι θα πέρνουμε εμείς οτι θέλουμε να φάμε(αν δεν το τρωνε συτοι) και τα υπόλοιπα θα είναι δικά τους.Χαρηκαμε γιατι λέμε θα κάνουμε οικονομία.Μεχρι τον σεπτέβτη ολα οκ αλλά πλεον εχουμε φτασει στο σημείο να χαλάμε περισσότερα χρήματα από το σπίτι μας.10 μερες πριν βγει ο μηνας δεν έχουμ σχεδόν καθόλου λεφτά, δηλαδή δεν μπορούμε ουτε σουπερ μαρκετ να πάμε.Αυτο το ξέρουν τα πεθερικά μου.Εδώ και 10 μερες είχε αδειάσει το ψυγείο και δεν είχε ουτε τοστ.Και δεν πήγαιναν να ψωνισουν, το ψηγειο ήταν προκλητικά άδειο, πηγαίναμε κάθε βράδυ για ύπνο με άδειο στομάχι.Και σήμερα το παραέχεσε.Τσακώνοταν με τον αντρα μου για την δουλεια του και τηςκαι εγώ έλεγα κάποια πράγματα και επι μιση ώρα δεν γυρισε να με κοιτάξει και οταν το εκάνε μου είπε οτι αυτο αφορα τον αντρα σου .Και γενικά τα πρωινα μου μιλάει ασχημα, δεν με αφηνει να φάω πρωινο, κάθε μερα σκουπιζει σφουγγαριζει και απαιτει να την βοηθήσω και γενικά νοιώθω οτι με μειωνει και διεκδικεί τον άντρα μου.Αν τα ειπα μπερδεμενα συχγνωμη.Τα ξέρει ολα αυτα ο αντρας μου και αρχιζω και βλέπω οτι του εχουν δημιουργήσει πολλα προβλήματα ψυχολογικής φυσεως.Τι να κάνω?Εχει φτάσει στο σημείο μπροστά μου να απαγορευει και να ζητάει τον λόγο απο τον αντρα μου, που θέλουμε να πάμε στους γονείς μου.Τι να κάνω κουράστηκα.

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μπορεί η πεθερά σου να έχει πρόβλημα, αλλά κ σεις γιατί έχετε ακουμπήσει πάνω τους;; Όταν λες σας φεύγουν περισσότερα χρήματα τι εννοείς, κάνουν κάτι τα πεθερικά σου που σας αναγκάζουν να σπαταλάτε περισσότερα χρήματα;; Και κάτι άλλο με ποιο επιχείρημα έχει λόγο η πεθερα σου στη δουλεία του άντρα σου;;;
Μας τα είπες λίγο μπερδεμένα κ γι'αυτο σε ρωτάω

lilioum


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Στο σπιτι μας παίρναμε πράγματα για 2 άτομα, εδώ αναγκαζόμαστε όταν πάμε για ψώνια να μας δίνει μια λιστα δική της χωρίς να μας δινει και τα ανίστοιχα χρήματα και γενικά να λεεί :πάρε μου αυτό ή εκείνο και να μην λεει ποτέ για τα χρηματα.Αντίθετα όταν της λέμε να πάρει κάτι σε εμάς με το που γυρνά μας λεεί μου χρωστάτε τόσα.Δεν εχουμε ούτε είχαμε ποτέ ακουμπήσει πάνω της(μένουμε αναγκαστικά για 4 μήνες μαζί της, δεν μένουμε μαζι της γενικα.)Τέλος οτι έχει σχέση με τον γιο της την αφορά.Από την δουλεία του μέχρι και που θα πάει.Γενικά θέλει να έχει τον έλεγχο της ζωής του και οταν δεν κάνει αυτο που αυτή θέλει του φωνάζει και κάποιες φορές ον βρίζει.

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Οπότε καλή μου κ εσύ την επόμενη φορά που θα πας για ψώνια κ σου δώσει λίστα πες πολύ όμορφα δεν έχω χρήματα κ για αυτά, μπορείτε να μου δώσετε τα χρήματα απο τώρα...Και δεύτερον καλό είναι ο άντρα σου να τη βάζει σιγα σιγα στη θέση της... Από την άλλη μπορώ να καταλάβω ότι δε θέλεις να φορτώσεις περισσότερο κ συ τον άντρα σου
Αλλά κάνε κ συ λίγο υπομονή 2 μήνες έμειναν ακόμα θα περάσουν που θα πάει...

lilioum


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Περιμένω να περάσουν αυτοι οι μήνες..Προσπαθεί ο κακομοίρης να την βάλει στην θέση της αλλά αυτή δεν καταλαβαίνει ΤΙΠΟΤΑ, εκεί συνεχίζει.Επίσης είμαι εγκυος(6εβδομαδων)και δεν το έχουμε πει ακόμη,(δεν θέλω να μην το γρουσουζέψω) και προσπαθώ να ηρεμώ..Να ερθουν και τα χριστούγεννα να πάμε στους γονείς μου(άλλο θέμα αυτο!), του είπε οτι πρέπει να είμαστε μαζί της τις γιορτές και οχι στους δικούς μου!!!
Γενικά χάλια συμπεριφορά,και σκέφτομαι πως άλλαξε ετσι..Ευχαριστώ για την απαντηση σου!

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Με το καλό να έρθει το νινί σου...Ο πεθερός σου τι λέει για όλα αυτά;;; και γιατί να μην πας στους γονείς σου επειδή το θέλει αυτή;;;Να χαλάσεις κ τις γιορτές σου για παρτυ της...

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εγώ Λίλιουμ θα έλεγα καμία υπομονή να μην κάνεις ούτε στις προσβολές της ούτε στην επιβολή που σας ασκεί. Μην δέχεσαι να σε μειώνει, είσαι ολόκληρη γυναίκα και έχεις την αξιοπρέπειά σου. Εγώ θα έλεγα οτι χρειάζεστε χρόνο με τον άντρα σου και άσε και τους δικούς σου και τους δικούς του απέξω. Φύγετε από κει μέσα αν είναι εφικτό και πηγαίνετε έστω και σε μια γκαρσονιέρα των 200€. Πίστεψέ με θα σώσετε τον γάμο σας Λίλιουμ! Άσε που είσαι και έγκυος και είναι απαράδεκτο όλο αυτό και για την ψυχική και για την σωματική σου κατάσταση.

????????


Επισκέπτης
κανε υπομονη κοπελα μου θα περασει το διμηνο δεν ειναι καιρος τωρα να νοικιαζεις εισαι και εγκυος και θα σου χρειαστουν τα χρηματα
οταν σου δινει λιστα πες της ομορφα οτι δε σου φτανουν τα χρηματα
ακου νηστικη ακου δε σ αφηνει να φας
τι αλλο θα ακουσουμε
πατα ποδι σ αυτο αλλα εγω ειμαι της γνωμης να μη ξεσηκωθεις να φυγεις για ενα διμηνο

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
θα ακουστω λιγο αποτομη αλλα δεν πειραζει.φυγετε οσο γινετε νωριτερα απο κει.δεν σε αφηνει να φας δεν εχεις λογο εισαι εγκυος θες να παθεις τπτ?τι ειναι αυτα?γκαρσονιερα πολυ καλυτερα.στους δικους σου δεν μπορειτε να μεινετε?

lilioum


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η πλάκα είναι πως μπορεί σημερα για παράδειγμα να είναι η συμπεριφορά της χάλια και σε μένα και στον αντρα μου και αυριο να μας λεει ποσο μας αγαπάει και ποσο χαίρετε που μας εχει εδω μαζί της και άλλα τέτοια!!Ο πεθερός μου ειναι αμέτοχος και αν ανάψουν λίγο τα αίματα του λεει του αντρα μου πως η μαμα εχει δίκιο και οχι εσύ!!!Είπαμε με τον άντρα μου να φύγω και να πάω στους γονείς μου και να έρχετε τα σκ.Ευτυχως στις γιορτες θα πάμε κάπου μονοι μας να ηρεμησουμε!!Ευχαριστώ πολυ για τις απαντήσεις σας.

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes με μπερδεψες.εσυ θα πας στους δικους σου και ο αντρας σου οχι....και αν του βαζουν λογια?δεν αργει πολυ να γυρισει το μυαλο του ανθρωπου.προσεχε κοριτσι..πανω απο ολα η ηρεμια σου!

lilioum


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Θα παω για λίγες μερες να ηρεμήσω αλλά θα ερχετε και αυτος.Δεν το φοβάμαι αυτο γιατι την ξέρει τι είναι, του έχει κάνει και του ίδιου τη ζωή δύσκολη(από μικρός που ήταν)και συνεχίζει!!Ευτυχώς οι δικοί μου μένουν δίπλα.Αλλιως τα είχαμε σκεφτεί και αλλιώς πάνε τα πράγματα.Ακόμη δν μπορώ να καταλάβω πως ένας ανθρωπος αλλάζει έτσι απότομα..

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
lilioum έγραψε:Θα παω για λίγες μερες να ηρεμήσω αλλά θα ερχετε και αυτος.Δεν το φοβάμαι αυτο γιατι την ξέρει τι είναι, του έχει κάνει και του ίδιου τη ζωή δύσκολη(από μικρός που ήταν)και συνεχίζει!!Ευτυχώς οι δικοί μου μένουν δίπλα.Αλλιως τα είχαμε σκεφτεί και αλλιώς πάνε τα πράγματα.Ακόμη δν μπορώ να καταλάβω πως ένας ανθρωπος αλλάζει έτσι απότομα..
βρε κοριτσι δεν μπορειτε να πατε αλλου να μεινετε?

lilioum


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πληρώνουμε ήδη ενα ενοίκιο για το σπίτι μας δεν μπορούμε να πληρώσουμε και άλλο ένα(λόγου δουλείας έχουμε έρθει αθήνα και μένουμε μαζί τους, αυτοί άλλωστε μας το πρότειναν).

filitsaki

filitsaki
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μανικι..υπομονη.Ιανουαριο φευγετε ετσι?εσυ μην κουραζεσαι μην συχγιζεσαι ολα θα πανε καλα!

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
lilioum έγραψε:Πληρώνουμε ήδη ενα ενοίκιο για το σπίτι μας δεν μπορούμε να πληρώσουμε και άλλο ένα(λόγου δουλείας έχουμε έρθει αθήνα και μένουμε μαζί τους, αυτοί άλλωστε μας το πρότειναν).

Πηγαίνε στους δικούς σου καλή μου και ας έρχεται όποτε μπορεί ο άντρας σου! Έτσι θα πάρουν και τα πεθερικά σου ένα γερό μήνυμα οτι δεν είναι για τίποτα! Ο άντρας σου αν σε αγαπάει και είναι συνειδητοποιημένος άντρας δεν θα επιτρέψει να του λένε σαχλαμάρες για σένα. Μη σου πω να γυρίσεις και πίσω στο σπίτι που πληρώνετε και να περιμένεις μέχρι να έρθει! Ησυχία, μόνο ησυχία, το καλύτερο φάρμακο!

Μαρουλάκι

Μαρουλάκι
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μα γιατι να επαναλαμβανετε η ιδια ιστορια παντου και παντα;
τι να πω,πως δεν σε νιωθω;πριν το γαμο μας οι σχεσεις ηταν αρμονικες(ΜΑΛΛΟΝ ΦΑΙΝΟΜΕΝΙΚΑ)κι εκτοτε η κατασταση παει απ το κακο στο χειροτερο...καθε φορα που βρισκομαι σπιτι της εχει την απαιτηση να κανουμε μαζι δουλειες κι οταν το αρνουμαι με λεει καταμουτρα ανοικοκυρευτη.η σταση του συζυγου περι υπομονης κι ανοχης πλεον δεν με καλυπτει κι απλως μετα απο ενα καυγα με την εν λογω εχουμε παψει και την καλημερα.φυσικα δεν ειναι μονο τοσο ρηχοι οι λογοι για δουλειες σπιτιου κτλ αλλα παααααρα πολλαααα...η μονη δικη μου ενοια ειναι να μη βαζει λογια γιατι πιστευω πολυ στην επιρροη τους...

jennia

jennia
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια δε ξέρω πια τι γίνεται μ' αυτές τις πεθερές!!!ήμαρτον πια με αυτά που ακούω!Εγώ το μόνο που θα σου πω είναι πρόσεχε πολύ τη σχέση σου με τον άντρα σου!Εσείς οι δυο είστε πάνω απ' όλα!!!!

fatsoulini


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λιλιουμ καταλαβαινω πως λεφτα δεν υπαρχουν και εχετε και να ετοιμασετε και την γεννα
αλλα εξοδα απο εκει...
ειναι δυσκολο αυτο που περνας...και αναγκαστικά θα πρεπει να τους ανεχτεις... γιατι τα εξοδα ειναι πολλά κλπ

αν μπορω να βοηθησω, ετσι εχω να σου δωσω μια ιδεα
παρε εναν πινακα και κρεμασε τον στην κουζινα ( ξερεις αυτους τους λευκους που γραφεις με τον μαρκαδορο)..
και πρωτομηνια ερχεται....
γραψε:::
τιτλος - ΠΡΟΥΠΟΛΟΓΙΣΜΟΣ ΜΗΝΑ....
ΚΑΙ ΑΡΧΙΣΕ...
1.
2.
3.
4.
μετα οταν μαζευτειτε ολοι μαζι ζητησε με οσα ευγενεια σου απομενει...τα χρηματα που αναλωγουν στα πεθερικα σου για τον μηνα Δεκεμβρη..

lilioum


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια η γυναίκα δεν παίζεται!!Τα νεύρα της δεν έχουν όρια,χωρις κάποιο συγκεκριμένο λόγο!!Υπομονή σε εμένα και σε όλες εσας που έχετε παρόμοια ή και χειρότερα προβλήματα....Ο αντρας μου και η οικογενειά μου μονο αυτο έχει σημασία τελικά.Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις