Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
441 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 441 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 3:45 am

????????


Επισκέπτης
κι εγω αυτο νομιζω

52πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 3:46 am

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κ εγω!!!

53πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 3:46 am

Evagelia3

Evagelia3
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κορίτσια η βάφτιση γίνεται κανονικά ακόμα κι αν έχεις δώσει όνομα την όγδοη μέρα, αλλά πριν βαφτιστεί κανονικά δεν κοινωνάει. δεν ξέρω αν τώρα η ονοματοδοσία είναι υποχρεωτική εγώ δεν το έκανα γιατί το επιβάλλουν οι κανόνες αλλά γιατί έτσι πρέπει να γίνεται σύμφωνα με την εκκλησία εδώ και αιώνες. Οι πιο πολλοί δεν το ξέρουν γιατί αν δεν έχεις συγγενή παπά όπως εσύ ή αν δεν πηγαίνεις στην εκκλησία σχεδόν καθημερινά όπως εγώ συνήθως δε στο λέει κανένας. Πάντως πέρυσι που βάφτισα την κόρη μου ο παπάς είπε κανονικά το όνομα κι ας είχαμε κάνει ονοματοδοσία.. Τώρα στο τρίτο θα δω κι εγώ τι έχει αλλάξει.

54πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 3:51 am

????????


Επισκέπτης
Evagelia3 έγραψε: αλλά γιατί έτσι πρέπει να γίνεται σύμφωνα με την εκκλησία εδώ και αιώνες. .

η μαμα μου ειναι παπαδοκορη ετων 81 αρα βαλε ποσα χρονια ξερει τα της εκκλησιας και η πεθερα μου επισης εχει αδερφο παπα εδω και πανω απο 30 χρονια
δεν ηταν ετσι παλιοτερα
δεν εδιναν ονοματα πριν τη βαφτιση

μονο αν γινοταν αεροβαφτιση λογω υγειας του παιδιου
αλλο η ευχη---ΠΡΟΣΟΧΗ---- ευχη μπορει να ερθει να πει ο παππουλης οποτε του ζητηθει
ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟ ΕΛΕΓΕ Ο ΝΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ (παλιοτερα απαγορευοταν να ειναι και η μανα παρουσα Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked )ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΧΑΜΕ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ Twisted Evil Twisted Evil , ΞΕΜΑΛΛΙΑΣΜΑΤΑ Mad Mad Mad ΚΑΙ ΧΩΡΙΣΜΟΥΣ πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 186566 πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 186566 πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 186566 ----και πιθανοτατα γι αυτο το ξεχωρισαν κιολας



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Δευ Δεκ 03, 2012 3:53 am, 2 φορές συνολικά

55πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 3:51 am

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω φωναξα στις 10 15 μερες περιπου τον παπα να μου διαβασει την ευχη. λεγεται ευχη της λεχωνας. και μετα στις 40 μερες παλι μας διαβασαν αλλα στην εκκλησια αυτη τη φορα.
στην ευχη της λεχωνας μας διαβασε ο παπας νερο και το εβαλα σε μπουκαλακι και το ειχα στην κουνια του παιδιου σαν αγιασμο. οτι περισεψε το ηπια ή επλυνα το κεφαλακι του μωρου.
παντως κοριτσι πιστευω πολυ στο ματι γιατι μου εχουν τυχει τα απιστευτα κουλα. μεχρι και το γαλα μου κοπηκε ενω πριν λιγο ηταν φουλ το στηθος. αφου με το ξεματιασμα αισθανθηκα ενα πραγμα σαν .... δεν εξηγειται, παντως αμεσως μετα το παιδακι μου ξανα ηπιε γαλα.
Ακριβη αν εξαιρεσουμε τα ματοχαντρα που δεν τα εγκρινει η εκκλησια μπορεις να ζητησεις την ευχη της βασκανιας απο εναν ιερεα. και η μανα μου λεει να εχει το παιδι στην τσεπη του λιγο ψωμακι τυλιγμενο σε μια χαρτοπετσετα, αλουμινοχαρτο κλπ. οχι ποσοτητα. μια βουκιτσα ειναι αρκετη.

56πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 3:56 am

????????


Επισκέπτης
ανα μπραβο ετσι.......αλλο οι ευχες και αλλο η ονοματοδοσια
ευχες οποτε θελουμε καλουμε τον παπα κι ερχεται

και ναι τα ματοχαντρσ δεν τα δεχεται η εκκλησια θυμαμαι οταν ημουν εφηβη ηταν στη μοδα μια συγκεκριμενη τυρκουαζ χαντρα την ειχε ολος ο ντουνιας και μετα μας ειπαν να τις βγαλουμε ....

57πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 4:09 am

Evagelia3

Evagelia3
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:
Evagelia3 έγραψε: αλλά γιατί έτσι πρέπει να γίνεται σύμφωνα με την εκκλησία εδώ και αιώνες. .

η μαμα μου ειναι παπαδοκορη ετων 81 αρα βαλε ποσα χρονια ξερει τα της εκκλησιας και η πεθερα μου επισης εχει αδερφο παπα εδω και πανω απο 30 χρονια
δεν ηταν ετσι παλιοτερα
δεν εδιναν ονοματα πριν τη βαφτιση

μονο αν γινοταν αεροβαφτιση λογω υγειας του παιδιου
αλλο η ευχη---ΠΡΟΣΟΧΗ---- ευχη μπορει να ερθει να πει ο παππουλης οποτε του ζητηθει
ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟ ΕΛΕΓΕ Ο ΝΟΝΟΣ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ (παλιοτερα απαγορευοταν να ειναι και η μανα παρουσα Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked )ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΕΙΧΑΜΕ ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΑ Twisted Evil Twisted Evil , ΞΕΜΑΛΛΙΑΣΜΑΤΑ Mad Mad Mad ΚΑΙ ΧΩΡΙΣΜΟΥΣ πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 186566 πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 186566 πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 186566 ----και πιθανοτατα γι αυτο το ξεχωρισαν κιολας

Οι κανόνες της εκκλησίας arco iris δεν έχουν αλλάξει από τότε που τους έγραψε ο άγιος Νικόδημος και έχουν περάσει από τότε εκατοντάδες χρόνια. Βλέπεις όμως, αυτούς τους κανόνες ούτε οι παπάδες δεν τους ήξεραν παλιά γιατί οι κοινωνικοί κανόνες ήταν και είναι ισχυρότεροι από αυτούς της εκκλησίας. Άλλο αυτα που ήξεραν οι παλιοί κι άλλο το τι ίσχυει. Για την ονοματοδοσία μπορείς να διαβάσεις και στην Αγία γραφή που νομίζω ότι είναι αρκετά παλιά..

58πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 4:13 am

????????


Επισκέπτης
ναι καλη μου δε διαφωνω
εγω ειπα τι συνεβαινε και τι συμβαινει
σαφως και υπαρχουν οι γραφες δεν ειμαι κανενας εγω να το διαπραγματευτω
ειπα απλα τα γεγονοτα οπως γινονται
το γιατι γινονται ετσι αν ειναι για κοινωνικους λογους η οχι εγω προσωπικα δεν το γνωριζω


59πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 4:18 am

Evagelia3

Evagelia3
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:ναι καλη μου δε διαφωνω
εγω ειπα τι συνεβαινε και τι συμβαινει
σαφως και υπαρχουν οι γραφες δεν ειμαι κανενας εγω να το διαπραγματευτω
ειπα απλα τα γεγονοτα οπως γινονται
το γιατι γινονται ετσι αν ειναι για κοινωνικους λογους η οχι εγω προσωπικα δεν το γνωριζω


Βασικά εσύ καλύφθηκες τουλάχιστον σε κάτι όσον αφορά το μάτι; Γιατί αυτός ήταν ο σκοπός και όχι τόσο το τι γίνεται.. Είπες ο θείος σου είναι παπάς. δεν ξέρω αν κάπου το έγραψες, αλλά σε εκείνον το ανέφερες; Κάτι θα ξέρει. Εγώ παλιά νόμιζα ότι το μάτι είναι πρόληψη των γιαγιάδων αλλά τελικά ισχύει, μόνο που ποτέ δεν ξέρεις ποιος θα σε ματιάσει για να τον αποφύγεις..

60πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 4:22 am

????????


Επισκέπτης
βασικα ειναι θειος του αντρα μου οποτε προτιμω να ακουω τη μαμα μου που την εχω πιο κοντινο ατομο και τα ξερει απο πρωτο χερι επισης

κι εγω καποτε πιστευα οτι το ματι ειναι ανυπαρκτο και οτι αυτα με τα καρφια και τα κουλα ειναι ειδωλολατρικα και το πιστευω ακομα

διαβασα ομως το βιο του Αγιου Κυπριανου και τις προσευχες και εφοσον η θρησκεια μου το δεχεται και το αποδεχεται το ιδιο κανω κι εγω
τωρα για την ακριβη, δεν ξερω της ειπα οτι νομιζα



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Δευ Δεκ 03, 2012 4:23 am, 1 φορά

61πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 4:23 am

ak.fassa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Evagelia3 έγραψε:
arco iris έγραψε:ναι καλη μου δε διαφωνω
εγω ειπα τι συνεβαινε και τι συμβαινει
σαφως και υπαρχουν οι γραφες δεν ειμαι κανενας εγω να το διαπραγματευτω
ειπα απλα τα γεγονοτα οπως γινονται
το γιατι γινονται ετσι αν ειναι για κοινωνικους λογους η οχι εγω προσωπικα δεν το γνωριζω


Βασικά εσύ καλύφθηκες τουλάχιστον σε κάτι όσον αφορά το μάτι; Γιατί αυτός ήταν ο σκοπός και όχι τόσο το τι γίνεται.. Είπες ο θείος σου είναι παπάς. δεν ξέρω αν κάπου το έγραψες, αλλά σε εκείνον το ανέφερες; Κάτι θα ξέρει. Εγώ παλιά νόμιζα ότι το μάτι είναι πρόληψη των γιαγιάδων αλλά τελικά ισχύει, μόνο που ποτέ δεν ξέρεις ποιος θα σε ματιάσει για να τον αποφύγεις..

Έτσι είναι, ποτέ δεν ξέρεις από ποιον θα την πάθεις... Κι εγώ δεν έχω θέμα με άλλους παρά μόνο με την οικογένειά μου. Κι αυτό είναι το περίεργο. Αλλά θα την βρω την άκρη, πού θα μου πάει... Θα ψάξω να βρω καμιά γιαγιά να μου πει καμιά προσευχή να δούμε τι θα κάνουμε. Δεν είναι λύση να μην βλέπουν το παιδί οι γονείς μου αλλά δεν γίνεται και κάθε φορά να είναι χάλια μετά. Και πες ότι ok, εγώ πιστεύω στο μάτι και μόλις μου πουν ότι με ξεμάτιασαν ηρεμώ, το μωρό πώς γίνεται άλλος άνθρωπος μετά το ξεμάτιασμα??? Πώς γίνεται και ηρεμεί και τρώει? Πώς γίνεται και σταματάνε οι λυγμοί???

62πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 4:28 am

????????


Επισκέπτης
Ακριβη μου ματι δεν ειναι μονο απο καποιον που θα το δει το παιδι αλλα και απο καποιον που το μελεταει εντονα
οποτε τρεχα γυρευε κοπελα μου

ρωτα εναν παπα κι εγω οτι νεα εχω θα σου πω θα ρωτησω κι εγω

63πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 4:29 am

ak.fassa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστώ πολύ Στέλλα μου.

64πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 4:36 am

Evagelia3

Evagelia3
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
arco iris έγραψε:Ακριβη μου ματι δεν ειναι μονο απο καποιον που θα το δει το παιδι αλλα και απο καποιον που το μελεταει εντονα
οποτε τρεχα γυρευε κοπελα μου

ρωτα εναν παπα κι εγω οτι νεα εχω θα σου πω θα ρωτησω κι εγω
Έλα ντε, ξέρεις πόσοι μπορεί να σε κακομελετάνε; Είναι γεγονός πάντως ότι συνήθως αυτοί είναι συγγενείς ή ''φίλοι''.. Όταν το παιδί γκρινιάζει δε σημαίνει πάντα ότι είναι το ίδιο ματιασμένο, απλά νομίζω ότι τα παιδιά νιώθουν αυτή την κακή ενέργεια.. Δε σας έχει τύχει να δείτε κάποιον ενώ είσαστε μια χαρά και μετά να νιώσετε ''πεσμένες'';

65πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 4:38 am

ak.fassa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πολλές φορές τυχαίνει αυτό. Έτσι είναι η κολλητή μου από την πόλη μου. Και το ξέρει κι εκείνη και κάθε φορά μου λέει να ξεματιαστώ μετά. Δεν το κάνει από κακία (τουλάχιστον με εμένα) αλλά ματιάζει τους πάντες σαν τρελή!!! Σκορπάει κακή αύρα και ενέργεια σε όποιον την πλησιάσει!!!

66πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 4:46 am

????????


Επισκέπτης
παντως οτι και να λεμε σαν το σταυρο φυλαχτο δεν υπαρχει

67πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 4:47 am

supermama

supermama
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κατι περι ματιου το δεχετε και η θρησκεια μας που λεει περι βασκανιας και κατι αλλα. αλλα αυτο με τη χαντρα τη μπλε δεν ειναι δικο μας εθιμο απλα συνδεθηκε. ειναι απο αλλου αλλα δε λεω λεπτομεριες που δεν ειμαι σιγουρη.. παντως ξερω οτι δεν ειναι δικης μας θρησκειας το μπλε χαντρακι

68πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 4:48 am

????????


Επισκέπτης
ετσι ετσι
εμεις το σταυρο μας και το κομποσχοινακι μας

69πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 5:06 am

Constantin@

Constantin@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
arco iris έγραψε:01/02 του αγιου Τρυφωνος ο αγιασμος κραταει ολη τη χρονια ---ενω των Φωτων πρεπει να ξοδευτει σε ενα διαστημα----πανε παρε απο την εκκλησια το φεβρουαριο θα σωθεις για ολη τη χρονια

Δεν το ήξερα αυτό με τον αγιασμό του φεβρουαρίου.
Πάντως στο μάτι κι εγώ πιστεύω. Γιατί δε μαθαίνεις μόνη σου να το ξεματιάζεις το παιδάκι σου? Από κάποιον που ξέρει την ευχούλα?

70πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 5:07 am

????????


Επισκέπτης
εγω το ξεματιαζω μονη αλλα η κοπελα προφανως δεν ξερει και απ οσο ξερω απο γυναικα σε γυναικα δε λεγεται

μη σας μπερδεψω ο αγιασμος του Αγ Τρυφωνα ειναι απλα ενας αγιασμος που τον κραταμε ολο το χρονο δεν ξερω αν ειναι για το ματι συγκεκριμενα νομιζω ολοι οι αγιασμοι το ιδιο ειναι απλα παντα αυτον τον φυλαμε ολη τη χρονια ενω πχ καποιοι αλλοι πρεπει να ξοδευτουν σε συγκεκριμενο διαστημα

71πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 5:19 am

Constantin@

Constantin@
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Constantin@ στις Τετ Νοε 06, 2013 8:26 am, 1 φορά

72πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 6:49 am

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ δεν θα κρίνω αυτά που γραφετε ο καθένας έχει δικαίωμα ναπιστευει ότι θέλει απλά θα συμφωνήσω με την Ρινούλα να πάτε και σε έναν παιδίατρο- επιστήμονα.

73πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Δευ Δεκ 03, 2012 11:25 pm

ak.fassa


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες. Πήγαμε εχθές στο γιατρό και, πέραν του ότι είναι αδυνατούλης, είναι άψογος. Δεν έχει κάποιο πρόβλημα ούτε στο νευρικό του σύστημα ούτε πουθενά. Οπότε maryanastasia, το παιδάκι μου δεν είναι προβληματικό. Το πήγα και σε παιδίατρο-επιστήμονα. Το ότι πιστεύω εγώ ότι ματιάζεται δεν σημαίνει ότι υπάρχει πρόβλημα στο παιδί μου είτε αυτό είναι ψυχολογικό (λόγω άγχους όπως λέει η RINOULA) είτε νευρολογικό.
Θα τον πάω μια Κυριακή που θα πάω στους γονείς μου στον Άγιο Νεκτάριο στην Καμάριζα να τον διαβάσει λίγο ο παππούλης και θα πάρω και λίγο λαδάκι από το καντήλι. Θα μάθω και το ξεμάτιασμα την Μ.Πέμπτη (αργεί βέβαια αλλά τι να κάνουμε?) και ελπίζω ότι κάποια στιγμή οι γονείς μου θα συνηθίσουν στην ιδέα ότι έχουν εγγόνι και θα σταματήσουν να το πεθαίνουν έτσι.
Κορίτσια, σας ευχαριστώ όλες για τις γνώμες σας κι ας μην συμφώνησα με όλες.

74πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Τρι Δεκ 04, 2012 1:06 am

????????


Επισκέπτης
επικοινωνησα με τον θειο τον παπα
μου ειπε οτι πριν βαπτιστει δεν κοινωναει το παιδι γιατι με την ονοματοδοσια δεν εχει παρει το χρισμα
μου ειπε επισης οτι μονο ο σταυρος και η προσευχη ειναι φυλαχτα κατα της βασκανιας και αν θες το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να επισπευσεις τη βαφτιση για να ησυχασει το παιδι απ τα κακα πνευματα
δε νομιζω οτι καμια κοπελα ηθελε να πει οτι το παιδακι σου ειναι "προβληματικο" ακριβη μου, σα μανουλα βεβαια σου κακοφανηκε να βλεπεις για αγχη μεταδιδομενα κλπ αλλα νομιζω οι κοπελες με καλη διαθεση σχολιασαν
οσο για το ξεματιασμα, πες μια γυναικα που ξερει να ξεματιαζει να το πει στον αντρα σου κι εκεινος σε σενα δεν ειναι τιποτα τοσο δυσκολο ουτε χρειαζεται να περιμενεις τη μεγαλη πεμπτη
αλλιως θα βαλω τον αντρα μου να σου στειλει μειλ
χιχιχι

75πιστεύετε στο μάτι??? - Σελίδα 3 Empty Απ: πιστεύετε στο μάτι??? Τρι Δεκ 04, 2012 1:26 am

Rinoula

Rinoula
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί θίχτηκες τόσο. Το να είναι λίγο άρρωστο το παιδάκι σου θα σήμαινε ότι είναι "προβληματικό"; Ποιος είπε τέτοια κουβέντα; Και όσο για το άγχος, που από ότι βλέπω παρεξηγηθηκα, ρωτήθηκα συγκεριμένα πώς εξηγώ το ότι περνάει η αρρώστεια με το ξεμάτιασμα και έδωσα τη δική μου άποψη. Δεν είπα ότι η κοπέλα αρρωσταίνει το μωρό με το άγχος, είπα ότι όταν περνάει το δικό της άγχος περνάει και του μωρού. Δείτε τι έχω γραψει και θα καταλάβετε. Η ερώτηση στον τίτλο του θέματος ήταν αν πιστεύετε στο μάτι και απάντησα. Προφανώς δε θα έπρεπε γιατί η συζήτηση αφορούσε μόνο όσους συμφωνούν...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις