Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
616 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 616 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 40]

251ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Κυρ Δεκ 16, 2012 8:33 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια μια ερώτηση, εγώ λόγω αποκόλλησης μου είπε ο γιατρός να κάτσω ξάπλα για ένα μήνα, πήρα τιε πρώτες 15 μέρες από το ικα και τώρα μου ζητάνε να περάσω από επιτροπή. Αφού δεν επιτρέπονται οι μετακινήσεις πως θα πάω εκεί; Μπορώ να στείλω τη μάνα μου; Αν τελικά πάω εγώ τι θέλουν, να με εξετάσουν και αυτοί με υπερήχους και τέτοια;

252ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Κυρ Δεκ 16, 2012 10:46 am

ioannakom

ioannakom
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
tzeniko έγραψε:Κορίτσια μια ερώτηση, εγώ λόγω αποκόλλησης μου είπε ο γιατρός να κάτσω ξάπλα για ένα μήνα, πήρα τιε πρώτες 15 μέρες από το ικα και τώρα μου ζητάνε να περάσω από επιτροπή. Αφού δεν επιτρέπονται οι μετακινήσεις πως θα πάω εκεί; Μπορώ να στείλω τη μάνα μου; Αν τελικά πάω εγώ τι θέλουν, να με εξετάσουν και αυτοί με υπερήχους και τέτοια;

kalhspera tzenako.molis mpika st parea s k epesa panw st erwthsh s.eimai 19evd me pht 15/5.prosfata anakalypsa oti exw syspaseis k h giatros m edwse 15hmerh annarwtikh.gia na thn ddextoun st ika eprepe na paw yperhxo nosokomeiou.ta phga k thn trith pernaw epitroph ggia na egrithei.h giatros m eipe na steilw allon k ttha paei o pateras mou.einai pithano an pame emeis na mhn egrinoun oles tis meres.

253ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Κυρ Δεκ 16, 2012 12:29 pm

kakao_28

kakao_28
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια έκανα την παρακάτω λίστα και θα ήθελα να μου τις συμβουλές σας, ειδικά από τις ήδη μανούλες.
Θέλω να αρχίσω σιγά σιγά με τα βασικά για να μην μου φανούν μετα:


Τι θα χρειαστώ για τη μπέμπα:

Βασικός εξοπλισμός:

Καρότσι - πορτ μπεμπε
Κουνουπιέρα για το καρότσι
Κάθισμα αυτοκινήτου
Ριλάξ
Πάρκο
Κρεβατάκι
Πρίκα για κρεβάτι
Βάση κουνουπιέρας
Κουνουπιέρα
Λεκανίτσα για το μπάνιο
Μάρσιπος
Καθισματάκι φαγητού
Μόμπιλε για κρεβατάκι


Είδη ένδυσης:
7-10 φανελάκια
7-10 φορμάκια
2 ζακετάκια
3-5 καλτσάκια
2 γαντάκια για το ξίσιμο
2-3 σεντονάκια για το κρεβάτι
2 κουβερτούλες
4-5 πάνες για το νοσοκομείο
10 πανάκια για το ρέψιμο
4-5 σαλιάρες
2 πετσέτες μπάνιου
5 μικρά πετσετάκια για τοπικό



Είδη Υγιεινής:
Σερβιέτες
Πάνες
Μωρομάντηλα
Κρέμα για συγκάματα
Βρεφικό σαμπουάν
Ενυδατική κρέμα
Βρεφικό απορρυπαντικό
Ψαλιδάκι για τα νύχια
Αποφρακτήρας μύτης
Θερμόμετρο


Για το φαγητό του:
Επιθέματα στήθους
Κρέμα για τις θηλές
2 μικρά μπιμπερό για χαμομήλι
2 μεγάλα μπιμπερό γυάλινα
Θηλές για μπιμπερό 0-4
Βούρτσα για μπιμπερό
Θερμός
Βραστήρας
Αποστειρωτή μπιμπερό
Θήλαστρο


Μη με κοροιδεψετε που ξεκίνησα από τόσο νωρίς, πρέπει να οργανώσουμε τα οικονομικά μας

254ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Κυρ Δεκ 16, 2012 1:06 pm

Mar1987

Mar1987
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια ωραιες οι επιλογες σας!!! Ολα ωραια μου φαινονται θα δυσκολευτω να διαλεξω... Εν τω μεταξυ μου ειπε ο αντρας μου να αποφασισω οτι θελω εγω γιατι εχει δουλειες κ δε μπορει να τρεχει μαζι μου οποτε πιο δυσκολη η επιλογη χωρις παρεα... Θα παρω τη μαμα μου μαζι!!!!
Βουλα μου το ανατελλω ειναι καλο μαγαζι; Να παω απο εκει; Εχουν εκθεση ή θα μου τα δειξουν σε καταλογο; Το κρεβατακι που εχεις δεν εχει ενσωματομενο λικνο ε; Ποσο το ειχες παρει το δικο σου;(το λικνο)χρησιμευει ή το χεις μονο για λιγους μηνες;;
Κακαο πολυ οργανωτικη σε βλεπω!!! Καλα κανεις!!! Να σου πω την αληθεια καποια απο τη λιστα σου ουτε που ηξερα πως υπηρχαν!!!!! Εγω θα παρω τα βασικα κ τα επιπλα κ τα πιο μικρα πιο μετα( αφου γεννησω) θελω να δω τι θα μαζεψω απο δωρακια!!! Γιατι ολοι μου λενε οτι σου φερνουν αρκετα!!! Κ ζυγαρια κ καθισματακι φαγητου κτλ.. Θα παρω λοιπον τα αμεσα απαιτουμενα κ μετα λεω να παρω τα υπολοιπα!!! Ελπιζω να μην την πατησω... Θα δω κιολας!!! Ολα αυτα μου φαινονται βουνο!!!!!

255ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Κυρ Δεκ 16, 2012 11:59 pm

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κορίτσια.. καταρχην ευχαριστω για τις απαντήσεις σας παραπάνω...
όσο για τα κρεβατάκια που λέτε για δείτε και αυτό... είναι κούνια και μετατρέπεται σε προεφηβικο.
https://babylife.skroutzstore.gr/p.Krevati-Proefiviko-Ariadni.586376.html

εγω μάλλονα υτο θά πάρω με αυτήν την προίκα
https://babylife.skroutzstore.gr/p.Proika-Moroy-Karavi-Portokali.586326.html
πως σας φαίνεται?

256ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 12:46 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσακια καλημερα!
Σήμερα έχουμε άγχος κι αγωνία γιατί περιμενουμε κάτι εξετασεις του μπαμπά μου αλλά εχω πει στο σπορακι μου να δώσει όλη του την θετική ενέργεια και να πάνε όλα καλά... ουφ...
Χρυσή μ αρέσει το βεραμαν σαν χρώμα αλλά όπως έγραψα πιο πάνω είμαι φαν των λιγότερο φορτωμενων κρεβατιών! Γούστα είναι αυτα όμως!!!
Κακάο για διαφωτισε με τι είναι το μομπιλε!
???? Την ενδοεπικοινωνια δεν έβαλες!! Εγώ εχω βάλει ως προτεραιοτητα να πάρουμε κρεβατακι και πολυκαροτσι που είναι τα βασικα και που ξέρουμε ποιοι θα μας τα κάνουν δωρο! Όσο για τα υπόλοιπα κάποια φεβρουαριο με τις εκπτωσεις και κάποια μάρτιο που σταματαω την δουλειά.

257ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 12:59 am

xrisili

xrisili
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Despinaki_86 έγραψε:Κοριτσακια καλημερα!
Σήμερα έχουμε άγχος κι αγωνία γιατί περιμενουμε κάτι εξετασεις του μπαμπά μου αλλά εχω πει στο σπορακι μου να δώσει όλη του την θετική ενέργεια και να πάνε όλα καλά... ουφ...
Χρυσή μ αρέσει το βεραμαν σαν χρώμα αλλά όπως έγραψα πιο πάνω είμαι φαν των λιγότερο φορτωμενων κρεβατιών! Γούστα είναι αυτα όμως!!!
Κακάο για διαφωτισε με τι είναι το μομπιλε!
???? Την ενδοεπικοινωνια δεν έβαλες!! Εγώ εχω βάλει ως προτεραιοτητα να πάρουμε κρεβατακι και πολυκαροτσι που είναι τα βασικα και που ξέρουμε ποιοι θα μας τα κάνουν δωρο! Όσο για τα υπόλοιπα κάποια φεβρουαριο με τις εκπτωσεις και κάποια μάρτιο που σταματαω την δουλειά.

Δεσποινα πηρα τετοια χρωματα γιατι το δωματιο θα το βαψω λαχανι και πορτοκαλι τον ενα τοιχο και νομιζω οτι θα ταιριαζει..

258ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 1:13 am

tzeniko


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ioannakom έγραψε:
tzeniko έγραψε:Κορίτσια μια ερώτηση, εγώ λόγω αποκόλλησης μου είπε ο γιατρός να κάτσω ξάπλα για ένα μήνα, πήρα τιε πρώτες 15 μέρες από το ικα και τώρα μου ζητάνε να περάσω από επιτροπή. Αφού δεν επιτρέπονται οι μετακινήσεις πως θα πάω εκεί; Μπορώ να στείλω τη μάνα μου; Αν τελικά πάω εγώ τι θέλουν, να με εξετάσουν και αυτοί με υπερήχους και τέτοια;

kalhspera tzenako.molis mpika st parea s k epesa panw st erwthsh s.eimai 19evd me pht 15/5.prosfata anakalypsa oti exw syspaseis k h giatros m edwse 15hmerh annarwtikh.gia na thn ddextoun st ika eprepe na paw yperhxo nosokomeiou.ta phga k thn trith pernaw epitroph ggia na egrithei.h giatros m eipe na steilw allon k ttha paei o pateras mou.einai pithano an pame emeis na mhn egrinoun oles tis meres.

A katalava! ok tha steilw k egw ti mana mou loipon. egw exw parei mexri twra 15 pou mou tis enekrine to ika kai mou zitane na perasw apo epitropi gia tis alles 15. Les na arnithoun an paei i mana mou?

259ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 1:21 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κοριτσιά! Τι κάνετε;
Στέφη και του χρόνου με το καλό να στολίσετε το δεντράκι και με τα δύο παιδάκια σας!
Δέσποινα περαστικά! Στείλε κάποιον να σου πάρει φύλλα ευκάλυπτου, βάλτα να βράζουν και κάνε εισπνοές! Κι εγώ στη εγκυμοσύνη το ανακάλυψα που δεν μπορούσα να πάρω τίποτα για το συνάχι- μπούκωμα! Δυο-τρεις φορές τη μέρα κανένα πεντάλεπτο πάνω από το κατσαρόλι και σε τρεις μέρες ήταν παρελθόν το συναχομπούκωμα!
Εμείς το Σαβ/κο το ρίξαμε στις δουλειές που λόγω αναβλητικότητας είχαν μείνει πολύ πίσω! Στρώσαμε χαλιά και φτιάξαμε τις ντουλάπες (χειμωνιάτικα- καλοκαιρινά)! Βασικά τα δύσκολα ο άντρας μου τα έκανε αλλά εμένα με πέθανε η μέση μου! Τι πράγμα αυτό βρε κορίτσια! Μόλις κάνω λίγες δουλειές (ψιλοπράγματα σε σχέση με πριν) με πιάνει κατευθείαν η μέση και πονάει! Έμεινε να στολίσουμε δέντρο που φέτος το καθυστερήσαμε τραγικά πολύ!
Τι ωραία που κοιτάται πραγματάκια για τα μωρά! Εμείς μάλλον δεν θα πάρουμε από την αρχή το κρεβατι γιατί ούτως ή άλλως στην αρχή θα κοιμάται στο δωμάτιό μας όπου δεν χωράει τίποτα οπότε προσανατολίζομαι στην αγορά πολυκαροτσιού με πορτ μπεμπέ για να βάζω εκεί το μπομπιράκι! Κ εννοείται πως θα το παραγγείλουμε απέξω!
Μου άρεσε αυτό στο χρώμα oceano http://www.skroutz.gr/s/2387822/Peg-Perego-Trio-Book-Plus.html
και το βρήκα σε site στην Ιταλία (και χωρίς ιδιαίτερο ψάξιμο) και μας έρχεται περίπου 200 ερώ κάτω με μεταφορικά! Οπότε αυτό που θα κάνω θα είναι να βρω πρώτα σε κατάστημα αυτό που θέλω και μετά αναζήτηση μέσω ίντερνετ! Εκτός και αν στις εκπτώσεις συμμορφωθούν και οι δικοί μας μαγαζάτορες και έχουν φυσιολογικές τιμές!
Κρεβατάκι θα το αφήσουμε για αργότερα που θα μετακομίσουμε σε καινούργιο σπίτι αλλά προσανατολίζομαι σε κάτι ουδέτερο π.χ. λευκό ή στο χρώμα του ξύλου και θα παίξω με τα χρώματα στην προίκα, χαλιά, κουρτίνες, τοίχους, διακοσμητικά! Νομίζω ότι έτσι θα δεσμευτώ λιγότερο από τα έπιπλα και θα φτιάξω όοοοπως θέλω το παιδικό δωμάτιο! Πάντως τα έξοδα είναι πάρα πολλά! Τα σκέφτομαι και με πιάνει ίλιγγος

260ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 1:31 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Νανσυ για το μοντέλο πολυκαροτσιου που λες πήγαινα κι εγώ αλλά στο μπεζ! Το oceano φαινεται πολύ όμορφο σε sites και φυλλάδια με είχε εντυπωσιασει κι εμένα αλλά από κοντά είναι πολύ σκούρο!!
Όσο για τις τιμές των perego δεν ξερω τι έχεις βρει αλλά σε μένα γνωστός μας το αφήνει 635ευρώ. Και πάλι όμως θεωρώ ότι είναι ακριβά χωρίς λόγο γι αυτό θα πάρω το graco evo το 3 σε 1 που μου βγαίνει 250 ευρώ πιο κάτω!!
Κι εμένα η μέση με πιανει με τις δουλειές! Και μου περνάει μόνο αν ξαπλώσω στο πλάι!!

261ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 1:43 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Despinaki_86 έγραψε:Νανσυ για το μοντέλο πολυκαροτσιου που λες πήγαινα κι εγώ αλλά στο μπεζ! Το oceano φαινεται πολύ όμορφο σε sites και φυλλάδια με είχε εντυπωσιασει κι εμένα αλλά από κοντά είναι πολύ σκούρο!!
Όσο για τις τιμές των perego δεν ξερω τι έχεις βρει αλλά σε μένα γνωστός μας το αφήνει 635ευρώ. Και πάλι όμως θεωρώ ότι είναι ακριβά χωρίς λόγο γι αυτό θα πάρω το graco evo το 3 σε 1 που μου βγαίνει 250 ευρώ πιο κάτω!!
Κι εμένα η μέση με πιανει με τις δουλειές! Και μου περνάει μόνο αν ξαπλώσω στο πλάι!!

Να παρηγοριέμαι ότι δεν το παθαίνω μόνο εγώ!
Το καρότσι εννοείς αυτό;
http://www.babystoreisernia.it/lang-en/modular-system/1825-trio-evo-2013-graco-free-shipping.html

Σ αυτό το site είχα δει και to peg perego κοντά στα 200 ευρώ κάτω! Τα μεταφορικά για Πειραιά που ρώτησα είναι 20 ευρώ! Οπότε ρίξε μια ματιά μήπως σου έρχεται ακόμη φθηνότερο!
Εμείς live δεν έχουμε δει κανένα καρότσι γι αυτό δεν έχουμε καταλήξει. Μόνο από το ίντερνετ! Κι εγώ έχω τις επιφυλάξεις μου για τα χρώματα και για να το λες κι εσύ πολύ φοβάμαι ότι θα απογοητευτώ! Όταν θα έρθει η ώρα του ψαξίματος θα σας πω!

262ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 2:05 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι αυτό είναι Νανσυ! Κι είναι πολύ όμορφο και το κόκκινο αλλά εγώ θα πάρω το γκρι!! Είναι πιο φινετσατο νομίζω!!! Απλά τα perego έχουν ομορφοτερες καμπύλες,λειτουργικα είναι το ίδιο και τα graco κλείνουν πολύ πιο εύκολα. Με μια κίνηση πραγματικά. Το δοκίμασα! Δεν αξιζουν τα λεφτά τα perego,το ψαξα σε 5-6 καταστηματα γιατί είμαι πιο πολύ του από κοντά σπάνια αγοράζω κάτι απ το ίντερνετ μόνο αν είναι εξαιρετικά χαμηλή η τιμή!!

263ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 2:46 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Despinaki_86 έγραψε:Ναι αυτό είναι Νανσυ! Κι είναι πολύ όμορφο και το κόκκινο αλλά εγώ θα πάρω το γκρι!! Είναι πιο φινετσατο νομίζω!!! Απλά τα perego έχουν ομορφοτερες καμπύλες,λειτουργικα είναι το ίδιο και τα graco κλείνουν πολύ πιο εύκολα. Με μια κίνηση πραγματικά. Το δοκίμασα! Δεν αξιζουν τα λεφτά τα perego,το ψαξα σε 5-6 καταστηματα γιατί είμαι πιο πολύ του από κοντά σπάνια αγοράζω κάτι απ το ίντερνετ μόνο αν είναι εξαιρετικά χαμηλή η τιμή!!

Σε γκρι ε; Εγώ έχω ένα χαζοκόλλημα που δεν ξέρω αν θα μου φύγει μέχρι να πάρουμε καρότσι! Δεν θέλω πολύ σκούρα χρώματα τύπου μαύρο, γκρι, καφέ σκούρο, μπλε σκούρο κτλ! Θέλω κάτι ουδέτερο μεν χαρούμενο δε! Ααααα και δεν μου αρέσει και τρελά το κόκκινο! Βέβαια όταν θα αρχίσω να τα βλέπω από κοντά μπορεί να αλλάξω γνώμη! Θα το δω και το δικό σου από κοντά! Πάντως μέσω ίντερνετ με κερδίζουν τα peg perego και τα inglesina! Και ακούμε και τόσες πολλές διαφορετικές γνώμες! Άλλες κοπέλες λένε ότι τους βόλεψαν τα πολυκαρίτσια, άλλες ότι το μετάνιωσαν και θα προτιμούσαν ένα απλό! Πφφφ...δεν ξέρω και δεν θέλω και πολύ να μπερδευτώ! Φοβάμαι ότι στο τέλος θα βαράμε το κεφάλι μας γιατί σίγουρα θα πάρουμε πράγματα που θα αποδειχτούν περιττά! Και σε μια άλλη εποχή δεν θα με ένοιαζε! Αλλά τώρα μετρημένα κουκιά είναι και δεν βγαίνουν! Εμείς -ο άντρας μου δηλαδή- είναι φαν των αγορών μέσω ίντερνετ,οπότε θα του αναθέσω να ανακαλύψει και από που θα πάρουμε το καροτσάκι μας όταν καταλήξουμε! Ελπίζω βέβαια μήπως στις εκπτώσεις πετύχουμε καλύτερες τιμές οπότε αποφύγουμε και το διαδίκτυο!

264ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 3:01 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κοριτσια! Σας ευχαριστω πολυ για τις ευχες σας! Καλες γιορτες να εχουμε και με το καλό τα μωράκια μας!!! Λοιπον σας βαζω το λινκ αυτου του site που εμενα με βοηθησε παρω πολυ.

Εχει την πιο ολοκληρωμενη λιστα για μενα. Βεβαια ειναι λιγο υπερβολικο σε καποια.... αλλα ειναι αρκετα ολοκληρομενο... και σας δινει και τιμες και διαφορες προτασεις...


http://www.babyspace.gr/BabyCostCalculator.html

265ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 3:06 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χα,χα,χα! Στέφη το είχα δει στις αρχές εγκυμοσύνης και είχα συμπληρώσει τι πίστευα ότι θα χρειαστώ και είχα πάθει εγκεφαλικό από την τιμή! Shocked Αλλά όσο περνάει ο καιρός καταλαβαίνω ότι ένα δίκιο το είχε! Πάντως βοηθάει πολύ! Μπράβο που το θυμήθηκες!

266ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 3:14 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kakao_28 έγραψε:Κορίτσια έκανα την παρακάτω λίστα και θα ήθελα να μου τις συμβουλές σας, ειδικά από τις ήδη μανούλες.
Θέλω να αρχίσω σιγά σιγά με τα βασικά για να μην μου φανούν μετα:


Τι θα χρειαστώ για τη μπέμπα:

Βασικός εξοπλισμός:

Καρότσι - πορτ μπεμπε
Κουνουπιέρα για το καρότσι
Κάθισμα αυτοκινήτου
Ριλάξ
Πάρκο
Κρεβατάκι
Πρίκα για κρεβάτι
Βάση κουνουπιέρας
Κουνουπιέρα
Λεκανίτσα για το μπάνιο
Μάρσιπος
Καθισματάκι φαγητού
Μόμπιλε για κρεβατάκι


Είδη ένδυσης:
7-10 φανελάκια
7-10 φορμάκια
2 ζακετάκια
3-5 καλτσάκια
2 γαντάκια για το ξίσιμο
2-3 σεντονάκια για το κρεβάτι
2 κουβερτούλες
4-5 πάνες για το νοσοκομείο
10 πανάκια για το ρέψιμο
4-5 σαλιάρες
2 πετσέτες μπάνιου
5 μικρά πετσετάκια για τοπικό



Είδη Υγιεινής:
Σερβιέτες
Πάνες
Μωρομάντηλα
Κρέμα για συγκάματα
Βρεφικό σαμπουάν
Ενυδατική κρέμα
Βρεφικό απορρυπαντικό
Ψαλιδάκι για τα νύχια
Αποφρακτήρας μύτης
Θερμόμετρο


Για το φαγητό του:
Επιθέματα στήθους
Κρέμα για τις θηλές
2 μικρά μπιμπερό για χαμομήλι
2 μεγάλα μπιμπερό γυάλινα
Θηλές για μπιμπερό 0-4
Βούρτσα για μπιμπερό
Θερμός
Βραστήρας
Αποστειρωτή μπιμπερό
Θήλαστρο


Μη με κοροιδεψετε που ξεκίνησα από τόσο νωρίς, πρέπει να οργανώσουμε τα οικονομικά μας


Γαζουλες αποστειρωμενες οπωσδηποτε και φυσιολογικο ορο για τισ τσιμπλιτσες!!!

Το καθισματακι φαγητου μετα τον 5-6ο μηνα θα το χρειαστεις.

267ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 3:16 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Οινοπνευμα και βαμβακι για τον αφαλο!

268ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 4:02 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στεφυ μου με πιάνει πανικός με τοσα έξοδα αλλά πραγματικα καλός τρόπος να βρεις φτηνά πραγματακια!
Ποια πάει τώρα στα κοντά στον γιατρό ν ακούσουμε κανένα νέο απ το νινι? Εγώ με την νέα χρόνια στον β επιπεδου πάλι!

269ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 4:03 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Η βαλίτσα του μαιευτηριου...


Η βαλίτσα της μαμας:

2-3 Νυχτικάκια

2-3 Στηθόδεσμους θηλασμού

Εσώρουχα

1 ελαφριά ρόμπα

Παντόφλες (καλύτερα να μην ειναι υφασματινες γιατι συνήθως το μπανιο θα είναι γεμάτο νερα)

Πετσέτες

Σεσουαρ

Νεσεσερ με: καλλυντικα,σαμπουαν,σαπούνι,αφρόλουτρο,σφουγγαρι,οδοντόκρεμα,οδοντόβουρτσα,λαστιχακια για μαλλια,βούρτσα.

Επιθέματα στήθους

Εγω θα πάρω και δικές μου σερβιέτες γιατί αυτές που δίνουν εκεί είναι χάλια

Μια κρέμα για τις θηλες από 100% αγνή λανολίνη

Ρουχα και παππούτσια για την μερα εξόδου


Η βαλίτσα του μωρού

Κορμάκι
Φορμακι
Ζακετάκι
Καλτσακια
Σκουφακι
Γαντακια
Κουβερτούλα
Πάνες αγκαλιάς
Γουλόπανο
Οινόπνευμα για τα χέρια των επισκεπτών!

Καθισμα αυτοκινήτου (πλεον ειναι ο πιο ενδεδειγμενος τρόπος για να μεταφέρεις το μωρό σπίτι. Το πορτ μπεμπε δεν ενδείκνυται καθώς δεν κρατάει σταθερό το κεφαλάκι του μωρου)!!!!! Προσοχη σε αυτό κορίτσια!!!
Αν το ταξίδι της επιστροφής είναι μεγάλο θα πρέπει ακόμη να έχετε μαζί σας πάνες, μωρομάντηλα, και σελτεδάκι για πιθανή αλλαγή. Σε αυτή την περίπτωση κι αν δεν θηλάζετε θα χρειαστείτε ακόμη ενα μπιμπερό που θα το δώσετε για αποστείρωση στο θάλαμο νεογνών λίγο πριν την έξοδο σας, ένα μικρό θερμός που επίσης θα το δώσετε να σας το γεμίσουν νερο και ένα κουτί γαλα σκόνης.

Aλλα προαιρετικά και χρήσιμα

Φωτογραφική μηχανή και φιλμ
Βιντεοκάμερα
Γουόκμαν και μπαταρίες
Κινητό, φορτιστής

Σημειωματάριο και στυλό για να σημειώνετε τις σκέψεις σας ή τις απορίες σας που θέλετε να ρωτήσετε τους γιατρούς

Επίσης την ταυτότητα τη δική σας και του συζύγου σας καθώς και την ληξιαρχική πράξη γάμου (και φωτοτυπίες όλων αυτών) για να δηλώσετε τη γέννηση του μωρού στο ληξιαρχείο πριν φύγετε. Τα βιωλιαρια και το δικο σας και το συζηγου και εχετε και το ΑΜΚΑ σας μαζι σας αν δεν αναγραφεται στο βιβλιαριο σας.

Καλό θα ήταν να έχουμε μαζί μας και τις εξετάσεις που έχουμε κάνει. Ειδικά τη Β επιπέδου.

Χρήματα

Εχετε και κανενα depon μαζι γιατι ειδικα στο Μητερα που γεννησα εγω τα χρεωνουν ΧΡΥΣΑ οτι επιπλεον ζητησεις....

Ελπιζω να μην ξεχασα κατι...

270ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 4:07 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despinaki_86 έγραψε:Στεφυ μου με πιάνει πανικός με τοσα έξοδα αλλά πραγματικα καλός τρόπος να βρεις φτηνά πραγματακια!
Ποια πάει τώρα στα κοντά στον γιατρό ν ακούσουμε κανένα νέο απ το νινι? Εγώ με την νέα χρόνια στον β επιπεδου πάλι!

Κι εγω 9 /1 / 2013.... Β επιπεδου... Να επιβεβαιωσουμε κι εμεις 100% οτι ειναι αγορακι...

Ειναι πολλα τα εξοδα... αλλα θελει οργανωση... ποια ειναι τα πιο αμεσα... καποια να τα αφησεις για πιο μετα... καποια δεν ειναι καν απαραιτητα...

Ας πουμε δεν χρειαζεται να παρει κανεις και λικνο και πορτ μπεμπε...

Το παιδι το κοιμιζεις σε ενα απο τα δυο διπλα σου στο δωματιο... και στην βολτα κοιμαται στο καροτσακι... δεν χρειαζεται κατι αλλο.... Το θεωρω χασιμο χρηματων να παρεις και τα δυο...

271ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 4:08 am

Nancy82

Nancy82
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Despinaki_86 έγραψε:Στεφυ μου με πιάνει πανικός με τοσα έξοδα αλλά πραγματικα καλός τρόπος να βρεις φτηνά πραγματακια!
Ποια πάει τώρα στα κοντά στον γιατρό ν ακούσουμε κανένα νέο απ το νινι? Εγώ με την νέα χρόνια στον β επιπεδου πάλι!

Εγώ πάω την Πέμπτη! Τρεις μερούλες μείνανε! Άντε και δεν περνάνε...

272ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 4:15 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Στο babyspace να γραφτειτε !!! Σας ερχετε καθε εβδομαδα ενημερωτικο email για την αναπτυξη του εμβρυο σε ολη την εγκυμοσινη και αργοτερα μετα τη γεννηση του παιδιου σας!!!

Επισης να ζητησετε ακομη και απο τωρα το βαλιτσακι που στελνουν δωρεαν με δειγματα!! Κανει πανω απο 1-2 μηνες να ερθει!!!!

Και γενικοτερα συμμετεχετε και σε πολλες κληρωσεις...

273ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 4:25 am

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το babyspace δεν το δινει πια το βαλιτσακι τελικα... Καλεστε εδω και ζητηστε το... Εγω καλεσα ηδη..

Δωρεάν βαλιτσάκι για το μαιευτήριο


Αυτή η προσφορά είναι για τις γυναίκες που θα γεννήσουν.Αν πάρετε στο 8001182800 (Care Direct) και απαντήσετε σε ορισμένες ερωτήσεις θα σας στείλουν (μετά από 1-2 μήνες) ένα βαλιτσάκι με τα απαραίτητα για το μαιευτήριο αλλά και τις πρώτες μέρες του μωρού σας. Πείτε τους απλά πως "ακούσατε" από κάποιο γνωστό ότι δίνουν ένα βαλιτσάκι για το μαιευτήριο (συνήθως έχει πράγματα του Mothercare).Ταυτόχρονα μπαίνετε και σε διαγωνισμό με πλούσια δώρα.


Εγω θυμαμαι ειχε δειγμα κρεμα συγκαματος αυτην που χρησιμοποιω ουτως ή αλλως... δειγμα dettol για τα χερια... πανες... βιβλιαρακι με διαφορς οδηγιες για τις πρωτες μερες του μωρου... διαφορα...

274ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 5:26 am

Despinaki_86

Despinaki_86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Αυτα είναι ωραια πράγματα Στεφυ και μπράβο σου που μας ενημερωνεις!!!
Νανσυ άντε με το καλό να δείτε το κίντερ έκπληξη σας!!!
Πριν λίγο έμαθα ότι την εβδομάδα των Χριστουγεννων θα δουλέψω μια μέρα μόνο και την εβδομάδα της πρωτοχρονιάς μόνο 2 μέρες! χόχο! επιτελους να ξεκουραστώ... όσο μπορω δηλαδη γιατί θα φιλοξενουμε κόσμο...
Αύριο εχω κι οδοντιατρο γιατί το δόντι μου πονάει πολύ κοριτσακια... Και τον φοβάμαι τον άτιμο!!!!

275ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 Δευ Δεκ 17, 2012 6:13 am

elenitsa1987


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια !!! Περιμένω κι εγω το μωρακι μου στις 3 Μαΐου !!! Εύχομαι σε όλες μας καλο υπόλοιπο εγκυμοσύνης ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΑΙΟΥ 2013!!! #2 - Σελίδα 11 669659

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 11 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις