Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
500 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 500 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 19]

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
K όμως Αλίκη μου,από τώρα δοντάκι,έχω να φάω δάγκωμααα Very Happy Αφού της αγόρασα ειδικό τζέλ για να τρίβω τα ούλα της να ανακουφίζεται,όπως μου είπε η ντοκ,και η ίδια εκπλήσσεται,μια και λέει πως συνήθως από τον 4ο μήνα και μετά ξεκινάνε αυτά..επίσης κα΄νουμε κ λλιγους κολικούς,αλλά ευτυχώς όχι συνέχεια..βόηθεια σας για την κοινωνία κ την ευχή των παιδιών σου: Very Happy το μόνο καλό(τρόπος του λέγειν) είναι πως είναι πολύ ήσυχη η καημενούλα απο το ζαβλάκωμα και προλαβαίνω να κάνω δουλειές κτλ!Μου λείπει όμως μωρέ και η ζοχάδα της,είμαι μαζόχα το ξέρω! Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 8 328109

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Fotini77 έγραψε:K όμως Αλίκη μου,από τώρα δοντάκι,έχω να φάω δάγκωμααα Very Happy Αφού της αγόρασα ειδικό τζέλ για να τρίβω τα ούλα της να ανακουφίζεται,όπως μου είπε η ντοκ,και η ίδια εκπλήσσεται,μια και λέει πως συνήθως από τον 4ο μήνα και μετά ξεκινάνε αυτά..επίσης κα΄νουμε κ λλιγους κολικούς,αλλά ευτυχώς όχι συνέχεια..βόηθεια σας για την κοινωνία κ την ευχή των παιδιών σου: Very Happy το μόνο καλό(τρόπος του λέγειν) είναι πως είναι πολύ ήσυχη η καημενούλα απο το ζαβλάκωμα και προλαβαίνω να κάνω δουλειές κτλ!Μου λείπει όμως μωρέ και η ζοχάδα της,είμαι μαζόχα το ξέρω! Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 8 328109

Ευχαριστούμε κουκλίτσα! Όσο για τα δοντάκια καλά σου είπε, από τον 4ο και συνήθως τα περισσότερα γύρω στον 6ο-7ο. Μήπως δεν είναι κολικοί αλλά γκρίνια από δοντάκια; Γιατί γενικά τα μωράκια υποφέρουν από τα δοντάκια και στα περισσότερα πέφτει πολύ γκρίνια όταν ετοιμάζεται να σκάσει δοντάκι. Καλό είναι να είναι ζωηρά τα μωράκια αλλά με μέτρο, χιχι!

Μαίρη μου κι εγώ συμφωνώ για τη σουντοκριμ, το είπα και πριν. Εμείς τη χρησιμοποιούμε μόνο αν δούμε κάποιον ερεθισμό. Για πρόληψη έχουμε την πιο ελαφριά. Και της weleda (Τζενάκι) είναι καλές αν και έχω ακούσει για αλλεργία στην καλεντούλα. Βασικά εγώ για κάποιο λόγο δεν άντεχα τη μυρωδιά..!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
η Αθανασία και η Μαρκέλλα τι κανουν??


Εμείς πήραμε κι αλλο βάρος Wink τώρα έχει έρθει η νονά μας και κάνω ταρζανιές τρώω πίτσα Embarassed

εφυγε και η μανούλα μου σήμερα Crying or Very sad π΄ρωτο βράδυ που θα κοιμηθούμε μόνεςμας με την μπεμπα μέχρι να έρθει ο ψηλός!!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μονο που με ανεφερες τσουπ ηρθα. ειμαι πτωμα.δεν προλαβαινω τα πλυνρηια, το σιδερο.οι δουλειες ειναι ατελειωτες.ο μπεμπης εχει αργους ρυθμους στο μπουκαλι.για ενα γευμα σημερα καναμε 1ωρα-πρωι-ενω πριν 15΄το εκανε 5 λεπτα. θα με τρελανει λεμε. η ιωαννα μια χαρα. ολο θελει να τον ξυπναει για να παιξουνε.σημερα πηγε και βολτρα με τον μπαμπα της στην λαικη και μετα εκατσε στην γιαγια της κανα 2ωρο. μου ελειψε η σκατουλα μου.το ωραιο ειναι οτι προσπαθει να βοηθαει με τις δουλειες χαχαχα νοικοκυρα απο τα γενοφασκια της μου βγηκε.

ειρηνη να σου ζησει ο ξανθπμπομπιρας. καλη λοχεια μαναρι.

βασικα δεν ξερω για εσας αλλα εγω συγκινηθηκα που ηρθε και το τελευταιο μας μωρακι. πανε οι εγκυουλες, μανουλες τωρα.
μακαρι να μην ειχε και η αναστασια μας και η μαριανα και η ευη την ατυχια τους και θα ημασταν οκ, αλλα....

ερωτηση: εμεις που δεν εχουμε σαραντισει στην εκλησια δεν παμε ε? θελω να κοινωνησει η ιωαννα.μαλλον με την νονα της την βλεπω.
πολλα ειπα πααααλι
σας φιλω γλυκα.
ΜΑΝΟΥΛΕΣ

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ξεχασα
κεραλοιφη η ελαιολαδο. θαυματουργα.
προσοχη νγησια κεραλοιφη, οχι νοθευμενη.ευκολα φτιαχνεται σπιτι

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρες...
Αθανασία δεν ξέρω αν κάνει να πάς εκκλησία. Ξέρω σίγουρα οτι δεν κάνει να προσκυνήσουμε εικόνα.
Εν τω μεταξύ, εγώ θα πάω καλά καλά για την ευχή σήμερα γιατί αύριο είναι λίγο δύσκολο, αλλά δεν έχω καθαρίσει ακόμα. Τεσπα...χθες ξεφύγαμε πάλι. Το βράδυ μετά το μπάνιο, δεν σταμάταγε με τίποτα το κλάμα η μπέμπα. Εγώ ήθελα να κάνω κάτι δουλειές να πλύνω τα (προχθεσινά) πιάτα, να κάνω λίγο το μπάνιο, κ να κάνω κ ενα μπανάκι κ δεν με αφηνε. Τα πήρα κ με το αντράκι μου, λες κ μου έφταιγε αυτός.
Οταν κοιμήθηκε έκανα μέχρι τις 02:00 δουλειές κ οταν πήγα για ντουζάκι είδα οτι δεν είχαμε ζεστό νερό κ Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 8 534787 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 8 534787 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 8 534787

Σας αφήνω να πάω τώρα για μπανάκι πριν ξυπνήσει πάλι η μπέμπα....
Φιλιά μανούλες!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα σας μανουλες!Πλεον ετσι λεγομαστε ολες!Τι κανετε;Τα μπεμπεκια σας;Ουφφ εμας ο μικρος γρινιαζε ολο το βραδυ.Ματι δεν εκλεισα.Κατα τις 7 κοιμηθηκε και ακομα τον περιμενω να ξυπνησει.Κοιμηθηκα κι εγω μαζι του στις 7 αλλα ξυπνησα απο το την κληση της μανας μου.Πρωι πρωι κι αυτη ηθελε να μαθει τι κανουμε.Ααα πηρε και η πεθερα και με ρωτησε αν μπορει να ερθει.Της ειπα ναι κι την περιμενω εδω και 1 ωρα,φανταστητε να εμενε και μακρια.Τουλαχιστον θα ερθει να δει το εγγονι της,για πρωτη φορα παρακαλω!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανουλιτσες, τι κάνετε;;; Τι βραδιά κ η χθεσινή, έκανε χαλασμο έξω βροχές κ βροντες κ δεν μπορούσε να κοιμηθεί η μπεμπα, νυσταζε την έπαιρνε ο ύπνος κ άρχιζε να βρονταει τόσο δυνατά που φοβόταν κ τιναζοταν πάνω κ γκρινιαζε τελικα κατα τις 12 μιση την βάλαμε στο κρεβάτι μας στην μέση την πήραμε αγκαλιτσα κ κοιμήθηκε ...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανούλες!
Ειρήνη να τον χαίρεσαι τον μπεμπούλη σου!
Αλίκη περαστικά και πάλι!
Τι είναι αυτο με τη χοληστερίνη βρε παιδι μου;Πως το παθαίνει το παιδι;
Κρεμουλα είναι φοβερή της frezyderm και η sudocream για κόκκινους ποπουδακους!
Κι εμείς αρχίσαμε τα πολλα χαμογελακια ,και είπαμε και κανά δυο αγκου στο τσακιρ κέφι! Laughing
Ξαναλέω καμία σχέση κοριτσάκια και αγοράκια!
Αχ αυτα τα πλυντήρια !Αν είχε στόμα το πλυντήριο θα μας έβριζε!
Εμείς άλλες νύχτες ξυπναμε τρώμε κοι ομαστε και άλλες γκρινιάζουμε συνέχεια!
Δεν τρώει και πολυ καλα και δεν ξέρω αν χορταινει.Πονάε
Όταν τρώει ο καημενος! Έχει και τα σπυρακια έχασε και μερικά μαλλακιαεγινε ασχημουλης!την πέμπτη γιατρο!αύριο σαραντιζουμε και μετα κάλαντα βολτιτσα!Άρχισαν και οι επισκέψεις!
Κλαίει τώρα!

Φιλακια πολλα!
Εύη καλωςνατη δεχτεις!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μανουλες.....
και ενω εχθες δεν κοιμηθηκα καλα, σημερα πρωι πρωι με την αυγουλα -κατα τις 8,30-την κοπανησα και πηγα για καφεδακι με την φιλεναδα-νονα του μπεμπη. ποοοοοοοσο καιρο ειχα να το κανω!?! το καταευχαριστηθηκα η μανα.

μαρια βαλτην αναμεσα σας και να δεις που σε λιγο δεν θα ξεκολλαει απο το κρεβατι σας.καρφια θα εχει η κουνια της.οχι οτι δεν το εκανα εγω με την ιωαννα και θα το ξανακανω με τον μπεμπη, ναι ναι το κρεβατι της μαμας και του μπαμπα ειναι αλλιως....
μπορει να μαθει αναμεσα σας , αλλα η αισθηση ειναι οοοοοολα τα λεφτα ε?!

μαρια-μελινομαμα σιγα μην εγινε ασχημος ο μπεμπης σου.καλε αυτος ειναι κουκλος....

ευη αληθεια δεν εχει ξαναρθει να δει το εγγονι της?! Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 8 966307
βρε καπου την ξερω την πεθερα...καποιον μου θυμιζει....
ελα μωρε μπορει να καταλαβε οτι εκανε μακακια και να ερθει για να αποκατασταθουν οι σχεσεις.

επαθα ψυξη μαλλον στον λαιμο αριστερα.δεν ποναω αλλα με ενοχλει πολυ η μακακια. α θα Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 8 966307 παρω τηλ την αδελφουλα να ερθει για μασαζ.
σας φιλω πολυ γλυκα ολες

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν την έχω ξαναβαλει στη μέση αλλα εχθές την λυπηθηκα γιατι νυσταζε τόσο πολύ κ μόλις βροντουσε πεταγοταν πάνω κ ουρλιαζε... Ασε που κοιμήθηκε πρώτη φορα μετα απο αυτο όλο το βράδυ κ ξύπνησε στις 7 το πρωι για μαμ απο τις 12μιση το βράδυ ... Ευχαριστηθηκα κ εγω ύπνο ...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρες μανουλίτσες πλεόν και μωρούδια Very Happy Very Happy Είστε καλα?Το ξενύχτι καλά κρατεί Smile Για κρεμούλες διάβαζα,να σχολιάσω κ εγώ συμφωνόντας για Frezyderm και sudocrem..η κόρη μου κληρονόμησε το πολύ άσπρο και υπερβολικά ευαίσθητο δέρμα μου,και κοκκινίζει ή συγκαίγεται εύκολα,σαν εμένα..με αυτές τις 2 κρέμες κ ειδικά την 1η σωθήκαμε..εμείς ευτυχώς ξαναμπήκαμε στο πρόγραμμα μας,ζωηράδας,φαγητού κτλ.μας πέρασε η επίρροια σχεδόν του εμβολίου,χωρίς πυρετό,λίγη γκρίνια έχουμε..εγώ Μαρία κοιμάμαι στο δωμάτιο της μικρής,αυτή στο κρεββατάκι της κ εγώ σ ενα καναπέ που έχω,κοντά της,ο άντρας μου εξόριστος στην κρεββατοκάμαρα..η ενδοεπικοινωνία χάλασε και δεν περισσεύουν για να πάρουμε μια νές καλύτερη,με κάμερα,άσε που δεν νιώθω ασφάλεια,μήπως με πάρει ο ύπνος από κούραση και δεν την ακούσω,ειδικά έτσι όπως είναι η διαρρύθμιση του σπιτιού..έιχα κ επισκέψεις πάλι σήμερα,θα σας πω 1-2 πράγματα σε άλλο μηνυμα εδώ.τραγελαφικά..Μάκια Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 8 328109

Hen Hen

Hen Hen
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
eirini2 έγραψε:κοριτσια γεννησα στις 13.15 εναν ξανθοψειρα 3590.ολα πηγαν καλα.περισσοτερα θα σας πω οταν γυρισουμε σπιτι.

Ειρήνη να σου ζήσει το μπεμπακι, γερο κ καλοτυχο να είναι.!!! Καλη αρχη απο δω κ περα!!! Very Happy

Hen Hen

Hen Hen
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αχ κορίτσια το προβλημα με το κρεβάτι το έχουμε κ μείς, περα απ το κρεβάτι έχουμε κ άλλη συνηθεια . Εξαιτίας της καισαρικής τον ταιζα πανω σε μαξιλάρι κ τωρα χωρις αυτο δεν κοιμάται. Ακομα κ στη καλαθουνα με αυτο κοιμάται. Εύη μη στενοχωριεσαι για τη πεθερά σου!!! Μακάρι να ηταν κ μενα ετσι. Να ερχόταν μια φορα το 2μηνο. Να μην τγν εβλεπα να μην την ακουγα. Μετα το μαιευτιριο ηρθε η μαμά μου σπιτι να με βοηθησει κ εσκασε απο τη ζηλεια της. Δςν μπορείτε να φανταστειτε τι εκανε κ ειπε!!!!!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπεραααα!Θα ερθει η αδερφη μου σε λιγο με τα παιδια και τον αντρα της,θα γεμισει κοσμο το σπιτι.Ελπιζω ο μπεμπης να μην μας κανει φασαριες.Αθανασια μου απο την ημερα που γεννησα σημερα ηρθε πρωτη φορα να δει τον μικρο.Με το που ηρθε αρχισε τις παρατηρησεις.Οχι μη τον πιανεις ετσι,μη κανεις το ενα,μη κανεις το αλλο,γιατι δεν μαζευεις καλυτερα το σπιτι,μη το βγαζεις το παιδι εκτος δωματιου και γενικως μη μη και μη.Με εφτασε στα ορια μου Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 8 654655 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 8 679259 .Εκατσε ενα 3ωρο και δεν εβαλε γλωσσα μεσα της.Χριστινα δεν στεναχωριεμαι καθολου που δεν ερχοταν.Ισα ισα το χαιρομουν αλλα ο αντρας μου ειχε το παραπονο.Σε ολα τα ανυψια του ηταν καθε μερα εκει και τον γιο του ουτε να τον φτυσει.Τεσπα σας αφηνω να περιποιηθω λιγακι μην με δει η αδερφη μου και τρομαξει.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα μανούλες!!!!! Πρόλαβα και έριξα έναν απογευματινό ύπνο.. Τι καλά!!! Το χρειαζόμουν γιατί σήμερα σηκώθηκα νωρίς για να ετοιμάσω τη Δανάη να κοινωνήσει (το ίχνος που κατάφερε να καταπιεί με 1000 ζόρια όπως μου είπε η μάνα μου) και δεν ξανακοιμήθηκα. Ευτυχώς ανέλαβε ο άντρας μου όσο κοιμόμουν!

Συνεχίζεται ο βήχας με το συνάχι κι έχουμε μπει πλέον στην 5η μέρα! Κυρίως ο βήχας που μου έχει φτιάξει κοιλιακούς.. Και όσο προσπαθώ να μη βήξω για να μην ξυπνήσω τη μικρή, τόσο αυτός έρχεται!!! Με αφορμή αυτό θα ήθελα να σας θυμίσω να προσέχετε τις επισκέψεις και ειδικά τα παιδάκια! Ακόμα κι αν σαραντήσει το μωράκι δε σημαίνει ότι δεν κινδυνεύει, όπως κι εσείς! Το λέω αυτό γιατί καθώς φαίνεται εγώ κόλλησα από άτομο που μου ήρθε άρρωστο(!) στο σπίτι στη γιορτή της Δανάης.. Ήμουν τυχερή που κόλλησα εγώ πρώτα γιατί έτσι το μωρό πήρε αντισώματα από το θηλασμό και φαίνεται να τη γλίτωσε. Σήμερα έχω και τη Δανάη με κάπως περισσότερο βήχα και μυξούλες..

Κορίτσια μη σκάτε για τις πεθερές, σας είχα προειδοποιήσει ότι θα είχατε τέτοια αν θυμάστε! Απλώς να φροντίσετε να ακολουθούν τους κανόνες σας, διαφορετικά να τις βάζετε στη θέση τους!

Εγώ μόνο τις πρώτες μέρες που ήμουν πτώμα και πονούσε αρκετά η μέση μου έπαιρνα τη μικρή μαζί μου στο κρεβάτι. Αυτό γιατί δεν κοιμόταν αλλιώς. Υπέροχη η αίσθηση αλλά έπρεπε να το σταματήσω διότι έχω και τη μεγάλη που θα ζήλευε. Τώρα κοιμάται στο πορτ-μπεμπέ και μετά θα μπει στο κρεβάτι της να μαθαίνει από νωρίς όπως η αδερφή της.

Η κρεμούλα της frezyderm όντως είναι καλή αλλά είναι και ακριβή κατά τη γνώμη μου.

Μελινομαρία μου δυστυχώς υπάρχει και η παιδική χοληστερίνη. Κατά 90% οφείλεται σε κληρονομικότητα και μόνο κατά 10% σε κακή διατροφή. Αυτά όταν δεν οφείλεται σε άλλη πάθηση όπως πχ διαβήτης ή θυρεοειδής! Μόλις έχω νέα για την περίπτωσή μας θα σας πω..

Δε θυμάμαι αν το ευχήθηκα, αν όχι, Ειρήνη μου να σου ζήσει!!!!!
Φιλιά!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κι απο μας!λοιπον εχουμε κανει μαγουλα και διπλες!μεγαλωνει το ζουζουνι μας!αλικη ευχομαι να μην ξαναδειτε ποτε περιεργη τιμη στη χοληστερινη.φωτεινη κανατε και εμβολιο;μεγαλωσατε πολυ εσεις!ευη μου τι ωραια που περιμενεις παρεουλα!αθανασια μου εχει λειψει ενας καφεδακος με παρεα!κοριτσια εγω ακομα δε νιωθω γυναικα...πριν λογω εγκυμοσυνης κ τωρα λογω λοχειας...;τι να πω;ειρηνη να σου ζησει καλο μου!γερο και τυχερο παιδακι!ρεινε που εξαφανιστηκες;

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κορίτσιαε!!
εμένα το παιδάκι μου κοιμάται εδώ και 4 ώρες ε βεβαια θήλαζε κανένα 3ωρο πριν!!

ετσι και εγώ έκανα μπάνιο!!!!!

Εβαλα και κάτι ροζ πυτζάμες και είμαι σαν κουφέτο.

Χριστύγεννα τι θα κάνετε?

εμείς μάλλον θα κατσουμε εδώ μόνα μας αφού στους δικούς μου μαζέυονται πάνω από 15 άτομα και παιδάκια μαζί!!!


Μην δίνετε σημασία στις πεθερές. Τους πήρατε τα καμάρια τους. Με το καλό και ίσως και να στρωσουν τα πράγματα. Εμένα δεν με ήθελε καθόλου την πήρα με το καλό και ΄τώρα δεν με αλλάζει. Θα μου πεις ασε μας και εσύ εσένα μένει ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ αχαχαχαχ

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!!

Νυσταζωωωω!
Αύριο 9:30 θα πάρω τα παιδάκια μου και θα πάμε εκκλησία να σαραντισουμε..όχι ότι το έχω μ´αυτα αλλα να μη λέω δεν το έκανα!Μετα θα πάμε για κάλαντα και στη μαμα μου!
Έχω έτοιμο και το ημερολόγιο με φωτογραφίες που εφτιαξα όπως κάθε χρόνο και θα το δώσω για εκτύπωση.
Αλίκη μου ευχομαι να ήταν λάθος η μέτρηση!
Εύη είναι δύσκολο αλλαπως θα γίνει να τις αγνοούμε...πως λένε τόσες κοτσανες?Θέλει ταλέντο!
Τώρα που θυμήθηκα εγω στο σεχ δεν το έχω καθόλου το μυαλο μου!αυτη τη στιγμη είμαι απλή αγελάδα τρώω και ταιζω!Αλλα σιγά σιγά μόλις καθαρίζω και τελείως πρέπει να ξαναμπω στο νόημα γιατί η καλη σύζυγος είναι πρόθυμη για όλα! Laughing

Μαίρη και Δήμητρα τρώνε καλα τα μωρακια σας!Τέλεια!
Εμείς το μωρο το παίρνουμε ανάμεσα μας γιατί κι αυτο νιώθει καλα και κοιμάται καλύτερα!
Είναι απο τα λάθη που επαναλαμβάνουμε αλλα εκείνη την ώρα η ανάγκη για ύπνο νικάει την οποία σωστή εκμάθηση!
Έχω τόσα χρόνια να κοιμηθώ 6-7 ώρες συνεχόμενες που έχει βαρεσει κόκκινο η κούραση!

Πάω να ετοιμαστω για αύριο!

Φιλακια πολλα!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια μου σας ευχαριστώ! Και εγώ εννοείται πως εύχομαι να ήταν λάθος η τιμή και σίγουρα θα επαναλάβουμε τις εξετάσεις άλλου. Αλλά κι αυτό μπορεί να αργήσει..

Για το σεξ που λέτε, σήμερα εντελώς τυχαία με ρώτησε ο δικός μου πότε θα κάνουμε με το καλό, τον κοιτούσα σαν εξωγήινος! Χαχαχα, προς το παρόν βρήκα τη δικαιολογία ότι θέλω να με δει πρώτα ο ντοκτ, που είναι και αλήθεια. Δεν είναι πως δεν υπάρχει όρεξη, αλλά όταν σου λείπει και ύπνος..!

Μελινομαρία ξέχασα, και το γατί μας έβγαλε νεογνική ακμή, μάλιστα ταυτόχρονα με νινιδα. Αλλά η νινιδα φαίνεται να μας έφυγε (μαζί με κάποια μαλλάκια) αφού έβαλα λαδάκι 2-3 μέρες, τα σπυράκια όμως επιμένουν.. !

Εμείς Χριστούγεννα πρώτα στην πεθερά και μετά στους δικούς μου.. Όσο αντέξουμε!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Α!
Μαιρουλα εμείς γιορτάζουμε παραμονή Χριστουγέννων στην μαμα μου!ανταλλαζουμε δωραμετα το δείπνο!
Τώρα κάτω απο το δέντρο έχουμε 16 δωράκια!ανήμερα θα μείνουμε σπίτι!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ουφφφ ατελειωτη μερα η σημερινη.Μελινομαμα πεσε για υπνο γρηγορα.Ξεκουρασου,αυριο εχει να κανεις δρομο...Χριστουγεννα λεμε να κατσουμε σπιτακι μας,οι τρεις μας πλεον!Μετα θα παμε μια επισκεψη στα πεθερικα και στους γονεις μου.Εχει και η κουμπαρα μου γιορτη και θελει να μας βγαλει για κερασμα.Μπορει να αφησω στην μανα μου για λιγο τον μικρο για να βγω να ξεσκασω,να θυμηθω και τα παλια.Ευκολα το λεω,πως τον αποχωριζομαι ομως;;;Ααα μολις ξυπνησε παω για αρμεγμα παλι σαν καλη αγελαδιτσα....

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Άντε και το γατι σου Αλίκη...μια απο τα ίδια κι εμάς έτσι!
Η νινιδα έφυγε αφήνοντας μας λίγο μεγάλο μέτωπο!
τα σπυρακια αποχρωματιστκαν και τώρα είναι μικρά και στο χρωμα του δέρματος αλλα ξερά και βάζω ενυδατική για να επανέλθει!
Τα καημενουλια!εγω δεν είχα ακμή ούτε ως έφηβη !

ΥΓ εγω το νινι το λέω πονικακι κι αυτο μου ρίχνει χαμογελακι!

Hen Hen

Hen Hen
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μολις τελειωσαμε το αρμεγμα , οπως λεει κ η Ευη, και μπηκα να δω τι κανετε!!! Σημερα κοιμηθηκε απο τις δεκα παρα μεχρι μια και κατι κ μολις τελειωσε με το γευμα του επισης. Very Happy Τελεια!!!! Κοριτσια τι ειναι η νεογνικη ακμη ακριβως; Για ποσα πραγματα δεν εχω ιδεα!!! Ουφ! Sad

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ. ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΜΑΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ.
αναστασια να ξερεις οτι σε σκεφτομαι καθε μερα και προσευχομαι του χρονου τετοια μερα να εισαι με φουσκωμενη την κοιλιτσα και με ενα υγιεσταστο μωρακι να περιμενει να ερθει στην αγκαλια σου. η μαρινα σου δεν φευγει απο το μυαλο μου.ειμαι σιγουρη οτι εκει που ειναι σε θελει χαρουμενη και αισιοδοξη.
παω για ενα μινι-3ωρο μεροκαματο σημερα μετα απο ποσο καιρο...τελευταιο παρτυ ηταν τον απριλιο νομιζω. αντε να μπαινω σε ρυθμους σιγα σιγα γιατι δεν την παλευω αλλο. θα το ευχαριστηθω σημερα λεμε...ευτυχως εχω την πεθερα να κραταει τα παιδια, γιατι αλλιως....να ναι καλα η γυναικα.
ετοιμαζα τα ρουχα εχθες για σημερα και η ιωαννα ηθελε να την ντυσω κλοουνακι να ερθει μαζι μου χαχααχα αυτο το παιδι με εχει τρελανει με τις ατακες της.θα την φαω σας λεω καμια ωρα.....
θα βαλω φωτο μετα να με καμαρωσετε!
τσακωθηκα και με τη μαμα μου εχθες βραδυατικο. φωναζε να μην παω λεει γιατι δεν εχω παει για την μιση ευχη και τι θα λεει ο κοσμος που ειμαι ασαραντιστη Twisted Evil Twisted Evil λες και με ταιζει ο κοσμος.
αλικη περαστικουλια.ελπιζω να αλλαξουν οι τιμες της μικρης σου.
δημητρα, μαιρη καλη συνεχεια αγελαδιτσες μου χαχαχα.
μαρκελα που χαθηκες οεο? θα σε παρω τηλ απογευμα να τα πουμε αν καταφερω μαι ντιαρ.
προσοχη στις επισκεψεις με τα πιτσιρικια. ειναι λιγο ρισκο, αλλα απο την αλλη και τι να κανουμε σε μια γυαλα δεν γινεται.
σας φιλω γλυκα ολες.
θα μπω αργοτερα να τα πουμε.
μααααααααααατσ μουτσ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 19]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις