Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
494 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 494 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 19]

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χριστίνα έχεις υπερπαραγωγή στο ένα στήθος..το μωρο αφου κάνει κιτρινωπα όλα καλα!Ρωτα ειδικό πως να συμπεριφερθεις με τη συχνότητα που δίνεις το κάθε ένα στήθος και πόση ώρα!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.αντε σημερα παω το απογυεμα στο γιατρο να δουμε τι θα μας πει.λεω να παρω και τα πραγματα μαζι μηπως μου πει να παω στο νοσοκομειο σημερα.τελικα η μαριαρο τι εγινε γεννησε?εμαθε καμια σας νεα της?

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαιρουλα ξεχασα να σου πω πολυ ωραιο το χερακι της κορης σου.κι εγω δεν βαζω φωτο εδω στο φορουμ.και του γιου μου την εβαλα για λιγο και την εβγαλα παλι.

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Να 'μαι κι εγώ! Κοιμήθηκε το μωράκι μου και εγώ έκανα ένα σωρό δουλειές! Μόνο σίδερο έχω για τ' απόγευμα! Μαρκέλλα μου μόνο στην εκκλησία γίνεται ο σαραντισμός ή μπορείς να καλέσεις και παπά στο σπίτι; Αθανασία μη χαλιέσαι παιδί μου! Ήδη έχεις μεγαλώσει ένα γερό παιδί! Αυτό θα κάνεις και τώρα! Καλός ο θηλασμός δε λέω, αλλά υπάρχουν και σημαντικότερα πράγματα! Μελινιμαμά αν τρως απ' όλα τα υπόλοιπα δεν υπάρχει τόσο θέμα. Εγώ σήμερα έφαγα αχλάδι και μανταρίνι!Μελομακάρονα κ κουραμπιέδες κάνει να φάμε;

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;; Εμείς πήγαμε σήμερα κ κάναμε τον υπέρυχο υσχιων κ ειναι μια χαρα τα ποδαρακια του... Εχθές πήγαμε τελικα στην εκκλησία κ μας διάβασε ο παπας την ευχή... Δημητρουλα ο κουραμπιες δεν νομίζω να απαγορεύεται αλλα για το μελομακαρουνο διάβασα κάπου ότι δεν κάνει επειδή εχει κανέλα κ γαρύφαλλο κ ειναι μπαχαρικά που δεν κάνουν για τον θυλασμο... Τώρα επειδή κ εγω δεν ξέρω πολλα πολλα καλύτερα να μας πούνε οι άλλες μανουλες οι πιο έμπειρες που ξέρουν καλύτερα .

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα!Τι κανετε;Κανενα νεο απο τις εγκυουλες που μεινανε;Ουφφφ σημερα ο μικρος ηταν πολυ ησυχος και ξυπνουσε καθε 3-4 ωρες.Αφου βρηκα την ευκαιρια μπηκα στην κουζινα και αρχισα να φτιαχνω γλυκακια.Εκανα ισλι,ροξακια και διαφορα σοκολατακια με φρουτα.Εφερε και η μανα μου χθες κουραμπιεδες και τωρα εχουμε μπολικα.Τωρα ποσο θα ζησουν δεν ξερω 1-2 μερες;;;Ειμαστε γλυκατζιδες εμεις.Μυρισε το σπιτι και καταλαβα πως ερχονται χριστουγεννα!Κοιταζα το πρωι και ολες τις φωτογραφιες που εχουμε βγαλει τον μπεμπη απο την πρωτη μερα και ανακαλυψα πως σχεδον ολες ειναι με τον μπαμπα του και 4-5 με μενα.Καλα μονο του τον εχουμε κανα 1000 φοτογραφιες....Το σαββατο σαραντιζουμε και θα παμε για ευχουλα.Οσες εχετε παει δωσατε στον παπα λεφτα και αν ποσα;

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα μανουλίτσες(ήδη κ to be).

Εγώ πήγα στις 25 μέρες στην εκκλησία για ευχή μόνη μου κ στις 41 με το μωρό. Δεν έδωσα χρήματα. Αν ερχόταν σπίτι θα'δινα κάτι.

Σήμερα ήταν το πρωί ο άντρας μου σπίτι, οπότε θήλασα, πήγα τράπεζα,φούρνο κλπ, γύρισα, ξαναθήλασα, πήγα πήρα μια τάσιμο, γύρισα, την τακτοποίησα, έκανα καφέ για τον άντρα μου κ λάκτα σοκολάτα για μένα, σιδέρωσα, έκανα ντουζ κ έφαγα με την ησυχία μου. Χωρίς άτομο θα'χα κάνει το πολύ ντουζ κ σίδερο κ αν είχα κ τον μεγάλο ίσως κ τίποτα. Μου'μεινε να μαγειρέψω για αύριο κ στην καλύτερη θα κάνω κ πίτσα. Όταν θα'ρθει κ η μαμά μου σκέφτομαι κουραμπιέδες κ τσουρέκια.

Φωτεινή, με το σλινγκ πώς τα πας; Ακόμη δεν του'χω πάρει τον αέρα κ σκέφτομαι στην έξοδο θα'χω σίγουρα κ καρότσι.

Μαράκι, πώς τα πάει ο μπέμπης; Τελικά αλεργία; Δύσκολο αλλά τι να κάνεις; Εδώ 5-10 φαγητά πρέπει να αποφεύγουμε στο θηλασμό κ ζοριζόμαστε, φαντάζομαι όοολα τα γαλακτοκομικά!!! Θα πρέπει να προσέχεις πολύ καιρό;

Αθανασία, μαζί σου που έκοψες το θηλασμό. Πολύ καλά είπε κάποια πως είναι υπόθεση δύο. Όσο είσαι εσύ καλά, θα είναι κ το μωράκι σου.

Ειρήνη, τι νέα απ'το γιατρό; Ή μήπως γέννησες;

Σίγουρα κάτι ξεχνάω αλλά τι να κάνω η μάνα x 2;

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τζένη,ούτε και εγω έχω πάρει τον αέρα μου στο σλίνγκ,δεν προλαβάινω κιόλας βέβαια,λίγο στο σπίτι την βάζω για να συνηθίσω.Καρότσι σίγουρα θα έχω στις βόλτες,τουλάχιστον στην αρχή,γέλιο είχε στην αρχή που προσπαθούσα η ξανθιά να το φορέσω κι όλο μακακίες έκανα από την κούραση και το ξενύχτι Very Happy Very Happy Την επόμενη μέρα που κοιμήθηκα και άραξα σχετικά,την έβγαλα την άκρη..Αύριο θα πάω στους δικούς μου να μείνω ένα βράδυ,Καλαμαριά μερια,είναι εκεί δίπλα και η παιδίατρος μας,θα πάω μια μέρα νωρίτερα α΄πο την Παρασκεύη που κλείνουμε 2 μήνες και κάνουμε τα εμβόλια μας..ΑΑ,ring sling δεν έχεις κ εσύ Τζένη?Εγώ το SlingEzee πήρα.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ έχω με ανοιχτή ουρά, αστεράκι sling από το babywearing.gr. Κ γω στο σπίτι έκανα μερικές πρόβες αλλά θέλω να εξασκηθώ στο να τον βάζω από όρθια θέση σε θέση θηλασμού. Να κανονίσουμε καμιά έξοδο όλες μαζί στα κοντά.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αθανασία μου και εγώ παιδευιμαι με τον θηλασμο

θα την ζυγίσω αύριο και αν δεν έχει πάρει βάρος θα δούμε τι θα κάνουμε!!


πριν έπαθα και εγκεφαλικό είναι το κορμάκι της όλο κοκκινιλες πηρα την παιδίατρο και μου είπε πως είναι νορμάλ να μην ανησυχώ συμβάινει λεει

δεν το έχω ρε κορίτσια πανικοβάλομαι ΑΜΕΣΩΣ!!!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ρε συ Τζένη,ειλικρινά αυτό σκεφτόμουν χτές,να κανονίσουμε μια βόλτα με τα μωρά μας,και με την τρεχάλα μου δεν πρόλαβα να το γράψω εδώ Very Happy Μαίρη ειδικά τις πρώτες μέρες σε όλες μας τρέμει το φυλλοκάρδι για τα μωράκια μας(βέβαια στην ουσία πάντα θα τρέμει )αλλά αν δεν μένουμε ψύχραιμες την πατάμε..εγώ πήρα μια τρομάρα γερή χτές,είχαν τρέξει κάτι νερά στην κουζίνα και πήγα να αφήσω το μπιμπερό της μικρής κρατώντας την αγκαλιά,δεν τα είδα κ βγαίνοντας από την κουζίνα,μπάινοντας στο δωμάτιο της,κόντεψα να φάω τούμπα,κ όχι για μένα,για το παιδί μου πήγε πέντε Shocked

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια μαλλον σαββατο γενναω.μου ειπε οτι το βλεπει ψηλα ενω εγω αισθανομαι οτι θα μου φυγει.μου ειπε να τον παρω τηλεφωνο παρασκευη απογευμα να μου πει ποτε να παω.εκτος απροοπτου φυσικα.3500 κιλα το βγαζει περιπου.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Πω πω βρε Ειρήνη, τον 'έφαγες' το μήνα σου τελικά. Εγώ δε θα άντεχα με ένα παιδί ακόμα κ με την κοιλάρα που είχα. Ευτυχώς με πιάσαν οι πόνοι στις 38βδ.

Εγώ Φωτεινή ακόμα δεν τον έβγαλα βόλτα, πέρα από την εκκλησία. Έχω πλέον 2 καρεκλάκια σε 3θυρο αμάξι κ το βάλε-βγάλε του μικρού μου φαίνεται ζόρι. Άσε που σκέφτομαι ότι εντάξει πες ότι βγαίνουμε, πεινάει, τον θηλάζω κλπ κ μου κάνει εμετό πάνω του, πάνω μου κ δε συμμαζεύεται. Τι κάνω τότε; Κυκλοφορώ με την ξινίλα; Μπορεί αύριο να πάω καροτσάδα στη γειτονιά αν δεν έχει υγρασία. Ότι κανονιστεί πάντως είμαι μέσα.

sigmagr


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Jen75 έγραψε:Πω πω βρε Ειρήνη, τον 'έφαγες' το μήνα σου τελικά. Εγώ δε θα άντεχα με ένα παιδί ακόμα κ με την κοιλάρα που είχα. Ευτυχώς με πιάσαν οι πόνοι στις 38βδ.

Εγώ Φωτεινή ακόμα δεν τον έβγαλα βόλτα, πέρα από την εκκλησία. Έχω πλέον 2 καρεκλάκια σε 3θυρο αμάξι κ το βάλε-βγάλε του μικρού μου φαίνεται ζόρι. Άσε που σκέφτομαι ότι εντάξει πες ότι βγαίνουμε, πεινάει, τον θηλάζω κλπ κ μου κάνει εμετό πάνω του, πάνω μου κ δε συμμαζεύεται. Τι κάνω τότε; Κυκλοφορώ με την ξινίλα; Μπορεί αύριο να πάω καροτσάδα στη γειτονιά αν δεν έχει υγρασία. Ότι κανονιστεί πάντως είμαι μέσα.
Να σας ζήσουν!

mariaro

mariaro
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα κοριτσια!!!!
Ξερω ειμαι απαραδεκτη και εχετε δικαιο ο,τι και αν πειτε!!!
Σας διαβαζω σχεδον καθημερινα αλλα για να γραψω πρεπει να καθομαι στο γραφειο και η αληθεια ειναι οτι σε καρεκλα ζοριζομαι λιγο γιατι εχω αρκετα τραβηγματα απο κατω...
Αυριο στις 7 το πρωι μπαινω με προκληση.
Υπηρχε ενα μικρο προβληματακι και καναμε ενεσεις κορτιζονης πριν 9 μερες γιατι ειχε βρει ταχυπαλμια. Ευτυχως η καρδουλα του ακουγεται αρκετα καλυτερα και απ'οτι μου ειπε απο την στιγμη που ειμαι στην 38η εβδομαδα εχει ολοκληρωθει η αναπτυξη του και εχουν ελαχιστοποιηθει οι πιθανοτητες να μπει ΜΕΝΝ (κατι που δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι).
Σας ευχαριστω για την βοηθεια σας αλλα και τα σκουποξυλα που βγαζατε κατα καιρους (η αληθεια ειναι οτι τα χρειαζομουν μαμακα μου και Μαρκελλα μου - δεν θυμαμαι αν και καποια αλλη ηθελε να με κυνηγησει... Laughing ). Η αληθεια ειναι οτι αυτοι οι 9 μηνες ηταν η πιο γλυκεια και αγχωτικη περιοδος της ζωης μου...Ηταν κατι που το ηθελα οσο τιποτα αλλο στον κοσμο και δεν ηταν και το πιο φυσιολογικο πραγμα για εμενα και τον αντρα μου. Αλλα καλυτερα να μην τα θυμαμαι αυτα...ανηκουν πλεον στο παρελθον και το μονο που σκεφτομαι τωρα ειναι να γεννηθει ο μπεμπακος μου, να ειναι γερος και δυνατος και να ειμαστε καλα με τον αντρουλη μου για να τον μεγαλωσουμε!!!
Φυσικα μετα την επιστροφη μας θα σας πρηξω λιγο με τις ερωτησεις μου γιατι δεν εχω ιδεα για τιποτα που αφορα το μεγαλωμα ενος μωρου....
Και κατι τελευταιο....απο το κινητο δεν μπορω να μπαινω στο ιντερνετ οποτε θα τα πουμε καλυτερα μολις επιστρεψω...
Φιλακια πολλα σε ολες τις μανουλες και στα μωρακια τους και.... Ειρηνη μου τελικα θα εισαι η τελευταια της ομαδουλας. Με το καλο να φερεις το μπεμπακι σου στον κοσμο και να ειναι γερο!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Με το καλο Μαρακι!όλα να πανε καλα!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mariaro με το καλό να πάρεις το μωράκι σου γερό αγκαλίτσα! Γερό και τυχερό κοπέλα μου! Μανταρίνι ποτέ πια! Τέλος! Το μαναράκι μου βασανίστηκε! Καλά Μαίρη κι εγώ 200 φορές τον πήρα τον παιδίατρο τις πρώτες μέρες. Μετά άρχισα να γράφω τις ερωτήσεις κ κάθε φορά που πάμε του τις λέω! Δε θυμάμαι τι άλλο ήθελα να πω! Φιλάκια!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mariaro έγραψε:Καλησπερα κοριτσια!!!!
Ξερω ειμαι απαραδεκτη και εχετε δικαιο ο,τι και αν πειτε!!!
Σας διαβαζω σχεδον καθημερινα αλλα για να γραψω πρεπει να καθομαι στο γραφειο και η αληθεια ειναι οτι σε καρεκλα ζοριζομαι λιγο γιατι εχω αρκετα τραβηγματα απο κατω...
Αυριο στις 7 το πρωι μπαινω με προκληση.
Υπηρχε ενα μικρο προβληματακι και καναμε ενεσεις κορτιζονης πριν 9 μερες γιατι ειχε βρει ταχυπαλμια. Ευτυχως η καρδουλα του ακουγεται αρκετα καλυτερα και απ'οτι μου ειπε απο την στιγμη που ειμαι στην 38η εβδομαδα εχει ολοκληρωθει η αναπτυξη του και εχουν ελαχιστοποιηθει οι πιθανοτητες να μπει ΜΕΝΝ (κατι που δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι).
Σας ευχαριστω για την βοηθεια σας αλλα και τα σκουποξυλα που βγαζατε κατα καιρους (η αληθεια ειναι οτι τα χρειαζομουν μαμακα μου και Μαρκελλα μου - δεν θυμαμαι αν και καποια αλλη ηθελε να με κυνηγησει... Laughing ). Η αληθεια ειναι οτι αυτοι οι 9 μηνες ηταν η πιο γλυκεια και αγχωτικη περιοδος της ζωης μου...Ηταν κατι που το ηθελα οσο τιποτα αλλο στον κοσμο και δεν ηταν και το πιο φυσιολογικο πραγμα για εμενα και τον αντρα μου. Αλλα καλυτερα να μην τα θυμαμαι αυτα...ανηκουν πλεον στο παρελθον και το μονο που σκεφτομαι τωρα ειναι να γεννηθει ο μπεμπακος μου, να ειναι γερος και δυνατος και να ειμαστε καλα με τον αντρουλη μου για να τον μεγαλωσουμε!!!
Φυσικα μετα την επιστροφη μας θα σας πρηξω λιγο με τις ερωτησεις μου γιατι δεν εχω ιδεα για τιποτα που αφορα το μεγαλωμα ενος μωρου....
Και κατι τελευταιο....απο το κινητο δεν μπορω να μπαινω στο ιντερνετ οποτε θα τα πουμε καλυτερα μολις επιστρεψω...
Φιλακια πολλα σε ολες τις μανουλες και στα μωρακια τους και.... Ειρηνη μου τελικα θα εισαι η τελευταια της ομαδουλας. Με το καλο να φερεις το μπεμπακι σου στον κοσμο και να ειναι γερο!!!


Με το καλο να έρθει κ εσένα το μωρακι σου...

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
με το καλό μαράκι και εγώ με πρόκληση θα έμπαινα αλλα΄με πρόλαβε η μπεέμπα ..
να πάνε όλα καλά

σημερα έριξα και τα κλάμματα μου, φ΄ρικαρα όλα μαζί τα έπαθα....καλα΄πο είναι εδώ η μαμά μου!!!

όλο πρεπει να την ξυπνάω για να φάει άρα μας βλέπω με μπιμπερό σύντομα...παναγιά μου τι άγχος είναι αυτό.....σας φιλώ!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
απο εχθες με τον μπεμπη ειμαστε αυτοκολλητοι. επιτελους φιλησα το αντρακι μου, τον ζουμπηξα, τον ετριψα και αυτος εκανε αααααααα, μετα ζηλεψε και η ιωαννα και ηθελε και αυτη μετα το μπανιο μασαζ. αυτη εκανε αχ μαμα ειναι ωαιο τελικα.... κερασακι ο ταριφακος κουρασμενος απο την δουλεια και πιασμενος στον αυχενα.ε να μην μου τριψεις και λιγο την πλατη? οποτε σημερα ολη η οικογενεια περασε κυριολεκτικα απο τα χερακια μου.
η ιωαννα ανυπομονει να μεγαλωσει ο μπεμπης να βλεπουν μαζι τηλ, γιου τιουμπε-χαχαχα- και να παιζουν με τα πλειμομπιλ.βιαζεται κιολας και ολο παει να τον ξυπνησει και του λεει σηκω να παιξουμε μην κοιμασαι αλλο. ευτυχως ο μπεμπης δεν παιρνει χαμπαρι απο φωνες της ιωαννας....κοιμααααααααααται.


μαριαρι κοριτσι μου η παναγια μαζι σας. να εχετε μια καλη γεννα και ενα υγιεστατο μωρακι.

ειρηνη αντε βρε τελειωνεις και εσυ. μερες μετρας. με το καλο. απο παρασκευη δηλ πρεπει να βγαλουμε απο τον τιτλο την λεξη εγκυουλες????? παραξενο ε?
ξυπνησε ο αντρας ο βαρυς, ο πειναλας καλε. παω να τον ταισω. φιλακια κοριτσακια μου.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Γεια σας κοριτσάκια μου! Δεν είμαι και στα καλύτερά μου γιατί έχω θέμα με τη μεγάλη μου. Βγήκε τραγικά ψηλή η τιμή της χοληστερίνης της και τώρα θα ανοίξουμε ιστορίες και είμαι και στενοχωρημένή..

Μαίρη μου διάβασα την περιπέτειά σου, δε θυμάμαι αν σου το έγραψα, πάει, πέρασε! Σημασία έχει πως όλοι είστε καλά! Όσο για το θηλασμό θα σου πρότεινα να μη ζυγίζεις το μωράκι πιο συχνά από 1 φορά την εβδομάδα γιατί κάποιες μέρες μπορεί να μην πάρει καθόλου και να το πάρει όλο μαζί απότομα. Κανονικά πρέπει να ζυγίζονται 1 φορά το μήνα νομίζω.. Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Αθανασία μου εφόσον δε νιώθεις καλά, έπραξες το καλύτερο. Δεν υπάρχει λόγος να νιώθεις άσχημα γι' αυτό. Πιο σημαντικό είναι να είσαι μια χαρούμενη μαμά και για τα 2 παιδάκια σου!

Μαριαρο με το καλό κοπέλα μου αύριο! Μ' ένα χαρούμενο και υγιές μπεμπάκι!!! Όλα θα τα μάθεις σιγά-σιγά, μην αγχώνεσαι!

Ειρήνη μου έμεινες τελευταία αλλά πλησιάζεις κι εσύ!

Εγώ έχω σλινγκ αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει πολύ. Η Δανάη δεν το χώνευε καθόλου. Η μικρή κάπως καλύτερα, χωρίς να τρελαίνεται κιόλας, ή κάτι δεν κάνω εγώ σωστά!

Μελομακάρονα και κουραμπιέδες εγώ πάντως έφαγα. Δεν υπάρχει απαγορευμένη τροφή στο θηλασμό. Υπάρχουν μόνο τροφές που μπορεί να πειράξουν το μωράκι μας. Δε θα μάθουμε ποιες είναι αυτές αν δε δοκιμάσουμε! Συνήθως είναι τροφές που πέφτουν βαριές και στο δικό μας στομάχι.

Τι άλλο ξεχνάω; Η μικρή είναι καλύτερα και χτες μας χάρισε τον πρώτο της 5ωρο ύπνο(!) αλλά εμένα ο πονόλαιμος επεκτάθηκε και στη μύτη, κοινώς καταρροή.. Όμορφα!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμακα μου έγραψε:απο εχθες με τον μπεμπη ειμαστε αυτοκολλητοι. επιτελους φιλησα το αντρακι μου, τον ζουμπηξα, τον ετριψα και αυτος εκανε αααααααα, μετα ζηλεψε και η ιωαννα και ηθελε και αυτη μετα το μπανιο μασαζ. αυτη εκανε αχ μαμα ειναι ωαιο τελικα.... κερασακι ο ταριφακος κουρασμενος απο την δουλεια και πιασμενος στον αυχενα.ε να μην μου τριψεις και λιγο την πλατη? οποτε σημερα ολη η οικογενεια περασε κυριολεκτικα απο τα χερακια μου.
η ιωαννα ανυπομονει να μεγαλωσει ο μπεμπης να βλεπουν μαζι τηλ, γιου τιουμπε-χαχαχα- και να παιζουν με τα πλειμομπιλ.βιαζεται κιολας και ολο παει να τον ξυπνησει και του λεει σηκω να παιξουμε μην κοιμασαι αλλο. ευτυχως ο μπεμπης δεν παιρνει χαμπαρι απο φωνες της ιωαννας....κοιμααααααααααται.


μαριαρι κοριτσι μου η παναγια μαζι σας. να εχετε μια καλη γεννα και ενα υγιεστατο μωρακι.

ειρηνη αντε βρε τελειωνεις και εσυ. μερες μετρας. με το καλο. απο παρασκευη δηλ πρεπει να βγαλουμε απο τον τιτλο την λεξη εγκυουλες????? παραξενο ε?
ξυπνησε ο αντρας ο βαρυς, ο πειναλας καλε. παω να τον ταισω. φιλακια κοριτσακια μου.

Τυχερή η οικογένειά σου Αθανασία μου! Θέλω κι εγώ ένα μασάζ, αλλά πού..!

Τι πλάκα που έχει η Ιωάννα! Χιχιχι! Και είναι καλούλα βρε! Ευτυχώς και η Δανάη είναι πολύ καλύτερα, προσέχει το μωρό και μας ενημερώνει πότε κοιμάται και πότε κλαίει.

Ναι, κλείνει πλέον το κεφάλαιο "εγκυούλες"!!! Αχ, είναι όντως περίεργο..!

Hen Hen

Hen Hen
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mariaro έγραψε:Καλησπερα κοριτσια!!!!
Ξερω ειμαι απαραδεκτη και εχετε δικαιο ο,τι και αν πειτε!!!
Σας διαβαζω σχεδον καθημερινα αλλα για να γραψω πρεπει να καθομαι στο γραφειο και η αληθεια ειναι οτι σε καρεκλα ζοριζομαι λιγο γιατι εχω αρκετα τραβηγματα απο κατω...
Αυριο στις 7 το πρωι μπαινω με προκληση.
Υπηρχε ενα μικρο προβληματακι και καναμε ενεσεις κορτιζονης πριν 9 μερες γιατι ειχε βρει ταχυπαλμια. Ευτυχως η καρδουλα του ακουγεται αρκετα καλυτερα και απ'οτι μου ειπε απο την στιγμη που ειμαι στην 38η εβδομαδα εχει ολοκληρωθει η αναπτυξη του και εχουν ελαχιστοποιηθει οι πιθανοτητες να μπει ΜΕΝΝ (κατι που δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι).
Σας ευχαριστω για την βοηθεια σας αλλα και τα σκουποξυλα που βγαζατε κατα καιρους (η αληθεια ειναι οτι τα χρειαζομουν μαμακα μου και Μαρκελλα μου - δεν θυμαμαι αν και καποια αλλη ηθελε να με κυνηγησει... Laughing ). Η αληθεια ειναι οτι αυτοι οι 9 μηνες ηταν η πιο γλυκεια και αγχωτικη περιοδος της ζωης μου...Ηταν κατι που το ηθελα οσο τιποτα αλλο στον κοσμο και δεν ηταν και το πιο φυσιολογικο πραγμα για εμενα και τον αντρα μου. Αλλα καλυτερα να μην τα θυμαμαι αυτα...ανηκουν πλεον στο παρελθον και το μονο που σκεφτομαι τωρα ειναι να γεννηθει ο μπεμπακος μου, να ειναι γερος και δυνατος και να ειμαστε καλα με τον αντρουλη μου για να τον μεγαλωσουμε!!!
Φυσικα μετα την επιστροφη μας θα σας πρηξω λιγο με τις ερωτησεις μου γιατι δεν εχω ιδεα για τιποτα που αφορα το μεγαλωμα ενος μωρου....
Και κατι τελευταιο....απο το κινητο δεν μπορω να μπαινω στο ιντερνετ οποτε θα τα πουμε καλυτερα μολις επιστρεψω...
Φιλακια πολλα σε ολες τις μανουλες και στα μωρακια τους και.... Ειρηνη μου τελικα θα εισαι η τελευταια της ομαδουλας. Με το καλο να φερεις το μπεμπακι σου στον κοσμο και να ειναι γερο!!!

Αντε με το καλο να ερθει και το δικο σου μωρακι!!! Να ειναι γερο και δυνατο, και ολα τα μωρακια επισης! Very Happy Very Happy Καληνυχτα σε ολες παω να αλλαξω το μπεμπακιμου να τον ταισω και νανι μετα!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ συνεχίζω και τ΄ρωω τις φρίκες μου εν τω μεταξύ!!!

δεν εχει φάεικαλά σήμερα και τώρα την ξύπνησα εγώ για να φάει και δεν τρώει και δεν ξέρω τι να κάνω να της δώσω συμπλήρωμα? έχω φρικάρει μιλάμε και ο ψηλός μου βάζει τις φωνές μέσω τηλεφώνου!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?τελικα εμεινα η τελευταια που θα κλεισει τον κυκλο των εγκυων.δεν το πιστευω οτι το σαββατο θα παω να γεννησω.σε λιγο θα βγω να περπατησω γιατι μου ειπε ο γιατρος περπατημα επειδη ειναι ψηλα.
μαριαρο με το καλο να ερθει το μωρακι σου σημερα.
μαιρη γιατι την ξυπνας να φαει?ετσι σου εχουν πει ή το κανεις απο μονη σου γιατι νομιζεις οτι πρεπει ναφαει.εμενα η παιδιατρος μου ειχε πει τα τελειομηνα που εχουν καλο βαρος δεν τα ξυπναμε για να φανε.οταν ξυπνησουν μονα τους.
αθανασια ελα κι απο δω για μασαζ.
αλικη ελπιζω να πανε ολα καλα με την δαναη.απλα θα πρεπει να της περιορισεις καποιες τροφες και θα ειναι δυσκολο γιαυτην επειδη ειναι παιδι.περαστικα σου κιολας.
δεν ξερω αν ξεχασα καποια.τα λεμε παλι.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 19]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 12 ... 19  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις