Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
166 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 166 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 19]

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα σε ολες τις ξενυχτισμενες
για οποιονδηποτε λογο!

Μολις μιλησα με το γιατρο ...ξαναδιακοπτω ολα μα ολα τα γαλακτοκομικα!Αντε θα κανει και το δικο μου εντερακι διακοπες!Θα μου λειψουν τα τοστ,οι πιτσες,το τυρακι και αλλες πολλες νοστιμιες αλλα χαλαλι για το νινι μου!

τωρα που δεν μπορει να φαει ειναι κολικος.Θα παρουμε ενα φαρμακο που μας εδωσε!
Η Μελινα δεν με εκπαιδευσε καθολου καλα σε αυτο το θεμα!!Δεν ειχε τιποτα εκεινη!

Ελενη μην ανησυχεις απλα θηλαζε πιο πολυ ωρα απο τον ιδιο μαστο και θα κιτρινισουν τα κακα σας.Εγω παντα θηλαζω μονο απο τον ενα.Κι οταν αδειαζει (Αν στην περιπτωση μου) δινω τον αλλο.Δηλαδη αν εχεις ελαφρια υπερπαραγωγη πρεπει να θηλαζεις μονο απο μια πλευρα καθε φορα.Αν το κανεις ηδη θα θηλαζεις απο τη μια και απο την ιδια θα αρχιζεις τον επομενο θηλασμο και θα αλλαζεις οταν αδειασει.Αυτος ειναι ο στοχος να αδειαζεις.Το μωρο πινει μαλλον το πρωτο ελαφρυ γαλα και τα κακα ειναι πρασινα.Κι αυτο μπορει να φερει ερεθισμο στο εντερο.Οποτε και πονακια..Αλλα το ελεγχεις μονη σου!Δεν ειναι σοβαρο.

Ευη τι μαλλακια εχετε φτου σας!Εγω κανω φαλακρα με λιγο χνουδι παιδια οπως φαινεται! Laughing Laughing Laughing Laughing

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κοριτσάκια μου, έχω λίγο καιρό να γράψω, σας διαβάζω κατα διαστήματα αλλά δεν προλαβαίνω πάντα να γράψω.

Διαβάζω όμως και μαθαίνω πολλά απο σας (ειδικά Αλίκη και Μαρία, μας βοηθάτε πολύ εμάς τις καινούριες, ευχαριστούμε)

Εμείς τα πάμε έτσι κι έτσι με το θηλασμό. Το πρωί-μεσημέρι είναι κύριος, κοιμάται αρκετά κλπ. Το βράδυ και τη νύχτα μας ξενυχτάει. Νομίζω οτι δεν τρώει πολύ - βαριέται και κοιμάται ενδιάμεσα - οπότε με το που τον αφήνεις μετά απο μισή ώρα, άντε πάλι κλάμα. Τώρα αν φταίει τίποτε άλλο (δυσκοιλιότητα, αλλεργία) δεν μπορώ να το ξεχωρίσω βρε κορίτσια...

Σήμερα αγχώθηκα γιατί δεν παίρνει όσο βάρος πρέπει αλλά δεν ξέρω μήπως ακόμα είναι νωρίς, γι αυτό. Δηλαδή
γεννήθηκε 2970
βγήκαμε απο την κλινική 2800
μιας εβδομάδας ακριβώς ήταν 2780
σήμερα, 2 εβδομάδ. ακριβώς είναι 2890

Θέλω να πω, πήρε μόνο 110 γραμμάρια μέσα στη βδομάδα, όχι 150-200 που λένε οτι πρέπει, κι ακόμα δεν έχουμε φτάσει το βάρος γέννησης.
Να αγχωθώ ή είναι νωρίς ακόμα?

Απορία δεύτερη, μια και λέτε για σαραντίσματα κι ευχές.. Καλέσαμε παπά στο σπίτι να μας διαβάσει αυτό που λένε "μισή ευχή", την ευχή για τη γέννα ουσιαστικά δηλαδή και είπε θάρθει αύριο πρωί. Πήγε ο άντρας μου στην εκκλησία και τον βρήκε και όντας άσχετος κι αυτός δεν ρώτησε καμιά λεπτομέρεια παραπάνω. Ξέρει καμία αν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο? Π.χ. να έχουμε κανένα καντήλι στο σπίτι αναμμένο κλπ. Επίσης, τι δίνουμε στον παπά?

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσια μου!Πως ειστε σημερα;Εμεις μια χαρα.Επιτελους!Ο μικρος ειναι πολυ ησυχος και το προγραμμα μας σταθεροποιητε.Εχει αρχισει να δινει προσοχη σε ηχους,στα προσωπα μας και σε εικονες τριγυρο του.Σκαει χαμογελακια και κανει γριματσες οπου σκαμε στα γελοια.Θα ερθουν οι γονεις μου το απογευμα να μας δουν.Τους εχει λειψει και ο μικρος.Ο πατερας μου τον ειδε μονο στο μαιευτηριο την πρωτη μερα και απο τοτε μονο σε φωτογραφιες.Θα ξετρελαθει!Θα ερθει και η αδερφη μου την παρασκευη με τον αντρα και τα παιδια της για να κανουν χριστουγγενα και πρωτοχρονια εδω.Αυτη ειναι που τον εχει δει σε μια φωτογραφια που ηταν 3 ημερων.

Τρεχωωω ξυπνησε...Καλη δυναμη σε ολες

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κοριτσάκια!!! Πού είναι η εγκυούλα μας σήμερα; Ειρήνη εμφανίσου! Γιατί η Μαριαρο δεν ξέρω πού κρύβεται...! Wink

Μελινομαρία μου αυτό σκέφτηκα κι εγώ, αλλά αν είναι αλλεργία/δυσανεξία στη λακτόζη τότε δε θα είχε εξαρχής τα συμπτώματα; Ρωτάω γιατί κι εμένα για 1η φορά χτες έκανε κάποιες κενώσεις με πιο σκούρα κακάκια που πρασίνιζαν. Το μόνο καινούριο που είχα φάει την προηγουμένη ήταν ένα μίνι μελομακάρονο κι ένας μίνι κουραμπιές. Αλλά να είναι από αυτό; Πιο πολύ υποψιάζομαι ότι θα είναι καμιά μίνι (σας έπρηξα με τα μίνι) ιωσούλα γιατί είχε και εκείνη τη βραχνάδα. Σήμερα οι κενώσεις ήταν πάλι μουσταρδί και νομίζω ότι είναι καλύτερα από βραχνάδα, αλλά δεν έχει κλάψει και πολύ μέχρι στιγμής για να σιγουρευτώ. Για υπερπαραγωγή δεν το κόβω στην περίπτωσή μου.

Ζωούλα μου δεν είναι απαραίτητο να μείνεις κλεισμένη αν δε νιώθεις καλά. Ο σαραντισμός για την Εκκλησία είναι η ευχή και όχι το κλείσιμο μέσα στο σπίτι. Για διάβασε κι αυτό (Κλεοπάτρα μου και για σένα)
http://forum.eimaimama.gr/t14095-topic
Εμείς πάντως βγήκαμε από 10 ημερών και στις 40 θα πάμε κανονικά για την ευχή. Η 40η μέρα μας ξεκινάει παραμονή Χριστουγέννων, οπότε θα πάμε καλύτερα την παραμονή γιατί ανήμερα θα είναι πιο δύσκολο.

Εύη μου είδες που ανησυχούσες; Πιο πολύ στο μυαλό μας είναι μερικά πράγματα...

Κλεοπάτρα μου μακάρι να σας βοηθάμε λιγάκι. Στο θέμα σου, αν κλαίει πάντα τη νύχτα, είσαι σίγουρη ότι είναι θέμα πείνας καθαρά; Γιατί είναι γεγονός ότι αν πχ έχει κολικούς τότε το μωράκι ζητάει να θηλάσει επειδή έτσι νιώθει προσωρινά ανακούφιση. Στην πραγματικότητα δεν πρέπει να το βάλεις να θηλάσει εκείνη την ώρα (αν είσαι σίγουρη ότι πρόκειται για κολικό) αλλά να προσπαθήσεις να το κάνεις να βγάλει τα αέρια από την κοιλίτσα του. Δοκίμασε να του πατήσεις την κοιλίτσα με τα ποδαράκια (τα λυγίζεις μπροστά πάνω στην κοιλίτσα). Αν ακούσεις προυτσάκια τότε ήταν σίγουρα κολικός. Ακόμα κι αν δεν ακούσεις πάλι μπορεί να είναι απλά δεν είσαι σίγουρη...

Μαρία μου (κρητικιά) εσύ το γιατρό σου να ακούσεις. Απλώς επειδή το έψαξα το θέμα και για την περίπτωσή μου σε ειδική ομάδα στο ίντερνετ με διαβεβαίωσαν ότι σκεύασμα σιδήρου χρειάζομαι μόνο αν έχω αναιμία, διαφορετικά κακώς το παίρνω, παρόλο που είμαι λεχώνα. Τώρα δεν είμαι και γιατρός, οπότε να ακούσεις εκείνο καλύτερα.

Κοριτσάκια σας αφήνω γιατί κλαίει πάλι...!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.εδω ειμαι αλικη.ακομη στο σπιτι.αυριο απογευμα εχω γιατρο να δουμε τι θα μας πει.ο μπεμπης ολο και πιεζει προς τα κατω.εχω καποια τσιμπηματακια και οταν περπαταω νιωθω το βαρος χαμηλα.
κλεοπατρα που ρωτας για τον σαραντισμο εγω ειχα παει στην εκκλησια για την ευχη.μιση ευχη δεν εκανα αν και ειχα βγει καποιες φορες εξω μονη για δουλειες.αλλα σαραντισμο εκανα στην εκκλησια και δωσαμε κατι του παπα που διαβασε την ευχη.
οι υπολοιπες νεομανουλες που ειναι?αθανασια μαιρη μαρκελλα.ελπιζω να ειστε καλα.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τι κάνετε κορίτσια ;;; Η μπεμπα σήμερα ειναι πολύ ήσυχη απο το πρωι κ με άφησε κ έκανα όλες τις δουλειές μου... Τώρα κοιμάται κ στις 5 μας περιμένει ο παπας να πάμε στην εκκλησία να πάρουμε την ευχή ...

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!


Ελενη μην ανησυχεις απλα θηλαζε πιο πολυ ωρα απο τον ιδιο μαστο και θα κιτρινισουν τα κακα σας.Εγω παντα θηλαζω μονο απο τον ενα.Κι οταν αδειαζει (Αν στην περιπτωση μου) δινω τον αλλο.Δηλαδη αν εχεις ελαφρια υπερπαραγωγη πρεπει να θηλαζεις μονο απο μια πλευρα καθε φορα.Αν το κανεις ηδη θα θηλαζεις απο τη μια και απο την ιδια θα αρχιζεις τον επομενο θηλασμο και θα αλλαζεις οταν αδειασει.Αυτος ειναι ο στοχος να αδειαζεις.Το μωρο πινει μαλλον το πρωτο ελαφρυ γαλα και τα κακα ειναι πρασινα.Κι αυτο μπορει να φερει ερεθισμο στο εντερο.Οποτε και πονακια..Αλλα το ελεγχεις μονη σου!Δεν ειναι σοβαρο.

Κάθε φορά της δίνω διαφορετικό στήθος. Τρώει συχνά κ από λίγο οπότε νομίζω οτι κ το ίδιο να της δίνω κάθε φορά δεν θα αδειάσει...δεν ξέρω...
Τώρα π.χ της έδωσα το αριστερό. Προτείνεις οταν ξαναπεινάσει να δώσω πάλι το αριστερό? Κ αν δεν αδειάσει γιαα να δώσω μετά το δεξί?

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αλίκη να διευκρίνησω εγωειδα κουκιδες αίματος σε κίτρινα κακα.
Τα πράσινα μια στις τόσες είναι τυχαίο ίωση ή ήπιε πολυ ελαφρύ το μωρο.
Τα πράσινα κάθε μέρα που είπε η Ελένη ίσως είναι υπερπαραγωγή.
Οι βλεννες είναι ή αλλεργία ή μυξουλες που καταπίνει το μωρο.
Εμάς αν είναι αλλεργία στα γαλακτοκομικά όχι στη λακτοζη.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ελένη καν´το για δοκιμή με προσοχη όμως στο άλλο μη παραπρηστει..και μόνο που λες ότι δεν τα νιώθεις να αδειάζουν πιθανόν αυτο συμβαίνει...στο λέω σπο την πείρα μου αν έχεις κάποιον ειδικό συμβουλεψου τον.δεν είναι τίποτα κακο απλά ίσως έχεις πολυ γαλατακι..αν το διαχειριστεις σωστά θα στρώσει!κι εγω το παλευα με δυο θηλασμους στο ίδιο στήθος για να κιτρινισουν τα κακάκια!
Σκα....συζήτηση σήμερα!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επίσης αν θηλαζει πολλές φορές ξεκινάς να δίνεις τρεις ώρες το ένα και αλλαζεις μετα!τις επόμενες τρεις ώρες το άλλο.λέγεται block feeding μπορείς να ψάξεις γίαυτο!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Συμφωνώ με Μελινομαρία! Και respect στην περιγραφή σου, ήσουν κατατοπιστικότατη! Ναι, εμένα μάλλον ιωσούλα ή τυχαίο, έτσι όπως τα λες! Σήμερα ήταν όλα μουσταρδί!

Και όντως είτε μιλάμε για αλλεργία στα γαλακτοκομικά είτε για δυσανεξία στη λακτόζη. Δεν ξέρω ποιο είναι το χειρότερο αλλά σίγουρα είναι 2 διαφορετικά πράγματα. Δεν ξέρω αν το πήρε από κάποιον κληρονομικά αλλά σίγουρα θα υποχωρήσει με τον καιρό.

Ελένη εγώ πάντως που η μικρή πίνει συχνά και από λίγο της δίνω ξανά από τον ίδιο μαστό με τη μέθοδο που περιέγραψε παραπάνω η Μαρία.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κορίτσια μου

δεν το πιστευω πως αυτό το πλάσμα είναι δικό μου. ΟΛΟΣ Ο ΚΟΣΜΟΣ το λέει βέβαια είναι καρμπόν του Ιρλανδού χι χι !!

Σπάσανε τα νερά την περασμένη Τρίτη στις 5 το πρωί ενώ κοιμόμουν ξυπνάω τον ψηλό και μου λέει είσαι σίγουρη? μήπως κάνεις τσίσα σου? και να τρέχουν τα νερά αχχαχαχα

η γέννα ήταν ταινία τρόμου. 13 ώρες με επισκληριδίους και διαστολή στο 3. κλάμα, άγχος ο πατέρας μου απέξω να είναι έτοιμος για 3ο έμφραγμα, ο ψηλός να κλάιει και να λέει του γιατρού κάνε κάτι. τελικα στις 14 ώρες λεει δεν γίνεται α΄λλο πάμε για καισαρική και καλά που πήγαμε γιατί η μικρή καθ΄ταν με το χέρι πίσω από το κεφάλι ξάπλα και δεν θα έωγαινε έτσι και αλλίως!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Συνεχίζω...

εμένα η καισαρική μου κάθισε πάρα πολύ βαριά κορίτσια. Αγριευτηκα. Καταλάβαινα τα πάντα και πα πα πα παναγιά μου δεν θέλω να το σκεφτομαι. Και το μετά δράμα...αλλά χαλάλι το παιζάκι μου το οποίο είναι κατάξανθο Razz


Την 1η μέρα που ήρθαμε σπιτι το παιδί δεν έτρωγε τίποτα και κοιμόταν επί ώρες,,,,πήρα μια φίλη μου μαία και ήρθε και μου είπε πως στο ΡΕΑ της δίνανε σίγουρα συμπλήρωμα. Και εγώ έκανα ρουμινγκ ιν αλλά όντως μου φέρνανε το παιδί κοιμισμένο και εγώ ως άσχετη δεν καταλάβιανα.

επίσης με βάλανε σε δίκλινο ντελούξ επειδή δεν έιχαν τρίκλινο και την 2η μέρα μου ζητησαν να πάω σε τρίκλινο που ελευθερώθηκε λέω ευχαρίστως και ήρθαν οι μαίες και μου λένε φτιάχτε την βαλίτσα σας. λέω εσεις με βάλατε εδώ εγώ δεν πακετάρω μόνη μου με τα ράμματα...

στο ταμείο μου ζήτησαν παραπάνω λεφτά και έκανα φασαρία και είπαν α ναι συγγνώμη λάθος.

τους έδωσα πιστοποιητικό οικογεν κατάστασης και το έχασαν σας λέω ΕΝΑ ΔΡΑΜΑ ο πατέρας μου να τσιρίζει στον διευθυντή χααχαχαχαχα τώρα γελάω!!!

έγιναν κι άλλα αλλά σας ζάλισα!!!

μαρία μου έχει σίγουρα αλλεργία ο μικρός τελικά?

σε λίγο θα έρθει και η παιδίατρος να δω αν μου αρεσει κιόλας γιατί είναι από το ΡΕΑ

μου έχετε λέιψει όλες πάω να πάρω την την Αθανασια!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:Συνεχίζω...

εμένα η καισαρική μου κάθισε πάρα πολύ βαριά κορίτσια. Αγριευτηκα. Καταλάβαινα τα πάντα και πα πα πα παναγιά μου δεν θέλω να το σκεφτομαι. Και το μετά δράμα...αλλά χαλάλι το παιζάκι μου το οποίο είναι κατάξανθο Razz


Την 1η μέρα που ήρθαμε σπιτι το παιδί δεν έτρωγε τίποτα και κοιμόταν επί ώρες,,,,πήρα μια φίλη μου μαία και ήρθε και μου είπε πως στο ΡΕΑ της δίνανε σίγουρα συμπλήρωμα. Και εγώ έκανα ρουμινγκ ιν αλλά όντως μου φέρνανε το παιδί κοιμισμένο και εγώ ως άσχετη δεν καταλάβιανα.

επίσης με βάλανε σε δίκλινο ντελούξ επειδή δεν έιχαν τρίκλινο και την 2η μέρα μου ζητησαν να πάω σε τρίκλινο που ελευθερώθηκε λέω ευχαρίστως και ήρθαν οι μαίες και μου λένε φτιάχτε την βαλίτσα σας. λέω εσεις με βάλατε εδώ εγώ δεν πακετάρω μόνη μου με τα ράμματα...

στο ταμείο μου ζήτησαν παραπάνω λεφτά και έκανα φασαρία και είπαν α ναι συγγνώμη λάθος.

τους έδωσα πιστοποιητικό οικογεν κατάστασης και το έχασαν σας λέω ΕΝΑ ΔΡΑΜΑ ο πατέρας μου να τσιρίζει στον διευθυντή χααχαχαχαχα τώρα γελάω!!!

έγιναν κι άλλα αλλά σας ζάλισα!!!

μαρία μου έχει σίγουρα αλλεργία ο μικρός τελικά?

σε λίγο θα έρθει και η παιδίατρος να δω αν μου αρεσει κιόλας γιατί είναι από το ΡΕΑ

μου έχετε λέιψει όλες πάω να πάρω την την Αθανασια!
μαιρη τραβηξες πολλα μεχρι να βγει η μικρη αλλα χαλαλι της.βαλε καμια φωτο να την δουμε.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ειρήνη χωρίς να ξέρω καν τον λόγο έχω κόλλημα και δεν την βάζω το παιδί στο ιντερνετ! Θα σου την στείλω με μειλ??

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ειρήνη έβαλα το χεράκι της χι χι χι

εσύ πως είσαι?? εσύ έμεινες αντε μανούλα!!!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Τι τράβηξες βρε Μαίρη μου?
Χαλάλι όμως, έχεις την κουκλίτσα σου!!!!

Κορίτσια ευχαριστώ για τις συμβουλές. Ηδη ξεκίνησα το τρίωρο κ βλέπουμε.
Φιλάκια!!!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φιλάκια κοριτσάκια μου! Δεν προλαβαίνω μα σας σκέφτομαι όλες! Σας στέλνω πολλά φιλιά! Μαιρούλα πάει πέρασε, τώρα έχεις το ξανθό παιδάκι σου με το όμορφο χεράκι! Χα χα! Μελινιμαμά αγκαλίτσα! Ζωή καλέ βγες έξω! Τι θα πάθεις; Να ρωτήσω... Στον σαραντισμό παίρνουμε κ το παιδάκι μαζί Embarassed ;χαχα! Η άσχετη! Μιας που το θυμήθηκα, γιατί όλο ξεχνάω να ρωτήσω τη μαμά μου!

Hen Hen

Hen Hen
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Maryanastasia έγραψε:Συνεχίζω...

εμένα η καισαρική μου κάθισε πάρα πολύ βαριά κορίτσια. Αγριευτηκα. Καταλάβαινα τα πάντα και πα πα πα παναγιά μου δεν θέλω να το σκεφτομαι. Και το μετά δράμα...αλλά χαλάλι το παιζάκι μου το οποίο είναι κατάξανθο Razz


Την 1η μέρα που ήρθαμε σπιτι το παιδί δεν έτρωγε τίποτα και κοιμόταν επί ώρες,,,,πήρα μια φίλη μου μαία και ήρθε και μου είπε πως στο ΡΕΑ της δίνανε σίγουρα συμπλήρωμα. Και εγώ έκανα ρουμινγκ ιν αλλά όντως μου φέρνανε το παιδί κοιμισμένο και εγώ ως άσχετη δεν καταλάβιανα.

επίσης με βάλανε σε δίκλινο ντελούξ επειδή δεν έιχαν τρίκλινο και την 2η μέρα μου ζητησαν να πάω σε τρίκλινο που ελευθερώθηκε λέω ευχαρίστως και ήρθαν οι μαίες και μου λένε φτιάχτε την βαλίτσα σας. λέω εσεις με βάλατε εδώ εγώ δεν πακετάρω μόνη μου με τα ράμματα...

στο ταμείο μου ζήτησαν παραπάνω λεφτά και έκανα φασαρία και είπαν α ναι συγγνώμη λάθος.

τους έδωσα πιστοποιητικό οικογεν κατάστασης και το έχασαν σας λέω ΕΝΑ ΔΡΑΜΑ ο πατέρας μου να τσιρίζει στον διευθυντή χααχαχαχαχα τώρα γελάω!!!

έγιναν κι άλλα αλλά σας ζάλισα!!!

μαρία μου έχει σίγουρα αλλεργία ο μικρός τελικά?

σε λίγο θα έρθει και η παιδίατρος να δω αν μου αρεσει κιόλας γιατί είναι από το ΡΕΑ

μου έχετε λέιψει όλες πάω να πάρω την την Αθανασια!


Να σου ζησει το μωρακι σου να ειναι γερο, δυνατο και καλοτυχο καιολα τα μωρακια !!! Τραβηξες και συ πολλα, ειδικα η καισαρικη ειναι οτι χειροτερο. Και γω μια απ τα ιδια επαθα, μονο που εμενα δεν σπασαν καν τα νερα, δεν ειχα καθολου διαστολη, δεν ειχε σκοπο να βγει ο δικος μου με τπτ!!! Χαλαλι τους ομως!!!

Κοριτσια ειδα πιο πανω που λεγατε για το θηλασμο, μαλλον κατι δεν κανω σωστα, το ενα μου στηθος κοντευει να σκασει εχει παρα πολυ και το αλλο λιγο. Αναγκαστηκα δινω απ το πιο μεγαλο 2 φορες και το αλλο την τριτη, μεχρι εκεινη την ωρα ομως αρχιζει και με ποναει και πετρωνει. Αν δωσω μια απ το ενα μια απ το αλλο, το πιο γεματο με ποναει υπερβολικα!!! Ουφ!!! Crying or Very sad Απελπισια! Και τα κακακια του εχουν μουσταρδι χρωματακι,αυτο ειναι το φυσιολογικο???

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κλεοπατρα, εγω εφερα πριν δυο μερες τον παπα σπιτι. Δεν χρειαζεται απολυτως τιποτα. Ερχεται, διαβαζει την ευχουλα (5 λεπτα υποθεση ειναι) και φευγει. Εμεις του δωσαμε 10 ευρω.

Δημητρα, στον σαραντισμο παιρνεις το παιδι μαζι σου στην εκκλησια.

Μαιρη μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ τι ομορφο χερακι!!! Ταλαιπωρια μεγαλη στο ΡΕΑ ε? Δεν πειραζει μωρε. Αυτο ηταν, τελειωσε! Και μενα με εβαλαν την πρωτη μερα σε 3κλινο απο 4κλινο που ειχα ζητησει και μετα αλλαξαμε. Μου κακοφανηκε γιατι ηταν πολυ ωραιο το πρωτο δωματιο, ειμασταν και μονο 2 μανουλες, αλλα τελος παντων. Λεφτα παντως παραπανω δεν μου ζητησαν.

Ειρηνη, αντε αγαπη μου, τελειωνεις. Θελουμοε νεα απο τον γιατρο.

Φιλια πολλα σε ολες!!!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εμεις κοιμοοοοοοοομαστε. δεν εχει πονακια-φτου φτου- αλλα τρωμε πολυ και συχνα.ξυπναει μονο γιανα φαει και ξανα για υπνο αφου και τα κακα του κοιμισμενος τα κανει. τον θηλασμο τον διακοψαμε.ευτυχως η δυστυχως οι μαστοι μου κανουν ποοοοοολλα πετρωματα και εκανα και μια φοβερη μαστιτιδα.φοβηθηκα η αληθεια, κουραστηκα που το μωρο ηταν οοοολη μερα πανω στο στηθος και οταν δεν ηταν επρεπε να ειμαι με ενα θηλαστρο. πφ κακη εμπειρια. ολο εκλαιγα. πηγαινα για καταθλιψη σας λεω. εκανα ασχημες σκεψεις.τελος ομως αυτα. απο εχθες ειμαι καλυτερα. πηγαμε και στον γιατρο σημερα να με δει.θελει να με ξαναδει λεει σε 1 εβδομαδα και αν δεν μπορω να παω, ας τον παρω τηλ.θελει απλα να δει πως θα ειμαι ψυχολογικα. ο γιατρος αν και επιλογη τελευταιας στιγμης, ειναι ανθρωπος πρωτα.καθε εμποδιο για καλο τελικα.

πηγαινοντας απο το σπιτι στο νοσοκομειο να γεννησω ολο γελουσα.ξεπερασα ολο το αγχος μου και τους φοβους μου. και μεσα στην χαρα μου τραγουδουσα κιολας'γενναει η μαιρουλα,' . το χειρουργειο ηταν πολυ καλο.ο μπεμπης οταν μου δειξανε πρωτη φορα ηταν μελανιασμενος απο περιτυλιξη και εγω η χαζη νομιζα οτι ειναι μελαχροινος.ξανθομπουμπουρας μου βγηκε τελικα χαχαχα.
παω να τον ξυπνησω για μπανακι, ταισμα και παλι νανι.
πρεπει να κατσω να ξεπετρωσω πααααλι-πολυ κλαμα κια πονος λεμε- και μετα παλι στο θηλαστρο. για 5 μερες τουλαχιστον ακομα......

ειρηνη μου κοριτσακι σε αφησαμε μονη? κανε υπομονη.αν χτυπαει χαμηλα ερχεται.
μαρκελλα εγω βαζω ενα μωρομαντηλο πανω στο πουλι.δεν την παλευω αλλο με το κατουρημα. ασε που σημερα εφαγα στην μπλουζα και μια ρουκετα χαχαχαχα

κοριτσακια φιλια σε ολες και στα μωρακια μας! Very Happy Very Happy Very Happy

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αθανασια μου υπομονή

εμάς ήρθε η παιδίατρος και είμαστε οκ αλλά πρέπει να μην χάσουμε αλλο βα΄ρος. αρα κάθομαι σαλόνι και θηλάζω ΣΥΝΕΧΕΙΑ

Ασε βρε Αθανασία και εγώ έλεγα του ψηλού ειδες ίδια μέρα με την Αθανασία χι χι χι !!

σε φιλώ που μου είσαι λυπημένη θα προσπαθήσω να σε πάρω και άυριο. Ολα οκ φιλενάδα.

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερούδια..Βροχή και μούχλα η Σαλόνικα,οι ελπίδες μου για βόλτα με το νεο μας σλίνγκ εξανεμίζονται..διάβάζω τα νέα σας κορίτσια,αλλά δεν προλαβαίνω πάντα να απαντήσω--σχολιάσω κτλ..Αλίκη μου δίκιο έχεις για την φασολάδα,αλλα λιγουρεύτηκα η γυναίκα,κ είναι το μόνο που πείραξε την κόρη μου..με τον θηλασμό καλά τα πάμε,αλλα καμιά φορά τεμπελιάζει στο ρούφηγμα,γκρινιάζει κ νευριάζει,κ περνάμε ώρα ατελείωτη έτσι..το συμπλήρωμα μια στις 2 μέρες προκύπτει,αλλά όταν μετά κόπων και βασάνων στερεύω και δεν έχω προλάβει να τραβήξω με το θήλαστρο,δίνω..Κατα τα άλλα είμαστε μια χαρά.μεθαύριο κα΄νουμε τα πρώτα μας εμβόλια Very Happy Rolling Eyes Μαίρη μου να σου ζήσει η κοράκλα,γερή κ χαρούμενη..άφησε τα πίσω τα της καισαρικής και απόλαυσε το μπεμπάκι σου..ο ψηλός έχειήδη χαζέψει?Της έφερε και τον Γουίνι ή τον πίγκλετ τον ίδιο? Very Happy Very Happy Αθανασία,μην μασάς ρε συ,μια χαρά παιδί μεγαλώσες και το ίδιο θα κάνεις και με τον μπέμπη,γεροί να είστε πρώτα από ολα,κ χαμογελαστοί,το χρειάζεται ο μικρός αυτό,και σου λέω γνωστά τετριμμένα, τα ξέρεις.. Wink Μαρία συμπατριώτισσα να είσαικαλά για τα τιπς του θηλασμού,παρότι είμαι της δουλειάς και εχω επίσης διαβάσει πολλά,η εμπειρία παίζει μεγάλο ρόλο.Ειρήνη last but not least ο μπεμπάκος σου,με το καλό..Ελένη εμένα πλέον όχι μονο μαλλιά τραβάει,μας κοπανάει κιόλας,ειδικά όταν τσατίζεται,εδωσε μερικές γερές στον μπαμπά της,πέθανα από το γέλιο Very Happy Very Happy Φιλιά σε όλες

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια μου τι κανετε???εμεις καλα εδω βροχη παλι μας εχει τσακισει δεν μπορουμε να κουνηθουμε ολοοο βρεχει ελεος ...τελος παντων η μπεμπα μου κοιμαται ...οσο για το θηλασμο εμεις οπως σας εχω πει το βγαζω με το θηλαστρο και εδβω και 3 μερες βγαζω απο 20γραμ μαλλον παει να κοπει απο μονο του ..δεν πειραζει γιατι βαρεθηκα και αυτη την διαδικασια ...εχθες μας εκανε κατι πονακια η μπεμπα του απογευμα αλλα μετα εκανε πριτζ χιχι εκανε και κακακια και ηρεμησε το πουλακι μου ελπιζω να μην περασει αλλο κολικους δεν μπορω να το βλεπω να υποφερει...ξερετε βρε κοριτσια μου μεχρι ποτε κρατανε???εμεις τις δινουμε και χαμομιλακι βεβαια ετσι για να μαλακωνει και να μπορει να κανει και κακακια!! Very Happy
ακομα παντως δεν το πιστευω οτι αυτο το πλασμα ειναι δικο μας ..τι κοιταω καθε μερα καθε ωρα και λεω μπα ψεμματα ειναι καλε....

μαιρη μου να σου ζησει το μπεμπε σου να ειναι γερο και καλοτυχο ξεχασε οτι περασες (οπως εκανα και εγω ) και απολαυσε το νινι σου τωρα .... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy φιλακια στα πατουσακια!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Smile Kαλημερα νινανια,μανούλες και τελευταιες εγκυουλες!

Δήμητρα αγκαλιτσα κι απο μένα!
Μαίρη έτσι περίπου ήταν η πρώτη μου γέννα!Σε καταλαβαίνω απόλυτα!Ο μπεμπης πιθανόν έχει την αλλεργία πρέπει να ανακαλύψουμε σε τι ακριβώς.πιο πιθανόν στα γαλακτοκομικά!αλλα αυτός πίνει της μαμάς κι έτσι μακριά οι κακές αγελάδες!ντα!ευτυχώς είναι περαστικο!
Φωτεινή τι μούχλα είναι αυτηηηη;πω πω και θέλω τη Δευτέρα που σαραντιζουμε να βγω!Δεν είμαι η πιο ειδική αλλα αυτα που γράφω τα μεταφέρω απο γνωστούς συμβούλους θηλασμου και απο εμπειρία!Η Μελίνα είναι απο τα πιο δύσκολα παιδιαωστο φαγητο απο την πρώτη μέρα ου γεννήθηκε κι εγω θηλασα και δεν άκουσα κανέναν!να έχω γαλα για τρία μωρα κι αυτη να πίνει για μισο! Mad

Αθανασία μου ως γνωστόν ο θηλασμος θέλει δυο και για να πετύχει πρέπει να είναι καλα η μανούλα!Η μανούλα που δεν θηλαζει αλλα είναι χαρούμενη είναι 1000 φορες καλυτερα απο την δυστυχισμενη μανούλα που θηλαζει με το ζόρι!

Εμείς φάγαμε χωρίς πονακια 2 φορές το βράδυ το πρωι όμως κουτσοφαγαμε!Κάναμε και λίγο εμετουλη!απο το ζόρι του να ενεργηθει!

Αυτα!φιλακια πολλα!


Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 19]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 11 ... 19  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις