Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
355 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 355 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 19]

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Jen75 έγραψε:Αλίκη, με το σίδηρο δεν είχα πρόβλημα ούτε γω ούτε το μωρό. Με το που το σταμάτησα άλλαξε το μωρό προς το χειρότερο. Σύμπτωση;

Αν σου πω τώρα ότι για σύμπτωση μου φαίνεται..; Δε μου φαίνεται λογικό να το πειράζει η μη-λήψη σιδήρου, ξέρω γω; Δε ρωτάς και τον παιδίατρο καλύτερα μήπως σε διαφωτίσει; Μήπως είναι και τίποτα άλλο..

Παω να την πέσω λιγάκι μιας και φαίνεται να κοιμήθηκε!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Πωπω τρελη νυστα σημερα λεμε!!!
Ρε κοριτσια, εσεις που εχετε αγορια, πως την παλευετε με την αλλαγη πανας? Δεν μπορει, καποιο κολπο θα υπαρχει!! Μου εχει κατουρησει ολο το σπιτι λεμε (που λεει ο λογος). Δεν προλαβαινω να πλενω και να σιδερωνω σελτεδακια. Και τα ρουχα του και τα δικα μου. Μολις βρει ελευθερο πεδιο κατουραει. Πολλες φορες μαλιστα, τον γδυνω, τον παω στο μπανιο, του βγαζω την πανα, περιμενω να κατουρησει, αλλα τιποτα αυτος εκεινη την ωρα, κυριος!!! Τον κανω μπανιο, παμε στην αλλαξιερα, τον σκουπιζω, μολις παω να βγαλω πανα, τοτε αμολιεται. Και ξανα στο μπανιο ο κυριος! Δεν μπορει να μην υπαρχει καποιο κολπο.

Αλικηηηηηηηη το γαλακτομπουρεκο σε μενα παρακαλω!!!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και μενα εχει αρχισει να μου τραβαει τα μαλλια. Δεν θα τα παμε καλα οι δυο μας!! χαχαχα

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μας χτύπησε το κουδούνι κάποιος άσχετος και μας ξύπνησε, γκρρρ..!

Μαρκέλλα μου είσαι και κοντά, πετάξου μια στιγμή! Δεν έχω προλάβει να το ακουμπήσω!!!

Όσο για το κατούρημα είναι.. γνωστό στα αγοράκια!!! Μάλλον θα πρέπει να κανείς υπομονή!!!!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
crazymommy έγραψε:
Jen75 έγραψε:Αλίκη, με το σίδηρο δεν είχα πρόβλημα ούτε γω ούτε το μωρό. Με το που το σταμάτησα άλλαξε το μωρό προς το χειρότερο. Σύμπτωση;

Αν σου πω τώρα ότι για σύμπτωση μου φαίνεται..; Δε μου φαίνεται λογικό να το πειράζει η μη-λήψη σιδήρου, ξέρω γω; Δε ρωτάς και τον παιδίατρο καλύτερα μήπως σε διαφωτίσει; Μήπως είναι και τίποτα άλλο..

Παω να την πέσω λιγάκι μιας και φαίνεται να κοιμήθηκε!

ξέρω, ακούγεται κουλό αλλά δεν έκανα κάτι άλλο. τι να πω; να'ναι το τσάι που το γύρισα σε βουνού; ξανάρχισα σήμερα χαμομηλ΄'ακι, να δούμε.
αρχίσανε κ οι επισκέψεις κ το ΣΚ γινόταν χαμός. να φτιάχνω κέικ κ κούκιζ, να μαζεύω το σπίτι κλπ. λίγο κάτι γλυκά που φέρανε, λίγο καμιά πίτσα ντελίβερι, θα τη βγάλω καθαρή αυτή τη βδομάδα, το πολύ πολύ κάνα κέικ ακόμα. θα'ρθει κ η μαμά κατά την Πέμπτη για καμιά βδομάδα οπότε μια χαρά.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Jen75 έγραψε:
crazymommy έγραψε:
Jen75 έγραψε:Αλίκη, με το σίδηρο δεν είχα πρόβλημα ούτε γω ούτε το μωρό. Με το που το σταμάτησα άλλαξε το μωρό προς το χειρότερο. Σύμπτωση;

Αν σου πω τώρα ότι για σύμπτωση μου φαίνεται..; Δε μου φαίνεται λογικό να το πειράζει η μη-λήψη σιδήρου, ξέρω γω; Δε ρωτάς και τον παιδίατρο καλύτερα μήπως σε διαφωτίσει; Μήπως είναι και τίποτα άλλο..

Παω να την πέσω λιγάκι μιας και φαίνεται να κοιμήθηκε!

ξέρω, ακούγεται κουλό αλλά δεν έκανα κάτι άλλο. τι να πω; να'ναι το τσάι που το γύρισα σε βουνού; ξανάρχισα σήμερα χαμομηλ΄'ακι, να δούμε.
αρχίσανε κ οι επισκέψεις κ το ΣΚ γινόταν χαμός. να φτιάχνω κέικ κ κούκιζ, να μαζεύω το σπίτι κλπ. λίγο κάτι γλυκά που φέρανε, λίγο καμιά πίτσα ντελίβερι, θα τη βγάλω καθαρή αυτή τη βδομάδα, το πολύ πολύ κάνα κέικ ακόμα. θα'ρθει κ η μαμά κατά την Πέμπτη για καμιά βδομάδα οπότε μια χαρά.

Τελικά δε θα μ' αφήσει να κοιμηθώ σήμερα!
Το χαμομήλι σαφώς καλύτερο από το τσάι. Τσάι πίνουμε και όταν έχουμε διάρροια.

Κι εσύ βλέπω καλά πας από φαγητά και γλυκά!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?
εγω καλα.τεταρτη απογευμα παω στο γιατρο να δουμε τι θα μας πει.
μαρκελλα τα αγορακια ετσι ειναι.σιγα σιγα θα σταματησει να το κανει.
υπομονη στις θηλαζουσες και στα μωρακια που πονανε και δεν μπορουν να κανουν κακα.

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσακια γεια σας!
Εμεις τα παμε σχετικα καλα!χθες στολισαμε το σπιτακι μας και ειναι πολυ ωραια!Κριμα που δεν μπορω να στολισω και το μπαλκονι γαιτι δεν εχουμε πριζα εξω και αναγκαστικα πρεπει να αφησω λιγο την μπαλκονοπορτα ανοιχτη και δεν λεει καθολου!
Με το θηλασμο υπομονη κοριτσια και εγω αυτο προσπαθω να κανω!δεν θηλασα το μεγαλο μου και τωρα το προσπαθω μεχρι τελικης πτωσεως.Ελπιω η προσπαθεια να πιασει τοπο και να βαλει βαρος η μικρουλα μου αυτη τη φορα.
Παντως εγω που ρωτησα τη παιδιατρο για τον πυρετο αν εχει η μανουλα εννοω, μου θηλαζουμε κανονικα εκτος απο την ωρα που εχουμε υψηλο πυτερο,μολις πεσει συνεχιζουμε.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μπήκα επειδή μου έχετε λείψει να πω μια καλησπέρα!

καλά είμαστε παιδευτήκαμε με το θηλασμό αλλά μ΄λλον τα καταφέρνουμε.

το ΡΕΑ ΑΘΛΙΟ ΤΡΑΓΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ αλλά θα σας τα πω άλλη φορα!!!

Αθανασία μου θα σε πάρω μετά είμαι σαν 100 ετών άλουστη, αυπνη μια ομορφιά είμαι!!!! ΦΙΛΙΑ!!!!!!!!!!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαίρη μου να σου ζήσει το μωράκι σου!!!!
Το θέμα μπάνιο αστο, πονάει.
Προχθες ήρθε μια φίλη με τα παιδιά της κ όταν με πλησίασε η μικρή είπε "μυρίζει"
απο μικρό κ απο τρελό μαθαίνεις την αλήθεια. 5 μέρες είχα να κάνω μπάνιο...
Σήμερα με έχει πεθάνει η μπέμπα. Από το πρωί ασχολούμε μαζί της. Δεν εχω κάνει τίποτα άλλο....
Κ εγώ πίνω τσαι του βουνού μαζί με φασκόμηλο. Λέτε να την πειράζει?
Πάντως ενώ πριν κάνει κακά της κλαίει κ ζορίζεται, δεν κάνει σκληρά κακά αλλά είναι πολύ αραιά. Αυτό τι είναι διάρροια ή δυσκοιλιότητα?

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας εγκυουλες, μανουλιτσες κ μωράκια... Μαίρη μου να σου ζήσει η κουκλιτσα, οταν βρεις χρόνο βάλε φωτο να την δούμε... Ρε κορίτσια κι εγω με την μπεμπα δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα όλη μέρα μαζι της ασχολούμαι κ αν κοιμηθεί λίγο το μεσημέρι προσπαθώ να τακτοποιήσω λίγο το σπιτι ... Μπάνιο κάνω πάντα την ώρα που κοιμάται αλλα είμαι τόσο πτώμα που δεν λουζω τα μαλλιά μου κ ειναι ολολαδωτα... Για τον σίδηρο που λέτε εμένα ο αιματοκριτης έχει παει στο 44 αλλα είπε ο γιατρός να τον πινω για να μην μαδησουν τα μαλλιά μου... Αύριο σαραντιζουμε κιόλας κ θα πάμε στην εκκλησία ... Κ την Τετάρτη θα πάμε στο γιατρο να κάνουμε ένα υπέρυχο στα ποδαρακια της... Εσάς σας είπε ο παιδιατρος να τον κάνετε;;;

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλως το Μαράκι!
Εμείς σαραντίζουμε τα Χριστούγεννα κ δεν ξέρω πότε θα πάω για την ευχή.
Επίσης τότε θα ξαναπάμε στον παιδίατρο να μας δει κ να μας γράψει να κάνουμε τον υπέρυχο, εαν γράφεται.

ωχ πάλι κλαίει...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαίρη μου γλυκιά να σου ζήσει!!!!! Όταν μπορέσεις περιμένουμε να μας γράψεις και την εμπειρία σου και τι πήγε στραβά στο Ρέα (γιατί τότε το σκεφτόμουν να πάω κι εγώ εκεί). Τέλος καλό, όλα καλά και τώρα έχεις το μπεμπάκι σου αγκαλίτσα!!!

Ελένη μου δεν μπορείς να δώσεις για 5-10 λεπτά το μωράκι σε κάποιον άλλο για να κάνεις το μπανάκι σου; Πέραν από την καθαριότητα θα σε αναζωογονήσει απίστευτα.
Κορίτσια με την ευκαιρία, ξέρω πως νιώθετε, αλλά προσπαθήστε να μην παραμελήσετε τελείως τον εαυτό σας. Πιστέψτε με θα σας κάνει πολύ καλό και για την ψυχολογία σας και για τη σχέση με τον άντρα σας. Δώστε το μωρό σε κάποιον ή αφήστε το να κοιμηθεί και κάντε το μποτέ σας!

Μαρία μου έχεις αιματοκρίτη 44 και πέρνεις σίδηρο; Χωρίς να είμαι και γιατρός η τιμή αυτή είναι πολύ ψηλή και σε ψηλές τιμές δεν κάνει να παίρνουμε σίδηρο. Εγώ θα σου πρότεινα να το ψάξεις λιγάκι.. Καλύτερα να γλιτώσεις και από τα περιττά σκευάσματα. Επίσης ο,τι κι αν κανείς κάποια στιγμή - συνήθως μετά τους 2-3 μήνες - θα αρχίσεις να χάνεις μαλλιά. Αυτό όχι λόγω έλλειψης σιδήρου αλλά επειδή κατά την εγκυμοσύνη σου και λόγω των ορμονών δεν έπεσαν τα μαλλιά που θα έπρεπε, όλα μαζί πέφτουν μετά. Όταν δηλαδή επανέρχονται και οι ορμόνες μας στα φυσιολογικά επίπεδα. Εκεί δεν μπορείς να κανείς και πολλά, απλά υπομονή.

Ελένη μου εμείς θα πάμε για την ευχή παραμονή Χριστουγέννων, οπότε και μπαίνουμε στην 40η μέρα. Καλύτερα γιατί στα Χριστούγεννα θα είναι πιο δύσκολο..

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Συνήλθα αλλα έχω ένα πονοκέφαλο!...
Χάλασε η βρύση της κουζίνας και πήγαν να πάρουν καινούρια η μικρη με τον μπαμπα της!

Εμείς έχουμε στάνταρ προβληματακι αλλεργίας...εκλαιγε κι εγω χθες!το μωρο θηλαζει ελάχιστα απο τους πόνους.
Τα μεσάνυχτα μόνο έφαγε κανονικά!τρώει ένα δυο λεπτά σταματάει.κλαίει μαζεύει τα ποδαρακια..εγω ξαναεφαγα τυρί και να πάλι κάτι μικροσκοπικά στίγματα κόκκινα στα κακάκια! Crying or Very sad
Δεν ξέρω αν όντως είναι αυτο αλλα έτσι δείχνει.
Θα το αντιμετωπισω αν συμβαίνει αλλα δύσκολο ρε παιδια...

Μαρκελλα ένα μικρο πετσετακι ηή χαρτί όταν το κυκλοφορεις γυμνο το μωρο!Και όταν το αλλαζεις να το σκεπάζεις το πουλάκι τσιου,!

Αντί μανούλες να γράφουμε ζωντανά κουρέλια!Πιο καλα!

Τζένη μπεμπαρος ο μπεμπης.. Μας γεμίζουν τύψεις γαμωτο για μια πιπιλα!οκ καλός ο θηλασμος αλλα δεν γινεται συνέχεια ούτε ειδικά αν έχεις κι άλλο μωρο!μη στεναχωριεσαι!

Φιλακια σε όλες!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamameli έγραψε:Καλησπέρα!

Συνήλθα αλλα έχω ένα πονοκέφαλο!...
Χάλασε η βρύση της κουζίνας και πήγαν να πάρουν καινούρια η μικρη με τον μπαμπα της!

Εμείς έχουμε στάνταρ προβληματακι αλλεργίας...εκλαιγε κι εγω χθες!το μωρο θηλαζει ελάχιστα απο τους πόνους.
Τα μεσάνυχτα μόνο έφαγε κανονικά!τρώει ένα δυο λεπτά σταματάει.κλαίει μαζεύει τα ποδαρακια..εγω ξαναεφαγα τυρί και να πάλι κάτι μικροσκοπικά στίγματα κόκκινα στα κακάκια! Crying or Very sad
Δεν ξέρω αν όντως είναι αυτο αλλα έτσι δείχνει.
Θα το αντιμετωπισω αν συμβαίνει αλλα δύσκολο ρε παιδια...

Μαρκελλα ένα μικρο πετσετακι ηή χαρτί όταν το κυκλοφορεις γυμνο το μωρο!Και όταν το αλλαζεις να το σκεπάζεις το πουλάκι τσιου,!

Αντί μανούλες να γράφουμε ζωντανά κουρέλια!Πιο καλα!

Τζένη μπεμπαρος ο μπεμπης.. Μας γεμίζουν τύψεις γαμωτο για μια πιπιλα!οκ καλός ο θηλασμος αλλα δεν γινεται συνέχεια ούτε ειδικά αν έχεις κι άλλο μωρο!μη στεναχωριεσαι!

Φιλακια σε όλες!

Ωχ Μελινομαρία μου αλλεργία στα γαλακτοκομικά; Καλό κουράγιο κούκλα μου!

Δε νομίζω ότι χάλασε κι ο κόσμος για μια πιπίλα! Απλώς δεν τη δίνουμε όταν πεινάει το μωράκι.. Όχι και να νιώθουμε και τύψεις βρε κορίτσια! Η κάθε μανούλα κάνει το καλύτερο για το μωράκι της!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστ´ω...η ελπίδα πεθαίνει τελευταία αλλα εκει το παει! Crying or Very sad
Δεν έχει κληρονομικοτητα τίποτα!Πως μας προέκυψε δεν ξέρω..είμαι πολυ λυπημενη!ευτυχώς αυτα υποχωρούν γύρω στο χρόνο!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα κοριτσια!Τι γινεται;Δεν ειχαμε κανενα ευχαριστο ακομη απο τις εγκυουλες;Οι μανουλες και τα μωρακια τι κανουν;Εμεις τα παμε καλυτερα.Ο μικρος ειναι ηρεμος απο απ'το πρωι και ελπιζω να παραμεινει ετσι.Βγηκαμε και λιγο για να παμε στον γιατρο.Ζυγισαμε τον μπεμπη και εφτασε τα 4100.Σε δυο εβδομαδες πηρε ενα κιλο!Το μικρακι μου μεγαλωνει γρηγορα.Αδικα ανυσηχουσα αν του φτανει το γαλα,του φτανει και με το παραπανω.

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mamameli έγραψε:Καλησπέρα!

Συνήλθα αλλα έχω ένα πονοκέφαλο!...
Χάλασε η βρύση της κουζίνας και πήγαν να πάρουν καινούρια η μικρη με τον μπαμπα της!

Εμείς έχουμε στάνταρ προβληματακι αλλεργίας...εκλαιγε κι εγω χθες!το μωρο θηλαζει ελάχιστα απο τους πόνους.
Τα μεσάνυχτα μόνο έφαγε κανονικά!τρώει ένα δυο λεπτά σταματάει.κλαίει μαζεύει τα ποδαρακια..εγω ξαναεφαγα τυρί και να πάλι κάτι μικροσκοπικά στίγματα κόκκινα στα κακάκια! Crying or Very sad
Δεν ξέρω αν όντως είναι αυτο αλλα έτσι δείχνει.
Θα το αντιμετωπισω αν συμβαίνει αλλα δύσκολο ρε παιδια...

Μαρκελλα ένα μικρο πετσετακι ηή χαρτί όταν το κυκλοφορεις γυμνο το μωρο!Και όταν το αλλαζεις να το σκεπάζεις το πουλάκι τσιου,!

Αντί μανούλες να γράφουμε ζωντανά κουρέλια!Πιο καλα!

Τζένη μπεμπαρος ο μπεμπης.. Μας γεμίζουν τύψεις γαμωτο για μια πιπιλα!οκ καλός ο θηλασμος αλλα δεν γινεται συνέχεια ούτε ειδικά αν έχεις κι άλλο μωρο!μη στεναχωριεσαι!

Φιλακια σε όλες!


Μαρια, η κολητη μου αντιμετωπησε το ιδιο θεματακι.Στην αρχη η μικρη της ειχα πρασινες βλενες στα κακα και κατεληξε να εχει βλενες με αιματακι.Της ειπε αλλεργια στη λακτοζη και στον ορο γαλακτος.Εδω και 3 μηνες δεν τρωει τιποτα το οποιο μπορει να τα περιεχει.Να σου πω οτι ολα τα συσκευασμενα εκτος λιγων πραγματων τα περιεχουν.Αν καποια φορα φαει κατα λαθος κατι, τα κακα κατευθειαν εχουν αιμα.ειναι δυσκολο, αλλα το παλευεις.Αν προσεξεις το μωρο μια χαρα θα ειναι πιο πολυ ειναι για σενα

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elenisig έγραψε:Καλως το Μαράκι!
Εμείς σαραντίζουμε τα Χριστούγεννα κ δεν ξέρω πότε θα πάω για την ευχή.
Επίσης τότε θα ξαναπάμε στον παιδίατρο να μας δει κ να μας γράψει να κάνουμε τον υπέρυχο, εαν γράφεται.

ωχ πάλι κλαίει...

Δεν γράφεται μου είπαν αυτός ο υπέροχος αλλα έτσι όπως πανε τα πραγματα θα τα πληρώνουμε όλα απο εδω κ πέρα... Εγω θα τον κάνω στο μητερα κ εκεί στοιχίζει 60 ευρώ αλλα νομίζω στα αλλα ιατρικά ειναι λίγο πιο φτηνος απλα εγω προτιμώ να μην το πάω στο μητερα γιατι δεν έχει άρρωστους εκει όπως στα αλλα ιατρικά ...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αλίκη ρώτησα τον γιατρο κ ο αιματοκριτης μου ειναι μέσα σε φυσιολογικα όρια με βάση την κλίμακα του νοσοκ που έκανα τις εξετάσεις ... Κ μάλιστα του είπα να μη τον πινω αφού ειναι οκ ο αιματοκριτης κ μου ειπε ότι δεν ανεβαίνει άλλο αλλα να τον πινω για 2 εβδομάδες ακόμα...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Στελλιτσα,Αλίκη ευχαριστώ σίγουρα για αρχη θα είναι δικο μου ζόρι!αλλα και μετα μεχρι να το ξεπεράσει θα είναι και για τον ίδιο.
Τελοσπαντων περαστικο να είναι!
Εύη μου ειδες που ανησυχούσες;
Ο δικός μου πρέπει να πήρε γύρω στο 1,3 κιλό απο την έξοδο απο την κλινικη.Αλλα ζυγιστηκαμε σπίτι!
Εμείς σαραντοζουμε την παραμονή.Θα βγούμε για την ευχή και μετα θα πάμε και για επισκέψεις και για κάλαντα!
Αν δεν έχει παγωνιά!

Καληνύχτα!

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ουφφ δεν περναει η ωρα βρε κοριτσια για να ξυπνησει και να φαει ο μικρος.Λεω μετα να παω να πεσω για υπνο αλλα δεν νυχταζω.Μου φαινεται που μου φαινεται μεγαλη η μερα,η νυχτα ειναι ατελειωτη.

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρες!!!!!
Μαρία μου ο γιατρός μας είχε πει να του πάμε το βιβλιάριο να τον γράψει, δεν γράφεται λες? Αν κ έτσι που τα χουν κάνει κ να γραφότανε τώρα δεν ξέρω αν γίνεται.
Διάβασα αυτό με τη πράσινη βλέννη στα κακά κ ανησύχησα. Εμάς τα κακά μας είναι αραιά ( πάντα ), κ πρασινα ή λαδοκίτρινα. Τις περισσότερες φορές όμως είναι προς το πράσινο.
Δεν είναι φυσιολογικό?

Εύη μου εγώ παρακαλώ να μην ξυπνήσει η μπέμπα για να κάνω καμιά δουλειά ή να κοιμηθώ Smile Smile Smile

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα αγαπες μου τι κανετε????
εμεις ειμαστε πολυ καλα ...κοιμαται τωρα η μπεμπα μου ειναι τοσο καλη και ησυχη εχουμε μπει σχετικα σε ενα προγραμματακι ...με το φαι και ειμαστε κομπλε το βραδυ ξυπναει στις 4 και μετα νανακια ...σκεφτεται την μανουλα το κοριτσι μου κατα τα αλλα τα πανε πολυ καλα λιγο αγχωνομαστε οταν κλαει πολυυυυ πχ γιατι μπορει να πειναει και εμεις οτι την εχουμε κανει μπανιο ή περναει παραοδικα πονακια εκει πεθαινω κοριτσια ...κατα τα αλλα ειμαστε μια χαρα και οσο μεγαλωνει γινεται κουκλααα χαχα κουκουβα ....περιμενω πως και πως να σαραντισουμε να βγαινουμε εξω βαρεθηκα το μεσα ρε κοριτσια μου και εχουν βαρεσει κοκκινο τα νευρα μου αφου καθε μερα οτι ωρα θελει ειναι εδω η πεθερα αχχχχχχχχχ και δεν φευγει κιολας κατσικωνεται στον καναπε και μας κοιταει ...πφφφφφφ Sad Sad Sad

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 19]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 19  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις