Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
506 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 506 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 15 ... 19  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 19]

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria1984 έγραψε:
Maryanastasia έγραψε:Αθανασία να μου φέρεις. Είναι ωραίο πάντως μια μαμά να ξέρει να κάνει ωραία πράγματα. Εγώ το έχω με τις κατασκευές τουλάχιστον λογω δουλειάς. χι χι


το αρνί ψήνεται. είδωμεν. και δεν το τ΄ρωω κιόλας. τι καλή γυναίκα που είμαι. Θα έρθει ο ψηλος τα ξημερώμτα και θα τον σερβίρω αρνί. μπράβο μου!!

έρχεται ο παπούς μας θα πάμε βόλτα !!!

Καλή βόλτα Μαίρη... Κι εγω ήθελα να την πάω σήμερα αφού συνεχίζει να εχει καλο καιρο αλλα κοιμήθηκε κ έτσι μείναμε μέσα.

Ευχαριστούμε Μαράκι. Κοιμισμένη θα την πάω μωρέ το τετράγωνο να πάρει λίγο αέρα!!! φιλια!!

Ας είναι ο Αντώνης και η Αντώναινα. Μην δινετε σημασία!!!

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημεεεεερα κ χρονια πολλα σε ολες τις μανουλες πλεον!!!!!!!! να ειστε ολες καλα κ να χαιρεστε τα μικρουλια σας!!!!!! εμειες ειμαστε καλα....μεγαλωνουμε....κ ζωηρευουμε ακομα πιο πολυ!!! δεν με αφηνει να μπαινω η μπουμπου μου πολυ συχνα...καθοτι με θελει συνεχεια απο πανω της η μικρουλα μου!!!! μια πειναει...μια εχει λερωθει..μια εχει βγαλει γουλιτσα...μια νυσταζει...ενα αλαλουμ......ειμαι κ πρωταρα κ με το που κλαιει την περνω αγκαλιτσα...κ καταλαβαινετε!!!!!
εμεις βαζουμε τις pampers....k babylino....oi libero..μας ηταν απαισιες ηταν συνεχεια βρεγμενο το μωρακι.....νομιζω βεβαια οτι οι pampers ειναι ακομα καλυτερες γιατι ειναι λιγο πιο λεπτες!!
κατα τα αλλα...κοιμομαστε λιιιιιγο παραπανω τα βραδια αλλα γενικα κανουμε πολλυυυυ σαματα!!!!
ειμαι χαρουμενη τις τελευταιες μερες διοτι πινει πλεον πολυυ λιγοτερο συμπληρωμα κ περισσοτερο απο εμενα....πινω κ μαγια μπυρας κατι χαπακια...δεν ξερω αν βοηθησανε η οχι κ αυτα....

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βοηθάνε πολύ αυτά τα χάπια που πίνεις ... Τα έπινα κ εγω κ είχε αυξηθεί κατα πολύ η ποσότητα του γαλατος μου... Δυστυχώς όμως εγω πάνω που είχα αρκετό γάλα έπρεπε να σταματήσω να θυλαζω γιατι πήρα αντιβιωση κ κάτι αλλα χάπια!!!

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καταλαβα....κ ποσα επερνες περιπου? κριμα....καλα κ μετα την αντιβιωση δεν μπορουσες να συνεχισεις να θηλαζεις???.....καλα πανεμορφη φατσουλα η μπουμπου σου.......οπως κ ολα τα μωρακια της παρεας....!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
8 την ημέρα ... Πρωι - μεσημέρι- απόγευμα- βράδυ απο 2 κάθε φορα... Μπορω να συνεχίσω 1 βδομάδα μετα την αντιβιωση απλα πρέπει να την πινω για 15 μέρες κ δεν ξέρω αν μέχρι τότε έχω γάλα. Προς το παρών το βγάζω με το θυλαστρο κ το πεταω ... Αλλα κ αν έχω μέχρι τότε δεν ξέρω αν το θέλει η μπεμπα γιατι μπορεί να εχει συνηθίσει το μπιμπερο ...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κρίμα Μαρία μου, πάνω που τα κατάφερνες! Να σε ρωτήσω κάτι, μίλησες με το γιατρό σου ή σύμβουλο θηλασμού και σε διαβεβαίωσε ότι τα φάρμακα αυτά δεν είναι συμβατά με το θηλασμό; Γιατί πολλά φάρμακα παρόλα αυτά επιτρέπονται. Και βάση της δραστικής τους ουσίας μπορείς να βρεις στην παρακάτω σελίδα αν υπάρχει συμβατότητα (ή να απευθυνθείς σε γκρουπ για το θηλασμό στο φεης, όπου υπάρχουν και γιατροί και σύμβουλοι θηλασμού με εμπειρία σε αυτό το θέμα):

www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

Όπως και να χει, δεν πειράζει, το προσπάθησες τουλάχιστον!

katerinaki123


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
γεια σας κοριτσια.εγω ειμαι καινουργια στην παρεα.ειμαι 36 εβδομαδων..λιγος καιρος μου εμεινε...ειχα μια τελεια εγκυμοσυνη μεχρι πριν 2 βδομαδες.με ποναει απιστευτα η μεση μου απο την αριστερη πλευρα,τοσο που δυσκολευομαι να περπατησω.δεν εχω παρει κ παρα πολλα κιλα.ξεκινησα 48 κ ειμσι 57.ξερει καποια να μου πει τι να κανω να ανακουφιστω?ο γιατρος μου εδωσε κατι χαπια αλλα λεω να κανω κατι πιο πρακτικο αντι να ξεκινησω αγωγη...αν εχετε καποια συμβουλη πειτε μου... Sad

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!
Ολες καλα?Δεν νομιζω οτι μπορω να διαβασω ολες τις σελιδες.Εμεις ειμαστε καλα εκτος απο κατι ψιλοξενυχτια.Η μπεμπουλα μου τρωει νομιζω καλυτερα απο πριν, αντε να βαλουμε λιγο βαρος γιατι θα την ξεκινησω και ξενο, δεν το μπορω αυτο το αγχος αν τρωει η οχι.
Ο μεγαλομικρουλης μου εινια πολυ καλο παιδακι.Την αγαπαει, παει την φιλαει , την χαιδευει, μονο στον υπνο εχουμε θεματακι που θελει να κοιμαται μαι μας.Το συζητησα με την παιδιατρο κια μου ειπε να τον αφησω γιατι εινι φυσιολογικο.Δεν καταλαβαινει γιατι ολοι κοιμομαστε μαζι και αυτος μονος του σε ενα δωματιο.
Σημερα πηγα και στον γιατρο μου να με δει.ολα καλα!!!!!!!!Ετοιμη για τριτο!!!!Χαχαχαχα!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δυστυχώς Αλίκη ειναι η αντιβιωση κ σε συνδυασμό με κάτι χάπια που πινω για την θρομβωση απαγορεύεται εντελώς να θυλασω ... Αλλα δεν γινόταν αλλιώς γιατι υπεφερα κ δεν μπορούσα ουτε να σηκωθω απο το κρεβάτι ...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Δεν πειράζει βρε Μαρία μου, εγώ στο έγραψα μήπως και..! Το σημαντικό είναι να είστε καλά μανούλα και μπεμπάκι! Το δέχτηκε εύκολα το μπιμπερό;

Στελλίτσα μου μπράβο στο μεγαλομικρούλη σου!!! Πάντως έχω να πω με χαρά ότι και η Δανάη έρχεται και χαιδεύει συνεχώς το μωράκι και δεν το έχει πειράξει μέχρι στιγμής. Έχει ηρεμήσει πολύ σε σχέση με την αρχή και είναι πολύ ελάχιστες οι ζήλιες που κάνει (και σε αυτό φταίει λίγο και η ξαδερφούλα της την οποία μιμείται και η οποία κάνει πολλές ζήλιες γενικά).

Κατερινάκι καλώς ήρθες! Δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω γιατί δεν το είχα αυτό.. Κάνε λίγη υπομονή μιας και έφτασες στο τέλος! Και θα σου πρότεινα να ψάξεις να βρεις την ομάδα με τις εγκυούλες Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου 2013, όπου θα πετύχεις και άλλες κοπέλες στην ίδια φάση με σένα.. Με το καλό το μπεμπάκι σου!

Εγώ είμαι κάπως συγκρατημένα χαρούμενη γιατί νιώθω ελαφρώς καλύτερα το λαιμό μου. Μακάρι να μην είναι ιδέα μου!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Για το θέμα που λέγατε συμφωνώ για την αδιαφορία αλλα με τρώει να σχολιάζω καμία φορα αυτο που σκέφτομαι!

Στο θέμα μας γυρίσαμε απο τον γιατρο!
Πήραμε απο την γέννηση 8 πόντους και 1600 !
Είμαστε 5 κιλά!για σπυρακια και νινιδα μας έδωσε αλοιφουλα και λοσιόν αντίστοιχα αν και υποχώρησαν αρκετά.
Για την αλλεργία μας είπε ότι σύντομα θα υποχωρήσει και θα απεχω εγω απο γαλακτοκομικά και μοσχάρισιο
.άντε να δούμε.

Η προσπάθεια μετράει όπως είπαμε!η αγάπη που δίνουμε στα παιδια μας έχει περισσότερη αξία απο οποιαδήποτε τροφή!φυσικά ο θηλασμος έχει την αξία του αλλα Μιαχαρα μεγαλώνουν όλα!.

Σας φιλω ξεσαλωσε η Μελίνα πάλι!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μπράβο Μαρία μου, μεγάλωσε ο μπέμπης! Εμείς θα πάμε πάνω στο 2μηνο να μετρηθούμε, που θα κάνουμε και το 1ο μας εμβόλιο. Στις 15 Γενάρη λοιπόν.

Έχει ακόμα νινιδα τελικά; Εμένα μου φαίνεται πως της έφυγε, δε βλέπω να έχει ξαναβγει! Εδώ να πω σε κάποια μανούλα που ρώτησε ότι έβαλα λαδάκι της frezyderm - υπάρχει ένα ειδικό για τη νινιδα - κάθε μέρα περίπου μια ώρα πριν το μπάνιο της. Όταν ήταν να την κάνω μπάνιο τη χτενίζά απαλά με το βρεφικό χτενάκι με φορά ανάποδη προς τις τρίχες. Στη συνέχεια μπανάκι. 2 μέρες το έκανα αυτό (στο χτένισμα έφυγε πολύ πράμα, μαζί και λίγο μαλλάκι που χάσαμε) και την 3η το σταμάτησα γιατί δεν έβγαζε άλλο.
Εμείς έχουμε ακόμα λίγη ακμή αλλά ρώτησα την παιδίατρο και μου είπε τελικά να μην τα πειράξω καθόλου, μόνο καθάρισμα με φυσιολογικό ορό. Θα κάνει τον κύκλο της και θα υποχωρήσει μόνη της.

Όσο για την αλλεργία, κουράγιο, όπως σου είπε θα υποχωρήσει και όλα θα 'ναι καλά!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειά σας κοριτσάκια μου! Εμείς σε είκοσι μέρες πήραμε 1 κιλό!!! Είμαστε πια 3360! Είμαστε στην 25η εκατοστιαία θέση! Προβιβαζόμαστε φιλενάδες! Και έχουμε και πολλά σπυράκια! Να είστε όλες καλά με τα παιδάκια σας! Δεν πολυμπαίνω αλλά σας σκέφτομαι! Φιλιά!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demmy29 έγραψε:Γειά σας κοριτσάκια μου! Εμείς σε είκοσι μέρες πήραμε 1 κιλό!!! Είμαστε πια 3360! Είμαστε στην 25η εκατοστιαία θέση! Προβιβαζόμαστε φιλενάδες! Και έχουμε και πολλά σπυράκια! Να είστε όλες καλά με τα παιδάκια σας! Δεν πολυμπαίνω αλλά σας σκέφτομαι! Φιλιά!

Μπράβο στην τοσοδούλα!!! Και σ' ανώτερα (ως προς την εκατοστιαία θέση) λοιπόν!!! Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 12 215994

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το δέχτηκε εύκολα το μπιμπερο γιατι της έδινα κ πριν οταν δεν έφτανε το δικο μου γάλα... Εγω είχα ρωτήσει για την νινιδα για να ξέρω οταν βγάλει τι να κάνω... Με πιο χτενακι την χτενιζουμαι; Εγω έχω 2 το ένα ειναι η βουρτσα με τις μαλακες τρίχες κ το άλλο σαν χτένι .Δημητρουλα τέλεια η μπεμπα σου μια χαρα μεγαλώνει !

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
maria1984 έγραψε:Το δέχτηκε εύκολα το μπιμπερο γιατι της έδινα κ πριν οταν δεν έφτανε το δικο μου γάλα... Εγω είχα ρωτήσει για την νινιδα για να ξέρω οταν βγάλει τι να κάνω... Με πιο χτενακι την χτενιζουμαι; Εγω έχω 2 το ένα ειναι η βουρτσα με τις μαλακες τρίχες κ το άλλο σαν χτένι .Δημητρουλα τέλεια η μπεμπα σου μια χαρα μεγαλώνει !

Αυτό που είναι σαν χτένι χρησιμοποίησα εγω, πιθανόν να γίνεται και με τη μαλακή βούρτσα. Αλλά προσοχή να έχει στρογγυλεμένες άκρες το χτένι και φυσικά το χτένισμα να γίνεται απαλά, ώστε να μη γδάρει το ευαίσθητο δερματάκι του μωρού. Η φορά να είναι αντίθετη γιατί αλλιώς δε θα φύγει γρήγορα. Σε εμένα κράτησε μόλις 2 μέρες αλλά φυσικά είναι και θέμα μωρού..

Πρέπει κι εγώ να κάνω καμιά δοκιμή με το μπιμπερό να συνηθίζουμε σιγά-σιγά. Είναι που βαριέμαι να πλύνω τον αποστειρωτή..!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμένα δεν εχει βγάλει ακόμα νινιδα αλλα ρωτάω για να ξέρω τι πρέπει να κάνω μόλις εμφανιστεί ...

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες μου, τι κάνετε?

Μαρία, αν βγάζεις το γάλα με το θήλαστρο, δεν πρόκειται να σου κοπεί. Ισα ίσα νομίζω θα αυξηθεί η παραγωγή. Εγώ 2 φορές που έχε τύχει να βγάλω, μετά γέμιζε πιο πολύ το στήθος. Κάνε κουράγιο μέχρι να τελειώσεις τη θεραπεία κ μετά πάλι Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 12 401147

Δήμητρα μια χαρά η τοσοδούλα, μπράβο στο μωρό μας!!!!!!

Στέλλα, Αλίκη, Μαρία Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 12 417472

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερούδια Very Happy Very Happy Βλέποντας την τελευταια συζήτηση,να πω πως ούτε η δικιά μου έβγαλε νινιδα,αν και λαδάκι αντίστοιχο έχω πάρει Smile Κατα τα άλλα εμείς καλύτερα από χτες,άρχισαν να υποχωρούν λίγο τα πονάκια των κολικών,και βαράμε ενα 5ωρο ύπνου αφού φάμε καλά από το μεμε,με διαλλείματα φυσικά Wink Κανα 2 εμετούς μου έκανε χτες,ο ενας βαρβάτος (σε θυμήθηκα Αλίκη με το λούσιμο αυτό )και ψιλοανησύχησα,αλλα είναι λαίμαργη..θα την δώ κ σήμερα κ βλέπουμε..προς το παρόν μου κοιμάται και λεώ να το εκμεταλλευτώ όσο με παίρνει Wink Φιλιά σε μαμάδες και μωρά.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανουλες ... Έχω μια νυστα σήμερα που δεν βλέπω μπροστά μου, παρόλο που η μπεμπα κοιμήθηκε καλα εχθές κ με άφησε κ εμένα να κοιμηθώ εγω σήμερα δεν την παλεύω καθόλου... Τώρα κοιμάται ακόμα κ εγω έχω να κάνω ένα σωρό δουλειές... Ελένη γι αυτο συνεχίζω να το βγάζω με το θυλαστρο κ δεν πήρα χάπι για να το σταματήσω γιατι λέω μήπως κ μετα μπορέσω να συνεχίσω αν κ φοβάμαι ότι τώρα που έμαθε το μπιμπερο την εύκολη λύση δεν θα θέλει απο το δικο μου κ εγω δεν θα μπορω να της βγάζω όλη μέρα με το θυλαστρο για να της το δίνω απο το μπουκάλι γιατι ειναι πολύ κουραστικό ... Ασε τώρα κ θα δούμε σε τότε τι θα γίνει ...

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα Μαράκι! Καλημέρα κορίτσια! Εγώ πάλι ξεκουράστηκα πολύ! Ο παιδίατρος μας είπε το βράδυ να την ξυπνάμε στις 4 ώρες αν δεν ξυπνήσει και χόρτασα ύπνο! Από το κάθε τρείς ώρες... τι λες τώρααααααα... Εμείς νινίδα δε βγάλαμε, αλλά πολύ ακμή! Χάλια είναι αλλά δεν της το λέμε... Razz Πήρε και η γιαγιά δώρο ρηλαξάκι για να τη βάζουμε λίγο και στο σαλόνι, όχι μόνο αγκαλιά... Ο παιδίατρος μας είπε ότι για λίγο είναι καλά και μάλιστα λέει να την πηγαίνουμε και καμιά βόλτα για δέκα λεπτά να παίρνει τον ήλιο και το οξυγόνο της από δω και πέρα. Ποτέ σε κλειστούς χώρους όμως! Αλήθεια είμαι πολύ χαρούμενη γιατί 25η θέση δεν είχαμε ποτέ. Ο γιατρός είπε σε λίγο θα της κάνουμε δίαιτα Embarassed !!!Χα χα! Ευχαριστώ πολύ κοριτσάρες!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
maria1984 έγραψε:Καλημέρα μανουλες ... Έχω μια νυστα σήμερα που δεν βλέπω μπροστά μου, παρόλο που η μπεμπα κοιμήθηκε καλα εχθές κ με άφησε κ εμένα να κοιμηθώ εγω σήμερα δεν την παλεύω καθόλου... Τώρα κοιμάται ακόμα κ εγω έχω να κάνω ένα σωρό δουλειές... Ελένη γι αυτο συνεχίζω να το βγάζω με το θυλαστρο κ δεν πήρα χάπι για να το σταματήσω γιατι λέω μήπως κ μετα μπορέσω να συνεχίσω αν κ φοβάμαι ότι τώρα που έμαθε το μπιμπερο την εύκολη λύση δεν θα θέλει απο το δικο μου κ εγω δεν θα μπορω να της βγάζω όλη μέρα με το θυλαστρο για να της το δίνω απο το μπουκάλι γιατι ειναι πολύ κουραστικό ... Ασε τώρα κ θα δούμε σε τότε τι θα γίνει ...

Αχ μπερδεύτικα, νόμιζα οτι ανησυχούσες για το αν έχεις γάλα, όχι για το μπιμπερό. Δεν ξέρεις όμως, μπορεί να πιάσει πάλι στήθος. Εμενα πνίγεται η καημένη στην αρχή όταν έχει ώρα να φάει γιατί τις έρχεται το συντριβάνι κ την πνίγει. Πετάγεται το γάλα στα μάτια της, στη μύτη της κ γω με τις πετσέτες να μαζεύω...

Δημητρα, πρέπει να βγάλουμε άλλο όνομα για την μικρή σου...δεν είναι πια τοσοδούλα Smile

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εμένα συντριβάνι το γάλα και στην αρχή πνίγεται. Στα τρία πρώτα λεπτά βγάζει το πρώτο ρεψίδι και συνεχίζει. Μια μέρα πνίγηκε και έβγαλε παράπονο! Επίσης μια άλλη μέρα έβγαλε παράπονο που της έβαζα το γαντάκι και κάπως την πίεσα μάλλον. Πεθαίνω! Αχ Ελένη για μένα θα είναι πάντα Τοσοδούλα και δύο μέτρα σαν το πατέρα της να γίνει! Στις χουφτίτσες μου χωρούσε όταν την πρωτοπήρα αγκαλίτσα! Τώρα θα μας κόψει τα χέρια! Τι κάνετε εσείς;

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demmy29 έγραψε:Κι εμένα συντριβάνι το γάλα και στην αρχή πνίγεται. Στα τρία πρώτα λεπτά βγάζει το πρώτο ρεψίδι και συνεχίζει. Μια μέρα πνίγηκε και έβγαλε παράπονο! Επίσης μια άλλη μέρα έβγαλε παράπονο που της έβαζα το γαντάκι και κάπως την πίεσα μάλλον. Πεθαίνω! Αχ Ελένη για μένα θα είναι πάντα Τοσοδούλα και δύο μέτρα σαν το πατέρα της να γίνει! Στις χουφτίτσες μου χωρούσε όταν την πρωτοπήρα αγκαλίτσα! Τώρα θα μας κόψει τα χέρια! Τι κάνετε εσείς;

Εμείς ερωτευόμαστε μέρα με τη μέρα όλο κ πιο πολύ!
Το πρωί όταν ήταν ώρα για να φάει άκουσα ένα πιπίλισμα, κ την βλέπω να χει χώσει το δάκτυλο στο στόμα κ να πιπιλάει. Τρελάθηκα η χαζομαμά, ξύπνησα κ τον μπαμπά να την δει!!! Κάναμε λες κ είχε κάνει κάποιο σπουδαίο κατόρθωμα, άστα. Κάθε μέρα κάνει κ κάτι καινούριο!!!!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα και απο μας!!
Θελω να κοιμηθω ενα 8ωρο σερι!!! Γινεται? Εμας ο δικος μας εχει κανει τη νυχτα μερα. Ολη μερα κοιμαται μια χαρα ο μικρος βουδας μου και το βραδυ ξενυχταμε. Μου φαινεται θα αρχισω να του ριχνω λιγη βοτκα μεσα στο γαλα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 19]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 15 ... 19  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις