Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
511 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 511 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 19]

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamameli έγραψε:Καλησπέρα!

Εμείς δεν είμαστε τόσο τυχεροί!
Ο μικρουλης ήδη κόλλησε ρινιτιδα απο την αδερφη του!

Σήμερα κι αυτός δεν κοιμάται πολυ αλλα τον έχουμε μόνο!
Η Μελίνα πήγε σκ στη μαμα μου και δεν θέλει να γυρίσει!
Θέλει να κοιμάται εκει λέει!

Επιτέλους με την αλοιφουλα έγινε ολοασπρο το προσωπακι !Δεν ήθελα φάρμακα αλλα ο καημενος ήδη μπήκε στα βάσανα!

καλο σαββατοβραδο!
Μαράκι δεν πρόλαβα να διαβάσω... Τι πάθατε και βάζετε αλοιφή; Ακμή και σείς;

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμακα μου έγραψε:ρε σεις λετε να ειναι και ο δικος μου ματιασμενος σημερα????? μα δεν πηγαμε πουθενα ουτε τον ειδε καποιος. -αν και δεν τα πολυπιστευω αυτα αλλα καμια φορα,ξερω γω- πηγαινε-ελα με εχει σημερα/μια χεστηκε. μια πειναει, μια ποναει η κοιλια, μετα ξαναπειναει...και ολα αυτα με κανα 10 λεπτο διαλλειμα το ενα απο το αλλο.
εχω και την αλλη την σουρτουκο...την ιωαννα ντε....πηρε την κιθαρα της και πηγε μεσα να παιξει ενα τραγουδι στον αδελφο της....εγκεφαλικο με χτυπησε...
παω να ξαπλωσω λιγο κοριτσακια
σας ευχαριστω για τις ευχες.
φιλακια σε οοοολες Very Happy
Θεά η Ιωάννα! Τελικά καλά το πήρε... Είδες το κορίτσι; Είναι απίστευτη!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμακα μου έγραψε:καλημερα κοριτσακια μου! Very Happy Very Happy

σημερα εχουμε επετειο γαμου με τον ταριφακο. πριν 5 χρονια τετοια μερα εγινα νυφη που λεει και η ιωαννιτσα μου. ρε πως περνανε τα χρονια.... σαν χθες μου φαινεται που εμαθα οτι ημουν εγκυος στην ιωαννα...
τετοια ωρα ειχα ξυπνησει-παντα πρωινη πρωινη- και επινα τον τελευταιο πρωινο καφε με την μανουλιτσα μου και την αδελφουλα μου. μετα πηγαμε για καφεδακι με εναν φιλο καιτην αδελφη μου. απο τις 11 το πρωι ειχα ξεκινησει και επινα-μεθυσμενη σχεδον πηγα στην εκλησια χαχαχα, αλλιως δεν θα εφτανα ποτε χαχαχα-
πολλες αλλαγες την τελευταια πενταετια.αντε να δω πως θα με αντεξεις ταριφακο......


Να είστε πάντα ευτυχισμένοι και η ζωή σας να είναι γεμάτη πάθος σου εύχομαι Αθανασία μου! Να είστε καλά και να χαίρεστε ο ένας τον άλλον!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demmy29 έγραψε:Γειά σας μανούλες και μωράκια!!! Φιλιά σε όοοοοολα τα πατουσοδαχτυλάκια! Εμείς είμαστε με ακμή και μάλιστα μολύνθηκε κάπως και πρέπει να της βάζουμε κρέμα. Και ρωτώ... Δεν είναι κρίμα σε ένα μήνα να έχει πάρει δυό φορές αντιβιοτικό; Μια για την επιπεφυκίτιδα, μια για την ακμή την μολυσμένη... Μα τι κάνουμε λάθος Mad ;
Ρε κορίτσια εμάς κοιμάται πολύ... Να ανησυχήσω; Τρώει κάθε τρείς ώρες, μένει ξύπνια συνήθως μια ωρίτσα και μπορεί και λιγότερο και μετά τούφα πάλι... Το δε βράδυ, δεν της αφήνω περιθώρια. Με το που φάει, ρέψιμο και τούφα πάλι...
Περαστικά βρε Δημητρούλα μου,και Μαριά συμπατριώτισσα!Επιπεφυκίτιδα είχε κάνει και η δικιά μου,κ είμασταν με σταγόνες,της είχαν δώσει κ αντιβίωση όταν ήταν ημερών ακόμη!κρίμα είναι ρε μαμώτο αλλά αν χρειάζεται πως να το αποφύγεις!Η δικιά σου Δήμητρα μου σαν μικρούλα έχει ανάγκη τον ύπνο,εξού και σου κοιμάται συχνά,μεγαλώνουν ξέρεις και με τον ύπνο!Αν έχεις ανησυχία πως είναι πολυ νωθρή πες στον παιδίατρο,δεν κάνω την έξυπνη εννοείται,αλλά η περιγραφή σου αυτό μου έδωσε να καταλάβω,η τοσοδούλα βιάζεται κ γκάζωσε να μεγαλώσει! Very Happy

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
να ζησετε αθανασια μου Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 15 328109

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσια γεια σας.δεν εχω προλαβει να διαβασω νεα σας.εμεις ειμαστε καλα.δεν θηλαζω αποκλειστικα γιατι δεν του φτανει.ειναι πειναλας.του δινω απο το στηθος και μετα συμπληρωμα.εντωμεταξυ δεν κανει πολυ συχνα κακα και μετα που πινει το γαλα κλαιει για λιγο επειδη ποναει η κοιλιτσα του που δεν εχει κανει κακα και τον βαζω λιγο στο στηθος και κοιμαται.ξεκινησα σημερα να του βαζω κιντερτε μεσα στο γαλα που του δινω.ετσι μας ειπε η παιδιατρος που ηρθε χτες.επισης μας ειπε η παιδιατρος οτι αυτος θα ειναι ποιο γκρινιαρης και ζωηρος απο τον μεγαλο.οποτε θα καλοπερασουμε.
λοιπον να σας πω κι εγω την ιστορια γεννησης του μικρου ξανθοψειρα.το σαββατο 22/12/12 στις 6.30 η ωρα το πρωι πηγαμε στο αρεταιειο οπως ειχαμε μιλησει με τον γιατρο.μου εσπασε τα νερα και διαπιστωσε πως το παιδι ειναι ψηλα ακομη.ειχα ομως μαλακο και εξαλειμενο τραχηλο και αυτο ηταν καλο.στις 8 η ωρα αφου ειχα τελειωσει με κλισματα και ιστοριες η μαια μου εβαλε τους πονους αφου δεν ειχα δικους μου και αρχισε να κατεβαινει το μωρο και να κανω διαστολη.οταν φτασαμε στο σταδιο της εξωθησης μετα απο πολλα σπρωξιματα κουραστηκα και στο τελος τον τραβηξαν λιγο με την βεντουζα και ετσι στις 1.15 βγηκε το μικρουλη μου απο μεσα.επισκληριδιο δεν εκανα.λεω αφου αντεξα τους πονους στο 1ο που ηταν περισσοτερες ωρες δεν θα αντεξω σ`αυτο?και οντως οι πονοι ηταν λιγο πιο υποφερτοι απο την 1η μου γεννα.μετα μου τον εφεραν στην αγκαλια μου και εκλαιγε και εβαζε τα χερια του στο στομα.πεινασμενο γεννηθηκε το μικρο μου.μετα μου τον πηρανε και τον ξαναειδα πλεον οταν πηγα στο δωματιο.φυσικα ειναι ιδιος ο αντρας μου.απο την μαμα τιποτα δεν εχει παρει.το 1ο 24ωρο εκανε ικτερο και τον εβαλαν στην λαμπα για καποιες ωρες.ηταν να βγουμε την 1η μερα χριστουγεννων αλλα επειδη ειχε χαμηλο ασβεστιο μας κρατησαν μια μερα παραπανω.
ο μεγαλος στην αρχη λιγο αδιαφορος με το μωρο μετα ελεγε να μην το εχουμε αγκαλια να το βαλουμε στην καλαθουνα.ψιλοπεταει παιχνιδια αλλα πιστευω θελει τον χρονο του κι αυτος.εμενα ομως με πιασαν τα ορμονικα μου και του φωναξα κανα 2 φορε και μετα αισθανθηκα ασχημα γιατι δεν φταιει αυτος που υπαρχει το μωρο στο σπιτι.αυτα απο μενα.ελπιζω να βρω χρονο συντομα να σας ξαναδιαβασω.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Υποκλίνομαι στην πιο σκληροπυρινική μαμά της ομάδας. Χωρίς επισκληρίδιο; Εγώ με διαστολή 2 είπα να περιμένω λίγο κ άρχισα τις βόλτες στο διάδρομο αλλά σε 5-10 λεπτά γύρισα πίσω κ είπα κάντε μου ΤΩΡΑ. Είχα φτάσει οι συσπάσεις ανά 2λεπτο περίπου. Να σου ζήσει και πάλι και μην αγχώνεσαι για τον μεγάλο. Όλα έτσι κάνουν. Και αν χάσεις και καμιά φορά τον έλεγχο δεν πειράζει, άνθρωπος είσαι και συ. Να του δείχνετε συνέχεια πόσο τον αγαπάτε και όλα θα πάνε καλά.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μπραβο ειρηνη...μωρε χαρα στο κουραγιο σου. να σου ζησει μαναρι.και εμενα ιδιος ο ταριφας ειναι ο μπεμπης.... αν εκανα ποτε 3 παιδι, θα διαλεγα αλλο πατερα, εμ ρε κοριτσια με αυτον εχω χασει παταγωδως.2 στα 2 ο ατιμος κλαψ κλαψ

ευχαριστω για τις ευχουλες σας.
πηρα 3 παστες καρδουλες-ατιμη κριση ουτε για τουρτα δεν βγαινουμε- εβαλα κερακια και μας τραγουδησε η ιωαννα.εννοειται εσβησε και τα κερακια. και ο μπεμπης αγκαλια-κοιμισμενος εννοειται-. ωραια επειτειος...να καναμε και σεχ καλα θα ηταν ε???!!! Embarassed

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δεν τέλειωσε ακόμη η μέρα Αθανασία μου,αν κοιμηθούν τα πα;ιδιά την νύχτα γιατί όχι κ ένας αγώνας?Έννοια σου,κ εμένα με πήρα φαλάγγι ο άντρας μου,σε αυτόν μοιάζει περισσότερο η κόρη μας,μέχρι και η μάνα μου που δεν τα πάνε τόσο καλά το παραδέχεται Very Happy Wink Ευτυχώς γλύτωσε την ποντιακή μύτη του άντρα μου (μεγααάλη ),αλλιώς σε πλαστικούς θα την τρέχαμε,γιατί σε άντρα οκ πάει,σε γυναίκα όμως? Laughing Εγώ κατάφερα την μύτη κ τα χρώματα της,και όλα τα υπόλοιπα απο το jumbo bebe Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 15 328109 Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 15 328109

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φωτεινη τρελαινομαι για τις περιγραφες σου....με εκανες και γελασα....
ναι το βραδυ ειναι μπροστα μας...αλλα ξεχνας οτι εχω ακομα λοχεια.ειμαι ακομα στις 18 μερες.... μετα τις 40 το βλεπω. ετσι και στην 1η γεννα....αστα απο τον απριλιο.....αρε μπεμπη τι θυσιες εχω κανει για παρτυ σου

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγώ έχασα νομίζω κορίτσια! Ίδια ο άντρας μου... Όσο για το άλλο...με το νέο έτος που θα σαραντίσουμε... Εγκυούλες και μανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 - Νο13 - Σελίδα 15 215994 Φωτεινή απ' ότι διαβάζω πρέπει να κοιμούνται ακόμα και 20 ώρες. Η δικιά μας όταν είναι ξύπνια είναι δραστήρια. Αλλά πόσο είναι ξύπνια τα μωράκια που είναι στις αρχές του δεύτερου μήνα; Σε ρωτάω επειδή είσαι του κλάδου...Πάντως φόρτσαρε όντως (50 γρ την μέρα βάζει)! Το πουλάκι μου... Very Happy

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δήμητρα μου ειδες που θα μας φτάσει η τοσοδουλα!

Αθανασία και πάλι να ζήσετε!

Το πονικακι βάζει αλοιφη για την ακμή αν και έφυγαν με μια χρήση!Ήταν αρκετά καλύτερα και με το που βάλαμε την κρέμα bye bye!(propiosalic)
Μια λοσιόν ίδια με την κρέμα για το κεφάλι!Η νινιδα αν είναι αυτο δεν εμφανίζεται σε όλους!Η Μελίνα δεν είχε..
Και μετα τον ορουλη στη μύτη ,ρουφαμε με οτρισαλιν και βάζουμε μείγμα κολυριο με οτριβιν παιδικο για τη ρινιτιδα.
Ωραία πράγματα....
Τρώει συχνά και όταν ειναι ξυπνιος παίζουμε κσι γελαμε 5 λεπτά και μετα γκρινιαζει!

η μεγάλη μας τώρα μας έχει θυμωσει που την μαλωνουμε όταν κάνει αταξιες..έπρεπε α την αφήνουμε να γκρεμίσει τα πάντα και γίαυτο άλλη μια φορα μας απείλησε ότι θα φύγει απο το σπίτι!Γλώσσα μεγαλύτερη απο το μπόι της!
Στεναχωριεμαι αλλα ξεφεύγει συχνά κι εγω δεν αντέχω!Πρέπει να αδιαφορησω στις εκρήξεις ώστε να μην νομίζει ότι έτσι τραβάει την προσοχη!
Ειρήνη μου συγχαρητήρια που γεννησες τόσο φυσιολογικά!να σου ζήσει και πάλι!
Όσο για το μοιαξιμο..στην Μελίνα ψιλοκερδισα διαφερουμε λιγάκι στα σημεία!
Στον μπεμπη έχασα κατα κράτος αλλα έχει δικο μου το μάγουλο και τα χειλακια- πιγουνακι!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Όντως ξέχασα βρε Αθανασία,από καλή διάθεση πάντα..κ τίποτα δεν είναι αυτές οι περιγραφές,λαίβ είμαι μεγαλύτερος καραγκιόζης Very Happy Δήμητρα μου τα νεογέννητα μωράκια κοιμούνται γύρω στις 18 ώρες πάνω κάτω,τον επόμενο μήνα γύρω στις 15 με 16,στης κόρης μου την ηλικία γύρω στις 14..αυτά τουλάχιστον λένε στα βιβλία,τόσο στο περίπου χρειάζεται κάθε παιδάκι,για να αναπαυτεί κ θρέψει!Είναι ανάλογα και στο μωράκι φυσικά,κάθε παιδί είναι ξεχωριστο!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δλδ είμαι η πρώτη που αποπειράθηκε να κάνει σεχ; Embarassed Embarassed Embarassed Χθες το πρωί στις 7 μου την 'έπεσε' ο αντρούλης μου, ααα δεν έχουμε προφυλακτικά του λέω, αλλά είχε εκείνος 1 κ δεν γλύτωσα. βέβαια στα 2-3 λεπτά έκλαψε ο μπέμπης οπότε δε μετράει. να δω πότε θα είναι η επόμενη 'επίθεση'. πλέον δεν έχω 'δικαιολογία'. δε λέω, θέλω αλλά μόνο στη θεωρία

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
τα ματια μου απο κατω ειναι σαν συκα. φοραω τις σερβιετες που ειναο σαν τεντες. λογω τομης ειμαι με φορμες και καλτσακια με φιογκους. αναδυω αρωματα ασβου δελτα, φαγε. φοραω σουτιεν θηλασμου σεξυ κ οποιος αντεξει κ επιθεματα στηθους. αν βρω μαξιλαρι κοντα μου γερνω σαν τον πυργο της πίζας. ο ψηλος δουλευει 14 ωρες την ημερα μπας κ βγούμε οικονομικά. για να σηκωθω θελω γερανο αφου ποναω ακομα. τα μαλλια μου ειναι σαν σφουγγαριστρα.

σεξ ???? ναι ναι πάω να τον ξυπνήσω μια.................................................................................................................................................

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πάω να φάω ένα βούτημα. σας φιλώ.


ΥΣ. αφού μια τούρτα έχει 30 ευρω στο ΕΛΛΑΝΤΑ ρε Αθανασία. Μέχρι και ΟΙ ΤΟΥΡΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΗΣΙΑΣΤΕΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Maryanastasia έγραψε:τα ματια μου απο κατω ειναι σαν συκα. φοραω τις σερβιετες που ειναο σαν τεντες. λογω τομης ειμαι με φορμες και καλτσακια με φιογκους. αναδυω αρωματα ασβου δελτα, φαγε. φοραω σουτιεν θηλασμου σεξυ κ οποιος αντεξει κ επιθεματα στηθους. αν βρω μαξιλαρι κοντα μου γερνω σαν τον πυργο της πίζας. ο ψηλος δουλευει 14 ωρες την ημερα μπας κ βγούμε οικονομικά. για να σηκωθω θελω γερανο αφου ποναω ακομα. τα μαλλια μου ειναι σαν σφουγγαριστρα.

σεξ ???? ναι ναι πάω να τον ξυπνήσω μια.................................................................................................................................................

Κάτσε, μη βιάζεσαι εσύ. Εγώ γέννησα κ 1 μήνα νωρίτερα. Αλλά έχεις την εντύπωση πως θα πεις του ψηλού έλα για σεξ κ θα τον σταματήσουν όλα όσα είπες μετά από τόση αποχή;

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα μανούλες! Τι βροχή είναι αυτή;!!!

Χτες σας είπα ότι με άφησαν να κοιμηθώ μια χαρά οι κόρες μου. Ε, λοιπόν, σήμερα είπαν να πάρουν το αίμα τους πίσω! Είμαι ερείπιο.. Δε λέω, το γατί κοιμήθηκε ένα 5ωρο μέσα στη νύχτα.. κατά το οποίο όμως αποφάσισε να είναι ξύπνια η μεγάλη! Και μετά όταν επιτέλους κοιμήθηκε η τσαούσα μου, ξύπνησε το γατί και έκανε κι αυτό τα ίδια. Έμεινε ξύπνιο 4-7. Τώρα έχουν ξυπνήσει και τα 2 αλλά εγώ θέλω να κοιμηθώ!!!

Τζένη μου κι εγώ έτσι χαλαρή ήμουν στις επισκέψεις, να όμως που μου ήρθε άρρωστο άτομο (και το ήξερε!) στο σπίτι. Το αποτέλεσμα; Εγώ άρρωστη εδώ και 10 μέρες.. Και τώρα φαίνεται πως κόλλησαν και Δανάη-σύζυγος.. Βήχουμε ομαδικώς και υποφέρουμε (πάλι καλά το μωρό τη γλίτωσε!) κι αυτό γιατί κάποιος συμπεριφέρθηκε εγωιστικά και ήρθε παρόλο που είχε ίωση (μάλιστα το συγκεκριμένο άτομο έχει μικρό ανιψι και ξέρει ότι δεν κάνει να πλησιάζουμε άρρωστοι μωρά!) Οπότε φαίνεται πως χρειάζεται λίγη αυστηρότητα κι εγώ πλέον γίνομαι αγενής ρωτώντας κάθε έναν που θέλει να έρθει αν είναι άρρωστος.

Σεξ; Το ότι το σκεφτήκαμε δεν αρκεί; Αχαχαχ!

Ειρηνακι μπράβο κοπέλα μου, γέννησες και πάλι χωρίς επισκληρίδιο! Να σου ζήσει και πάλι και μην ανησυχείς για το μεγάλο σου. Αν θυμάσαι ακριβώς τα ίδια περάσαμε κι εμείς και τώρα είναι πολύ πιο ήρεμα τα πράγματα!

Δημητρούλα μου πώς μεγαλώνει η τοσοδούλα!!! Σύντομα θα μας έχει φτάσει! Και μην ανησυχείς για το tobrex, σε σχέση με άλλες αντιβιωσεις είναι πολύ πιο αθώο.

Μελινομαρία μου περαστικά στο μικρούλη!

Αθανασία μου καλά είναι και τα παστάκια!!!

Μαίρη μου με έκανες και γέλασα! Υπομονή!

Σχετικά με το από πού πήρε κι εμάς μας έφαγε ο μπαμπάς, ειδικά αυτή τη φορά. Ψάχνω να βρω κάτι δικό μου σε αυτό το παιδί.. Ίσως όταν μεγαλώσει να φανεί κάτι..

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα καλημερα....παλι την κοπανησα χιχιχι πηγα για καφεδακι στην φιλεναδα μου-νονα μπεμπη. να μπαινω σε ρυθμους σιγα σιγα...α εγω καθε σαββατο και κυριακη κοριτσια τον παραταω το πρωι τον ταριφακο και την πινω πρωινο πρωινο καφε η στην μαμακα μου η στην πεθερουλα ή σε καμια φιλη. και εννοειται μονη μου, ανευ παιδιου-παιδιων πλεον-
σεχ αχ κλαψ κλαψ ..... ας αλλαξω θεμα.
φιλεναδα μαιρη κανε υπομονη.σε λιγες μερες θα εισαι καλυτερα. θα συνηθισετε και οι 2 σας και θα φτιαξεις το προγραμμα σας. ε τον καημενο τον ψηλο τι επαθε, αλλα κορη δεν ηθελε?????εμ εχει και προικα στο ελλαντα πες του χαχαχαχα

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι ρε αλικη εχεις δικιο. το λιγοτερο που μπορεις να πεις για τετοια ατομα δηλαδη ειναι ανευθυνα....
εγω τσαντιζομαι, γινομαι αδιακριτη και αγενης. στην αρχη δεν ημουν ετσι μετα εγινα....
θυμαμαι οταν γεννησα την ιωαννα ηρθε η μια αδελφη της μαμας μου με τον προκομμενο τον αντρα της ενω ηταν αρρωστοι και οι 2 με υψηλο πυρετο.... με ακουσε οοοοοοολος ο οροφος. δεν τους αφησα να μπουνε μεσα στο δωματιο, και με ακουσε μια μαια που εκραζα.τι ακουσανε δεν περιγραφεται. που πας ρε καραμητρο σε νεογεννητο, αφου δεν εισαι καλα???? αστο ρε φιλε. λες και δεν εχει μια ζωη μπροστα του το μωρο να το δεις.....
πολλα ειπα παλι

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανουλες !!! Εμένα οι επισκέψεις ξεκίνησαν μόλις γύρισα απο την κλινικη αλλα απο την πρώτη στιγμή ρωτούσα αν ειναι άρρωστοι δεν ντρεπομουν γιατι με πήρε κ άτομο τηλ την μια μέρα κ μου έλεγε ότι πονουσε ο λαιμος του κ με ξανά πήρε την επόμενη μέρα για να έρθει να δει το μωρο ... Επίσης σε μερικά άτομα που είπαν ότι έχουν άρρωστο μέσα στην οικογένεια τους εδειχνα το μωρο κ μετα το πήγαινα στην κρεβατοκάμαρα για να κοιμηθεί κ καλα ... Κι έτσι την έχουμε γλιτώσει μέχρι τώρα ... Για το σεξ που λέτε εγω δεν το έχω σκεφτεί ακόμα παρόλο που το επέτρεψε ο γιατρός ... Εκτός του ότι μόλις κοιμηθεί η μπεμπα ξεραινομαι κι εγω άλλες φορές μόλις κάνει να με πάρει λίγο αγκαλια ο άντρας μου λέτε κ το μυριζεται κ ξυπνάει ...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αθανασία τυχερή είσαι που μπορείς κ βγαίνεις για 1 καφέ ... Κι εγω θέλω αλλα τώρα δεν έχω κανένα να αφήσω το μωρο ... Αλλα που θα παει τελειώνουν με τις ελιές κ μετα θα το καθιερωσω κι εγω 2 φορές την εβδομάδα έστω απο 1-2 ώρες.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αθανασία μου πόσο δίκιο έχεις!!! Μακάρι να έβρισκα το θάρρος να τα έλεγα κι εγώ αν και υπάρξει λόγος που δε θέλω να χαλάσω τη σχέση μου με το συγκεκριμένο άτομο και αν άρχιζα πολύ πιθανόν να συνέβαινε κι αυτό. Κι εγώ είχα απομακρύνει το μωρό το οποίο ευτυχώς τη γλίτωσε αλλά εγώ δεν τη γλίτωσα δυστυχώς! Μάλλον πρέπει να γινόμαστε αγενείς αφού κάποιοι δεν καταλαβαίνουν διαφορετικά. Άσε που μερικοί σου τη λένε κιόλας, πώς κανείς έτσι κλπ!

Αχ κι εγώ το θέλω πολύ αυτό το καφεδάκι!!! Ζηλεύουμε Αθανασία μου!!!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κοριτσάκια μου!
Έχω μέρες να μπω, αλλά ειλικρινά δεν προλαβαίνω, ελπίζω να είστε όλες καλά.

Ο μπέμπης, 26 ημερών σήμερα, έχει αγριέψει την τελευταία βδομάδα. Πλέον δεν κάθεται καθόλου ήσυχος στην καλαθούνα του όταν είναι ξύπνιος αλλά ζητάει αγκαλιά. Συν οτι ξυπνάει και ψάχνεται για φαί κάθε μια ώρα (αν εξαιρέσεις ένα-δυο τρίωρα στη μέρα που κοιμάται). Και δεν έχω καταλήξει αν όντως πεινάει τόσο συχνά, ή αν το κάνει απλά για την αγκαλιά και την επαφή. Πάντως δε με αφήνει να πάρω ανάσα, γι αυτό και έχω χαθεί.

Η μόνη λύση που βρήκα προς το παρόν είναι που βγάζω κάπου 60ml με το θήλαστρο και το βράδυ πριν πέσουμε για ύπνο του δίνω αυτό, οπότε και ξεραίνεται για ένα τρίωρο. Δεν ξέρω ίσως απ το στήθος μου δεν τρώει σωστά και έτσι που το παίρνει μαζεμένο του κάθεται καλύτερα.. Πάντως το βάρος του το παίρνει (πήρε 220γρ σε μια εβδομάδα).

Απ την άλλη η παιδίατρος μου είπε αν δεν το αντέχω να του δώσω κι ένα γεύμα συμπλήρωμα 80-90ml. Αυτή μάλλον εννοούσε να αντικαταστήσω ένα γεύμα σωστά? Αλλά κι έτσι τι θα γλιτώσω, το ένα τρίωρο? Πάλι δε θα ψάχνεται συνέχεια μες στη μέρα? Μια φίλη μου πάντως κάποια στιγμή που απηύδησε επειδή το μωρό είχε τον αχόρταστο και του έδινε συμπλήρωμα για ένα διάστημα, μου είπε οτι σε κάθε γεύμα, τον έβαζε πρώτα στο στήθος, έτρωγε όσο έτρωγε και μετά του έδινε και λίγο απο συμπλήρωμα και ήταν μια χαρά και κοιμόταν κάτι τρίωρα-τετράωρα.

Εσείς οι μανούλες που χρησιμοποιείτε και συμπλήρωμα τι λέτε, αν το χρησιμοποιήσω τελικά? Λίγο σε κάθε γεύμα ή να αντικαταστήσω ένα-δυο γεύματα? Εσείς τι κάνετε?
Δε θέλω να χάσω το θηλασμό, απλά είναι λίγο απελπιστικό αυτό που όσο είναι ξύπνιος ψάχνει συνέχεια να φάει.

Κατα τ άλλα σε ποιον μοιάζει το μωρό, τι να σας πω, εγώ δεν καταλαβαίνω απ αυτά, άλλοι λένε σε μένα άλλοι στον άντρα μου.
Οσο για το σεξ, εγώ έχω όρεξη, αν έτρωγε πιο αραιά ο μικρός και μας άφηνε λίγο να ξεκουραστούμε... Η γιατρός μου μου είπε μετά τις 40 μέρες. Το οποίο με βολεύει και "επετειακά" hahaha!! Γιατί σαραντίζουμε 14 Γενάρη, και στις 16 Γενάρη κλείνουμε τρία χρόνια που είμαστε μαζί, στις δε 28 Γενάρη κλείνουμε δύο χρόνια γάμου και είναι και τα γενέθλιά μου. Οπότε θα κάνω επετειακό σεξ!! Hahah. Ο καλός μου πάντως δε μου έχει ορμήσει φανερά ακόμα, ξέρει κι οτι δεν κάνει πριν τις 40 μέρες, αλλά σε σχέση με την εγκυμοσύνη που δεν με άγγιζε καν στο τέλος, τώρα πιάνει μόνιμα μπούτι στον ύπνο. Σε καλό δρόμο είμαστε.

Θα διαβάσω και τα υπόλοιπα νέα σας τώρα αν προλάβω (είδα μόνο την τελευταία σελίδα) και θα επανέλθω αν έχω να σχολιάσω κάτι άλλο.

Σας φιλώ πολύ!!!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Επανήλθα!

Αθανασία μου να ζήσετε!! Οσο για βόλτες εμείς απο την προηγούμενη εβδομάδα έχουμε πάει 3-4 φορές στους γονείς μου και θα ξαναπάμε την Πρωτοχρονιά.
Επίσης πήγαμε την Πέμπτη στο Avenue για καμιά ωρίτσα να αλλάξουμε κάτι δώρα, με τον μπέμπη στο καρότσι του, ο οποίος ευτυχώς μας έκανε τη χάρη και κοιμόταν όλη την ώρα, οπότε δεν ταλαιπωρήθηκα.
Αλλού είναι δύσκολο, έξω κάνει κρύο, μέσα σε καφετέριες, ταβέρνες κλπ. είναι επίφοβο για μικρόβια και αρρώστιες, συν οτι έτσι που ζητάει συνέχεια φαί τώρα τελευταία, μπορεί να είναι περισσότερο ταλαιπωρία το έξω, παρά ευχαρίστηση.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 15 από 19]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις