Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
63 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 63 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

egw pote tha ginw mana?


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
eide kati o giatros sou kai sou ekane auth thn eksetash? h sthn ekane proliptika?

ζουμπι


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Την κόρη μου την έχω απ΄τον 1ο μου γάμο.Παντρεύτηκα Σεπτέμβρη,έμεινα έγκυος Ιανουάριο,δηλαδή σε 5 μήνες..
Τώρα το 2ο...είδα και 'επαθα...Είμαι πια 2η φορά παντρεμένη και μετά απο κάποια προβληματάκια που εμφανίστηκαν και στου δυό μας τελικά τα καταφέραμε μετά απο 5 χρόνια προσπάθειας!!Εκέι δηλαδή που είχαμε απελπιστεί...τσούπ...ήρθε!!!!
Εύχομαι σε όλες σας όσες προσπαθούν να μην αργήσουν πολύ τα μωράκια να σας επισκεφτούν!!! I love you Very Happy

egw pote tha ginw mana?


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
egw me ton prwto mou gamo ekana eksosomatikes logo provlimatos tou prwin syzigou mou. twra me ton deytero syntrofo mou pou prospathw edw kai 7 mhnes den exw kataferei tipota. o giatros mas leei oti den exoume kati.exei kanei tis aparaitites eksetaseis.alla den kserw mhpws einai kapoia eksetash pou den thn exw kanei

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
egw pote tha ginw mana? έγραψε:eide kati o giatros sou kai sou ekane auth thn eksetash? h sthn ekane proliptika?

Katarxas min agxonese! To oti etixe se emena den simainei oti to exoun oles. To HPV mporei na diagnistei apo mia apli kolposkopisi. Den einai epipleon exetasi. O kathe giatros mporei na to kanei sto iatrio tou opos k ton uperixo toso apla k xoris pono. Oso gia ton polupoda ekana se nosokomio analitiko uperixo opou ekei diagnostike allios den mporouse na mou to brei kanenas apo ton aplo uperixo!

Αλεξάνδρα

Αλεξάνδρα
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Στο πρώτο 5-6 μήνες. Και τώρα σε αυτό με την πρώτη. Όχι ότι δεν σκεφτόμασταν για δεύτερο. Αλλά όπως λέω μας έπιασε στον ύπνο. Embarassed

egw pote tha ginw mana?


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
MagdalineK έγραψε:
egw pote tha ginw mana? έγραψε:eide kati o giatros sou kai sou ekane auth thn eksetash? h sthn ekane proliptika?

Katarxas min agxonese! To oti etixe se emena den simainei oti to exoun oles. To HPV mporei na diagnistei apo mia apli kolposkopisi. Den einai epipleon exetasi. O kathe giatros mporei na to kanei sto iatrio tou opos k ton uperixo toso apla k xoris pono. Oso gia ton polupoda ekana se nosokomio analitiko uperixo opou ekei diagnostike allios den mporouse na mou to brei kanenas apo ton aplo uperixo!
kalhmeraaaa
exw vrei enan kainourio gynaikologo kai egw kai mou exei kanei yperixo kai mou eipe oti einai poly kala kai o kolpos kai o traxilos kai h mhtra opote an htan tha mou elege na kanw kati parapanw.
palaiotera exw kanei yperixo poio eksidikevmeno kai den vrhkan kati opote pame parakatw Wink

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
egw pote tha ginw mana? έγραψε:
MagdalineK έγραψε:
egw pote tha ginw mana? έγραψε:eide kati o giatros sou kai sou ekane auth thn eksetash? h sthn ekane proliptika?

Katarxas min agxonese! To oti etixe se emena den simainei oti to exoun oles. To HPV mporei na diagnistei apo mia apli kolposkopisi. Den einai epipleon exetasi. O kathe giatros mporei na to kanei sto iatrio tou opos k ton uperixo toso apla k xoris pono. Oso gia ton polupoda ekana se nosokomio analitiko uperixo opou ekei diagnostike allios den mporouse na mou to brei kanenas apo ton aplo uperixo!
kalhmeraaaa
exw vrei enan kainourio gynaikologo kai egw kai mou exei kanei yperixo kai mou eipe oti einai poly kala kai o kolpos kai o traxilos kai h mhtra opote an htan tha mou elege na kanw kati parapanw.
palaiotera exw kanei yperixo poio eksidikevmeno kai den vrhkan kati opote pame parakatw Wink

Αντε με το καλό να έρθει γρήγορα!!!!!!!!

Burbulifrenia

Burbulifrenia
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Στο πρωτο μας ηρθε ξαφνικα αλλα δυστυχως δεν ηρθαν τα πραγματα οπως τα περιμεναμε. Μετα απο 10 μηνες μιας τρελης τρελης καθημερνοτητας με γονιμες μερες,αγχος,τεστ( ουτε τσιχλες να ηταν)...μολις αρχησαν αλλα τρεχαματα τσουπ...και θετικο το τεστ!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγώ πάντως που είμαι στη φάση "από αύριο ξεκινάμε τις τρελίτσες" δεν το βλέπω καθόλου σαν προσπάθεια. Μάλλον σαν πάρτυ το βλέπω jocolor

Δεν θέλω να το βάλω σε ένα πλαίσιο "προσπάθειας" αλλά προτιμώ να το δω σαν χαρά και δημιουργία και αγάπη και ελπίδα και και και και.......

olga86

olga86
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μετα απο 8 βασανιστικους μηνες!!!!!!!

καθε μηνα ελενχα την ωορηξια με τεστ αλλα τπτ!!!εκανα σαλπιγγογραφια βγηκε τελεια και εμεινα τον ιδιο μηνα!στο τσακ γλιτωσε ο αντρας μου την εξεταση Laughing Laughing Laughing

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Έμεινα τον πρώτο μήνα!
Είδα μόλις τι έγραφα στις 20 Φλεβάρη.
22 Μάρτη είχα θετικό τεστ στα χέρια μου.
Προχθές κάναμε τον πρώτο υπέρηχο και ακούσαμε και καρδιά!

elpidak


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
η μικρούλα μου πιάστηκε στην κυριολεξία με δυο ελεύθερες επαφες...το καλοκαίρι του 2012 είπαμε να βάλουμε μπρος για το δεύτερο μωράκι....Ιούνο,Ιούλιο και Αυγουστο υπερεντατικές προσπάθειες αλλά τζίφος!επειδή ήμουν κοντά να πέσω στη παγίδα του τι δεν πάει καλά,τα παρατήσαμε και αρχίσαμε ξανά τον Ιανουάριο...εντατικά ξανά με τεστ ωορρηξίας και περίοδο στις 1 Φλεβάρη άρχισα να ψάχνομαι τι δεν πάει καλά..όλες οι εξετάσεις μου βγήκαν καλές και είπαμε τον Φεβρουάριο να χαλαρώσουμε(θεωρητικά δεν κάναμε τίποτα τις γόνιμες μου μέρες λόγω διαφόρων τρεχαμάτων) αλλα τα σχέδια του Θεούλη ήταν άλλα....είχα καθυστερημένη ωορρηξία εκείνο το μήνα και στις 17 Μάρτη είχα ένα θετικό τεστ στα χέρια μου από το πουθενά!!αυτό που κατάλαβα τελικά είναι ότι το στρες σε αυτά τα πράγματα είναι ανασταλτικός παράγοντας...θέλει χαλαρά και ερχεται όταν δεν το περιμένεις!!

cloudy

cloudy
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
στους 9 με συνειδητη προσπαθεια και επαφες μερα παρα μερα μετα το τελος της περιοδου και μεχρι για πολλες μερες( ακανονιστοι κυκλοι οποτε δεν γνωριζα ωορρηξια)
Μολις εχθες το εμαθα Shocked

και φανταστειτε οτι περιμενα να αδιαθετησω για να κανω εξετασεις ορμονικες υπογονιμοτητας που μου εγραψε ενας γιατρος...αλλα δεν αδιαθετησα...

scfatsa

scfatsa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
και εμείς κορίτσια μόλις είπαμε αρχίζουμε και όποτε...3 φορές κάναμε και μία από τις τρεις μας βγήκε!αύριο μπαίνω στον 9το και περιμένουμε αντράκι!!! Πέραν προβλημάτων, όσο πιο χαλαρός είσαι έχω την αίσθηση τόσο πιο εύκολα!

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
scfatsa έγραψε:και εμείς κορίτσια μόλις είπαμε αρχίζουμε και όποτε...3 φορές κάναμε και μία από τις τρεις μας βγήκε!αύριο μπαίνω στον 9το και περιμένουμε αντράκι!!! Πέραν προβλημάτων, όσο πιο χαλαρός είσαι έχω την αίσθηση τόσο πιο εύκολα!

Κι εγώ έτσι λέω.
Ίδια περίπτωση είμαι.
Δεν πρόλαβα να χαρώ λίγο σεξάκι και τσουπ! έγκυος!

Μαμά2011


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Στον πέμπτο μήνα και χωρίς να υπολογίζω μέρες κλπ....
Και όχι με πολύ συχνές επαφές λόγω ταξιδιών του συζύγου.

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κι εγώ στον πρώτο αλλά δεν λεει κάτι αυτό. Είναι να σου τύχει !

Sofia2012

Sofia2012
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπέρα!!!! Στην πρώτη προσπάθεια στην δεύτερη μέρα (ετυχε να είναι η γόνιμη) αλλά είχαμε την ατυχία να το χάσουμε. Τώρα είμαι στην δεύτερη προσπάθεια και περιμένω τις ημέρες για την χοριακή!!! Καλή επιτυχία σε όλες και πολλά γερά μωράκια!!!

eirini.pav


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
olga86 έγραψε:μετα απο 8 βασανιστικους μηνες!!!!!!!

καθε μηνα ελενχα την ωορηξια με τεστ αλλα τπτ!!!εκανα σαλπιγγογραφια βγηκε τελεια και εμεινα τον ιδιο μηνα!στο τσακ γλιτωσε ο αντρας μου την εξεταση Laughing Laughing Laughing

Συγνωμη αλλα ποιος γιατρος σου ειπε να κανεις σαλπιγγογραφια στους 8 μηνες προσπαθειας και χωρις να εχει κανει πρωτα ο αντρας σου ενα σπερμοδιαγραμμα που ειναι το πιο ευκολο και πάντα ξεκιναμε απο εκει???ειναι δυνατον ??? και εισαι και 26-27???? και προσπαθουσατε 8 μηνες????? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil σοορρυ για την παρεμβαση αλλα εξοργιστηκα!! με το καλο το μωρακι σου!

Eurovlacha

Eurovlacha
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΣΤΟΝ 42ο ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙ.
ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΗΡΘΑΝ ΑΝΕΛΠΙΣΤΑ.

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Eurovlacha έγραψε:ΣΤΟΝ 42ο ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΠΑΙΔΙ.
ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΗΡΘΑΝ ΑΝΕΛΠΙΣΤΑ.

Πω πω! Ήρωες!
Να σας ζήσουν!

nikolas


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγώ έμεινα έγκυος με το πρώτο μήνα προσπαθειών και ας είμαι 35 χρονών. Τώρα αισίως μπήκα στον 4ο μήνα και είμαι πολύ χαρούμενη που όλα πάνε καλά στην εγκυμοσύνη μου.

ifi

ifi
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Στον 1ο μήνα οι προσπάθειες ήταν καθημερινές και εντατικές, το αποτέλεσμα αρνητικο. Κάπου εκει απογοητεύτηκα κ αρνηθηκα να προσπαθήσω δευτερη φορά στη σειρά.
Τον επόμενο μήνα με 2 επαφές πριν τις γόνιμες μέρες κ χωρίς να το περιμένω το τεστ ήταν θετικό.
Χαλάρωση χρειαζεται τελικά κορίτσια...

ioazon

ioazon
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ifi έγραψε:Στον 1ο μήνα οι προσπάθειες ήταν καθημερινές και εντατικές, το αποτέλεσμα αρνητικο. Κάπου εκει απογοητεύτηκα κ αρνηθηκα να προσπαθήσω δευτερη φορά στη σειρά.
Τον επόμενο μήνα με 2 επαφές πριν τις γόνιμες μέρες κ χωρίς να το περιμένω το τεστ ήταν θετικό.
Χαλάρωση χρειαζεται τελικά κορίτσια...

Αυτό το τελευταίο Wink

ELENI23


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΑ!ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΣΧΕΣΕΙΣ 2 ΑΡΡΑΒΩΝΑ ΚΑΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΓΑΜΟΥ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΤΟ "ΛΑΘΟΣ"ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝ ΣΤΑ ΣΧΕΔΙΑ ΜΑΣ!ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΧΕΔΙΑ Ο ΘΕΟΣ ΓΕΛΑΕΙ ΠΟΥ ΛΕΝΕ!!!ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΗΡΘΕ Ο ΕΡΩΤΑΣ ΜΟΥ!Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ!!!!!!!!! ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΑ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ.ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΟΣΟ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΚΙΑ ΝΑ ΖΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΑΥΜΑ. Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 5 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις