Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
77 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 77 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

fotini80

fotini80
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΕΜΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΓΙΑ 9 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ.Η 2η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΗΡΘΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 6 ΜΗΝΕΣ .ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΤΕ.ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΜΕΤΑ ΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ.

tinkerbellini

tinkerbellini
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αχ! κοριτσια τι ωραια μηνυματακια συμπαραστασης ειναι αυτα... Ευχαριστουμε Very Happy εγω προχτες αδιαθετησα αλλα δεν πειραζει.. απο 1/2 που αρχιζουν οι γονιμες θα του δωσουμε να καταλαβει ΣΕ ΠΟΙΟ ΜΗΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΩΝ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ??? - Σελίδα 4 215994

mariatsak


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
εδώ και 2 μήνες ξεκινήσαμε αλλά στην ουσία έμεινα στο 1ο μήνα...

michelle-isidor

michelle-isidor
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
εγω εμεινα εγκυος μετα απο περιπου 1 χρονο προσπαθειων...!!!
γιατι και εγω εχω πολυκυστικες και ΚΑΘΟΛΟΥ σταθερο κυκλο...!!!
η γιατρος μου μου ελεγε οτι μετα απο ενα χρονο θα το κοιταξουμε για καποια θεραπεια,οπου και καναμε(με ciclacur και utrogestan...)σταματησαμε να κοιταμε και ποτε ηταν οι γονιμες μερες και τσουπ...εμεινα εγκυος!!
δε το ειχα παρει χαμπαρει και για 2 μηνες!!!(λογο μη σταθερου κυκλου!!!)
πανω απ'ολα ΔΕ θελει ανχος!!!!!

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορίτσια καλημέρα σας θα μοιραστώ την δική μου ιστορία όσο πιο σύντομα μπορώ . Να ξεκινήσω λέγοντας ότι όταν ήμουν 20 χρόνων σε μια επίσκεψη ρουτίνας για Παπ κλπ μου ανακοίνωσαν ότι αν ποτέ θελησω να κάνω παιδι θα το κάνω μόνο με έξω σωματική λόγο σοβαρής μορφής πολυκυστικων και οπίσθια κάμψη μήτρας . Εκλαιγα θυμάμαι ένα χρόνο και πέρασα πολλά στάδια γιατί δεν ήμουν ·· φυσιολογική ···· όταν γνώρισα τον άντρα μου στα 24 του είπα εξαρχής το θέμα για να έχει επιλογή αν δεν θέλει να συνεχίσουμε . Πραγματικά το αντιμετώπισε πολυ ώριμα και μου είπε ότι όταν έρθει η ώρα θα δούμε τι θα κάνουμε . Πραγματικά παντρευτηκαμε το 2005 Νοέμβρη και την προτοχρονια κάναμε έρωτα για πρώτη φορά ελεύθερα . Το αποτέλεσμα να μείνω έγκυος άμεσος με την πρώτη χωρίς ούτε μια αγωγή χωρίς φάρμακα χωρίς άγχος χωρίς τπτ.το μήνυμα μου απλά είναι μην μπαίνουμε σε διαδικασίες πρώτου δοκιμάσουμε.και μην κάνουμε την όμορφη αυτή διαδικασία μέσα το άγχος απ την αρχή.
Τώρα πια κοιτάζω τον γιοκα μου και ακόμα δεν το πιστεύω έχουν περάσει 7 χρόνια και τον κοιτάζω και κλαίω από αγάπη.
Εύχομαι να σου έρθει στην ζωή σου τόσα απλά και όμορφα

mama olympia!!!

mama olympia!!!
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπερα και απο μενα...εγω απο οκτωβρη ειχα αρχισει...οχι να το εχω στο μυαλο μου ..δεν θελει αγχος απλα ευχαριστηση..αχαχαχχα και τον φεβρουαριο εμεινα!!με το καλο!!!

afrodith_d


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalhspera koritsia!emeis eipame na xekinhsoume tis prospatheies perisu to noemvrio sta 30 egw efta xronia sxeshs leme tosa ginontai pame xalara kai opote tuxei..ee ton allo mhna hmoun eguos kai twra o giokas einai tesseramisi mhnwn kalo??oute na to xwnepsw den prolava oti prospathw se ose s prospathoun euxomai ta idia !

POLINA27

POLINA27
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κατευθειαν
ειπαμε δεν προσπαθουμε για παιδί και τσουπ να το
μάλλον όμως πιστευω πως φταίει ότι απλά δεν πίστευα ότι θα έμενα ποτέ έγκυος γιατί δεν ξερω πως μου είχε κολλησει ότι δεν μπορώ να κάνω παιδία..

https://www.facebook.com/polina.papastamatiou?ref=tn_tnmn

kostaslarissa

kostaslarissa
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ επιασα κατευθείαν.2 φορές εκανα ελεύθερα με τον άντρα μου και τις 2 φορές έγκυος.έχω έναν μπέμπη 5,5 μηνών και είμαι έγκυος στον 3ο μήνα...Με το καλό όσες προσπαθείτε για μωράκι!

BAFET


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
egw pote tha ginw mana? έγραψε:kalhspera koritsia,
diavasa th syzhthsh sas kai exw anameikta synaisthimata.
apo th mia agxothika otan diavaza oti mesa se 1-2 mhnes emeinan kapoia koritsia egyos kai apo thn allh phra kouragio otan kapoia alla koritsia emeinan mesa se 1 xrono peripou. elpizw na exw kai egw th xara na apoktisw to diko mou mwraki syntoma, an kai me to agxos pou exw kai me thn apelpisia pou me exei piasei xlwmo to vlepw Crying or Very sad

Μή φοβάσαι μέλλουσα μανούλα...και εγώ που είμαι 34 και με έχει πάρει απο κάτω για το πότε θα γίνω μάνα...Σου εύχομαι σύντομα με το νινι σου αγκαλιά...φιλιά

tonia_veri

tonia_veri
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Στην πρώτη αποτυχημένη εγκυμοσύνη μου έμεινα μετά από 1 χρόνο...Στην δεύτερη ξεκίνησα προσπάθειες Δεκέμβρη 2011 και τον Φλεβάρη του 2012 έμεινα έγκυος !!!
Έχω μια κορούλα 3,5 μηνών(ήρθε λίγο πρόωρα ).
Τώρα με την παρότρυνση του γυναικολόγου μου ξεκινάμε και πάλι προσπάθειες από το τέλος του μήνα .

BAFET


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Iokasti27 έγραψε:στο τριτο μήνα προσπαθειών ...καλή επιτυχια

Καλή επιτυχία Ιοκάστη μου και Κατερίνα μου...και εμείς στον 2ο μήνα προσπαθείών είμαστε...Με το καλό γρήγορα να γίνουμε ,με φουσκωμένες κοιλίτσες...!!!

BAFET


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
tonia_veri έγραψε:Στην πρώτη αποτυχημένη εγκυμοσύνη μου έμεινα μετά από 1 χρόνο...Στην δεύτερη ξεκίνησα προσπάθειες Δεκέμβρη 2011 και τον Φλεβάρη του 2012 έμεινα έγκυος !!!
Έχω μια κορούλα 3,5 μηνών(ήρθε λίγο πρόωρα ).
Τώρα με την παρότρυνση του γυναικολόγου μου ξεκινάμε και πάλι προσπάθειες από το τέλος του μήνα .

Τόνια μου να σου ζήσει...να είναι υγιής και καλότυχη η μπεμπούλα σου...!!

egw pote tha ginw mana?


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalhmera koritsia
opws exw grapsei ksana
prospathoume kai emeis arketo kairo alla tipota Crying or Very sad
ontws kapoia logia einai entharitika kai kapoia alla apogoiteutika. elpizoume na mas erthei kai emas syntoma.egw evgala gia deuteri fora vartholinio kai perimenw na anarosw.mwlis mporesw na kanw epafes tha to kinigisw akoma perissotero alla elpizw me ligotero agxos

βασω2


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα! εμεις κανανμε πανω απο ενα χρονο ελευθερα αλλα οπως ειπαν κ πιο πανω οχι με υπολογισμο γονιμων κ.τ.λ (βεβαια εγω καλου κακου δεν σηκωνομουν αμεσως απο το κρεβατι!). εμεινα γυρω στον εναμιση χρονο μετα κ απεβαλα πολυ νωρις. μετα απο αυτο εδειξαν οι εξετασεις ουρεοπλασμα εκανα θεραπεια κ μολις τελειωσε η θεραπεια κ μου ειπε ο γιατρος να κανουμε ξανα ελευθερα εμεινα αμεσως! στην ουσια 2 μηνες μετα την αποβολη εμαθα οτι ξανα ημουν εγκυος! ο γιατρος απορησε με το ποσο γρηγορα εμεινα την δευτερη φορα!

βασω2


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
siaki85 έγραψε:Στον 3ο μηνα. Ξεκινησαμε τελος Σεπτεμβριου κ εμεινα γυρω στα Χριστουγεννα με ΠΗΤ 17/9/12 (κ τοτε ηρθε). Πιστευω οτι ημουν τυχερη, δεν το περιμενα τοσο γρηγορα.
τα μωρακια μας ειναι γεννημενα την ιδια μερα κ χρονια! συγνωμη για το ασχετο!

Lamara

Lamara
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Στον 5ο κ με παρά πολύ μικρή προσπάθεια σε σχέση με τις άλλες φορές. cyclops Smile

βασω2


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
α! κ επειδη λεμε να αποβαλουμε το αγχος ξερω οτι παιζει πολυυυυυυυυ μεγαλο ρολο αλλα δυστυχως δυσκολα το διωχνεις εγω οταν εμεινα (μετα την αποβολη οπως ειπα πριν) ειχα αγχος φουλλλλλλλ εννοειται! καναμε πλεον μερα παραμερα κ εγω δεν σκεφτομουν τιποτε αλλο ακομα κ την ωρα της πραξης! κ τελικα ηρθε!!!!! τιποτα δεν ειναι στο χερι μας. οτι πει ο θεος.

egw pote tha ginw mana?


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
etsi akrivws einai opws ta les
oti thelei o theos
an einai na erthei tha erthei auto skeftwmai ton teleutaio kairo

loukia_84

loukia_84
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
το αγχος πραγματι ειναι δυσκολο να το αποβαλλεις..η χρυση τομη πιστευω ειναι στο να μη το αφησεις να σε κυριευσει..

klaramaria

klaramaria
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα κι απο εμένα κορίτσια! Λοιπόν εμείς ξεκινήσαμε τις προσπάθειες απο τον Ιούνιο και έμεινα το Σεπτέμβριο. Δυστυχώς όμως απέβαλα απο την αρχή, δε το είχα πάρει σχεδόν χαμπάρι .. Απλά είχα μια εβδομάδα καθυστέρηση. Τέλος πάντων τώρα έμεινα πάλι έγκυος και ελπίζω και εύχομαι να πανε όλα καλα. Ειμαι τώρα στην 6 εβδομαδα. Ουσιαστικά μας πήρε λοιπόν 1 εξαμηνακι Smile

egw pote tha ginw mana?


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
kalhmeraaaa
sou euxomai na pane ola kala kopelara mou,na exeis na ygiestato mwraki. apo oti exw katalavei apo th syzitisi mas o mesos oros einai 6 mhnes me 1 xrono.opote meta ton xrono tha arxisw na anisixw

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κι από εμένα! Εμείς μετά από ένα χρόνο προσπάθειας κάναμε απειρες εξετάσεις όπου βγήκαν όλες καλές ΑΛΛΑ μόλις άλλαξα γιατρό μου βρήκε ότι έχω HPV όπου έκανα λειζερ στο τράχυλο κ μετά από 6 μήνες που δεν έμενα πάλι εγκυος βρίκαμε ότι είχα κ ένα πολύποδα..... μετά από αυτό μέσα σε 2 μήνες έμεινα εγκυος

egw pote tha ginw mana?


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ti einai to hpv?

MagdalineK


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
egw pote tha ginw mana? έγραψε:ti einai to hpv?
HPV einai to arxiko stadio karkinikon koitaron ston traxulo. Exou k to neo emvolio HPV pou ginete pleon se koritsakia prin xekinisoun tis epafes

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις