Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
99 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 99 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 41]

276ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 8:02 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
KRISTI 1 έγραψε:miaki θελεις να μου δωσεις παραπανω πληροφοριες?τι εννοεις οτι οι ζωικες τροφες δεν ειναι απαραιτητες?που κανουν κακο?

Kristi για να μην καταχραστούμε το χώρο εδώ, θα σου στείλω προσωπικό μήνυμα σύντομα, ίσως και κάποιο link αν σε ενδιαφέρει, για να σου λυθούν όποιες ακόμα απορίες πιθανόν έχεις κ να έχεις και τις πηγές.

277ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty . Πεμ Ιαν 17, 2013 8:05 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
οκ miaki σε ευχαριστω!θα περιμενω μηνυμα μα το λινκ η οτι αλλο πληροφοριες.

278ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 8:16 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
annamicha θα με βάλεις κι εμένα; Ξεκίνησα 1/1 με 62,5 και τώρα είμαι στα 61,1 (δεν ξέρω ποιό απ' τα δυο γράφεις Laughing )

279ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 8:19 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σορυ kristi αλλά τώρα μαγειρεύω και απλώνω πλυντήρια κα και τρέχω από δωμάτιο σε δωμάτιο. Θέλω λίγο να το ψάξω να μη σε ζαλίσω με λεπτομέρειες που δε με ρώτησες και τώρα δεν έχω την ηρεμία.

280ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 8:33 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κριστι μου μπορεις να διαβασεις βρε σε διαφορα site για ολα αυτα που λεει η Miaki αν σε ενδιαφερει να ενημερωθεις...εγω προσωπικα δν μπορω να μην τρωω ζωικα προιοντα και κρεας αν και σαν ιδεα ειναι ιδανικο, σαν πραξη δν παιζει να τα καταφερω...οποτε θα αρκεστω στην διαιτα ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 4872 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 4872

281ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 8:50 am

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αχ κοριτσια μου αχ

αυτο το τσιμπολογιμα με τον χαλβα με αποτελειωσε

εφαγα το μεσημερι μισο μπολακι(αυτο που ειναι για τα κορν φλεικς)
ψαροσουπα

και ηρθα και φουσκωσα και εγινα σαν ετοιμογεννη Rolling Eyes Rolling Eyes

δεν τρωω τιποτα τωρα ραμενο το στομα μου αν πεινασω που χλωμο το βλεπω μονο φρουτο η γαλα

και αυριο αποτοξινωση με γιαουρτι

αντε γιατι το παρακανα και τα εχω παρει στην κρανα με τον εαυτο μου εκει που τα χανω εκει θα τα ξαναπαιρνω μου φαινεται Twisted Evil

282ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 8:51 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
boubou έγραψε:Κριστι μου μπορεις να διαβασεις βρε σε διαφορα site για ολα αυτα που λεει η Miaki αν σε ενδιαφερει να ενημερωθεις...εγω προσωπικα δν μπορω να μην τρωω ζωικα προιοντα και κρεας αν και σαν ιδεα ειναι ιδανικο, σαν πραξη δν παιζει να τα καταφερω...οποτε θα αρκεστω στην διαιτα ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 4872 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 4872

Εγώ φυσικά θα της απαντήσω, δεν εννοούσα το αντίθετο.

283ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty . Πεμ Ιαν 17, 2013 8:52 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
miaki δεν ειπα σημερα βρε να μου στειλεις.οποτε μπορεσεις αλλοιμονο.μπουμπου γιατι λες οτι ειναι το ιδανικο να μην τρωμε ζωικα?λες να γραψω στο google διαιτα βεγκαν για να τα διαβασω?

284ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 8:53 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:
και αυριο αποτοξινωση με γιαουρτι

αντε γιατι το παρακανα και τα εχω παρει στην κρανα με τον εαυτο μου εκει που τα χανω εκει θα τα ξαναπαιρνω μου φαινεται Twisted Evil

Εγώ θα έλεγα αύριο να συνεχίσεις κανονικά σα να μην έγινε τίποτα. Γιατί φοβάμαι μην κάνεις νηστεία και μετά πεινάς και τρως ό,τι βρεις.

285ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 8:56 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλε την Κριστι την ξερω γι αυτο της το ειπα αυτο!! Για πιο γρηγορα!! Wink Wink Φυσικα και να της πεις κι εσυ οποτε μπορεις!!!δν πιστευω να με παρεξηγησες!!!
Εχω διαβασει πολλα κι εγω πανω στο θεμα κατα καιρους και συμφωνω μαζι σου, αλλα αν δν σταματησει ο αντρας μου το κρεας, εγω δν μπορω δν εχω τοσο δυνατη θεληση..και δν παιζει να γινει αυτο, μιας και τα φαγητα που δν εχουν κρεας με το ζορι τα τρωει..

286ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 8:58 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ έγραψε:αχ κοριτσια μου αχ

αυτο το τσιμπολογιμα με τον χαλβα με αποτελειωσε

εφαγα το μεσημερι μισο μπολακι(αυτο που ειναι για τα κορν φλεικς)
ψαροσουπα

και ηρθα και φουσκωσα και εγινα σαν ετοιμογεννη Rolling Eyes Rolling Eyes

δεν τρωω τιποτα τωρα ραμενο το στομα μου αν πεινασω που χλωμο το βλεπω μονο φρουτο η γαλα

και αυριο αποτοξινωση με γιαουρτι

αντε γιατι το παρακανα και τα εχω παρει στην κρανα με τον εαυτο μου εκει που τα χανω εκει θα τα ξαναπαιρνω μου φαινεται Twisted Evil

προσπαθησε να τρως τακτικα γευματακια μικρα ολη μερα για να σε κρατανε να μην πεινας...και να τρως οσο γινεται περισσοτερο υγιηνα ωστε να μην καταναλωνεις πολλες θερμιδες απο τα γευματακια!! μην τρως μονο ενα πραγμα δν θα το ακολουθησεις!!να τρως απ ολα!!!

287ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty . Πεμ Ιαν 17, 2013 8:59 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω παλι αυτο που εχω ακουσει απο γιατρο ειναι να μην τρωμε κρεας απο ζωα μεγαλυτερα σε ογκο απο μας.μπουμπου εσυ τι εχεις ακουσει για το κρεας καλε?ελα πες μου εσυ που με ξερεις Razz

288ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 9:02 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
για το κρεας συγκεκριμενα δν ξερω...αλλα πχ εχω διαβασει οτι το γαλα που ολοι λενε να πινουμε για το ασβεστιο εχει μια αλλη ουσια που δν θυμαμαι τωρα που εμποδιζει την απορροφηση του κι ας εχει...και προτιναν διαφορα χορτοφαγικα που ειχαν ασβεστιο και το επαιρνες κανονικα..παει καιρος που το εχω διαβασει και δν θυμαμαι!! Embarassed Embarassed και γενικα δν μου αρεσει βρε παιδι μου , αν δεις ντοκιμαντερ πως γινονται τα κρεατικα που τρωμε..με πιανει η καρδια μου... γι αυτο θα ηθελα να τα κοψω περισσοτερο...αλλα δν το χω!!! Rolling Eyes Rolling Eyes

289ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 9:04 am

????????


Επισκέπτης
Ρε κορίτσια τι νούμερα διαβάζω, 50,52,60,63..... ούτο στο δημοτικό να ήμουν, γιατί τόσο ημουν τότε!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Αντε να μαζεύονται και άλλες με 90+
ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 328109 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 328109 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 328109 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 328109

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

290ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 9:05 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
boubou έγραψε:καλε την Κριστι την ξερω γι αυτο της το ειπα αυτο!! Για πιο γρηγορα!! Wink Wink Φυσικα και να της πεις κι εσυ οποτε μπορεις!!!δν πιστευω να με παρεξηγησες!!!
Εχω διαβασει πολλα κι εγω πανω στο θεμα κατα καιρους και συμφωνω μαζι σου, αλλα αν δν σταματησει ο αντρας μου το κρεας, εγω δν μπορω δν εχω τοσο δυνατη θεληση..και δν παιζει να γινει αυτο, μιας και τα φαγητα που δν εχουν κρεας με το ζορι τα τρωει..

Προς Θεού, καθόλου δε σε παρεξήγησα, αλλά όταν το έγραψες αυτό ξανακοίταξα το μήνυμά μου και μου φάνηκε λίγο σα να λέω ότι δεν έχω το χρόνο και σα να την γειώνω. Ε και το είπα για να μην παρεξηγηθώ Very Happy

Χαχα έπρεπε να με δεις το Σάββατο που είχε έρθει ένας φίλος του δικού μου και εκείνοι έτρωγαν μπριτζόλες κι εγώ μανιταρόσουπα Laughing Στο τέλος εκείνοι είχαν σκάσει κι εγώ συνέχιζα με βίγκαν νάτσος.

291ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 9:29 am

????????


Επισκέπτης
Miaki έγραψε:Λίγη προσοχή στο τί λέμε όταν δεν έχουμε διαβάσει δε βλάπτει, γιατί αλλιώς μπορεί να κλείσουμε την πόρτα σε άτομα που μπορεί και να ωφεληθούν απ' τη διατροφή που διαφωνείς άνω κάτω και πλαγίως. Όχι ότι ο σκοπός μου είναι να ανοίξω καμιά πόρτα, αλλά δεν καταλαβαίνω τον τόνο προς μια διατροφή που εγώ παραδέχομαι, όταν από τη μεριά μου δεν κάνω το ίδιο προς τη διατροφή που παραδέχεται κάποιος άλλος.

Και να διαφωνείς, το σώμα σου έχει τον τελευταίο λόγο. Υπάρχουν άπειρα παραδείγματα βίγκαν, χορτοφάγων και ειδικά ωμοφάγων που όχι απλά δεν τους λείπει τίποτα αλλά γιατρεύτηκαν κι από χιλιάδες αρρώστιες. Υπήρξε γυναίκα που με τη διατροφή αυτή έχει λάβει διάφορες τιμιτικές διακρίσεις όπως το βραβείο "Νίκη επι του καρκίνου" για τις πολλές ζωές που έσωσε ή για το έργο της στο χώρο της νεότητας και αναγέννησης των κυττάρων. Υπάρχουν βίγκαν αθλητές, μωρά που γεννήθηκαν και μεγάλωσαν έτσι και είναι πιο ανεπτυγμένα από τα συνομήλικά τους. Το θέμα το έχω ψάξει πολύ, δεν αποφάσισα να με κάνω πειραματόζωο ξαφνικά. Και φυσικά δεν αποκλείω τροφές, επειδή πολύ απλά, οι ζωικές τροφές δεν τρέφουν. Και ξέρω καλά ότι οι γιατροί που θα ρωτήσουν αν είσαι χορτοφάγος για να επιβεβαιώσουν ότι δεν τρέφεσαι σωστά (που ποτέ δε μου έχει συμβεί, δεν ξέρω που τους βρήκες) είναι οι γιατροί αυτοί που θα εμπιστευτείς με κλειστά μάτια. Υπάρχουν κι άλλοι γιατροί που όχι μόνο υποστηρίζουν τη χορτοφαγία αλλά είναι και οι ίδιοι χορτοφάγοι, όπως για παράδειγμα ο Δημήτρης Γρηγοράκης που είναι και γνωστός από τα media (είχα κι άλλα παραδείγματα, αλλά επειδή είναι γνωστός).
Αυτός έχει γράψει κι ένα βιβλιαράκι που λέγεται "τροφές που σας κάνουν να χάνετε βάρος". Απλά σου εξηγεί τί να κάνεις και αναφέρεται και στο γιατί, αλλά δεν τα εξηγεί επιστημονικά. Το κοιτάζει από την άποψη της δίαιτας (σαν πρόεδρος της ελληνικής διατροφολογικής εταιρίας που είναι) και προσπαθεί να το κάνει εύπεπτο. Αλλά αυτό είναι στο θέμα του καθενός να το ψάξει. Αν κανείς καταλάβει με αυτά που τρώει τί ακριβώς κάνει στον οργανισμό του και γιατί, τότε δεν μένει σε κλισέ του τύπου 'παν μέτρον άριστον', 'αποκλεισμούς' κα τέτοια. Το μέτρο είναι για τους μέτριους και το σώμα μου δεν το έχω για μέτριες τροφές. Ούτε και η χορτοφαγία είναι αποκλεισμός. Αν το είχες ψάξει θα ήξερες πόση αυθονία τροφών υπάρχουν σε μια vegan διατροφή. Έχω κάνει πρόγραμμα μέχρι και τον Μάρτιο με διαφορετικά τρόφιμα κάθε μέρα. Κι εκεί σταμάτησα γιατί κουράστηκα να γράφω και χάθηκα στην πληθώρα συνταγών που υπάρχουν. Από τότε που ξεκίνησα, έχω φτιάξει πράγματα που ποτέ δεν τα έφτιαξα ως κρεοφάγος.

Φυσικά αυτός είναι ο δρόμος που έχω επιλέξει εγώ. Εδώ δεν είμαι για να να τον υποστηρίξω ούτε να τον διαδώσω, απλά είμαι για την καθημερινή υποστήριξη. Ούτε είπα σε κανέναν τί κακό που κάνει που τρώει αυτό ή εκείνο. Μέσα στα πλαίσια της συζήτησης φυσικά, ο καθένας θα πει την άποψή του, όπως πχ αν πω ότι τρώω λίπη ή πάστες εννοείται ότι θα μου πείτε ότι δεν κάνω καλά. Ο καθένας όμως είναι αποκλειστικά υπεύθυνος για τη δική του διατροφή και το πώς συμπεριφέρεται στο σώμα του. Απλά ένιωσα την ανάγκη να εξηγηθώ χωρίς κοκκινάδια και κεφαλαία, όχι επειδή δεν μπορώ να υποστηρίξω τις γνώσεις που έχω, αλλά επειδή είμαστε εντελώς offtopic κι εδώ είμαστε για το "συνέχισε" κι όχι για το αντίθετο.

πρωτη φορα στο φορουμ δεχομαι τετοια επικριτικη σταση επειδη ειπα μια γνωμη σε ενα θεμα που τοσες μερες το αντιμετωπιζουν οι μανουλες με χιουμορ--- συγνωμη κοπελα μου δεν ηθελα να σου θιξω τη διατροφη κατα κανενα λογο, προς θεου!

ναι δεν εχω διαβασει επι του θεματος, δεν ισχυριστηκα ποτε το αντιθετο, απλα παρεθεσα τη δικη μου αποψη με βαση τα δικα μου βιωματα και τους δικους μου πααααρα πολλους γιατρους και κακως ειρωνευτηκες περι αυτου .....

παρ ολα αυτα δεν ειχα καμια διαθεση να φιλονικησω ουτε περιμενα οτι θα ανοιξει δικανικος λογος επειδη ειπα οτι εγω διαφωνω και οτι μου εχουν κρουσει τον κωδωνα οι επιστημονες που εγω γνωριζω

το ολο κειμενο σου εχει τοσες μα τοσες ειρωνειες που ειλικρινα μου χαλασες τη διαθεση ...... ειλικρινα δλδ στο λεω!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την arco iris στις Πεμ Ιαν 17, 2013 10:17 am, 1 φορά

292ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 9:31 am

toutounaki

toutounaki
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αχ ... η πρώτη εγκυμοσύνη μου αφησε 18 κιλάaffraid

και η δευτερη 6

Συνολο 24 affraidaffraid

κι από 53 ειμαι τωρα 78! SadSadSad

Ζητείται ελπις!!!Embarassed

293ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 9:37 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε βρε ας μη χαλασουμε το κλιμα του θεματος επειδη απλα δν συμφωνουμε σε καποια πραγματα κριμα ειναι!!!!

κι εγω τον Τσαρλι τον ταιζα ωμα, και δεχτηκα επικριτικα σχολια και απο κτηνιατρους και απο τον υπολοιπο κοσμο, αλλα επειδη ηξερα οτι αυτο που εκανα ηταν το σωστο για το σκυλι μου , ε, απλα δν εδινα βαση και συνεχισα!! καπως ετσι ειναι και αυτο!! ο καθενας κανει τις επιλογες του και ειναι υπευθυνος για αυτες στα παντα, ακομη και στο φαγητο! γιατι πρεπει να συμφωνησουμε ολοι!? δν υπαρχει παντα μονο ενα σωστο....

μη χαλασουμε το θεματακι!! πλιζζζζζζζ!!

294ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 9:38 am

????????


Επισκέπτης
μα εγω ξεκινησα να μπω να διαβασω μπας και μαθω και τιποτα γι αυτη τη διατροφη που εχω και προβλημα.......και εκει που παω να διαβασω να ενημερωθω βλεπω ολο αυτο το μακρυναρι......μη βαρατε ρε παιδια !!!!!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

295ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 9:43 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ε βρε ποιος βαραει?? ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 35468

296ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 9:44 am

????????


Επισκέπτης
]quote="boubou"]ε βρε ποιος βαραει?? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] [/quote]

δε ξερω φιλεναδα σαν παρεισακτη ενιωσα

τελος παντων αν θελει ας μιλησει η κοπελα



]quote="DimiKgianni"]Ρε κορίτσια τι νούμερα διαβάζω, 50,52,60,63..... ούτο στο δημοτικό να ήμουν, γιατί τόσο ημουν τότε!!! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Αντε να μαζεύονται και άλλες με 90+



εγω εγω εγω!!!!!!!!!! και επισης αυτα που βλεπω ειναι κιλα τεταρτης δημοτικου! κουραγιο θα τις φτασουμε...........

297ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 9:52 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ισως να το ειδε οτι της επιτεθηκες επειδη ησουν πολυ απολιτη στο μηνυμα σου προς αυτη!! και να ηταν αμυνα αυτο!!
παντως νομιζω οτι παντα μαθαινουμε και κατι καινουριο και δν χρειαζεται να ειμαστε απολυτοι σε τιποτα απο αυτα που μαθαινουμε οσο ζουμε!!
ασε που πιστευω το οτι εγω λεμε τωρα αν γινω χορτοφαγος ΔΕΝ θα τα κανω ολα οσο σωστα χρειαζεται για να παιρνω ολα τα θρεπτικα συστατικα που χρειαζεται ο οργανισμος μου...και φανταζομαι οτι και οι περισσοτεροι, αρα ισως γι αυτο να ρωτανε οι γιατροι αν εισαι χορτοφαγος...
δν αρκει μονο να αποκλυουμε καποιες τροφες αλλα να βρισκουμε με ποιες αλλες πρεπει να τις αντικαταστησουμε για να διατηρηθουν οι ισορροπίες!

298ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 9:59 am

????????


Επισκέπτης
συγνωμη απο μεριας μου ο γραπτος λογος ειναι ξυλινος και πολλες φορες την εχουμε πατησει........

παντως οπως ειπα και οταν ανοιξε το θεμα, ουτε οι διαιτες, -κι ας εβαλα κι εγω μια το εγραψα οτι δεν ειναι αιντε τυφλοσουρτης- ουτε οι διατροφες ουτε τιποτα δεν ειναι , πως να το πω, απο εναν για ολους!

θελει πολλη προσοχη και το πιστευω και το εννοω, γιατι υπαρχουν ατομα που μπορει να βαλουν την υγεια τους σε κινδυνο μην ξεροντας επειδη ακολουθησαν κατι που το ειπε το κολληταρι της μενεγακη η η καθε αρκο ιρις μεσα σε ενα φορουμ

δεν το λεω για την κοπελα η οποια προφανως ειναι διαβασμενη και με πολλη προσοχη θα διαβασω οτι γραψει και θα φροντισω να ενημερωθω για το θεμα, μην γινει παλι παρεξηγηση

απλα πως να το πω πιο απλα, οριστε εγω! μου λενε τοσα χρονια για βετζετεριαν διατροφη και τελικα ΕΤΥΧΕ αυτο που εχω να ειναι τετοιο που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να ζησω χωρις κρεας.......μου το εχουν επιβαλλει 3 φορες τη βδομαδα κι επειδη δε μου αρεσει τρωω μια.....

καταλαβαινομαστε ελπιζω δε χρειαζεται να απλωσω μπουγαδα......

299ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 10:01 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σε καταλαβαινω απολυτα καλη μου!! εχω φιλη στη δικη σου την θεση απο θεμα υγειας και ξερω ακριβως την φαση!!
και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι δν ειναι ολα για ολους!!! Wink Wink

Αυτο το θεματακι ειναι μονο για ΕΜΨΥΧΩΣΗ για να συνεχιζουμε!!! ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 328109 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 328109 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 328109 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 328109 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 328109 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 328109

300ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 12 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 17, 2013 10:05 am

????????


Επισκέπτης
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 12 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις