Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
96 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 96 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 33 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 41]

601ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 4:46 am

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αντε κοριτσακια μου ετσι σας θελω!!!
Και εγω βρε κριστι μου 8 μιση μηνων ημουν 94 κιλα μετα σταμάτησα να ζηγιζομαι ... Εκλεινα αφτια και ματια στο γιατρο οταν ανεβαινα στη ζηγαρια...( ξεπέρασα τη κατοσταρα... Στανταρακι!)
Ξεκινησα το καλοκαίρι και έχασα τα μισά και τωρα μου έμειναν τα υπολοιπα ...

Μπουμπού μου σου ευχομαι να μην προλαβεις να τα χάσεις ολα και να ξαναφουσκωσεις...! Προσπάθησε τωρα με απλη διατροφή να χάσεις όσα μπορεις και μετα το νινι χάνεις τα υπολοιπα!... Για να μη σου πέσουν και πολλα!

602ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 4:48 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αντε βρε χαρα ποσα κιλα εισαι και δν χανεις με 1500?? εγω στα κιλα που ειμαι και με 1300και χανω!!! μη λιμοκτονήσουμε κιολας! Laughing Laughing

603ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 5:01 am

χαρα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
boubou έγραψε:αντε βρε χαρα ποσα κιλα εισαι και δν χανεις με 1500?? εγω στα κιλα που ειμαι και με 1300και χανω!!! μη λιμοκτονήσουμε κιολας! Laughing Laughing

μπουμπου μου ειμια 61,4 τη κυριακη και σημερα πηγα 61,7 κατι εγινε ενω λιμοκτονω αντι να χανω περνω Shocked Shocked τι να κανω δε ξερω να σας δωσω μια μου μερα να μου πειτε μηπως κανω κατι λαθος

το πρωι 1 φρυγανια με βουτυρο μαρμελαδα ολα λαιτ
1 καφε +2 κ.ζαχαρη
1 κριτσινι
2κ.σ μακαρονια ολικης αλεσεως με σαλτσα 1/2 φετα ψωμι
1/2 κομματι κεικ με αλευρι ολικης μαυρη ζαχαρη και λαιτ βουτυρο και 4πατατες φουρνου με 3κομματια λουκαν=σαλατα πρασινη μεχρι τις 8,3 το πολυ εχω φαει το τελευταιο γευμα και κοιμαμαι γυρω στις 12 τι κανω λαθος και κανω και 30 λεπτα γυμναστικη αν οχι καθε μερα μερα παρα μερα θα σκασω τωρα

604ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 6:35 am

PAMICHA

PAMICHA
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
κοριτσαρες χαιρεται. λοιπον ξανα βαζω ΣΤΟΧΟ να χασω 10 κιλα μεχρι τελος απριλη, θα τα καταφερω?? πρεπει να βαλω και την βερα μου και δεν μου κανει.

http://otanexoesena.blogspot.gr/

605ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty . Τρι Ιαν 29, 2013 7:01 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
φυσικα και θα τα καταφερεις!!να το βαλεις πεισμα και χωρις υπερβολες και στερησεις μια χαρα θα τα πας!καλη επιτυχια!!ουτε εμενα μου κανει η βερα..

606ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 7:27 am

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Α, καλα!! Η βέρα μου έχει κολλήσει στο δάχτυλο κ δεν βγαίνει με τίποτα!!Περιμένω να αδυνατίσω για να την βγάλω, τρομάρα μου!!!

Κορίτσια, τι τρώτε για απόγευμα εκτός από φρούτα?

607ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty . Τρι Ιαν 29, 2013 7:36 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εγω τρωω οτι περισσευει απο την φρουτοκρεμα της μικρης μου αλλα ετσι και αλλιως ποτε δεν ετρωγα κατι το απογευμα.τωρα τρωω αυτο ισα ισα να ενεργοποιω τον μεταβολισμο μου.ευσ μπορεις να τρως ενα κριτσινι η μια φρυγανια με μια φετα κασερι η λιγο βουτυρο.αν δεν θελεις φρουτο δλ.

608ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 7:45 am

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Εγώ έπινα καφέ ή κακάο με κουλουράκια(η γουρούνα-αυτά πληρώνω τώρα!!!!)

Φάγαμε σπανακόρυζο το μεσημέρι και πού να χορτάσω!!!

Εν τω μεταξύ ψάχνω στο ίντερνετ συνταγή για τούρτα γενεθλίων για τις και μου τρέχουν τα σάλια!!! Σκέφτομαι και τη σοκολατίνα που έχω στο ψυγείο μου!!!! Αλλά θα αντισταθώ!!!

609ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 7:46 am

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
...για τις κόρες μου...

610ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty . Τρι Ιαν 29, 2013 8:13 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
να αντισταθεις!καλε κ γω σπανακορυζο εφαγα!αλλα δεν πειναω τωρα.κατα τις 8.30 θα φαω λιγο σπανακορυζο με μια λεπτη φετα ψωμι.εγω καλυτερα να μην σου πω τι πληρωνω! Razz

611ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 9:48 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
χαρα έγραψε:
boubou έγραψε:αντε βρε χαρα ποσα κιλα εισαι και δν χανεις με 1500?? εγω στα κιλα που ειμαι και με 1300και χανω!!! μη λιμοκτονήσουμε κιολας! Laughing Laughing

μπουμπου μου ειμια 61,4 τη κυριακη και σημερα πηγα 61,7 κατι εγινε ενω λιμοκτονω αντι να χανω περνω Shocked Shocked τι να κανω δε ξερω να σας δωσω μια μου μερα να μου πειτε μηπως κανω κατι λαθος

το πρωι 1 φρυγανια με βουτυρο μαρμελαδα ολα λαιτ
1 καφε +2 κ.ζαχαρη
1 κριτσινι
2κ.σ μακαρονια ολικης αλεσεως με σαλτσα 1/2 φετα ψωμι
1/2 κομματι κεικ με αλευρι ολικης μαυρη ζαχαρη και λαιτ βουτυρο και 4πατατες φουρνου με 3κομματια λουκαν=σαλατα πρασινη μεχρι τις 8,3 το πολυ εχω φαει το τελευταιο γευμα και κοιμαμαι γυρω στις 12 τι κανω λαθος και κανω και 30 λεπτα γυμναστικη αν οχι καθε μερα μερα παρα μερα θα σκασω τωρα

αν τρως τοσο καθε μέρα, μηπως τρως πολύ λίγο και έχει μπλοκάρει ο μεταβολισμός γιατι θεωρεί ότι λιμοκτονείς.....μηπως να αυξήσεις λιγο αυτά που τρως να τον ξαναενεργοποιήσεις??
μετα το άλλο που μπορώ να σκεφτώ είναι να κοιτάξεις και τον θυρωειδη σου μηπως σε μπλοκάρει αυτός!!

612ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 10:04 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
reg reg έγραψε:Μετα απο 20 λεπτα tae bo εχω να δηλώσω αν και τρέμω ολοκληρη ειμαι καλα... Ειναι τελειο!αν και φενεται τοσο ευκολο μπροστά τους ειμαι τοσο ερασιτέχνης...5 βηματα και εχανα τα 3.

Laughing Laughing Laughing Γι' αυτό κι εγώ έκανα μόνο αυτό το βίντεο, γιατί πού να μαθαίνεις τώρα άλλα βήματα...

613ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 10:13 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
χαρα έγραψε:
boubou έγραψε:αντε βρε χαρα ποσα κιλα εισαι και δν χανεις με 1500?? εγω στα κιλα που ειμαι και με 1300και χανω!!! μη λιμοκτονήσουμε κιολας! Laughing Laughing

μπουμπου μου ειμια 61,4 τη κυριακη και σημερα πηγα 61,7 κατι εγινε ενω λιμοκτονω αντι να χανω περνω Shocked Shocked τι να κανω δε ξερω να σας δωσω μια μου μερα να μου πειτε μηπως κανω κατι λαθος

το πρωι 1 φρυγανια με βουτυρο μαρμελαδα ολα λαιτ
1 καφε +2 κ.ζαχαρη
1 κριτσινι
2κ.σ μακαρονια ολικης αλεσεως με σαλτσα 1/2 φετα ψωμι
1/2 κομματι κεικ με αλευρι ολικης μαυρη ζαχαρη και λαιτ βουτυρο και 4πατατες φουρνου με 3κομματια λουκαν=σαλατα πρασινη μεχρι τις 8,3 το πολυ εχω φαει το τελευταιο γευμα και κοιμαμαι γυρω στις 12 τι κανω λαθος και κανω και 30 λεπτα γυμναστικη αν οχι καθε μερα μερα παρα μερα θα σκασω τωρα

Στη θέση σου θα έκοβα τελείως το βούτυρο, θα άλλαζα τη ζάχαρη με στέβια και θα πρόσεχα το λάδι στη σάλτσα (μέχρι 2 κσ επιτρέπονται την ημέρα αν κάνεις δίαιτα!).
Στη θέση μου δε θα έτρωγα ούτε τα ζωικά (λουκάνικα και ό,τι έχει το κέικ), αλλά αυτή είμαι εγώ.

614ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 10:22 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ένα ένα τα θυμάμαι! Λοιπόν πήρα 200 γρ αλλά δεν το λέμε πουθενά (σσσ) είναι σα να μην έγινε! Θα προσπαθήσω να το μαζέψω τώρα.
Εσείς κορίτσια μια χαρά τα πάτε, βλέπω έχω επηρεάσει και κόσμο. Λοιπόν, έλα να με βαράτε όλες μαζί. Σας έχω βάλει να κάνετε taebo κι εγώ κάθομαι στην οθόνη όλη μέρα, ντροπή μου! Έχω δικαιολογία όμως, στο δωμάτιο που κάνω γυμναστική έχω απλωμένα και δεν έχω χώρο να απλωθώ Razz Razz Razz
Καλή αρχή και στις καινούργιες, όλες θα τα καταφέρουμε να τα χάσουμε, στο χέρι τους είναι;

615ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 12:42 pm

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Να υποθέσω όλες λείπετε γιατί έχετε πέσει με τα μούτρα στη γυμναστική Razz

Θα επιστρέψω αύριο με μεγαλύτερη ενέργεια (γιατί τώρα νυστάζω) και αμφίβολο βάρος. Καλή συνέχεια!

ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 850933

616ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty . Τρι Ιαν 29, 2013 12:50 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σκοτωνω ανθρωπο σημερα!με ξεπατωσε η μικρη ουτε κοιμηθηκε στις 8 που κοιμαται και ολο πανω μου ηθελε να ειναι!σημερα βρηκε που ξεραθηκα να κανω δουλειες και περιμενω και περιοδο!να φανταστειτε μολις τελειωσα το σφουγγαρισμα!αυτα που εκανα σημερα το taebo δεν φτουραει τιποτα!!ουφφ!!MIAKI να αφησεις γρηγορα πισω τα 200γρ απο κει που τα πηρες!

617ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 1:17 pm

χαρα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!


με το θυροειδη δεν εχω προβλημα ρχω κανει εξετασεις
θα το ξεκολησω αυριο θα παρω μια ωραια τουρτιτσα και θα τη φαω με την ησυχια μου να το χαρω κιολας Very Happy Very Happy Very Happy


μιακι εκανα και εγω ταεντο μια χαρα πολυ μου αρεσε πρωτη μερα 35 λεπτα αλλα εκανα και γιογκα ΤΗΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕς ΔΥΟ ΣΤΟ 20ΛΕΠΤΟ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΙΔΡΩΝΩ ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ

618ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 1:30 pm

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κορίτσιαααα ουυυ!!!
έχω μέρες να σας γράψω ... αλλά σας διαβάζω και χαίρομαι που συνεχίζει η ομάδα γερά!!!
Εχθές ο γιατρός με βρήκε ένα κιλό κάτω (μέσα σε 15 μέρες έφυγε ένα ολόκληρο κιλό) και βρήκαμε το μωρό 1κιλο.... με αποτέλεσμα να φάω τρελό δούλεμα ότι κ καλά ο μικρός με αφήνει ατάιστη χαχααχαχα
Μέχρι πριν λίγη ώρα ακολουθούσα πιστά το πρόγραμμα της δίαιτας αλλά δεν άντεξα κορίτσια....κτύπησα δυο σουβλάκια με καλαμάκι κοτόπουλο μούρλιαααααα

Εσείς μην με ακούτε...συνεχίστε γερά με τσαμπουκά την καλή διατροφή...εγώ είμαι κακή επιρροή

619ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 1:47 pm

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χαρα μιακι κριστι... Ολες μαζι για ταε μπο!
Σημερα έφτιαξα κατι σνακς απο καρύδι τελεια! Εφαγα μια γεμάτη χούφτα και τωρα που το έψαξα λιγο το καρύδι εχει λεει κοντα 500 θερμίδες τα 100 γραμμάρια... Θα τρελαθω!
Συν οτι είχαν λιγο μαυρη ζαχαρι συν το κουακερ... Κοιταξτε τωρα μια βλακεία!... Αν το ήξερα τουλάχιστον να ετρωγα μια κρεπα μαλιγοτερες θερμίδες θα έβγαινε !
Γκρρρρρρ τα νεύρα μου!

Μαμα του μπεμπι γιατι πουλάκι μου κανεις διαιτα εσυ έγκυος γυναικα; ( αν το εχεις γράψει κάπου ζητω συγνωμη δε το εχω δει...)
Μην μου πεις οτι θα κανεις και ταε μπο γιατι θα τρελαθω!

620ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 1:57 pm

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
reg reg έγραψε:Χαρα μιακι κριστι... Ολες μαζι για ταε μπο!
Σημερα έφτιαξα κατι σνακς απο καρύδι τελεια! Εφαγα μια γεμάτη χούφτα και τωρα που το έψαξα λιγο το καρύδι εχει λεει κοντα 500 θερμίδες τα 100 γραμμάρια... Θα τρελαθω!
Συν οτι είχαν λιγο μαυρη ζαχαρι συν το κουακερ... Κοιταξτε τωρα μια βλακεία!... Αν το ήξερα τουλάχιστον να ετρωγα μια κρεπα μαλιγοτερες θερμίδες θα έβγαινε !
Γκρρρρρρ τα νεύρα μου!

Μαμα του μπεμπι γιατι πουλάκι μου κανεις διαιτα εσυ έγκυος γυναικα; ( αν το εχεις γράψει κάπου ζητω συγνωμη δε το εχω δει...)
Μην μου πεις οτι θα κανεις και ταε μπο γιατι θα τρελαθω!

αχ θα σε κουφάνω τελείως...ετοιμάσου!
έκανα μέχρι πριν δυο βδομάδες .... μπαλέτο!!! και ήταν να ξεκινήσω και γυμναστική σε πισίνα για εγκύους!!!
είσαι καλά? έπεσες?χαχαχαχαχα
ο γιατρός όμως είδε παραπάνω αμνιακό απο αυτό που πρέπει και με έβαλε σε ταβανοθεραπεία χαχαχαχαχα
Λοιπόν και τώρα στο επίμαχο ερώτημα...γιατί κάνω δίαιτα! Δεν κάνω δίαιτα ακριβώς...διατροφή κάνω...! και το κάνω γιατί γενικώς είμαι λίγο βλαμμένη στο θέμα διατροφή...μπορεί μια ολόκληρη μέρα να ξεχάσω να φάω ή να βαριέμαι να αποφασίσω τι στο καλό θα φτιάξω και να μείνω νηστική και να μην το καταλάβω καν και την άλλη μέρα να φάω σαν βόδι (αν και τα βόδια τρώνε χορταράκι)...
επίσης πρέπει να συνηθίσει ο οργανισμός μου για να μην μου εμφανιστεί κανένα ζάχαρο μετά την εγκυμοσύνη ή τπτ κουλό! άσε που τώρα με την ταβανοθεραπεία οι κινήσεις μου είναι περιορισμένες "δωμάτιο-μπάνιο-σαλόνι-μπανιο-κουζίνα-μπάνιο"
και για να σε κουφάνω λίγο ακόμη...είμαι βοηθός διαιτολόγου ...τουλάχιστον έτσι λέει το απολυτήριο χαχαχαχα

621ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 2:10 pm

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλα δεν παίζεσαι! Καλα ολα τα καταλαβαινω ( σχεδον..) αλλα κανεις διαιτα εφόσον και αν καποια στιγμή ισως σου ανεβει το ζαχαρο;

Καλα και εγω ετσι ημουν 1 μερα δεν ετρωγα τιποτα σχεδον και την επομενη για 3 μερες!

Δηλαδη εσενα θα ρωτάμε αν θελουμε κατι... Σαν βοηθός διαιτολογου ξερεις πολλα παραπανω απο εμας... Ετοιμασου να κατεκλυστης απο μηνυματακια !!!

Σας καληνυχτιζω γιατι η κορη μου βηχη και μαλλον δεν θα κοιμηθουμε ουτε σημερα...

622ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 2:17 pm

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πρέπει να μάθω απο τώρα γιατί φοβάμαι στον θηλασμό θα κάνω ντου στα γλυκά! στην αρχή της εγκυμοσύνης ζούσα με κρεμ μπρουλέ (το τι δρομολόγια έκανε ο άντρας μου στο ζαχαροπλαστέιο....!) και μπισκότα κανέλας!
κόλλησε ο μεταβολισμός κόλλησαν όλα.

Αμέ ότι απορία έχετε να μου λέτε το έχουμε το άθλημα ακόμη Very Happy
Να δώσεις ένα φιλάκι στην μπουμπούκα σου και εύχομαι περαστικά!

623ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 2:37 pm

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας κοριτσάκια!! κριστι μου να κανεις γυμναστική όταν εισαι ξεκούραστη εννοειται!!οταν εχεις δουλειες, κανουν κι αυτες την ιδια δουλεια!!!

εγω γυρισα σπιτι 7το απογευμα με αυτα και με τα αλλα..εφαγα..κοιμηθηκα στις 9 , ξυπνησα στις 10,30 και λεω δν ριχνω λιγο γυμναστική? εκανα και γυμναστικη 45λεπτα.. και τωρα χαλαρώνω...το κακο ειναι οτι δν χώνεψα καλα το φαγητο αφου ξεραθηκα...και κοντεψε σε καποια φαση να μου βγει απο τη μυτη (σορυ για τις περιγραφες!!! )

πολυ γελαω παντως με τα μηνυματα σας!!!χιχιιχι

624ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 2:38 pm

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαρα έγραψε:
boubou έγραψε:αντε βρε χαρα ποσα κιλα εισαι και δν χανεις με 1500?? εγω στα κιλα που ειμαι και με 1300και χανω!!! μη λιμοκτονήσουμε κιολας! Laughing Laughing

μπουμπου μου ειμια 61,4 τη κυριακη και σημερα πηγα 61,7 κατι εγινε ενω λιμοκτονω αντι να χανω περνω Shocked Shocked τι να κανω δε ξερω να σας δωσω μια μου μερα να μου πειτε μηπως κανω κατι λαθος

το πρωι 1 φρυγανια με βουτυρο μαρμελαδα ολα λαιτ
1 καφε +2 κ.ζαχαρη
1 κριτσινι
2κ.σ μακαρονια ολικης αλεσεως με σαλτσα 1/2 φετα ψωμι
1/2 κομματι κεικ με αλευρι ολικης μαυρη ζαχαρη και λαιτ βουτυρο και 4πατατες φουρνου με 3κομματια λουκαν=σαλατα πρασινη μεχρι τις 8,3 το πολυ εχω φαει το τελευταιο γευμα και κοιμαμαι γυρω στις 12 τι κανω λαθος και κανω και 30 λεπτα γυμναστικη αν οχι καθε μερα μερα παρα μερα θα σκασω τωρα

Δεν ξερω, δεν ειμαι διαιτολογος, ενω ειναι μικρη ποσοτητα φαγητου εχω την αισθηση οτι ειναι αρκετοι οι υδατανθρακες φρυγανια, κριτσινι, μακαρονια, κεικ, πατατες..... Στο λεω γιατι εγω μπορω να ζησω με τοστ, κριτσινια, ψωμι, ντακους κλπ! Απο τοτε που περιορισα τους υδατανθρακες ειδα διαφορα... Μια διατολογος θα λυσει την απορια βεβαια!

625ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 25 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τρι Ιαν 29, 2013 9:53 pm

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΛΑΛΗΣΑΣΑ. ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΟΥΣ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ ΣΤΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΛΙΓΟ ΦΑΓΗΤΟ. ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΣΥΝΔΥΑΖΕΤΑΙ ΣΕ ΔΙΑΙΤΑ ΤΟ ΜΑΚΑΡΟΝΙ ΜΕ ΤΟ ΨΩΜΙ. ΒΑΛΕ ΠΡΩΤΕΙΝΗ. ΚΑΙ ΑΦΑΙΡΕΣΕ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ. ΠΧ ΠΡΩΙΝΟ 2-3 ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ΜΕ ΜΕΛΙ (ΟΧΙ ΒΟΥΤΥΡΟ ) Η ΤΑΧΙΝΙ. ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Η ΕΠΑΛΛΕΙΨΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΤΟ 1-1,5 κγ.
ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΦΡΟΥΤΟ, ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΡΩΤΕΙΝΗ (ΚΡΕΑΣ ΨΑΡΙ ΑΒΓΟ, ΛΕΥΚΟ ΚΡΕΑΣ, ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ ΑΝ ΝΗΣΤΕΥΕΙΣ Ή ΣΟΓΙΑ) ΜΕ ΣΑΛΑΤΑ , ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΜΙΑ ΜΠΑΡΑ ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΩΝ Ή ΦΡΟΥΤΟ, ΒΡΑΔΥ ΣΑΛΑΤΑ, Ή ΤΟ ΜΙΣΟ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΣΟΥ Ή ΓΙΑΟΥΡΤΙ, Η ΛΙΓΟ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΣΕΡΑΚΙ. ΠΡΟΤΙΜΗΣΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΥΔΑΤΑΝΘΡΑΚΕΣ ΣΕ ΦΥΣΙΚΗ ΜΟΡΦΗ ΟΧΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΜΕΝΟΥΣ. (ΔΗΛ ΑΠΟ ΦΡΟΥΤΑ ΚΑΙ ΛΑΧΑΝΙΚΑ)
ΚΑΙ 2 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΖΑΧΑΡΗ ΣΤΟΝ ΚΑΦΕ???? ΟΧΙ ΒΡΕ ΓΙΑΒΡΙ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΚΛΗΜΑ!

ΠΑΡΕΠΙΠΤΟΝΤΩΣ, ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΞΑΝΑΓΥΡΙΖΩ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ. ΑΝ ΚΑΙ ΕΤΡΩΓΑ ΠΟΛΛΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ , ΓΥΡΟΥΣ ΚΛΠ ΛΟΓΩ ΟΛΩΝ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΤΡΕΞΙΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΕΜΕΙΝΑ ΜΟΝΟ ΣΤΑ 88 ΚΙΛΑ ΔΗΛ ΜΙΣΟ ΚΙΛΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ . ΟΠΟΤΕ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ 30/1 ΔΗΛ ΞΑΝΑ ΤΑ ΚΕΦΑΛΙΑ ΜΕΣΑ. ΚΑΙ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΘΑΡΑ ΠΡΩΤΕΙΝΙΚΗ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ 5-1-5, ΔΗΛ 5 ΜΕΡΕΣ ΠΡΩΤΕΙΝΙΚΗ, ΜΙΑ ΜΕΡΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑ 5 ΠΡΩΤΕΙΝΙΚΗ. ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΟΥ ΖΥΓΙΖΟΜΑΙ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΒΓΕΙ



Έχει επεξεργασθεί από τον/την elenidek στις Τρι Ιαν 29, 2013 11:02 pm, 1 φορά

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 25 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 33 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις