Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
38 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 38 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 41]

676ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τετ Ιαν 30, 2013 10:27 am

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
σε θαυμαζω που το ψαχνεις τοσο κ ξερεις τι κανεις.
οι περισσοτεροι το κανουν απο μοδα. θελω να σε ρωτησω εαν καποια στιγμη τα παιδια σου θελησουν κατι που εσυ δεν τρως θα νιωθεις οκ με αυτο;;;
πραγματικα απο οσα ξερω ψαχνετε απο αλλου οσα δεν τρωτε αρα θελει κ φαντασια το θεμα χεχεχε

Miaki έγραψε:
reg reg έγραψε:Μιακι μου να ρωτησω κατι άσχετο; Αλλος ο βιγκαν και αλλος ο χορτοφαγος;δεν ειναι το ίδιο;

Χορτοφάγος είναι αυτός που δεν τρώει κρέας (αλλά τρώει τυρί, γάλα, κα). Και νομίζει ότι κάτι κάνει-τεσπα.

Βίγκαν είναι αυτός που δεν τρώει κρέας και λοιπά ζωικά προϊόντα.

Υπάρχουν δυο λόγοι για μια τέτια απόφαση. Για την υγεία σου ή για λόγους συμπόνιας προς τα πλάσματα που τα μεταχειρίζονται το λιγότερο βάναυσα μέχρι να τα σκοτώσου -επίσης βάναυσα (όχι ότι για μένα έχει διαφορά). Εγώ το έκανα για την υγεία μου, για να αποκτήσω ενέργεια και να αδυνατίσω. Ψάχνοντας όμως τα της υγείας, κατάλαβα κι ότι δεν έχω το δικαίωμα της επιλογής όταν αυτή η 'επιλογή' παίζει με τη ζωή μιας άλλης ψυχής. Και κατάλαβα ότι αν κάνω το καλό για μένα, θα είναι και για το κοινό καλό. Κι αυτό απαντάει στο ερώτημα αν θα δώσω στα παιδιά μου. Δε θα ήθελα να ταϊσω το μικρό μου, στερώντας τη ζωή από κάποιο άλλο μικρό πλάσμα. Δε θέλω να του μάθω ότι είναι οκ αυτό. Και δε θεωρώ ότι ένας άνθρωπος που κάνει οποιαδήποτε χορτοφαγική διατροφή βγάζει από τη διατροφή του κάποια ομάδα τροφίμων. Η χορτοφαγία (με την ευρεία έννοια) δεν είναι μονοφαγία, είναι αυτό που γεννηθήκαμε για να τρώμε. Η βίγκαν διατροφή δε στερείται τίποτα απολύτως.

Στις περισσότερες των περιπτώσεων φτιάχνω το ίδιο φαγητό και για τους δυο γιατί η ελληνική κουζίνα είναι κατά ένα μεγάλο μέρος χορτοφαγική (φακές, φασολάδα, φασολάκια, ρύζι, μακαρόνια, πατάτες κλπ κλπ). Κάποιες φορές τρώει κι απ' τα δικά μου παρόλο που είναι δύσκολος στο φαγητό και κρεοφάγος. Αλλες φορές όμως φτιάχνω διαφορετικά γιατί εκείνος με βοηθάει στις δουλειές και εγώ κάνω μαγείρεμα και σίδερο που δε θέλει ούτε να τα αγγίξει, οπότε του φτιάχνω το δικό του αλλά και το δικό μου γιατί έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με θέματα υγείας και πια σ' αυτά τα πράγματα δεν κάνω σκόντο.

Μια σελίδα από την οποία έχω πάρει πολλά μενού είναι αυτή:
http://365vegandays.wordpress.com/
Μια συνταγή για κάθε μέρα του χρόνου Wink

677ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τετ Ιαν 30, 2013 10:35 am

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αχ πολυ χαρηκα σε οοοοολες απαντησα!
θα τα πουμε αυριο καλουλες μου γτ βλεπω τον αντρα μου να μου φερνει τπτ στο κεφαλι χαχαχαχαχα

678ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τετ Ιαν 30, 2013 11:03 am

χαρα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
μαμα του μπεμπη σ ευχαριστουμε πολυ

εχω διαβασει οτι δε κανει συνεχεια να τρως ας πουμε βραστα και ψητα χρειαζετε να τρως και το τηγανητο σου βεβαια σε νορμαλ καταστασεις και οχι καθε μερα γιατι αλλιως κολλαει ο οργανισμος ειναι αληθεια???

καλο βραδυ κι απο μενα

679ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τετ Ιαν 30, 2013 11:09 am

χαρα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλε κοριτσια να ρωτησω κατι οφ τοπικ???

κατω απο το ονομα μου γραφει αριθμος μηνυματων οκ το καταλαβα αυτο αυτα points τι ακριβως ειναι γιατι μπερδευτικα ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 328109

680ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τετ Ιαν 30, 2013 12:02 pm

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
mama_t_mpempi έγραψε:σε θαυμαζω που το ψαχνεις τοσο κ ξερεις τι κανεις.
οι περισσοτεροι το κανουν απο μοδα. θελω να σε ρωτησω εαν καποια στιγμη τα παιδια σου θελησουν κατι που εσυ δεν τρως θα νιωθεις οκ με αυτο;;;
πραγματικα απο οσα ξερω ψαχνετε απο αλλου οσα δεν τρωτε αρα θελει κ φαντασια το θεμα χεχεχε

Μη με θαυμάζεις, όσο ζω μαθαίνω. Κάποια στιγμή πίστευα στη φρουτοφαγία. Ανακάλεσα όμως. Φαντασία δεν ξέρω αν θέλει η διατροφή. Δόξα τω θεώ υπάρχουν τόσες μα τόσες συνταγές στο νετ! Αν όμως σε ενδιαφέρει η υγεία άσχετα με το αν είσαι κρεοφάγος, βίγκαν ή ωμοφάγος, μπορείς να το ψάξεις. Για παράδειγμα αυτό που είπα με τον λιναρόσπορο ισχύει για τα ω3, αλλά αν ο λιναρόσπορος δεν είναι τριμμένος δεν απορροφάς τίποτα, οπότε δε μου χρησιμεύει το να ξέρω ότι έχει ω3, εμένα με ενδιαφέρει να ξέρω ότι θα πάρω ω3. Ο κάθε διατροφολόγος επίσης λέει τα δικά του όπως είπε μια κοπέλα, το θέμα είναι να μου λύνονται απορίες, να μου εξηγούνται πράγματα, να έχει λογική για μένα και να βλέπω αποτελέσματα σε μεγάλη μερίδα ανθρώπων.

Κοίτα, θα στο πω όπως το βλέπω τώρα που δεν είμαι μαμά κι όλα είναι όμορφα και ιδανικά στο μυαλό μου Laughing
Όταν θα κάνω παιδιά θα θέλω να είναι βίγκαν όχι επειδή θα είναι δικά ΜΟΥ παιδιά, κτήμα μου, αλλά επειδή θα θέλω το καλύτερο γι' αυτά. Αν θελήσουν να δοκιμάσουν και το άλλο μπορούν φυσικά (όπως θα το κάνω κι εγώ. Αν πεθυμήσω κάτι δεν αποκλείω να φάω κάποια στιγμή). Αλλά αν είναι μικρά θα κοιτάξω να τους εξηγήσω τί σημαίνει αυτό, όσο πιο ήπια μπορώ για την ηλικία τους (ούτε σε ίνες θα αναφερθώ ούτε σε σφαγεία!!). Θα τους εξηγήσω τα υπέρ και τα κατά. Όλοι έχουμε το δικαίωμα να αποφασίζουμε για μας. Αν τώρα το κάνουν όχι για δοκιμή αλλά για πάντα, ας το κάνουν όποτε θα μπορέσουν να αποφασίσουν γι' αυτά, δηλαδή εγώ θα μαγειρεύω αυτά που πιστεύω μέσα στο σπίτι. Κανείς δεν ταϊζει το παιδί του γαριδάκια επειδή έτσι αποφάσισε στα 10 του.

Αν τώρα το κάνουν για να μην αισθάνονται ότι διαφέρουν πχ στα goodies με τους φίλους τους (όπως έκαναν παλιότερα τσιγάρο για να μην τους κοροϊδέψουν) θα το δεχτώ γιατί έχει το δικαίωμα και το να θέλω το καλύτερο γι' αυτά δεν έχει να κάνει μόνο με τη διατροφή, αλλά και με άλλα πράγματα. Ωστόσο και πάλι θα του υπενθυμίσω ότι είναι κρίμα να βάζουν στην άκρη την υγεία τους για κάποια άτομα που τα σέβονται/αγαπούν τόσο ώστε να τα ειρωνευτούν για μια επιλογή που δεν καταλαβαίνουν και δεν τους αφορά. Θα το πω για να το πω και ξέρω ότι δε θα το ακολουθήσουν (γιατί η ωριμότητα δεν είναι στοιχείο ενός teenager-λογικά για τέτοιες ηλικίες θα μιλάμε αν πάνε στα goodies), αλλά τουλάχιστον θα ακούσουν και την άλλη πλευρά.

Τώρα αν αποφασίσουν συνειδητά να ακολουθήσουν για πάντα κρεοφαγική διατροφή, θα στεναχωρηθώ αλλά δε θα μπορώ να κάνω τίποτα. Ίσως νιώσουν τη διαφορά στο σώμα τους και επιστρέψουν, ίσως όχι.

Αυτό που θα με πικράνει και θα με νευριάσει πολύ είναι να ζηλέψει (ή να φάει) το παιδί μου σε πολύ πολύ μικρή ηλικία κάτι μη βίγκαν επειδή του το έδωσε κάποιος συγγενής ελαφρά τη καρδία. Του στυλ "έλα μωρέ, φάε ένα κοψίδι, να δούμε τί θα πάθεις που δε σ' αφήνει η μάνα σου!". Δηλαδή κάποιος να έχει βάλει χέρι στη διατροφή και διαπαιδαγώγισή του από αντίδραση στα δικά μου πιστεύω. Αυτό θα με εξοργίσει, όπως θα εξόργιζε κι εσάς αν κάποια γιαγιά έδινε στο 5μηνο παιδί σας σοκολάτες γιατί πιστεύει ότι έχει στερηθεί που δεν έχει μάθει τη γεύση της. Όχι μόνο επειδή δε θα σας σεβόταν έτσι και θα το περνούσε και στο παιδί αυτό, όχι μόνο επειδή θα το κακομάθαινε, αλλά κι επειδή θα έδινε κάτι στο παιδί που εσείς κρίνετε ότι του κάνει κακό.

Αυτά Smile



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Miaki στις Τετ Ιαν 30, 2013 3:05 pm, 3 φορές συνολικά

681ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Τετ Ιαν 30, 2013 12:02 pm

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Πάντως στα κατεβατά παίρνω βραβείο Rolling Eyes

682ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty . Πεμ Ιαν 31, 2013 12:03 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
λοιποοον!καψτε με στην πλατεια,κουρεψτε με και καντε με βολτα γυμνη στο χωριο με τα ξιγκια να κρεμονται,βαλτε μου ταμπελα στον λαιμο που να λεει ειμαι τοφαλος,και ολα αυτα γιατι χθες βραδυ επειδη θα πηγαιναμε σε κατι φιλους,για να μην πεσω με τα μουτρα στα μεζεδακια που θα ειχανε,εφαγα στο σπιτι μου μαρουλι με 4 κουταλιες φασολαδα.πηγαμε λοιπον και τσιμπησα λιγο απο τα πιο light και ηπια και 3 ποτηρια κρασι.μετα ομως που μπηκαμε στο αμαξι να φυγουμε λεω στον αντρα μου θελω πιτογυρο και γλυκο ΤΩΡΑ!με επιασε μια πεινα μα τι πεινα!περιμενω και περιοδο ετσι?πηρα τελικα μια πιτα αλαδωτη<αυτο με μαρανε> με κεμπαπ κοτοπουλο μεσα και πηρα μια καργιοκα extra large δλ σαν να ηταν 3 μαζι!!τα εφαγα και πηγα ησυχη ησυχη για υπνο...διαλεξτε πλατεια και ερχομαι..

683ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 1:08 am

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 654316 Καλημέρα σας!λοιπον μετα απο μια πολυ κουραστική μερα και βραδιά τωραβρησκωω λιγο χρονο να σας γράψω...
Λοιπον οπως σας ειπα εχθες ειχε η κορη μου γεννεθλια και ήρθαν κάποιοι φιλοι της απο την γειτονιά εκανα διαφορα για τα παιδακια , ηταν και κανα δυο μεγάλοι(·τα γεννεθλια τα ειχαμε κανει το Δεκέμβριο μαζι με το γιο μου) καταρχήν να ξεκαθαρίσω οτι δεν εφαγα τιποτα... Οσο και να ηθελα να πεσω με τα μουτρα!

Οντως μιακι χαράς στο κουραγιο σου και για τη διατροφή σου αλλα και για τα κατεβατα που γράφεις... Και εγω δεν τρελαινομαι για το κρέας αλλα το θελω που και που ,μαγειρεμενο υγιεινά βεβαια... Οσο για τα κατεβατα εγω ειμαι απο Κινητο τις περισσότερες φορες( σιγα μην με αφήσει το καμάρι μου να κάτσω σε υπολογιστή...)τωρα όση ωρα γράφω εκανα μασκακι στη κορη μου ( εχει βροχητιδα) το πρωινο της ,έστρωσα το κρεβατι και κυνηγαω και το μωρο που σκαρφαλώνει στους καναπεδες. Οποτε δύσκολα τα κατεβατα απο εμενα και αν τελικα ειναι κατεβατο θα το γράφω τουλάχιστον 1 ωρα...χαχαχαχα!

Χαρα εισαι πολυ γλυκο κορίτσι , και εχεις πολυ όμορφη οικογενεια..και αν ειναι και πρόσφατες οι φωτογραφίες εισαι μια χαρα! Ουτε διαιτα θελεις ουτε τιποτα ...αντε λιγο γυμναστικη που ούτως η άλλως κακο δεν κανει...


Μαμα του μπεμπη εισαι ο άνθρωπος μας ... Εδω θα μείνεις... Να μη σου πω οτι θα σου δώσουμε το κλειδί της πόλης... Η αν θες απλα και ταπεινά ενα άγαλμα να σε προσκυναμε... Κάπου διάβασα για καποια διατροφη... και εγω θελω! Τι πρεπει να σου στειλω;

Κριστι στην πυρά στη πυρά με τις ξενερωτες!!!!
Χαχαχαχα εχω πεθάνει στο γελιο με την περιγραφή σου!
Τα εφαγες;;; Ναι ... Τα ευχαριστηθηκες;;;; Ναι ... Ε, λοιπον καλα τα εκανες! Απλα πρόσεξε σημερα λιγο καλυτερα τη διατροφη σου... Προσπάθησε να φας πιο ελαφρια αποτι συνήθως.... Και εγω μη φοβάσαι παρότι προσεχω 100 γραμμάρια απο την τριτη μια τα χανω μια τα παιρνω... Οποτε και παλι μαζι θα ήμαστε...


Ουουφ μετα απο τοση ωρα επιτελουσ τα έγραψα ολα...


Α και οποιο αλλο κορίτσι θέλει να γινουμε φιλοι στο φεισμπουκ ας μου στείλει μηνυμα ...φιλια!!!

684ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 1:20 am

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Κρίστι να κάψουν και μενα μαζι??????? χθές ολη μερα ημουν βραχος στη διαιτα. το πρωι τα αβγουλακια μου το μεσημερι τη κοτοσαλατα μου και το βραδυ με επιασε μια πεινα....... τι πεινα..... ειχα φτιαξει φασολαδα για σημερα για να φαει η οικογενεια και εβγαλα λιγο και εφαγα. να τονισω οτι βρισκομαι σε πρωτεινικη διαιτα και οτι τα οσπρια απαγορευονται. θα τα φαω οταν την 6η μερα κανω διαλειμμα απο τις πρωτεινες!!!!!

685ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 1:29 am

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
αν είναι να γίνει ολοκαύτωμα παρακαλώ και εμένα να με κάψετε που εχθές γύρισα στις παλιές κακές συνήθειες και την έβγαλα μόνο με πρωινό όλη μέρα και το βράδυ με 4μανταρίνια! Δάσκαλε που δίδασκες!
στείλτε μου βάρος,ηλικία,ύψος (το πραγματικό ε όχι της Σκλεναρίκοβα) τι είδος δουλειάς κάνετε (αν κάθεστε σε ένα γραφείο ή αν τρέχετε πανικόβλητες όλη την ώρα), αν έχετε παιδάκια (αυτό θα έιναι υπέρ σας ειδικά αν τρέχετε όλη την ώρα να τα πιάσετε) και αν κάνετε κάποιο άλλο είδος άθλησης για να σας πω πόσες χρειάζεται ο οργανισμός σας κανονικά για να συντηρηθεί κ πόσες για να χάσετε!

Καλημέρα είπα? ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ
ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 536304 είμαι σε πολύ καλή διάθεση σήμερα...θα φάω κοτόπουλο που υπεραγαπάω χαχαχαχα

686ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 1:52 am

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 215994
mama_t_mpempi έγραψε:αν είναι να γίνει ολοκαύτωμα παρακαλώ και εμένα να με κάψετε που εχθές γύρισα στις παλιές κακές συνήθειες και την έβγαλα μόνο με πρωινό όλη μέρα και το βράδυ με 4μανταρίνια! Δάσκαλε που δίδασκες!
στείλτε μου βάρος,ηλικία,ύψος (το πραγματικό ε όχι της Σκλεναρίκοβα) τι είδος δουλειάς κάνετε (αν κάθεστε σε ένα γραφείο ή αν τρέχετε πανικόβλητες όλη την ώρα), αν έχετε παιδάκια (αυτό θα έιναι υπέρ σας ειδικά αν τρέχετε όλη την ώρα να τα πιάσετε) και αν κάνετε κάποιο άλλο είδος άθλησης για να σας πω πόσες χρειάζεται ο οργανισμός σας κανονικά για να συντηρηθεί κ πόσες για να χάσετε!

Καλημέρα είπα? ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ
ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 536304 είμαι σε πολύ καλή διάθεση σήμερα...θα φάω κοτόπουλο που υπεραγαπάω χαχαχαχα



Λοιπον 76 κιλα 1,75 υψος και κάθομαι Σπιτι με ενα μπομπιρα... Αυτα!

687ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 1:58 am

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
1,65 88 κιλα και εχω 8ωρο σε γραφειο + δουλειες μετα στο σπιτι + εναν 2χρονο μπομπιρα

688ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 2:07 am

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσάκια μου καλά σας στέλνω με πμ.
πωπω reg reg τι ύψος είναι αυτό μάνα μουυυυυ χαχαχαχαχα

και επειδή χρωστάω πληροφορίες για την μαύρη σοκολάτα....

"10 συναρπαστικοί λόγοι για ν προτιμήσετε την μαυρη σοκολάτα.

Πόσο γλυκία ειναι η σοκολάτα, μια αμαρτία που όλοι μας έχουμε γευτεί. Μελέτες δείχνουν ότι καταναλώνοντας μικρές ποσότητες μαύρης σοκολάτας όχι μόνο μπορεί να είναι καλό για την καρδιά σας, αλλά μπορεί επίσης να άρει τη διάθεσή σας, να σας βοηθήσει να ζήσετε και περισσότερο.

Δεν χρειάζεται να νιώθετε ενοχές αν καταναλώνετε 1 ή 2 κομματάκια μαυρής σοκολάτας την εβδομάδα. Οι τελευταίες έρευνες δείχνουν ότι καταναλώνοντας σοκολάτα, και ειδικότερα μαύρη σοκολάτα που ειναι πλούσια σε αντιοξειδωτικά έχετε οφέλη στην υγεία σας γιαυτό και μπήκε στην λίστα με τα υπερτρόφιμα( superfoods). Ο λόγος που έχει τόσα οφέλη είναι οτι είναι πλούσια σε φλαβονοειδή, τα οποία είναι φυσικές ουσίες που βρίσκονται στα φυτά και δίνουν μεγάλη ώθηση στην αντιοξειδωτική δράση για σας. Προτιμήστε σοκολάτα με τουλάχιστον 65% κακάο μιας και η γαλακτος περιέχει μεγαλύτερη ποσότητα ζάχαρης αλλα όχι πανω απο 30-50γραμμάρια την εβδομάδα γιατί δεν παύει ακόμα και η μαύρη σοκολάτα να έχει αρκετές θερμίδες.
Καταπολεμά τις ελεύθερες ρίζες. Οι επιστήμονες πιστεύουν πως όταν καταναλώνουμε φυτικές τροφές (σκούρα σοκολάτα που προέρχεται απο το φυτό κακαο) τα φλαβονοείδη και τα αντιοξειδωτικά που περιέχουν θα περάσουν σε εμάς. Τα αντιοξειδωτικά προστατεύουν τα κύτταρα μας από βλάβες που προκαλούνται από τις ελεύθερες ρίζες, οι οποίες είναι ασταθή μόρια οξυγόνου και είναι υπεύθυνα για τη γήρανση και ορισμένες ασθένειες.
Προστατεύει απο τις καρδιακές παθήσεις. Το πιο τεκμηριωμένο όφελος της κατανάλωσης μαύρης σοκολάτας είναι ο ρόλος της στην πρόληψη των καρδιακών παθήσεων.Βρετανοί ερευνητές ανέλυσαν επτά μελέτες για τη σοκολάτα και την καρδιαγγειακή υγεία. Συμμετείχαν περισσότεροι από 114.000 άνθρωποι στις Ηνωμένες Πολιτείες, τη Γερμανία, την Ιαπωνία, τις Κάτω Χώρες, τη Σουηδία και συμπερασματικά άνθρωποι που έτρωγαν περισσότερο σοκολάτα μείωσαν σημαντικά τον κίνδυνο για καρδιακές παθήσεις. Ερευνητές κατέληξαν στο συμπέρασμα ότι οι άνθρωποι που έτρωγαν τπερισσότερο σοκολάτα κάθε εβδομάδα είχαν 37 τοις εκατό χαμηλότερο κίνδυνο από οποιαδήποτε καρδιακή νόσο σε σύγκριση με όσους έτρωγαν τα λιγότερα ποσά από μαύρη σοκολάτα.
Μειώνει το ρίσκο καρδιακού επεισοδίου.Μια πρόσφατη μελέτη από Σουηδούς ερευνητές διαπίστωσαν ότι οι γυναίκες που έτρωγαν μεγάλες ποσότητες σοκολάτας – περίπου δύο σοκολάτες την εβδομάδα – είχαν 20 τοις εκατό χαμηλότερο κίνδυνο εγκεφαλικού επεισοδίου. Σε μια παρόμοια μελέτη, Βρετανοί ερευνητές επίσης διαπίστωσαν ότι οι άνθρωποι που έτρωγαν περισσότερη σοκολάτα είχαν 30 τοις εκατό λιγότερες πιθανότητες να υποστούν εγκεφαλικό επεισόδιο. Ωστόσο, οι ερευνητές χρειάζονται περισσότερη μελέτη για να καθορίσουν το ακριβες ποσό και το είδος των φλαβονοειδών που χρειάζεται για να να ελαττώσει τον κίνδυνο εγκεφαλικού επεισοδίου.
Αυξάνει την καλή χοληστερόλη. Η μαύρη σοκολάτα περιέχει βούτυρο κακάο το οποίο περιέχει ελαϊκό οξύ, το οποίο είναι ένα μονοακόρεστο λίπος – το ίδιο λίπος βρίσκεται στο ελαιόλαδο. Οι επιστήμονες πιστεύουν ότι αυτή η μονοακόρεστη ουσία μπορεί να αυξήσει πραγματικά την HDL σας, ή καλή, χοληστερίνη. Ωστόσο, πολλές από τις μελέτες για τη σοκολάτα και την καλή χοληστερόλη είναι βραχυπρόθεσμες, και για αυτό μπορεί να είναι πρόωρο να πούμε ότι η σοκολάτα όδηγει σίγουρα στην αύξηση της καλής χοληστερίνης.
Μειώνει την αρτηριακή πίεση. Μια γερμανική μελέτη σε περίπου 19.000 άτομα βρήκε ότι η κατανάλωση σοκολάτας μπορεί να βοηθήσει στην μείωση της αρτηριακής πίεσης, και με τη σειρά του, κίνδυνο καρδιαγγειακής νόσου. Μια ευρέως διαδεδομένη ανάλυση πολλών μελετών σχετικά με το θέμα διεξήχθη από Αυστραλούς ερευνητές διαπίστωσαν επίσης περιορισμένη αλλά αισθητά οφέλη της αρτηριακής πίεσης από την κατανάλωση των υπερτροφών. Και πάλι, πολύ λίγες μελέτες εντοπίσαν το ακριβές ποσό της μαύρης σοκολάτας ή τα φλαβονοειδή που απαιτούνται για να πάρει αυτό το αποτέλεσμα, και χρειάζεται περισσότερη μελέτη.
Βελτιώνει την όραση. Η μαύρη σοκολάτα μπορεί να έχει κάτι κοινό με τα καρότα: Ερευνητές από το Πανεπιστήμιο του Reading στην Αγγλία δοκίμασαν την όραση 30 υγιών ενηλίκων, 18 έως 25 ετών, αφού είχαν καταναλώσει λευκή και μαύρη σοκολάτα. Οι ενήλικες απέδωσαν καλύτερα στα τεστ όρασης μετά την κατανάλωση της μαύρης σοκολάτας. Ο λόγος θα μπορούσε να είναι ότι οι φλαβανόλες στη σκούρα σοκολάτα, οι οποίες βελτιώνουν τη ροή του αίματος προς τον εγκέφαλο και προς τον αμφιβληστροειδή, καθώς η λευκή σοκολάτα δεν έχει σχεδόν την ίδια ποσότητα φλαβανολών όσο η σκούρα σοκολάτα.
Ανεβάζει την διάθεση. Όχι, δεν είναι η φαντασία σας!! Κάποια έρευνα υποστηρίζει την ιδέα ότι η σοκολάτα μπορεί πραγματικά να ενισχύσει τη διάθεσή σας. Είναι τα λιπαρά οξέα που οφείλονται γιαυτό, η μαύρη σοκολάτα περιέχει δύο κορεσμένα λιπαρά οξέα – παλμιτικό και στεατικό οξύ. Η θεωρία είναι ότι η σοκολάτα διεγείρει το νευρικό σύστημα στις περιοχές του εγκεφάλου που σχετίζονται με την ευχαρίστηση και την ανταμοιβή.
Βοηθά στην πρόληψη του καρκίνου. Απόδειξη ότι η μαύρη σοκολάτα μπορεί να διαδραματίσει έναν ρόλο στην πρόληψη του καρκίνου είναι περιορισμένη αλλά αυξανόμενη. Μερικές προκαταρκτικές μελέτες σε τρεις ηπείρους – την Ευρώπη, την Ασία και τη Βόρεια Αμερική – έχουν δείξει ότι οι άνθρωποι που τρώνε πολλά φλαβονοειδή ή πολύ πλούσια σε αντιοξειδωτικά τρόφιμα αναπτύσσουν καρκίνου λιγότερο από ό, τι εκείνοι που δεν τα καταναλώνουν. Από τα πολλά φλαβονοειδή στη σοκολάτα, δύο συγκεκριμένα, επικατεχίνη και κερσετίνη, πιστεύεται ότι είναι υπεύθυνη για τις ιδιότητες κατά του καρκίνου.
Μπορεί να σας βοηθήσει να ζήσετε περισσότερο. Αν τα άλλα οφέλη δεν ήταν αρκετά, μια μελέτη στο πανεπιστήμιο του Χαρβαρντ,διαπίστωσε ότι μία ή δύο δόσεις μαύρης σοκολάτας την εβδομάδα θα μπορούσε ακόμη και να σας βοηθήσει να ζήσετε περισσότερο. Στη μελέτη, οι ερευνητές συνέκριναν άνδρες που έτρωγαν σοκολάτα με εκείνους που δεν κατανάλωναν και διαπίστωσαν ότι η πρώτη ομάδα έζησε ένα χρόνο περισσότερο. Περισσότερη έρευνα εξακολουθεί να διεξάγεται για τον προσδιορισμό το ρόλο που παίζει η σοκολάτα στη μακροζωία."
πηγή http://diatrofikaisoma.gr

689ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 2:11 am

????????


Επισκέπτης
mama_t_mpempi έγραψε:αν είναι να γίνει ολοκαύτωμα παρακαλώ και εμένα να με κάψετε που εχθές γύρισα στις παλιές κακές συνήθειες και την έβγαλα μόνο με πρωινό όλη μέρα και το βράδυ με 4μανταρίνια! Δάσκαλε που δίδασκες!
στείλτε μου βάρος,ηλικία,ύψος (το πραγματικό ε όχι της Σκλεναρίκοβα) τι είδος δουλειάς κάνετε (αν κάθεστε σε ένα γραφείο ή αν τρέχετε πανικόβλητες όλη την ώρα), αν έχετε παιδάκια (αυτό θα έιναι υπέρ σας ειδικά αν τρέχετε όλη την ώρα να τα πιάσετε) και αν κάνετε κάποιο άλλο είδος άθλησης για να σας πω πόσες χρειάζεται ο οργανισμός σας κανονικά για να συντηρηθεί κ πόσες για να χάσετε!

Καλημέρα είπα? ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑ
ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 536304 είμαι σε πολύ καλή διάθεση σήμερα...θα φάω κοτόπουλο που υπεραγαπάω χαχαχαχα

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ
ΥΨΟΣ 1,64 και ΒΑΡΟΣ 64 δουλεια γραφειου καθιστική και σπιτι 2 ζουζουνια και τρώω τα πάντα και ότι αφήνουν τα ζουζουνια και ότι δεν τρώνε τα ζουζουνια

690ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty . Πεμ Ιαν 31, 2013 2:43 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμα του μπεμπη εγω ειμαι 1.78 και 91 κιλα.τα κιλα μου ειναι ομοιομορφα.κανω 10 λεπτα ποδηλατο σπιτι και θα ξεκινησω και 15 λεπτα taebo.την ιδια μερα και τα 2.δεν ξερω ομως αν θα προλαβαινω καθε μερα.και μια ερωτηση,το λιπος απο την κοιλια πως φευγει?

691ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 2:55 am

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
KRISTI 1 έγραψε:μαμα του μπεμπη εγω ειμαι 1.78 και 91 κιλα.τα κιλα μου ειναι ομοιομορφα.κανω 10 λεπτα ποδηλατο σπιτι και θα ξεκινησω και 15 λεπτα taebo.την ιδια μερα και τα 2.δεν ξερω ομως αν θα προλαβαινω καθε μερα.και μια ερωτηση,το λιπος απο την κοιλια πως φευγει?

λοιπόν εσύ μου μένεις τώρα και νομίζω έστειλα σε όλες πμ!!!
σου απαντάω εδώ για το λίπος της κοιλιάς .... ΑΕΡΌΒΙΑ άσκηση! είτε αυτό λέγεται χορός είτε λέγεται περπάτημα όπως και να το μεταφράζει ο καθένας! Πέρα απτους κοιλιακούς που είναι για να σφίξουμε θέλει και ασκήσεις που καις!
ξεκινάω το πμ σου λοιπόοοοον!!!(τώρα που έχω ελεύθερο χρόνο ότι θέλετε κάνω χαχαχαχα φροντίστε να τα χάσετε πριν γεννήσω γιατί μετά θα τρέχω και δε θα φτάνω χααχαχαχα)

692ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 2:57 am

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
την ηλικία σου δεν εντοπίζω πουθενά!!! στείλε να ξέρω γιατί παίζει ρόλο...όσο μεγαλώνουμε έχουμε μικρότερη ανάγκη σε θερμίδες... γιαυτό θα ακούσετε πολλές φορές να λένε "αν τρως έτσι όπως τρώς τώρα μετά τα 25 θα δεις πως θα γίνεις..."

693ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty . Πεμ Ιαν 31, 2013 3:00 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α ναι σορυ!ειμαι 31 μισο.

694ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 3:39 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ΚRISTI Laughing Ωραία τα λες! Λοιπόν, θα σου πούμε πλατεία και θα πάμε για...καφεδάκι. Ακούς εκεί για κάψιμο! Αν θες κάψιμο πάμε για χορό! Very Happy

reg reg Θα προσπαθήσω να το διορθώσω αυτό με τα κατεβατά, είναι κουραστικό, το ξέρω.

Μαμά του μπέμπη μπράβο σου που βοηθάς εθελοντικά τόσες κοπέλες! Γι' αυτό μ' αρέσει αυτό το φόρουμ, είναι πιο ανθρώπινο!

ΥΓ Σήμερα τα ίδια κιλά. Δεν παραπονιέμαι καθόλου Smile

695ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty . Πεμ Ιαν 31, 2013 3:50 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ααααα εχω αφεση αμαρτιων απο μιακι χαχαχχα!τι καλη που εισαι!εμενα παντως μαρεσουν τα κατεβατα σου!και μαλλον η reg εννοουσε οχι να μν γραφεις κατεβατα αλλα οτι δεν μπορει και δεν προλαβαινει να κανει και αυτη το ιδιο.οποτε συνεχισε Very Happy

696ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 4:00 am

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μιάκι έχω πάρει πολύ βοήθεια...οπότε πρέπει να δώσω κιόλας !!!

Κάθε μέρα ζυγίζεσαι???

697ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 4:07 am

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οχι, οχι μιακι συνεχισε . Αυτο που λεει η Κριστι εχει απολυτο δικιο ! Μακάρι να ειχα περισσοτερο χρονο και θα ειχατε βαρεθεί να με βλέπετε! Αν και στο κατω- κατω και εγω πολλες φορες κατεβατα γραφω( ασχετος αν τα γράφω πανω απο μια ωρα.... χαχαχαχα)
Ούτως η άλλως αυτα που γράφεις είτε συμφωνούμε είτε οχι ειναι πολυ ενδιαφέροντα...
Και καθολου κουραστικά! Και στη τελική οποίος κουράζεται δεν τα διαβάζει...

698ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 4:31 am

χαρα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημερα στα ομορφα κοριτσια μου
τι κανετε???
εγω σημερα απο τις 8,3 μεχρι τωρα εκανα δουλειες τα ειδα ολα και τωρα ειπα να κανω απο το πρωι δυστυχως δεν εχω φαει μονο 2 αυγα βραστα πριν λιγο τι αλλο
μιακι και μενα μ αρεσουν τα κατεβατα σου

συνονοματι σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια μπορει να φαινομαι μια χαρα αλλα επειδη εχω μαθεια να ειναι στα απο 50-54 κιλα αυτα τα 61 μου καθονται στο λαιμο ασε που η φωτο ειναι υπερ μου εχω μπουτακια ποπουλη κοιλιτσα αυτα πρεπει αν στρωσουν οπωσδηποτε για να νιωθω εγω καλα και κανενας αλλος

μαμα του μπεμπη το taebo ανηκει στην αεροβια γυμναστικη??? και εγω εχω θεμα στη κοιλια με λιπος

699ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 4:36 am

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλέ έχω ξεχάσει να συστηθώ!
Ραμόνα με λένε!!!
άσχετο αλλά με ρωτήσατε αρκετά κοριτσάκια χαχαχαχα Very Happy
απότι θυμάμαι το ταε μπο είναι δυναμικό και ανήκει στα αερόβια...!
αχ κορίτσια βλέπω στην Μενεγάκη που κάνουν μασάζ τώρα και έχω λιώσειιιιιιιιιιιι

700ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 4:46 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι μαμά του μπέμπη, κάθε μέρα ζυγίζομαι!

Στέλνω ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 417472 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 417472 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 417472 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 417472 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 417472 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 417472 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 417472 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 417472 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 417472 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 28 417472 προς όλες τις κατευθύνσεις. Με έχετε κάνει και χαζογελάω Embarassed Embarassed Very Happy

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις