Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
38 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 38 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 37 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 41]

826ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty . Κυρ Φεβ 03, 2013 2:46 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α ξεχασα!και την πεμπτη εκανα κραιπαλη!!χααχαχαα!κ γω αυτο θα κανω!εφαγα οτι εφαγα και οτι φαω σημερα,και θα συνεχισω να προσεχω σαν να μην εγινε τιποτα.

827ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Κυρ Φεβ 03, 2013 5:14 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
KRISTI 1 έγραψε:καλημερα!μιακι εγω τωρα δλ που αρχισα να πινω γαλα με δημητριακα το πρωι να το κοψω λες?καπου σε ενα αρθρο ομοιοπαθητικης ειχα διαβαει κ γω οτι το γαλα τρεφει τον καρκινο..η μαμα μου που εχει ταση οστεοπορωσης τι να τρωει και τι να αποφευγει?οταν λες σκουρα φυλλωδη λαχανικα εννοεις σπανακι?κια τα πληρη δημητριακα ποια ειναι?εσυ στο παιδι σου θα δωσεις γαλα οσο δεν καταλαβαινει ωστε να αποφασισει μονο του?

Το σπανάκι έχει και ασβέστιο και μαγνήσιο. Μπορείς εκτός από το γνωστό τρόπο να το βάλεις στο μπλέντερ με μια μπανανούλα, λίγο νερό και κάτι να το γλυκάνεις αν δε φτάνει η μπανάνα. Και να φτιάξεις ένα ωραίο σμούθι.

Εγώ το παιδί μου θα το θηλάσω όσο πιο πολύ μπορώ. Όταν απογαλακτιστεί δε θα χρειάζεται γάλα, αλλά αν το θέλει από συνήθεια μπορεί να πίνει γάλα από αμύγδαλα, κάσιους, σόγια, ρύζι και άλλες τέτοιες πηγές. Αργότερα μπορεί να αυτοκαταστραφεί αν θέλει μόνο του και να πιεί το γνωστό γάλα, εγώ δε θα το βοηθήσω.

Εσένα δεν μπορώ να σου πω να μην πίνεις γάλα, μπορώ να σου πω τί έμαθα εγώ για το γάλα. Και φυσικά τη μαμά σου δεν μπορούμε να την πείσουμε να τρώει ή να κάνει κάτι γιατί δεν ξέρουμε κατά πόσο θέλει να κάνει κάτι. Πχ και την καλύτερη διατροφή να έχει, για την οστεοπόρωση πρέπει να γυμνάζεται, ή τουλάχιστον να περπατάει συχνά και αρκετά.

Η μαμά μου παίρνει κάτι σκευάσματα για την οστεοπενία. Επίσης τα τελευταία χρόνια δε θυμάται πράγματα. Τη ρωτάς πώς φτιάχνει ένα φαγητό, δε θυμάται. Σε ρωτάει κάτι το πρωί και μέχρι το βράδυ σου έχει σπάσει τα νεύρα με την ίδια ερώτηση. Όχι για να περάσει το δικό της, αλλά επειδή δε θυμάται ότι στην έκανε. Δεν έχει άνοια ή κάτι τέτοιο, το κοίταξε. Αλλά τη βλέπω προς τα εκεί. Τη ρωτάω "σαλάτες τρως;" όχι. Περπατάς; όχι. Μπανάνες τρως; (που έχουν μαγνήσιο) ούτε. Πιστεύω ότι έχει έλλειψη μαγνησίου γιατί εκεί παραπέμπει και η έλλειψη μνήμης και τα προβλήματα στα οστά. Αλλά ξέρεις τί μου απάντησε όταν της είπα να τρώει μπανάνες; Ότι η γιατρός της έχει δώσει τα χαπάκια της οπότε δε χρειάζεται.

Το βασικό για μένα είναι ότι όταν ενδιαφέρεται ψάχνει. Αλλά μέχρι να φτάσουμε εκεί... Αρχικά πρέπει να δει ότι δεν είναι καλά να ξυπνάει και να πηγαίνει κουτσαίνοντας χωρίς προφανή λόγο, ούτε να σε ρωτάει πώς λένε το παιδάκι που κρατάς, 5 φορές την ημέρα επειδή όχι δε θυμάται τί της απάντησες, αλλά δε θυμάται καν ότι σε ρώτησε. Αν το δει αυτό, θα πρέπει μετά να θελήσει να κάνει κάτι γι' αυτό. Η μαμά μου ξέρεις τί λέει; "Τώρα εγώ τί τα θες, γεράματα, έτσι γίνεσαι στα γεράματα".
Στα 70 σου γίνεσαι έτσι; Δεν το δέχομαι ότι είναι φυσιολογικό. Γίνεσαι έτσι όταν παραιτείσαι απ' τη ζωή και για την ψυχική δύναμη που έχει ο καθένας δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Η ψυχική δύναμη της μάνας μου, η προσπάθεια που θέλει να καταβάλλει είναι μέχρι το φαρμακείο. Της είπε η γιατρός χαπάκια, τέλος. Ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. Κι αν πάθει κάτι σοβαρό ξέρεις τί θα λέει; "Γιατί να τύχει σε μένα".

Γι' αυτό δες πρώτα αν η μαμά σου ενδιαφέρεται. Γι' αυτό εξάλλου σου είπα ότι εγώ μπορώ να σου πω τί έχω μάθει για το γάλα. Αν σου κάνει εντύπωση η πληροφορία, ίσως θελήσεις να το ψάξεις και μόνη σου γιατί εγώ μπορεί να λέω και μπαρούφες. Το τί θα κάνεις έχει να κάνει με το τί είσαι έτοιμη να κάνεις, τί θες και τί κρίνεις τη δεδομένη στιγμή. Αν δεν έρχεται από μέσα σου και να το κόψεις το γάλα θα ξυπνάς και θα βρίζεις που σου είναι απαγορευμένο, μέχρι να βαρεθείς και να γυρίσεις στα παλιά. Προσωπικά δε θεωρώ ότι μου απαγορεύω τις τροφές που δεν τρώω γιατί όταν θα δω μια μπριτζόλα ξέρω τους λόγους που θα μου κάνει κακό.
Εχθές βγήκα με τους δικούς μου σε κουτούκι. Ο φίλος μου πήρε μπριτζόλα. Ο μπαμπάς μου μαγειρίτσα. Η μαμά μου παϊδάκια. Καμία σαλάτα στη μέση. Τυρί και πατάτες μόνο. Εγώ έφαγα χόρτα, πατάτες και ψωμί. Η μάνα μου με κυνηγούσε με τα παϊδάκια της. Έχει πρόβλημα με τα κόκκαλά της και κυνηγούσε κι εμένα με ένα παϊδάκι! Από αγάπη, δε λέω! Μέχρι και με το ζόρι μου έβαλε ένα κομμάτι πάνω στις πατάτες μου. Ησύχασε μόνο όταν της είπα ότι δεν αδυνάτισα με παϊδάκια (γιατί το έλεγε μόνη της ότι αδυνάτισα). Εννοείται ότι τα ραδίκια μου δεν μύριζαν πιο δελεαστικά από τις μπριτζόλες και την εποχή που έτρωγα κρέας έτρωγα όση μαγειρίτσα άντεχα μέχρι να βαρυστομαχιάσω, τόσο μου αρέσει. Αν ήταν απόφαση κάποιου άλλου, χθες θα είχα πάρει μαγειρίτσα δαγκωτό.

Edit: Πλήρη δημητριακά είναι το μαύρο ρύζι, τα μακαρόνια ολικής κλπ δηλαδή τα μη επεξεργασμένα.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Miaki στις Κυρ Φεβ 03, 2013 7:41 am, 3 φορές συνολικά

828ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Κυρ Φεβ 03, 2013 5:32 am

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
elenidek έγραψε:
nicole1981 έγραψε:Κορίτσια μου, μαστιγώστε με!!!

Καταβρόχθησα ένα κομμάτι(όχι πολύ μεγάλο) τούρτα σοκολάτα με καραμελωμένα φουντούκια...

Είχα πάει σε μια φίλη και με κέρασε
Δεν μπορούσα να αντισταθώ...


ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΜΑΣΤΙΓΩΣΩ! ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΦΑΓΕΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ! ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΩ ΚΑΜΙΑ ΜΠΟΥΚΙΤΣΑ. ΒΑΦΤΙΣΕ ΤΗΝ ΜΑΡΟΥΛΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ 2 ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΟΣΟΧΗ. (2 ΜΕΡΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΚΙΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΡΕΠΑΛΗ)

Aλήθεια? Δεν το ήξερα αυτό, αλλά με συμφέρει απίστευτα!! Οπότε, πρέπει να προσέξω αύριο και μεθαύριο,ε?? Οκ!!

829ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Κυρ Φεβ 03, 2013 9:04 am

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nicole1981 έγραψε:
elenidek έγραψε:
nicole1981 έγραψε:Κορίτσια μου, μαστιγώστε με!!!

Καταβρόχθησα ένα κομμάτι(όχι πολύ μεγάλο) τούρτα σοκολάτα με καραμελωμένα φουντούκια...

Είχα πάει σε μια φίλη και με κέρασε
Δεν μπορούσα να αντισταθώ...


ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΜΑΣΤΙΓΩΣΩ! ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΦΑΓΕΣ ΜΟΝΗ ΣΟΥ! ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΟΙΡΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΩ ΚΑΜΙΑ ΜΠΟΥΚΙΤΣΑ. ΒΑΦΤΙΣΕ ΤΗΝ ΜΑΡΟΥΛΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΙΣ 2 ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΟΣΟΧΗ. (2 ΜΕΡΕΣ ΘΕΛΟΥΝ ΤΑ ΚΙΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΡΕΠΑΛΗ)

Aλήθεια? Δεν το ήξερα αυτό, αλλά με συμφέρει απίστευτα!! Οπότε, πρέπει να προσέξω αύριο και μεθαύριο,ε?? Οκ!!
ανοίγει το στομάχι και ζητάει περισσότερη τροφή οπότε μετά είναι πιο εύκολο να κάνουμε ατασθαλίες χεχεε

830ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty . Κυρ Φεβ 03, 2013 11:49 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πηγα λοιπον στην ταβερνα που ειπα το πρωι..εκει που ετρωγα το ψαρακι μου στα καρβουνα και φουλ μαρουλι ξαφνικα μπαινουν στο στομα μου πατατες,καβουροσαλατα,καλοκυθακια,μπουγιουρντι,μισο μπιφτεκι,2 κομματια κοτοπουλο αλα κρεμ,1 κιλο κρασι και εννοειται στο τελος παγωτο!!μα σας λεω οτι δεν ξερω πως μπηκαν στο στομα μου καλε,γιατι δεν με πιστευετε??μπααα!!!αμ δεν ειναι μονο αυτο..πριν λιγο τσακισα μεγαλα ποπ κορν με γευση μπαρμπεκιου,2 τουιξ, και 1 σοκοφρετα..ουφφφ..το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ νιωθω οτι πρηστηκα απο το φαγητο!! Razz θελω και ζυγισμα την τριτη τρομαρα μου!!και ακομα περιμενω και περιοδο!

831ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Κυρ Φεβ 03, 2013 11:56 am

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
KRISTI 1 έγραψε:πηγα λοιπον στην ταβερνα που ειπα το πρωι..εκει που ετρωγα το ψαρακι μου στα καρβουνα και φουλ μαρουλι ξαφνικα μπαινουν στο στομα μου πατατες,καβουροσαλατα,καλοκυθακια,μπουγιουρντι,μισο μπιφτεκι,2 κομματια κοτοπουλο αλα κρεμ,1 κιλο κρασι και εννοειται στο τελος παγωτο!!μα σας λεω οτι δεν ξερω πως μπηκαν στο στομα μου καλε,γιατι δεν με πιστευετε??μπααα!!!αμ δεν ειναι μονο αυτο..πριν λιγο τσακισα μεγαλα ποπ κορν με γευση μπαρμπεκιου,2 τουιξ, και 1 σοκοφρετα..ουφφφ..το θεμα ειναι οτι ΔΕΝ νιωθω οτι πρηστηκα απο το φαγητο!! Razz θελω και ζυγισμα την τριτη τρομαρα μου!!και ακομα περιμενω και περιοδο!

ο χριστός και η παναγία με έκανες και πείνασα καλέ!χαχαχαχαχα

832ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty . Κυρ Φεβ 03, 2013 11:58 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πωπω μιλαμε ειδα οτι εκανες ποστ και νομιζα κανα μπινελικι αλλα ενταξει!!!πεινασες ε?και που να σου πω τι ετρωγα στην δικη σου κατασταση τωρα<εγκυος δλ>!

833ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Κυρ Φεβ 03, 2013 12:03 pm

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλέ μου άνοιξες την όρεξη χωρίς πλάκα! πρέπει να πήρα και πολύ περίεργο βλέμμα γιατί ο άντρας μου με κοίταξε κάπως χχαχαχαχα
έλα μωρέ μια αταξία στο τόσο δεν πείραξε κανέναν... στα λέω εγώ που εχθές τέτοια ώρα ήμουν μπουκωμένη με κρέπα σοκολάτα μπισκότο επειδή είδα κάποιον στη τηλεόραση να τρώει!χαχαχαχα

834ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Κυρ Φεβ 03, 2013 12:50 pm

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κριστι μηπως πεινας με τη διαιτα που κανεις κ γι αυτο ...υπεπεσες σε ατασθαλειες;

835ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Κυρ Φεβ 03, 2013 3:37 pm

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχαχαχαχα και ντράπηκα να μπω γιατι συνεχίζω να τρωω βλακείες!! ΧΑΧΑΧΑΧΑ μαλλον έχει αλλάξει ήδη το όνομα του θέματος και απλά κανουμε πως δν το βλέπουμε!!!!! χαχαχαχαχα
κι εγω το ίδιο..τις μισές μέρες προσέχω και τις αλλες μισες, ξεχνάω να προσέξω..η ζυγαριά μου πάντως με έδειξε χθες 55,9 έπεσα κάτω απο το φράγμα των 56 ..ΑΛΛΑ έφαγα προφιτερόλ σήμερα..οπότε απο αύριο πάλι πάνω..απο το φράγμα! ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 4872 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 4872

836ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Κυρ Φεβ 03, 2013 9:59 pm

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
-Ρε, φιλε εχουμε παχυνει πολυ, παμε για καμια μπαλιτσα;

- και βεβαια παμε ... Εγω ομως θα παρω 2 , σοκολάτα- φράουλα!

837ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Κυρ Φεβ 03, 2013 10:39 pm

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΜΑΣ ΕΠΑΝΑΦΕΡΩ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ!!!!!
ΔΙΑΙΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

838ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Κυρ Φεβ 03, 2013 11:06 pm

MAMASTE

MAMASTE
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοπελες ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 417472 χαρηκα με αυτα που διαβασα γιατι νομιζα πως μονο εγω παρεκλινα απο τη διαιτα....το σαββατο το βραδυ ενω ηταν να φαω κοτοπουλο καλαμακι και μαρουλι,εφαγα και σχεδον μισο πιατο πατατες τηγανιτες pig pig pig pig
και τι να σας πω βρε κοριτσια τετοιες πατατες δεν εχω ξαναφαει..(φαντασου πεινα εWink
και χθες το βραδυ δεν αντεξα και ηπια 2 ρακες και εφαγα και 2 χορτοπιτακια της πεθερας που μου ειχαν σπασει τη μυτη... pig pig pig pig pig κατα τα αλλα ξεπατωθηκα στον ποδαροδρομο και βρηκα και ενα dvd με γυμναστικη και εκανα το σαββατο 40 λεπτα,παραπανω δεν αντεξα. ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 585182
αντε καλη συνεχεια ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 417472 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 417472 ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 417472

839ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Κυρ Φεβ 03, 2013 11:09 pm

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
και επειδη μας επανεφερα στην ταξη, για να βλεπω μενου ημερας....
σημερα πρωινο γιαουρτι 2% με 25 γρ δημητριακα (καλα 30 γρ ηταν)
ενδιαμεσο πορτοκαλι
μεσημερι μπιφτεκι ψητο (χωρις ψωμί στη ζυμη) με κολοκυθακια βραστα
ενδιαμεσο ή μιση μπανανα ή πορτοκαλ
βραδυ γιαουρτι ή 2 ρυζογκοφρετες

840ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty . Κυρ Φεβ 03, 2013 11:50 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!!απο σημερα συνεχιζω να προσεχω κανονικα!μιακι οχι δεν πειναω απλα ηθελα να τα φαω χαχαχαχα!νομιζω σε γουρουνιες σας ξεπερασα ολες!!μα και σε αυτο πρωτη ρε παιδι μου Razz ??

841ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Κυρ Φεβ 03, 2013 11:54 pm

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κριστι αυτα τα λες γιατι δν σας ανάλυσα τι εφαγα εγω..και ουτε θα το κανω ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Το μονο που θα πω ειναι οτι παρασκευη βραδυ 11 η ωρα εφαγα αλμυρη κρεπα που εκτος των αλλων ειχε και κρεμα γαλακτος μεσα... 1000 θερμιδες ευκολα μονο αυτη..δν εφαγα ομως μονο αυτο ολη μερα! Razz Razz Razz Razz
το Σαββατο το πρωι ομως που ζυγιστικά ειχα πεσει σε κιλα!! ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 13953 μηπως να τρωω ετσι τελικα??χαχα

κι εγω σημερα ξεκινησα νορμαλ την μερα μου ..μια φετα ψωμι του τοστ με μελι, και μια μπανανιτσα...και τωρα πινω τον γαλλικο μου ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 438696

842ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Κυρ Φεβ 03, 2013 11:56 pm

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα και απο εμενα και καλη εβδομαδα σε ολους!
λοιπον δεν μπηκα εχθες καθολου γιατι ειχαμε παει στο χωριο του αντρα μου και ηρθαμε βραδυ...αλλα απο φαγητο αστα! εχθες συγκεκριμενα το λιγοτερο διαιτης φαγητο που μας ειχαν ετοιμασει μπορει να ειχε και 700 θερμιδες...οποτε γεμισα το πιατο μου σαλατα λαχανο(εννοειται τιγκα στο λαδι..)και μερικες πατατουλες(φουρνου)και λιιιιγο κρεατακι...απο τα υπολοιπα ουτε που ακουμπησα...κιουρια!!!
μονο 2-3 πιτουλες εφαγα γιατι ειχε ξυπνιση η κακομοιρα η γιαγια απο της 5 η ωρα για να μου της ετοιμασει που ξερει οτι μου αρεσουν...δεν ηθελα να τη στεναχωρισω...
μου εβαλε βεβαια και για το σπιτι αλλα ευτυχως της εφαγε ο αντρας μου στο δρομο χαχαχαχα!
και το βραδυ τι-πο-τα!!!

μου λειψατε κοριτσακια μου...αντε ειμαι ξανα εδω να σας πριζω με τις θερμιδες μου και τα γραμμαρια μου!

ΥΓ...ξεκινησα τη μερα μου με ταε μπο...
φιλια!!!!!!!!! ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 417472

843ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Κυρ Φεβ 03, 2013 11:59 pm

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αυτο που κανεις το πρωι γυμναστικη πολυ σε θαυμαζω..εγω ειμαι νυχτερινος τυπος!!!

844ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Δευ Φεβ 04, 2013 12:02 am

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μολις εκανε σεισμο(οχι πολυ μεγαλο,ευτυχως)και νομιζα οτι ετρεμα απο τη γυμναστικη,αμεσω σκεφτηκα<<ρε γαμωτο πολυ ζαλιζομαι, δεν πρεπει να ξανακανω μην πεσω καμια ωρα κατω>>αλλα ειδα το πολυφωτο που κουνιοταν...ρε γαμωτο δεν τρεμω ,κανει σεισμοοοοοο!!!!

845ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Δευ Φεβ 04, 2013 12:09 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
reg reg έγραψε:μολις εκανε σεισμο(οχι πολυ μεγαλο,ευτυχως)και νομιζα οτι ετρεμα απο τη γυμναστικη,αμεσω σκεφτηκα<<ρε γαμωτο πολυ ζαλιζομαι, δεν πρεπει να ξανακανω μην πεσω καμια ωρα κατω>>αλλα ειδα το πολυφωτο που κουνιοταν...ρε γαμωτο δεν τρεμω ,κανει σεισμοοοοοο!!!!

χαχαχα κι εγω το εχω παθει αυτο!! και ημουν στο μαγαζι και ξαφνηκα ενιωσα να ζαλιζομαι, νομιζα θα πεσω κατω..και εκει που παω να το πω σε ενα παιδι οτι δν νιωθω καλα, ακουω να φωναζουν σεισμος!! χαχαχα με επιασαν τα γελια μετα!!

846ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Δευ Φεβ 04, 2013 1:41 am

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
boubou έγραψε:
reg reg έγραψε:μολις εκανε σεισμο(οχι πολυ μεγαλο,ευτυχως)και νομιζα οτι ετρεμα απο τη γυμναστικη,αμεσω σκεφτηκα<<ρε γαμωτο πολυ ζαλιζομαι, δεν πρεπει να ξανακανω μην πεσω καμια ωρα κατω>>αλλα ειδα το πολυφωτο που κουνιοταν...ρε γαμωτο δεν τρεμω ,κανει σεισμοοοοοο!!!!

χαχαχα κι εγω το εχω παθει αυτο!! και ημουν στο μαγαζι και ξαφνηκα ενιωσα να ζαλιζομαι, νομιζα θα πεσω κατω..και εκει που παω να το πω σε ενα παιδι οτι δν νιωθω καλα, ακουω να φωναζουν σεισμος!! χαχαχα με επιασαν τα γελια μετα!!

Τελεια! Δεν ειμαι η μονη δηλαδη...
Κοριτσακια τωρα ειχα λιγο χρονο και σας διάβασα λιγο..

. Καλα ρε κριστι... Νομιζα οτι ήσουν η μονη νορμαλ εδω μεσα . Αλλα πας και εσυ σε χαλασαμε...

Μπουμπου τι ντρέπεσε βρε κοριτσακι μου δεν διαβάζεις εδω μεσα τι γίνεται;;

Μιακι τωρα που το ξανασκεφτομαι εσυ εισαι η μονη νορμαλ εδω μεσα...

Mamaste αφου ήπιες ρακι μην φοβάσαι τιποτα! Η ρακι τα καίει ολα!!!

Μαμα του μπεμπη εισαι σίγουρη οτι εισαι στο σωστό θεμα; Για διαιτα το πηγαίναμε απλα καταλήξαμε στο πως θα ανοίγουμε την ορεξη η μια στην αλλη! Και σε εμας οκ αλλα εσυ εισαι και έγκυος και σε λυπάμαι...

Elenidek εισαι η φωνή της συνείδησης μας.... Εντάξει θα επανέλθουμε στη τάξη.... Ε κορίτσια;;;;
Για να δεις και ποσο καλο κορίτσι ειμαι θα σου πω οτι το πρωι εφαγα μιση μπανάνα ψιλοκομενη με κουακερ και γαλα... Και το μεσημερι αρακα ισως με ενα μπιφτεκι οκ;;

847ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Δευ Φεβ 04, 2013 1:58 am

elenidek

elenidek
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σας επαναφερω στην ταξη για να επαναφερει καποιος και μενα. εχθες το βραδυ ηρθαν στο σπιτι πολλεεεεεεεεεεεεεεες επισκεψεις για να δουν τον πεθερο μου πυ βγηκε απο το νοσοκομειο. ρε κοριτσια δεν θα πιστεψετε τι επαθα!!!! εκει που καθομουν στην καρεκλιτσα μου ηρεμα και ομορφα μπηκε στο στομα μου ενα κουταλακι πυ ειχε μια κουταλια προφιτερολ, μετα ενα κουταλακι που ειχε τσιζκεικ και μετα ενα κουταλακι που ειχε εκμεκ!!!! αρχισα να τσιριζω (απο ηδονη μαλλον για τις γευσεις) και οπως ανοιξα το στομα μου να τσιριξω μου μπηκε και μια κιντερ.
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑ ΑΝΟΙΓΩ ΣΤΟΜΑ!!!
αυταααααα... ετσι για να ξερετε οτι δεν εισαστε οι μονες που ξεφυγατε

848ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Δευ Φεβ 04, 2013 2:01 am

boubou

boubou
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ελενη ΧΑΑΧΑΧΧΑΑ Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ενταξει..νομιζω με αυτο το ποστ μου φτιαξατε επισημα την μερα μου!! Σας ευχαριστω Respect Respect

849ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Δευ Φεβ 04, 2013 3:12 am

φραουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
χαλαρωστε ολοι ξεφευγουμε...κανω 3 εβδομαδες διαιτα και εχασα 2 κιλα... ολο και κατι μασουλω πειναω..αργα αλλα πιστευω σταθερα...

850ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 34 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Δευ Φεβ 04, 2013 3:19 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Χαχαα, άτιμα κουταλάκια!!! Laughing

reg reg το νορμάλ μιάκι είναι στ 60.9 και δε λέει να κατέβει. Αλλά δεν το αλλάζω το τικεράκι μου όοοοοοοοχι εκεί θα το κρατήσω να το βλέπω μέχρι να κατέβει.

Λύσσαξα χθες να πάω για μπάσκετ! Ναιιιιιι καλά. Ξύπνησα αργά και δεν το κουνάω. Θα κάνω τάεμπο όμως και σας παρακαλώ να μου βάλετε τις φωνές αν με δείτε να ξεροσταλιάζω εδώ.

Σήμερα έφαγα μια μπανάνα. Σε λιγάκι ρύζι με βίγκαν σνίτσελ και σαλάτα και μετά ...βλέπουμε.

Α μετά τάεμπο!!

Είναι ωραίο να λέμε τί τρώμε να παίρνουμε και ιδέες. Κυρίως για σνακ που δεν το χω και την πέφτω στους ξηρούς καρπούς Embarassed

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 37 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις