Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
33 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 33 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 41  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 41]

726ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 8:32 am

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
[quote="ΕΒΙΤΑ".ρε κοριτσια δεν με πηράζει καθόλου το φαι όλη μέρα αλλά αν πω να ξαπλώσω κανα μσρ κ μην φανταστείτε κανα 15 το πολύ γιατί κάποιο απο τα παιδιά μου θα θυμιθεί να ξυπνίσει, με πιανουν κάτι λιγούρες ότι βρω θέλω να το φάωωωωωωωωωωωω :

Αυτός είναι ο λόγος που έχω κόψει το μεσημεριανό ύπνο!! Εχω τρομερές υπογλυκαιμίες έτσι και κοιμηθώ μεσημέρι!!

Εγώ έχω το παράδειγμα ενός φίλου που έχασε 50 ολόκληρα κιλά ΜΟΝΟ με δίαιτα και από τότε που το έμαθα πείσμωσα!!

727ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 8:47 am

POPI1979

POPI1979
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Respect
arco iris έγραψε:να ξεκαθαρισω κατι

η herbalife δεν ειναι αδυνατιστικο προιον ειναι συμπληρωμα διατροφης για να μην πεφτεις κατω απο την πεινα

εχει βιταμινες και ιχνοστοιχεια μεταλλα κλπ δεν ειναι λιποδιαλυτικο

απλα βοηθαει πολυ οταν κανεις καποια διατροφη

ρε παιδια, σε λιγο καιρο δε θα εχουμε να φαμε με την κριση, εγω λεω να κανω την γκαμηλα τρωω τρωω να εχω μετα να καιω ........[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

φευγω πριν με σουταρετε......

Respect ετσι ετσι ....τι να κανουμε να πεθανουμε κι εμεις οι <<Λιπαρα διακοσμημενες????>>χαααχαχαχ

728ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 8:51 am

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Νικόλ θα σου στείλω μέχρι το βράδυ το πμ γιατί όλο κάθονται δουλειές κ στο αφήνω στη μέση!δε θα σε ξεχάσωωωω

729ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 8:55 am

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
mama_t_mpempi έγραψε:Νικόλ θα σου στείλω μέχρι το βράδυ το πμ γιατί όλο κάθονται δουλειές κ στο αφήνω στη μέση!δε θα σε ξεχάσωωωω

Ραμόνα μου, κι αύριο να μου το στείλεις, κανένα πρόβλημα!!! Δεν φτάνει που ασχολείσαι με την περίπτωσή μου, θα βιαστώ κιόλας???

730ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 9:40 am

POPI1979

POPI1979
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κοριτσια καλησπερα κι απο μενα....Ειμαι κι εγω απ αυτες που προτιμω να λεω την ηλικια μου παρα τα κιλα μου!!!!!!!χαααχχαχα.Ενω δεν ειχα προβλημα ποτε μου στα κιλα ,αφοτου εκανα το δευτερο μου παιδι πηρα την κατηφορα.Οταν γεννησα ημουν 56 κιλα και μετα απο κανενα 6αμηνο εφτασα εσιως τα 70!!! Ναι 70.!! ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 679259 Προσπαθω εδω και 4 χρονια με χιλιους δυο τροπους να τα χασω αλλα τιποτα.Πριν λιγο καιρο το αποφασισα.Ξεκινησα διαιτα σε διαιτολογο και μετα απο 3 εβδομαδες εχασα 5 κιλα με πιτσα ,σουβλακι,μακαρονια με κιμα κλπ ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 654316 .Αν θελει καποια να μου στειλει μνμ να τις στειλω τα 3 μεχρι τωρα εβδομαδιαια προγραμματα μου!!!!!!!!

731ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 9:57 am

ΕΒΙΤΑ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
popi τι διαιτα είναι αυτή με πίτσες κ μακαρόνιαShocked τέλειααααααααααα.....θέλω να μου την στείλεις να πάρω μια ιδεα.....αν κ πιστευω ότι η διαιτες προσαρμόζονται..μπορεί εγώ με αυτή να πάρω αντι να χάσω ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 215994 αν μπορείς πάντως στείλτην....
σε ευχαριστώ εκ των προτέρων

732ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 10:34 am

χαρα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
POPI1979 έγραψε:Κοριτσια καλησπερα κι απο μενα....Ειμαι κι εγω απ αυτες που προτιμω να λεω την ηλικια μου παρα τα κιλα μου!!!!!!!χαααχχαχα.Ενω δεν ειχα προβλημα ποτε μου στα κιλα ,αφοτου εκανα το δευτερο μου παιδι πηρα την κατηφορα.Οταν γεννησα ημουν 56 κιλα και μετα απο κανενα 6αμηνο εφτασα εσιως τα 70!!! Ναι 70.!! ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 679259 Προσπαθω εδω και 4 χρονια με χιλιους δυο τροπους να τα χασω αλλα τιποτα.Πριν λιγο καιρο το αποφασισα.Ξεκινησα διαιτα σε διαιτολογο και μετα απο 3 εβδομαδες εχασα 5 κιλα με πιτσα ,σουβλακι,μακαρονια με κιμα κλπ ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 654316 .Αν θελει καποια να μου στειλει μνμ να τις στειλω τα 3 μεχρι τωρα εβδομαδιαια προγραμματα μου!!!!!!!!

ρε συ ποπη τι σουπερ διαιτα ειανι αυτη θελω και εγω αν δε σου κανει κοπο

733ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 10:37 am

χαρα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
φιλες μου βρηκα κατι και ηθελα να το μοιραστω μαζι σας

Οι τροφές που θα σας αναφέρουμε παρακάτω έχει αποδειχθεί ότι συμβάλουν στο χάσιμο βάρους και δεν είναι μόνο ότι δεν προσθέτουν λίπος στον οργανισμό. Έχουν κάποιες συγκεκριμένες ιδιότητες που δίνουν το σύνθημα στον οργανισμό να χάσει βάρος και να κάψει τα ανθυγιεινά πρόσθετα κιλά. Θα μειώσουν την επιθυμία σας για τροφή τζάνκ (τροφή-σκουπίδια) και θα κάνει το σώμα σας να τρέχει με καθαρό καύσιμο και αποτελεσματική ενέργεια.

Μπορείτε να συμπεριλάβετε αυτές τις τροφές σε οποιοδήποτε λογικό πρόγραμμα απώλειας βάρους. Θα δώσουν στον μεταβολισμό σας την ώθηση που χρειάζεται για να χάνει βάρος γρήγορα.

Όταν λέμε «λογικό πρόγραμμα απώλειας βάρους» εννοούμε ότι κάποιο πρόγραμμα που μας δίνει όχι λιγότερες από 1.200 θερμίδες την ημέρα. Τα καλά νέα είναι ότι κάποιοι από τον ιατρικό κόσμο συνιστούν την κατανάλωση περισσότερων θερμίδων --- απίστευτο κι' όμως αληθινό --- γύρω στις 1500 εως 1800 θερμίδες την ημέρα. Ισχυρίζονται ότι μπορείς να χάσεις βάρος πολύ αποτελεσματικά ακόμα και με αυτές τις θερμίδες χωρίς να βάζεις σε κίνδυνο την υγεία σου.

Θυμηθείτε ότι η πείνα ικανοποιείται πλήρως όταν γεμίζουμε το στομάχι. Οι παρακάτω 10 τροφές κατορθώνουν αυτό πολύ καλύτερα από άλλες και συγχρόνως είναι πλούσιες σε θρεπτικά συστατικά και διαθέτουν την εξαιρετική ιδιότητα να καίνε το λίπος.

1. ΜΗΛΑ.

Αυτά τα θαύματα της φύσης έχουν κερδίσει δικαιολογημένα την φήμη ότι κρατάνε το γιατρό μακριά όταν τρώμε ένα την ημέρα. Τώρα αποδεικνύεται όταν μας βοηθάνε να κάψουμε και το λίπος.

Πρώτα απ' όλα, ανεβάζουν τα επίπεδα σακχάρου στο αίμα μας με ασφαλή και απαλό τρόπο , και τα διατηρούν ψηλά περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη τροφή . Αποτέλεσμα είναι να σε κάνουν να αισθάνεσαι χορτάτος για περισσότερη ώρα.

Δεύτερον, είναι μια από τις πλουσιότερε ς πηγές διαλυτών ινών στην αγορά. Ο τύπος αυτών των ινών εμποδίζει τον πόνο που προκαλεί η πείνα διατηρώντας σταθερό το επίπεδο σακχάρου στο αίμα.

Ένα μήλο μετρίου μεγέθους δίνει μόνο 81 θερμίδες, και δεν περιέχει καθόλου νάτριο, κορεσμένα λίπη ή χοληστερίνη. Ένα πρόσθετο όφελος για την υγεία είναι ότι μειώνει το ήδη υπάρχον επίπεδο χοληστερίνης καθώς επίσης και την αρτηριακή πίεση.

2. ΨΩΜΙ.

Τώρα αυτό μπορεί να σας φαίνεται περίεργο, αλλά είναι γεγονός ότι δεν πρέπει να φοβόσαστε το ψωμί. Εκείνο που παχαίνει είναι το βούτυρο, τη μαργαρίνη ή το τυρί που το αλείφουμε και όχι το ίδιο το ψωμί.

Το ψωμί είναι μια φυσική πηγή ινών και υδατανθράκων και χωράει στη δίαιτα. Το μυστικό είναι να τρώτε μαύρο, πλούσιο σε φυτικές ίνες ψωμί , όπως ολικής αλέσεως, πολύσπορο , σίκαλης κ.λ.π. Μια μεσαία φέτα ψωμιού έχει 60 ή 70 θερμίδες (μερικά ψωμιά διαίτης έχουν μόνο 40 θερμίδες στη φέτα) είναι πλούσια σε υδατάνθρακες - το καλύτερο και σταθερότερο καύσιμο του οργανισμού - και εξασφαλίζει εκπληκτική ποσότητα πρωτεΐνης.

3. ΚΑΦΕΣ.

Με μέτρο εδώ αλλά «ναι». Τα μέσα μαζικής ενημέρωσης συχνά γράφουν για τους πιθανούς κινδύνους του καφέ, αλλά το κλειδί είναι το «μέτρο». Σχεδόν κανείς δεν αναφέρει ότι η καφεΐνη που περιέχει ο καφές επιταχύνει τον μεταβολισμό.

Για λόγους ασφαλείας, είναι καλό να μειώσετε τον καφέ σε ένα φλιτζάνι το πρωί και ένα το απόγευμα. Προσθέστε μόνο άπαχο γάλα ή γλυκαντικό ή δοκιμάστε το χωρίς καθόλου ζάχαρη.

4. ΓΚΡΕΗΠΦΡΟΥΤ.

Υπάρχει σοβαρός λόγος που αυτή η παραδοσιακά διαιτητική τροφή πρέπει να γίνει μέρος της δίαιτάς σας. Βοηθάει πράγματι να διαλύεται το λίπος και η χοληστερίνη , σύμφωνα με μελέτες του πανεπιστημίου της Φλόριντα. Ένα μέτριου μεγέθους γκρεήπφρουτ έχει μόνο 74 θερμίδες αλλά παρέχει 15 γραμμάρια πηκτίνης (της ειδικής ίνας που συνδέεται με την μείωση της χοληστερίνης και του λίπους) , είναι πλούσιο σε βιταμίνη C και κάλιο και δεν περιέχει καθόλου λίπος ή νάτριο.

Συγχρόνως είναι πλούσιο σε φυσικούς γαλακτοματοποιητές που καταπολεμούν το λίπος και τη χοληστερίνη. Το πρόσθετο όφελος εδώ είναι ότι ενισχύει τον οργανισμό στην μάχη κατά της δημιουργίας αθηρωματικών πλακών ή σκλήρυνσης των αρτηριών που οδηγούν στις καρδιοπάθειες. Δοκιμάστε το με κανέλλα που μειώνει την πικρή γεύση του χωρίς να προσθέσετε ζάχαρη.

4. ΜΟΥΣΤΑΡΔΑ.

Δοκιμάστε τις πικάντικες ανατολικές γεύσεις , ειδικά αυτές στα ράφια με τα εξωτικά τρόφιμα. Ακριβώς όπως η καφεΐνη και η φαρμακευτική ουσία εφεδρίνη, η μουστάρδα επιταχύνει τον μεταβολισμό. Η διαφορά είναι ότι η μουστάρδα είναι ασφαλής και φυσική. Μπορεί να χρησιμοποιείται κάθε μέρα και πραγματικά έχει αποτελέσματα. Επιταχύνει τον μεταβολισμό κατά 20-25% για αρκετές ώρες. Και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα ο οργανισμός να καίει 45 θερμίδες περισσότερες για κάθε 700 που καταναλώνει.

5. ΠΙΠΕΡΙΕΣ.

Οι καυτερές πιπεριές ανήκουν την ίδια κατηγορία με την καυτερή μουστάρδα. Και δεν χρειάζεται να φάτε μεγάλη ποσότητα, αρκεί όσο περιέχουν οι σάλτσες. Οι πιπεριές είναι πλούσιες σε βιταμίνες Α και C , περιέχουν άφθονο ασβέστιο, φώσφορο, σίδηρο και μαγνήσιο, μεγάλες ποσότητες φυσικών ινών, δεν έχουν λίπος, ελάχιστο νάτριο και μόνο 24 θερμίδες σε κάθε φλιτζάνι.

6. ΠΑΤΑΤΕΣ.

Οι πατάτες έχουν και αυτές θεωρηθεί παχυντικές, όπως το ψωμί, και αυτό είναι άδικο. Είναι άριστη τροφή για γρήγορο χάσιμο κιλών, περιέχουν 0.6 θερμίδες στο γραμμάριο , ή περίπου 85 θερμίδες η μία πατάτα.

Αυτά τα όμορφα δώρα της φύσης είναι πλούσια σε ίνες και κάλιο, μειώνουν την χοληστερίνη και προστατεύουν από τα εμφράγματα και άλλες καρδιοπάθειες. Βέβαια μεγάλη σημασία έχει ο τρόπος που μαγειρεύονται, και σερβίρονται. Ξεχάστε το γαρνίρισμά τους με βούτυρο, γάλα ή κρέμες γάλακτος. Δοκιμάστε τις με σάλτσα κοτόπουλου, κρεμμυδιού, γλυκιάς πιπεριάς, λειωμένου αβοκάντο και σκόρδου, ή με ψιλοκομμένες ώριμες τομάτες, καβουρντισμένα αμύγδαλα και λειωμένη μοτσαρέλα, ή με απλό άπαχο γιαούρτι με λεμόνι και οποιοδήποτε αρωματικό χόρτο σας αρέσει.

8. ΡΥΖΙ.

Υπάρχει ολόκληρο πρόγραμμα , που λέγεται η Δίαιτα του ρυζιού, που ανέπτυξε ο Δρ. William Kempner του πανεπιστημίου Duke στο Durham N.C. Η δίατα αυτή που χρονολογείται από τη δεκαετία του 30 βασίζεται στο ρύζι σαν κύρια τροφή , και προοδευτικά στην ανάμιξή του με φρούτα και λαχανικά.

Προκαλεί χάσιμο βάρους και ωφελεί την υγεία. Η δίαιτα αυτή έχει αποδειχθεί ότι θεραπεύει ασθένειες των νεφρών και μειώνει την αρτηριακή πίεση. Ένα φλιτζάνι μαγειρεμένο ρύζι περιέχει μόνο 178 θερμίδες , δηλαδή περίπου το ένα τρίτο του αριθμού των θερμίδων που βρίσκονται σε ίση ποσότητα μοσχαριού ή τυριού.

9. ΣΟΥΠΑ.

Η σούπα κάνει καλό. Και βέβαια όχι οι έτοιμες που βρίσκουμε στα ράφια των σούπερ μάρκετ αλλά η παραδοσιακή σπιτική σούπα βοηθά στην απώλεια βάρους.

Μια μελέτη του Κολεγίου Ιατρικής Baylor στο Χιούστον έδειξε ότι άτομα που κατανάλωναν ένα μπολ σούπα πριν το μεσημεριανό και το βραδινό φαγητό έχασαν πολύ περισσότερο από άλλους που έκαναν δίαιτα χωρίς σούπες, και μάλιστα όσο περισσότερη σούπα έτρωγαν τόσο περισσότερο βάρος έχαναν και διατηρούσαν το βάρος τους περισσότερο καιρό. Φυσικά την διαφορά κάνει το είδος της σούπας που τρως. Κρεμώδεις σούπες ή αυτές που γίνονται με μοσχάρι ή χοιρινό δεν είναι ότι καλύτερο. Προτιμήστε τις χορτόσουπες και σούπες από υγιεινά δημητριακά.

10. ΣΠΑΝΑΚΙ.

Κάτι ήξερε ο Ποπάϋ. Το σπανάκι τα έχει όλα ακόμα και την ικανότητα να μειώνει την χοληστερίνη, να αυξάνει τον μεταβολισμό και να καίει το λίπος. Ίσως γι ’αυτό το σπανάκι να θεωρείται ο «βασιλιάς των λαχανικών». Πλούσιο σε σίδηρο, βήτα καροτίνη, και βιταμίνες C και Ε , μας δίνει τα περισσότερα θρεπτικά συστατικά που χρειαζόμαστε.

ΤΟ ΜΑΓΙΚΟ ΥΓΡΟ ΠΟΥ ΔΙΩΧΝΕΙ ΤΟ ΛΙΠΟΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ
Και ακόμα καλύτερα ... είναι σχεδόν δωρεάν

Όσο και αν φαίνεται απίστευτο, το νερό είναι πολύ πιθανόν ο μόνος πιο σημαντικός καταλύτης στην απώλεια βάρους και τη διατήρησή του. Αν και οι πιο πολλοί από εμάς το θεωρούμε δεδομένο, το νερό είναι ίσως το μόνο αληθινό μαγικό φίλτρο για μόνιμη απώλεια βάρους.

Το νερό μειώνει την όρεξη φυσιολογικά και βοηθά το σώμα να μεταβολίσει το αποθηκευμένο λίπος. Μελέτες έχουν δείξει ότι μείωση στην ποσότητα νερού που πίνουμε θα προκαλέσει αύξηση της αποθήκευσης λίπους ενώ η αύξηση του μπορεί πράγματι να μειώσει το αποθηκευμένο λίπος.

Και να γιατί: Τα νεφρά δεν μπορούν να λειτουργήσουν κανονικά χωρίς αρκετό νερό και σαν αποτέλεσμα μέρος του φορτίου τους αδειάζει στο συκώτι.

Μια από τις κυριότερες λειτουργίες του συκωτιού είναι να μεταβολίζει το αποθηκευμένο λίπος σε χρήσιμη ενέργεια για το σώμα. Αλλά, εάν το συκώτι έχει να εκτελέσει και κάποιες από τις λειτουργίες των νεφρών , δεν μπορεί να αποδώσει σωστά το ρόλο που έχει αναλάβει στον οργανισμό. Σαν αποτέλεσμα, μεταβολίζει λιγότερο λίπος, και το λίπος που παραμένει αποθηκεύεται στον σώμα και η απώλεια βάρους σταματάει.

Η καλύτερη θεραπεία της κατακράτησης υγρών από το σώμα είναι να πίνουμε αρκετό νερό,. Όταν το σώμα παίρνει λιγότερο νερό, το θεωρεί σαν απειλή επιβίωσης και αρχίζει να κατακρατεί και τη σταγόνα. Το νερό αποθηκεύεται σε χώρους εκτός των κυττάρων, και αυτό παρουσιάζεται με το πρήξιμο των ποδιών και των χεριών.

Τα διουρητικά βέβαια προσφέρουν μια καλή προσωρινή λύση. Αποβάλλουν αρκετή ποσότητα από το αποθηκευμένο νερό και μαζί με αυτό όμως αρκετά απαραίτητα θρεπτικά συστατικά . Και πάλι το σώμα το θεωρεί αυτό σαν απειλή και με την πρώτη ευκαιρία αντικαθιστά το νερό που έχασε. Και επομένως η κατάσταση αυτή γρήγορα επιστρέφει.

Ο καλύτερος τρόπος για να ξεπεράσει κανείς το πρόβλημα της κατακράτησης υγρών είναι να δώσει στο σώμα ακριβώς αυτό που χρειάζεται, άφθονο νερό. Μόνο τότε το αποθηκευμένο νερό θα αποβληθεί.

Εάν έχετε μόνιμο πρόβλημα κατακράτησης υγρών, ίσως η αιτία να είναι η υπερβολική κατανάλωση αλατιού, Το σώμα σας ανέχεται το νάτριο μόνο σε ορισμένες ποσότητες. Όσο περισσότερο αλάτι τρώτε, τόσο περισσότερο νερό χρειάζεται το σύστημά σας για να το διυλίσει.

Είναι πολύ εύκολο να απαλλαγείτε από το περιττό αλάτι , απλά πίνοντας περισσότερο νερό. Καθώς περνάει από τα νεφρά, παρασύρει μαζί του και το περιττό νάτριο.

Το υπέρβαρο άτομο χρειάζεται περισσότερο νερό από το αδύνατο. Οι μεγαλόσωμοι άνθρωποι έχουν και μεγάλα μεταβολικά φορτία. Και εφ' όσον γνωρίζουμε ότι το νερό είναι το κλειδί για το μεταβολισμό του λίπους , είναι φανερό ότι το υπέρβαρο άτομο χρειάζεται περισσότερο νερό.

Το νερό βοηθά στη διατήρηση του σωστού μυϊκού τόνου που δίνει την ικανότητα στους μύες να λειτουργούν και συγχρόνως εμποδίζει την αφυδάτωση. Επίσης δεν αφήνει το δέρμα να χαλαρώσει κάτι που συχνά συμβαίνει με την απώλεια βάρους, το κύτταρα που συρρικνώνονται γεμίζουν νερό, που διοχετεύεται στο δέρμα και το κάνει να φαίνεται καθαρό, υγιές και σφριγηλό.

Το νερό επίσης βοηθά το σώμα να απαλλαγεί από τις άχρηστες ουσίες. Όταν το σώμα παίρνει λιγότερο νερό, παίρνει ό,τι χρειάζεται από άλλες εσωτερικές πηγές . Και πρώτη και κύρια τέτοια πηγή είναι το έντερο. Αποτέλεσμα ; Δυσκοιλιότητα. Όταν όμως κάποιος πιει αρκετό νερό, η κανονική λειτουργία του εντέρου συνήθως αποκαθίσταται.

Έτσι μέχρι τώρα ανακαλύψαμε μερικές σημαντικές αλήθειες γύρω από το νερό και την απώλεια βάρους.

Το σώμα δεν λειτουργεί σωστά χωρίς αρκετό νερό και δεν μπορεί να μεταβολίσει αποτελεσματικά το αποθηκευμένο λίπος.
Το νερό που έχει κατακρατηθεί προκαλεί αύξηση του βάρους
Περισσότερο νερό για να αποφύγετε τις κατακρατήσεις.
Το νερό είναι απαραίτητο στη διαδικασία απώλειας κιλών.
Πόσο άραγε νερό είναι αρκετό; Κατά μέσο όρο, ένα άτομο πρέπει να πίνει 8 ποτήρια νερό την ημέρα. Τα υπέρβαρα άτομα χρειάζονται όμως μεγαλύτερη ποσότητα που μπορεί να φθάνει και τα 12 ποτήρια νερό την ημέρα. Επίσης η ποσότητα νερού αυξάνεται όταν ασκείσθε έντονα ή ο καιρός είναι πολύ ζεστός και ξηρός.

Το νερό πρέπει κατά προτίμηση να πίνεται κρύο, γιατί απορροφάται πιο γρήγορα από το ζεστό. Και υπάρχουν ενδείξεις ότι όταν πίνουμε κρύο νερό, καίμε περισσότερες θερμίδες.

Για να κάνετε καλύτερη χρήση του νερού όταν κάνετε δίαιτα, ακολουθείστε το παρακάτω πρόγραμμα:

Πρωϊ: 1 τέταρτο λίτρου που θα καταναλώνετε μέσα σε 30 λεπτά
Μεσημέρι: 1 τέταρτο λίτρου που θα καταναλώνετε μέσα σε 30 λεπτά
Βράδυ: 1 τέταρτο λίτρου που θα καταναλώνετε μεταξύ 5 και 6 το απόγευμα
Όταν το σώμα παίρνει το νερό που χρειάζεται για να λειτουργεί κανονικά, τα υγρά του βρίσκονται σε τέλεια ισορροπία. Και όταν αυτό συμβαίνει, έχετε φτάσει στο επιθυμητό σημείο. Και τι σημαίνει αυτό;

Οι αδένες λειτουργούν σωστά
Οι κατακρατήσεις υγρών περιορίζονται
Καίγεται περισσότερο λίπος επειδή το συκώτι είναι ελεύθερο να μεταβολίζει το αποθηκευμένο λίπος
Δεν υπάρχει αίσθημα πείνας κατά την διάρκεια της νύκτας
Εάν σταματήσετε να πίνετε αρκετό νερό, τα υγρά του σώματος θα βγουν πάλι εκτός ισορροπίας, και μπορεί να γίνουν κατακρατήσεις, να αυξηθεί το βάρος του σώματος, και να χαθεί το αίσθημα δίψας. Και για να διορθώσετε αυτή την κατάσταση, πρέπει να επιστρέψετε πάλι στο επιθυμητό σημείο. Γι’ αυτό ,λοιπόν, πιείτε για την «καλή υγειά σας.»

734ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 11:19 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ωραία, εκτός απ' τον καφέ, το γκρέιπφρουτ και το ψωμί, με πιάνει!

735ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 11:30 am

POPI1979

POPI1979
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΔΙΑΙΤΑ
ΟΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΨΩΜΙ,ΦΡΥΓΑΝΙΑ,ΠΑΞΙΜΑΔΙ ΚΑΙ ΚΡΟΥΤΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΙΚΗΣ ΑΛΕΣΗΣ.
ΟΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΥΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ LIGHT ΚΑΙ Η ΖΑΧΑΡΗ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΣΤΑΝΗ.

1η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΝΟΥ ΝΟ 1
ΠΡΩΙΝΟ : 1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ ,2 ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ΜΕ ΒΟΥΤΥΡΟ ,1 ΦΕΤΑ ΤΥΡΙ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ :1 ΝΕΧΤΑΡΙΝΙ Ή ΑΧΛΑΔΙ
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ:1 ΤΟΝΟ ΣΕ ΝΕΡΟ,2 ΦΛΥΤΖΑΝΙΑ ΣΑΛΑΤΑ ΜΑΡΟΥΛΙ,1/2 ΦΛΥΤΖΑΝΙ
ΑΓΓΟΥΡΙ,1ΚΡΥΘΑΡΟΚΟΥΛΟΥΡΑ,2 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΛΑΔΙ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:2 ΚΡΑΚΕΡ ΟΛΙΚΗΣ ΑΛΕΣΗΣ
ΒΡΑΔΥ : 2 ΦΕΤΕΣ ΠΕΠΟΝΙ,1 ΑΓΓΟΥΡΙ

ΜΕΝΟΥ ΝΟ2
ΠΡΩΙΝΟ : 1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,1 ΤΟΣΤ ΓΑΛΟΥΛΑ,ΝΤΟΜΑΤΑ ,ΤΥΡΙ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ :1 ΝΕΧΤΑΡΙΝΙ Ή ΑΧΛΑΔΙ
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ:1 ΣΤΗΘΟΣ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΒΡΑΣΤΟ Ή ΨΗΤΟ,2 ΦΛΥΤΖΑΝΙΑ ΣΑΛΑΤΑ (ΜΑΡΟΥΛΙ-ΝΤΟΜΑΤΑ), 2 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΛΑΔΙ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:5 ΚΕΡΑΣΙΑ
ΒΡΑΔΥ :1 ΓΙΑΟΥΡΤΙ 2%, 1 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΜΕΛΙ
ΜΕΝΟΥ ΝΟ3
ΠΡΩΙΝΟ : 1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,2 ΠΑΞΙΜΑΔΙΑ ΟΛΙΚΗΣ,ΜΕΛΙ ,ΒΟΥΤΥΡΟ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:1 ΡΟΔΑΚΙΝΟ Ή ΕΝΑ ΝΕΧΤΑΡΙΝΙ
ΜΕΣΗΜΕΡΙ:1 ½ ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΑΒΟΥΤΥΡΟΤΑ,2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΚΙΜΑ,1 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΤΥΡΙ,2 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΛΑΔΙ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:1 ΑΧΛΑΔΙ
ΒΡΑΔΥ:1 ΤΟΣΤ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ,ΝΤΟΜΑΤΑ ,ΤΥΡΙ

ΜΕΝΟΥ ΝΟ4
ΠΡΩΙΝΟ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,2 ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ,ΒΟΥΤΥΡΟ,ΜΕΛΙ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:1 ΝΕΧΤΑΡΙΝΙ Ή 1 ΑΧΛΑΔΙ
ΜΕΣΗΜΕΡΙ:1 ΜΠΡΙΖΟΛΑ ΜΟΣΧΑΡΙΣΙΑ Ή 1 ΨΑΡΟΝΕΦΡΙΉ 1 ΣΝΙΤΣΕΛ ΨΗΤΟ ΣΤΟ ΤΗΓΑΝΙ Ή ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ ΑΛΑΔΩΤΟ,4 ΦΟΥΝΤΑΚΙΑ ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙ,2,5 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΛΑΔΙ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:5 ΚΕΡΑΣΙΑ
ΒΡΑΔΥ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΜΑΡΟΥΛΙ-ΝΤΟΜΑΤΑ,1/2 ΤΟΝΟ ΝΕΡΟΥ,1 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΛΑΔΙ
ΜΕΝΟΥ ΝΟ5
ΠΡΩΙΝΟ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,2 ΠΑΞΙΜΑΔΙΑ ΟΛΙΚΗΣ,ΜΕΛΙ ,ΒΟΥΤΥΡΟ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:1 ΝΕΧΤΑΡΙΝΙ Ή 1 ΑΧΛΑΔΙ
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ:1 ΜΠΙΦΤΕΚΙ (ΑΛΑΤΙ,ΠΙΠΕΡΙ,ΚΡΕΜΜΥΔΙ,ΣΚΟΡΔΟ,ΚΙΜΑ)1ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΡΥΖΙ ΧΩΡΙΣ ΒΟΥΤΥΡΟ,2 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΛΑΔΙ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:1 ΑΧΛΑΔΙ
ΒΡΑΔΥ:1 ΦΕΤΑ ΠΕΠΟΝΙ,3 ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ,1 ΦΕΤΑ ΤΥΡΙ

ΜΕΝΟΥ 6
ΠΡΩΙΝΟ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,2 ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ,1 ΦΕΤΑ ΤΥΡΙ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:1 ΝΕΧΤΑΡΙΝΙ
ΜΕΣΗΜΕΡΙ;1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΦΑΣΟΛΑΔΑ,1 ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ,1ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΛΑΔΙ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ;1 ΑΧΛΑΔΙ
ΒΡΑΔΥ:Ι ΓΙΑΟΥΡΤΙ 2 % ,1 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΜΕΛΙ,3 ΑΜΥΓΔΑΛΑ,4 ΚΕΡΑΣΙΑ

ΜΕΝΟΥ 7

ΠΡΩΙΝΟ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,1 ΤΟΣΤ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:1 ΑΓΓΟΥΡΙ
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ:6 ΝΤΟΛΜΑΔΑΚΙΑ,1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΜΑΡΟΥΛΙ,1 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΛΑΔΙ,1 ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:2 ΚΡΑΚΕΡ
ΒΡΑΔΥ:2 ΦΕΤΕΣ ΚΑΡΠΟΥΖΙ

2η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΝΟΥ 8
ΠΡΩΙΝΟ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,1 ΤΟΣΤ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:1 ΑΓΓΟΥΡΙ
ΜΕΣΗΜΕΡΙ:1 ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ,1 ΤΟΝΟ,1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΣΑΛΑΤΑ (ΠΙΠΕΡΙΑ,ΝΤΟΜΑΤΑ,ΤΥΡΙ)1 ΠΟΤΗΡΙ ΧΥΜΟ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:1 ΠΑΞΙΜΑΔΙ,1 ΦΕΤΑ ΤΥΡΙ
ΒΡΑΔΥ:1 ΓΙΑΟΥΡΤΙ 2 %,1 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΜΕΛΙ,1 ΝΕΧΤΑΡΙΝΙ

ΜΕΝΟΥ 9
ΠΡΩΙΝΟ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,2 ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ,ΒΟΥΤΥΡΟ,ΜΕΛΙ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:1 ΝΕΧΤΑΡΙΝΙ Ή 1 ΑΧΛΑΔΙ
ΜΕΣΗΜΕΡΙ:2 ΚΑΛΑΜΑΚΙΑ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟΥ ΨΗΤΑ,1 ΠΙΤΑ ΑΛΑΔΩΤΗ,1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΣΑΛΑΤΑ(ΚΡΕΜΜΥΔΙ,ΝΤΟΜΑΤΑ,ΑΓΓΟΥΡΙ)1 ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΤΖΑΤΖΙΚΙ,1 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΛΑΔΙ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:1 ΚΡΑΚΕΡ
ΒΡΑΔΥ:1 ΤΟΣΤ

ΜΕΝΟΥ 10
ΠΡΩΙΝΟ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,2 ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ,ΒΟΥΤΥΡΟ,ΜΕΛΙ
ΔΕΚΑΤΙΑΝO :2 ΚΡΑΚΕΡ
ΜΕΣΗΜΕΡΙ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΦΑΣΟΛΑΚΙΑ,1/2 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΠΑΤΑΤΕΣ,1 ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:1 ΑΓΓΟΥΡΙ
ΒΡΑΔΥ:1 ΓΙΑΟΥΡΤ 2%,1ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΜΕΛΙ,1 ΜΗΛΟ

ΜΕΝΟΥ 11

ΠΡΩΙΝΟ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,2 ΚΡΑΚΕΡ,1 ΦΕΤΑ ΤΥΡΙ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:1 ΜΠΑΡΑ
ΜΕΣΗΜΕΡΙ:1 ½ ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΡΥΖΙ,1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΓΑΡΙΔΕΣ ΑΒΡΑΣΤΕΣ 1 ½ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΛΑΔΙ,1 ΠΑΞΙΜΑΔΙ (ΘΑ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΙΣ ΓΑΡΙΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΙΣ ΒΡΑΣΕΙΣ)
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:1 ΝΕΧΤΑΡΙΝΙ
ΒΡΑΔΥ:1ΦΕΤΑ ΚΑΡΠΟΥΖΙ,1ΦΕΤΑ ΠΕΠΟΝΙ,1 ΚΡΑΚΕΡ

ΜΕΝΟΥ 12

ΠΡΩΙΝΟ: 1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,1 ΤΟΣΤ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:1 ΚΡΑΚΕΡ
ΜΕΣΗΜΕΡΙ:2 ΦΛΥΤΖΑΝΙΑ ΣΑΛΑΤΑ(ΜΑΡΟΥΛΙ ,ΝΤΟΜΑΤΑ,ΑΓΓΟΥΡΙ ,ΠΙΠΕΡΙΑ)1 ΒΡΑΣΤΟ ΑΥΓΟ,1 ΦΕΤΑ ΤΥΡΙ,2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΜΟΥΣΤΑΡΔΑ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:1 ΜΠΑΡΑ
ΒΡΑΔΥ:1 ΦΕΤΑ ΚΑΡΠΟΥΖΙ,1 ΑΓΓΟΥΡΙ

ΜΕΝΟΥ 13

ΠΡΩΙΝΟ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,2ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ΜΕΛΙ ΒΟΥΤΥΡΟ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ :1 ΜΠΑΡΑ
ΜΕΣΗΜΕΡΙ:1 ½ ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΣΑΛΑΤΑ ΜΑΡΟΥΛΙ,1 ΝΤΟΜΑΤΑ,5 ΚΡΟΥΤΟΝ Ή 1 ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ ΨΗΜΕΝΟ,1/2 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΤΡΙΜΜΕΝΟ ΤΥΡΙ,1/2 ΦΙΛΕΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟΥ,ΣΩΣ(2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΞΥΔΙ,1 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΜΕΛΙ)
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:2 ΚΡΑΚΕΡ
ΒΡΑΔΥ:1 ΖΕΛΕ,1 ΦΕΤΑ ΠΕΠΟΝΙ,1 ΚΡΑΚΕΡ

ΜΕΝΟΥ 14

ΠΡΩΙΝΟ:1ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,2 ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ,1 ΦΕΤΑ ΤΥΡΙ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:1 ΜΠΑΝΑΝΑ
ΜΕΣΗΜΕΡΙ:1 ΚΟΜΜΑΤΙ ΠΑΣΤΙΤΣΙΟ,1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΣΑΛΑΤΑ(ΜΑΡΟΥΛΙ –ΝΤΟΜΑΤΑ)1 ½ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΛΑΔΙ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:1 ΚΑΡΟΤΟ
ΒΡΑΔΥ:2 ΦΕΤΕΣ ΠΕΠΟΝΙ,1 ΚΡΑΚΕΡ

3η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΝΟΥ 15

ΠΡΩΙΝΟ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,1 ΤΟΣΤ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:2 ΣΥΚΑ Ή 1 ΝΕΧΤΑΡΙΝΙ
ΜΕΣΗΜΕΡΙ:1 ΨΩΜΑΚΙ ΓΙΑ ΣΣΑΝΤΟΥΙΤΣ,1 ΜΠΙΦΤΕΚΙ ΨΗΤΟ,1 ΦΕΤΑ ΤΥΡΙ,ΝΤΟΜΑΤΑ,ΠΙΠΕΡΙΑ,1 ΒΡΑΣΤΟ ΑΥΓΟ,1 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΜΟΥΣΤΑΡΔΑ 1 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΚΕΤΣΑΠ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:1 ΚΡΑΚΕΡ
ΒΡΑΔΥ:1 ΠΙΤΑ ΣΤΟ ΦΟΥΡΝΟ (ΣΟΥΒΛΑΚΙΟΥ)1 ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΚΟΚΚΙΝΗ ΣΑΛΤΣΑ,1 ΦΕΤΑ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ,1 ΦΕΤΑ ΤΥΡΙ,ΠΙΠΕΡΙΑ

ΜΕΝΟΥ 16

ΠΡΩΙΝΟ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ 2 ΠΑΞΙΜΑΔΙΑ ,1 ΦΕΤΑ ΤΥΡΙ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:1 ΑΓΓΟΥΡΙ
ΜΕΣΗΜΕΡΙ:1 ΟΜΕΛΕΤΑ ΦΟΥΡΝΟΥ (1 AYΓΟ,1/2 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΓΑΛΑ,1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ (ΚΟΛΟΚΥΘΙ,ΠΙΠΕΡΙΑ,ΚΡΕΜΜΥΔΙ,ΣΚΟΡΔΟ) 1 ½ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΛΑΔΙ)
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:1 ΚΡΑΚΕΡ
ΒΡΑΔΥ:1ΦΕΤΑ ΠΕΠΟΝΙ,1ΑΓΓΟΥΡΙ,1ΝΕΧΤΑΡΙΝΙ

ΜΕΝΟΥ 17
ΠΡΩΙΝΟ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,1 ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ,1 ΦΕΤΑ ΓΑΛΟΠΟΥΛΑ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:1 ΠΟΤΥΡΙ ΧΥΜΟ
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ:1/2 ΦΙΛΕΤΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ,1 ΦΕΤΑ ΤΥΡΙ,1 ½ ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΣΑΛΑΤΑ (ΜΑΡΟΥΛΙ,ΝΤΟΜΑΤΑ,ΠΙΠΕΡΙΑ,5 ΚΡΟΥΤΟΝ Ή 1 ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ ΨΗΜΕΝΗ,1 ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΜΑΓΙΟΝΕΖΑ LIGHT)
AΠΟΓΕΥΜΑ:1 ΚΡΑΚΕΡ
ΒΡΑΔΥΝΟ:2 ΠΑΞΙΜΑΔΙΑ,1 ΦΕΤΑ ΤΥΡΙ,ΝΤΟΜΑΤΑ

ΜΕΝΟΥ 18

ΠΡΩΙΝΟ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,1 ΤΟΣΤ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:1 ΠΟΤΗΡΙ ΧΥΜΟ
ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ:1 ΑΡΑΒΙΚΗ ΠΙΤΑ(,1/2 ΤΟΝΟ,1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ (ΛΑΧΑΝΟ,ΚΑΡΟΤΟ,ΝΤΟΜΑΤΑ)1 ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΜΟΥΣΤΑΡΔΑ,1 ΚΟΥΤΑΛΙΑ ΓΙΑΟΥΡΤΙ,1 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΛΑΔΙ ) 1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΣΑΛΑΤΑ (ΝΤΟΜΑΤΑ,ΚΡΕΜΜΥΔΙ,ΛΕΜΟΝΙ,1 ½ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΛΑΔΙ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:1 ΜΠΑΡΑ
ΒΡΑΔΥ:1 ΓΙΑΟΥΡΤΙ 2%,1 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΜΕΛΙ

ΜΕΝΟΥ 19

ΠΡΩΙΝΟ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,1 ΚΡΑΚΕΡ ,1 ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:1 ΠΟΤΗΡΙ ΧΥΜΟ
ΜΕΣΗΜΕΡΙ:1 ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΡΕΑΣ ΛΕΜΟΝΑΤΟ ΚΑΤΣΑΡΟΛΑΣ ,1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΠΑΤΑΤΕΣ,1 ½ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙΑ ΛΑΔΙ,2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΜΟΥΣΤΑΡΔΑ,1 ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:1 ΝΕΧΤΑΡΙΝΙ
ΒΡΑΔΥ:2 ΚΟΥΤΑΛΙΕΣ ΓΙΑΟΥΡΤΙ 2%,1 ΝΕΧΤΑΡΙΝΙ,1 ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΜΕΛΙ,1 ΜΗΛΟ,ΛΙΓΗ ΚΑΝΕΛΑ

ΜΕΝΟΥ 20

ΠΡΩΙΝΟ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,2 ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ,ΒΟΥΤΥΡΟ,ΜΕΛΙ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:1 ΝΕΧΤΑΡΙΝΙ
ΜΕΣΗΜΕΡΙ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΦΑΚΗ,1 ΦΕΤΑ ΨΩΜΙ,1 ½ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΛΑΔΙ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:1 ΑΓΓΟΥΡΙ
ΒΡΑΔΥ:1 ΤΟΣΤ

ΜΕΝΟΥ 21

ΠΡΩΙΝΟ:1 ΦΛΥΤΖΑΝΙ ΚΑΦΕ,1 ΤΟΣΤ
ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ:2 ΚΡΑΚΕΡ
ΜΕΣΗΜΕΡΙ:1 ΦΕΤΑ ΚΑΡΠΟΥΖΙ,1 ΝΕΧΤΑΡΙΝΙ,1 ΑΓΓΟΥΡΙ
ΑΠΟΓΕΥΜΑ:1 ΚΡΑΚΕΡ
ΒΡΑΔΥ: ΨΗΤΑ ΟΤΙ ΚΡΕΑΣ ΘΕΣ ΟΧΙ ΠΟΛΛΑ ΛΑΔΙΑ ΚΑΙ ΟΣΗ ΣΑΛΑΤΑ ΘΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΚΥΡΙΑΚΕΣ Ή ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΕΞΩ ΓΙΑ ΦΑΓΗΤΟ


Καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

736ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 11:38 am

POPI1979

POPI1979
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την POPI1979 στις Πεμ Ιαν 31, 2013 12:25 pm, 1 φορά

737ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 11:39 am

μαμά Βασιλικής

μαμά Βασιλικής
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλα εγώ την έκανα με ελαφρά...Εχασα 1,5 κιλό και τώρα πια παλεύω να μην το βάλω!Δεν έχω γιατρειά,όλη μέρα κλεισμένη στο σπίτι με την μικρή...αν κόψω και το φαγητό θα χαζέψω!Καλή συνέχεια στις υπόλοιπες...Μη σας λερώνω και το θέμα ..έτρωγα ντόνατ πρίν Very Happy Laughing Laughing Laughing !!!

738ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 11:41 am

POPI1979

POPI1979
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την POPI1979 στις Πεμ Ιαν 31, 2013 12:24 pm, 2 φορές συνολικά

739ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 12:00 pm

ΕΒΙΤΑ


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
popi σε ευχαριστούμε!!!!εγώ πάντως με το που την διάβασα χόρτασα...τα μισα τρώω την ημέρα κ πάλι δεν μπορώ να πω ότι χάνω κ γρήγορα...ίσως βέβαια να είναι βλακεία κ να μην μπορεί ο οργανισμός μου να ΄κάνει τις απαραίτητες καύσεις..να σας δώσω να καταλάβετε το πρόγραμμα μιας μέρας μου:
πρωί καφέ με μια ζαχαρινι κ μόνο γιατι ποτε δεν μπορώ να φαω πρωινο(μεγα βλακεια το ξερω)
μεσημέρι ψητό κρεας με σαλατα ή πατατοκολοκυθα άλι με πράσινη σαλάτα ή μακαρόνια ολικής
βράδυ τοστ (σικαλης) ΄η πράσινη σαλάτα ή γιαούρτι
αν κατα την δαρκεια της ημέρας πεινάσω θα φάω κανα φρούτο ή θα πάρω μια φρυγανιά με τυρι του τοστ..

740ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 12:27 pm

POPI1979

POPI1979
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Το δικο μου πρωινο ειναι με καφε γιατι δεν μ αρεσουν το γαλα,δημητριακα κλπ και ετσι τρωω αυτα.Η καθεμια ας το προσαρμοσει στα μετρα της

Να πω επισης οτι φυσικα τα φρουτα δεν χρειαζεται να ειναι τα ιδια αλλα εποχης και 2 λιτρα νερο την ημερα.Μπορειτε να προσθεσετε στο πρωτο πρωινο ποτηρι νερο αλλα και ενα πριν κοιμηθειτε μερικες σταγονες λεμονι.Προσοχη ομως μη βαζετε λεμονι οσες εχουν προβλημα αιματοκριτη ή σιδηρου.[/Ενοειτε οτι αν δεν μπορουμε να κανουμε κατα γραμμα τη διαιτα απλα προσπαθουμε με οτι εχουμε ή αντεχουμε να την κανουμε πχ το βραδυνο ας μην ειναι φρουτα να ειναι 1 γιαουρτι με μελι η φρυγανια ή ενα απλο τοστ

741ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 2:47 pm

nicole1981


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κορίτσια, το είδα στο facebook και σκέφτηκα μήπως σας φανεί χρήσιμο.


΄΄Η Αιμιλία Βασιλοπούλου, Ph.D., διαιτολόγος-διατροφολόγος σου προτείνει μερικές ιδιαίτερα χορταστικές, λόγω της υψηλής τους περιεκτικότητας σε φυτικές ίνες, ιδέες για τα γεύματά σου, που μπορείς να τις προτιμήσεις σκέτες ή να τις συνδυάσεις με άπαχο κρέας ή ψάρι.
Αγκινάρες:

Μπορεί να μην σου γεμίζουν το μάτι, αλλά οι αγκινάρες περιέχουν 6,5 γραμμ. ίνες. Ακόμα, αντιστοιχούν 60 θερμίδες σε 1 αγκινάρα μεσαίου μεγέθους.

- Μπρόκολο:

Το καταπράσινο μπρόκολο περιέχει 5,1 γραμμ. ίνες. Αντιστοιχούν 55 θερμίδες σε 1 φλιτζ. μαγειρεμένο μπρόκολο.

- Δημητριακά ολικής αλέσεως:

Τα δημητριακά ολικής άλεσης περιέχουν 8 γραμμ. ίνες ενώ αντιστοιχούν 200 θερμίδες σε 1 1/4 φλιτζάνι δημητριακών.

- Πλιγούρι αλεσμένο:

Το πλιγούρι περιέχει 5 γραμμ. ίνες ενώ αντιστοιχούν 160 θερμίδες σε 1/2 φλιτζ. μαγειρεμένο πλιγούρι.΄΄
ofono.gr

742ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 10:47 pm

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Κοριτσια μου εχω μια απορια και αν μπορειτε να με βοηθησετε!
Οταν κανουμε διαιτα, μετα απο ενα χρονικο διαστημα αρχιζει και "κολλαει" η ζυγαρια.... Ενω κανουμε αυτο που πρεπει τα κιλα δεν φευγουν ευκολα. Γιατι γινεται αυτο και ποιος ειναι ο τροπος να ξεμπλοκαρουμε; Αν επιμενουμε υπαρχει περιπτωση μετα απο 1-2 βδομαδες να πεσουν αποτομα, ενω ειχαμε κολλησει;

743ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 10:58 pm

MAMASTE

MAMASTE
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα κοριτσια και καλη δυναμη.. Wink
μολις τελειωσα το πρωινο μου,ψωμι δικο μου με μελι και ενα ποτηρι χυμο.
χθες το βραδυ ειχαμε τραπεζι στο σπιτι και ενω μαγειρεψα ωραιοτατα φαγητα,εγω κρατηθηκα και εφαγα ενα μπολ μαρουλι και ενα μπιφτεκι διαιτης. Very Happy Very Happy
εχω μια απορια αν μπορειτε να με βοηθησετε:ταυτοχρονα με την προσπαθεια να χασω το 10κιλο,προσπαθω και για μωρακι..επειδη νομιζω πως θα εχω καλυτερα αποτελεσματα(για αδυνατισμα) κανοντας και γυμναστικη αν τελικα μεινω εγκυος δεν θα ειναι επικυνδινο μεχρι να καταλαβω πως ειμαι εγκυος να κανω τζοκινγκ,κοιλιακους,κτλ.
το λεω γιατι εχω χασει ηδη ενα μωρακι και δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι οτι μπορει κατι να παει στραβα.

744ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 11:07 pm

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κοριτσακια μου! Και καλο μηνα!
Τι ωραια αυτα που γράφεται ευχαριστούμε για τον κοπο σας ειναι πολυ ενδιαφέροντα ολα...

Λοιπον ηθελα τη γνωμη σας και τη γνωμη της διαιτολογου μας... Τις τελευταίες μερες παιρνω σχεδον καθε μερα απο 100-200 γραμμάρια (σας εχω πει οτι ζηγιζομαι καθε πρωι νηστικια..) προσεχω παρα πολυ τι τρωγω και σχεδον ποτε δεν φεύγω απο το προγραμμα μου ( οτι και να τρωει ο αλλος διπλα μου... Αν και θα ηθελα η αληθεια ειναι ... Παντα συγκράτιουμε...) δεν ξερω γιατι αυτη τη βδομαδα σταμάτησα να χανω και οχι μονο να χανω αλλα και να περνω...
Να σας γράψω το χθεσινό προγραμμα μου γιατι πηρα κοντα στα 300 γραμμάρια σε ενα 24ωρο... λοιπον
Πρωινο λιγα καρύδια (πασπαλισμενα με πολυ λίγη μαυρη ζάχαρη ασπραδι και κουακερ και τα ψησω στο φουρνο)
Δεκατιανο μισο μηλο και 1 ποτήρι γαλα 2% λιπαρα
Μεσημεριανο 1 φιλετο κοτοπουλο ψημενο σε αντικολλητικο τηγάνι χωρις λαδι με λαχανικα( πρασο, σπανάκι, κρεμμύδι, σκορδο, ντομάτα, και μια κουταλια πελτε) και 3-4φουντιτσες Μπροκολο και κουνουπιδι βρασμενα...(στο τέλος έβαλα και στα δυο μια κουταλια λαδι.
Απογευμα 1 πορτοκαλι
Βραδυ το μισο απο το μεσημεριανο και πιο λιγο και 1 φριγανια .
Συν 6 ποτήρια νερο την μερα το λιγότερο...τουαλέτα κανονικα...
Τι λαθος κανω ρε γμτ;;;
Μεχρι εδω ήτανε;

745ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 11:10 pm

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Elenathens έγραψε:Κοριτσια μου εχω μια απορια και αν μπορειτε να με βοηθησετε!
Οταν κανουμε διαιτα, μετα απο ενα χρονικο διαστημα αρχιζει και "κολλαει" η ζυγαρια.... Ενω κανουμε αυτο που πρεπει τα κιλα δεν φευγουν ευκολα. Γιατι γινεται αυτο και ποιος ειναι ο τροπος να ξεμπλοκαρουμε; Αν επιμενουμε υπαρχει περιπτωση μετα απο 1-2 βδομαδες να πεσουν αποτομα, ενω ειχαμε κολλησει;


Αυτο ακριβώς έπαθα και εγω... Η διαιτολογου και τα κορίτσια με περισσοτερη πειρα θα μας βοηθησουν...

746ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty . Πεμ Ιαν 31, 2013 11:13 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσια μηπως περιμενετε περιοδο και πρηστηκατε?αν οχι,καποιοι διαιτολογοι λενε οτι οταν κολλαει για αρκετες μερες η ζυγαρια,να αυξανουμε λιγο τις θερμιδες για 2,3 μερες και θα ξεκολησουμε.βεβαια για πιο σιγουρα θα μας πει η μαμα του μπεμπη.

747ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 11:18 pm

reg reg

reg reg
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
MAMASTE έγραψε:καλημερα κοριτσια και καλη δυναμη.. Wink
μολις τελειωσα το πρωινο μου,ψωμι δικο μου με μελι και ενα ποτηρι χυμο.
χθες το βραδυ ειχαμε τραπεζι στο σπιτι και ενω μαγειρεψα ωραιοτατα φαγητα,εγω κρατηθηκα και εφαγα ενα μπολ μαρουλι και ενα μπιφτεκι διαιτης. Very Happy Very Happy
εχω μια απορια αν μπορειτε να με βοηθησετε:ταυτοχρονα με την προσπαθεια να χασω το 10κιλο,προσπαθω και για μωρακι..επειδη νομιζω πως θα εχω καλυτερα αποτελεσματα(για αδυνατισμα) κανοντας και γυμναστικη αν τελικα μεινω εγκυος δεν θα ειναι επικυνδινο μεχρι να καταλαβω πως ειμαι εγκυος να κανω τζοκινγκ,κοιλιακους,κτλ.
το λεω γιατι εχω χασει ηδη ενα μωρακι και δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι οτι μπορει κατι να παει στραβα.


Οι γιατροί λένε οτι αν εχεις μαθει των οργανισμο σου να γυμνάζεται να το συνεχίσεις κανονικα... Αν θυμαμαι καλα και στο Μαραθώνιο έτρεχαν έγκυες και με την κυλια στο στόμα...
Τωρα αν απλα θελεις να ξεκινήσεις τωρα γυμναστικη ,αν ειχες το γιατρο μου θα σου έλεγε να κάτσεις στα αυγα σου και αφου εχεις χασει και ενα μωρακι να εισαι πολυ προσεκτική με τις κινήσεις σου...
Ειχα χασει και εγω ενα μωρο και οταν πλέον έμεινα έγκυος στη κορη μου ειχα ξεκινησει μαθηματα οδηγησεις και μου ειπε να σταματήσω μεχρι τον τεταρτο μηνα...
Δεν ξερω αν σε βοηθησα... Ρωτα ομως καλυτερα και το δικο σου...

748ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 11:27 pm

Elenathens

Elenathens
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mamaste δεν υπαρχει λογος να μην κανεις γυμναστικη, αλλα ισως δεν πρεπει να καταπονεις τον οργανισμο σου. Μπορεις να κανεις γρηγορο περπατημα αντι για τζοκινκ πχ. Ισα ισα που νομιζω οτι η γυμναστικη,το περπατημα και η καλη φυσικη κατασταση βοηθαει στη συλληψη
Εγω κοιλιακους δεν θα εκανα, αφου ο πρωτος στοχος ειναι το μωρακι και μετα τα κιλα, δωσε εμφαση στο πρωτο κανοντας και τα δυο!προσπαθεις για μωρακι, χανεις κιλα χωρις υπερβολες!

749ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty Απ: ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... Πεμ Ιαν 31, 2013 11:46 pm

MAMASTE

MAMASTE
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
και εγω αυτο σκεφτομουν να κανω,πιο ηρεμη ασκηση αλλα ασκηση οπωσδηποτε.
τι να πω μακαρι να χασω και τα κιλα και να τα καταφερω για μωρακι.. Crying or Very sad
ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις,αντε και καλη μας δυναμη..

750ΔΙΑΙΤΑ ΤΩΡΑ.... - Σελίδα 30 Empty . Παρ Φεβ 01, 2013 12:38 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμα του μπεμπη εφαγα πρωινοοοοο!!ενα ποτηρι γαλα 1.5 λιπαρα και μια κουταλια δημητριακα ολικης αλεσεως με σοκολατα γραφει το κουτι.ειναι καλα?η η σοκολατα που γραφει με σκοτωνει?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 30 από 41]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 41  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις