Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
342 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 342 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 40]

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
litsakos έγραψε:Θα κρεμασουμε κ σεντονι μετα να το δει η γειτονια? χαχαχα

και αν σου πω κ κατι εισαι κακαια πεθερα, αν ησουν καλη θα το ειχες παρει απο τωρα το κοριτσι σπιτι σου, να γνωριστουν καλυτερα, να το μαθεις πραγματα τςτςτςτςττς

κακαια?τι γραφω....
Κακαία, ναι, όπως λεμε Αθηναία? Razz Razz 

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα σαςςςςςςςςςςςς
sunny 

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερααααα

Despoinaki123

Despoinaki123
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα κορίτσια!!!!!!!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπεραααα

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Despoinaki123 τι κουνελος ειναι αυτος ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ Ν 34 !! - Σελίδα 40 15419 

το ειδε η κορη μου "μαμα κοιτα ενα μωλααακιι" Smile 

καλησπερα!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τι εγινε με το εσπα κορες? μπηκατε?

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα πλεον.
Ρε σεις, να σας ρωτησω, στα λαζανια στην τελευταια στρωση μπαινει λαζανι-μπεσαμελ ή λαζανι-κιμας-μπεσαμελ??
Εχω πολυυ καιρο που εφτιαξα τελευταια φορα και δεν θυμαμαι. Βασικα ο,τι και να απαντησετε, εγω τα εχω ήδη φουρνισει Razz με λαζανι-μπεσαμελ σαν τελευταια στρωση, διοτι ετσι το ειδα στη φωτο πανω στο κουτι tongue tongue tongue 

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Nena έγραψε:Καλησπερα πλεον.
Ρε σεις, να σας ρωτησω, στα λαζανια στην τελευταια στρωση μπαινει λαζανι-μπεσαμελ ή λαζανι-κιμας-μπεσαμελ??
Εχω πολυυ καιρο που εφτιαξα τελευταια φορα και δεν θυμαμαι. Βασικα ο,τι και να απαντησετε, εγω τα εχω ήδη φουρνισει Razz με λαζανι-μπεσαμελ σαν τελευταια στρωση, διοτι ετσι το ειδα στη φωτο πανω στο κουτι tongue tongue tongue 

νομιζω πως αυτο που εκανες ειναι το σωστο. εγω το κανω ομως λαζανι-κιμας-μπεσαμελ. Ειμαι παιδι του κιμα, τι να κανουμε?

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τωρα που το σκεφτομαι...... τι θα πει σωστο και λαθος? οτι μας αρεσει κανουμε, υποκειμενικα ειναι αυτα.

εγω θα ψησω κεμπαπ απο το χωριο, πιτες, θα τηγανισω και πατατες και θα φτιαξουμε σουβλακια.ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ Ν 34 !! - Σελίδα 40 536304 

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμεις οχι Μαρκελλα, δεν περασαμε.
Περιμενουμε την δευτερη φουρνια.Εγω περιμενω δλδ η μικρη δεν εχει ιδεα , ολα τα αγχη τραβαμε οι μανες κ αυτα παιζουν καταλαβες?/! Αυτα θα της λεω σε καποια χρονια που θα μου λεει "ασε ρε μανα " Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 

Τα λαζανια δεν θελω να τα ξερω! Τα μαγειρευε η αδερφη μου ΣΥΝΕΧΩΣ. Μαθαινει ενα φαγητο και μετα σε οτι τραπεζι κανει τρως αυτο.Ετσι τρωγαμε λαζανια οποτε πηγαιναμε σπιτι της.

Σημερα μου ηρθε να βαλω κατι λουκανικοπιτακια στα αυτια του πατερα μου...πριν τα δοκιμασει "στεγνη εγινε η ζυμη ", να τα ψησεις μονος σου!
Οτι φαγητο φαει "αναλατο ειναι, δεν εχει λαδι, θελει κι αλλο λεμονι" ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ Ν 34 !! - Σελίδα 40 679259 ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ Ν 34 !! - Σελίδα 40 679259 ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ Ν 34 !! - Σελίδα 40 679259 
Ενα ταψι πιτα θα φαει κ μετα θα πει "πολυ λαδι ειχε Λιτσα, δεν θελει τοσο" 9γιατι ξερει ΚΑΙ πως γινεται αλλαο αν δεν εχει κανει ποτε).

Πολλα ειπα ε? ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ Ν 34 !! - Σελίδα 40 604962 

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
...και δεν σχολιασα το κεμπαααααπ! Αγαπω κεμπαπ.ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ Ν 34 !! - Σελίδα 40 564595 

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
και γω τρελαινομαι για κεμπαπ. ευτυχως μου αστειλε η μητερα με τον πρωτο που επεστρεψε απο το χωριο.

αυτο το εχει και ο πατερας μου. τι κακη συνηθεια!!!! τρωει τρια πιατα σουπα και τελειωνοντας λεει "αναλατη ηταν"
μου ερχεται να του πω" δηλαδη ρε μεγαλε, αν ηταν αλατισμενη οπως θα ηθελες, ποσα πιατα θα ετρωγες?"
ασε που αν κατι του αρεσει απλα δεν θα μιλησει. πρεπει να τον ρωτησεις. "πως ηταν το φαι μπαμπα? καλο?" - "ναι, ναι, πολυ καλο"

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ελπιζω να ειστε στη δευτερη φουρνια Λιτσα.

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
markella_p έγραψε:και γω τρελαινομαι για κεμπαπ. ευτυχως μου αστειλε η μητερα με τον πρωτο που επεστρεψε απο το χωριο.

αυτο το εχει και ο πατερας μου. τι κακη συνηθεια!!!! τρωει τρια πιατα σουπα και τελειωνοντας λεει "αναλατη ηταν"
μου ερχεται να του πω" δηλαδη ρε μεγαλε, αν ηταν αλατισμενη οπως θα ηθελες, ποσα πιατα θα ετρωγες?"
ασε που αν κατι του αρεσει απλα δεν θα μιλησει. πρεπει να τον ρωτησεις. "πως ηταν το φαι μπαμπα? καλο?" - "ναι, ναι, πολυ καλο"
ετσι!και τρωει που τρωει μετα απορει γιατι τον πειραξε στο στομαχι. Δεν φταιει ΠΟΤΕ η ποσοτητα που εφαγε, παντα κατι που βαλα μεσα θα φταιει.
Χθες καθοταν κ σχολιαζε πως κανουμε μια πιτα εμεις πανω στην Θεσσαλια, την μπατζινα...ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ Ν 34 !! - Σελίδα 40 911307 ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ Ν 34 !! - Σελίδα 40 911307 ΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ Ν 34 !! - Σελίδα 40 911307  ξεχασα κ εγω πως γινεται απο τις οδηγιες του πατερα μου.

Μακαρι Μαρκελλα να μπουμε με την δευτερη, ευχαριστω Smile 

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν θυμηθεις παντως πες μου. μπατζινα? πρωτη φορα το ακουω αλλα μου αρεσει...

litsakos

litsakos
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Θα σου πω ,θα ρωτησω και την γιαγια μου  γιατι τις μπερδευω, ειναι 3 με κολοκυθι και χαωνομαι.
Μπατζίνα, μπομπότα(αυτη πρεπει αν ναι με καλαμποκαλευρο) και κασάτα.

Την κανω με ασπρο αλευρι, τυρι, λιγο λαδι και κολοκυθα.
Τα κανω ενα μιγμα, με το ματι βαζω αλευρι αλλα κολοκυθα για ενα ταψι φουρνου βαζω γυρω στα 800 γρ. Λαδωνεις καλα το ταψι και οταν την στρωσεις ριχνεις και τυρι απο πανω (βαζω το σκληρο το αιγοπροβειο γιατι δεν βγαζει υγρα μεσα στην πιτα, βγαζει η κολοκυθα )
Και τραχανα μπορεις να βαλεις μεσα, φρεσκο κρεμμυδακι. Ειναι ευκολη δεν ανοιγεις φυλλο.
Α και λιγο πριν την βγαλω βαζω και βουτυρο απο πανω.

Ειναι ωραια αλλα σαν τις πιτες με φυλλο δεν ειναι.


υγ κανονικα την κανουν με λιγοτερη κολοκυθα, εμενα μ αρεσει να ειναι αφρατη και το παρακανω.

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εγω σημερα δολωσα, εριξα και ψαρεψα κοπλιμεντο απο τον αντρα μου για το φαγητο, διοτι απο μονο του δεν προκειται να ερθει. Καθομαστε τρωμε, ο αλεξανδρος ειχε θυμωσει και δεν ηθελε να φάει, ο Θοδωρης όλως παραδοξως ετρωγε μαζι μας, και του λεω μετα απο κανενα τεταρτο και αφου ειχε περιδρομιασει μια κομματάρα τεραστια "Καλο δεν έγινε?" Απάντηση "Μμμμ, ναι, καλο". Τον ξαναρωτάω "Καλο-τρωω-γιατι-εχω-ψοφησει-της-πεινας-και-θα-ετρωγα-και-σκατα ή καλο-νοστιμο και πετυχημένο?" "οχι ρε, πολυ ωραίο εγινε". Αυτο ηταν το κοπλιμαν μου για σημερα Razz 

Αντικειμενικα ειχε γινει ελαφρως αναλατο διοτι ξεχασα να αλατισω τη μπεσαμελ, κι ευτυχως που ειχα βαλει τριμμενο τυρι μεσα και του εδωσε την αλμυρα που ήθελε. Αλλά δεν πτοουμαι, θα δωσω και πανω στους γονεις μου, όλο και κάτι στραβο θα βρουν να μου πουν Rolling Eyes Rolling Eyes 

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
πωπω ρε Λιτσα, σε εβαλα σε τοσο κοπο και δεν τρωω κολοκυθα με τιποτα.

εν τω μεταξυ βλεπω το βιντεακι με Γιοκαρινη το μεσημερι και λεω "πσσσσσσσ ποσα χρονια" και παταω γρηγορα γρηγορα να το ακουσω.... και παρτην εξω
κατι του συμβαινει του πισιου μου και μολις βαζω βιντεο κλπ απο youtube σεληνιαζεται και μπλοκαρει. ολο το ξεχναω, ετσι εμεινα χωρις υπολογιστη για καποιες ωρες.

καλα μου εκατσε ομως, γιατι στρωθηκα και τελειωσα κατι βιβλια εσοδων εξοδων που ειχα να ενημερωσω και μου εφυγε και αυτο το αγχος

οπως καταλαβατε τωρα θα τα πω ολα, τοσες ωρες ειχα να μιλησω

Nena

Nena
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Να μιλησεις γιατι να μη μιλησεις. εμεις εδω ειμαστε, ακουμε. Διαβαζουμε. βασικα θα ανοιξω νεο θεματακι, τι σκεφτεστε αυτη τη στιγμη νο 35, να πας εκει να μιλησεις, οκ???? Αυτο εδω εφτασε στα ορια του Razz 

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις