Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
17 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 17 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

51εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Πεμ Ιαν 31, 2013 3:21 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
KRISTI 1 έγραψε:
Miaki έγραψε:Νέο εύρημα:
http://www.ikko.gr/ikko_Emboliasmoi.htm
με σκοτωσες...αχ θεε μου..ειχα που ειχα τις αμφιβολιες μου για το αν θα εμβολιασω το παιδι μου,διαβαζω και τετοια και πεθαινω.εσυ θα εμβολιασεις το παιδι σου?

Δεν το ξέρω, θέλει πολύ ψάξιμο και σκέψη και να ζυγίσω τα υπέρ και τα κατά. Πάντως ό,τι απόφαση/ευθύνη και να έπαιρνα θα φοβόμουν. Προς τον εμβολιασμό πια έχω μια απέχθεια, αλλά από την άλλη μας έχουν περάσει τόσο πολύ ότι ο εμβολιασμός είναι καλός, που είναι δύσκολο να το αποβάλλω, κι ας βλέπω ανακρίβειες και στοιχεία. Θα δείξει. Σίγουρα θα το ψάξω πολύ.

52εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty . Πεμ Ιαν 31, 2013 3:30 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αχ μιακι σε νιωθω!!κοριτσι μου καθε φορα που την παω για εμβολιο σπαω σε χιλια κομματια..σκεψεις και εικονες μου ερχονται στο μυαλο και με τρελαινουν.πρεπει να το αποβαλλω ομως γιατι οπως λες κ συ ειναι τεραστιο το ρισκο να μην τα κανουμε.αν γινει κατι θα λεω γιατι δεν εκανα το εμβολιο..και ετσι προσπαθω να σκεφτομαι οτι αυτο που κανουν οι περισσοτεροι τοσα χρονια,οπως εκανα κ γω και δεν επαθα τιποτα..τωρα αν βγαλω καρκινο π.χ. στα 40 μου εχω τοσα πολλα να κατηγορησω<τροφες μεταλλαγμενες και ραντισμενες κτλ> που δεν θα κατηγορησω ευκολα ενα εμβολιο που εκανα στα 5 μου π.χ.ουφ!!αλλα αλλο για μενα αλλο για το παιδι μου!ποναω διαφορετικα..

53εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Πεμ Ιαν 31, 2013 5:06 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Το θέμα είναι ότι εγώ θα αισθάνομαι ότι ρισκάρω ό,τι και να κάνω απ' τα δυο.
Αν θες, σου στέλνω μια εκπομπή που σου έλεγα, σχετικά με την ελευθερία μας να επιλέξουμε αν θα εμβολιάζουμε τα παιδιά μας ή όχι (ποιά ελευθερία, σε λίγο λένε θα είμαστε υποχρεωτικά δότες οργάνων και δεν έχει πάρει χαμπάρι κανείς. Τα εμβόλια τα έχουμε χάψει προ πολλού).
Σ' αυτή την εκπομπή λένε μέσα σε άλλα ότι ένα μωράκι βομβαρδίζεται από πολλούς ιούς μαζί, τη στιγμή που στη φύση κανένας οργανισμός (και μάλιστα τόσο αγνός όσο ενός μωρού που ακόμα του αποστειρώνουμε τα πάντα) δε θα δεχόταν επίθεση από τόσους ιούς ταυτόχρονα.

54εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Πεμ Ιαν 31, 2013 5:11 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Οπότε, ήθελα να πω με το προηγούμενο, πιστεύω ότι επιβαρύνεται ο οργανισμός ενός παιδιού, ακόμα κι αν δεν πάθει κάτι σοβαρό από τα εμβόλια. Δηλαδή, είτε κάνεις είτε δεν κάνεις μπορεί το παιδί να αρρωστήσει. Αν κάνεις όμως βάζεις στο σώμα του και άχρηστα και επικίνδυνα πράγματα (που τα λέει στο βίντεο) που δε θα έβαζες αν απείχε από τα εμβόλια. Όλα θέλουν ψάξιμο, ακόμα και το βίντεο λειτουργεί για να το ψάξεις παραπέρα και να βρεις αν αληθεύουν αυτά που λέγονται. Αλλά είναι μια αρχή.

55εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty . Πεμ Ιαν 31, 2013 6:17 am

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μιακι βαλτο το βιντεο αλλα δεν ειμαι ετοιμη ακομα να δω αναλυτικα κατι τετοιο.θα αρρωστησω...παρολο που εχω δει και διαβασει καποια πραγματα.οταν νιωσω ετοιμη θα μπω εδω να το βρω και να το δω.απλα οσο πιο πολλα ακουω τοσο πιο πολυ προβληματιζομαι.κ γω οτι και απο τα δυο να εκανα ρισκο θα το θεωρουσα.ενας ομοιοπαθητικος μου ειπε οτι οταν τελειωσει με τα εμβολια το παιδι μου να του δωσω ενα ομοιοπαθητικο χαπι που η μηδενιζει η ελαχιστοποιει τους κινδυνους να παθει κατι.

56εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Πεμ Ιαν 31, 2013 6:31 am

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω που ανιξα το θεμα και κυριως το εκανα γιατι φοβαμαι το μμρ!!!!
ενω θα το εκανα ακομα αργοτερα αποφασισα την δευτερα που θα ειμαστε 15μηνων να το κανουμε....
βρηκα πολλες ερευνες που λενε οτι το εν λογο εμβολιο το ενοχοποιουν γιατι οχι οτι μπορει να κανει αυτισμο αλλα σε υπαχον αυτισμο τον δειχνει πιο εντονα...κ επειδη γινετε σε ηλικια κοντηνη με την εμφανιση της νοσου το ενοχοποιηουν...
τι να πω προσπαθω και θελω να το πυστεψω,,,
το παιδι μου ειναι πανεξυπνο και κανει ολα τα βασικα και ακομα παραπανω που θα επρεπε να κανει σε αυτο το σταδιο της αναπτυξης τους σε καμια περιπτοση δεν εχει κανενα προβλημα αρα δεν μπορει να παθει τετιο πραγμα απο το εμβολιο αυτο θελω να πυστευω αφου φοβαμαι και να μην το κανω και ο θεος βοηθος.

57εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Πεμ Ιαν 31, 2013 7:08 am

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσια εγω αυτο που εχω να πω ειναι οτι διαβαζονταs τοσα αρθρα στο διαδικτυο,δεν βγαζειs ακρη.Χειροτερα μπλεκονται οι σκεψειs.Η γνωμη μου ειναι οτι πρεπει να επικεντρωθουμε στο γεγονοs να βρουμε εναν καλο παιδιατρο,σωστα καταρτισμενο που θα μπορουμε να μοιραστουμε τουs προβληματισμουs μαs.
Eμενα η κορη μου,18 μηνων τωρα,εχει κανει ολα τα εμβολια(και το mmr)και δοξα το θεο,δεν ανεβασαμε ουτε πυρετο σε κανενα.
Παρενεργιεs υπαρχουν σε ολα.Δεν μπορουμε να δαιμονοποιουμε,ομωs τα παντα επειδη υπαρχει ενα απειροελαχιστο ποσοστο αποτυχιαs.Kαι πιο θα ηταν το ποσοστο θνησιμοτηταs αν δεν ειχαν ανακαλυφθει καποια εμβολια?

58εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Πεμ Ιαν 31, 2013 7:46 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κρίστι σου γράφω μήνυμα, λείπει το λινκ που ψάχνω να το βρω. Εν τω μεταξύ έχω βρει τόσα άλλα! Τσέκαρε πιο μετά τα πμ σου.

Εφάκι, εγώ το βλέπω λίγο διαφορετικά. Δηλαδή, ο γιατρός μπορεί να είναι καλός, ωστόσο να θεωρήσει ότι πρέπει να τα κάνεις, όπως και κάποιος άλλος καλός γιατρός να θεωρήσει ότι δεν πρέπει. Το θέμα είναι όμως ότι αν μου πάθει κάτι το παιδί, εγώ δε θα αισθάνομαι καλύτερα επειδή ήταν η απόφαση ενός επιστήμονα. Σίγουρα αν πάθει κάτι και ήταν απόφαση δική μου θα πέσουν όλοι να με φάνε και ούτε κι εγώ θα είμαι οκ, αλλά είναι στον καθένα που αισθάνεται καλύτερα. Να πάρει την ευθύνη ή να μη θέλει να έχει σχέση.

59εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Πεμ Ιαν 31, 2013 7:50 am

Νάσια*

Νάσια*
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εμείς το κάναμε εχθές το ΜΜΡ κ πραγματικά σκέφτομαι ο Θεός βοηθός!!!!!!!!!!

Το είχα κάνει κ στην μεγάλη μου σε αντίστοιχη ηλικία κ Δόξα το Θεό δεν είχαμε παρατράγουδα!

60εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Πεμ Ιαν 31, 2013 8:02 am

ΕΦΑΚΙ

ΕΦΑΚΙ
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Mιακι,δεν αντιλεγω σε αυτα που λεs.Σαφωs και καθε μητερα πρεπει να εχει την ευθυνη για το παιδι τηs.Απλα αυτο που λεω εγω, ειναι οτι επειδη εχει να κανει με ιατρικα θεματα,εμπιστευομαι τουs ειδικουs(χωριs αυτο να σημαινει οτι δεν ψαχνομαι).

61εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Πεμ Ιαν 31, 2013 9:04 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Τί να κάνουμε Εφάκι, πρέπει να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά γιατί μπροστά στο χρήμα δεν τους ενδιαφέρει τίποτα.

62εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Πεμ Ιαν 31, 2013 3:46 pm

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ψάχνοντας για την Κρίστι, κατέληξα στο νετ να χαζεύω χίλια δυο λίνκς σχετικά με τα εμβόλια. Και τα δυο νομίζω λίνκς μιλούν και για το mmr.

https://www.youtube.com/watch?v=CzTIt1oPp6E

http://mamalydia.wordpress.com/2008/04/18/vaccine2/

63εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Κυρ Φεβ 03, 2013 5:04 pm

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Βγήκα με μια παλιά συμφοιτήτρια αυτή την εβδομάδα. Δεν ξέρω πώς έφτασε η κουβέντα και μέσα σε όλα μου πέταξε ότι δεν έχει κάνει ποτέ της κανένα εμβόλιο. Την έβαλα να μου πει αν αρρωσταίνει περισσότερο από τους άλλους ή αν της έχει δημιουργήσει κανένα πρόβλημα και μου είπε όχι, ούτε και οι αδελφές της οι οποίες επίσης δεν εμβολιάστηκαν. Μου είπε ότι η μαμά τους δεν τους εμβολίασε και είχε δώσει και γραπτή εντολή στο σχολείο να μην το κάνουν επειδή είχε δει το παιδί μιας γνωστής που ενώ ήταν μια χαρά έπαθε παράλυση στα 18 του χρόνια από εμβόλιο. Δεν περιμένω να με πιστέψετε, όλα αυτά είναι τόσο απρόσωπα και ανώνυμα. Ούτε και λέει τίποτα. Κι εγώ έκανα όλα τα εμβόλια και δεν έχω πάθει τίποτα. Απλά μου έκανε εντύπωση που ενώ την ξέρω τόσα χρόνια αυτή η πληροφορία ήρθε τώρα που τα συζητάμε.

64εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty . Κυρ Φεβ 03, 2013 11:52 pm

KRISTI 1


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
επαθε παραλυση απο εμβολιο που ειχε κανει παιδακι οταν ηταν η κανουμε και εμβολιο κοντα στα 18 και δεν το θυμαμαι?

65εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Δευ Φεβ 04, 2013 1:25 am

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
kalημερα εγω σημερα 15μηνων θα του κανω το μμρ

66εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Δευ Φεβ 04, 2013 1:51 am

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κι εμενα ειναι 15 μηνων ο μικρος, τον αλλο μηνα μας εγραψε mmr ο γιατρος. Αποφασισα να μην το κανω. Ισως αργοτερα ! Στην κορη μου το ειχα κανει κανονικα !

67εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Δευ Φεβ 04, 2013 2:02 am

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω απο την πρωσοπικη ερευνασ που εκανα πυστευω οτι αν το παιδι δεν εχει προβλημα δεν θα παθει τιποτα...μονο αν κατι δεν παει καλα εκδηλονετε απο το συγκεκριμενο εμβολιο....ελπιζω να εχω κρινει σωστα

68εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Δευ Φεβ 04, 2013 2:05 am

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ

ΓΙΑΝΝΑ&ΒΑΣΙΛΗΣ
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΜΑΜΑΞ ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ.ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ!ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ.

69εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Δευ Φεβ 04, 2013 3:07 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
KRISTI 1 έγραψε:επαθε παραλυση απο εμβολιο που ειχε κανει παιδακι οταν ηταν η κανουμε και εμβολιο κοντα στα 18 και δεν το θυμαμαι?

Εγώ σε μεγάλη ηλικία (μπορεί και λύκειο) έκανα της ηπατίτιδας Β που μάλιστα γίνεται σε δόσεις και πρέπει να τις κάνεις αραιά. Το θυμάμαι και θυμάμαι και ποιοί γιατροί μου τα έκαναν. Ο πρώτος ήταν ένας καρδιολόγος στην επαρχία που πήγαινα σχολείο και ο δεύτερος ο θείος μου.

70εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Δευ Φεβ 04, 2013 3:31 am

Mamma Tomato

Mamma Tomato
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γύρω στα 18 εμείς καναμε και της ερυθράς, με τη λογική ότι μολις είχαμε μπει σε αναπαραγωγική ηλικία (κούνια που τους κούναγε Wink ) και να το κάνουμε πριν από ενδεχόμενη εγκυμοσύνη.

71εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Δευ Φεβ 04, 2013 4:32 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Αυτό που είχα στεναχωρηθεί τότε αλλά χαίρομαι τώρα είναι που δεν έκανα αυτό για τον καρκίνο ..της μήτρας δεν ήταν; Στο τσακ το γλύτωσα, λίγα χρόνια μικρότερη να ήμουν θα μου το είχαν κάνει. Λένε ότι επειδή είναι καινούργιο, ακόμα δεν ξέρουμε τί επιπτώσεις θα έχει. Λογικό. Όταν θα μεγαλώσουν τα κοριτσάκια που το έκαναν θα ξέρουμε. Αν και όοοοταν θα μεγαλώσουν κανείς δε θα κατηγορήσει το εμβόλιο. Θα φταίει η ρύπανση, το στρες, η κακή τους η τύχη και η άτιμη κοινωνία Laughing

72εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Δευ Φεβ 04, 2013 4:39 am

vicky75

vicky75
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Miaki έγραψε:
KRISTI 1 έγραψε:επαθε παραλυση απο εμβολιο που ειχε κανει παιδακι οταν ηταν η κανουμε και εμβολιο κοντα στα 18 και δεν το θυμαμαι?

Εγώ σε μεγάλη ηλικία (μπορεί και λύκειο) έκανα της ηπατίτιδας Β που μάλιστα γίνεται σε δόσεις και πρέπει να τις κάνεις αραιά. Το θυμάμαι και θυμάμαι και ποιοί γιατροί μου τα έκαναν. Ο πρώτος ήταν ένας καρδιολόγος στην επαρχία που πήγαινα σχολείο και ο δεύτερος ο θείος μου.



Και εγω ειμαι σιγουρη οτι μετα τα 18 εκανα της Ηπατιτιδας Β. Τριπλο. Το κανουμε λεει σε αυτη την ηλικία γιατι τοτε συνηθως ξεκινουν οι σεξουαλικές επαφες και ειναι σεξουλικως μεταδιδομενο νοσημα.

73εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Δευ Φεβ 04, 2013 4:43 am

Miaki


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και ήμουν σίγουρη ότι δεν κάναμε την τρίτη δόση!! Τα είχα κάνει μαζί με τον αδελφό μου. Την τρίτη την ξεχάσαμε. Αλλά μετά από χρόνια αναρωτιόμουν αν όντως την ξεχάσαμε ή ήταν δυο οι δόσεις.
Ναι μπορεί να το έκανα το δεύτερο μετά το σχολείο γιατί μου το έκαναν στην Αθήνα που ανέβηκα μετά το λύκειο.

74εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Δευ Φεβ 04, 2013 4:53 am

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
σε ευχαριστω γιαννα μου φιλακια

75εμβολια ναι ή οχι? - Σελίδα 3 Empty Απ: εμβολια ναι ή οχι? Δευ Φεβ 04, 2013 6:46 am

mamax

mamax
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις