Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
74 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 74 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 15 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 29]

evi2


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
http://www.zougla.gr/blog/article/667210

Βρηκα αυτο δε ξερω λεπτομερειες...

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ας δούμε τι έχουνε να πούνε όσοι δίκασαν την μανούλα εδώ και 3 μέρες με τα χειρότερα λόγια..

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Άραγε ισχύει; Αν ξέρει κάποια απο τις διαχειρίστριες ή τις κοπέλες που έχουν επαφή με τη Μαρία ας μας ενημερώσουν

ekv

ekv
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δεν νομίζω ότι υπάρχει ακόμα ιατροδικαστική έκθεση... αυτά που λέει το άρθρο είναι γενικά και αόριστα...

Carrie

Carrie
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το άρθρο γράφει ότι η ιατροδικαστική έρευνα έχει γίνει.Επίσης "ξαφνικά" ο παιδίατρος δεν ήτανε εκεί την μέρα που πήγε το μωρό στο νοσοκομείο?Ενώ μέχρι εχθές λέγανε ότι ήτανε στο νησί?

6Το πορισμα για το θανατο του μικρουλη.... Empty πορισμα για τον θανατο Τετ Ιαν 23, 2013 5:09 am

Ελενη+Λυδια

Ελενη+Λυδια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν καταλαβα το ειχε νυστικο δεν το αλαζε και τετοια? διαβασα το αρθρο πριν και δεν της κανουνε και τιποτα?

skoulikobarbie

skoulikobarbie
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
μολις διαβασα το αρθρο...τα συναισθηματα μου ειναι απο μερες ακομα αναμυκτα...ειτε ετσι ειτε αλλιως η αληθεια θα φανει....να δουμε πως θα αισθανθουν οσοι φανατιστηκαν με τη μια η με την αλλη μερια....απλως ντροπη τους..το φυσιολογικο σ αυτο το φορουμ ηταν να συμπασχουμε με τη μανουλα κ να μη το κανουμε CSI υπαρχουν υπευθυνοι γι αυτο...

ilias_m


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ , ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΟΙΑ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ZOUGLA.GR

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ekv έγραψε:Δεν νομίζω ότι υπάρχει ακόμα ιατροδικαστική έκθεση... αυτά που λέει το άρθρο είναι γενικά και αόριστα...

υπαρχει ιατροδικαστικη εκθεση κανονικοτατα! πανω σε αυτην βασιζεται το αρθρο!

ποια γραφει στο ζουγκλα?

Vivian

Vivian
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Το πόρισμα βγαίνει σε 7 με δέκα μέρες αλλα όλοι ξέρετε ότι πληροφορίες off the record υπάρχουν!

Ας περιμένουμε λοιπόν!

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ilias_m έγραψε:ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ , ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΟΙΑ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ZOUGLA.GR

Φαντάζομαι βλέπεις ότι είναι υπογεγραμμένο το άρθρο. Ή βλέπεις ό,τι θέλεις;

Νανσυ130810


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Γι'αυτο και δεν κάνει να κρίνουμε , το πιο λυπηρό ειναι αυτή η μητέρα που κάνοντας τα παντα για το παιδάκι της τόσες μέρες ακούει και όλα αυτά !!! Πραγματικά μπράβο σε όσες ειναι δίπλα της σας χρειάζεται όσο τίποτα!

yellow


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Πληροφοριακά... Σε τέτοια περιστατικά συνήθως το πόρισμα κάνει τουλάχιστον μήνα για να βγει, αφού το πιθανότερο είναι να χρειαστούν και ιστολογικές εξετάσεις οι οποίες αργούν πάρα πολύ.
Η ιατροδικαστική έκθεση --αν υπάρχουν ιστολογικές που πρέπει να γίνουν-- σίγουρα δε θα βγει σήμερα. Το μόνο που μπορεί να μας πουν είναι το αν υπάρχουν μακροσκοπικά καταφανείς κακώσεις στο σώμα του παιδιού.

(Γεια σας και καλώς σας βρήκα έστω κάτω από αυτές τις συνθήκες.... καλό ταξίδι στο μωράκι Sad )

φραουλα


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
afroad έγραψε:
ilias_m έγραψε:ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ , ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΠΟΙΑ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ZOUGLA.GR

Φαντάζομαι βλέπεις ότι είναι υπογεγραμμένο το άρθρο. Ή βλέπεις ό,τι θέλεις;
ποιος ειναι αυτος που εκανε το αρθρο?

????????


Επισκέπτης
Που είναι όλοι αυτοί που υποστήριζαν με τόσο μίσος, ότι έφταιγε η μητέρα????????????????
Να σας δω τώρα τι θα πείτε, αλλά ξέρω, εσεις αμφισβητείται ακόμα και το ιατροδικαστική έρευνα και το πόρισμα.

ekv

ekv
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Δηλαδή η μητέρα δεν φταίει σε τίποτα; πλάκα μου κάνετε; και ασθένεια να είχε το παιδί, δεν βλέπει στον 1 μήνα που το έχει σπίτι ότι είναι σκελετωμένο;

το είπα και σε άλλο θέμα, αποκλείεται να έχει βγει ιατροδικαστική έκθεση τόσο σύντομα.

efaki0


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Σε πολυοργανική ανεπάρκεια από υποσιτισμό οφείλεται ο θάνατος τους μόλις 34 ημερών βρέφους σύμφωνα με το πόρισμα του Ιατροδικαστικού Εργαστηρίου του ΠΑΓΝΗ

Εν τω μεταξύ ευθύνες από τους γιατρούς του νοσοκομείου της Λέρου θα ζητήσει η μητέρα του άτυχου μωρού που κατέληξε χθες στη ΜΕΘ του ΠΑΓΝΗ καθώς είχε μεταφερθεί στο Ηράκλειο από τη Λέρο με συμπτώματα ασιτίας.

Όπως είπε στο Flashnews.gr στενό συγγενικό πρόσωπο και συγκεκριμένα η αδελφή του στρατιωτικού με τον οποίο είχε σχέση η μητέρα του μωρού, κυρία Νικολέτα Μπίμπα, το παιδί, παρουσίασε τα συμπτώματα ασιτίας καθώς δεν ελάμβανε τα απαραίτητα θρεπτικά συστατικά στην τροφή του.

Συγκεκριμένα η κυρία Μπίμπα τόνισε στο Flashnews.gr ότι οι γιατροί του νοσοκομείου της Λέρου είχαν πει στην μητέρα του βρέφους το οποίο σημειώνεται πως είχε γεννηθεί πρόωρα, να ταΐζει το μωρό κάθε τρείς ώρες και να του δίνει βρεφικό γάλα και χαμομήλι εναλλάξ.

Αυτό του είδους η διατροφή είχε ως αποτέλεσμα ο οργανισμός του παιδιού να μην μπορεί να συγκρατήσει τις θρεπτικές ουσίες.

Σημειώνεται επίσης πως η μητέρα του νεογέννητου, είναι σε άθλια ψυχολογική κατάσταση μετά την απώλεια του παιδιού της σύμφωνα με τα λεγόμενα της κυρίας Μπίμπα ενώ σε ότι αφορά τον αδελφό της με τον οποίο διατηρεί σχέση η μητέρα του παιδιού και είχαν προγραμματίσει να παντρευτούν, ήδη νοσηλεύεται σε νοσοκομείο της Λέρου καθώς, κι ενώ είχε ζητήσει άδεια για να έρθει και αυτός στο Ηράκλειο παρόλα αυτά δεν του επετράπη να φύγει από την μονάδα στρατού της Λέρου στην οποία υπηρετεί με αποτέλεσμα να υποστεί ψυχολογικό σοκ.

flashnews.gr

efaki0


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ekv έγραψε:Δηλαδή η μητέρα δεν φταίει σε τίποτα; πλάκα μου κάνετε; και ασθένεια να είχε το παιδί, δεν βλέπει στον 1 μήνα που το έχει σπίτι ότι είναι σκελετωμένο;


Eσενα στην φωτο σου φαινεται σκελετωμενο??

19Το πορισμα για το θανατο του μικρουλη.... Empty πορισμα για τον θανατο Τετ Ιαν 23, 2013 5:45 am

Ελενη+Λυδια

Ελενη+Λυδια
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
συγνωμη κιολας αλλα εσυ θα αφηνες το παιδι σου ετσι και θα εγραφες σε φορου? θα το πηγαινες σε γιατρους και αν δεν ησουν ευχαριστημενη θα το πηγαινες αλλου στην αθηνα η καπου αλλου εδω χτυπαει καταλαθος ενα παιδι και λεμε εγω φταιω που χτυπησε ολοι φταινε

tanti


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
σταματήστε επιτέλους !! φτάνει!! δεν βαρεθήκατε? πόσο ακόμα θα τραβήξει όλο αυτό!! ντρέπομαι για σας. είστε έλληνες.υποτίθετε (όχι όλοι) λιθοβολάτε απο χθες ένα κοριτσάκι!!! ότι και να έγινε όποιος και να φταίει σεβαστείτε το γεγονός ότι έχασε το μωράκι της πριν καν ανοίξει τα ματάκια του. πριν καν σφίξει το χεράκι του. αφήστε ήσυχη την κοπέλα.ΦΤΑΝΕΙ!!!

athinaaa

athinaaa
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
φτάνει πια να κατηγορείται με τόσο φανατισμό την κοπέλα έλεος καταντάτε αηδία πια... εσείς θα ήθελα να ξέρω που ξέρετε ποίος φταίει? ήσασταν εκεί μαζί τής? ζήσατε τη κατάσταση από κοντά?να δω τι θα πείτε αν δεν είναι έτσι όπως τόσο παθιασμένα υποστηρίζετε όλοι εσείς τι θα κάνετε?? ώμος κανείς δεν θα πει μια δημόσια συγνώμη απλά θα εξαφανιστείτε σαν να μην τρέχει τίποτα... πολλά πράγματα δεν είναι όπως φαίνονται ποτέ γιαυτό καλό είναι όλοι να περιμένουμε τη τελική απόφαση αλλά με ΣΕΒΑΣΜΟ!!!!!!

Lia21

Lia21
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
έχω διαβάσει όλες αυτές τις μέρες τόσο πολυ και τόσα πολλά για το θέμα και όλες τις απόψεις .η γνώμη μου λοιπόν είτε η μητέρα φταίει ( που δεν το πιστεύω )είτε η αμέλεια του κράτους ας αφήσουμε την οικογένεια να; Θρηνησει τον χαμό του μωρού της με ηρεμία να περάσει τα στάδια του χαμου. Και πριν κρίνουμε να θυμηθούμε ότι και όλες μας περάσαμε την φρίκη μας ως μωρό μάνες .ειδα επίσης ότι την κατηγορούσαν για το ότι μπήκε εδώ για πληροφορίες και έχω μόνο να πω ότι μια μάνα κάνει ότι μπορεί για; Το παιδί της και ψάχνει διέξοδο παντού είτε είναι μηνών είτε 100 το παιδι μιας μάνας είναι πάντα παιδι στα μάτια της .ευχαριστω.

Καλό παράδεισο να έχεις μικρούλι!!!!!!.[

bettoulina

bettoulina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ελενη+Λυδια έγραψε:δεν καταλαβα το ειχε νυστικο δεν το αλαζε και τετοια? διαβασα το αρθρο πριν και δεν της κανουνε και τιποτα?

ασχετο!!!αλλα τι κουκλι ειναι αυτο στην φωτο!!!ανοιξε η ψυχη μου μ ολα αυτα!!να το χαιρεσαι!

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Lia21 έγραψε: έχω διαβάσει όλες αυτές τις μέρες τόσο πολυ και τόσα πολλά για το θέμα και όλες τις απόψεις .η γνώμη μου λοιπόν είτε η μητέρα φταίει ( που δεν το πιστεύω )είτε η αμέλεια του κράτους ας αφήσουμε την οικογένεια να; Θρηνησει τον χαμό του μωρού της με ηρεμία να περάσει τα στάδια του χαμου. Και πριν κρίνουμε να θυμηθούμε ότι και όλες μας περάσαμε την φρίκη μας ως μωρό μάνες .ειδα επίσης ότι την κατηγορούσαν για το ότι μπήκε εδώ για πληροφορίες και έχω μόνο να πω ότι μια μάνα κάνει ότι μπορεί για; Το παιδί της και ψάχνει διέξοδο παντού είτε είναι μηνών είτε 100 το παιδι μιας μάνας είναι πάντα παιδι στα μάτια της .ευχαριστω.

Καλό παράδεισο να έχεις μικρούλι!!!!!!.[

Φταίμε και όσες δεν της απαντήσαμε όταν μέσα στον πανικό της έψαχνε!
Έλεος ρε παιδιά λες και έκανε κακό που μπήκε να ψάξει! εδώ μια κλανιά ρίχνει το μωρό και όλες ψάχνουν τον λόγο σε ίντερνετ,θείες και βιβλία πόσο μάλλον όταν μιλάμε για κάτι τόσο σοβαρό!
Τέλος πάντων τα λόγια είναι περιττά και το άτομο που προκαλεί αυτόν τον πανικό θεωρώ ότι θα έπρεπε να σιωπάσει διότι στο τέλος θα την πατήσει σαν τον ψεύτη βοσκό!
Όποιος και αν έφταιγε θα μπει στη θέση του όταν θα είναι τα πράγματα πραγματικά ξεκάθαρα κ όχι τώρα που κάτι βρωμάει απο όλες τις πλευρές!
Όσο για την μητέρα, την Μαρία, ένα είναι σίγουρο φταίει δεν φταίει φυλακή δεν θα πάει οπότε ότι και να έγινε εύχομαι αυτό το κορίτσι να έχει όλη την ιατρική βοήθεια που χρειάζεται.
Δείτε το αλλιώς...αν φταίει δεν είναι καλά στα μυαλά της και πραγματικά φταίνε κ οι γύρω της!Αν δεν φταίει θα χάσει το μυαλό της με όλο αυτό που έγινε ... όπως το χάνει κάθε άνθρωπος που χάνει τον μικρό του θησαυρό!
Δεν είμαστε δικαστές...έχουμε το ελεύθερο να λέμε την γνώμη μας αλλά ας μην είμαστε απόλυτοι στις απόψεις μας και ας μην προκαλούμε όσους διαφωνούν... (διαφωνήστε με όσα λέω και θα στείλω τον κακό λύκο να σας φάει όλες!)

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαμα του μπεμπη οταν μιλησα χτες με την κοπελα μου εκανε εντυπωση οτι κανενας απο τους γονεις της απο το συγγενικο της περιββαλον δεν ηταν κοντα της να την στηριξη καλα που ενδιαφερθηκαν καποια ατομα απο εδω μεσα που ξερουν ο καθενας τι σταυρο κουβαλαει στην ζωη του δεν πρεπει να κρινουμε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 15 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις