Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
69 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 69 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 29]

????????


Επισκέπτης
Η ιατροδικαστική έκθεση με τα αποτελέσματα της νεκροψίας - νεκροτομής στο άτυχο βρέφος θα κοινοποιηθεί επισήμως στις 12 το μεσημέρι της Πέμπτης στο νοσοκομείο Ηρακλείου από τον καθηγητή Ιατροδικαστικής Μανώλη Μιχαλοδημητράκη.

mpanti84

mpanti84
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση.

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
souzan έγραψε:μαμα του μπεμπη οταν μιλησα χτες με την κοπελα μου εκανε εντυπωση οτι κανενας απο τους γονεις της απο το συγγενικο της περιββαλον δεν ηταν κοντα της να την στηριξη καλα που ενδιαφερθηκαν καποια ατομα απο εδω μεσα που ξερουν ο καθενας τι σταυρο κουβαλαει στην ζωη του δεν πρεπει να κρινουμε

Αγάπη πραγματικά με σκότωσες τώρα!
Ούτε εγώ θα έχω δίπλα μου κανέναν μιας και έχασα τους γονείς μου προσφάτως...με τα πεθερικά μου δεν μιλάει ούτε ο άντρας μου οπότε και το παραμικρό κιχ του μωρού στο ίντερνετ θα ψάχνω τι σημαίνει! Εννοείτε δεν ξέρεις τι περνάει ο καθένας κ το χειρότερο είναι ότι δεν ξέρεις τι μπορεί να περάσεις εσύ...γιαυτό θα ήταν καλό να μην κάνουμε επίθεση σε κανέναν και για κανέναν λόγο!

29Το πορισμα για το θανατο του μικρουλη.... - Σελίδα 2 Empty Φωτογραφία Τετ Ιαν 23, 2013 7:03 am

ilianna


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Βρε παιδιά συγνώμη την φωτογραφία που την βλέπετε;;;;;;;

roula8fgg


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

διαβασα σε παλιότερα μυνήματα που εγραψε η μαμά του μωρού οτι είναι ένστολη.
μήπως ξέρει καποια κοπελα που μιλαει μαζί της αν ισχυει αυτο ?

καλο ταξιδι στο μωρακι..
Συλληπητηρια σε ολη την οικογενεια ..

tritekni

tritekni
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κριμα εφυγε αλλο ενα αγγελουδι στην αγκαλια του θεου.... Sad

bettoulina

bettoulina
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ilianna έγραψε:Βρε παιδιά συγνώμη την φωτογραφία που την βλέπετε;;;;;;;


αν λες για το δικο μου [ποστ..εγω αναφερομαι στο μωρο της λυδιας + ελενη

kafedaki?

kafedaki?
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
roula8fgg έγραψε:ευχαριστούμε για την ενημέρωση.

διαβασα σε παλιότερα μυνήματα που εγραψε η μαμά του μωρού οτι είναι ένστολη.
μήπως ξέρει καποια κοπελα που μιλαει μαζί της αν ισχυει αυτο ?

καλο ταξιδι στο μωρακι..
Συλληπητηρια σε ολη την οικογενεια ..

Παλιότερα που είχα μιλήσει μαζί της αν θυμάμαι καλά είναι κ αυτή ένστολη...και πρέπει κ αυτή κ ο άντρας να υπηρετούν στη Λέρο, δεν πήγε απλά εκεί επειδή ήταν αυτός όπως όλοι αναφέρουν...Πάντα με επιφύλαξη γιατί όλα αυτά μου τα είχε πει λίγο πριν γεννήσει στο chat του φορουμ κ δε θυμάμαι κ πολύ καλά...

nikvik

nikvik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Kalhspera Koristia,
Exw diavasei edw ta panta, gia to mikro aggeloudi.
Nomizw pote, ma pote den tha to mathoume ti einai h alitheia.
Exw diavasei kai ola ta post pou exei kanei h Maria.
Gia mena ola einai polu mperdemena.

To exete diavasei auto? http://www.tlife.gr/Article/news-moro/0-77-41931.html

Skeftomai kai skeftomai sinexiea ti einai h alitheia.

Kalo taxidi aggeloudi!

roula8fgg


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
και εγω πιστευω οτι πρεπει να βγει η φωτο του μωρου.

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
nikvik έγραψε:Kalhspera Koristia,
Exw diavasei edw ta panta, gia to mikro aggeloudi.
Nomizw pote, ma pote den tha to mathoume ti einai h alitheia.
Exw diavasei kai ola ta post pou exei kanei h Maria.
Gia mena ola einai polu mperdemena.

To exete diavasei auto? http://www.tlife.gr/Article/news-moro/0-77-41931.html

Skeftomai kai skeftomai sinexiea ti einai h alitheia.

Kalo taxidi aggeloudi!

ωχ... νομίζω πως έχεις ένα μικρό δίκιο....
υπάρχει ένα μικρό μπέρδεμα αν τα διαβάσεις απτην αρχή...

????????


Επισκέπτης
http://www.imerisia.gr/article.asp?catid=26510&subid=2&pubid=112982884

ΕΙΔΗΣΗ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ

Ο άδικος χαμός του μόλις 34 ημερών βρέφους από την Λέρο έχει συγκλονίσει το πανελλήνιο. Μέχρι σήμερα το πόρισμα του νοσοκομείου ενοχοποιούσε την μητέρα του, αφού το επίσημο έγγραφο έκανε λόγο για ασιτία.

Τα λόγια της μέλλουσας κουνιάδας της 24χρονης μητέρας όμως ανατρέπουν όσα έχουν ειπωθεί μέχρι σήμερα για τον άδικο θάνατο του νεογνού.

Την Τρίτη, το βρέφος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο λίγο πριν αφήσει την τελευταία του πνοή και σύμφωνα με τους γιατρούς, παρουσίαζε συμπτώματα ασιτίας και παραμέλησης.

Η αδελφή του στρατιωτικού που θα παντρευόταν η 24χρονη μητέρα όμως τονίζει σήμερα πώς η μητέρα ουδέποτε εγκατέλειψε το παιδί της.

Το παιδί τρεφόταν κανονικά και με μεγάλη φροντίδα από τη μητέρα του, υποστήριξε η γυναίκα, η οποία ζούσε καθημερινά μαζί τους.

Επιπλέον, υποστήριξε ότι το παιδί ζύγιζε 4 κιλά και όχι 3 όπως ειπώθηκε, ενώ η ιατροδικαστής είπε στην μητέρα πώς το άψυχο σώμα του μωρού δεν έφερε τραύματα και μώλωπες.

Σύμφωνα με την αδελφή του στρατιωτικού οι οδηγίες από το νοσοκομείο της Λέρου προς την 24χρονη Μαρία ήταν να ταΐζει το παιδί γάλα και χαμομήλι εναλλάξ ανά δύο ώρες. Η γυναίκα εικάζει ότι πιθανότατα αυτή η διατροφή οδήγησε στα προβλήματα υγείας του μικρού.

Όσο για τον θηλασμό και τις βολές προς τη νεαρή μητέρα υποστήριξε ότι το παιδί γεννήθηκε πρόωρα, 7 μηνών και η μητέρα δεν είχε γάλα.

Η οικογένεια, σύμφωνα με την μέλλουσα κουνιάδα της άτυχης μητέρας, θα κινηθεί δικαστικά εναντίον του νοσοκομείου Λέρου, καθώς όπως υποστήριξε όλη αυτή η ιστορία έχει προκαλέσει σοκ και στον αδερφό της, ο οποίος νοσηλεύεται μετά τα τραγικό περιστατικό, αφού δεν του έδωσαν άδεια από τη Μονάδα του για να συνοδεύσει το βρέφος στο Ηράκλειο.

marinacfu

marinacfu
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mama_t_mpempi έγραψε:
souzan έγραψε:μαμα του μπεμπη οταν μιλησα χτες με την κοπελα μου εκανε εντυπωση οτι κανενας απο τους γονεις της απο το συγγενικο της περιββαλον δεν ηταν κοντα της να την στηριξη καλα που ενδιαφερθηκαν καποια ατομα απο εδω μεσα που ξερουν ο καθενας τι σταυρο κουβαλαει στην ζωη του δεν πρεπει να κρινουμε

Αγάπη πραγματικά με σκότωσες τώρα!
Ούτε εγώ θα έχω δίπλα μου κανέναν μιας και έχασα τους γονείς μου προσφάτως...με τα πεθερικά μου δεν μιλάει ούτε ο άντρας μου οπότε και το παραμικρό κιχ του μωρού στο ίντερνετ θα ψάχνω τι σημαίνει! Εννοείτε δεν ξέρεις τι περνάει ο καθένας κ το χειρότερο είναι ότι δεν ξέρεις τι μπορεί να περάσεις εσύ...γιαυτό θα ήταν καλό να μην κάνουμε επίθεση σε κανέναν και για κανέναν λόγο!

SYMFWNW APOLYTA MAZI SOU!!!! OTI K NA EXEI GINEI, TO APOTELSMA DEN ALLAZEI PIA DYSTYXWS. AS MHN PROSPATHOUME NA VROUME AKRH K AS PROSEYXHTHOUME GI'AYTO TO MIKRO PLASMATAKI...

nikvik

nikvik
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

christina2006


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Και εγω παρακολουθω τοσες μερες το τι διαδραματιζεται στα forum, στο internet και γενικα στις ειδησεις! Χαιρομαι τοσο που δικαιωθηκε η μητερα του παιδιου και ευχομαι οσοι την κατηγορουσαν τοσο ευκολα και με τοσο προσβλητικα λογια τουλαχιστον να ντρεπονται!!!!!!

Wildrose


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Για να δούμε τι θα πουν μερικοί μερικοί που κράζαν την μητέρα..... με τι μούτρα τώρα θα βγουν????? ΘΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΣΥΓΓΝΏΜΗ?????????
και μη μου πείτε ότι δεν πρέπει να ζητήσουν συγγνώμη... μερικοί με μανία, έβγαζαν τόσο μίσος και κακία εναντίον της, που πραγματικά δεν κατάλαβα και δεν θα καταλάβω ποτέ τον λόγο...
(υ.γ. αν θέλει κάποιος να γίνει δικαστής, ας πάει πρώτα στην νομική να σπουδάσει, να πάει μετά και στην σχολή δικαστών και μετά να βγάλει αποφάσεις)...

σανυ


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Νομίζω ξαναειπώθηκε αλλά θα βάλω πάλι το λίνκ:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=rNV8C8U-yo8


Όταν ένας δήμαρχος στις επίσημες δηλώσεις του δεν έχει πει ένα "συλληπητήρια" και μιλάει με τόση μανία για "παραδειγματική τιμωρία" των γονιών, όταν μιλάει με ανακρίβειες για παιδί που ζύγιζε 3 κιλά όταν επίσημα από το νοσοκομείο της Κρήτης λένε 4.100 τότε κάτι βρωμαέι...

danaymylove


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
prospathw apo xtes na grapsw kati kai ta themata klidwnonte to ena pisw ap to allo...pragmatika einai krima olo ayto pou ginete edw mesa,giati vre paidia?ti psaxnete na vrite twra?edaxei katanoow mporei na sas trwei to adiko i otidipote allo,alla ftanei pleon!opws eipe k i kopela parapanw den eimaste praktores edw...as kanoun aytoi pou einai ti douleia tous.min pirovolite allo tin mana!episis den katalavainw giati dyo tria atoma edw mesa theloun monimos na kanoun ena foroum anw katw..giati vre paidia?edw eimaste gia na lisoume tis apories mas,na adalaxoume apopseis politismena k se antithesin fagwnonte kapoioi san ta korakia!oson afora to paron thema exw na pw oti kai egw vre paidia den eixera oute panes na allazw otan vgika apo to nosokomeio..epsaxa,akuga to paidi mou,rwtaga kai ematha..twra ti na pei kai ayti i mana pou tha plirwsei poly akriva tin apiria tis!kai telos epeidi anaferthike merikes fores oti den itan padremeni me ton patera,den simenei kati ayto!to pio syxno fenomeno stis meres mas tha elega exei ginei pleon...ayta signwmi an sas kourasa..

αγαπη

αγαπη
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Wildrose έγραψε:Για να δούμε τι θα πουν μερικοί μερικοί που κράζαν την μητέρα..... με τι μούτρα τώρα θα βγουν????? ΘΑ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΣΥΓΓΝΏΜΗ?????????
και μη μου πείτε ότι δεν πρέπει να ζητήσουν συγγνώμη... μερικοί με μανία, έβγαζαν τόσο μίσος και κακία εναντίον της, που πραγματικά δεν κατάλαβα και δεν θα καταλάβω ποτέ τον λόγο...
(υ.γ. αν θέλει κάποιος να γίνει δικαστής, ας πάει πρώτα στην νομική να σπουδάσει, να πάει μετά και στην σχολή δικαστών και μετά να βγάλει αποφάσεις)...

η συγνωμη ειναι μια λεξη ιερη με πολυ νοημα και σημασια και φυσικα οταν την λες την εννωεις και την νιωθεις δυστηχως δεν εχουν ολοι αυτη την αρετη και δεν μετανοουν για τις πραξεις τους και τα λογια τους αυτοι ειναι αξιολυποιτα οντα που υπαρχουν αναμεσα μας μονο το θρασσος να κατηγορουν και να κρινουν ξερουν δεν εχουν ουτε τον φοβο τις Θειας Δικης μην κρινετε για να μην κριθειτε

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε κοριτσια...μην φανατιζεστε τοσο πολυ ουτε με τα μεν ουτε με τα δε.. ειμαστε σε μια κοινωνια που πραγματικα δεν ξερεις πια πως να φερθεις,απο την μια θες να παρεις μερος να συμμετεχεις,απ την αλλη λες απλα να σιωπησεις και καποιοι ισως και να αδιαφορησουν. συμφωνω που λετε μην κρινετε για να μην κριθειτε απο τον Θεο.αλλα και σεις που το λετε παθιαζεστε και κρινετε τα ατομα που κρινουν. το θεμα δεν ειναι ποιος θα κατηγορηθει( αν και ειναι στην ανθρωπινη φυση μας να ριχνουμε ευθυνες και κατηγοριες απο αρχαιοτατων χρονων). το θεμα ειναι πως ενα βρεφακι εφυγε... ετσι απλα... το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να αποτρεψουμε κατι τετοιο να ξανασυμβει.αυτη η παγωμενη κοινωνια να ενωθει. διοτι δεν ζουμε για παντα... καλο παραδεισο στο μωρακι...να το προσεχουν τα αγγελακια.καλη δυναμη σε ολους τους υπολοιπους υπευθυνους και μη.καλο απογευμα.

Wildrose


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Eirinomama έγραψε:βρε κοριτσια...μην φανατιζεστε τοσο πολυ ουτε με τα μεν ουτε με τα δε.. ειμαστε σε μια κοινωνια που πραγματικα δεν ξερεις πια πως να φερθεις,απο την μια θες να παρεις μερος να συμμετεχεις,απ την αλλη λες απλα να σιωπησεις και καποιοι ισως και να αδιαφορησουν. συμφωνω που λετε μην κρινετε για να μην κριθειτε απο τον Θεο.αλλα και σεις που το λετε παθιαζεστε και κρινετε τα ατομα που κρινουν. το θεμα δεν ειναι ποιος θα κατηγορηθει( αν και ειναι στην ανθρωπινη φυση μας να ριχνουμε ευθυνες και κατηγοριες απο αρχαιοτατων χρονων). το θεμα ειναι πως ενα βρεφακι εφυγε... ετσι απλα... το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να αποτρεψουμε κατι τετοιο να ξανασυμβει.αυτη η παγωμενη κοινωνια να ενωθει. διοτι δεν ζουμε για παντα... καλο παραδεισο στο μωρακι...να το προσεχουν τα αγγελακια.καλη δυναμη σε ολους τους υπολοιπους υπευθυνους και μη.καλο απογευμα.

διαφωνώ κοπέλα μου και θα σου πω γιατί.... γιατί μερικοί άνθρωποι ήταν τόσο φανατικοί.... απίστευτα φανατισμένοι.... μέχρι και εισερχόμενο μου ήρθε με φανατισμό... και εκεί τα πήρα.....
από την άλλη σκέψου να μπει η Μαρία μετά από κάποιο καιρό, να διαβάσει και όλα αυτά που της έσυραν, έχοντας ήδη τόσο πόνο για τον χαμό της...
και πες ότι ήταν δικό της το θέμα και αυτή έφταιγε, εμείς είμαστε ικανοί να την κρίνουμε?

mama_t_mpempi

mama_t_mpempi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
danaymylove έγραψε:prospathw apo xtes na grapsw kati kai ta themata klidwnonte to ena pisw ap to allo...pragmatika einai krima olo ayto pou ginete edw mesa,giati vre paidia?ti psaxnete na vrite twra?edaxei katanoow mporei na sas trwei to adiko i otidipote allo,alla ftanei pleon!opws eipe k i kopela parapanw den eimaste praktores edw...as kanoun aytoi pou einai ti douleia tous.min pirovolite allo tin mana!episis den katalavainw giati dyo tria atoma edw mesa theloun monimos na kanoun ena foroum anw katw..giati vre paidia?edw eimaste gia na lisoume tis apories mas,na adalaxoume apopseis politismena k se antithesin fagwnonte kapoioi san ta korakia!oson afora to paron thema exw na pw oti kai egw vre paidia den eixera oute panes na allazw otan vgika apo to nosokomeio..epsaxa,akuga to paidi mou,rwtaga kai ematha..twra ti na pei kai ayti i mana pou tha plirwsei poly akriva tin apiria tis!kai telos epeidi anaferthike merikes fores oti den itan padremeni me ton patera,den simenei kati ayto!to pio syxno fenomeno stis meres mas tha elega exei ginei pleon...ayta signwmi an sas kourasa..

Με την ίδια λογική που την κράζουνε θα έπρεπε να κράξουν και όλες εμάς που εμπιστευτήκαμε χασάπηδες γιατρούς με αποτέλεσμα να χάσουμε τα μωρά μας.

Eirinomama

Eirinomama
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Wildrose έγραψε:
Eirinomama έγραψε:βρε κοριτσια...μην φανατιζεστε τοσο πολυ ουτε με τα μεν ουτε με τα δε.. ειμαστε σε μια κοινωνια που πραγματικα δεν ξερεις πια πως να φερθεις,απο την μια θες να παρεις μερος να συμμετεχεις,απ την αλλη λες απλα να σιωπησεις και καποιοι ισως και να αδιαφορησουν. συμφωνω που λετε μην κρινετε για να μην κριθειτε απο τον Θεο.αλλα και σεις που το λετε παθιαζεστε και κρινετε τα ατομα που κρινουν. το θεμα δεν ειναι ποιος θα κατηγορηθει( αν και ειναι στην ανθρωπινη φυση μας να ριχνουμε ευθυνες και κατηγοριες απο αρχαιοτατων χρονων). το θεμα ειναι πως ενα βρεφακι εφυγε... ετσι απλα... το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι να αποτρεψουμε κατι τετοιο να ξανασυμβει.αυτη η παγωμενη κοινωνια να ενωθει. διοτι δεν ζουμε για παντα... καλο παραδεισο στο μωρακι...να το προσεχουν τα αγγελακια.καλη δυναμη σε ολους τους υπολοιπους υπευθυνους και μη.καλο απογευμα.

διαφωνώ κοπέλα μου και θα σου πω γιατί.... γιατί μερικοί άνθρωποι ήταν τόσο φανατικοί.... απίστευτα φανατισμένοι.... μέχρι και εισερχόμενο μου ήρθε με φανατισμό... και εκεί τα πήρα.....
από την άλλη σκέψου να μπει η Μαρία μετά από κάποιο καιρό, να διαβάσει και όλα αυτά που της έσυραν, έχοντας ήδη τόσο πόνο για τον χαμό της...
και πες ότι ήταν δικό της το θέμα και αυτή έφταιγε, εμείς είμαστε ικανοί να την κρίνουμε?
Κανενας δεν ειναι αξιος να κρινει κανεναν. Αυτο λεω ακριβως... πως δεν ειμαστε αξιοι να κρινουμε ουτε αυτους που κρινουν.αστους να φανατιζονται.την κοπελα δεν την ξερω προσωπικα.ουτε θα ριξω ευθυνες σε αυτην ουτε και στον γιατρο.μεσα μου εχω σχηματισει μια αποψη. η κοπελα ας μην δει και ακουσει τα σχολια κανενος.η στηριξη της κατα την γνωμη μου πρεπει να ερθει απο αλλου.διαβασα κατι που μου αρεσε... το οτι δεν ξερουμε κανεναν τι σταυρο κουβαλαει.θετικη ενεργεια μονο.. και ας τους να στελνουν στα εισερχομενα σου οτι θελουν.μην απαντας. φιλικα παντα.!

teok28


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπερα και απο μενα, δεν ειμαι μαμα, μπαμπας ελπιζω να γινω συντομα, θελω και εγω να πω την αποψη μου, εχω λιωσει πραγματικα να διαβαζω ολα μα ολα τα posts και καθε θεμα, ειτε εδω στο φορουμ ειτε τα ρεπορταζ και τα λοιπα και τα λοιπα...

Καλο παραδεισο να εχει το αγγελουδι μας, γιατι πιστευω αυτο το παιδακι το αγαπησαμε ολοι, ακομη και αυτοι που βγαζουν κακια.

Μαρια, κοπελα μου, δεν σε ξερω, δεν ξερω καν τι ανθρωπος εισαι, αλλα εισαι μια μανα που υποφερει τωρα και μονο σεβασμο μπορω να νιωσω για σενα, δεν ξερω αν αμελησες, αν δεν προσεξες, αν αν αν, εισαι μια μανα που ζει τραγικες στιγμες εχασες τον κοσμο σου και τιποτε αλλο δεν εχει σημασια. Λυπαμαι ειλικρινα που ζεις τετοιες στιγμες, σου ευχομαι καθε δυναμη και ολα τα καλα του κοσμου να ειναι για σενα απο δω και περα.

Θελω θερμα να ευχαριστησω ολες τις κοπελες-μανουλες που βοηθησαν την κοπελα ειτε με ενα μηνυμα τους, ειτε με πραξεις οπως η βιβιαν που εστειλε μεχρι και δικα της προσωπα να την στηρηξουν, και οσες μανουλες ξενυχτησαν, εψαξαν, ετρεξαν, οτι και αν εκαναν, Ανθρωποι, με κεφαλαιο Α.

Αν και οποτε γινω πατερας σιγουρα θα ειμαι εδω συνεχεια για να με βοηθατε σε οσα υπεροχα πραγματα κανετε για ολες/ολους που εχουν την μεγαλη ευθυηνη να ειναι γονεις.

Σε σενα αγγελουδι μου, συγνωμη που αυτος ο κοσμος δεν ηταν αρκετα ομορφος για να σε αγκαλιασει.

Μεγαλη στεναχωρια, καποια πραγματα σε αγγιζουν οσο τιποτε αλλο, και ας σου ειναι αγνωστα.

Θοδωρης.

Toeris


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Οι διαχειριστές εύκολα μπορούν να διαγράψουν προσβλητικά και υβριστικά μηνύματα. Μέχρι στιγμής δεν είδα να γίνεται κάτι τέτοιο, μόνο θέματα που κλειδώνουν το ένα πίσω από το άλλο. Είναι πραγματικά λυπηρό να βλέπεις να ξεδιπλώνονται τέτοιες πτυχές χαρακτήρα από άτομα. Είναι πολύ εύκολο να τίνεις το δάχτυλο προς τα εμπρός και αδύνατο να το στρέψεις προς τα σένα. Η νοοτροπία του Έλληνα δεν αλλάζει , είμαστε άξιοι της μοίρας μας, αντί να υπάρχει ομόνοια και αλληλεγγύη, λαίλαπες χολής ξερνάμε. Μακάρι να έρθει η μέρα που ο καθένας θα μπορέσει να σταθεί όρθιος μπροστά στα κρίματα του. Μην κοιτάτε τι έχετε απέναντι σας, παρά μόνο αν πρόκειται για τον καθρέφτη σας.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 15 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις