Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
11 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 11 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 29]

christina_new


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
to fysiologika anaferetai stis evdomades tou emvryou, oti den itan eptaminitiko otan gennithike



afroad έγραψε:
kx1984 έγραψε:Ανθρωποκτονία και όχι αμέλεια ο θάνατος του βρέφους, λέει ο ιατροδικαστής
24/01/2013 ,13:32
Καταπέλτης ο ιατροδικαστής για το θάνατο του βρέφους από τη Λέρο, το οποίο άφησε την τελευταία του πνοή στη ΜΕΘ του ΠΑΓΝΗ όπου είχε μεταφερθεί εκτάκτως το Σάββατο.

Μιλά για ανθρωποκτονία και όχι για αμέλεια, και σύνδρομο παιδικής κακοποίησης.

Είπε ότι ο θάνατος του βρέφους επήλθε από υποσιτισμό και έλλειψη γάλακτος και νερού.

Διευκρίνισε ότι δεν έφερε κακώσεις, αλλά είπε ότι ήταν εμφανής η έλλειψη κανόνων υγιεινής.

Ο καθηγητής Ιατροδικαστικής ανέφερε ότι το βρέφος έφτασε στο Ηράκλειο σε κωματώδη κατάσταση, ότι γεννήθηκε φυσιολογικά - ήταν 39 εβδομάδων - και ότι το βάρος του ήταν 4,70 κιλά, αν και στο ΠΑΓΝΗ εισήχθη 3,40 κιλά.


Εγώ πάντως αυτό βρήκα, δεν μπορώ να παραθέσω link, δεν μου το επιτρέπει το forum. Είναι από το site neakriti.gr


Δεν μπορεί να ισχύει αυτό γιατί αναφέρθηκε ότι γέννησε με καισαρική

????????


Επισκέπτης
Maria x. έγραψε:
DimiKgianni έγραψε:
Maria x. έγραψε:Υπάρχουν γονεις που βιαζουν τα παιδια τους!
Γονεις που τα σκοτωνουν αμεσα...
Δυστυχως και γονεις που τα σκοτώνουν εμεσα!

Καλη συνέχεια!

Απλά,επειδη αυτές τις μερες σας διάβαζε ολη η Ελλαδα,καλο θα ηταν να ησασταν πιο αντικειμενικες!

Και μια ευχη:

Σε κανεναν ανθρωπο να μην ξημερώσει τέτοια μερα....και κανενας ανθρωπος δεν αξιζει τέτοια τιμωρια....

Νεες μανουλε και παλιες:Τα παιδάκια σας και τα ματια σας!
Και εσύ κουκλίτσα μου, πρόσεχε μην πέσει στο σπίτι σου όλη αυτή η χολή και μίσος που έβγαλες!!! Τροχός είναι και γυρίζει!!! ΠΡΟΣΕΧΕ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!

ΚΑΙ συ προσεχε μην πεσει στα σκυλια σου!!!!


Ειστε και ευαισθητες τρομαρα σας και καταριεστε τα δικα μου τα μωρα!!!!!!!
Εσεις ειστε πιο σαικο απο τη δολοφονο!!!!


Μπρρρρρρ!!!Ανατσιχιασα!!!!
Εφυγα!
Στο καλό!!!!

vetaki..!


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
afroad έγραψε:
kx1984 έγραψε:Ανθρωποκτονία και όχι αμέλεια ο θάνατος του βρέφους, λέει ο ιατροδικαστής
24/01/2013 ,13:32
Καταπέλτης ο ιατροδικαστής για το θάνατο του βρέφους από τη Λέρο, το οποίο άφησε την τελευταία του πνοή στη ΜΕΘ του ΠΑΓΝΗ όπου είχε μεταφερθεί εκτάκτως το Σάββατο.

Μιλά για ανθρωποκτονία και όχι για αμέλεια, και σύνδρομο παιδικής κακοποίησης.

Είπε ότι ο θάνατος του βρέφους επήλθε από υποσιτισμό και έλλειψη γάλακτος και νερού.

Διευκρίνισε ότι δεν έφερε κακώσεις, αλλά είπε ότι ήταν εμφανής η έλλειψη κανόνων υγιεινής.

Ο καθηγητής Ιατροδικαστικής ανέφερε ότι το βρέφος έφτασε στο Ηράκλειο σε κωματώδη κατάσταση, ότι γεννήθηκε φυσιολογικά - ήταν 39 εβδομάδων - και ότι το βάρος του ήταν 4,70 κιλά, αν και στο ΠΑΓΝΗ εισήχθη 3,40 κιλά.


Εγώ πάντως αυτό βρήκα, δεν μπορώ να παραθέσω link, δεν μου το επιτρέπει το forum. Είναι από το site neakriti.gr


Δεν μπορεί να ισχύει αυτό γιατί αναφέρθηκε ότι γέννησε με καισαρική


ουτε 4,700 γεννηθηκε...ειδα το βιβλιαριο...

ifismom


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Τελικά το μωρό ήταν πρόωρο?Δεν είχε γονείς ή κάποιον φίλο ή συγγενή να τη βοηθήσει?

kx1984

kx1984
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μακάρι να μην ισχύει.
Μακάρι η Μαρία να μην φέρει ευθύνη. Μακάρι να είναι λάθος γιατρών, γιατί το αντίθετο δεν το χωράει ανθρώπινος νους…

Πάντως το παιδάκι γεννήθηκε κανονικότατο, δηλαδή 9 μηνών. Μπορεί αυτό να εννοούν όταν λένε ότι γεννήθηκε φυσιολογικά. (Με κάθε επιφύλαξη πάντα)

http://kxcutecreations.blogspot.gr/

christina_new


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
vetaki..! έγραψε:
afroad έγραψε:
kx1984 έγραψε:Ανθρωποκτονία και όχι αμέλεια ο θάνατος του βρέφους, λέει ο ιατροδικαστής
24/01/2013 ,13:32
Καταπέλτης ο ιατροδικαστής για το θάνατο του βρέφους από τη Λέρο, το οποίο άφησε την τελευταία του πνοή στη ΜΕΘ του ΠΑΓΝΗ όπου είχε μεταφερθεί εκτάκτως το Σάββατο.

Μιλά για ανθρωποκτονία και όχι για αμέλεια, και σύνδρομο παιδικής κακοποίησης.

Είπε ότι ο θάνατος του βρέφους επήλθε από υποσιτισμό και έλλειψη γάλακτος και νερού.

Διευκρίνισε ότι δεν έφερε κακώσεις, αλλά είπε ότι ήταν εμφανής η έλλειψη κανόνων υγιεινής.

Ο καθηγητής Ιατροδικαστικής ανέφερε ότι το βρέφος έφτασε στο Ηράκλειο σε κωματώδη κατάσταση, ότι γεννήθηκε φυσιολογικά - ήταν 39 εβδομάδων - και ότι το βάρος του ήταν 4,70 κιλά, αν και στο ΠΑΓΝΗ εισήχθη 3,40 κιλά.


Εγώ πάντως αυτό βρήκα, δεν μπορώ να παραθέσω link, δεν μου το επιτρέπει το forum. Είναι από το site neakriti.gr


Δεν μπορεί να ισχύει αυτό γιατί αναφέρθηκε ότι γέννησε με καισαρική


ουτε 4,700 γεννηθηκε...ειδα το βιβλιαριο...

leipei to 3 mprosta sto arthro. prosekse oti exei 4.70 kai oxi 4700. symfona me alla arthra gennithike 3470 i efyge apo to maieutirio 3470. isxyei auto?

methismeno_troufaki


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Βρε κορίτσια σταματήστε πια να βρίζετε η μια την άλλη και να λέτε όλα αυτά... Ντροπή είναι... Ό,τι κι αν συνέβη το συμπέρασμα που πρέπει να κρατήσουμε είναι ότι το μωράκι χάθηκε...

Αν το να κατηγορούμε κάποιους χωρίς να είμαστε σε θέση να κρίνουμε δεν προσφέρει μια φορά κάτι, το να βρίζεστε είναι 10 φορές χειρότερο...

μυρτω

μυρτω
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
δεν εχω χρονο να διαβασω ολες τις σελιδες δυστυχως..θα θελα να πω ομως δυο τρια πραγματα.
καταρχην συμφωνω απεριοριστα με totounaki σε οσα γραφει,καλυτερα δε θα μπορουσα να τα πω σιγουρα!
επισης,οπως πολλες απο δω μεσα,ετσι κ εγω εχω σχηματισει μια αποψη απο τα λιγα που ξερω κ ακουω,νοημων ανθρωπος ειμαι πιστευω κ εχω κ 5 γνωσεις απο μωρα.ΟΜΩΣ μεχρι να βγει το πορισμα,πως μπορουμε να σπιλωνουμε ειτε τη μια ειτε την αλλη πλευρα με τοσο μαινος;αυτο πραγματικα δεν το καταλαβαινω!
πιστευεις πως η μανα φταει;καλως,οι βρισιες ομως δε νομιζω να χωρανε σ ενα φορουμ που απαρτιζεται απο μαμαδες κ οχι απο ντεντεκτιβς,δικαστικους κ πανελ μεσημεριανα.
πιστευεις πως φταιει ο γιατρος,το νοσοκομειο κ οοο,τι αλλο εκτος απ τη μανα;καλως κανεις κ παλι,αλλα ισχυει ο,τι ειπα κ για την προηγουμενη περιπτωση.
μπορει ο καθενας να λεει την αποψη του ηρεμα κ πολιτισμενα,προς τι τοση χυδαιολογια;ελεος πια.
ολοι εχουμε σχηματισει γνωμη,δεν βγαινουμε να βριζουμε τη μανα,το γιατρο,τη πλοιο,το νησι,τη γειτονισσα.
κοντος ψαλμος αλληλουια,οπου να ναι θα μαθουμε τι εγινε.
κ επισης,αυτο που μ ενοχλει αφανταστα,ειναι πως απ τη μια στιγμη στην αλλη,ενα φορουμ στο οποιο συζητουσαμε για τα προβληματα της εγκυμοσυνης,του θηλασμου,της διατροφης,του παιδικου σταθμου κ χιλια αλλα,εχει μετατραπει σε αιθουσα δικαστηριου,σε ιατρειο κ δεν ξερω κ εγω σε τι αλλο.
επειδη σε ολα τα site υπαρχει το link με αυτο το φορουμ,αυτο δε σημαινει πως εδω ειναι χωρος δικαστηριου.εξαλλου,σχολια μπορουμε να γραφουν κ στα sites που υπαρχει η ειδηση.
καλως ηρθαν τα καινουρια μελη που ηρθαν,αλλα γραψτε κ πουθενα αλλου αν οντως σας ενδιαφερει να ανηκετε σ ενα χωρο με μαμαδες.
ξερω τωρα οτι παααλι καποιος θα βρεθει να πει οπου θελουμε θα γραφουμε κ ο,τι θελουμε θα γραφουμε κ τι σε νοιαζει εσενα κ μπλα μπλα μπλαααααα,αλλα αν δειτε προσεκτικα τι γραφω,δε νομιζω πως θιγω κανεναν(εκτος αν καποιος εχει τη μυγα)

mercury44


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Το πόρισμα λοιπόν βγήκε και είναι παντού, α , και μην ξεχάσετε να πάτε πάλι στη Ζούγκλα εκεί που γράφουν οι αναγνώστες να γράψετε τα αντίθετα ....εδώ μέσα είστε οι τελευταίες πλέον που την υποστηρίζουν , δε σας τιμά και ιδιαίτερα τολμώ να πω..

είναι τόσο τραγικό αυτό που έγινε που εσείς που υποστηρίζεται αυτήν , εσείς είστε που σπιλώνετε τη μνήμη του , γιατί αν το παιδάκι βλέπει από κάπου δε νομίζω να υποστηρίζει τη μάνα του ... έχω ανατριχιάσει ολόκληρη , καλό παράδεισο μικρό αγγελάκι


ΥΓ: Christine μην την ψάχνεις , ότι και να πεις κάτι θα βρούνε , αμφισβητούνε ιατροδικαστές και όλα , όλα συνομώτησαν εναντίον μιας αθώας. ελεος πια

POPI1979

POPI1979
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
afroad έγραψε:
stefy έγραψε:
POPI1979 έγραψε:Σημερα το πρωι διαβαζοντας ενα άρθρο στο ΘΕΜΑ.gr για το μωρακι της Λερου,ειδα και για πρωτη φορα το συγκεκριμένο φορουμ.Διαβασα όλα οσα συνεβησαν απο το πρωτο μνμ εως το τελευταιο.Θελω να πω ενα μεγαλο μπραβο σε όλες εκεινες που βρεθηκαν κοντα στην κοπελα -εστω και αγνωστες μεταξυ τους-εκεινες τις δυσκολες πρωτες ωρες και της εδειναν οδηγιες τι να κανει.Φαινονταν η κοπελα τρομοκρατιμενη και πραγματικα να μην ξερει τι να κανει.Δυστυχως η ψυχουλα αυτη εφυγε καλώς ή κακώς.Ας αναλογιστουμε όλες μας αν ειμασταν στην θεση της τι θα καναμε υπο τις συγκεκριμενες συνθηκες.Ξεχασαν μαλλον αρκετες πως ηταν τις πρωτες μερες με το μωρο...Τα ξεραμε όλα????Εγω όταν πηγα να αλλαξω πρωτη φορα πάνα του πρωτου μου μωρου εβαλα τα κλαμματα κι ας ειχα για βοηθους εναν ολοκληρο λοχο απο μαμα,πεθερα,θειες,ξαδερφες κλπ.Ας ευχηθουμε κουραγιο στους γονεις αυτους και καλο Παραδεισο στο μικρουλη!!!!!!!! Crying or Very sad
[i]


Καλως ή κακως? Εισαι σοβαρη????????????????????? ΕΙναι δυνατον να εφυγε καλως?

Δεν μπορω αλλο με τις αηδιες που διαβαζω πραγματικα!

Στέφυ χαλάρωσε! Η κοπέλα μπορεί να εννοεί ότι λυτρώθηκε το παιδί ή οτιδήποτε άλλο
Για το αν ειμαι σοβαρη ή όχι δεν θα το κρινεις εσυ!Σχήμα λόγου ηταν....μάλλον διαβαζεις οπως τα θες εσυ!!!Ευτυχως που υπαρχεις κι εσυ και λες σοβαρα πραγματα και οι υπολοιποι απλα αηδιες......

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
kx1984 έγραψε:Μακάρι να μην ισχύει.
Μακάρι η Μαρία να μην φέρει ευθύνη. Μακάρι να είναι λάθος γιατρών, γιατί το αντίθετο δεν το χωράει ανθρώπινος νους…

Πάντως το παιδάκι γεννήθηκε κανονικότατο, δηλαδή 9 μηνών. Μπορεί αυτό να εννοούν όταν λένε ότι γεννήθηκε φυσιολογικά. (Με κάθε επιφύλαξη πάντα)

Έχετε σκεφτεί όμως βαθύτερα τί σημαίνει αυτό; Εγώ έχω προβληματιστεί πολύ. Δεν ξέρω αν θα προτιμούσα τελικά να φταίνε οι γονείς ή ο κρατικός μηχανισμός. Στην πρώτη περίπτωση όπως λες δεν το χωράει ανθρώπινος νους αλλά έτσι αποτελεί μεμονωμένη περίπτωση. Στην αντίθετη περίπτωση τρέμω στην ιδέα επόμενων γεγονότων και στην καταδίκη τους εξαιτίας της ανικανότητας ορισμένων μηχανισμών

Maria x.

Maria x.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
DimiKgianni


Ξερεις τι μου θυμισες με ολο το προφιλ σου και το κωλοστομα σου;;;
Τον βιαστη δολοφονο της Ξανθης!!!!!!

Αυτος στο προφιλ του στο φεις ειχε,εκτος απο τα πορνοσεξουαλικα του και αναρτησεις για τα δικαιωματα των ζωων!!!!

Κατι ξερεις εσυ αφου εισαι χειροτερη και απο τα ζωα!!!!
Λυπαμαι ειλικρινα το παιδι σου,ξεφτυλλισμένη,γιατι ζει με τετοια κακιασμένη οχια σε ένα βοθρο!
Μια οχια που καταριεται τα παιδια των αλλων!!!

Μακάρι η επομενη ειδηση στα μιντια να μην αφορά εσενα ξεφτυλλισμένη!!!!!

Που τολμησες να πιασεις τους δικους μου θυασαυρους στο κωλοστομα σου!


να την χαιρεστε εσεις που συνδιαλεγεστε μαζι της!!!

vicky81

vicky81
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ποσα κιλα τελικα γεννηθηκε γιατι μας εχουν καταμπερδεψει η μητερα επε οτι γεννηθηκε 2900 ισχυει?
vetaki..! έγραψε:
afroad έγραψε:
kx1984 έγραψε:Ανθρωποκτονία και όχι αμέλεια ο θάνατος του βρέφους, λέει ο ιατροδικαστής
24/01/2013 ,13:32
Καταπέλτης ο ιατροδικαστής για το θάνατο του βρέφους από τη Λέρο, το οποίο άφησε την τελευταία του πνοή στη ΜΕΘ του ΠΑΓΝΗ όπου είχε μεταφερθεί εκτάκτως το Σάββατο.

Μιλά για ανθρωποκτονία και όχι για αμέλεια, και σύνδρομο παιδικής κακοποίησης.

Είπε ότι ο θάνατος του βρέφους επήλθε από υποσιτισμό και έλλειψη γάλακτος και νερού.

Διευκρίνισε ότι δεν έφερε κακώσεις, αλλά είπε ότι ήταν εμφανής η έλλειψη κανόνων υγιεινής.

Ο καθηγητής Ιατροδικαστικής ανέφερε ότι το βρέφος έφτασε στο Ηράκλειο σε κωματώδη κατάσταση, ότι γεννήθηκε φυσιολογικά - ήταν 39 εβδομάδων - και ότι το βάρος του ήταν 4,70 κιλά, αν και στο ΠΑΓΝΗ εισήχθη 3,40 κιλά.


Εγώ πάντως αυτό βρήκα, δεν μπορώ να παραθέσω link, δεν μου το επιτρέπει το forum. Είναι από το site neakriti.gr


Δεν μπορεί να ισχύει αυτό γιατί αναφέρθηκε ότι γέννησε με καισαρική


ουτε 4,700 γεννηθηκε...ειδα το βιβλιαριο...

stefy

stefy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mercury44 έγραψε:Το πόρισμα λοιπόν βγήκε και είναι παντού, α , και μην ξεχάσετε να πάτε πάλι στη Ζούγκλα εκεί που γράφουν οι αναγνώστες να γράψετε τα αντίθετα ....εδώ μέσα είστε οι τελευταίες πλέον που την υποστηρίζουν , δε σας τιμά και ιδιαίτερα τολμώ να πω..

είναι τόσο τραγικό αυτό που έγινε που εσείς που υποστηρίζεται αυτήν , εσείς είστε που σπιλώνετε τη μνήμη του , γιατί αν το παιδάκι βλέπει από κάπου δε νομίζω να υποστηρίζει τη μάνα του ... έχω ανατριχιάσει ολόκληρη , καλό παράδεισο μικρό αγγελάκι


ΥΓ: Christine μην την ψάχνεις , ότι και να πεις κάτι θα βρούνε , αμφισβητούνε ιατροδικαστές και όλα , όλα συνομώτησαν εναντίον μιας αθώας. ελεος πια

Η ειρωνια ειναι οτι αυτες που υποστηριζουν αυτην την μανα που η εγκληματικη της αμελεια οδηγησε στο θανατο του μωρου ειναι οι ιδιες που και καλα... στεναχωριουντε για την ψυχουλα που χαθηκε!

Δεν ειναι ειρωνια? Πες μου! Να θελουν να μεινει ατιμωρητη αυτη που ευθυνεται για το χαμο ενος βρεφους που εφυγε αβοηθητο.... Αλλα πλεον ειναι μονο θεμα εγωισμου... Ουτε ευαισθησιας ουτε τιποτα απο ολα αυτα που ελεγαν τοσες μερες... Τωρα μονο ο εγωισμος δεν τους αφηνει να δουν το ποσο εφταιξε αυτη η γυναικα...

Ο ιατροδικαστης δεν μιλαει καν για αμελεια αλλα για ανθρωποκτονια... ! Καθαρη!

ekv

ekv
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Για εγκληματική παραμέληση του βρέφους απο την Λέρο που εξέπνευσε το μεσημέρι της περασμένης Τρίτης στο ΠΑΓΝΗ, έκανε λόγο σήμερα ο ιατροδικαστής κ.Μιχαλοδημητράκης που διενέργησε νεκροψία-νεκροτομή στην σορό του.

Αφήνοντας υπόνοιες για «ανθρωποκτονία» , ο ιατροδικαστής τόνισε πως ο θάνατος του βρέφους των 35 ημερών επήλθε απο υποσιτισμό και συγκεκριμένα απο έλλειψη γάλακτος γεγονός που οδήγησε στην ολική ανατροπή του οργανισμού του βρέφους, το οποίο ξεψύχησε, παρά τις υπεράνθρωπες προσπάθειες των γιατρών να το κρατήσουν στη ζωή.

Όπως είπε , δεν υπήρχαν σημάδια κακοποίησης, αλλά ήταν εμφανής η παραμέληση και εξωτερικά, απο την άποψη της υγιεινής, αφού έφερε συγκάμματα.

Μάλιστα διέψευσε τα όσα είχαν ειπωθεί τις προηγούμενες ημέρες περι «επταμηνίτικου» διευκρινίζοντας πως γεννήθηκε φυσιολογικά με βάρος 3.500 γραμμάρια.

Απο το μαιευτήριο εξήλθε με βάρος 3.470 γραμμάρια, ενώ όταν το Σάββατο διεκομίσθη στο ΠΑΓΝΗ σε κωματώδη κατάσταση,με αεροδιακομιδή απο την Λέρο, το βάρος του ήταν μόλις 3.400 γραμμάρια, κάτι αδιανόητο για ένα βρέφος 35 ημερών.

Όπως είπε ο κ.Μιχαλοδημητράκης θα γίνουν και ιστολογικές εξετάσεις για να διαπιστωθεί το εαν είχε προσβληθεί απο κάποιο μικρόβιο, αλλά τόνισε πως ήταν απαράδεκτο το ότι η μητέρα του δεν ζήτησε άμεσα ιατρική συνδρομή βλέποντας τα προβλήματα του μωρού.

Πηγή: flashnews


Μην ξανακούσω να δικαιολογείτε μια μάνα που παραμέλησε το μωρό της σε σημείο που προκάλεσε το θάνατό του...

Παραδεχτείτε ότι σας παρέσυρε με τα ψέμματά της, αλλά δεν μπορώ να ακούω να την δικαιολογείτε...



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ekv στις Πεμ Ιαν 24, 2013 4:55 am, 1 φορά

afroad


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Maria x. έγραψε:DimiKgianni


Ξερεις τι μου θυμισες με ολο το προφιλ σου και το κωλοστομα σου;;;
Τον βιαστη δολοφονο της Ξανθης!!!!!!

Αυτος στο προφιλ του στο φεις ειχε,εκτος απο τα πορνοσεξουαλικα του και αναρτησεις για τα δικαιωματα των ζωων!!!!

Κατι ξερεις εσυ αφου εισαι χειροτερη και απο τα ζωα!!!!
Λυπαμαι ειλικρινα το παιδι σου,ξεφτυλλισμένη,γιατι ζει με τετοια κακιασμένη οχια σε ένα βοθρο!
Μια οχια που καταριεται τα παιδια των αλλων!!!

Μακάρι η επομενη ειδηση στα μιντια να μην αφορά εσενα ξεφτυλλισμένη!!!!!

Που τολμησες να πιασεις τους δικους μου θυασαυρους στο κωλοστομα σου!


να την χαιρεστε εσεις που συνδιαλεγεστε μαζι της!!!

Καλά είσαι σοβαρή που μιλάς έτσι και κάνεις αναφορά σε παιδιά; Πού αναφέρθηκε στα παιδιά σου;

????????


Επισκέπτης
afroad έγραψε:
Maria x. έγραψε:DimiKgianni


Ξερεις τι μου θυμισες με ολο το προφιλ σου και το κωλοστομα σου;;;
Τον βιαστη δολοφονο της Ξανθης!!!!!!

Αυτος στο προφιλ του στο φεις ειχε,εκτος απο τα πορνοσεξουαλικα του και αναρτησεις για τα δικαιωματα των ζωων!!!!

Κατι ξερεις εσυ αφου εισαι χειροτερη και απο τα ζωα!!!!
Λυπαμαι ειλικρινα το παιδι σου,ξεφτυλλισμένη,γιατι ζει με τετοια κακιασμένη οχια σε ένα βοθρο!
Μια οχια που καταριεται τα παιδια των αλλων!!!

Μακάρι η επομενη ειδηση στα μιντια να μην αφορά εσενα ξεφτυλλισμένη!!!!!

Που τολμησες να πιασεις τους δικους μου θυασαυρους στο κωλοστομα σου!


να την χαιρεστε εσεις που συνδιαλεγεστε μαζι της!!!

Καλά είσαι σοβαρή που μιλάς έτσι και κάνεις αναφορά σε παιδιά; Πού αναφέρθηκε στα παιδιά σου;

Ασε την να λέει... εκτροχιάστηκε μόνη της και έδειξε τον εαυτό της. Την λυπάμαι μόνο. Cool

christina_new


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
afroad έγραψε:
Maria x. έγραψε:DimiKgianni


Ξερεις τι μου θυμισες με ολο το προφιλ σου και το κωλοστομα σου;;;
Τον βιαστη δολοφονο της Ξανθης!!!!!!

Αυτος στο προφιλ του στο φεις ειχε,εκτος απο τα πορνοσεξουαλικα του και αναρτησεις για τα δικαιωματα των ζωων!!!!

Κατι ξερεις εσυ αφου εισαι χειροτερη και απο τα ζωα!!!!
Λυπαμαι ειλικρινα το παιδι σου,ξεφτυλλισμένη,γιατι ζει με τετοια κακιασμένη οχια σε ένα βοθρο!
Μια οχια που καταριεται τα παιδια των αλλων!!!

Μακάρι η επομενη ειδηση στα μιντια να μην αφορά εσενα ξεφτυλλισμένη!!!!!

Που τολμησες να πιασεις τους δικους μου θυασαυρους στο κωλοστομα σου!


να την χαιρεστε εσεις που συνδιαλεγεστε μαζι της!!!

Καλά είσαι σοβαρή που μιλάς έτσι και κάνεις αναφορά σε παιδιά; Πού αναφέρθηκε στα παιδιά σου;

anaferthike otan tis eipe "Και εσύ κουκλίτσα μου, πρόσεχε μην πέσει στο σπίτι σου όλη αυτή η χολή και μίσος που έβγαλες!!! Τροχός είναι και γυρίζει!!! ΠΡΟΣΕΧΕ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!"

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κορίτσια μαζευτειτε εχετε ξεφύγει τελείως....

mrl


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κορίτσια, για να μην τσακώνεστε, περίμενετε να γίνει το δικαστηριο της κοπέλας, αφήστε να αποφασίσει η δικαιοσύνη. Τί τσακώνεστε και τί είναι αυτά που λέτε;; Το είπε ο ιατροδικαστής.... Ο ιατροδικαστής δεν είναι δικαστής ούτε εισαγγελέας! Ο εισαγγελέας θα χαρακτηρίσει την πράξη της και το δικαστηριο θα αποφασίσει για το βαθμό που φταίει ή όχι.
Τί μανία σε αυτή τη χώρα, να καταδικάζουμε ο ένας τον άλλο..

viki32

viki32
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κριμα ειλικρινα πολυ κριμα..
Το παιδακι χαθηκε αδικα..

Πολλες πιστευετε οτι ειναι αδιανοητο μια μανα να αφησει ετσι το παιδι της.
Μεσα σε δυο μερες εχω διαβασει ομως 3 ειδησεις που αφορουν τετοια περιστατικα.Μια μανα παρατησε στην Κυπρο το παιδι της νεογεννητο κατω απο ενα δεντρο και αυτο πεθανε απο το κρυο και την ασιτια.Δευτερη μανα παρατησε διδυμα και τριτη περιπτωση ενος ζευγαριου,επειδη το παιδι τους εκλαιγε το χτυπησαν με σιδερο στο κεφαλι και πεθανε......

Πειτε μου πραγματικα σε τι κοσμο ζουμε?Ζουμε στον ιδιο?Μη μου πειτε οτι δεν εχετε ακουσει τετοιου ειδους περιστατικα.Γιατι λοιπον μιλατε με τοσο απολυτο τροπο?

Υπαρχουν ανθρωποι με διαφορα ψυχολογικα προβληματα.Οντως η κοπελα δεν ηθελε να πεθανει το μωρο της.Αυτο ομως για μενα δεν της δινει κανενα ελαφρυντικο.Δεν ηξερε,ηταν νεα,δεν καταλαβε..αυτες οι δικαιολογιες δεν ειναι αποδεκτες οταν μιλαμε για τη ζωη ενος ανθρωπου!
Δεν ειμαι αυστηρη ουτε σκληρη.
Αλλα δεν θα δικαιολογησω την μητερα αυτη.Αν δεν ηξερε ας ρωταγε.Αν ειχε ψυχολογικα την πληρωσε το παιδι.Αν ο γιατρος εδωσε λαθος οδηγιες επρεπε να παρει δευτερη γνωμη τριτη και τεταρτη.
Αν δεν ηξερε ας μην εφερνε ενα παιδι στον κοσμο.
Λιγη αντικειμενικοτητα.Το μονο που πρεπει να λυπομαστε εδω ειναι το βρεφος.Αυτο δεν εφταιγε πουθενα.
Οι υπολοιποι πρεπει να αναλαβουν τις ευθυνες τους
Ο τιτλος μανα δεν μας δινει το ακαταλογιστο



Έχει επεξεργασθεί από τον/την viki32 στις Πεμ Ιαν 24, 2013 4:58 am, 1 φορά

????????


Επισκέπτης
μανες, μανες, ΜΑΝΕΣ ειρηνη ημιν

κριμα τετοια λογια......

Maria x.

Maria x.
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
DimiKgianni έγραψε:
Maria x. έγραψε:
Υπάρχουν γονεις που βιαζουν τα παιδια τους!
Γονεις που τα σκοτωνουν αμεσα...
Δυστυχως και γονεις που τα σκοτώνουν εμεσα!

Καλη συνέχεια!

Απλά,επειδη αυτές τις μερες σας διάβαζε ολη η Ελλαδα,καλο θα ηταν να ησασταν πιο αντικειμενικες!

Και μια ευχη:

Σε κανεναν ανθρωπο να μην ξημερώσει τέτοια μερα....και κανενας ανθρωπος δεν αξιζει τέτοια τιμωρια....

Νεες μανουλε και παλιες:Τα παιδάκια σας και τα ματια σας!

Και εσύ κουκλίτσα μου, πρόσεχε μην πέσει στο σπίτι σου όλη αυτή η χολή και μίσος που έβγαλες!!! Τροχός είναι και γυρίζει!!! ΠΡΟΣΕΧΕ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!





ΕΔΩ!!!!!ΝΑ ΠΡΟΣΕΞΩ ΕΓΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΣΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΤΙ;;;;;;;;;;ΝΑ ΓΙΝΩ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ ΜΟΥ;;;;
Που θα με καταραστει η καθε τυχάρπαστη και γώ θα μεινω κυρια!!!
Καθομαι 3 μερες και ανέχομαι προσβολες και δεν μιλάω!
Τα παιδια μου και το σπιτι μου καμια αλητισσα δεν θα τα πιανει στο στομα της με την ανεση της ανωνυμιας!!!
Γιατι μονο και μονο τολμησα να κατηγορησω μια σαικο μανα που αποδειχθηκε οτι ειναι δολοφονος!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
DimiKgianni έγραψε:
Maria x. έγραψε:Υπάρχουν γονεις που βιαζουν τα παιδια τους!
Γονεις που τα σκοτωνουν αμεσα...
Δυστυχως και γονεις που τα σκοτώνουν εμεσα!

Καλη συνέχεια!

Απλά,επειδη αυτές τις μερες σας διάβαζε ολη η Ελλαδα,καλο θα ηταν να ησασταν πιο αντικειμενικες!

Και μια ευχη:

Σε κανεναν ανθρωπο να μην ξημερώσει τέτοια μερα....και κανενας ανθρωπος δεν αξιζει τέτοια τιμωρια....

Νεες μανουλε και παλιες:Τα παιδάκια σας και τα ματια σας!
Και εσύ κουκλίτσα μου, πρόσεχε μην πέσει στο σπίτι σου όλη αυτή η χολή και μίσος που έβγαλες!!! Τροχός είναι και γυρίζει!!! ΠΡΟΣΕΧΕ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!

Ειναι κωμικοτραγικο το γεγονος οτι τελικα εσεις που φωναζετε μερες τωρα να μιλουν ολοι κοσμια και χωρις υβρεις ειστε και οι πρωτες που μιλατε με τον χειροτερο τροπο. Εσεις που μιλατε για την κακια των αλλων, ειστε οι πρωτες που πετατε τελικα τη χολη σας. Τουλαχιστον η συγκεκριμενη κοπελα (μαρια χ) ολες τις μερες μιλουσε πολυ κοσμια, χωρις ιχνος κακιας, απλα και μονο με την οργη μιας μητερας απεναντι σε μια "καθως φαινεται" μητερα που την θεωρει υπευθυνη για τον χαμο του μικρου αγγελου. Και της απαντας με αυτον τον τροπο? Κριμα γιατι αυτη η αντιδραση δειχνει πολλα.... Κριμα να μην μπορουμε να διαχειριστουμε τον θυμο μας....

attractoras


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Η ιατροδικαστική έκθεση ήταν αναμενόμενη. Δεν έγραφε κάτι το οποίο δεν γνωρίζαμε ήδη. Αφού το δύστυχο μωρό ήταν υποσιτισμένο, ήταν προφανές ότι αυτό θα έγραφε ο ιατροδικαστής και ήταν εμφανής και η απειρία και η άγνοια της νεαρής μητέρας που οδήγησε στον τραγικό θάνατο το βρέφος. Το ερώτημα όμως παραμένει για το εαν η κοπέλα η μητέρα, επικοινώνησε με τον παιδίατρο όπως υποστήριξε η ίδια και αν ο παιδίατρος έλειπε απο το νησί. Ο Δήμαρχος ισχυρίζεται ότι ο παιδίατρος δεν έλειπε, κάποιες εφημερίδες όπως η Ελευθεροτυπία λένε ότι σύμφωνα με πληροφορίες ο παιδίατρος έλειπε για περιστατικό σε γειτονικό νησί. Το άλλο μεγάλο ερώτημα είναι γιατί από νωρίς το πρωί που πήγαν το βρέφος στο νοσοκομείο και αφού κρίθηκε τόσο σοβαρή η κατάστασή του, πραγματοποιήθηκε η μεταφορά του τόσο αργά το απόγευμα στην Κρήτη στην μονάδα εντατικής θεραπείας? Δεν χάθηκε πολύτιμος χρόνος ωρών για το βρέφος? Σε αυτά τα ερωτήματα θα πρέπει να δοθεί απάντηση προκειμένου να δούμε πόση ευθύνη αναλογεί, αν αναλογεί και στην Πολιτεία.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 14 από 29]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 21 ... 29  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις