Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
13 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 13 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δράμα η κατάστασή μου...δράμα...καλά πυ έχω την μανούλα μου

ηρθα σπίτι 9 και και κορίτσια το στήθος μου ήταν σαν πέτρα και έβγαλα με το θήλαστρο ολόκληρο μπιμπερο μιλάμε σε 2 λεπτά. ηρέμησε τώρα. αραγε κάθε μέρα αυτό θα γίνεται? 6 ωρες δούλεψα...
Τζένη η μαστίτιδα εχει και πόνο στην πλάτη? γιατί εγω πεθαίνω αλλά έλεγα θα είναι από την κούραση.
πάω να λιπθυμήσω. την αγάπη μου σας στέλνω.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κοριτσόπουλα! Θα ξεκινήσω με το σημαντικότερο, χα! Φήμες λένε ότι έχω μια γειτόνισσα που φτιάχνει καταπληκτικές πίτες! Κι επίσης μια πιο μακρινή γειτόνισσα που φτιάχνει νόστιμη μηλόπιτα! Μιαμ! Δε με νοιάζει η εμφάνιση λέμε!

Τζενάκι αυτό το άσπρο στη θηλή είναι φραγμένος γαλακτικός πόρος. Να βάζεις ζεστά και να κανείς μασάζ στο στήθος σου. Κατά τ' άλλα, επειδή δεν αποκλείεται να έχεις πάθει μαστήτιδα (νομίζω δεν είναι απαραίτητο να είναι πρησμένο το στήθος, το θέμα είναι αν πονάει και αν βλέπεις κάποια ερυθρότητα), καλό θα ήταν να πάρεις τη συμβουλή του γιατρού. Εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό πάντως!

Μαίρη μου κουράγιο και καλή αρχή με τη δουλειά. Πάντως, από προσωπική εμπειρία (αν και είχα γυρίσει στη δουλειά όταν η Δανάη ήταν 10 μηνών) σου λέω ότι έκλαιγα με μαύρο δάκρυ μέχρι να επιστρέψω. Μετά όμως συνήθισα παρά πολύ γρήγορα και τελικά μπήκαμε στο νέο ρυθμό. Υπομονή!

Στέλλα μου κι εμείς αρχίσαμε τα χαχανητά, μάλιστα είναι γαργαλιάρα η μπουμπού, λέτε να μου βγει ζηλιάρα;

Σχετικά με τον ύπνο, κακά τα ψέμματα είναι καθαρά στο παιδί το πότε θα κοιμηθεί συνεχόμενα τη νύχτα. Υπάρχουν μωρά που κοιμούνται 8ωρα από βρέφη και αλλά που το κάνουν μετά τα 3-4 χρόνια! Συνήθως βέβαια αυτό συμβαίνει κάποια στιγμή μέσα στον πρώτο χρόνο. Μην απογοητεύεστε, οι μήνες περνούν πολύ γρήγορα. Και τα λέω εγώ αυτά που το γατί απόψε και πάλι από τις 4 και μετά ξυπνούσε κάθε μια ώρα. Με πέθανε.

Ξεκινήσαμε το κόψιμο της πάνας με τη Δανάη. Δε θα την πιεσω πολύ, αλλά της έβγαλα την πάνα και ο,τι γίνει. Αν δε δω σημαντική πρόοδο μέσα στην πρώτη εβδομάδα ίσως το παρατήσω για αργότερα, δεν ξέρω. Πάντως σήμερα αν και είχαμε πολλά ατυχήματα, κάναμε τσίσα μας στη λεκάνη περίπου 5 φορές. Πιστεύω να ήταν καλά για αρχή. Τα κακά της όμως τα κράτησε και μας τα έκανε μόλις της φόρεσα την πάνα για το βράδυ. Για να δούμε και αύριο!

Μαρκέλλα μου κούκλος ο μικρός σου;;; Έτσι μπράβο, θέλουμε ωραίους γαμπρούς!

Η τοσοδούλα μας τι κάνει;

Φωτεινή, Βαρβάρα και Μαρία Μανουλες Νοεμβριου - Δεκεμβριου 2012(Νο2) - Σελίδα 3 417472

Σας αφήνω τώρα γιατί κλαίει πάλι το γατί!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την crazymommy στις Δευ Φεβ 04, 2013 7:22 pm, 1 φορά

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:Δράμα η κατάστασή μου...δράμα...καλά πυ έχω την μανούλα μου

ηρθα σπίτι 9 και και κορίτσια το στήθος μου ήταν σαν πέτρα και έβγαλα με το θήλαστρο ολόκληρο μπιμπερο μιλάμε σε 2 λεπτά. ηρέμησε τώρα. αραγε κάθε μέρα αυτό θα γίνεται? 6 ωρες δούλεψα...
Τζένη η μαστίτιδα εχει και πόνο στην πλάτη? γιατί εγω πεθαίνω αλλά έλεγα θα είναι από την κούραση.
πάω να λιπθυμήσω. την αγάπη μου σας στέλνω.

Μαίρη μου αν δεν βγάλεις με θήλαστρο πάνω στο 3ωρο δε θα είναι έτσι, μόνο στην αρχή, αλλά να ξέρεις ότι το γάλα σου θα μειωθεί. Δεν έχεις κανένα τρόπο να αντλήσεις από τη δουλειά;

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
πρεπει δηλαδη να βγαζω οπωσδηποτε κάθε 3ωρο?
οχι δυστυχώς δεν μπορώ στην δουλειά είμαι απ το ένα μάθημα στο άλλο...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαιρη, για πονο στην πλατη δε διαβασα πουθενα. εγω εχω μερικα απο τα συμπτωματα μαστιτιδας, οχι ολα. γκουγκλαρε να διαβασεις λεπτομεριες. μακαρι να τη γλυτωσουμε. αν δε δω βελτιωση θα παρω το ντοκ αυριο.

αλλος προβληματισμος. πως θα παω το μωρο στο παιδικο δωματιο; σχεδον δε χωραει στην καλαθουνα. τον μεγαλο τον ειχα απ την αρχη στο κρεβατακι του στην κρεβατοκαμαρα μεχρι 7 μηνων αλλα δε χωρουσαμε να στριψουμε. τωρα δε θελω απ τη μια να στριμωχτουμε παλι, απ την αλλη θα'χω το νου μου εκει συνεχεια. να βαζω ενδοεπικοινωνια για 5-6 μετρα; ειναι που εχει κ ολιγον παλλινδρομηση κ πολλες φορες σα να πνιγεται στον υπνο του. Μαρκελλα, εσυ που τον εχεις τον δικο σου; να βαλω πετσετα κατω απο το στρωμα στη μερια του κεφαλιου να εχει μια ιδεα κλιση; σημερα το πρωι τον εβαλα στο κρεβατακι του με το μομπιλε κ αποκοιμηθηκε μονος του για κανα τεταρτο-εικοσαλεπτο.

σας καληνυχτω φιλεναδες μου. αυριο παλι

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Maryanastasia έγραψε:πρεπει δηλαδη να βγαζω οπωσδηποτε κάθε 3ωρο?
οχι δυστυχώς δεν μπορώ στην δουλειά είμαι απ το ένα μάθημα στο άλλο...

Υπάρχει κίνδυνος τις πρώτες μέρες να κανείς μαστήτιδα. Αν τη γλιτώσεις τώρα τότε μάλλον θα τη γλιτώσεις γενικότερα. Αλλά και πάλι σου λέω ότι θα σου μειωθεί το γάλα και θα αναγκαστείς να δίνεις ξένο και είναι κρίμα. Και ένα 10λεπτο να τραβούσες θα έκανε διαφορά..

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κι εγώ δε νομίζω ότι ο πόνος στην πλάτη έχει σχέση με μαστίτιδα. Μάλλον κάτι άλλο είναι Μαίρη μου.

Τζενάκι είναι καλή ιδέα να βάλεις κάτι στο κεφάλι να το κρατάει ψηλά. Εφόσον δε χωράει πλέον στο πορτ-μπεμπέ θα πρέπει να μπει στην κούνια του. Αν είναι κοντά σας τότε λογικά θα τον ακούς ακόμα και χωρίς ενδοεπικοινωνία, αλλά αν αυτό σου δημιουργεί ανασφάλεια τότε να βάλεις. Κι εμείς όταν είχαμε μεταφέρει τη Δανάη στο δικό της που είναι και μακριά από το δικό μας δωμάτιο, η Δανάη ήταν τότε 4 μηνών. Της βάλαμε ενδοεπικοινωνία, αλλά τελικά μας βγήκε άχρηστη γιατί την ακούγαμε και χωρίς αυτή. Κι έτσι την καταργήσαμε πολύ σύντομα. Το μωρό θα πάει στο ίδιο δωμάτιο με το μεγάλο; Δε φοβάσαι μη σηκωθεί μέσα στη νύχτα ο μεγάλος και πειράξει το μωρό; Ρωτάω γιατί κι εγώ παρόλο που θα τα έχω σε διαφορετικά δωμάτια πολύ το σκέφτομαι και το φοβάμαι..

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αλικη εισαι στο προγραμμα για καφε-ολες δηλ- , αμαν αυτος ο χειμωνας....

μαιρη ολα καλα θα πανε. ευτυχως η εμιλυ ειναι με την γιαγιακα της, οποτε ενα αγχος λιγοτερο Wink

τζενη περαστικουλια

υπαρχει ενα μαξιλαρι σαν σφηνα-πνιγμου λεγεται αν θυμαμαι σωστα. θεικο

και οι κολοικοι καλα κρατουν....το απογευμα 8 με 10,30 χτυπιεται το καημενακι.και ξαφνικα σταματαει το κλαμα-χτυπημα και κοιμαται-ε ειναι και εξαντλημενος ντε-. εννοειται οτι θα φαει ο πειναλας πριν κοιμηθει και μετα παλι σε 3 ωρες.
οι ημικρανιες τελος-εχουν περασει 2 24ωρα 'καθαρα'-αλλα πααααααλι καταροη. αμαν πια φετος, αν εβγαζε πετρελαιο η μυτη μου θα ημουνα πλουσια Very Happy Very Happy

βαρβαρα περπατα, παρε την μπουμπου στο καροτσι και περπατα με γοργο ρυθμο. πηρε μπροστα ο μεταβολισμος ετσι μετα απο εγκυμοσυνη. αφου γυμναστικη δεν.... και θα σου φτιαξω εγω διαιτικη μηλοπιτα μαναρι Very Happy

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαμακα μου έγραψε:αλικη εισαι στο προγραμμα για καφε-ολες δηλ- , αμαν αυτος ο χειμωνας....

μαιρη ολα καλα θα πανε. ευτυχως η εμιλυ ειναι με την γιαγιακα της, οποτε ενα αγχος λιγοτερο Wink

τζενη περαστικουλια

υπαρχει ενα μαξιλαρι σαν σφηνα-πνιγμου λεγεται αν θυμαμαι σωστα. θεικο

και οι κολοικοι καλα κρατουν....το απογευμα 8 με 10,30 χτυπιεται το καημενακι.και ξαφνικα σταματαει το κλαμα-χτυπημα και κοιμαται-ε ειναι και εξαντλημενος ντε-. εννοειται οτι θα φαει ο πειναλας πριν κοιμηθει και μετα παλι σε 3 ωρες.
οι ημικρανιες τελος-εχουν περασει 2 24ωρα 'καθαρα'-αλλα πααααααλι καταροη. αμαν πια φετος, αν εβγαζε πετρελαιο η μυτη μου θα ημουνα πλουσια Very Happy Very Happy

βαρβαρα περπατα, παρε την μπουμπου στο καροτσι και περπατα με γοργο ρυθμο. πηρε μπροστα ο μεταβολισμος ετσι μετα απο εγκυμοσυνη. αφου γυμναστικη δεν.... και θα σου φτιαξω εγω διαιτικη μηλοπιτα μαναρι Very Happy

Αθανασία μου καλά να είμαστε, πού θα πάει θα τον πιούμε τον καφέ!
Πάλι κολικούς ο μικρός; Δεν τον έπιασε απόψε το σιροπάκι ή μήπως έφαγες κάτι βαρύ;
Όσο για το συνάχι, ίσως και να είναι η αιτία που σου πέρασαν οι πονοκέφαλοι - σε μένα πάντως έτσι έγινε, με το που άρχισε η καταρροή (επίσης απίστευτη σε ποσότητα) λες και ξεμπλόκαρε το σύστημα και μου πέρασαν. Μετά βέβαια εγώ τελικά πήρα και αντιβίωση που ενδέχεται να έπαιξε και το ρόλο της. Περαστικά σου κι εσένα!

Τέτοιο σφηνάκι που λες εγώ έχω από τη Δανάη όπου τελικά δεν το χρησιμοποίησα γιατί μου είπαν ότι έχει κατηγορηθεί επίσης ως επικίνδυνο για πνιγμούς - άκρη δε βγάζεις, μην το ψάχνεις, μία λένε έτσι, μία αλλιώς!

Για να δούμε, το γατί κοιμήθηκε σχεδόν 4ωρο και τώρα θα το ξαναβάλω, ελπίζω να μην μου σηκώνεται κάθε 1 ώρα όπως χτες!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα Very Happy Very Happy Very Happy
αλικη εχω περασει 2 ιωσεις με καταροη και οι ημικρανιες εκει ακαθεκτες. τα ιδια ειχα και στην 1η γεννα.πιθανοτατα οφειλονται στο φαρμακο της επισκληριδιου. τις εχω και απλα 'ξυπνανε' με αφορμη. το σιροπι τον εχει ηρεμο ολη την υπολοιπη μερα. υπομονη θα κανω δεν εχω αλλη επιλογη.
παω να απλωσω 4 πλυντηρια...επλενα ολο το βραδυ. τα λεμε μετα ζουζουνες Wink

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα..!!!
Τι κάνετε;Ακούω ωραία νέα,συναντήσεις,γλυκα και αλμυρά...να ειστε καλα και να περνάτε καλύτερα!
Μαιη μου προσπάθησε να βγάζεις λίγο στη δουλεια...σε ένα διάλειμμα ή αν έχεις κάποιο κενό!κρίμα είναι και μαστιτιδα να μη παθεις θα σου μειωθεί το γαλα!
Αν και για 6 ώρες δεν νομίζω αν τρώει τη νύχτα..
Κουραγιο μάνα τίποτε άλλο δεν λέω γιατί ο ρόλος μας είναι ρομπότ αλλα έχουμε κι αισθήματα..
Τζενακι ρωτα τον ειδικο ...
Όσο για να τον βγάλεις απο την κρεβατοκάμαρα είναι λίγο νωρίς αλλα άμα συνηθισει στο 8ωρο ύπνο θα είναι εντάξει!

Εμείς σήμερα έχουμε το πρώτο εμβολιο..
Τρέμω για παρενέργειες ...
Θα δείξει!
Ξύπνησε ο γελαστουλης!
Καλημέρα σε όλες!!Θα προσπαθήσω να μπω αργότερα!

Καλη επιτυχια στο κόψιμο της πανας στη Δαναη μας!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα κούκλες κ' κουκλάκια Very Happy Very Happy Ηλιόλουστη Θεσ/νικη,άντε να ξεμπερδεύουμε από χειμώνα,τον βαρέθηκαμε κ εμείςςςς Smile Smile ΑΘανασία με πέθανες με τηνη μηλόπιτα,το αγαπημένο μου γλυκό είναι Laughing Laughing κ από κιλά έχω μπόλικα να χάσω Βαρβάρα κ εγώ,αλλα με τον θηλασμό πεινάω σαν φούστης Very Happy Very Happy Εμείς είμαστε καλά,καταρροή είχα κ εγώ κ λίγο μπούκωμα η μικρη,αλλά μας πέρασαν..περαστικά σε όλες Smile Αθανασία πέρα από την εγκυμοσύνη είναι η κούραση κ η αυπνία που σου γυρνά σε ημικρανία.θα μου πεις για νεό μου το λες ρε Φωτεινή,ε είπα να στο τονίσω να προσέχεις Smile Αλίκη,Τζένη,εγώ από την αρχή την έχω στο δωμάτιο της στη καλαθούνα στην αρχή και μετά στο κρεββατάκι,δεν κοιμήθηκε ποτέ μαζί μας,αλλά ούτε κ εγώ με τον άντρα μου,κοιμάμαι στον καναπέ στο δωμάτιο της,όντως 2 παιδιά ,το ένα μώρο στο δωμάτιο δύσκολο,και για τα μαξιλάρια αυστηρά όχι μου είπε η γιατρός,αυτό γνωρίζω κ εγώ από τις οδηγίες του Π.Ο.Υ. για τιν ασφαλή ύπνο των βρεφών,σε περίπτωση ποθ βγάζει γουλίτσες,ανάσκελα ύπνος και να του γυρνάς οπωσδήποτε το κεφαλάκι όταν έχει κοιμηθεί βαθιά Wink Έμεις προχτές κάναμε μεγάλη βόλτα με το καρότσι,ήπια ντεκαφεινέ η μαμά έξω και η μικρή κοιμόταν και μετά χάζευε,φορώντας το νέο της παλτό Very Happy Χτες πήραμε νέα τιβι,μεγάλη 40αρα,γιατί είχαμε 2 μικρές και μας βγαίνανε τα μάτια στο καθιστικό,είχε προσφορά το mediamarkt,περριτό να πω ότι η μικρή καρφώνεται να βλέπει (ότι βλέπει)βέβαια ζάβλακα δεν θα την κάνω άλλα με μέτρο οκ!Αυτά προς το παρόν από εμάς,σας ζάλισα Very Happy Very Happy

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερούδια. Τι μου κάνετε; Εμείς καλά, ξεκούραστοι σχετικά. Υποχώρησε κ η λίγη κοκκινίλα που είχα στο στήθος κ έμεινε μόνο ο πόνος, οπότε μάλλον τη γλύτωσα. Πήρα βέβαια πάλι παυσίπονο, μάλλον βοήθησε. Έκανα κ τις δουλίτσες μου πρωινιάτικα, μπάνιο, τζάμια, πλυντήριο, άπλωμα ήπια κ το καφεδάκι μου, πάω να τον αλλάξω, θηλάσω κ επανέρχομαι

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα και στιςΣυντοπιτισσες!Όντως ωραία μέρα...λέω όταν ξαναθηλασουμε να βγούμε βόλτα!
Θέλω να πάρω ένα δωράκι!κρύο όμως έχει ακόμα!κατα τις12 το κόβω!
Σήμερα δεν είχαμε κλαμματα!
Της εφτιαξα χρονοδιάγραμμα και το ακολουθουσαμε!
Έτσι κέρδισε. Λίγη τηλεόραση μεχρι να φύγει..
Για να δούμε θα κρατήσει!τζο Φροστ κατάντησα!

Αθανασία μου ευχομαι να φύγουν οι ημικρανιες..έχω περάσει κι απο κει αλλα όχι πολυ καιρο!
Ζωηρευουν τα μωρα μας!
Ο δικός μου θέλει να σηκώνεται..σηκώνει λεκάνη για να τον πάρω αγκαλια και δίνει χεράκια για να σηκωθεί στα πόδια του!
Δεν θυμάμαι τι άλλο ήθελα να σχολιάσω...
Πάω να ντυθώ!
Φιλακια!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κ γω σε λιγο βγαινω, μεχρι το σουπερ να παρω αρκαδι. καροτσι κ μαρσιπο για ωρα αναγκης

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανουλες ... Κι εμάς εδω εχει πάλι τέλειο καιρο κ περιμένω την μπεμπα να ξυπνήσει να πάμε βόλτα ... Εχθές κοιμήθηκε απο τις 9 κ ξύπνησε σήμερα στις 7μιση της έδωσα βέβαια γάλα κοιμησμενη κατα τις 3 κ γι αυτο μάλλον δεν ξύπνησε ... Κ τώρα πάλι περίμενα να κοιμηθεί για να πιει γάλα γιατι μου βγήκε κακόφαγη κ δεν της αρέσει , εκει μου εμοιασε ... Η μαμα μου λέει ότι τα ίδια τους έκανα κ εγω με το γάλα ... Αχ αυτη η κληρονομικοτητα σόι παει το βασίλειο ...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εμεις μια χαρα αν και ο μπεμπης την ημερα δεν κοιμαται και πολυ.κατι μισαωρα κι εκει που κοιμοταν 3 ωρες το μεσημερι τωρα δεν κοιμαται ουτε ενα τεταρτο.χτες πηγα στον γυναικολογο να με δει αφου σαραντισα και μου ειπε σε 2 μηνες αφου θα μου εχει ερθει και περιοδος να παω να κανω τεστ παπ.

αθανασια στειλε καμια μηλοπιτα και απο δω.ειμαστε κοντα.τουλαχιστον ηρεμησες με τις ημικρανιες.

αλικη μπραβο στην δαναη.εμενα ουτε μια φορα δεν εχει κανει τσισα ή κακα στην λεκανη ή στο γιογιο.η παιδιατρος μας ειπε αφου ξεκινησε να καθεται μεχρι το καλοκαιρι θα εχει καθαρησει.να ξερεις οτι με τα κακα μερικα παιδια καθαριζουν πιο δυσκολα.

τζενη ελπιζω να την γλυτωσες την μαστιτιδα.

μαιρη υπομονη με την δουλεια και το μωρο.συντομα θα το συνηθησεις.φυσικα εγω γυρισα στην δουλεια οταν ο στρατος ηταν 15 μηνων και στο 2ο θα γυρισω οταν θα χρονισει αλλα ειναι δυσκολο οποτε και να το αφησεις.
δεν θυμαμαι κατι αλλο απο αυτα που διαβασα.φευγουμε παμε βολτα.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κοριτσια μην αγχωνεστε κ μην πιεζεται το θεμα τουαλετα. παντου γρ;αφουν οτι καθε παιδι ειναι ετοιμο οταν εκεινο το αποφασισει κ 2 μηνες πριν ή μετα μια μεγαλη αλλαγη οπως η γεννηση αδερφου δεν ειναι καλο να ξεκινησει η εκπαιδευση. ειδικα ο Στρατος που ειναι κ αγορι θα αργησει πιο πολυ, απο την εμπειρια μου με τον δικο μου, τον ανηψιο μου κ φιλων το λεω. εγω πλεον πανα μονο στον υπνο κ τυχαινει να του τη φορεσω κ λιγο πριν κοιμηθει να ζητησει τουαλετα, δεν επαναπαυεται. δοκιμασατε με αυτοκολλητα;

πριν που θηλασα δεν ηταν κ πολυ επωδυνο, λιγο στην αρχη. μαλλον τα παυσιπονα κ ο καλος υπνος βοηθησαν

απο βολτες σημερα βλεπω καλα παμε Smile

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπέρα μαμάδες καλές

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας κορίτσια διάβασα τι έχετε γράψει αλλά ομολογώ δεν θυμάμαι τι ήθελα να πω...πω πω δράμα είμαι...

έβαλα 3 πλυντήρια, τα άπλωσα έκανα ένα πρασόριζο, έβγαλα γάλα, άλλαξα το παιδί, έβαλα σκούπα, πλήρωσα την ΔΕΗ (πηρα και το παιδί μαζί και με αφήσανε να πάω πρώτη μουααχαχαχα) και πάω στην δουλειά. Αν μπορέσω όταν γυρίσω το βράδυ θα ξαναπμπω.


ΥΣ η ισότητα μας μάρανε! ΠΟΙΑ ΙΣΟΤΗΤΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ????????????????????????????????????????????????????????????

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλε ξεχασα να σας πω οτι ειμαι απο το Βελβεντο, που εγινε η διπλη ληστεια κ πιασαν του 4. χαμος στις ειδησεις κ στο φεις. ευτυχως δεν ηταν παρων κανενας δικος μου...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαιρη σου ταιριαζει απολυτα το τραγουδι 'Ειμαι η Μαιρη Παναγιωταρα...'

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το καλο ειναι οταν έχεις μωρο σε αφήνουν να περάσεις μπροστά κ να μην περιμένεις στην ουρά ... Την Παρασκευή πήγα στην τράπεζα κ ήταν τουλάχιστον 20 άτομα στην ουρά , μόλις μπήκα μέσα μου λέει ο ταμιας έλα εσυ ... Τελείωσα τσακ μπαμ ...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jen75 έγραψε:καλε ξεχασα να σας πω οτι ειμαι απο το Βελβεντο, που εγινε η διπλη ληστεια κ πιασαν του 4. χαμος στις ειδησεις κ στο φεις. ευτυχως δεν ηταν παρων κανενας δικος μου...

Πάλι καλα Τζενη που δεν έτυχε να περνάτε απο εκει κοντά εκείνη τη στιγμή .

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Jen75 έγραψε:κοριτσια μην αγχωνεστε κ μην πιεζεται το θεμα τουαλετα. παντου γρ;αφουν οτι καθε παιδι ειναι ετοιμο οταν εκεινο το αποφασισει κ 2 μηνες πριν ή μετα μια μεγαλη αλλαγη οπως η γεννηση αδερφου δεν ειναι καλο να ξεκινησει η εκπαιδευση. ειδικα ο Στρατος που ειναι κ αγορι θα αργησει πιο πολυ, απο την εμπειρια μου με τον δικο μου, τον ανηψιο μου κ φιλων το λεω. εγω πλεον πανα μονο στον υπνο κ τυχαινει να του τη φορεσω κ λιγο πριν κοιμηθει να ζητησει τουαλετα, δεν επαναπαυεται. δοκιμασατε με αυτοκολλητα;

πριν που θηλασα δεν ηταν κ πολυ επωδυνο, λιγο στην αρχη. μαλλον τα παυσιπονα κ ο καλος υπνος βοηθησαν

απο βολτες σημερα βλεπω καλα παμε Smile
τζενη δεν τον πιεζω καθολου.μονος του θελει να καθεται στην τουαλετα.ειχα ξεκινησει το καλοκαιρι προσπαθειες και δεν ηταν ετοιμος και σταματησαμε και τωρα ξεκινησε να το ζηταει απο μονος του.ξερω οτι ειναι νωρις γιατι ειναι και το μωρο στο σπιτι και οτι τα αγορια καθυστερουν.τα γνωριζω και απο τον παιδικο σταθμο αλλωστε γιατι εχω κανει και αγωγη τουαλετας σε μικρα.εχω και την πεθερα μου που εχει φαγωθει γιατι ο μεγαλος της ο γιος πηγαινε στην τουαλετα απο 1 ετους και τα αλλα της 2 αγορια αργησανε και αρχισαν να πηγαινουν στα 2,5.τι να της πεις μετα.εγω απλα της λεω οτι 1 ετους ειναι πολυ νωρις ειδικα για τα αγορια και τα 2,5 δεν ειναι αργα.οταν εκλεισε χρονο ο στρατος θελανε να τον βαζουν στην τουαλετα να κανει τσισα και κακα.και οταν τους ειπα οτι ειναι πολυ νωρις για μενα δεν το δοκιμασανε καν.και μια φορα που ειπε ο πεθερος μου να τον βαλει στην τουαλετα του λεει η πεθερα μου αστον δεν θελει η μαμα του.γιατι ανακατευονται δεν ξερω.και με το θεμα του μαλωματος ανακατευεται η πεθερα μου αλλα της λεει ο αντρας μου να μην ανακατευεται.ευτυχως εφυγε σαλαμινα σημερα και ησυχασαμε.αυτοκολλητα εχω παρει αλλα δεν τον βλεπω ετοιμο για να κανει τα τσισα του.κανει κακα στη πανα και δεν το λεει.ελπιζω μεχρι το καλοκαιρι αντε μεχρι σεπτεβριο να τη βγαλουμε την πανα.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κ ο δικος μου μεχρι προσφατα οχι μονο δεν ελεγε τα κακα αλλα δεν ηθελε να τα βγαλει, κανονικη παλη για αλλαγη πανας. τωρα φουλ ενθουσιασμος για την τουαλετα, μαλιστα τσισα κανει μονο ορθιος, οπως ο μπαμπας...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | Πολιτισμός | Childhood, Family | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις