Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
80 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 80 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 40]

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες Νοεμβριου - Δεκεμβριου 2012(Νο2) - Σελίδα 40 534787 Μανουλες Νοεμβριου - Δεκεμβριου 2012(Νο2) - Σελίδα 40 534787 Μανουλες Νοεμβριου - Δεκεμβριου 2012(Νο2) - Σελίδα 40 534787
Καλημέρα!!!
Με συγκινησατε κοπελιες μου πρωι πρωι..
Είστε πιο καλές φίλες και απο αυτές που ξέρω χρόνια...
Να είστε καλα...Ευχαριστ´ω πααααααααρα πολυ!
Αν ήμασταν όλες κοντα θα σας εβαζα και τις τρεις!
Σαν το παραμύθι!
Υπάρχουν άτομα πρόθυμα απλά εγω ήθελα να είναι απο την πλευρά μου ..ο άντρας μου έχει καλύτερους φίλους!
Εγω ατυχήσα στο θέμα φιλίας το έχω αποδεχτεί..έχω αρχίσει να χτιζω νέες φιλίες μα είμαι στα σκαριά..
Δεν θέλω να ζοριζω οικονμικα ζορισμενους, ούτε αυτούς που έχουν πολλα βαφτιστηρια ..έτσι λιγοστεύουν οι επιλογές!
Εγω έχω βαφτίσει δυο κορίτσια που είναι τώρα 11 και 13 χρόνων δεύτερες ξαδερφες μου..και περιμένω ποτε θα βάφτισω κι άλλο!

Αλικακι μου ναι η Μελίνα είναι πολυ αδύνατη..δεν με ενοχλει όσο εινια υγιής και ζωηρή...καταρχήν ποτε δεν την βλέπεις να κάθεται πάνω απο μιση ώρα...ακόμα κι αν βλέπει τηλεόραση είναι σε δια φορετικο μέρος κάθε πενταλεπτο ..δεν τρώει πολυ αλλα τρώει υγεινα..και έτσι δεν μένει τίποτα πάνω της!όταν αρρωσταινει όμως γινεται ΟΝΟΥΦΡΙΟΣ!σαν τον μπαμπα της όνομα και πράμα.. Laughing
Ο μικρουλης φαίνεται να την ακολουθεί..

Σήμερα είμαστε με μπουκωματακι όλη η οικογένεια...
Τίποτα σοβαρο αλλα ίσα να μας τυρραναει..να μη ξεχνιόμαστε!
Δήμητρα ειδες ...φτου φτου να μη σας ματιαξουμε!

Αλίκη Ευχαριστ´ω και για τις ευχές!
Σκατουλιαρα σε είπε;χαχα κι άλλη γλωσσου στην παρέα..να την γνωρίσω στην Μελίνα..θα κάνουν καλη παρέα!
Έλα μωρε αυτα τα κακα φυσιολογικά είναι..μπορει να είναι πιο light το γαλα μας κάποιες μέρες χιχιχι,
Αφου δεν είναι πολλές φορές ..να βγάζουμε
Και 2 % λιπαρά!

Ξύπνησε ο 4 μηνών αντλας..πάω!

Φιλακια!



Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα συμπεθέρα Very Happy Laughing Ελπίζω να σ`άρεσαν τα κουλουρακια.ξέρω πόσο τραβάνε τα γλυκά τώρα στον θηλασμό :τα Btw thanks για τα καλά λόγια για την ζουζού μου Smile Πίνω κ εγώ ντεκαφ τώρα με την Ζωή αγκαλιά`να τραβά το ποτηρί κ να προσπαθεί να το πιάσει.Ήθελα κ εγώ να πάω κόσμος κ μετα Καλαμαριά στους γονείς μου,αλλά μ' αυτον τον καιρό δεν.Μαρία πραγματικά θα θελα να βαφτίσω κ άλλο παιδάκι,και δεν μ αρέσει να κλάιγομαι για τα λεφτά αλλά μας έχουν ξεπουπουλιάσει ρε μαμώτο.Από φιλιές έχω καλές,αλλά δεν είναι όλες στην ίδια πόλη,δήθεν είχα πολλές κ οι περισσότερες εξαφανιζόλ,ούτε μια ευχή για το παιδί..τεσπά όχι μιζέριες,έχουμε την υγεία μας κ τα παιδιά μας!Περαστικά στους αρρωστούληδες Smile

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μαρια ξεχασα να το γραψω. πριν 10-15 μερες ειχαμε στη σχολη γονεων στον παιδικο το θεμα ζηλεια μεταξυ αδερφων κ ενα εκ των οποιω ειπωθηκε ηταν οχι νονα η θεια των παιδιων, αποτελει αιτια ζηλειας
παλι με ελουσε με εμετο...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μεγκα μου μιλαε η κουτσοσταματη για το δημοσιο θηλασμο

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες! Τι κάνετε?

Ειρήνη, κ μεις μέχρι τις 7 το απόγευμα που σχολάει ο μπαμπάς είμαστε μόνες, οπότε σε καταλαβαίνω.

Μελινομαρία χρόνια σας πολλά!!! Να χαίρεσαι τον μπεμπούλη!!!!! Κ εμείς αύριο γινόμαστε 4, με αλλους 3 της παρέας! Νονό κ εγώ θα βάλω την αδερφή μου αν δεν βρώ. Η μία κολλητή με πάντρεψε, η άλλη της έχω πει οτι θα της βαφτίσω εγώ όταν γίνει μανούλα, κ η τρίτη δεν είναι κ τόσο καλά οικονομικά.

Δήμητρα τι έκανες τελικά με τη μικρή σου? Θα πάτε σήμερα στον ντοκ?

Δήμητρα (της Τοσοδούλας), δεν πειράζει που είστε πίσω στα εμβόλια. Απ'ότι έχω καταλάβει δεν κάνουν όλοι οι παιδίατροι τα ίδια, την ίδια χρονική περίοδο.

Αλική ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια Embarassed Embarassed Embarassed

Τζένη αυτό με θεία νονά, δεν το ήξερα... χαλάνε τα σχέδια τώρα... Κ εμείς βγάλαμε το πρωινό μας γαλατάκι, απορώ πως παχαίνει αυτό το κορίτσι!!!

Απόψε πάλι ξενυχτήσαμε, την είχα ταίσει κ μετά από μια ώρα χτυπιόταν στο κλάμμα. Αφού την άλλαξα, έρεψα κτλ, την ξανα έβαλα στο στήθος κ πεινούσε. Μπήκα στο ίντερνετ κ είδα οτι περνάμε ζόρικη εβδομάδα. Εχουμε άλμα ανάπτυξης, κ η 17η εβδομάδα είναι δύσκολη, οπότε υπομονή μας!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω δεν θέλω την αδερφη μου γιατί της έχει η Μελίνα τρελή αδυναμία...και σίγουρα δεν θα καταλήξουμε εκει...αλλα απο το να το άφηνα αβαπτιστο θα το εκανα!

Ελένη Ευχαριστ´ω...αεχουμε άλμα;κατάλαβα...
Κουραγιο μας!

Γκρίνια πάλι...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα
μαμαμελι περαστικα σας και παλι.
αλικη γλωσσου η δαναη.ο στρατος δεν λεει ακομη τετοια.μονο αν τον μαλωσεις λεει μαμα/μπαμπα σταματα.λεει και το μαμωτο αλλα το εχει ακουσει οταν πηγαινει στον θειο του.και τι να τους πεις τωρα.ειδες τι ωραιο δεινοσαυρακι εχουμε?
κι εγω μαλλον την ανηψια μου θα βαλω να το βαφτισει γιατι δεν μας εχει πει κανεις.η νονα του αντρα μου ειχε πει οταν παντρευτηκαμε επιδη δεν μπορεσαν να μας παντρεψουν αυτοι(δηλ.ο γιος τους) οτι το 2ο παιδι θα το βαφτισουν αυτοι.τωρα ειπαν στον κουνιαδο μου οτι θελουν να το βαφτισουν και αυτος τους ειπε να ερθουν να μας το πουν,αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση.

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια μου τι κανετε????!!!!!!!!!
χαθηκαμε ε????εχετε δικιο αλλα λιγο γκρινια παραπανω, λιγο κουραση παραπανω ,λιγες δουλειες λιγο πεθερα παραπανω δεν εβρισκα χρονο Sad Sad Sad Sad δεν προλαβα να διαβασω πολλα νεα σας !!!ελπιζω να ειστε ολες καλαααααα τα νεα σας??τα μπεμπακια μας??εμενα η μπεμπα μου καλα ειναι βεβαια εχει γινει λιγο κακομαθημενη αλλα θα την στρωσω χαχαχαχα κατα τα αλλα και εμεις ηρεμα οταν βλεπουμε ηλιο τρεχουμε εξω απο εχθες εχο Sad Sad με παλι χαλια καιρο....πφφφφφ Mad Mad Mad Mad

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημερα!!!!!!!

mama konstantinoy!!


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα κι απο εμας!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ρε κοριτσια εχω αδικο; μια μαμα στο φεις εγραψε για το θεμα δημοσιος θηλασμος

ειμαι μανουλα και θηλασα τις κοριτσαρες μου οσο πιο πολυ μπορουσα.. αλλα οχι.. ειμαι αντιθετη στο δημοσιο θηλασμο.. οχι γιατι ειναι ντροπη ή προκλητικο, αλλα γιατι ειναι κατι πολυ πολυ προσωπικο, τοσο για τη μητερα οσο και για το βρεφος.. ειναι κατι σαν προσωπικο μυστικο αναμεσα τους.. οχι και παλι οχι.. πιστευω πως οποια μανουλα το κανει δημοσια το κανει επιτηδες για να προκαλεσει.. παρε μαζι σου λιγη κρεμουλα, ενα γιαουρτακι, λιγο τσαγακι και δωστου αν πειναει.. τοσο δυσκολο ειναι..??!!

κ απαντησα

ναι, οταν ειναι κατω των 6 μηνων κ θηλαζει αποκλειστικα δεν μπορεις να δωσεις κατι αλλο ουτε κ να κλειστεις στο σπιτι για 6 μηνες, γνωμη μου

και

επισης το στηθος ειναι κατι παραπανω απο μονο τροφη, ειναι παρηγορια, ειναι αγαπη, ανακουφιση κ ενα σωρο αλλα

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας μανουλες τι κανετε?Μπαινω βιαστικα να δω τα νεα σας γιατι αυριο ειναι η βαφτιση κ ετοιμαζω τα τελευταια που εχουν μεινει κ εχω αγχωθει πολυ μονο κ μονο μην ξεχασω τιποτα τελευταια στιγμη....Σας φιλω κ θα ξαναμπω απο Σαββατο μαλλον...

mama konstantinoy!!


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="maria1984"]Γεια σας μανουλες τι κανετε?Μπαινω βιαστικα να δω τα νεα σας γιατι αυριο ειναι η βαφτιση κ ετοιμαζω τα τελευταια που εχουν μεινει κ εχω αγχωθει πολυ μονο κ μονο μην ξεχασω τιποτα τελευταια στιγμη....Σας φιλω κ θα ξαναμπω απο Σαββατο μαλλον...[/q

Αντε με το καλο ολα...και παντα αξια!!!

Μπου

Μπου
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσακια μου γλυκα ηθελα να σας χαιρετησω! νιωθω την αναγκη να "φυγω" απ το φορουμ γιατι πνιγομαι! δεν μπορω να "ζηλευω" αλλο τα ομορφα πραγματα που ζουν ολες οι κοπελες εδω μεσα...ειμαι καλα μην ανησυχειτε! σε ενα μηνα φευγω με τον καλο μου(εκει που δουλευε περσι το καλοκαιρι τον ξαναπηρανε απο νωρις φετος)! αν θελετε μπορουμε να κρατησουμε επαφη με το mail μου(το εχει η Δημητρα μας!!!)φιλια σε ολες! σας αγαπω πολυ πολυ! να προσεχετε τα μωρακια σας και τους εαυτους σας!!!!! ευχαριστω για οοοοοολα!!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αγάπη να είσαι καλα...σου ευχομαι μια νέα αρχη!
Φιλακια πολλα!

Καλησπέρα πλέον στις υπόλοιπες!

Τζένη τι να πεις..ο καθένας με τις απόψεις του!
Δεν υπάρχει σωστό και λάθος..το λάθος είναι να κατακρινεις αυτούς που δεν έχουν την ίδια άποψη με σένα όπως εκανε η κυρια που αναφερεσαι...

Μαρακι πάντα αξία ..ευχομαι να πανε όλα τέλεια κσι το. Σάββατο να μας πεις νέα!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω πάντως πιστεύω πως πιοσημαντικο είναι να φάει το μωρο και όχι τι θα πει ο κόσμος...
Αν έχει αίθουσα θηλασμου προτιμώ να πάω εκει...μετα ψάχνω μια γωνία και αν δεν βρω μετα μπροστά σε όλους διακριτικά..εκείνη τηην ώρα θέλω να ηρεμήσω τι μωρο όχι να προκαλεσω...τα ταμπού μας χαρακτηρίζουν εμάς τους Έλληνες δυστυχώς..

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ας ανοίξω εγω το 3 !
Πάει και το νο 2!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Jen75 έγραψε:ρε κοριτσια εχω αδικο; μια μαμα στο φεις εγραψε για το θεμα δημοσιος θηλασμος

ειμαι μανουλα και θηλασα τις κοριτσαρες μου οσο πιο πολυ μπορουσα.. αλλα οχι.. ειμαι αντιθετη στο δημοσιο θηλασμο.. οχι γιατι ειναι ντροπη ή προκλητικο, αλλα γιατι ειναι κατι πολυ πολυ προσωπικο, τοσο για τη μητερα οσο και για το βρεφος.. ειναι κατι σαν προσωπικο μυστικο αναμεσα τους.. οχι και παλι οχι.. πιστευω πως οποια μανουλα το κανει δημοσια το κανει επιτηδες για να προκαλεσει.. παρε μαζι σου λιγη κρεμουλα, ενα γιαουρτακι, λιγο τσαγακι και δωστου αν πειναει.. τοσο δυσκολο ειναι..??!!

κ απαντησα

ναι, οταν ειναι κατω των 6 μηνων κ θηλαζει αποκλειστικα δεν μπορεις να δωσεις κατι αλλο ουτε κ να κλειστεις στο σπιτι για 6 μηνες, γνωμη μου

και

επισης το στηθος ειναι κατι παραπανω απο μονο τροφη, ειναι παρηγορια, ειναι αγαπη, ανακουφιση κ ενα σωρο αλλα

Ωωωω, καλά, δεν λειτουργώ. Νόμιζα οτι αυτή ήταν η δικιά σου άποψη κ λέω, πλάκα μας κάνει η Τζένη? Αποκλείεται να είναι δικά της λόγια αυτά. Μετά κατάλαβα οτι άλλη τα είπε.

Ασε γιατί έχω φρίξει με αυτό το θέμα. Δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια φρίκη με το θηλασμό. Κ στο κάτω κάτω, τόσα ζευγαράκια που φιλιούνται δημόσια, τους είπε ποτέ κανείς τίποτα? Ο θηλασμός είναι πιο προκλητικός?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 40 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις