Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
14 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 14 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αχ, καλημερα.
καταφερα να κοιμηθω 2-3 ωρες σε πολλεεεες δοσεις κ φυσικα κουτουλάω τωρα. ο μεγαλος 38,5 κ ο μικρος 37,5 κ κακοφαγος απο χθες.
να ρθει ο παιδιατρος να δουμε τι γινεται

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!!

Ξενυχτισσες κι μη καλη μας συνέχεια!
Και μη ξεχνάτε ...μάνα είναι μόνο μια!

Τζένη χρόνια σας πολλα και επισήμως!
Και η Μελίνα δεν μπορει να καταλάβει πως μπορει κάποιος να έχει γεννεθλια άλλη μέρα και πάρτυ άλλη μέρα!
Περαστικά σας και κουραγιο!

Εγω σήμερα συναχομενη...αλλα δεν με βλέπω να αντέχω πολυ κλεισμένη..έχει και ήλιο!
Να πάω μια βόλτα στο τετράγωνο...πρώτη φορα πνιγομαι έτσι!

Μπράβο στο γατί μας που μεγάλωσε τόσο!Η καημενουλα εκλαψε ε; Καλα δεν το συζηταω για το αντίδοτο...όλα λύνονται εκει...
Ο δικός μου βέβαια τελευταία όταν κλαίει πολυ και τον βάζω δεν σταματάει...όχι σου λέει τώρα έχω μπει σε mood κλαμμα!να τελειώσω και τρώω μετα...
Έχετε Αλίκη κι εσείς φραουλιτσες;Η Μελίνα παίζει με κουκλιτσες μινιατουρες έχει και φραουλοσπιτο..
Παίζει με τόσο μικροσκοπικά παιχνιδακια (πολυ πόκετ,πλειμομπιλ,φραουλοφιλες ,μπαρμπι) που δεν ξέρω πως θα τα κρυψω όταν θα άρχισε ο μικρός να αλωνίζει!

Αχ με έχει τρελανει...κάθεται και μιλαειμε τις ώρες!αν ακούσετε ανθρωποφαγο μάνα θα είμαι εγω!θέλει να σηκωθεί να φύγει...που θα πας βρε πονικακι μου του λέω!

Δήμητρα ,Μαιη κουραγιο μανες!
Αθανασία..στις βραδινές λιγουρες προτείνω φρούτο!
Σας φιλω ...Ευχαριστ´ω για τα περαστικά!



mama konstantinoy!!


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
καλημερα κοριτσια!!τι κανετε?κι εμεις εχουμε ηλιο αλλα ψυχρα και δεν θα βγουμε βολτα αν και εχουμε λαϊκη!!
υπομονη στα ξενυχτια!!και περαστικα στα αρρωστουλικα μωρακια!!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την mama konstantinoy!! στις Τετ Φεβ 20, 2013 4:45 am, 1 φορά

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.
τζενη περαστικα σας και να τον χαιρεσαι.σημερα και η ανηψια μου εχει γενεθλια.κι εγω μολις τελειωσα το σπανακορυζο μυο και ετοιμαζομαστε για βολτα μια και εχει καλο καιρο.τα λεμε μετα.αλικη αθανασια μαρια μαρκελλα υπομονη με τα μεγαλα μας παιδια.θα περασει και αυτο το σταδιο.

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκια μου καλημερούλες!Τι αρρώστεια και κακό πάλι;Περαστικά σε όόόλες!!!!Και ειδικά στον γαμπρό μας, Τζενάκι μου!Να μας τον προσέχετε!Η δικιά μου ακόμα μυξούλες έχει,αλλά ευτυχώς κοιμηθήκαμε καλά (για τα δικά μας δεδομένα: 8-12,12-2,2-4,4-5:30,5:30-7 παρα) και ξύπνησε το μωρό μου μές στο γέλιο και τη χαρά.Νομίζω πάσχω από εξάρτηση και δε θέλω να τη βάλω στο κρεβατάκι της,θέλω να την έχω δίπλα μου ή πάνω μου και μετά όταν ξυπνάω να τη βλέπω που γελάει δίπλα στο κεφάλι μου! Embarassed Μανουλες Νοεμβριου - Δεκεμβριου 2012(Νο2) - Σελίδα 21 654316 Μανουλες Νοεμβριου - Δεκεμβριου 2012(Νο2) - Σελίδα 21 654316 I love you I love you Την Πέμπτη είχαμε και εμβόλια,κλάψαμε και λιγουλάκι.Φτάσαμε 5740γρ και 60,5 εκ.Η γιατρός είπε ότι είναι καλά!Άντε να έρθει με το καλό η άνοιξη,να έχουμε ήλιο και ζεστούλα να αλωνίζουμε παντού με τις ώρες!!!Τι κάνει η Εύη κορίτσια;Πολλά φιλιά και χαιρετίσματα!

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
μαμακα μου έγραψε:γεια σας μαναδες....
η εκδικηση της πεθερας
δεν ψωνιζω και αρννουμαι να τηγανισω καλαμαρακια-βρωμαει οοοοολο το σπιτικαι ειναι σπορ επικυνδυνο το τηγανισμα τους- εχω δηλωσει υπαρχουν ωραιοτατες ταβαρνες με καλαμαρακια.οποιος θελει παει και τρωει ηηηηηηηηηηηη παει στην μαμα του αφου του αρεσουν τοοοοοσο πολυ. οκ μεχρι εκει.
ερχεται η περθερα η τσαπνικογαρλιαρα τηνπροηγουμενη εβδομαδα και μου φερνει καλαμαρακια καθαρισμενα ετοιμα για τηγανισμα.απο ευγενεια δεν της φερνω στα κεφαλι.-κακως που δεν το εκανα-ε σημερα λεω να τα τηγανισω. εχει παει 4 η ωρα το απογευμα στις 6 περιμενω επισκεψη μια θεια του σαραντου το κατιναριο του πλανητη και στο σπιτι επικρατει χαος.ο σαραντος προσπαθει να χωσει το στεγνωτηριο σε μια γωνια....και ξεκιναω να τηγανισω να φαμε-το στομαχι στην πλατη εντωμεταξυ- και να μαζεψω και να βαλω ηλεκτρικη σκουπα. σκαει ενα μπουρδελο καλαμαρακι και με καει στο προσωπο...εγκεφαλικο με χτυπησε....και τι δεν ειπα. τα λαδια σε οοοοοολη την κουζινα-σαλονι. τα χερια μου κοριτσια αληθεια δεν τα εβλεπα ποσο γρηγορα τα καθαριζα οοοοοοολα.ευτυχως το μωρο ηταν στην κουνια του θα τον ειχαν παρει τα λαδια. αφου μωρη μακακω δεν ξερεις να τα καθαρισεις σωστα τι στο καλο μου λες οτιειναι οκ? και εγω τι στο καλο δεν τα κοιταξα?βιαζομουνα-οπως παντα-
με εκδικηθηκε η πεθερα που δεν ταιζω τον γιοκα της καλαμαρακια κοριτσια Sad
εχω κανει μια φουσκαλα ωραιοτατη....

ασε που μου κανονισε ποτε θα ερθειη θεια χωρις να ξερω τιποτα εγω.... με πηρε τηλ το πρωι και ελειπα και πηρε πρωτοβουλια Twisted Evil Twisted Evil
αχ θα την στραγγαλισω την ηπειρωτισα

πολλα εγραψα παλι
φιλια σε ολες

Respect Respect Respect Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρα μανουλες!!!
Τι κάνετε? Σας διαβάζω τη νύχτα από το κινητό, τα 20λεπτα του ρεψίματος αλλά δεν μπορώ να σας απαντήσω.
Περαστικά στους αρρωστούληδες(μαμάδες κ παιδάκια). Κ χρόνια πολλά στους εορτάζοντες!
Επίσης το βράδυ διαβάζω κ όλα αυτά τα troll που έχουν εμφανιστεί, το γνωστό συν κανά δυό καινούρια. Δεν μπορείς να γράψεις τίποτα πια.
Πάω κλαίει, επιστρέφω...

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαίρη ονειρεύτηκα οτι ήρθα σπίτι σου κ μετακόμιζες. Shocked Ησουν με τον ψηλό κ τον μπαμπά σου. Στη φαντασία μου είσαι κ εσύ ψηλή, με κοντά ξανθά μαλλιά. (έπεσα σε τίποτα μέσα?)

Μαρία, η Μελίνα είναι κούκλα!!!!!!! Φτου φτού!
Αλίκη, κ το γατί σου το ίδιο!!!

Εμείς πήγαμε την Παρασκευή στο γιατρό.Τσιμπήσαμε κ τα 2 μπουτάκια. 59εκ. και 5990 κιλά. Ε, τώρα θα χουμε περάσει τα 6!
Από φαγητό τα ίδια, κάθε μιαμιση με 2μίση ώρες τρώμε. Κατακουτουλάω από τη νύστα. Αντε να αρχίσουμε τις τροφές, μήπως κοιμάται παραπάνω. Στον 5ο αρχίζουμε, έτσι δεν είναι?

Ζωή, κρίμα που δεν θα γίνει η βάφτιση στο εκκλησάκι.
(σταματάω τα σχόλια, γιατί τα γράφω όπως μου έρχονται...μπερδμένα).
Πάω για σίδερο...

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πέθανε η γιαγιάκα μου σήμερα και δεν μπορώ να πάω αύριο. Είναι πολύ μακριά και το παιδί δεν πρέπει να ταλαιπωρηθεί. Ήθελα να της πω καλό ταξίδι... Γειά σας κορίτσια!Σας αγαπώ πολύ αλλά δεν προλαβαίνω να διαβάσω...Καληνύχτα.

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demmy29 έγραψε:Πέθανε η γιαγιάκα μου σήμερα και δεν μπορώ να πάω αύριο. Είναι πολύ μακριά και το παιδί δεν πρέπει να ταλαιπωρηθεί. Ήθελα να της πω καλό ταξίδι... Γειά σας κορίτσια!Σας αγαπώ πολύ αλλά δεν προλαβαίνω να διαβάσω...Καληνύχτα.

Ζωη σε λογου σας δημητρουλα. ελπιζω να εχεις τις καλυτερες των αναμνησεων μαζι της γιατι τελικα μονο αυτα μενουν. καλυτερα που δεν ταλαιπωρεις την τοσοδουλα, η γιαγια σου ακομα και απο εκει που παει θα καταλαβει. ουτως η αλλως τα συναισθηματα μας τα εκφραζουμε οταν καποιος ειναι ζωντανος οχι οταν φυγει απο κοντα μας.

εμεις καλα ειμαστε. στρωσαμε με τον υπνο τοσο που απορω. υποχωρησαν στο ελαχιστο οι κολοικοι, μην σας πω οτι δενεχει και καθολου και ισως για αυτο να κοιμαται πιο πολυ το μαναρακι.
η ιωαννα δοκιμαζει τα νευρα μου για ακομα μια μερα. αχ με εχει τρελανει, ναι κανω υπομονη αλλα μεχριποτε δεν ξερω..... Twisted Evil Twisted Evil

και εγω και την αλλη την χαρχαλω την πεθερα που ηταν χαλια το σαββατο-με ιωση εννοειται- και δεν λεει να καταλαβει οτι θα κολλησει τα παιδια αν παμε. αρε αθανατο ηπειρωτικο κεφαλι.....μεχρι και η παιδιατρος δεν ξερει τι λεει, αυτη ομως ξερει Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

γιομ γιομ νομιζω λενε στην γιογκα...χαχαχα
παω να ξαπλωσω την ιωαννα.εχει απλωσει οοοοοοοοοοοοολα της τα παιχνιδια στο κρεβατι της και παιζει.αντε να την μαζεψω.....
γκουντ ναιτ μαι φρεντς

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δήμητρα λυπάμαι ...τα συλλυπητήρια μου...
Όταν φεύγει ένας δικός μας άνθρωπος μας δημιουργεί ένα κενό..κρίμα που δεν θα πας αλλα απο την άλλη δεν θα αλλάξει κάτι..να ζήσετε να τη θυμοσαστε!

Ελένη Ευχαριστώ για την Μελίνα!
Σήμερα που είμαι και συναχωμενη δοκιμάστηκαν αρκετά τα νεύρα μου!Πραγματικά αντί να χειροδικισω έβαλα τα κλαμματα!εκτός που ζηλεύει έχει ξεφύγει τελείως..
με τις ώρες της είναι βέβαια ...γλυκυτατη και ζιζανιο!
Εκλαιγε ο μικρός εκλαιγε αυτη τσιριζα εγω και ο άντρας μου είχε πυρετο!
Στο τρελοκομειο έχει περισσότερη ησυχια!
Φυσικά όταν ηρεμισαμε όλα καλα η κανονική αγαπημένη οικογένεια!

Το μωρο μας τρώει πολυ αυτές τις μέρες,δεν κοιμάται πολυ την μέρα αλλα το βράδυ αποζημιώνει..και που ξυπνάει κοιμάται αμέσως δηλαδή!Μη σου πω τρώει ενω κοιμάται!
Ουφ θυμωνω με τον εαυτο μου που χανω τον ελέγχο καμία φορα..κ στην Μελίνα ζήτησα συγνω μη που της φωναξα αλλα της εξηγησα οτι ήμουν άρρωστη και πολυ κουρασμένη και οτι τα αστεία τάχα που κάνει είναι ωραία μόνο όταν γελάνε όλοι!Και σήμερα κάναμε χειροτεχνειες μαζι,αγκαλιές ,κουβεντιασαμε...δεν ξέρω με θέλει όλη δικη της!
Απο την άλλη θέλει να φροντισω το μωρο!δεν μπορει να το ακούει να κλαίει!

Και χθες και σήμερα αιφνιδιαστική επίσκεψη πεθερας!
Όσο με ενοχλεί να έρχονται απροειδοποιητα..
Εγω είχα κανονίσει να βγω με το μωρο!
ηπιαμε καφεδάκι κι έφυγα!Την άφησα να σιδερωνει!
Τουλάχιστον δεν έμεινε ρούχο!δεύτερη φορα που με βοήθησε 3 μήνες τώρα!άντε ας μην είμαι αχαριστη απλά πιραχτηκαν τα νεύρα μου αυτές τις μέρες με αρρωστειες Κλεισμένη σπίτι!και αυτη η κολίτιδα του μωρού δεν λέει νΑ φύγει!

Σορυ για το μέγεθος με το συμπαθιο του μηυματος!

Φιλακια πολλα!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δήμητρα τα συλλυπητήρια μου.

Τι ανακούφιση να διαβάζω ότι περνάτε τα ίδια με τα μεγαλύτερα. Κ γω νιώθω τύψεις κ να μη φωναξω γιατί με ζητάει κ γω ασχολούμαι με το μωρό αναγκαστικά.

Ήρθε ο παιδίατρος. Ίωση κ οι δύο. Του μεγάλου στα τελειώματα αλλά πάλι έκανε 39,5 το μεσημέρι. Πριν κοιμηθεί είχε 37,9. Ο μικρος σιροπακι κ αλγκοφρεν για δυο μερες λογω ερεθισμενου λαιμου. Τποτα τραγικο η σοβαρο αλλα ειναι δυο μαζι κ ειναι ζορικα. Σχολειο εννοειται απο δευτερα μαλλον.

Αυτα φιλεναδες μου. Αυριο παλι

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δήμητρα, τα συλλυπητήρια μου. Σύμπτωση? Σήμερα πέθανε κ ο παππούς του άντρα μου. Δεν πήγαμε γιατί είναι στη Λειβαδιά κ εμείς Κρήτη.
Αύριο θα πάω για εξετάσεις αίματος που μου έγραψε ο γυναικολόγος, κ θα έρθει η μαμά μου από το χωριό να μου κρατήσει τη μπέμπα. Εφτιαξα ενα παστίτσιο για να χουμε να φάμε το μεσημέρι, κ μόλις το βάλα στο φούρνο, δοκίμασα τη μπεσαμελ που είχε μείνει στην κατσαρόλα είναι άνοστη. Χάλια! Αλλά μόλις το έβαλα στο φούρνο, τι να κάνω?. Ελπίζω να πάρει λίγο γεύση στο ψήσιμο...Sad
Πάω να πλύνω τις κατσαρόλες...
Καληνύχτα μανούλες!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα μανούλες!!! Σας ευχαριστώ για το γατάκι μας, εδώ δυστυχώς δεν ψήνομαι να ανεβάσω φωτο, οπότε ο,τι βάζω στο φεης, που δεν είναι και πολλά..

Δημητρούλα μου συλλυπητήρια για τη γιαγιά σου! Αλλά να μη στενοχώριεσαι που δεν μπορείς να πας, όπως είπε και η Αθανασία πιο σημαντικό είναι να εκφράσεις τα συναισθήματα σου για τον άνθρωπο όσο ζει παρά μετά.

Μελινομαρία μου τα ίδια περνάμε κι εμείς στο σπίτι (Τζενάκι προφανώς δεν είσαι η μόνη!), όταν κλαίνε και τα 2 ένας κακός χαμός! Α, για τα μπιχλιμπίδια το έχω και εγώ απορία πώς θα τα μαζέψω όταν θα αρχίσει να πιάνει το μωρό. Αχ, δεν ξέρω τι θα κάνω γιατί η Δανάη τα σκορπάει παντού!
Περαστικά και σε σένα! Α, το πονικάκι σου βιάζεται είπαμε!!! Γέλασα με το mode κλάμματος. Εμείς είμαστε ακόμα στη φάση που το ζυζί είναι το φάρμακό μας για τα πάντα! Αγαπάμε ζυζί!

Τζενάκι περαστικά στα αγοράκια σου! Την πατησατε κι εσείς τουλάχιστον ο μικρός να το περάσει ελαφρά! Τι σιρόπι δίνεις;

Ελένη συλλυπητήρια και για τον παππού του άντρα σου! Ζωή σε λόγου σας! Όσο για το παστίτσιο, δεν ξέρω τι έγινε και σου βγήκε ανοστη, αλλά ρίξε λίγη φρυγανιά από πάνω και πιστεύω στο ψήσιμο μαζί με τον κιμα να πάρει λίγη γεύση.
Εσύ είπες για τις στέρεες ότι ανυπομονείς. ή το Χριστινάκι; Εγώ δεν ανυπομονώ καθόλου πάντως. Έτσι έλεγα κι εγώ τότε με τη Δανάη και όταν ξεκινήσαμε είχα μονίμως μαγειρέματα, πλυσίματά (τα χέρια μου είχαν γίνει χάλια), να παλεύω το μωρό να φάει, να λερώνουμε ρούχα με κρέμες και ειδικά τα φρούτα που δεν καθαρίζουν αν δεν πλυθούν αμέσως.. Πφφ, τα θυμήθηκα και κουράστηκα από τώρα!

Αθανασία μου φτου σας (σε έβρεξα;;; ) εύχομαι να συνεχίσετε έτσι. Και όσο για το φρούτο που πρότεινε η Μελινομαρία θεωρητικά συμφωνώ. Αλλά στην πράξη όταν έχεις νυχτερινές λιγούρες (αλλά και γενικότερα) θέλεις γλυκό, πώς να το κάνουμε;!!!

Μαρία τελικά βγήκατε;

Ειρήνη μου να χαίρεσαι την ανιψιά!

Ωχ, σας αφήνω γιατί κοιμήθηκε το γατί και πάω να ξαπλώσω γιατί με περιμένει και πάλι δύσκολη νύχτα! Σας φιλώ!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα Very Happy Very Happy Very Happy

ελενη τα συλληπητηρια μου για τον παππου σας.να ζησετε να τον θυμοσαστε.
εγω ειμαι απο τις ατυχες που τον παππου μου τον χασαμε ξαφνικα και πολυ αδικα οταν ημουν 10 ετων περιπου.ακομα κλαιω για τον παππου μου Sad . τον ελεγαν γιωργο -σαν τον ερωτα μου- οποτε μπορειτε να φανταστειτε τι κλαμα εχει να πεσει στην βαφτιση-λογο συγκινησης-. οταν ειπα στην αδελφη της μαμας μου το ονομα εκλαιγε και ειπε στον αντρα της οτι δεν υπαρχει καμια περιπτωση να μην ερθουν στην βαφτιση. αχ παλι τον θυμηθηκα και συγκινουμαι, για εμας ηταν ο πατερας που εφυγε και μας εγραψε στα ...... του.

ναι καλα που θα φαω φρουτο οταν εχω λιγουρα για γλυκο, γλυκο ειπαμε κοριτσια μου ζαχαρη, σοκολατα, να ανεβασω το σακχαρο μου εκεινη την ωρα στο 500θελω καλε τι να μου κανει το φρουτο?!!!βρηκα αλληλυση ομως χιχιχι, βαζω τον ταριφα την ωραπ ου ξυπναει να τον ταισει οποτε δεν σηκωνομαι απο το κρεβατι Wink
εχθες κοιμηθηκε απο τις 9,30 και ξυπνησε στις 1,30 και ξανα στις 7 παρα το πρωι Μανουλες Νοεμβριου - Δεκεμβριου 2012(Νο2) - Σελίδα 21 215994
και εχθες λοιπον ηταν η πρωτη μερα που η ιωαννα εφαγε κουνουπιδι με πατατες κοκκινιστο κατσαρολας. ουτε εγω δεν πιστευα ποσο εφαγε.καμια φορα με εκλπησσει. σημερα θα κανω μακαρονια-εχουν περισεψει απο προχθες- με λιιιιιγο ζαμπον, τυρια και κρεμα μπεσαμελ.δεν το εχω ξανακανει για να δουμε.

παααααλι ξυπνησε η κατινα μεσα μου και ειπε πολλα.

καλημερα σε ολα τα μωρακια μας.
περαστικουλια σε ολες τις μουριτσες-μικρες και μεγαλες Wink

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Ελένη μου συλλυπητήρια και σε σας!

Καλε θεωρητικά μιλουσα κι εγω για το φρούτο!
Όσο πιο λιχουδα να θεωρώ τον εαυτο μου..δεν είχα ποτε λιγουρες βραδινές και απίστευτο;δεν είμαι του γλυκού..
Δωσε αλμυρά και πικαντικα...
Αλλα δεν θα ξεχάσω κάτι ζεστά καλοκαιρινά βραδυα που ξυπνουσα απο το φως που αναβε στην Κουζίνα και πήγαινα κι εγω και η μάνα μου έτρωγε ροδάκινο ή βερυκοκο και μου έδινε και μένα...τι δροσια...

Σήμερα είμαστε....
Εγω συναχικαι πονοκέφαλο.
Ο σύζυγος πυρετο πονολαιμο
Η Μελίνα βηχει λίγο
Και ο μικρός το κλασικό μπουκωματακι...
Νοσοκομείο καταντησαμε...μόνο να γλιτώσει το νινι!

Τα λέμε αργότερα!
Φιλακια πολλα!


Υγ όσο για τις στέρεες με κάλυψε η Αλίκη!Σκέτος θηλασμος..όπου πας έτοιμο το φαγητο οτι ώρα νάναι ...
Και αν το παιδι δεν είναι του ύπνου...δεν αλλάζει τίποτα με τις στέρεες τροφές !

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.
δημητρα συλληπητηρια για την γιαγια σου.φανταζομαι οτι ηξερε οτι ηθελες να πας.δεν πειραζει οταν μπορεσεις θα της αναψεις ενα κερακι στο ταφο της.
ελενη συλληπητηρια για τον παππου του αντρα σου.ειναι δυσκολο οταν φευγουν παππουδες και γιαγιαδες ειδικα αν εχεις μεγαλωσει μαζι τους.

αθανσια κρατα την μακρυα την πεθερα.εμενα οταν την εβαλα να κανει το εμβολιο της γριπης επειδη ειπε η παιδιατρος αν ειναι πανω απο 60 φαγωθηκε γιατι να μην το κανει και ο αντρας μου ο οποιος ειναι μολις 37 χρονων.οοταν πηγε στον φαρμακοποιο τον ρωτησε αν εχει παρενεργειες μηπως να μην το εκανε,αλλα εγω της ειπα οτι αν δεν το κανει δεν θα μπορουσε να δει το μωρο.τωρα λεει ομως ευτυχως που το εκανα και δεν εχω αρρωστησει φετος.
μαμαμελι περαστικα σας.κι εγω φωναζω στον στρατο πολλες φορες και το μετανιωνω μετα αλλα ειναι και η κουραση με τα 2 παιδια και οτι κανουν τα δικα τους για να τραβηξουν την προσοχη μας.ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ξεχασα να πω περαστικα στην τζενη και για τα 2.μηπως να το ξανασκεφτεις να στειλεις τον μεγαλο στο σχολειο.ο μαρτιος ειναι χειροτερος.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ευχαριστω κοριτσια. Χαμος απο περαστικα κ ευχες εδω, ε;
Στον μεγαλο εδωσα σινεκοντ 1 φορα κ φουλ αντιπυρετικα. στο μικρο σπιροπεντ κ αλγκοφρεν για 2 μερες. Ξεκινησα χθες βραδυ κ ηδη φαινεται πολυ καλυτερα κ κοιμηθηκαμε κ καλουτσικα.
Στερεες θελω να ξεκινησω μονο κ μονο για να μπορει να αναλαβει καποιος αλλος το ταϊσμα οταν ζοριζουν τα πραγματα με τον μεγαλο κ για να μπορω να λειψω πανω απο 1-2 ωρες απ'το σπιτι. Κατα τα αλλα ειναι απιστευτος μπελας

Ελενη, συλληπητηρια κ σε σας.

Χθες στη 1 τσακισα 2 κομματια πιτσα κ 1 σερενατα νταμπλ κ σκεφτομουνα οτι χαζομαρα που θα πεσω αμεσως για υπνο. Αμ δε, πηγε κοντα 2 για να κοιμηθω. Μια χαρα τις εκαψα τις θερμιδες...

Σας αφηνω, θελει η μανα μου να λουστει κ παω να επιβλεπω τα παιδια

zooula1985

zooula1985
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κοριτσια μου τι κανετε??
να πω συλληπητηρια στα κοριτσια που εχασαν αγαπημενα προσωπα!!!
Κατα τα αλλα και εμεις με το θεμα υπνου εχουμε στρωσει κοιμομαστε το βραδυ και την ημερα λαγοκοιμομαστε αλλα περναει ακομα νομιζω κολικους λιγους βεβαια...που θα παει θα περασει και αυτο!κατα τα αλλα εμεις ηρεμα παλι χαλια καιρο μας εχει παλι μεσα εμεις ...μμμμ που θα παει θα φτιαξει ....σας αφηνω γιατι νιαουριζει το γατακι μου!!!φιλακια πολλα περαστικα στα αρρωστακια μας!!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
eirini2 έγραψε:ξεχασα να πω περαστικα στην τζενη και για τα 2.μηπως να το ξανασκεφτεις να στειλεις τον μεγαλο στο σχολειο.ο μαρτιος ειναι χειροτερος.

ευχαριστω ειρηνη
αυτο δν το ηξερα. εχουν εξαρση οι ιωσεις τον μαρτιο; νομιζω περσι λιγοτερο αρρωστησε που ηταν κ πρωτη χρονια, εκτος αν φετος με τα 2 μου φαινεται πιο ζορικο. παλι εκανε πυρετο, τωρα βεβαια ειχε 36,9

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κάνετε ;;; Εγω χάλια, εχθές το βράδυ με έπιασε τελικα γαστρεντεριτιδα , δεν την γλιτωσα αλλα απο το μεσημέρι είμαι καλύτερα ... Την μπεμπα την είχε όλη μέρα η μαμα μου κ μου την έφερε πριν λίγο , τρεμω μην την κόλλησω κ αυτη .... Τώρα κ μιση ώρα κάθεται στο παρκοκρεβατο της κ κοιτάζει κάτι παιχνιδακια που της έχω ... Τα συλλυπητήρια μου στα κορίτσια που έχασαν αγαπημένα τους πρόσωπα ...

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Elenisig έγραψε:Μαίρη ονειρεύτηκα οτι ήρθα σπίτι σου κ μετακόμιζες. Shocked Ησουν με τον ψηλό κ τον μπαμπά σου. Στη φαντασία μου είσαι κ εσύ ψηλή, με κοντά ξανθά μαλλιά. (έπεσα σε τίποτα μέσα?)

Μαρία, η Μελίνα είναι κούκλα!!!!!!! Φτου φτού!
Αλίκη, κ το γατί σου το ίδιο!!!

Εμείς πήγαμε την Παρασκευή στο γιατρό.Τσιμπήσαμε κ τα 2 μπουτάκια. 59εκ. και 5990 κιλά. Ε, τώρα θα χουμε περάσει τα 6!
Από φαγητό τα ίδια, κάθε μιαμιση με 2μίση ώρες τρώμε. Κατακουτουλάω από τη νύστα. Αντε να αρχίσουμε τις τροφές, μήπως κοιμάται παραπάνω. Στον 5ο αρχίζουμε, έτσι δεν είναι?

Ζωή, κρίμα που δεν θα γίνει η βάφτιση στο εκκλησάκι.
(σταματάω τα σχόλια, γιατί τα γράφω όπως μου έρχονται...μπερδμένα).
Πάω για σίδερο...



χαχαχαχα ναι είμαι πολύ ψηλή 1.67 με το ζορι !! Επίσης είμαι καστανή ανοιχτή. Αλλά κοντά έπεσες χι χι χι !!!


Δήμητρα συλλυπητήρια καλή μου. Σε σκέφτομαι συχνά ειδικά το βράδυ που γυρνάω και πονάω παντού. Κάνω κάθε μα κάθε βράδυ εγω μπάνιο την Εμιλύ μου και μετά την κάνω περιποίηση και κρέμες και χορεύουμε και από όλα. Αμέ

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επίσης Μαρία, Φωτεινή, Μαμά Μελίνας Χριστίνα, Τζένη Ελένη δεν σας ξεχνάω και συγγνώμη που δεν γράφω περαστικά κτλ αλλά δεν προλαβαίνω. Σας σκέφτομαι όλες συνέχεια. Φιλιά πολλά!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Maryanastasia στις Πεμ Φεβ 21, 2013 11:06 am, 1 φορά

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Maryanastasia έγραψε:
Elenisig έγραψε:Μαίρη ονειρεύτηκα οτι ήρθα σπίτι σου κ μετακόμιζες. Shocked Ησουν με τον ψηλό κ τον μπαμπά σου. Στη φαντασία μου είσαι κ εσύ ψηλή, με κοντά ξανθά μαλλιά. (έπεσα σε τίποτα μέσα?)

Μαρία, η Μελίνα είναι κούκλα!!!!!!! Φτου φτού!
Αλίκη, κ το γατί σου το ίδιο!!!

Εμείς πήγαμε την Παρασκευή στο γιατρό.Τσιμπήσαμε κ τα 2 μπουτάκια. 59εκ. και 5990 κιλά. Ε, τώρα θα χουμε περάσει τα 6!
Από φαγητό τα ίδια, κάθε μιαμιση με 2μίση ώρες τρώμε. Κατακουτουλάω από τη νύστα. Αντε να αρχίσουμε τις τροφές, μήπως κοιμάται παραπάνω. Στον 5ο αρχίζουμε, έτσι δεν είναι?

Ζωή, κρίμα που δεν θα γίνει η βάφτιση στο εκκλησάκι.
(σταματάω τα σχόλια, γιατί τα γράφω όπως μου έρχονται...μπερδμένα).
Πάω για σίδερο...



χαχαχαχα ναι είμαι πολύ ψηλή 1.67 με το ζορι !! Επίσης είμαι καστανή ανοιχτή. Αλλά κοντά έπεσες χι χι χι !!!


Δήμητρα συλλυπητήρια καλή μου. Σε σκέφτομαι συχνά ειδικά το βράδυ που γυρνάω και πονάω παντού. Κάνω κάθε μα κάθε βράδυ εγω μπάνιο την Εμιλύ μου και μετά την κάνω περιποίηση και κρέμες και χορεύουμε και από όλα. Αμέ



στην μετακόμιση έπεσες σωστά!! Λέμε να πάμε Πόρτο Ράφτη μόνιμα. Να μεγαλώσει η μικρή σε κήπο κτλ...(ξέρω ξέρω έχω κόλλημα με τους κήπους)!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 21 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις