Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
36 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 36 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 40]

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Catty έγραψε:Ωραία συνταγή αλλα να σε ρωτησω το μέλι δεν ειναι καλο να το αποφεύγουμε μέχρι τα τρία; Η μήπως επειδη βράζει δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Επίσης τα φρούτα π.χ μήλο τα κόβεις κυβακια η φετουλες; Πάντως ευχαριστω για την συνταγή δεν πειράζει που προοριζόταν για άλλη μανούλα εγω θα την κάνω σημερα!!
Οχι αντιθετως απαγορευετε μεχρι 6 μηνων για ευννοειτουσ λογουσ μν πνιγει πιο πολυ,ε για 2 φρουτα εβαζα περιπου 2 κουπες νερο το βλεπεις κ μ τ ματι.εγω τα κοβω στη μεση στα 4 το αχλαδι στα 2 αναλογα τ μεγεθος μ ξεχασεις να αποστειρωσης το βαζακι π θ τα βαλεισ βραστο λιγακι.Για τ μελι ρωτησα τν παιδιατρο μ κ μ πε αυτο π σουπα παραπανω καλη επιτυχια Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 10 654316

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

AnastasiaMM

AnastasiaMM
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια κι εμένα η παιδίατρος μου είχε πεί να το κατεβάζω το πουλάκι του που και που μετά το μπάνιο (απο 4-5 μηνών νομίζω ήταν θα σας γελάσω δεν είμαι απολύτως σίγουρη για την ηλικία).

Πάντως κατεβαίνει αρκετά καλά τώρα και φυσικά συνεχίζω να το κατεβάζω που και που.

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εμεισ χθες καναμε το τελευταιο εμβολιο για τα 2 μας ετη και παλι ειδε ερερθισμενα τα αυτακια μας,τι ν κανω εχω αγανακτηση κ ο γιατρος της κ ο ωρλ μας ειπαν οτι κολλαει απο τ ιδιο προσωπο προφανως συνεχεια κ οχι απ τ μπανιο λογω νερου ας πουμε.μας εξετασαν κ εμας κ ειμασταν μια χαρα ευτυχως δν χρειαζετε αντιβιωση μονο ν τν προσεχω δλδ πολυ ορο δν θα αντεξω ν τς δωσω κ αλλη αντιβιωση τ λυπαμαι τ καημενο
Mad

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

elsa1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
νατασα μ πολυ ωραια η συνταγη θα την δοκιμασω σιγουρα και ελπιζω να τα φαει γιατι αλλιως θα σηκωσω τα χερια ψηλα cheers αχαχαχ!!!οσο για το μελι η δικη μου παιδιατρος μου ειπε οτι το μελι απαγορευεται κατω απο 12 μηνων ...αλλα ουτε το μελι τρωει η δικια μ οποτε .....

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Catty έγραψε:Ωραία συνταγή αλλα να σε ρωτησω το μέλι δεν ειναι καλο να το αποφεύγουμε μέχρι τα τρία; Η μήπως επειδη βράζει δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Επίσης τα φρούτα π.χ μήλο τα κόβεις κυβακια η φετουλες; Πάντως ευχαριστω για την συνταγή δεν πειράζει που προοριζόταν για άλλη μανούλα εγω θα την κάνω σημερα!!
Καλημέρα σε όλες!εχω αρκετές μέρες να μπω.ελπιζω να είστε όλες καλά αλλά πάνω απο όλα τα παιδάκια σας. Για το μέλι η δικια μου παιδιατρος μου είπε μετά τα 2. Οπότε τώρα που τα κλείσαμε του έχω δώσει λίγο και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
elsa1 έγραψε:νατασα μ πολυ ωραια η συνταγη θα την δοκιμασω σιγουρα και ελπιζω να τα φαει γιατι αλλιως θα σηκωσω τα χερια ψηλα cheers αχαχαχ!!!οσο για το μελι η δικη μου παιδιατρος μου ειπε οτι το μελι απαγορευεται κατω απο 12 μηνων ...αλλα ουτε το μελι τρωει η δικια μ οποτε .....
Βαλε ζαχαρη ελσακι μακαρι ν στ φαι νοστιμο ειναι π δοκιμασα καλη επιτυχια.εμενα το μελι της αρεσει πολυ παντως της τ δινω κ σκετο
Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 10 612893

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα κοριτσια τ κανετε?π χαθηκατε? τα μωρακια καλα ειναι?

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

Sagia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας μανουλες και απο εμας!Πως ειναι τα μωρακια σας?Εμεις μια χαρα!Εχω και αδεια 2 εβδομαδες και ειμαι μες την τρελλη χαρα ολη μερα με το αγορακι μου!
Σημερα μας περιμενει δυσκολο απογευμα γιατι εχουμε εμβολιο και μαλιστα θα παμε πρωτη φορα σε αλλη γιατρο.Αντε να δουμε!Η προηγουμενη μας ειπε δεν ακουμπαμε καθολου το πουλακι του γιατι ειναι πολυ ευκολο να τραυματιστει εστω και λιγο και τοτε θα εχει προβλημα.Παντως και απο γνωστες που μεγαλωσαν τα αγορακια τους πια, την ιδια οδηγια ακολουθησαν και ειναι μια χαρα το πουλακι τους.Νομιζω μονο οι μεγαλυτεροι σε ηλικια παιδιατροι συστηνουν να το κατεβαζουμε.Θα ρωτησω και την σημερινη ομως!Τωρα για το μελι εμεις απο 18 μηνων το δινουμε κανονικα.Δεν τρελλαινεται κιολας ομως.Τωρα θα το βαζω λιγο λιγο στο γιαουρτι η στο γαλα να το συνηθισει.Γνωριζετε αν μπορω να του δωσω δημητριακα μουσκεμενα με γαλα?Η παραπανω συνταγη τελεια και ευκολη!Ωραια ιδεα!

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Sagia έγραψε:Γεια σας μανουλες και απο εμας!Πως ειναι τα μωρακια σας?Εμεις μια χαρα!Εχω και αδεια 2 εβδομαδες και ειμαι μες την τρελλη χαρα ολη μερα με το αγορακι μου!
Σημερα μας περιμενει δυσκολο απογευμα γιατι εχουμε εμβολιο και μαλιστα θα παμε πρωτη φορα σε αλλη γιατρο.Αντε να δουμε!Η προηγουμενη μας ειπε δεν ακουμπαμε καθολου το πουλακι του γιατι ειναι πολυ ευκολο να τραυματιστει εστω και λιγο και τοτε θα εχει προβλημα.Παντως και απο γνωστες που μεγαλωσαν τα αγορακια τους πια, την ιδια οδηγια ακολουθησαν και ειναι μια χαρα το πουλακι τους.Νομιζω μονο οι μεγαλυτεροι σε ηλικια παιδιατροι συστηνουν να το κατεβαζουμε.Θα ρωτησω και την σημερινη ομως!Τωρα για το μελι εμεις απο 18 μηνων το δινουμε κανονικα.Δεν τρελλαινεται κιολας ομως.Τωρα θα το βαζω λιγο λιγο στο γιαουρτι η στο γαλα να το συνηθισει.Γνωριζετε αν μπορω να του δωσω δημητριακα μουσκεμενα με γαλα?Η παραπανω συνταγη τελεια και ευκολη!Ωραια ιδεα!
Καλησπερα σαγια εγω της εδινα απ την ηλιλια τ μικρουσ δημητριακα.Οσο για τ πουλακι τ επειδη ειμαι νοσηλευτρια ξερω οτι μπορεις ν τ τ κατεβαζεις και ν τ τπλενεις γιατι μαζευει μικροβια δεν ξερω αν σε βοηθαω καλη αρχη μ τ νεα σας γιατεο φιλια

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

Sagia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και εγω του εχω δωσει αυτες τις μερες αλλα ειχα τις αμφιβολιες μου αν
πρεπει η οχι.Οσο για το πουλακι του το καθαριζουμε εννοειται καθε
φορα.Απλα οσο παει απο μονο του.Δεν το πειραζουμε παραπανω καθολου.Σε
ευχαριστω νατασσα και ευχομαι να περασαν κιολας τα αυτακια σας!

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν εφτιαξα ένα βάζο με ζάχαρη και ένα βάζο με μέλι και έχω να πω ότι αυτη με το μέλι ειναι η καλύτερη και αρέσει και στα παιδια ευχαριστω πάλι την μανούλα που την έδωσε!!! Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 10 564595

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα! Κι εγω γεννησα το 2011, τωρα ο μικρος μου ειναι 18 μηνων!

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Catty έγραψε:Λοιπόν εφτιαξα ένα βάζο με ζάχαρη και ένα βάζο με μέλι και έχω να πω ότι αυτη με το μέλι ειναι η καλύτερη και αρέσει και στα παιδια ευχαριστω πάλι την μανούλα που την έδωσε!!! Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 10 564595
Να ναι καλα η μανουλα π μ τν εμαθε I love you

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα σε όλες! Σήμερα το παιδάκι μου κοντεύει τις 3 ώρες μεσημεριανου ύπνου κ βρήκα την ευκαιρία να μπω. Πριν μια βδομάδα κάναμε το havrix για την ηπατίτιδα κ τον μέτρησε κιόλας. Είμαστε 2 χρόνων κ ειναι 15,5 κιλά κ 1 μετρό. Μου είπε ότι ειναι πολύ μεγάλος κ ανησύχησα λιγο .
No

tatijana

tatijana
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Kαλησπερα,κι εγω μαμα του Φεβρουαριου του 2011..
Ενας μαγκας αλλο πραμα...

elsa1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
κοριτσια μουυ τι κανετε>???????οντως χαθηκαμε αυτες τισ μερες.....εγω εμπαινα αλλα για λιγο και δεν προλαβαινα να γραψω!!!στα δικα μας τωρα καναμε την προηγουμενη εβδομαδα εμβολιο και ειμαστε σε κιλα 10,200 και 85 ποντους ολοκληρες γυναικες!!!!οσες εχετε κοριτσια εχω μια ερωτηση ποσο ηταν σε υψος και βαρος τα παιδακια σας στη ηλικια των 18 μηνων?????νατασα μ ακομα δεν εχω κανει την συνταγη με την κομποστα...εχω τεμπελιασει.... Laughing Laughing σαγια μ εγω δινω δημιτριακα στην μικρη απο τον προηγουμενο μηνα μου επετρεψε η γιατρος μας γιατι δεν εχουμε πολλες επιλογες σε φαγητα!η μικρη μ δεν τρωει γιαουρτι και φρουτα ουτε κρεμα φαριν λακτε..οποτε για απογευματινο δεν εχω πολλες επιλογες!!!δεν τρελενεται βεβαια αλλα τα τρωει.....

elsa1


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
tatijana έγραψε:Kαλησπερα,κι εγω μαμα του Φεβρουαριου του 2011..
Ενας μαγκας αλλο πραμα...
καλως ηλθες τατιανα να σου ζησει ο μαγκας.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 10 215994 Μαμαδες που γεννησαν το 2011? - Σελίδα 10 215994

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamagoriou29 έγραψε:Καλησπέρα σε όλες! Σήμερα το παιδάκι μου κοντεύει τις 3 ώρες μεσημεριανου ύπνου κ βρήκα την ευκαιρία να μπω. Πριν μια βδομάδα κάναμε το havrix για την ηπατίτιδα κ τον μέτρησε κιόλας. Είμαστε 2 χρόνων κ ειναι 15,5 κιλά κ 1 μετρό. Μου είπε ότι ειναι πολύ μεγάλος κ ανησύχησα λιγο .
No
Γιατι για τα κιλα η για το υψος ειναι λιγο ψηλο αλλα κ τι εγινε?Εμενα ειναι 10,5κιλα και 80 ποντος ειναι κοντουλα κ αδυνατη αλλα τρωει πολυ κ ειναι υπερκινητικη

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

Sagia


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερα και απο μενα!Αυτοι οι γιατροι θα μας τρελλανουν..λιγο μικροκαμωμενα παιδακια σου λενε ααα ειναι πολυ αδυνατο να κανουμε εξετασεις,λιγο μεγαλα παιδακια ααα ειναι πολυ μεγαλο!Ε δε γινεται να ειναι και ολα ενα μποι και ακριβως στο μεσο ορο!mamagoriou29 Ειναι οντως πολυ αναπτυγμενο αλλα φανταζομαι θα ηταν ετσι απο την αρχη,σωστα?Μηπως ειστε και εσεις αρκετα ψηλοι?Εμεις 17μηνων ημασταν 84 και 11500 κιλα.Μαλλον κοντουλης για αγορακι αλλα γεννηθηκε λιγο προωρος και 49.Ισως παιζει ρολο.χθες πηγαμε στην καινουργια γιατρο και τελικα δε καναμε εμβολιο γιατι η προηγουμενη γιατρος μας τα εχει βαλει πολυ νωρις λεει τα εμβολια που εχουν μεινει.Τι να πω.Θα κανουμε τον ιουνιο την τελευταια δοση του prevenar δηλ 21 μηνων.Ηπατιτιδα c μας ειπε να κανουμε πριν ξεκινησει παιδικο αλλιως γυρω στα 3-4 και ανεμοβλογια 4-6 χρονων ενω ηταν να τα κανουμε ολα αυτα μεχρι να κλεισουμε τα 2.Εσεις ποτε θα τα κανετε βρε κοριτσια?Επισης μας ειπε οτι αφου ακουει εντολες και καταλαβαινει,ειναι καλη ευκαιρια να αρχισουμε απο τωρα προετοιμασια για να κοψει την πανα το καλοκαιρι.Εσεις πως ξεκινησατε??Αν εχετε προσπαθησει δηλ!

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Sagia εμεις δεν καναμε ακομα καμια προσπαθεια για να κοψουμε την πανα, τον θεωρω ακομα μικρουλη. Και ο μεγαλος μου ο γιος την εκοψε γυρω στα 3 οποτε νομιζω οτι εχουμε καιρο...

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Σαγια μ εγω τωρα τ κανα μολις εκλεισε τα 2 το τελευταιο ας πουμε δλδ της ηπαττιτιδας κ μετα απο 6 μηνες την 2 δοση ποτε εκναε το πρωτο εμβολιο?Κανονικα στν 2 μηνα ειναι κ απο κει μετρσας καθε μηνα ολοκληρο κ 1 και 18 μηνων σταματανε περιπου για 3 μηνες κ μετα παλι εχουν καν 2

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Sagia έγραψε:Καλησπερα και απο μενα!Αυτοι οι γιατροι θα μας τρελλανουν..λιγο μικροκαμωμενα παιδακια σου λενε ααα ειναι πολυ αδυνατο να κανουμε εξετασεις,λιγο μεγαλα παιδακια ααα ειναι πολυ μεγαλο!Ε δε γινεται να ειναι και ολα ενα μποι και ακριβως στο μεσο ορο!mamagoriou29 Ειναι οντως πολυ αναπτυγμενο αλλα φανταζομαι θα ηταν ετσι απο την αρχη,σωστα?Μηπως ειστε και εσεις αρκετα ψηλοι?Εμεις 17μηνων ημασταν 84 και 11500 κιλα.Μαλλον κοντουλης για αγορακι αλλα γεννηθηκε λιγο προωρος και 49.Ισως παιζει ρολο.χθες πηγαμε στην καινουργια γιατρο και τελικα δε καναμε εμβολιο γιατι η προηγουμενη γιατρος μας τα εχει βαλει πολυ νωρις λεει τα εμβολια που εχουν μεινει.Τι να πω.Θ
α κανουμε τον ιουνιο την τελευταια δοση του prevenar δηλ 21 μηνων.Ηπατιτιδα c μας ειπε να κανουμε πριν ξεκινησει παιδικο αλλιως γυρω στα 3-4 και ανεμοβλογια 4-6 χρονων ενω ηταν να τα κανουμε ολα αυτα μεχρι να κλεισουμε τα 2.Εσεις ποτε θα τα κανετε βρε κοριτσια?Επισης μας ειπε οτι αφου ακουει εντολες και καταλαβαινει,ειναι καλη ευκαιρια να αρχισουμε απο τωρα προετοιμασια για να κοψει την πανα το καλοκαιρι.Εσεις πως ξεκινησατε??Αν εχετε προσπαθησει δηλ!
Αυτό λέω κ εγώ!!! Θα μας τρελάνουν! Με τα εμβόλια είχα ακριβώς το ίδιο θεμα γιατί αλλάξα παιδιατρο. Ο ένας πολύ νωρίς ο άλλος πολυ αργά. Οπότε κατάλαβα ότι δεν παίζει και τόσο μεγάλο ρόλο η χρονική στιγμή!
Οσο για τις μετρήσεις μας πάντα ήταν ψηλά στις καμπύλες κ οι δυο μας είμαστε ψηλοι (1,75 εγώ και 1,90 ο άντρας μου) και αποφάσισα να μην δώσω σημασία!

νατασσα

νατασσα
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερα εχω σαλταρει μ τ κοψιμο της πανας λεει τσισα μαμα και κατουραει οπου βρει της αρεσει ν βρεχετε βεβαια της φοραω την πανα γιατι εχω χαλια ακομα αλλα για ν την δοκιμασω ειναι απιστευτη.Ευτυχως δεν λερωσαμε κανα χαλι τοσο δυσκολο ειναι πια

http://oti-thelo-leo.webnode.gr/

mamagoriou29

mamagoriou29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ωχ! Μη μου λες τέτοια. Εγώ δεν έκανα ακόμα προσπάθεια. Είπα να μάζεψε τα χαλία κ μετά. Το μόνο που με παρηγορεί ειναι ότι ο δικός μου δεν θέλει καθόλου να ειναι λερωμενος. Νευριαζει.

mar_naf


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα κ απο μενα!
ο γιος μου γεννηθηκε 15/07/2011,21 μηνων,λεει αρκετα απο τα βασικα, τρωει καλα,τα παντα,οτι ειναι ευκολο μονος του,ειναι καλόβολος, ευχαριστος κ ακουει! γεννηκα θα ελεγα πως σαν αυτον θα μπορουσα να εχω 5 παιδια!
Αλλα....ειμαστε τοσο ευαισθητοι, που μολις ακουσουμε καποιον, κυριως παιδακι να κλαιει ....ΣΠΑΡΑΖΟΥΜΕ! Συνηθως μου λενε"αχου μωρε τι καλο που ειναι", αλλα εμας μασ απασχολει! τον παω σε δραστηριοτητες με αλλα παιδακια (της ηλικιας του)κ οταν φωναζουν αντιδρα!!
τι θα κανατε στη θεση μου?
επισης , κ εμεις θα κανουμε προσπαθεια να κοψουμε την πανα μες το καλοκαιρι, ηδη λεει κακα ΄τσισα, του λεμε κ εμεις οτι σε λιγο καιρο θα κανουμε κακα οπως οι μεγαλοι κ ελπιζω να τα καταφερουμε!
Επισης , εχετε παιδακι μικροτερο ?σκεφτεστε για επομενο?εμεισ απο καλοκαιρακι(μαλλον)
Αυτα απο εμενα!
Μαρια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 10 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 25 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις