Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
321 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 321 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

51Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Παρ Μαρ 22, 2013 2:30 pm

Picolina

Picolina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπερα "μικρουλα"!
Σκεψου και τα θετικα της υποθεσης και οχι μονο τα αρνητικα...
Οσων αφορα τον συντροφο σου,θα επρεπε να του το πεις εξ'αρχης,μην αγχωνεσαι και στεναχωριεσαι πριν ακομα συζητησεις μαζι του.Στο κατω,κατω αν δεν ηθελε,θα ηταν πιο προσεκτικος,οπότε πρεπει να αναλαβει τις ευθυνες του,σε όποια αποφαση κι αν παρετε.
Κι εμενα η αδελφη μου ειναι εγκυος 2 μηνων και ειναι 19 χρονων.Η μαμα μου βεβαια ειπε "απο αλλου το περιμενα κι απο αλλου μου ηρθε" (απο εμενα περιμενε),αλλα ετσι ηταν να γινει,και να ξερεις ειναι ευλογημενη καθε γυναικα που φερει στην κοιλιτσα της το δωρο Του Θεου...
Σκεψου το καλα...Και ευχομαι να παρεις την αποφαση που θελεις εσυ κι οχι οι "αλλοι" Wink

52Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Σαβ Μαρ 23, 2013 8:23 am

xrusaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσια μου δεν το εχω πει ακομα στον φιλο μου γτ εδω και 4 μερες δεν τον εχω δει ακομα .λογω στο οτι δουλευε και θεωρω οτι δεν πρεπει να του πω κατι τοο σημαντικο απο το τηλ.ειναι πολυ απροσωπο.επισης :'( δεν Sad Sad θελω να σας πω κατι ποιο σημαντικο δεν φοβαμαι τοσο την αντιδραση του.θα του το πω γτ ειναι και δικο του κομματη μεσα μου ..αυτο που φοβαμαι ποιο πολυ ειναι η δικοι μου.την μανα μου την φοβομουν παντα Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 667478 παντα η μητερα μου ηταν ο μεγαλυτερος μου φοβος.και ξερω πολυ καλα τι σας λεω.η παιδικη μου ηλικια ηταν πολυ ασχημη.... το μονο που θυμαμαι ειναι να τρωω ξυλο και να με βριζει η μητερα μου συνεχεια. λοιπον....γιαυτο και επισης φοβαμαι να μεινω μονη μου χωρις τν συντροφω μου μονη μου με το μωρο .ειναι ικανη η μητερα μου να μου κανει κακο και εξισου στο αγενητο παιδι μου. μονο αν κανω οικογενεια με τον συντροφο μου εγω αυτος και το μωρο μας θα ειμαι ασφαλης.οταν ειμουν 15 χρονων επερνα αντικαταθλιπτικα χαπια γτ απο την πιεση και απο ολα οσα τραβουσα κοντευα να τρελαθω ... Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 311356 λοιπον γιαυτο φοβαμαι να μηλισω αυτην την στιγμη γτ αν ο συντροφος μου αρνηθει..ειμαι μονη μου ουτε λεφτα ουτε κανεναν δεν θα εχω διπλα μου.(ποιος θα βρεθει στις μερες μας σαν βοηθησει μια εγκυο και να καλυπτει και τα εξοδα της) αλλα ουτος η αλλος μονο με το που το παθει η μανα μου οτι ειμαι εγκυος απο το ξυλο που θα φαω ..νομιζω οτι καταλαβενεται και τι θα γινει με την ψυχουλα που εχω μεσα μου .

53Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Σαβ Μαρ 23, 2013 8:52 am

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
αν εσυ θεσ το μωρακι σου θα βρεισ λυση κ ναι θα υπαρξουν ανθρωποι που θα βοηθησουν ηδη εχω προσφερθει να κανω οτι μπορω.παντωσ μην πεισ τιποτα στην μανα σου ειδικα μονη σου...ελπιζω οσυντροφοσ σου να φερθει σαν ανθρωποσ

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

54Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Σαβ Μαρ 23, 2013 9:17 am

xrusaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
maro28 έγραψε:αν εσυ θεσ το μωρακι σου θα βρεισ λυση κ ναι θα υπαρξουν ανθρωποι που θα βοηθησουν ηδη εχω προσφερθει να κανω οτι μπορω.παντωσ μην πεισ τιποτα στην μανα σου ειδικα μονη σου...ελπιζω οσυντροφοσ σου να φερθει σαν ανθρωποσ
σε ευχαριστω παρααα πολυ <3 να σαι καλα..ναι και εγω ευχομαι να φερθει σαν ανθρωπος

55Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Σαβ Μαρ 23, 2013 9:21 am

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
α κ αν τουσ παρατησεισ κ φυγεισ αν ερθουν σκουρα τα πραγματα θα ρθει συντομα μια μερα που θα σε παρακαλανε κ θα θελουν το εγγονι τουσ..θυμησου το..αδερφια εχεισ?

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

56Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Σαβ Μαρ 23, 2013 9:24 am

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
υπαρχουν κεντρα που σου δινουν στεγη φαγητο κ ιατρικη περιθαλψη κ γεννασ τελειωσ δωρεαν κ βεβαια κανεισ κ φιλουσ κ μετα σου βρισκουν κ δουλεια..ολα γινονται αν εσυ αγαπασ κ θελεισ το μωρακι σου κ βοηθεια θα βρεισ κ μαλιστα απο ξενουσ αφου δεν στη δινουν αυτοι που ειναι υποχρεωμενοι

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

57Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Σαβ Μαρ 23, 2013 11:41 am

marisak

marisak
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Κοριτσάκι μου καλησπέρα,
καταλαβαίνω απόλυτα τη θέση σου και τα άγχη σου, δεν μπορώ να σου πω τι θα κάνεις ούτε τι θα αποφασίσεις για τη ζωή σου, είναι καθαρά δικιά σου επιλογή....Ελπίζω να πέρασαν οι μέρες του πρώτου πανικού...Καταρχάς πήγαινε στο γιατρό σου να επιβεβαιώσεις την εγκυμοσύνη σου και προ παντώς αποφάσισε μέσα σου τι είναι το καλύτερο για σένα εφόσον είσαι σε μικρή ηλικία, συζήτησέ το με τον σύντροφό σου ψύχραιμα και θα δεις ότι όλα θα λυθούν...όποια απόφαση και να πάρεις εύχομαι να σου βγει σε καλό

58Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Σαβ Μαρ 23, 2013 12:38 pm

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xrusaki έγραψε:Γεια σας κοριτσακια μου (εγραψα ενα θεμα αλλα δεν βλεω να δημοσιευτικε μαλον κατι εκανα λαθος) τεσπα.Το προβλημα μου εχει ως εξης ειμαι εγκυος,ειμαι 19 χρονων και ακομα σπουδαζω.η εγκυμοσυνη ειναι ανεπιθυμητη φυσικα και δεν επιδιωξαμε κατι τετοιο.δεν ξερω τι να κανω ειμαι σε απογνωση .πως θα το πω στον φιλο μου?ειναι κατα 7 χρανια μεγαλυτερος μου.τι θα κανω? δεν ξερω αν μπορω να ανταπεξελθω σε αυτην την δεσμευση.παντα ειμουν ελευθερη εκανα της δραστηριοτητες μου της ξενες γλωσσες ειμαι πολυ ασχολη εκανα τα πραγματα που αγαπαω και κυριως σπουδαζω αυτο που αγαπαω τι θα κανω τωρα?θα παρατησω τα ονειρα μου?και πως θα το πω στους δικους μου με την μανα μου δεν ειχαμε ποτε καλες σχεσει.δεν συμπεριφερομαστε σαν μανα και κορη ολα ειναι τυπικα.τι θα κανω με φοβιζει η μητροτητα ειναι τεραστια δεσμευση για μενα.αλλα απο την αλλη δεν ξερω αν υπαρχει λυση.βασικα λυση υπαρχει η το κραταω η οχι .δεν μπορω να κανω τετοιο κακο στο σωμα μου και κυριος σε μια ψυχη που δεν φταιει σε τπτ. Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 679259 Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 966307 τι κανω τωρα??

Καλησπέρα.. Και εγω φοιτήτρια ήμουν όταν έμεινα έγκυος στο πρώτο.. Και τώρα δόξα τω Θεω και το πτυχίο μου έχω και τις σπουδές μου συνεχίζω. Δεν είδα ποτέ το παιδί σαν εμπόδιο, ίσα ίσα ήταν η αφορμή για να προσπαθήσω παραπάνω.. απλά είχαμε τη θέληση να το κρατήσουμε. Μίλα στον φίλο σου και βρείτε μαζί τη λύση. Μην σκεφτείς βιαστικά και με πανικό, και σου εύχομαι να αποφασίσετε το καλύτερο!

59Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Σαβ Μαρ 23, 2013 3:34 pm

Picolina

Picolina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Δυσκολευομαι να πιστεψω οτι υπαρχουν τετοιες μανες...Συγνωμη,δε θελω να προσβαλλω τη μητερα σου αλλα...ειναι δυνατον να ειναι τοσο σκληρη;Ημαρτον...

60Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Κυρ Μαρ 24, 2013 5:27 am

xrusaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Λοιπον κοριτσια κοντευω να τρελαθω τοσε μερες ολο και κατι παω να του το πω και δεν μπορω..εχω να τν δω μερες και οταν τον ειδα δεν ειμασταν μονοι μας.ημαρτον.θα τον βουτηξω και θα του το πω και απο το τηλεφωνω αμα λαχει .εμα κουραστικα ολο κατι συμβαινει και δεν προλαβαινω να του το πω.Λοιπον το σεκφτηκα καλα.Θα το κρατησω .δεν σκοπευω να υποβαλω το σωμα μου σε μια τοσο ασχημη διαδικασια που μπορει στο μελον αν μην ξανακανω παιδακι.επισης δεν σκοπευω να δολοφωνισω το μωρακι μου θα το κρατισω και της σπουδες μου θα συνεχισω και καριερα θα κανω .και αυτος θα αναλαβει της ευθηνες του του αρεσει δεν του αρεσει. το μωρο θα το κρατησω..

61Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Κυρ Μαρ 24, 2013 5:29 am

xrusaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Maraki8 έγραψε:
xrusaki έγραψε:Γεια σας κοριτσακια μου (εγραψα ενα θεμα αλλα δεν βλεω να δημοσιευτικε μαλον κατι εκανα λαθος) τεσπα.Το προβλημα μου εχει ως εξης ειμαι εγκυος,ειμαι 19 χρονων και ακομα σπουδαζω.η εγκυμοσυνη ειναι ανεπιθυμητη φυσικα και δεν επιδιωξαμε κατι τετοιο.δεν ξερω τι να κανω ειμαι σε απογνωση .πως θα το πω στον φιλο μου?ειναι κατα 7 χρανια μεγαλυτερος μου.τι θα κανω? δεν ξερω αν μπορω να ανταπεξελθω σε αυτην την δεσμευση.παντα ειμουν ελευθερη εκανα της δραστηριοτητες μου της ξενες γλωσσες ειμαι πολυ ασχολη εκανα τα πραγματα που αγαπαω και κυριως σπουδαζω αυτο που αγαπαω τι θα κανω τωρα?θα παρατησω τα ονειρα μου?και πως θα το πω στους δικους μου με την μανα μου δεν ειχαμε ποτε καλες σχεσει.δεν συμπεριφερομαστε σαν μανα και κορη ολα ειναι τυπικα.τι θα κανω με φοβιζει η μητροτητα ειναι τεραστια δεσμευση για μενα.αλλα απο την αλλη δεν ξερω αν υπαρχει λυση.βασικα λυση υπαρχει η το κραταω η οχι .δεν μπορω να κανω τετοιο κακο στο σωμα μου και κυριος σε μια ψυχη που δεν φταιει σε τπτ. Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 679259 Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 966307 τι κανω τωρα??

Καλησπέρα.. Και εγω φοιτήτρια ήμουν όταν έμεινα έγκυος στο πρώτο.. Και τώρα δόξα τω Θεω και το πτυχίο μου έχω και τις σπουδές μου συνεχίζω. Δεν είδα ποτέ το παιδί σαν εμπόδιο, ίσα ίσα ήταν η αφορμή για να προσπαθήσω παραπάνω.. απλά είχαμε τη θέληση να το κρατήσουμε. Μίλα στον φίλο σου και βρείτε μαζί τη λύση. Μην σκεφτείς βιαστικά και με πανικό, και σου εύχομαι να αποφασίσετε το καλύτερο!
αλαηθεια ?? Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 215994 ποσα παιδακια εχεις αν επιτρεπεται ?πως σου φενονται τα πραγματα??

62Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Κυρ Μαρ 24, 2013 5:32 am

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
συγχαρητηρια για την αποφαση σου κ ελπιζω να μην αλλαξεισ γνωμη για κανεναν λογο..εννοειται πωσ αν δεν το θελει μπορεισ να τον τρεχεισ κ να διεκδικησεισ διατροφη κ τα σχετικα..α κ οτι χρειαστεισ εμεισ εδω ειμαστε.περιμενω να μασ πεισ τι σου πε ο φιλοσ σου...

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

63Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Κυρ Μαρ 24, 2013 6:09 am

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Χρυσακι γεια σου..
Κατ'αρχας, συγχαριτηρια για την εγκυμοσυνη σου!!
Προσπαθησε να χαλαρωσεις κ να σκεφτεις ηρεμα κ ψυχραιμα την κατασταση. Εμενα η γνωμη μου ειναι να μη φοβασαι κ να μην παιρνεις αποφασεις πανω σε αγχος η και νευρα. Δεν υπαρχει σωστο η λαθος (για μενα), μονο τι θελεις ΕΣΥ για τη ζωη σου απο δω κ περα. Να σκεφτεις ολα τα πιθανα σεναρια, ασχημα η ομορφα κ να δεις αν η αποφαση σου σε αφηνει ικανοποιημενη ο,τι κ αν γινει.
1. Αν αποφασισεις να διακοψεις την κυηση, σιγουρα δεν ειναι ο,τι καλυτερο συναισθηματικα κ σωματικα, σιγουρα ομως θα μπορεσεις να ξαναμεινεις εγκυος οποτε θελησεις, αν βεβαια το κανεις σε νοσοκομειο με σωστη τεχνικη κ σε γιατρο, κ οχι με ενα μαχαιρι σε ενα μπανγκαλοου σαν το Dirty Dancing... ξερω κοπελες που δυστυχως αναγκαστικαν να ερθουν σε αυτη τη θεση, αλλα και οι 3 που ξερω εκαναν τα παιδακια τους μια χαρα αργοτερα. Οποτε μη σε πιεζει αυτος ο φοβος.
2. Αν προκειται να γινεις μανουλα, θα χρειαστει να σκεφτεσαι σαν ενας ωριμος ενηλικας (κατι που κανεις ηδη) και να μη φοβασαι να μιλησεις σε ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ. Προφανως δεν εχεις καλες σχεσεις με τη δικη σου μητερα, και σιγουρα η βοηθεια της θα ηταν πολυτιμη, αλλα επειδη εισαι μια εγκυος γυναικα, μια μελλουσα μανουλα, πρεπει να το αντιμετωπισεις ως ενηλικας πλεον κ οχι ως παιδι της που κουβαλαει ακομη τη στενοχωρια κ φοβαται την αντιδραση της. Απο εδω κ περα θα εισαι ΕΣΥ η μαμα, ΕΣΥ η γυναικα που θα φροντιζει καποιον αλλον. Νιωθεις ετσι?
3. Μια γυναικα οταν κανει παιδι σιγουρα εχει τεραστια αναγκη απο βοηθεια, κυριως ψυχικη, αλλα πρεπει να νιωθει και δυνατη και ικανη να το καταφερει κ μονη της αν χρειαστει (μακαρι να μη χρειαστει για καμια κοπελα). Αυτο το σεναριο πως σε κανει να νιωθεις? Νιωθεις σιγουρη να στεκεσαι στα ποδια σου απο μονη σου? Η ειναι κατι που θελεις να κανεις, αλλα μονο υπο προυποθεσεις? Σκεψου τα αυτα..
4. Ενα παιδακι πρεπει να ερχεται σε ενα σταθερο, ηρεμο περιβαλλον, κ εχει αναγκη και τους δυο γονεις του. Αν κρατησεις το μωρακι (που πρσοωπικα θεωρω αναφαιρετο δικαιωμα σου να το κανεις οποια γνωμη κ αν εχουν οι αλλοι) εσυ κ ο συντροφος σου θα ειστε για παντα γονεις του, ενωμενοι απεναντι του. Για ποιο λογο φοβασαι να του μιλησεις για κατι τοσο σημαντικο? Αμεσως επρεπε να το πεις.. Δηλ να του το πεις αμεσως εστω κ τωρα. Κ αν σε ρωτησει τι θελεις κ δεν εχεις αποφασισει να του πεις "δεν ξερω". κ να του δωσεις κ κ χρονο να το επεξεργαστει κ εκεινος, να το σκεφτει κ να δεις πραγματικα τι θελει κ εκεινος, τι ειναι διατεθειμενος να προσφερει σε σενα κ το μωρακι σας κ να τα υπολογισεις κ αυτα στην αποφαση σου.
Σιγουρα ειναι κατα 50% συνυπευθυνος, αυτο ομως δεν σημαινει (για μενα) οτι μπορεις να του "κοπανησεις" τα νεα λες κ σου φταιει (δεν λεω οτι θα εκανες κατι τετοιο, λεω αν). Αν θελεις να ειστε μαζι γονεις, μαζι ως ζευγαρι, πρεπει μαζι να συζητησετε, μαζι να σκεφτειτε. Εκει να μιλησεις κ να πεις ολα αυτα που εγραψες σε μας, οτι θελεις να συνεχισεις τις σπουδες σου, οτι εχεις χαρει με τα νεα, οτι το παιδι δεν θα σας παει πισω κ ολα αυτα.
Μην πας να πεις "ειμαι εγκυος, το κραταω, κοψε το λαιμο σου, φταις κ εσυ" γιατι αυτο θα οδηγησει η στο να σε αφησει μονη, η σε μια δυστυχισμενη οικογενεια κ ολα αυτα χωρις κανενα λογο. Πολλες οικογενειες ξεκινησαν με μια τυχαια εγκυμοσυνη κ οι ανθρωποι ζουν ευτυχισμενοι.. το συζητησαν μαζι ομως.. κ οταν το συζητησεις πες τη γνωμη σου ως ενηλικας "θελω να το κρατησω, αλλα ηθελα να το συζητησουμε μαζι" Το σωστο θα ειναι να προκυψουν 3 ευτυχισμενοι ανθρωποι, οχι 3 δυστυχισμενοι..
5. Οι σπουδες σου δεν χρειαζεται να μεινουν πισω. Ισως καθυστερησεις λιγακι αλλα ουτε αυτο δεν χρειαζεται να γινει. Αν ηταν ετσι τοτε ολες οι εργαζομενες μητερες θα σταματουσαν κ τη δουλεια τους. Μπορεις να τα καταφερεις κ υπαρχουν πολλα παραδειγματα(ηδη ειδα πως καποιες μανουλες σου εγραψαν πως οι ιδιες το εκαναν..
Σε καθε περιπτωση, σκεψου τα με καθαρο μυαλο, αποφασισε ΕΣΥ τι θελεις για τη ζωη σου κ πως βλεπεις τον εαυτο σου σε λιγα χρονια, και οπωσδηποτε μα οπωσδηποτε συζητησε με το συντροφο σου!!! Γιατι αν θελεις να κρατησεις το μωρακι, τοτε θα συναποφασιζετε για παρα πολλα πραγματα.. κ δεν θα πρεπει να φοβασαι ουτε πως θα αντιδραει ουτε πως θα του μιλησεις..
Ολα καλα θα πανε ομως, ο,τι κ αν αποφασισεις, οποτε μην αγχωνεσαι γιαυτο.. Απλα σκεψου τι πραγματικα θελεις μεσα σου..
(συγγνωμη για το σεντονι)

64Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Κυρ Μαρ 24, 2013 6:40 am

xrusaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
elisa87 έγραψε:Χρυσακι γεια σου..
Κατ'αρχας, συγχαριτηρια για την εγκυμοσυνη σου!!
Προσπαθησε να χαλαρωσεις κ να σκεφτεις ηρεμα κ ψυχραιμα την κατασταση. Εμενα η γνωμη μου ειναι να μη φοβασαι κ να μην παιρνεις αποφασεις πανω σε αγχος η και νευρα. Δεν υπαρχει σωστο η λαθος (για μενα), μονο τι θελεις ΕΣΥ για τη ζωη σου απο δω κ περα. Να σκεφτεις ολα τα πιθανα σεναρια, ασχημα η ομορφα κ να δεις αν η αποφαση σου σε αφηνει ικανοποιημενη ο,τι κ αν γινει.
1. Αν αποφασισεις να διακοψεις την κυηση, σιγουρα δεν ειναι ο,τι καλυτερο συναισθηματικα κ σωματικα, σιγουρα ομως θα μπορεσεις να ξαναμεινεις εγκυος οποτε θελησεις, αν βεβαια το κανεις σε νοσοκομειο με σωστη τεχνικη κ σε γιατρο, κ οχι με ενα μαχαιρι σε ενα μπανγκαλοου σαν το Dirty Dancing... ξερω κοπελες που δυστυχως αναγκαστικαν να ερθουν σε αυτη τη θεση, αλλα και οι 3 που ξερω εκαναν τα παιδακια τους μια χαρα αργοτερα. Οποτε μη σε πιεζει αυτος ο φοβος.
2. Αν προκειται να γινεις μανουλα, θα χρειαστει να σκεφτεσαι σαν ενας ωριμος ενηλικας (κατι που κανεις ηδη) και να μη φοβασαι να μιλησεις σε ΟΠΟΙΟΝΔΗΠΟΤΕ. Προφανως δεν εχεις καλες σχεσεις με τη δικη σου μητερα, και σιγουρα η βοηθεια της θα ηταν πολυτιμη, αλλα επειδη εισαι μια εγκυος γυναικα, μια μελλουσα μανουλα, πρεπει να το αντιμετωπισεις ως ενηλικας πλεον κ οχι ως παιδι της που κουβαλαει ακομη τη στενοχωρια κ φοβαται την αντιδραση της. Απο εδω κ περα θα εισαι ΕΣΥ η μαμα, ΕΣΥ η γυναικα που θα φροντιζει καποιον αλλον. Νιωθεις ετσι?
3. Μια γυναικα οταν κανει παιδι σιγουρα εχει τεραστια αναγκη απο βοηθεια, κυριως ψυχικη, αλλα πρεπει να νιωθει και δυνατη και ικανη να το καταφερει κ μονη της αν χρειαστει (μακαρι να μη χρειαστει για καμια κοπελα). Αυτο το σεναριο πως σε κανει να νιωθεις? Νιωθεις σιγουρη να στεκεσαι στα ποδια σου απο μονη σου? Η ειναι κατι που θελεις να κανεις, αλλα μονο υπο προυποθεσεις? Σκεψου τα αυτα..
4. Ενα παιδακι πρεπει να ερχεται σε ενα σταθερο, ηρεμο περιβαλλον, κ εχει αναγκη και τους δυο γονεις του. Αν κρατησεις το μωρακι (που πρσοωπικα θεωρω αναφαιρετο δικαιωμα σου να το κανεις οποια γνωμη κ αν εχουν οι αλλοι) εσυ κ ο συντροφος σου θα ειστε για παντα γονεις του, ενωμενοι απεναντι του. Για ποιο λογο φοβασαι να του μιλησεις για κατι τοσο σημαντικο? Αμεσως επρεπε να το πεις.. Δηλ να του το πεις αμεσως εστω κ τωρα. Κ αν σε ρωτησει τι θελεις κ δεν εχεις αποφασισει να του πεις "δεν ξερω". κ να του δωσεις κ κ χρονο να το επεξεργαστει κ εκεινος, να το σκεφτει κ να δεις πραγματικα τι θελει κ εκεινος, τι ειναι διατεθειμενος να προσφερει σε σενα κ το μωρακι σας κ να τα υπολογισεις κ αυτα στην αποφαση σου.
Σιγουρα ειναι κατα 50% συνυπευθυνος, αυτο ομως δεν σημαινει (για μενα) οτι μπορεις να του "κοπανησεις" τα νεα λες κ σου φταιει (δεν λεω οτι θα εκανες κατι τετοιο, λεω αν). Αν θελεις να ειστε μαζι γονεις, μαζι ως ζευγαρι, πρεπει μαζι να συζητησετε, μαζι να σκεφτειτε. Εκει να μιλησεις κ να πεις ολα αυτα που εγραψες σε μας, οτι θελεις να συνεχισεις τις σπουδες σου, οτι εχεις χαρει με τα νεα, οτι το παιδι δεν θα σας παει πισω κ ολα αυτα.
Μην πας να πεις "ειμαι εγκυος, το κραταω, κοψε το λαιμο σου, φταις κ εσυ" γιατι αυτο θα οδηγησει η στο να σε αφησει μονη, η σε μια δυστυχισμενη οικογενεια κ ολα αυτα χωρις κανενα λογο. Πολλες οικογενειες ξεκινησαν με μια τυχαια εγκυμοσυνη κ οι ανθρωποι ζουν ευτυχισμενοι.. το συζητησαν μαζι ομως.. κ οταν το συζητησεις πες τη γνωμη σου ως ενηλικας "θελω να το κρατησω, αλλα ηθελα να το συζητησουμε μαζι" Το σωστο θα ειναι να προκυψουν 3 ευτυχισμενοι ανθρωποι, οχι 3 δυστυχισμενοι..
5. Οι σπουδες σου δεν χρειαζεται να μεινουν πισω. Ισως καθυστερησεις λιγακι αλλα ουτε αυτο δεν χρειαζεται να γινει. Αν ηταν ετσι τοτε ολες οι εργαζομενες μητερες θα σταματουσαν κ τη δουλεια τους. Μπορεις να τα καταφερεις κ υπαρχουν πολλα παραδειγματα(ηδη ειδα πως καποιες μανουλες σου εγραψαν πως οι ιδιες το εκαναν..
Σε καθε περιπτωση, σκεψου τα με καθαρο μυαλο, αποφασισε ΕΣΥ τι θελεις για τη ζωη σου κ πως βλεπεις τον εαυτο σου σε λιγα χρονια, και οπωσδηποτε μα οπωσδηποτε συζητησε με το συντροφο σου!!! Γιατι αν θελεις να κρατησεις το μωρακι, τοτε θα συναποφασιζετε για παρα πολλα πραγματα.. κ δεν θα πρεπει να φοβασαι ουτε πως θα αντιδραει ουτε πως θα του μιλησεις..
Ολα καλα θα πανε ομως, ο,τι κ αν αποφασισεις, οποτε μην αγχωνεσαι γιαυτο.. Απλα σκεψου τι πραγματικα θελεις μεσα σου..
(συγγνωμη για το σεντονι)
. σε ευχαριστω παρα πολυ.για τν χρονο που αφιερωσες στο να τα γραψεις ολα αυτα. <3 το εκτιμω πολυ. δεν λεω πως δεν φοβαμαι.φοβαμαι πολυ γτ ειναι κατι καινουργιο και σημαντικο στην ζωη μου.το θεμα ειναι οτι απο την μια σκεφτομαι και της δυο πλευρες και πως θα ειναι χωρις το μωρο και μαζι με το μωρο (δεν ξερω βεβαια τι γινεται στο μελλον αλλα υποθετω.λοιπον το ονομα μου βγαινει απ την χρυσοβαλαντω την αγια ειρηνη χρυσοβαλαντω. απο κει και το χρυσα εχω δει πολλες γυναικες να πηγαινουν γονατιστες και να παρακαλνε να τους χαρισει ενα παιδακι.αλλες γυναικες μετα απο πολλαα χρονια προσπαθειαααααααααααας.ειναι δωρο θεου και απο οσο ξερω τον συντροφο μου αγαπαει τα παιδια ειναι ενας γλυκος ανθρωπος σιγουρα θα φρικαρει..αλλα θα προσπαθισω να του εξιγησω οτι ειναι και κομματη του μεσα μου.δεν λεω πως θα ειναι ευκολο το μωρο αλλα αυτηην την στιγμη ειναι κατι ζωντανο που υπαρχει μεσα μου .τα πραγματα θα ειναι δυσκολαα και με τους γονεις μου και με τους δικους του και ολα..αλλα εγινε τωρα.αλλα ...τεσπα (οσο για το μωρο αν αποφασισω να το ξεφωρτοθω αυτο θα με επηρεαζη ψυχολογικα και το ξερω ...... και κατι ακομα....τν ανθρωπο αυτον τν αγαπαω παντα σκαφτομουν οτι θελω ενα παιδι μαζι του απο τν ανθρωπο που αγαπαω και αυτο ειναι ο κυριος λογος που το θελω...γτ τον αγαπαω )αλλα παλι δυστηχως παιζει το σεναριο στο οτι αν δεν μπορουμε να κανουμε οικογενεια μαζι .θα ειναι δυσκολο δεν θα σταθω στ αποδια μου .τι θα κκανω στο μελλον δεν θα μπορω να φτιαξω την ζωη μου θα ειμαι δλδ 22 23 χρωνον με ενα παιδι και κανεναν συντροφο ?σκεφτηται το και ετσι... κανενας δεν θα μπορει να ειναι διπλα μου κανενας δεν θα μπορει να με στηριξει.το μονο που α κανω ειναι να σκιβω το κεφαλι μου και αναγκαστηκα να κανω οτι μου λεει η μανα μου .ΓΤ ΚΑΛΟς Η ΚΑΚΟς ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ΑΦΡΑΓΚΗ ΣΠΟΥΔΕΣ ΚΤΛ ΚΤΛ ΠΟΙΟΝ ΘΑ ΣΗΝΤΗΡΙΣΩ ΤΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΣΠΙΤΙ Η ΤΟ ΜΩΡΟ.)

65Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Κυρ Μαρ 24, 2013 6:53 am

marisak

marisak
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Έχεις πολύ δίκιο σε όλα αυτά που σκέφτεσαι...Αλλά πρέπει πρώτα να το συζητήσεις με τον πατέρα...Για όλες τις γυναίκες είναι κάτι πρωτόγνωρο το θέμα εγκυμοσύνη και πριν πάρουν την οποιαδήποτε απόφαση πρέπει να το σκεφτούν καλά...Μου θυμίζεις μία φίλη μου που σχεδόν στην ίδια ηλικία με σένα έμεινε έγκυος, ξεκινούσε την ζωή της σε μία άλλη πόλη φοιτήτρια και ξαφνικά έτυχε αυτό. Ναι τον άνθρωπο με τον οποίο ήταν τότε τον αγαπούσε αλλά μέσα της ήξερε ότι δεν είναι έτοιμη...Το μόνο που μου είπε ήταν ότι "είναι πιο υπεύθυνο να αναγνωρίσω ότι δεν μπορώ να μεγαλώσω ένα παιδί μόνη μου αυτή τη στιγμή παρά να το κρατήσω και να μεγαλώσει μέσα στην γκρίνια και τη δυστυχία" και προχώρησε στην έκτρωση...Δεν υπάρχει ώρα και μέρα από τότε που δεν μετανιώνει την πράξη αυτή παρόλο που έχουν περάσει τόσα χρόνια...Το βάρος που έχει μια γυναίκα μετά από αυτό είναι περισσότερο ψυχολογικό και όχι τόσο σωματικό.

66Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Κυρ Μαρ 24, 2013 7:14 am

elisa87

elisa87
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κοπελα μου εχεις απολυτο δικιο σε ολα αυτα που λες.. Ολες οι γυναικες νιωθουμε αυτον τον φοβο.. Κανενας δεν λεει οτι ειναι ευκολη η αποφαση- ειτε η μια ειτε η αλλη αποφαση.. Αλλα συζητησε το με το συντροφο σου και δες τι θελει κ εκεινος.. Μαζι θα αποφασισετε κ μεσα απο τη συζητηση σας θα κτλβεις κ καλυτερα ποιο ειναι το πραγματικο σεναριο.. Κ φυσικα η τελικη αποφαση θα ειναι δικη σου..
Κ να σκεφτεις ΕΣΥ τι θελεις κ οχι να σπρωχνεσαι σε μια αποφαση επειδη φοβασαι μη σε κρινει καποιος κτλ.. ειναι εντελως προσωπικο σου θεμα..

67Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Κυρ Μαρ 24, 2013 12:04 pm

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
xrusaki έγραψε:
Maraki8 έγραψε:
xrusaki έγραψε:Γεια σας κοριτσακια μου (εγραψα ενα θεμα αλλα δεν βλεω να δημοσιευτικε μαλον κατι εκανα λαθος) τεσπα.Το προβλημα μου εχει ως εξης ειμαι εγκυος,ειμαι 19 χρονων και ακομα σπουδαζω.η εγκυμοσυνη ειναι ανεπιθυμητη φυσικα και δεν επιδιωξαμε κατι τετοιο.δεν ξερω τι να κανω ειμαι σε απογνωση .πως θα το πω στον φιλο μου?ειναι κατα 7 χρανια μεγαλυτερος μου.τι θα κανω? δεν ξερω αν μπορω να ανταπεξελθω σε αυτην την δεσμευση.παντα ειμουν ελευθερη εκανα της δραστηριοτητες μου της ξενες γλωσσες ειμαι πολυ ασχολη εκανα τα πραγματα που αγαπαω και κυριως σπουδαζω αυτο που αγαπαω τι θα κανω τωρα?θα παρατησω τα ονειρα μου?και πως θα το πω στους δικους μου με την μανα μου δεν ειχαμε ποτε καλες σχεσει.δεν συμπεριφερομαστε σαν μανα και κορη ολα ειναι τυπικα.τι θα κανω με φοβιζει η μητροτητα ειναι τεραστια δεσμευση για μενα.αλλα απο την αλλη δεν ξερω αν υπαρχει λυση.βασικα λυση υπαρχει η το κραταω η οχι .δεν μπορω να κανω τετοιο κακο στο σωμα μου και κυριος σε μια ψυχη που δεν φταιει σε τπτ. Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 679259 Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 966307 τι κανω τωρα??

Καλησπέρα.. Και εγω φοιτήτρια ήμουν όταν έμεινα έγκυος στο πρώτο.. Και τώρα δόξα τω Θεω και το πτυχίο μου έχω και τις σπουδές μου συνεχίζω. Δεν είδα ποτέ το παιδί σαν εμπόδιο, ίσα ίσα ήταν η αφορμή για να προσπαθήσω παραπάνω.. απλά είχαμε τη θέληση να το κρατήσουμε. Μίλα στον φίλο σου και βρείτε μαζί τη λύση. Μην σκεφτείς βιαστικά και με πανικό, και σου εύχομαι να αποφασίσετε το καλύτερο!
αλαηθεια ?? Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 215994 ποσα παιδακια εχεις αν επιτρεπεται ?πως σου φενονται τα πραγματα??
Καλησπέρα και πάλι! Έχω ενα και περιμένουμε μεχρι τον Αύγουστο το δεύτερο.. Δε θα σου πω ορι είναι ευκολα.. Αλλα δεν είναι και τόσο δύσκολο όσο ενδεχεται να το φανταζεσαι. Εννοώ οτι αν έχεις πείσμα και θέληση-και βοηθεια εννοείται από τον συντροφο σου- και τη σχολή σου θα τελειώσεις, και τις γλώσσες σου και ότι άλλο θες εσυ. Με πολύ κόπο και θυσίες όμως! Και μέσα θα κλειστείς, και τα νεύρα σου μπορεί να σπάσουν και θα υπάρξουν φορές που θα απελπιστείς αλλά με πολύ υπομονη και επιμονή θα τα καταφερεις!! Σαφως και θα αλλάξει η ζωη σου γιατί πάντα μα πάντα πριν κ μετά από εσένα θα υπάρχει το παιδί! Απλά καλό είναι να μιλήσετε μαζί, να τα βάλετε κάτω και να αποφασίσετε ΜΑΖΙ!!!

68Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Δευ Μαρ 25, 2013 6:48 am

xrusaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
κοριτσιααα του το ειπα του ειπα πως ειμαι εγκυος.φρικαρεεεε....τρελαηκε φωναζεεε.....και εφυγε.
Sad μου ειπε οτι αυριο που θα ηρεμιση θα μιλησουμε.

69Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Δευ Μαρ 25, 2013 6:51 am

Κανελα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ΚΑΛΑ! Η ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΣΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ "ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ"... ΜΑ ΜΙΑ ΟΜΟΙΟΤΗΤΑ ΟΜΩΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil affraid affraid affraid

70Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Δευ Μαρ 25, 2013 6:59 am

xrusaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κανελα έγραψε:ΚΑΛΑ! Η ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΣΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ "ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ"... ΜΑ ΜΙΑ ΟΜΟΙΟΤΗΤΑ ΟΜΩΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil affraid affraid affraid
geia soy poia einai η ιστορια της δημητρας?ποια ειναι η δημητρα ?

71Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Δευ Μαρ 25, 2013 7:02 am

marianta


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
xrusaki έγραψε:κοριτσιααα του το ειπα του ειπα πως ειμαι εγκυος.φρικαρεεεε....τρελαηκε φωναζεεε.....και εφυγε.
Sad μου ειπε οτι αυριο που θα ηρεμιση θα μιλησουμε.

Μη Συγχύζεσαι και περίμενε μέχρι αύριο... Για την ώρα δε μπορείς να κάνεις και τίποτα άλλο.
Όταν λες φώναζε, τι έλεγε δηλαδη;

72Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Δευ Μαρ 25, 2013 7:04 am

τουρτιτσα

τουρτιτσα
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κανελα έγραψε:ΚΑΛΑ! Η ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΣΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ "ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ"... ΜΑ ΜΙΑ ΟΜΟΙΟΤΗΤΑ ΟΜΩΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil affraid affraid affraid

θα συμφωνησω.και να σου πω και το φιναλε της ιστοριας?θα την πιεσουν τελικα και θα το ριξει.γνωστη ιστορια.

73Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Δευ Μαρ 25, 2013 7:05 am

Κανελα


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
τουρτιτσα έγραψε:
Κανελα έγραψε:ΚΑΛΑ! Η ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΣΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ "ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ"... ΜΑ ΜΙΑ ΟΜΟΙΟΤΗΤΑ ΟΜΩΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil affraid affraid affraid

θα συμφωνησω.και να σου πω και το φιναλε της ιστοριας?θα την πιεσουν τελικα και θα το ριξει.γνωστη ιστορια.


ΧΑΧΑΧΑΑ!!! ΠΕΣ ΤΑ ΡΕ ΤΟΥΡΤΙΤΣΑ..4 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΕΜΙΣΕ ΗΔΗ!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

74Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Δευ Μαρ 25, 2013 7:07 am

xrusaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
marianta έγραψε:
xrusaki έγραψε:κοριτσιααα του το ειπα του ειπα πως ειμαι εγκυος.φρικαρεεεε....τρελαηκε φωναζεεε.....και εφυγε.
Sad μου ειπε οτι αυριο που θα ηρεμιση θα μιλησουμε.

Μη Συγχύζεσαι και περίμενε μέχρι αύριο... Για την ώρα δε μπορείς να κάνεις και τίποτα άλλο.
Όταν λες φώναζε, τι έλεγε δηλαδη;
(αυτο μας ελειπε τωρα..τι μωρα και βλακειες αποκλιεται ..για κανενα λογο....)αλλαξε δεκα χρωματα δεν περιμενα τρτοια αντιδρασει.του ηρθε πολυ αποτομα.αλλα οκ ειμαι ηρεμη δεν μπορω να κανω κατι οπως λες γτ αν αρχισω και γω της φωνες και τους καυγαδες το εχασα το παιχνιδη Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 311356 ξερεις εσυ ποια ειναι η γνωστη ιστορια της δημητρας??που λεει η κοπελα πανω :/ ? Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 966307

75Anepithimiti egkymosyni - Σελίδα 3 Empty Απ: Anepithimiti egkymosyni Δευ Μαρ 25, 2013 7:08 am

xrusaki


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Κανελα έγραψε:
τουρτιτσα έγραψε:
Κανελα έγραψε:ΚΑΛΑ! Η ΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΠΑΑΑΑΑΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΓΝΩΣΤΗ ΣΤΟΥΣ ΠΑΛΙΟΥΣ "ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΑΣ"... ΜΑ ΜΙΑ ΟΜΟΙΟΤΗΤΑ ΟΜΩΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil affraid affraid affraid

θα συμφωνησω.και να σου πω και το φιναλε της ιστοριας?θα την πιεσουν τελικα και θα το ριξει.γνωστη ιστορια. τι προσπαθειται αν πειτε???κοριτσια μου??


ΧΑΧΑΧΑΑ!!! ΠΕΣ ΤΑ ΡΕ ΤΟΥΡΤΙΤΣΑ..4 ΣΕΛΙΔΕΣ ΓΕΜΙΣΕ ΗΔΗ!ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 7]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν forum σε punBB | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις