Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
15 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 15 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

51Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Τετ Μάης 08, 2013 8:51 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demaki88 έγραψε:
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:[
και συμφωνω μαζι της που εχει ενστασεις.τα παιδια ειναι πολυ ευκολα να μην θελουν τους γονεις κ να προτειμουν γιιαγιαδες παππουδες.εκει χανετε η μπαλα κ ειναι πολυ δυσκολο να τα παιδαγωγισεις.
Τότε τα κρατάς στο σπίτι , τα μεγαλώνεις μόνη μέ όποιο κόστος και οι σχέσεις να είναι πιο τυπικές. Επιμένω ότι αν το βλέπει σε λογικά επίπεδα δεν χαλάνε καθόλου αν το αφήνεις με ψύλλου πήδημα στη γιαγιά ε τότε να είμα στε ε΄τοιμοι να αντιμετωπίσουμε Τκαι τις .[/quote και οταν ερχοντε οι γιαγιαδες απο υπερβολικη αγαπη στο σπιτι μας σε ακρως ακατταληλες ωρες π.χ.11 το βραδυ ειναι κ αυτο ακρως φυσιολογικι.λοιπον επιμενω.πρεπει να β;ζουμε ορια αν δεν θελουμε να χασουμε την μπαλα
Είναι διαφορετικό θέμα να μην είναι διακριτικος κάποιος και διαφορετικό αυτό που λεει η κοπέλα στο θέμα της. Και πάλι εμείς έχουμε επιτρέψει να έρχεται στις 11 το βράδυ. Υπάρχουν τρόποι να το αποφύγεις αλλά αυτο δεν έχει σχέση με το να έχει αδυναμία στο εγγόνι της.

52Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Τετ Μάης 08, 2013 8:53 am

roulamammy

roulamammy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
demaki88 έγραψε:
roulamammy έγραψε:
demaki88 έγραψε:
roulamammy έγραψε:demaki88 καλα κανεις .. αλλα αν ειναι ετσι μην αφηνεις τα παιδια σου να τα προσεχει η γιαγια...
και ποιος σου ειπε οτι τα παιδια μου τα προσεχουν οι γιαγιαδες;δεν δουλευω μονο κ μονο γιατι θελωω εγω να μεγαλωσω τα παιδια μου.



οκ εν ειναι ετσι αλλαζουν τα


πραγματα..





αλλα η κοπελα που ανοιξε το θεμα , αν δεν κανω λαθος, το προσεχει η γιαγια...... και αυτο το βρισκω απαραδεκτο που εχει τετοιες απαιτησεις
δεν διαβασα καπου οτι το προσεχει η γιαγια.αλκα αν ειναι ετσι οκ θα πρεπει να κανει λιγο πισω.




στο προηγουμενο θεμα της το εγραψε

53Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Τετ Μάης 08, 2013 8:57 am

roulamammy

roulamammy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και αλλο αυτο που λες . οτι σου ερχονται στο 11 το βραδυ.. εκει θα ειχα και εγω προβλημα.. αλλα αυτο δεν εχει να κανει με το θεμα που ανοιξε η κοπελα

54Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Τετ Μάης 08, 2013 8:58 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roulamammy έγραψε:
demaki88 έγραψε:
roulamammy έγραψε:
demaki88 έγραψε:
roulamammy έγραψε:demaki88 καλα κανεις .. αλλα αν ειναι ετσι μην αφηνεις τα παιδια σου να τα προσεχει η γιαγια...
και ποιος σου ειπε οτι τα παιδια μου τα προσεχουν οι γιαγιαδες;δεν δουλευω μονο κ μονο γιατι θελωω εγω να μεγαλωσω τα παιδια μου.



οκ εν ειναι ετσι αλλαζουν τα


πραγματα..





αλλα η κοπελα που ανοιξε το θεμα , αν δεν κανω λαθος, το προσεχει η γιαγια...... και αυτο το βρισκω απαραδεκτο που εχει τετοιες απαιτησεις
δεν διαβασα καπου οτι το προσεχει η γιαγια.αλκα αν ειναι ετσι οκ θα πρεπει να κανει λιγο πισω.




στο προηγουμενο θεμα της το εγραψε
ααααααααααααααα καλά τότε. και η γιαγιά το μεγαλώνει και η γιαγιά τρέχει και το περιποιείται και κατά τα άλλα έχουμε απορίες και παράπονα γιατί το παιδί αγαπάει την γιαγιά του. Γιατί αυτη το μεγαλώνει καλέεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!! και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. Αυτό που θα πει η πεθερά και μάλλον θα συμφωνήσω είναι ότι η νύφη έιναι λίιιιιιιιιγο αχάριστη. Και σας το μεγαλώνει και τα ακούει απο πάνω. Μια χαρά.

55Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Τετ Μάης 08, 2013 9:09 am

roulamammy

roulamammy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ede έγραψε:
roulamammy έγραψε:
demaki88 έγραψε:
roulamammy έγραψε:
demaki88 έγραψε:
roulamammy έγραψε:demaki88 καλα κανεις .. αλλα αν ειναι ετσι μην αφηνεις τα παιδια σου να τα προσεχει η γιαγια...
και ποιος σου ειπε οτι τα παιδια μου τα προσεχουν οι γιαγιαδες;δεν δουλευω μονο κ μονο γιατι θελωω εγω να μεγαλωσω τα παιδια μου.



οκ εν ειναι ετσι αλλαζουν τα














πραγματα..





αλλα η κοπελα που ανοιξε το θεμα , αν δεν κανω λαθος, το προσεχει η γιαγια...... και αυτο το βρισκω απαραδεκτο που εχει τετοιες απαιτησεις
δεν διαβασα καπου οτι το προσεχει η γιαγια.αλκα αν ειναι ετσι οκ θα πρεπει να κανει λιγο πισω.




στο προηγουμενο θεμα της το εγραψε
ααααααααααααααα καλά τότε. και η γιαγιά το μεγαλώνει και η γιαγιά τρέχει και το περιποιείται και κατά τα άλλα έχουμε απορίες και παράπονα γιατί το παιδί αγαπάει την γιαγιά του. Γιατί αυτη το μεγαλώνει καλέεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!! και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. Αυτό που θα πει η πεθερά και μάλλον θα συμφωνήσω είναι ότι η νύφη έιναι λίιιιιιιιιγο αχάριστη. Και σας το μεγαλώνει και τα ακούει απο πάνω. Μια χαρά.



ε μα πια.. μα τι λεω τοση ωρα,,,

56Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Τετ Μάης 08, 2013 9:10 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
roulamammy έγραψε:
ede έγραψε:
roulamammy έγραψε:
demaki88 έγραψε:
roulamammy έγραψε:
demaki88 έγραψε:
roulamammy έγραψε:demaki88 καλα κανεις .. αλλα αν ειναι ετσι μην αφηνεις τα παιδια σου να τα προσεχει η γιαγια...
και ποιος σου ειπε οτι τα παιδια μου τα προσεχουν οι γιαγιαδες;δεν δουλευω μονο κ μονο γιατι θελωω εγω να μεγαλωσω τα παιδια μου.
Very Happy


οκ εν ειναι ετσι αλλαζουν τα














πραγματα..





αλλα η κοπελα που ανοιξε το θεμα , αν δεν κανω λαθος, το προσεχει η γιαγια...... και αυτο το βρισκω απαραδεκτο που εχει τετοιες απαιτησεις
δεν διαβασα καπου οτι το προσεχει η γιαγια.αλκα αν ειναι ετσι οκ θα πρεπει να κανει λιγο πισω.




στο προηγουμενο θεμα της το εγραψε
ααααααααααααααα καλά τότε. και η γιαγιά το μεγαλώνει και η γιαγιά τρέχει και το περιποιείται και κατά τα άλλα έχουμε απορίες και παράπονα γιατί το παιδί αγαπάει την γιαγιά του. Γιατί αυτη το μεγαλώνει καλέεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!! και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. Αυτό που θα πει η πεθερά και μάλλον θα συμφωνήσω είναι ότι η νύφη έιναι λίιιιιιιιιγο αχάριστη. Και σας το μεγαλώνει και τα ακούει απο πάνω. Μια χαρά.



ε μα πια.. μα τι λεω τοση ωρα,,,
Μη με μαλώνεις απο την αρχή συμφωνούμε. Laughing Απλά τα λέω κομψότερα. Wink

57Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Τετ Μάης 08, 2013 9:33 am

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
βρε κοριτσια και εγω με αυτο το θεμα τρελαινομαι οταν κρατανε οι γιαγιαδες τα παιδια και σε περιπτωσεις που εχω δει απο γυρω μου τα εχουν πιο πολλες ωρες οι γιαγιαδες απο τους γονεις και εχουν απαιτησεις τρελες και τα ακουνε και απο πανω οτι δεν κανουν κατι σωστα ειναι παραλογο οπως και το να βαζεις τον αντρα σου να βγαζει το φιδι απο την τρυπα για να την βγαλεις λαδι που λεμε κοινως δεν ειναι σωστο

58Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Τετ Μάης 08, 2013 10:03 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
...........



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ευάκι στις Σαβ Αυγ 10, 2013 6:58 am, 1 φορά

59Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Τετ Μάης 08, 2013 10:16 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Κορίτσια μην χάνουμε την ουσία. Δεν χάνεις την αγάπη του παιδιού σου γιατί κάποιος του δίνει σοκολάτες. Και στην ουσία δεν νομίζω ότι την χάνεις. Αλλά όταν η γιαγιά το κρατάει και παίζει μαζί του και το πάει βόλτα και είναι δίπλα του με χαμόγελο και αγκαλιά όταν ξυπνάει ειναι λογικό το παιδάκι να περνάει καλά. Καταλαβαίνω την κοπέλα που ίσως αισθάνεται άσχημα (προσπάθω μάλλον) αλλά το τελείως άκυρο για εμένα είναι να βάλεις τον άντρα σου να να κάνει παρατήρηση στην μάνα του γιατί προσέχει το παιδί σου και κάνει ότι μπορεί να περνάει ευχάριστα μαζί του όταν λείπεις. Ελάτε στην θέση αυτής της γυναίκας. Κάνει ότι μπορεί για να περναέι καλά το παιδί και μαθαίνει απο το παιδί της ότι κακώς το κάνει. Τώρα αν είναι πικράμένη και κοιτάει την νύφη με μισό μάτι θα έχει πάλι άδικο έτσι? Αυτό για εμένα είναι το μέγα λάθος και ουσιαστικά χάλασε μια σχέση έστω και άτυπα . Μέσα της όμως η γυναίκα θα έχει παγώσει και με το δίκιο της. Τι έκανε ρε γαμώτο??????? Φροντίζει να περνάει ένα μωρό ευχάριστα όταν λείπει η μαμά του. Τώρα ότι αγαπάει πολύ αυτο το παιδί απο κάποιο άλλο ....ε και τι έγινε? Μπορεί επειδή το έχει κάθε μέρα μπορεί γιατί το θεωρεί πιο χαριτωμένο μπορεί ,μπορεί ,μπορεί.........................

60Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Τετ Μάης 08, 2013 10:42 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
...............



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ευάκι στις Σαβ Αυγ 10, 2013 6:57 am, 1 φορά

61Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Τετ Μάης 08, 2013 10:45 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
ede έγραψε:Κορίτσια μην χάνουμε την ουσία. Δεν χάνεις την αγάπη του παιδιού σου γιατί κάποιος του δίνει σοκολάτες. Και στην ουσία δεν νομίζω ότι την χάνεις. Αλλά όταν η γιαγιά το κρατάει και παίζει μαζί του και το πάει βόλτα και είναι δίπλα του με χαμόγελο και αγκαλιά όταν ξυπνάει ειναι λογικό το παιδάκι να περνάει καλά. Καταλαβαίνω την κοπέλα που ίσως αισθάνεται άσχημα (προσπάθω μάλλον) αλλά το τελείως άκυρο για εμένα είναι να βάλεις τον άντρα σου να να κάνει παρατήρηση στην μάνα του γιατί προσέχει το παιδί σου και κάνει ότι μπορεί να περνάει ευχάριστα μαζί του όταν λείπεις. Ελάτε στην θέση αυτής της γυναίκας. Κάνει ότι μπορεί για να περναέι καλά το παιδί και μαθαίνει απο το παιδί της ότι κακώς το κάνει. Τώρα αν είναι πικράμένη και κοιτάει την νύφη με μισό μάτι θα έχει πάλι άδικο έτσι? Αυτό για εμένα είναι το μέγα λάθος και ουσιαστικά χάλασε μια σχέση έστω και άτυπα . Μέσα της όμως η γυναίκα θα έχει παγώσει και με το δίκιο της. Τι έκανε ρε γαμώτο??????? Φροντίζει να περνάει ένα μωρό ευχάριστα όταν λείπει η μαμά του. Τώρα ότι αγαπάει πολύ αυτο το παιδί απο κάποιο άλλο ....ε και τι έγινε? Μπορεί επειδή το έχει κάθε μέρα μπορεί γιατί το θεωρεί πιο χαριτωμένο μπορεί ,μπορεί ,μπορεί.........................

συμφωνω σε ολα με μια μονο παρατηρηση: η κοπελα δεν ειπε πουθενα οτι η γιαγια της κραταει το παιδι ! αρα ειναι αδικο να βγαλουμε το συμπερασμα οτι ειναι μια αχαριστη νυφη που ενω η πεθερα φροντιζει να περναει καλα το παιδι της αυτη δημιουργει εντασεις! θα μπορουσα για παραδειγμα να σκεφτω οτι η γιαγια μενει πολυ κοντα και ερχεται συνεχως σπιτι τους και να την η συχνη επαφη με το παιδι! ας μην αδικουμε την κοπελα! αν παλι το γενικευεις ναι συμφωνω απολυτα μαζι σου! Very Happy
Το έχει γράψει σε άλλο θέμα ότι δουλεύει και κρατάει το παιδί η γιαγιά. SmileΔεν προσπαθω να κανω την κοπελα να αισθανθει άσχημα αλλά ίσως να έιναι λίιιιιγο πιο ελαστική και πιο ψύχραιμη στις αποφάσεις της. Wink

62Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Τετ Μάης 08, 2013 10:15 pm

roulamammy

roulamammy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ede έγραψε:
roulamammy έγραψε:
ede έγραψε:
roulamammy έγραψε:
demaki88 έγραψε:
roulamammy έγραψε:
demaki88 έγραψε:
roulamammy έγραψε:demaki88 καλα κανεις .. αλλα αν ειναι ετσι μην αφηνεις τα παιδια σου να τα προσεχει η γιαγια...
και ποιος σου ειπε οτι τα παιδια μου τα προσεχουν οι γιαγιαδες;δεν δουλευω μονο κ μονο γιατι θελωω εγω να μεγαλωσω τα παιδια μου.
Very Happy


οκ εν ειναι ετσι αλλαζουν τα














πραγματα..





αλλα η κοπελα που ανοιξε το θεμα , αν δεν κανω λαθος, το προσεχει η γιαγια...... και αυτο το βρισκω απαραδεκτο που εχει τετοιες απαιτησεις
δεν διαβασα καπου οτι το προσεχει η γιαγια.αλκα αν ειναι ετσι οκ θα πρεπει να κανει λιγο πισω.




στο προηγουμενο θεμα της το εγραψε
ααααααααααααααα καλά τότε. και η γιαγιά το μεγαλώνει και η γιαγιά τρέχει και το περιποιείται και κατά τα άλλα έχουμε απορίες και παράπονα γιατί το παιδί αγαπάει την γιαγιά του. Γιατί αυτη το μεγαλώνει καλέεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!!! και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. Αυτό που θα πει η πεθερά και μάλλον θα συμφωνήσω είναι ότι η νύφη έιναι λίιιιιιιιιγο αχάριστη. Και σας το μεγαλώνει και τα ακούει απο πάνω. Μια χαρά.



ε μα πια.. μα τι λεω τοση ωρα,,,
Μη με μαλώνεις απο την αρχή συμφωνούμε. Laughing Απλά τα λέω κομψότερα. Wink


δεν σε μαλωνω Very Happy απλα τα λεω πιο ακομψα Razz

63Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Παρ Μάης 10, 2013 10:37 am

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μάλιστα ... Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά η θεματοθέτρια την έκανε και το γιατί είναι ΠΡΟΦΑΝΕΣ. Οταν έβρεχε τελειότητα μάλλον πολλές απο εσάς είσασταν κάτω από το ιδιο συννεφάκι. Είμαι νέα στο forum και έχω σοκαριστει με την ευκολία που ασκείται η κριτική χωρίς να γνωρίζετε το άτομο προσωπικά .νόμιζα πως ειναι ι ένα forum για μαμαδες, όχι για τραμπούκους! Ακούς εκεί κρίμα τον άντρα σου! Αίσχος !

64Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Παρ Μάης 10, 2013 11:34 am

adorable


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μαρίζα έγραψε:Μάλιστα ... Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά η θεματοθέτρια την έκανε και το γιατί είναι ΠΡΟΦΑΝΕΣ. Οταν έβρεχε τελειότητα μάλλον πολλές απο εσάς είσασταν κάτω από το ιδιο συννεφάκι. Είμαι νέα στο forum και έχω σοκαριστει με την ευκολία που ασκείται η κριτική χωρίς να γνωρίζετε το άτομο προσωπικά .νόμιζα πως ειναι ι ένα forum για μαμαδες, όχι για τραμπούκους! Ακούς εκεί κρίμα τον άντρα σου! Αίσχος !




Συμφωνώ απόλυτα!!! Οι περισσότερες είστε απαράδεκτες. Τόσο αυστηρες, τόσο απόλυτες, τόσο σίγουρες ότι έχετε δίκιο και τα ξέρετε όλα. Ούτε την ξέρουμε την κοπέλα, ούτε τις λεπτομε΄ρειες τις κατάστασης ξέρουμε, ου΄τε είμαστε στη θέση της να δούμε πώς νιώθει, ούτε τίποτα. Λυπάμαι πολύ για ορισμένες εδώ με΄σα που μιλάνε με τέτοιο τρόπο (Κρίμα τον άντρα σου, κρίμα το παιδί...) Από αυτά που λένε το μόνο που κάθε λογικός θα καταλάβαινε είναι "Κρίμα τα δικά τους παιδιά" που μεγαλώνουν με τόσο απόλυτους, εριστικούς και μικρόψυχους γονείς.
Δεν ξε΄ρω αν η κοπέλα έχει δίκιο ή α΄δικο, δε μπορώ να το κρίνω από ένα σύντομο Post. Εκπλήσσομαι όμως φοβερά από την κακί που βλέπω εδώ με΄σα. Κρίμα, κρίμα, κρίμα... Και είστε και μάνες όλες σας. Καμιά ευαισθησία... Και κατηγορείτε εκείνη... Καμιά αυτογνωσία τελικά δεν υπα΄ρχει.

65Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Παρ Μάης 10, 2013 11:38 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
adorable έγραψε:
Μαρίζα έγραψε:Μάλιστα ... Δεν ξέρω αν το καταλάβατε αλλά η θεματοθέτρια την έκανε και το γιατί είναι ΠΡΟΦΑΝΕΣ. Οταν έβρεχε τελειότητα μάλλον πολλές απο εσάς είσασταν κάτω από το ιδιο συννεφάκι. Είμαι νέα στο forum και έχω σοκαριστει με την ευκολία που ασκείται η κριτική χωρίς να γνωρίζετε το άτομο προσωπικά .νόμιζα πως ειναι ι ένα forum για μαμαδες, όχι για τραμπούκους! Ακούς εκεί κρίμα τον άντρα σου! Αίσχος !




Συμφωνώ απόλυτα!!! Οι περισσότερες είστε απαράδεκτες. Τόσο αυστηρες, τόσο απόλυτες, τόσο σίγουρες ότι έχετε δίκιο και τα ξέρετε όλα. Ούτε την ξέρουμε την κοπέλα, ούτε τις λεπτομε΄ρειες τις κατάστασης ξέρουμε, ου΄τε είμαστε στη θέση της να δούμε πώς νιώθει, ούτε τίποτα. Λυπάμαι πολύ για ορισμένες εδώ με΄σα που μιλάνε με τέτοιο τρόπο (Κρίμα τον άντρα σου, κρίμα το παιδί...) Από αυτά που λένε το μόνο που κάθε λογικός θα καταλάβαινε είναι "Κρίμα τα δικά τους παιδιά" που μεγαλώνουν με τόσο απόλυτους, εριστικούς και μικρόψυχους γονείς.
Δεν ξε΄ρω αν η κοπέλα έχει δίκιο ή α΄δικο, δε μπορώ να το κρίνω από ένα σύντομο Post. Εκπλήσσομαι όμως φοβερά από την κακί που βλέπω εδώ με΄σα. Κρίμα, κρίμα, κρίμα... Και είστε και μάνες όλες σας. Καμιά ευαισθησία... Και κατηγορείτε εκείνη... Καμιά αυτογνωσία τελικά δεν υπα΄ρχει.

Ειμαι και εγω μια απο εκεινες τις κακες που διαφωνισε με τη σταση της κοπελας στο συγκεκριμενο θεμα, και με βασει τα γεγονοτα που μας παρεθεσε, και εφοσον μας ρωτησε. Απο δω και περα λοιπον θα πρεπει να απανταμε σε θεματα που συμφωνουμε μονο για να μην "πληγονομαστε";; Ποιος ο λογος μια συζητησεις αμα λεμε σε ολα ναι; Ταπηνη μου αποψη οτι ειστε πολυ ευαισθητες μερικες εδω μεσα, και αμα δεν δεχοσαστε διαφορετικη αποψη απλα μιλιστε με τον καθρεπτη σας, η βγαλτε σχετικη ανακοινωση "παρακαλω απαντηστε μονο αν εχετε να μου πειτε κατι θετικο".

66Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Παρ Μάης 10, 2013 11:47 am

dina kardoyla

dina kardoyla
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
χρυσες κ καλες η γιαγιαδες κ η βοηθεια τους μεγαλη αλλα ειναι δυσκολο για μια μανουλα να βλεπει το παιδακι της να μοιραζει την αγαπη του κ την γιαγια ισως μερικες φορες να υπερβαλει κ ολα αυτα επειδη δεν μπορει να το μεγαλωσει μονη της κ αναγκαζεται λογω δουλειας την καταλαβαινω αν κ δεν εχω παιδακι κ ουτε βοηθεια αν κανω θα ειμαι στο αλλο ακρο μονη με τον αντρα μου κ ο θεος μαζι μας,θα προτεινα ομως στην κοπελα την λυση του παιδικου εφοσον εχει μεγαλωσει κ δεν ειναι μωρακι μια χαρα θα ειναι κ θα ερχεται κ σε επαφη κ με αλλα παιδακια που θα του κανει καλο κ θα ξεκουραστει λιγο κ η γιαγιακα κ θα καταλαγιασει η ενταση που εχει προκληθει τυχερα παντως ολα τα παιδακια που εχουν αγαπη μην στεναχωριεσαι κ παιδευεσαι ολα καλα θα πανε Rolling Eyes

67Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Παρ Μάης 10, 2013 12:36 pm

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Annamaria με όλο το σεβασμό που δεν σου έχω, σε έχει βάλει κανείς γενικό κριτή των πάντων; Γιατι και σε αλλη θεματική ενότητα πάλι στο ίδιο ύφοσ κινήθηκεσ με επικριτική στάση και σύνδρομο υπεροχησ.Αλλο να διαφωνεις και άλλο να χαρακτηρίζεις το τι σόι μάνα είναι και πώς μεγαλώνει τα παιδιά της . Η κοπέλα ζήτησε τη γνώμη σας για ένα συγκεκριμένο θέμα και η στάση σας είναι απαράδεκτη. Ποιες είστε εσείς που θα της πείτε κρίμα το παιδι και τον άντρα της; Θα συμφωνήσω με adorable, καμία ευαισθησία.

68Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Παρ Μάης 10, 2013 12:42 pm

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρίζα έγραψε:Annamaria με όλο το σεβασμό που δεν σου έχω, σε έχει βάλει κανείς γενικό κριτή των πάντων; Γιατι και σε αλλη θεματική ενότητα πάλι στο ίδιο ύφοσ κινήθηκεσ με επικριτική στάση και σύνδρομο υπεροχησ.Αλλο να διαφωνεις και άλλο να χαρακτηρίζεις το τι σόι μάνα είναι και πώς μεγαλώνει τα παιδιά της . Η κοπέλα ζήτησε τη γνώμη σας για ένα συγκεκριμένο θέμα και η στάση σας είναι απαράδεκτη. Ποιες είστε εσείς που θα της πείτε κρίμα το παιδι και τον άντρα της; Θα συμφωνήσω με adorable, καμία ευαισθησία.

Εγω παλι με τον σεβασμο ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΧΩ, οπως εχω και με οποιον συνομιλω, να σου πω οτι δεν ειπα κριμα για το παιδι της και τον αντρα της, αλλα κριμα να νιωθει και εκεινη τετοια συναισθηματα. Αυτη ηταν η αποψη μου. Και οχι δεν με εβαλε κανεις κριτης των παντων. Την αποψη μου λεω. Αμα δεν θελεται να κρινεστε (εγω δεν εχω καμια αντιρηση στο να με κρινεται) τοτε αποχωρηστε απο το φορουμ, η απλα πριν το θεμα σας γραξτε "απαντηστε μου χωρις να με κρινεται, θελω απλα να ακουσω οτι εκανα το σωστο" διαφωνισα με την κοεα, εκεινη ρωτησε τη γνωμη μας, και την εξεφρασα. Συγνωμη που δεν εχω την ιδια αποψη με εσας, αλλη φορα θα προσεχω περισσοτερο να απανταω μονο εκει που συμφωνω. Αλλα για να τελειωνουμε οσο και να διαφωνω με την αποψη σας την σεβομαι, οπως σεβομαι και εσας.

69Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Παρ Μάης 10, 2013 12:53 pm

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Και κατι τελευταιο, αν συμφωνουσα με την κοπελα, η με εσενα, θα ημουν αξια σεβασμου; θα μου ελεγες οτι με ορισε καποπιος κριτη των παντων;; εγω αυτο που καταλαβαινω οτι για ορισμενες απο σας απαγορευεται να εχουμε αντιθετη αποψη.

70Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Παρ Μάης 10, 2013 12:53 pm

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
annamaria_i έγραψε:
Μαρίζα έγραψε:Annamaria με όλο το σεβασμό που δεν σου έχω, σε έχει βάλει κανείς γενικό κριτή των πάντων; Γιατι και σε αλλη θεματική ενότητα πάλι στο ίδιο ύφοσ κινήθηκεσ με επικριτική στάση και σύνδρομο υπεροχησ.Αλλο να διαφωνεις και άλλο να χαρακτηρίζεις το τι σόι μάνα είναι και πώς μεγαλώνει τα παιδιά της . Η κοπέλα ζήτησε τη γνώμη σας για ένα συγκεκριμένο θέμα και η στάση σας είναι απαράδεκτη. Ποιες είστε εσείς που θα της πείτε κρίμα το παιδι και τον άντρα της; Θα συμφωνήσω με adorable, καμία ευαισθησία.

Εγω παλι με τον σεβασμο ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΧΩ, οπως εχω και με οποιον συνομιλω, να σου πω οτι δεν ειπα κριμα για το παιδι της και τον αντρα της, αλλα κριμα να νιωθει και εκεινη τετοια συναισθηματα. Αυτη ηταν η αποψη μου. Και οχι δεν με εβαλε κανεις κριτης των παντων. Την αποψη μου λεω. Αμα δεν θελεται να κρινεστε (εγω δεν εχω καμια αντιρηση στο να με κρινεται) τοτε αποχωρηστε απο το φορουμ, η απλα πριν το θεμα σας γραξτε "απαντηστε μου χωρις να με κρινεται, θελω απλα να ακουσω οτι εκανα το σωστο" διαφωνισα με την κοεα, εκεινη ρωτησε τη γνωμη μας, και την εξεφρασα. Συγνωμη που δεν εχω την ιδια αποψη με εσας, αλλη φορα θα προσεχω περισσοτερο να απανταω μονο εκει που συμφωνω. Αλλα για να τελειωνουμε οσο και να διαφωνω με την αποψη σας την σεβομαι, οπως σεβομαι και εσας.

εσύ δηλαδή έχεις καταλάβει ότι σκοπός το forum είναι να κρίνεις και όχι να λες την γνώμη σου? Γιατί μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα.
Δεν είπες εσύ κρίμα τον άντρα της και το παιδί της , το ειπε όμως κάποια άλλη και αναφερόμουν γενικά σε όλες όσες πέσατε να την φάτε. Τελοσπάντων εγώ δεν είμαι δικηγόρος κανενός, αλλά μπήκα στο forum για να αλληλεπιδράσω με άλλες μαμάδες αλλά καθώς φαίνεται εδώ ξεκατινιάζεστε για το ποια είναι καλύτερη. Η κοπέλα που έθεσε το θέμα σας άντεξε μέχρι την πρώτη σελίδα γιατί το επίπεδο ήταν πολύ υψηλό και οι απαντήσεις σας πολύ χρήσιμες φαίνεται.

71Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Παρ Μάης 10, 2013 1:00 pm

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρίζα έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
Μαρίζα έγραψε:Annamaria με όλο το σεβασμό που δεν σου έχω, σε έχει βάλει κανείς γενικό κριτή των πάντων; Γιατι και σε αλλη θεματική ενότητα πάλι στο ίδιο ύφοσ κινήθηκεσ με επικριτική στάση και σύνδρομο υπεροχησ.Αλλο να διαφωνεις και άλλο να χαρακτηρίζεις το τι σόι μάνα είναι και πώς μεγαλώνει τα παιδιά της . Η κοπέλα ζήτησε τη γνώμη σας για ένα συγκεκριμένο θέμα και η στάση σας είναι απαράδεκτη. Ποιες είστε εσείς που θα της πείτε κρίμα το παιδι και τον άντρα της; Θα συμφωνήσω με adorable, καμία ευαισθησία.

Εγω παλι με τον σεβασμο ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΧΩ, οπως εχω και με οποιον συνομιλω, να σου πω οτι δεν ειπα κριμα για το παιδι της και τον αντρα της, αλλα κριμα να νιωθει και εκεινη τετοια συναισθηματα. Αυτη ηταν η αποψη μου. Και οχι δεν με εβαλε κανεις κριτης των παντων. Την αποψη μου λεω. Αμα δεν θελεται να κρινεστε (εγω δεν εχω καμια αντιρηση στο να με κρινεται) τοτε αποχωρηστε απο το φορουμ, η απλα πριν το θεμα σας γραξτε "απαντηστε μου χωρις να με κρινεται, θελω απλα να ακουσω οτι εκανα το σωστο" διαφωνισα με την κοεα, εκεινη ρωτησε τη γνωμη μας, και την εξεφρασα. Συγνωμη που δεν εχω την ιδια αποψη με εσας, αλλη φορα θα προσεχω περισσοτερο να απανταω μονο εκει που συμφωνω. Αλλα για να τελειωνουμε οσο και να διαφωνω με την αποψη σας την σεβομαι, οπως σεβομαι και εσας.

εσύ δηλαδή έχεις καταλάβει ότι σκοπός το forum είναι να κρίνεις και όχι να λες την γνώμη σου? Γιατί μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα.
Δεν είπες εσύ κρίμα τον άντρα της και το παιδί της , το ειπε όμως κάποια άλλη και αναφερόμουν γενικά σε όλες όσες πέσατε να την φάτε. Τελοσπάντων εγώ δεν είμαι δικηγόρος κανενός, αλλά μπήκα στο forum για να αλληλεπιδράσω με άλλες μαμάδες αλλά καθώς φαίνεται εδώ ξεκατινιάζεστε για το ποια είναι καλύτερη. Η κοπέλα που έθεσε το θέμα σας άντεξε μέχρι την πρώτη σελίδα γιατί το επίπεδο ήταν πολύ υψηλό και οι απαντήσεις σας πολύ χρήσιμες φαίνεται.

Δεν εκρινα. την γνωμη μου ειπα που απλα ηταν αντιθετη με τη δικη σου και της κοπελας. Και να συμφωνουσα παλι κριση θα ηταν αλλα εκει δεν θα σας πειραζε. Η κριση εχει να κανει με τη γνωμη μας. Και οσο για το ξεκατινιασμα, φαινεται ξεκαθαρα ποιος ξεκατινιαζεται οταν δεν μπορει να συζητησει ψυχραιμα και δεν σεβεται την αντιθετη αποψη και τον συνομιλητη του.

72Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Παρ Μάης 10, 2013 1:11 pm

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
annamaria_i έγραψε:
Μαρίζα έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
Μαρίζα έγραψε:Annamaria με όλο το σεβασμό που δεν σου έχω, σε έχει βάλει κανείς γενικό κριτή των πάντων; Γιατι και σε αλλη θεματική ενότητα πάλι στο ίδιο ύφοσ κινήθηκεσ με επικριτική στάση και σύνδρομο υπεροχησ.Αλλο να διαφωνεις και άλλο να χαρακτηρίζεις το τι σόι μάνα είναι και πώς μεγαλώνει τα παιδιά της . Η κοπέλα ζήτησε τη γνώμη σας για ένα συγκεκριμένο θέμα και η στάση σας είναι απαράδεκτη. Ποιες είστε εσείς που θα της πείτε κρίμα το παιδι και τον άντρα της; Θα συμφωνήσω με adorable, καμία ευαισθησία.

Εγω παλι με τον σεβασμο ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΧΩ, οπως εχω και με οποιον συνομιλω, να σου πω οτι δεν ειπα κριμα για το παιδι της και τον αντρα της, αλλα κριμα να νιωθει και εκεινη τετοια συναισθηματα. Αυτη ηταν η αποψη μου. Και οχι δεν με εβαλε κανεις κριτης των παντων. Την αποψη μου λεω. Αμα δεν θελεται να κρινεστε (εγω δεν εχω καμια αντιρηση στο να με κρινεται) τοτε αποχωρηστε απο το φορουμ, η απλα πριν το θεμα σας γραξτε "απαντηστε μου χωρις να με κρινεται, θελω απλα να ακουσω οτι εκανα το σωστο" διαφωνισα με την κοεα, εκεινη ρωτησε τη γνωμη μας, και την εξεφρασα. Συγνωμη που δεν εχω την ιδια αποψη με εσας, αλλη φορα θα προσεχω περισσοτερο να απανταω μονο εκει που συμφωνω. Αλλα για να τελειωνουμε οσο και να διαφωνω με την αποψη σας την σεβομαι, οπως σεβομαι και εσας.

εσύ δηλαδή έχεις καταλάβει ότι σκοπός το forum είναι να κρίνεις και όχι να λες την γνώμη σου? Γιατί μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα.
Δεν είπες εσύ κρίμα τον άντρα της και το παιδί της , το ειπε όμως κάποια άλλη και αναφερόμουν γενικά σε όλες όσες πέσατε να την φάτε. Τελοσπάντων εγώ δεν είμαι δικηγόρος κανενός, αλλά μπήκα στο forum για να αλληλεπιδράσω με άλλες μαμάδες αλλά καθώς φαίνεται εδώ ξεκατινιάζεστε για το ποια είναι καλύτερη. Η κοπέλα που έθεσε το θέμα σας άντεξε μέχρι την πρώτη σελίδα γιατί το επίπεδο ήταν πολύ υψηλό και οι απαντήσεις σας πολύ χρήσιμες φαίνεται.

Δεν εκρινα. την γνωμη μου ειπα που απλα ηταν αντιθετη με τη δικη σου και της κοπελας. Και να συμφωνουσα παλι κριση θα ηταν αλλα εκει δεν θα σας πειραζε. Η κριση εχει να κανει με τη γνωμη μας. Και οσο για το ξεκατινιασμα, φαινεται ξεκαθαρα ποιος ξεκατινιαζεται οταν δεν μπορει να συζητησει ψυχραιμα και δεν σεβεται την αντιθετη αποψη και τον συνομιλητη του.

Χμ περίεργο, δεν θυμάμαι να διατύπωσα τη γνώμη μου για το θέμα της κοπέλας, οπότε πώς ξέρεις ότι έχουμε αντίθετη άποψη και ότι δεν σέβομαι την δική σου?

Αυτό που δεν σέβομαι είναι το να χαρακτηρίζεις έναν άνθρωπο που δεν ξέρεις, μόνο και μόνο επειδή έκανε μια ερώτηση.

Όσο για την ψυχραιμία μου δεν την χάνω ποτέ για γελοιοτητες, πόσο μάλλον για ένα φόρουμ, πφ...

73Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Παρ Μάης 10, 2013 1:17 pm

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαρίζα έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
Μαρίζα έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
Μαρίζα έγραψε:Annamaria με όλο το σεβασμό που δεν σου έχω, σε έχει βάλει κανείς γενικό κριτή των πάντων; Γιατι και σε αλλη θεματική ενότητα πάλι στο ίδιο ύφοσ κινήθηκεσ με επικριτική στάση και σύνδρομο υπεροχησ.Αλλο να διαφωνεις και άλλο να χαρακτηρίζεις το τι σόι μάνα είναι και πώς μεγαλώνει τα παιδιά της . Η κοπέλα ζήτησε τη γνώμη σας για ένα συγκεκριμένο θέμα και η στάση σας είναι απαράδεκτη. Ποιες είστε εσείς που θα της πείτε κρίμα το παιδι και τον άντρα της; Θα συμφωνήσω με adorable, καμία ευαισθησία.

Εγω παλι με τον σεβασμο ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΧΩ, οπως εχω και με οποιον συνομιλω, να σου πω οτι δεν ειπα κριμα για το παιδι της και τον αντρα της, αλλα κριμα να νιωθει και εκεινη τετοια συναισθηματα. Αυτη ηταν η αποψη μου. Και οχι δεν με εβαλε κανεις κριτης των παντων. Την αποψη μου λεω. Αμα δεν θελεται να κρινεστε (εγω δεν εχω καμια αντιρηση στο να με κρινεται) τοτε αποχωρηστε απο το φορουμ, η απλα πριν το θεμα σας γραξτε "απαντηστε μου χωρις να με κρινεται, θελω απλα να ακουσω οτι εκανα το σωστο" διαφωνισα με την κοεα, εκεινη ρωτησε τη γνωμη μας, και την εξεφρασα. Συγνωμη που δεν εχω την ιδια αποψη με εσας, αλλη φορα θα προσεχω περισσοτερο να απανταω μονο εκει που συμφωνω. Αλλα για να τελειωνουμε οσο και να διαφωνω με την αποψη σας την σεβομαι, οπως σεβομαι και εσας.

εσύ δηλαδή έχεις καταλάβει ότι σκοπός το forum είναι να κρίνεις και όχι να λες την γνώμη σου? Γιατί μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα.
Δεν είπες εσύ κρίμα τον άντρα της και το παιδί της , το ειπε όμως κάποια άλλη και αναφερόμουν γενικά σε όλες όσες πέσατε να την φάτε. Τελοσπάντων εγώ δεν είμαι δικηγόρος κανενός, αλλά μπήκα στο forum για να αλληλεπιδράσω με άλλες μαμάδες αλλά καθώς φαίνεται εδώ ξεκατινιάζεστε για το ποια είναι καλύτερη. Η κοπέλα που έθεσε το θέμα σας άντεξε μέχρι την πρώτη σελίδα γιατί το επίπεδο ήταν πολύ υψηλό και οι απαντήσεις σας πολύ χρήσιμες φαίνεται.

Δεν εκρινα. την γνωμη μου ειπα που απλα ηταν αντιθετη με τη δικη σου και της κοπελας. Και να συμφωνουσα παλι κριση θα ηταν αλλα εκει δεν θα σας πειραζε. Η κριση εχει να κανει με τη γνωμη μας. Και οσο για το ξεκατινιασμα, φαινεται ξεκαθαρα ποιος ξεκατινιαζεται οταν δεν μπορει να συζητησει ψυχραιμα και δεν σεβεται την αντιθετη αποψη και τον συνομιλητη του.

Χμ περίεργο, δεν θυμάμαι να διατύπωσα τη γνώμη μου για το θέμα της κοπέλας, οπότε πώς ξέρεις ότι έχουμε αντίθετη άποψη και ότι δεν σέβομαι την δική σου?

Αυτό που δεν σέβομαι είναι το να χαρακτηρίζεις έναν άνθρωπο που δεν ξέρεις, μόνο και μόνο επειδή έκανε μια ερώτηση.

Όσο για την ψυχραιμία μου δεν την χάνω ποτέ για γελοιοτητες, πόσο μάλλον για ένα φόρουμ, πφ...

Δεν χαρακτιρησα καπως την κοπελα που εκανε την ερωτηση, απλα διαφωνισα μαζι της. Και με συγχωρεις που δεν θυμαμαι σε πια θεματα εχεις σχολιασει και σε πια οχι. ΚΑι για το σεβασμο που αναφερθηκα, πρωτη εσυ μου ειπες πως δεν μου εχεις καθολου, γιατι αρεγε; επειδη διαφωνεις με την γνωμη μου, εγω εξακολουθω να σεβομαι τους συνομιλιτες μου και εσενα μαζι με υατους, και ουδεποτε εκαναν κανενα χαρακτηρισμο, αν και σε πολλες δημοσιευσεςι εχω δεχτει χαρακτηρισμους (αδικα, δικαια, δεν με ενδιαφερει) επειδη εχω αντιθετη αποψη. Λοιπον, εφοσον δεν με σεβεσαι, απλα μην ασχολεισαι μαζι μου, κριμα ειναι να σχολεισε με καποιον που δεν αξιζει τον σεβασμο σου. Καλο βραδυ να εχεις.

74Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Παρ Μάης 10, 2013 1:22 pm

Μαρίζα

Μαρίζα
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
annamaria_i έγραψε:
Μαρίζα έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
Μαρίζα έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
Μαρίζα έγραψε:Annamaria με όλο το σεβασμό που δεν σου έχω, σε έχει βάλει κανείς γενικό κριτή των πάντων; Γιατι και σε αλλη θεματική ενότητα πάλι στο ίδιο ύφοσ κινήθηκεσ με επικριτική στάση και σύνδρομο υπεροχησ.Αλλο να διαφωνεις και άλλο να χαρακτηρίζεις το τι σόι μάνα είναι και πώς μεγαλώνει τα παιδιά της . Η κοπέλα ζήτησε τη γνώμη σας για ένα συγκεκριμένο θέμα και η στάση σας είναι απαράδεκτη. Ποιες είστε εσείς που θα της πείτε κρίμα το παιδι και τον άντρα της; Θα συμφωνήσω με adorable, καμία ευαισθησία.

Εγω παλι με τον σεβασμο ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΧΩ, οπως εχω και με οποιον συνομιλω, να σου πω οτι δεν ειπα κριμα για το παιδι της και τον αντρα της, αλλα κριμα να νιωθει και εκεινη τετοια συναισθηματα. Αυτη ηταν η αποψη μου. Και οχι δεν με εβαλε κανεις κριτης των παντων. Την αποψη μου λεω. Αμα δεν θελεται να κρινεστε (εγω δεν εχω καμια αντιρηση στο να με κρινεται) τοτε αποχωρηστε απο το φορουμ, η απλα πριν το θεμα σας γραξτε "απαντηστε μου χωρις να με κρινεται, θελω απλα να ακουσω οτι εκανα το σωστο" διαφωνισα με την κοεα, εκεινη ρωτησε τη γνωμη μας, και την εξεφρασα. Συγνωμη που δεν εχω την ιδια αποψη με εσας, αλλη φορα θα προσεχω περισσοτερο να απανταω μονο εκει που συμφωνω. Αλλα για να τελειωνουμε οσο και να διαφωνω με την αποψη σας την σεβομαι, οπως σεβομαι και εσας.

εσύ δηλαδή έχεις καταλάβει ότι σκοπός το forum είναι να κρίνεις και όχι να λες την γνώμη σου? Γιατί μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι δεν είναι το ίδιο πράγμα.
Δεν είπες εσύ κρίμα τον άντρα της και το παιδί της , το ειπε όμως κάποια άλλη και αναφερόμουν γενικά σε όλες όσες πέσατε να την φάτε. Τελοσπάντων εγώ δεν είμαι δικηγόρος κανενός, αλλά μπήκα στο forum για να αλληλεπιδράσω με άλλες μαμάδες αλλά καθώς φαίνεται εδώ ξεκατινιάζεστε για το ποια είναι καλύτερη. Η κοπέλα που έθεσε το θέμα σας άντεξε μέχρι την πρώτη σελίδα γιατί το επίπεδο ήταν πολύ υψηλό και οι απαντήσεις σας πολύ χρήσιμες φαίνεται.

Δεν εκρινα. την γνωμη μου ειπα που απλα ηταν αντιθετη με τη δικη σου και της κοπελας. Και να συμφωνουσα παλι κριση θα ηταν αλλα εκει δεν θα σας πειραζε. Η κριση εχει να κανει με τη γνωμη μας. Και οσο για το ξεκατινιασμα, φαινεται ξεκαθαρα ποιος ξεκατινιαζεται οταν δεν μπορει να συζητησει ψυχραιμα και δεν σεβεται την αντιθετη αποψη και τον συνομιλητη του.

Χμ περίεργο, δεν θυμάμαι να διατύπωσα τη γνώμη μου για το θέμα της κοπέλας, οπότε πώς ξέρεις ότι έχουμε αντίθετη άποψη και ότι δεν σέβομαι την δική σου?

Αυτό που δεν σέβομαι είναι το να χαρακτηρίζεις έναν άνθρωπο που δεν ξέρεις, μόνο και μόνο επειδή έκανε μια ερώτηση.

Όσο για την ψυχραιμία μου δεν την χάνω ποτέ για γελοιοτητες, πόσο μάλλον για ένα φόρουμ, πφ...

Δεν χαρακτιρησα καπως την κοπελα που εκανε την ερωτηση, απλα διαφωνισα μαζι της. Και με συγχωρεις που δεν θυμαμαι σε πια θεματα εχεις σχολιασει και σε πια οχι. ΚΑι για το σεβασμο που αναφερθηκα, πρωτη εσυ μου ειπες πως δεν μου εχεις καθολου, γιατι αρεγε; επειδη διαφωνεις με την γνωμη μου, εγω εξακολουθω να σεβομαι τους συνομιλιτες μου και εσενα μαζι με υατους, και ουδεποτε εκαναν κανενα χαρακτηρισμο, αν και σε πολλες δημοσιευσεςι εχω δεχτει χαρακτηρισμους (αδικα, δικαια, δεν με ενδιαφερει) επειδη εχω αντιθετη αποψη. Λοιπον, εφοσον δεν με σεβεσαι, απλα μην ασχολεισαι μαζι μου, κριμα ειναι να σχολεισε με καποιον που δεν αξιζει τον σεβασμο σου. Καλο βραδυ να εχεις.


Πολύ καληνύχτα σας.

75Φέρθηκα λάθος;;; - Σελίδα 3 Empty Απ: Φέρθηκα λάθος;;; Παρ Μάης 10, 2013 5:11 pm

namh


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
voukou έγραψε:Γειά σας κορίτσια. Θα ήθελα τη γνώμη σας... Όπως είχα γράψει σε άλλο θέμα, ο γιός μου έχει μεγάλη προσκόλλησα στην πεθερά μου, σε σημείο που με ενοχλεί, με πληγώνει και με στενοχωρεί αφάνταστα, και νιώθω πως επηρεάζει αρνητικά τη σχέση μου με το παιδί τόσο που με ρίχνει ψυχολογικά. Η πεθερά μου, παρόλο που της το έχω δείξει κάποιες φορές με τον τρόπο μου ότι ενοχλούμαι και είμαι σίγουρη ότι το ε΄χει καταλάβει, κολακεύεται από το ότι την θέλει τόσο πολύ το παιδί, και δεν "βοηθάει" την κατάσταση, αντίθετα γίνεται όλο και πιο εκδηλωτική μαζί του, αγάπες υπερβολικές, κ.λ.π. (αν και δεν πιστεύω ότι το κάνει επίτηδες γιατί δεν είναι κακός α΄νθρωπος). Δεν ξέρω πώς να το διαχειριστώ και όσο πάει το βλέπω να χειροτερεύει, κι η ψυχολογία μου επίσης. Το συζητήσαμε με τον άντρα μου. Η άποψη του είναι ότι με καταλαβαίνει μεν ως ένα σημείο, αλλά είμαι υπερβολική που ενοχλούμαι τόσο. Τέλοσπαντων, επειδή το όλο σκηνικό μας "ταλαιπωρεί"¨συχνά, μια και είναι μάνα του και δε γίνεται να μην την βλέπουμε, πήγε σήμερα το πρωί και συζήτησε μαζί της. Της είπε ευγενικά και ήρεμα ότι καταλαβαίνει πως έχει μεγάλη αδυναμία στα παιδιά, και πολύ περισσότερο στον εγγονό της, αλλά ότι η κατάσταση για μας είναι λίγο "κάπως" και πως ίσως να ενοχλούμαστε λίγο με όλο το σκηνικό, και της ζήτησε να 'ρίξει' λίγο τους τόνους και να χαλαρώσει με το παιδί, όταν το κρατάει να δινει χρόνο και σε άλλους που είναι στο σπίτι να ασχολούνται μαζί του (παππού,θείους κ.λ.π.) για να ισορροπήσουν λίγο τα πράγματα.
Έχω όμως στενοχωρηθεί πολύ. Πρώτον γιατί, παρόλο που ο άντρας μου για να με βοηθήσει το έκανε, τον είδα ότι ήταν λυπημένος. Δεύτερον γιατί κι αυτή σίγουρα ενοχλήθηκε (αν και δεν είπε, λέει, τίποτα, μόνο ότι δεν το έκανε επίτηδες), τρίτον γιατί νιώθω αμήχανα πώς να φερθώ όταν βρεθούμε όλοι μαζί και θα με κοιτάνε με μισό μάτι, και τέταρτον γιατί δεν ξέρω αν τελικά όλο αυτό θα βοηθήσει, εφόσον το κλίμα μεταξύ γιαγιάς εγγονού είναι ήδη διαμορφωμένο και ίσως κι αυτή να μην ξέρει τι ακριβώς να κάνει ή να μην κάνει στην πράξη.
Φέρθηκα λάθος, άσχημα, άδικα; Τι να κάνω; Είμαι πολύ πιεσμένη...

kopela mou elpizw akomh na diavazeis to forum.den se rwthsame apthn arxh wste na mas peis hrema perissoteres leptomereies wste na xoume mia pio swsth eikona.
kata th gnwmh mou apo ti les noiwtheis asxhma me thn olh fash pou dhmiourghthike kai gia to pws to xeiristhkes opote den eisai kamia striggla nufh apla eisai mama kai oi mamades logiko einai pou kai pou na noiwthoun etsi.
kai den pisteuw oti an h mama sou ferotan me ton idio tropo kai pali den tha se enoxlouse.h diafora einai oti epeidh exeis safws megaluterh oikeiothta sth mama sou tha ta 'xwnes amesws kai xwris ekeinh na parekshghthei.kai tis petheres mas apth stigmh pou pragmatika tis agapame kai tis sevomaste prepei na tous leme oti mas peirazei anoixta alla pada me eugenia.ti thelw na pw.tha borouses na th piaseis esu otan tha ste mones kai na ths peis mama pethera h opws alliws thn apokaleis,thelw na suzhthsoume kati pou me kanei kai noiwthw ligo asxhma.thelw na ksereis oti sagapw oti eisai kai esu mama mou kai thelw na me noiwtheis paidi sou kai tha sou milhsw paragmatika opws tha milousa sth mama mou.noiwthw asxhma giauto kai giauto kai den to lew epeidh thelw na se paragonhsw kai tetoia apla etsi noiwthw. apo kei kai pera tha suzhtousate hrema kai den pisteuw oti an milhsei kapoios etsi tha uparksei parekshghsei eidika an prouparxei mia kalh sxesh me ton allon.kai an ksana ginotan kati pou senoxlei tha borouses na ths to peis amesws epitopou kai xwris parekshghsei afou tha to xate hdh suzhthsei.
kai den tha noiwthe asxhma kanenas sas oute esu oute o adras sou oute h mama tou.
to lathos sou loipon pisteuw einai oti den ths milhses h idia kai borei na nomizei twra ti eipes giauthn pisw ths kai oti den th thes kai tetoia.alla kai twra tha borouses na th piaseis kai na ths peis p.x mama sugnwmh de xeiristhka swsta to thema giati k gw agxwthika kai fusika se thelw kai se agapw kai se thelw dipla sto paidi (kai na sunexiseis me taparapanw pou grapsa)
kata th gnwmh mou ola ginode an 2 anthrwpoi exoun logikh arkei na xeirizesai me leptothta sevasmo kai eilikrineia to thema.borei kai pali sthn arxh na noiwseis k su kai o allos asxhma alla mesa apth suzhthsh kai otan o allos dei ta pragmatika kinhtra sou (kai oxi dld oti den th thes h noiwtheis etsi epeidh einai h "pethera" alla kai h mama sou na tan to idio tha leges) sigoura tha vrethei lush kai tha xtistei kai mia pio dunath sxesh anamesa sas.
fusika pada lew th gnwmh mou kai mias kai egw den eimai mama apla exw pethera den borw na bw akrivws sth thesh sas alla emeis pada etsi adimetwpizwoume h mia thn allh me agaph kai eilikrineia kai prospatheia kai aptis 2 pleures+pros to parwn douuleuei.
sugnwmh gia to large mnm alla prospathisa na apodwsw swsta auta pou skeftomoun kai pws tha to xeirizomoun egw.elpizw na vohthisa xixi.
elpizw na pan ola kala kai mh ksexnas bora einai tha perasei.etsi sou euxomai toulaxiston. sunny

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις