Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
72 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 72 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 9]

176Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 11:40 pm

basiliki1989

basiliki1989
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
καλημερα,λοιπον η δικια μου ιστορια ηταν πολυ επωδυνη...ειμαι 8 χρονια με τον αντρα μου και ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ δεν μας ετυχε κατι γιατι δεν θελαμε,το προηγουμενο καλοκαιρι αποφασισαμε να ξεκινησουμε για παιδι και μενω αμεσως εγκυος στον τριτο μηνα μαθαινουμε οτι στο παιδι δεν εχει ολοκληρωθει σωστα το χερι του και μετα απο πολυ σκεψη και συζητηση με το γιατρο μου προχωρησαμε σε διακοπη(ημουν παντα κατα των εκτρωσεων)η κατασταση μου?να εχω πιασει πατο να μην μπορει να με συνεφερει κανενας και μετα απο εξι μηνες ακομα να κλαιω(ειμαι παλι εγκυος στον τεταρτο)αλλα τι ειναι καλυτερο ενα παιδι και μια μανα να κλαιει μια ζωη ή μια μανα να κλαψει και μετα να το κρυψει στην καρδια της?οταν ημουν στο νοσοκομειο εμπαιναν για πλακα να κανουν εκτρωση δηλαδη δεν θα επρεπε να εχουν προφυλαχτει και οχι μονο κοριτσακια αλλα και μεγαλυτερες γυναικες,ειμαι ΚΑΤΑ της εκτρωσης και ειμαι υπερ οταν υπαρχουν θεματα υγειας γιατι το ηθελες το παιδι απλα συμβαινουν και αυτα,σορρυ για το κατεβατο Wink

177Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 1:17 am

anampel


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
ede έγραψε:Έβαλα αυτό το θέμα για αφορμή μια συζήτησης ( ελπίζω χωρίς παρατράγουδα) για το τι γνώμη έχει ή καθε μια για το θέμα. Είδα κάτι παρόμοιο σε ένα άσχετο θέμα και φαντάστηκα οτι θα ήταν ωραίο θέμα για μια κουβέντα απο όλες μας με επιχειρήματα και σεβασμό στις απόψεις του άλλου.
Ας εκθέσω εγώ πρώτα την δική μου γνώμη. Είμαι υπέρ των εκτρώσεων όταν συντρέχουν φυσικά σοβαροί λόγοι και δεν εννοώ μόνο υγείας του παιδιού ή της μητέρας.
kala esis akoma pistevete oti autes pou menoyn egkies athela tous lene oti espase to profilaktiko ase mas kouklitsa mou den prosexoun katholou kai ego tin proti fora pou eixa kanei..................kai to omologo oti htan tragiko lathos den eixame kanei me profilaktiko eimai kata poli tis ektrosis re paidia oi gigiades mas pos ta katafernane me 12 paidia mes sto spiti kai me xeiroteri krisi giati edo diavazo oti lete exi 2 paidia kai den thelei to trito eeeeeeeeeee kouklitsa mou kai esi prosexe ti na pi kaneis tin ektrosi tin exoume sto tsepaki mas emeis oi ellines asto kanto kai paratato sto idrima den ksero ti na po akous eki ektrosi mas enoxli to paidi...kai emena h mana mou den me hthele tixea lei me epiase kai me paratise stin gigia kai maresi pou mou to lei kiolas.......taxa mou eixan doylies na omos pou se mia tetia periptosi kaneis ektrosi alla kai esi kouklitsa mou giati den prosexeis oste na min minis egkios...........giati stin diakia mou mana etsi egine ta 3 ta alla mporouse na ta frontisi eno emena me petakse stin giagia kalitera na me eixe riksi sto kato kato tis grafis ma ta 3 pos mporouse na ta prosexi kai emena pou eimoun moro me petakse stin giagia kai 7 xronon me ksanaeide na oriste ta apotelezmata den milao me kanenan eidate pou xriazete telika h ektrosi telika.............

178Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 1:22 am

JELLYFISH

JELLYFISH
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Να καταθέσω κι εγώ την άποψή μου... Εγώ κατά των εκτρώσεων δεν είμαι γιατί θεωρώ πως μία γυναίκα θα πρέπει να είναι σε θέση να αποφασίζει για το σωμα της και την πορεία της ζωής της, ώστε να είναι και η ίδια αλλά και η οικογένειά της κατά συνέπεια ευτυχισμένη, αλλά...
Είμαι κατά της ανευθυνότητας. Δηλαδή, αν δε θέλεις ρε άνθρωπα να κάνεις μωρό βάλε ένα προφυλακτικό, πάρε αντισυλληπτικά έστω.... Το προφυλακτικό οι πρώτες φορες είναι που ξενερώνεις και σου φαίνονται κάπως, γιατί έχεις συνηθίσει χωρίς, μετά είναι το ίδιο από άποψη ευχαρίστισης.
Προσωπικά δεν έχω κάνει έκτρωση , εχω πάρει το χάπι της επόμενης ημέρας, αλλα αν έμενα έγγυος κατά λάθος θα το κρατούσα μόνο και μόνο για να αναλάβω τις ευθύνες των πράξεων μου!! Και δε θα έκανα τη χάρη στον πατέρα του παιδιού να υποβάλω σε τέτοια δοκιμασία το σώμα μου.
Ομως, εάν το παιδί ερχόταν σε μια φάση που δε θα μπορούσα ούτε τον εαυτό μου να ταίσω, ή ήταν αποτέλεσμα βιασμου για παράδειγμα (που δεν θα ηθελα να τον θυμάμαι...) τότε ναι θα το έκανα.

179Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 1:56 am

love4

love4
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Είμαι και γω κατά της εκτρωσης, εκτός εάν συντρέχουν ιατρικοί λόγοι, δηλαδή το παιδί έχει κάτι σοβαρό και μη ιάσιμο. Παρόλα αυτά δεν μπορώ να κατηγορήσω καμία γυναικα που το κάνει διότι δεν έχουμε όλοι οι ανθρωποι τις ίδιες δυνάμεις και δεν μπορούμε όλοι να ανταπεξέλθουμε το ίδιο στις δύσκολες καταστάσεις.
ANAMPEL δε κατάλαβα τελικά εσένα ποια είναι η άποψη σου

180Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 3:16 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
anampel έγραψε:
ede έγραψε:Έβαλα αυτό το θέμα για αφορμή μια συζήτησης ( ελπίζω χωρίς παρατράγουδα) για το τι γνώμη έχει ή καθε μια για το θέμα. Είδα κάτι παρόμοιο σε ένα άσχετο θέμα και φαντάστηκα οτι θα ήταν ωραίο θέμα για μια κουβέντα απο όλες μας με επιχειρήματα και σεβασμό στις απόψεις του άλλου.
Ας εκθέσω εγώ πρώτα την δική μου γνώμη. Είμαι υπέρ των εκτρώσεων όταν συντρέχουν φυσικά σοβαροί λόγοι και δεν εννοώ μόνο υγείας του παιδιού ή της μητέρας.
kala esis akoma pistevete oti autes pou menoyn egkies athela tous lene oti espase to profilaktiko ase mas kouklitsa mou den prosexoun katholou kai ego tin proti fora pou eixa kanei..................kai to omologo oti htan tragiko lathos den eixame kanei me profilaktiko eimai kata poli tis ektrosis re paidia oi gigiades mas pos ta katafernane me 12 paidia mes sto spiti kai me xeiroteri krisi giati edo diavazo oti lete exi 2 paidia kai den thelei to trito eeeeeeeeeee kouklitsa mou kai esi prosexe ti na pi kaneis tin ektrosi tin exoume sto tsepaki mas emeis oi ellines asto kanto kai paratato sto idrima den ksero ti na po akous eki ektrosi mas enoxli to paidi...kai emena h mana mou den me hthele tixea lei me epiase kai me paratise stin gigia kai maresi pou mou to lei kiolas.......taxa mou eixan doylies na omos pou se mia tetia periptosi kaneis ektrosi alla kai esi kouklitsa mou giati den prosexeis oste na min minis egkios...........giati stin diakia mou mana etsi egine ta 3 ta alla mporouse na ta frontisi eno emena me petakse stin giagia kalitera na me eixe riksi sto kato kato tis grafis ma ta 3 pos mporouse na ta prosexi kai emena pou eimoun moro me petakse stin giagia kai 7 xronon me ksanaeide na oriste ta apotelezmata den milao me kanenan eidate pou xriazete telika h ektrosi telika.............
Kάτσε γιατί το έχασα Rolling Eyes μας λες είσαι κατά των εκτρώσεων και έιναι καλύτερο δώσεις το παιδί για υιοθεσία αλλά ....εσένα καλύτρα να σε έριχνε η μαμά σου γιατί κακώς σε έδωσε στην γιαγιά. Θα προτιμούσες υιοθεσία σε άλλη οικογένεια? Τι δεν κατάλαβα? Shocked
επίσης οι γιαγίαδες μας τα κατάφερναν με 12 παιδιά γιατί ζούσαν μαζί με πεθερά μάνα και κουνιάδες, γιατί τα παιδιά πήγαιναν μέχρτι το Δημοτικό και μετά ή δουλειά ή παντρειά για τα κορίτσια, ¨οτι χρειάζοταν για φαγητό το καλλιεργούσαν μόνες τους και γιατί τα παιδιά απο 3 ετών ήταν στις αλάνες και στα χωράφια μόνα τους.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ede στις Σαβ Μάης 11, 2013 3:33 am, 1 φορά

181Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 3:23 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Από αυτά που διάβασα ως τώρα καταλαβαίνω το εξής απο κάποια ποστ τουλάχιστον. κατά των εκτρώσεων αλλά υπερ όταν συντρέχουν λόγοι ιατρικοί. Δεν υπάρχουν εξαιρέσεις για εμένα. Η εκτρωση είναι έκτρωση. και αν κάποιος θα έριχνε ένα άρρωστο παιδί θα έριχνε και ένα παιδί στην αρχή της εγκυμοσύνης όταν κατα την γνώμη του αδυνατεί να το μεγαλώσει. Και δεν έιναι ασήμαντη η διαφορά τι 3 τι 4. Το 4ο είναι ένα παραπάνω που σημαίνει φροντίδα, τρέξιμο, έξοδα που όπως και να το κάνουμε και δεν ξέρουμε ούτε τι οικονομική κατάσταση επικρατεί, ούτε τι σχέση υπάρχει μεσα στην οικογένεια την δεδομένη χρονική στιγμή ούτε, ούτε ,ούτε.............

182Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 4:30 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lillybell έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
nana1 έγραψε:στην ιρλανδια απ,οτι ξερω απαγορευονται οι εκτρωσεις και για αυτο τον λογο η αγγλια εχει αυξημενο τετοιου ειδους τουρισμου ,στο youtube υπαρχουν ενα σωρο βιντεακια με εμβρυα που υποκεινται σε εκτρωση τραβιουνται καθε φορα που το ιατρικο εργαλειο προσπαθει να τα κομματιασει με λυπει πραγματικα η αποψη οτι η εκτρωση δεν ειναι φονος μου ερχεται πραγματικα να κλαψω δεν θα θυσιαζα για κανενα λογο το μωρο που εχω στα σπλαχνα μου ακομα και αν δεν ειχα να φαω η αποψη μου δεν εχει καμια σχεση με τον θεο και την πιστη σε αυτον αλλα απορρεει απο το σεβασμο στην ανθρωπινη ζωη

Στις χωρες που απαγορευονται οι εκτρωσεις οπως η Ιρλανιδα, το μονο που επιτυγχανεται ειναι να ταξιδευουν τα κορτισια απο τη χωρα τους για να πανε σε ενα αλλο μερος που θα τους επιτραπει η εκτρωση. Οπως ακριβως αναφερεις στην συγκεκριμενη περιπτωση, με αποτελεσμα, τα κοριτσια αυτα ορισμενες φορες να κινδυνευουν απο επιτιδιους που προσφεροντας πιο οικονομικες λυσεις πανω στο θεμα να κινδυνευει και η ιδια τους η ζωη. Ειναι αποδεδιγμενο μαλιστα οτι το συγκεκριμενο μοντελο της Ιρλανδιας εχει αποτυχει, γιατι απλα οποια γυναικα θελει να διακωψει την εγκυμοσυνη της καταευγει σε πιο φθηνες και επικυνδυνες λυσεις.

"Το Μονο που επιτυγχανεται ειναι να σωθουν οι ΖΩΕΣ μικρων μωρων....Λεπτομερειες μωρε.... Laughing

Οχι κοπελα μου, γιατι αν καποια γυναικα για τους δικους της λογους επιθυμει να διακοψει την εγγυμοσυνη της, θα βρει τροπο να το κανει. Γι αυτο υπαρχει και το κυκλωμα παρανομων εκτρωσεων σε αυτες τις χωρες, καθως και ο λεγομενος"τουρισμος " που πηγαινουν σε χωρες που επιτρεπεται και το κανουν.Με το να το απαγορευσεις το μονο που κερδιζεις ειναι να θεσεις σε κινδυνο τη ζωη των γυναικων που οτι και να γινει θα το κανουν, οχι να τις αποτρεψεις.

183Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 4:33 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lillybell έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
demaki88 έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
nana1 έγραψε:στην ιρλανδια απ,οτι ξερω απαγορευονται οι εκτρωσεις και για αυτο τον λογο η αγγλια εχει αυξημενο τετοιου ειδους τουρισμου ,στο youtube υπαρχουν ενα σωρο βιντεακια με εμβρυα που υποκεινται σε εκτρωση τραβιουνται καθε φορα που το ιατρικο εργαλειο προσπαθει να τα κομματιασει με λυπει πραγματικα η αποψη οτι η εκτρωση δεν ειναι φονος μου ερχεται πραγματικα να κλαψω δεν θα θυσιαζα για κανενα λογο το μωρο που εχω στα σπλαχνα μου ακομα και αν δεν ειχα να φαω η αποψη μου δεν εχει καμια σχεση με τον θεο και την πιστη σε αυτον αλλα απορρεει απο το σεβασμο στην ανθρωπινη ζωη

Στις χωρες που απαγορευονται οι εκτρωσεις οπως η Ιρλανιδα, το μονο που επιτυγχανεται ειναι να ταξιδευουν τα κορτισια απο τη χωρα τους για να πανε σε ενα αλλο μερος που θα τους επιτραπει η εκτρωση. Οπως ακριβως αναφερεις στην συγκεκριμενη περιπτωση, με αποτελεσμα, τα κοριτσια αυτα ορισμενες φορες να κινδυνευουν απο επιτιδιους που προσφεροντας πιο οικονομικες λυσεις πανω στο θεμα να κινδυνευει και η ιδια τους η ζωη. Ειναι αποδεδιγμενο μαλιστα οτι το συγκεκριμενο μοντελο της Ιρλανδιας εχει αποτυχει, γιατι απλα οποια γυναικα θελει να διακωψει την εγκυμοσυνη της καταευγει σε πιο φθηνες και επικυνδυνες λυσεις.
αφου αναφερθικες στην επικυνδηνη λυση αυτων των κοριτσιων και οτι κυνδινευει η ζωη τπυς με αυτον τον τροπο τοτε σου λεω πως η κυριες επιπτωσεις της εκτρωσεις για την γυναικα ειναι ο θανατος.

με θανατο κινδυνευεις οταν δεν γινεται με το σωστο τροπο. με σωστο γιατρο, σε κλινικη και την καταλληλη εβδομαδα. γι αυτο και τα κοριτσια, κυριως νεα που φοβουνται να το πουν στις μαμαδες τους, για οποιον λογο, μεσα αυτους τους λογους ειναι οτι και οι μαμαδες τους ειναι αντιθετες, καταφευγουν σε ασχετους γιατρους, επειδη συνηθως ειναι πιο οικονομικοι, εφοσον δεν τηρουν και τους απαραιτητους κανονες ασφαλειας, και ναι τοτε κινδυνευουν.

Α ναι! Επισης, με το να μη γινονται εκτρωσεις, το πολυ πολυ να σωθει και κανενα νεο κοριτσακι που θα πηγαινε σε κανεναν χασαπη για να την κανει....Λεπτρομερειες ξανα..

Οπως προειπα το να απαγορυευει ενα κρατος τις εκτρωσεις αυτο ειναι που σπρωχνει τα κοριτσακια στους χασαπηδες, γιατι οι διδικασιες δεν ελεγχονται εφοσον θεωρουνται παρανομες και ο καθενας κανει οτι θελει. Ενω αν ειναι νομημες τοτε σιγουρα οι γιατροι ελεγχονται και η διαδικασια και τα κοριτσακια δεν κινδυνευουν. Ειναι απλη λογικη που σας κεφευγει. Οταν κατι απαγορευεται απλα περνει διαστασεις τερατος.

184Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 4:37 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αννα Μαρια, η απλη λογικη που ξεφευγει τελικα ειναι οτι Η ΖΩΗ ειναι ΑΝΑΦΑΙΡΕΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ και δεν υπαρχουν δικαιολογιες για την αφαιρεση της....

185Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 4:38 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ede έγραψε:Kαλημέρα κορίτσια.
Διάβασα με προσοχή τα ποστ σας και διαπιστώνω ότι όλες είστε κατά των εκτρώσεων και πραγματικά χαίρομαι.
Εγώ όπως προείπα θα έκανα έκτρωση. Μην κρυβόμαστε όμως πίσω απο το δάχτυλο μας. Σαφώς είναι μια πράξη που σίγουρα δεν είναι σωστή και ναι εν μέρει είναι φόνος. Τώρα θα μου πεις γιατί θα το έκανες. Αν δεν μπορούσα να το μεγαλώσω ΕΓΩ θα το έκανα δεν κάνω πίσω. Σαφώς έιναι μια πράξη που θα την κουβαλάς όλη σου τη ζωή. Εγώ όμως και μόνο ε΄γω δεν θα έιχα ΄τοση δύναμη να γεννήσω ένα παιδί και να το δώσω. αν το γένναγα δεν το έπρνε κανένας. Εγωωιστικό ?Μπορεί. Δεν έχω την δύναμη. Έχω όμως στο να το ΄΄σκοτώσω΄΄? Μάλλον ναι και η απάντηση έιναι εντελώς ώμη. Δεν θα έχω προλάβει να το αγαπήσω όποτε μπορεί και ναι.
Για τις χώρες που απαγορέυεται η έκτρωση. Τα αποτέλεσματα δεν έιναι και τόσο καλά. αυτός που θέλει να τοκάνει θα το κάνει. Σε νεαρές ηλικίες και ΄΄οχι μόνο καταφεύγους σε αυτοσχέδιες εκτρώσεις με χάπια απο το ιντερνες και ενέσεις μεθοξετράτης που είναι φάρμακο χημειοθεραπείας. Shocked
Τώρα κάτι άλλο που παρατήρησα απο αυτή τη συζήτηση και το διάβασα σε αρκετά ποστ είναι το εξής : Αναφέρθηκε ότι σε τέτοια θέματα στο τέλος πάντα τσακωνόμαστε. Ωραία δεν ήξερα ότι το ενδιαφέρον μας και το επίπεδο μας έιναι να συζητάμε μόνο για το πόσες φορές έχεσαν τα παιδιά μας και να λέμε συνεχώς ''Ααααααχ τι γλυκούλι κλπ'' και για να μην παρεξηγηθώ φυσικά δεν αναφέρομαι σε όλες, οι περισσότερες σεβάστηκαν την άποψη της άλλης αλλά αναφέρομαι σε Αννα Μαρία και demaki που πραγματικά κορίτσια καταντάτε γραφικές. Προσπαθείτε να έχετε τον τελευταίο λόγο και αναγκάζεται μια όμαδα να βλέπει την προσωπική σας αντιπαράθεσημε κάτι quote σε μέγεθος χαλιού Laughing . Δεν το λέω για κακό αλλά προσπαθείστε να το μετριάσετε γιατί είναι κουραστικό να γ@μ@τε κάθε κουβέντα. Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 667478 Δεν θέλω να πείσω κανέναν κουβέντα θέλω να κάνω και γιατί όχι να μπορώ να πάρω και κάποια πράγματα απο αυτή. Wink

ΕΠειδη αναφερεσαι και σε μενα, να σου πω κατι, δεν με ενδιαφερει να εχω τον τελευταιο λογο. ουτε να πεισω καποιον να εχει την δικη μου αποψη. Ομως δεχομαι επιθεση ΠΑΝΤΑ απο ορισμενες κοπελες εδω μεα που τυχαινει να διαφωνουν με τις αποψεις μου. Κι μαλιστα επιθεση πιο προσωπικη. Λυπαμαι αν θεωρεςι οτι σε αυτο δεν θα επρεπε να απαντησω, και ισως να εχεις και δικιο, γατι αυτο δεν ειναι το νοημα του φορουμ, αλλα ουτε το νοημα εινι να κανουμε επιθεση σε οποιον διαφωνουμε με την αποψη του. Ηθελα να ηξερα αν και σε εσενα την επεφταν ετσι γιατι εχεις αλλη αποψη, αν θα ειχες τη δυναμη να καθεσε και να τις κοιτας.

186Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 4:40 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lillybell έγραψε:Αννα Μαρια, η απλη λογικη που ξεφευγει τελικα ειναι οτι Η ΖΩΗ ειναι ΑΝΑΦΑΙΡΕΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ και δεν υπαρχουν δικαιολογιες για την αφαιρεση της....

Διαβασε τι επιπτωσεις υπαρχουν στις χωρες που απαγορευονται οι εκτρωσεις, καθως και τις λυσεις που οι κοπελες καταφευγουν ωστε να διακοψουν την κυηση τους και μετα ελα να μου πεις. Δεχομαι την αποψη σας και τη σεβομαι αλλα δεχτειτε και εσεις οτι υπαρχει και η αλλη αποψη. η ΥΠΕΡ. Οχι ΥΠΕΡ της εκτρωσεις ετσι αβερτα, αλλα ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΗΣ ΕΚΤΡΩΣΗΣ.

187Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 4:43 am

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επίσης υπάρχουν περιπτώσεις γυναικών που αναγκάζονται να κάνουν 2 η 3 αποξεσεις λόγω καθ έξιν αποβολών. Γυναίκες που πιστεύουν στο
Θεο κ ελπίζουν να γίνουν μανες . Για αυτό θα πω πως δεν είναι πάντα τα πράγματα τόσο απλά κ δυστυχώς έξω από τον χορό πολλά λέγονται! Ξανά λεω είμαι κατά αλλά δυστυχώς η ζωή μου έχει μάθει σε όλους τους τομείς πότε να μην είμαι απόλυτη σε τίποτα!

188Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 4:43 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Aννα Μαρία εγω ξέρω ότι όταν θες να ενοχλήσεις κάποιον γιατί αισθάνεσαι ότι σου επιτίθεται άδικα το καλύτερο έιναι να τον προσπεράσεις και να μην ασχοληθείς καν μαζί του όταν η συζήτηση που κάνεις δεν οδηγεί πουθενά παρά μόνο σε νέες προστριβές. Αυτό το είπα και εχθες στο Demaki ΄΄Μην δαγκώνεις ότι κόκαλο σου πετάνε γιατί εσυ θα βαρυστομαχιάσεις΄΄ Ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω ακριβώς. Wink

189Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 4:45 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
Lillybell έγραψε:Αννα Μαρια, η απλη λογικη που ξεφευγει τελικα ειναι οτι Η ΖΩΗ ειναι ΑΝΑΦΑΙΡΕΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ και δεν υπαρχουν δικαιολογιες για την αφαιρεση της....

Διαβασε τι επιπτωσεις υπαρχουν στις χωρες που απαγορευονται οι εκτρωσεις, καθως και τις λυσεις που οι κοπελες καταφευγουν ωστε να διακοψουν την κυηση τους και μετα ελα να μου πεις. Δεχομαι την αποψη σας και τη σεβομαι αλλα δεχτειτε και εσεις οτι υπαρχει και η αλλη αποψη. η ΥΠΕΡ. Οχι ΥΠΕΡ της εκτρωσεις ετσι αβερτα, αλλα ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΗΣ ΕΚΤΡΩΣΗΣ.

Στο αμεσως προηγουμενο μηνυμα παραπονιεσαι οτι.."σου την πεφτουν" οι αλλες και οτι "δεν θελεις να εχεις παντα τον τελευταιο λογο"....μαλιστα....Αλλα το δικο σου τροπο γραφης που ειναι επιθετικος και υποδεικτικος τον αξιολογεις αραγε;

190Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 4:47 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
sophia έγραψε:Επίσης υπάρχουν περιπτώσεις γυναικών που αναγκάζονται να κάνουν 2 η 3 αποξεσεις λόγω καθ έξιν αποβολών. Γυναίκες που πιστεύουν στο
Θεο κ ελπίζουν να γίνουν μανες . Για αυτό θα πω πως δεν είναι πάντα τα πράγματα τόσο απλά κ δυστυχώς έξω από τον χορό πολλά λέγονται! Ξανά λεω είμαι κατά αλλά δυστυχώς η ζωή μου έχει μάθει σε όλους τους τομείς πότε να μην είμαι απόλυτη σε τίποτα!
Αυτό δεν έιναι έκτρωση. Δεν διακόπτεις ένα κύημα. Έχει ήδη διακοπεί και απλά το αφαιρείς για δική σου υγεία. Η απόξεση δεν είναι απαράιτητα έκτρωση όπως και ή ΄κτρωση δεν έιναι απαραίτητα απόξεση.

191Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 4:49 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lillybell έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
Lillybell έγραψε:Αννα Μαρια, η απλη λογικη που ξεφευγει τελικα ειναι οτι Η ΖΩΗ ειναι ΑΝΑΦΑΙΡΕΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ και δεν υπαρχουν δικαιολογιες για την αφαιρεση της....

Διαβασε τι επιπτωσεις υπαρχουν στις χωρες που απαγορευονται οι εκτρωσεις, καθως και τις λυσεις που οι κοπελες καταφευγουν ωστε να διακοψουν την κυηση τους και μετα ελα να μου πεις. Δεχομαι την αποψη σας και τη σεβομαι αλλα δεχτειτε και εσεις οτι υπαρχει και η αλλη αποψη. η ΥΠΕΡ. Οχι ΥΠΕΡ της εκτρωσεις ετσι αβερτα, αλλα ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΗΣ ΕΚΤΡΩΣΗΣ.

Στο αμεσως προηγουμενο μηνυμα παραπονιεσαι οτι.."σου την πεφτουν" οι αλλες και οτι "δεν θελεις να εχεις παντα τον τελευταιο λογο"....μαλιστα....Αλλα το δικο σου τροπο γραφης που ειναι επιθετικος και υποδεικτικος τον αξιολογεις αραγε;

Απο ενα σημειο και μεα, οπως μου απανανε, απανταω. Και οσο για τον τελευταιο λογο που λες, αν δεν ηθελες να σου απαντησω ας μην απευθυνοσουν σε μενα. Στο κατω κατω τι σε νοιαζει που εχω διαφορετικη αποψη;; Στην επεβαλα;; την γνωμη μου ειπα.

192Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 4:52 am

Lillybell

Lillybell
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
Lillybell έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
Lillybell έγραψε:Αννα Μαρια, η απλη λογικη που ξεφευγει τελικα ειναι οτι Η ΖΩΗ ειναι ΑΝΑΦΑΙΡΕΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ και δεν υπαρχουν δικαιολογιες για την αφαιρεση της....

Διαβασε τι επιπτωσεις υπαρχουν στις χωρες που απαγορευονται οι εκτρωσεις, καθως και τις λυσεις που οι κοπελες καταφευγουν ωστε να διακοψουν την κυηση τους και μετα ελα να μου πεις. Δεχομαι την αποψη σας και τη σεβομαι αλλα δεχτειτε και εσεις οτι υπαρχει και η αλλη αποψη. η ΥΠΕΡ. Οχι ΥΠΕΡ της εκτρωσεις ετσι αβερτα, αλλα ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΗΣ ΕΚΤΡΩΣΗΣ.

Στο αμεσως προηγουμενο μηνυμα παραπονιεσαι οτι.."σου την πεφτουν" οι αλλες και οτι "δεν θελεις να εχεις παντα τον τελευταιο λογο"....μαλιστα....Αλλα το δικο σου τροπο γραφης που ειναι επιθετικος και υποδεικτικος τον αξιολογεις αραγε;

Απο ενα σημειο και μεα, οπως μου απανανε, απανταω. Και οσο για τον τελευταιο λογο που λες, αν δεν ηθελες να σου απαντησω ας μην απευθυνοσουν σε μενα. Στο κατω κατω τι σε νοιαζει που εχω διαφορετικη αποψη;; Στην επεβαλα;; την γνωμη μου ειπα.

Εσυ ξεκινησες να ειρωνευεσαι τη γνωμη μου.. μην ξεχνας...(περι βιασμου και Θεου..)Και το κανεις και συχνα απ'οτι ειδα και σε πολλα θεματα μαλωνεις.. Και καπου αλλου διαβασα καποια που εγραψε οτι εισαι...ψευτικο προφιλ...........Λες;;;;;;;;;;Τιποτα τυχαιο τελικα.
Ede ενδιαφερον το θεματακι σου αλλα οταν πλακωνουν τρολλακια μονο και μονο για να γινει τζερτζελες, εγω προσωπικα αποχωρω.

193Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 4:54 am

sophia

sophia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ede έγραψε:
sophia έγραψε:Επίσης υπάρχουν περιπτώσεις γυναικών που αναγκάζονται να κάνουν 2 η 3 αποξεσεις λόγω καθ έξιν αποβολών. Γυναίκες που πιστεύουν στο
Θεο κ ελπίζουν να γίνουν μανες . Για αυτό θα πω πως δεν είναι πάντα τα πράγματα τόσο απλά κ δυστυχώς έξω από τον χορό πολλά λέγονται! Ξανά λεω είμαι κατά αλλά δυστυχώς η ζωή μου έχει μάθει σε όλους τους τομείς πότε να μην είμαι απόλυτη σε τίποτα!
Αυτό δεν έιναι έκτρωση. Δεν διακόπτεις ένα κύημα. Έχει ήδη διακοπεί και απλά το αφαιρείς για δική σου υγεία. Η απόξεση δεν είναι απαράιτητα έκτρωση όπως και ή ΄κτρωση δεν έιναι απαραίτητα απόξεση.

Συμφωνώ όταν η απόξεση γίνεται αναγκαστικά δεν μπορεί να θεωρηθεί έκτρωση .

194Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 4:56 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Lillybell έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
Lillybell έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
Lillybell έγραψε:Αννα Μαρια, η απλη λογικη που ξεφευγει τελικα ειναι οτι Η ΖΩΗ ειναι ΑΝΑΦΑΙΡΕΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ και δεν υπαρχουν δικαιολογιες για την αφαιρεση της....

Διαβασε τι επιπτωσεις υπαρχουν στις χωρες που απαγορευονται οι εκτρωσεις, καθως και τις λυσεις που οι κοπελες καταφευγουν ωστε να διακοψουν την κυηση τους και μετα ελα να μου πεις. Δεχομαι την αποψη σας και τη σεβομαι αλλα δεχτειτε και εσεις οτι υπαρχει και η αλλη αποψη. η ΥΠΕΡ. Οχι ΥΠΕΡ της εκτρωσεις ετσι αβερτα, αλλα ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΗΣ ΕΚΤΡΩΣΗΣ.

Στο αμεσως προηγουμενο μηνυμα παραπονιεσαι οτι.."σου την πεφτουν" οι αλλες και οτι "δεν θελεις να εχεις παντα τον τελευταιο λογο"....μαλιστα....Αλλα το δικο σου τροπο γραφης που ειναι επιθετικος και υποδεικτικος τον αξιολογεις αραγε;

Απο ενα σημειο και μεα, οπως μου απανανε, απανταω. Και οσο για τον τελευταιο λογο που λες, αν δεν ηθελες να σου απαντησω ας μην απευθυνοσουν σε μενα. Στο κατω κατω τι σε νοιαζει που εχω διαφορετικη αποψη;; Στην επεβαλα;; την γνωμη μου ειπα.

Εσυ ξεκινησες να ειρωνευεσαι τη γνωμη μου.. μην ξεχνας...(περι βιασμου και Θεου..)Και το κανεις και συχνα απ'οτι ειδα και σε πολλα θεματα μαλωνεις.. Και καπου αλλου διαβασα καποια που εγραψε οτι εισαι...ψευτικο προφιλ...........Λες;;;;;;;;;;Τιποτα τυχαιο τελικα.
Ede ενδιαφερον το θεματακι σου αλλα οταν πλακωνουν τρολλακια μονο και μονο για να γινει τζερτζελες, εγω προσωπικα αποχωρω.
Λυπάμαι πολύ αν συμβάινει αυτό. Ελπίζω να μην προσέβαλα καμία σας και πραγματικά δεν θεωρώ ότι επιτέθηκα σε καμία. Αν βγήκε έτσι...........

195Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 4:58 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Lillybell έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
Lillybell έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
Lillybell έγραψε:Αννα Μαρια, η απλη λογικη που ξεφευγει τελικα ειναι οτι Η ΖΩΗ ειναι ΑΝΑΦΑΙΡΕΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ και δεν υπαρχουν δικαιολογιες για την αφαιρεση της....

Διαβασε τι επιπτωσεις υπαρχουν στις χωρες που απαγορευονται οι εκτρωσεις, καθως και τις λυσεις που οι κοπελες καταφευγουν ωστε να διακοψουν την κυηση τους και μετα ελα να μου πεις. Δεχομαι την αποψη σας και τη σεβομαι αλλα δεχτειτε και εσεις οτι υπαρχει και η αλλη αποψη. η ΥΠΕΡ. Οχι ΥΠΕΡ της εκτρωσεις ετσι αβερτα, αλλα ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΕΠΙΛΟΓΗΣ ΤΗΣ ΕΚΤΡΩΣΗΣ.

Στο αμεσως προηγουμενο μηνυμα παραπονιεσαι οτι.."σου την πεφτουν" οι αλλες και οτι "δεν θελεις να εχεις παντα τον τελευταιο λογο"....μαλιστα....Αλλα το δικο σου τροπο γραφης που ειναι επιθετικος και υποδεικτικος τον αξιολογεις αραγε;

Απο ενα σημειο και μεα, οπως μου απανανε, απανταω. Και οσο για τον τελευταιο λογο που λες, αν δεν ηθελες να σου απαντησω ας μην απευθυνοσουν σε μενα. Στο κατω κατω τι σε νοιαζει που εχω διαφορετικη αποψη;; Στην επεβαλα;; την γνωμη μου ειπα.

Εσυ ξεκινησες να ειρωνευεσαι τη γνωμη μου.. μην ξεχνας...(περι βιασμου και Θεου..)Και το κανεις και συχνα απ'οτι ειδα και σε πολλα θεματα μαλωνεις.. Και καπου αλλου διαβασα καποια που εγραψε οτι εισαι...ψευτικο προφιλ...........Λες;;;;;;;;;;Τιποτα τυχαιο τελικα.
Ede ενδιαφερον το θεματακι σου αλλα οταν πλακωνουν τρολλακια μονο και μονο για να γινει τζερτζελες, εγω προσωπικα αποχωρω.

ΝΑι, διαβασα και εγω για καποια που λεει οτι ειμαι ψευτικο προφιλ, αλλα δεν προκειται να κατσω να σας αποδειξω οτι δεν ειμαι ελαφνατς. Αν διαβαζες τα ποστ μου, δεν τσακωνομαι, τουαλχιστον πρωτη, αλλα εχω αντιθετη αποψη με πολλες απο εσας. Ειναι αυτο προβλημα; Δεν εχετε μαθει να συζητατε και με διαφορετικους ανθρωπους; Η θα επρεπε να λεμε ΝΑΙ σε ολα μονο και μονο για να μην μας κακοχαρακτιρισουν. Οσο αφορα στην αποψη σου για τον βιασμο και το Θεο, οσο και οσο και να διαφωνω που ειπα οτι διαφωνω, και ευχομαι μην ζησεις ποτε κατι τετοιο στη ζωη σου γιατι μετα θα πρεπει να δικαιολογεις και τον Θεο, δεν σε ειρονευτικα, μου κανει τρομερη εντυπωση που στην εποχη μας ακομη υπαρχουν γυναικες με τετοια απαρχαιωμενη αποψη. Αλλα ειναι δεκτη. Και οχι δεν στην επεσα, εν αντιθεσει με εσενα που πρωι πρωι σηκωθικες για να δεις γενικα τι ειχα γραψει (οχι απαντηση σε εσενα) και να μου απαντησεις. Δεν υπαρχει περιπτωση να συμφωνησουμε ποτε. Αν αυτο σε κανει να θεωρεις οτι το προφιλ μου ειναι ψευτικο, τοτε μπραβο σου το βρηκες!

196Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 5:10 am

xristinaki2000


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
[b]Οπως ειπα και πριν μπορει να ειμαι κατα της εκτρωσης αλλα δεν μπορω να κρινω καποια που το εχει κανει.Καλως η κακως υπαρχουν οι δυνατοι χαρακτηρες και οι αδυναμοι.Και καποιες γυναικες φοβουντε να παρουν μια τετοια ευθυνη οταν δεν εχουν στηριξη απο πουθενα,λαθος τους για μενα,αλλα δικαιωμα τους.Και οπως ξαναειπα χαιρομαι που δεν επελεξα την ευκολη λυση της εκτρωσης και τωρα εχω ενα πανεμορφο μωρο,γιατι κακα τα ψεμματα ενα μωρακι μονο χαρα μπορει να φερει σε ενα σπιτι!!!

197Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 5:13 am

xristinaki2000


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
και να συμπληρωσω για το θεμα των οικονομικων που ανεφεραν καποια κοριτσια,οπως δειχνουν τα πραγματα κριση θα εχουμε και για τα επομενα 30 χρονια ,τι θα γινει τοτε?Θα το ριξουμε στις εκτρωσεις??

198Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 5:15 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xristinaki2000 έγραψε:[b]Οπως ειπα και πριν μπορει να ειμαι κατα της εκτρωσης αλλα δεν μπορω να κρινω καποια που το εχει κανει.Καλως η κακως υπαρχουν οι δυνατοι χαρακτηρες και οι αδυναμοι.Και καποιες γυναικες φοβουντε να παρουν μια τετοια ευθυνη οταν δεν εχουν στηριξη απο πουθενα,λαθος τους για μενα,αλλα δικαιωμα τους.Και οπως ξαναειπα χαιρομαι που δεν επελεξα την ευκολη λυση της εκτρωσης και τωρα εχω ενα πανεμορφο μωρο,γιατι κακα τα ψεμματα ενα μωρακι μονο χαρα μπορει να φερει σε ενα σπιτι!!!

Να σου ζησει το μωρακι σου! Εγω στα 19 μου δεν ειχα τη δυναμη και την ωρημοτητα να αλλαξω τη ζωη μου 360 μοιρες.

199Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 5:20 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
xristinaki2000 έγραψε:και να συμπληρωσω για το θεμα των οικονομικων που ανεφεραν καποια κοριτσια,οπως δειχνουν τα πραγματα κριση θα εχουμε και για τα επομενα 30 χρονια ,τι θα γινει τοτε?Θα το ριξουμε στις εκτρωσεις??
οχι βέβαια απλά προσέχουμε. Και εντελώς διαφορετικό να σου έρθει το πρώτο μωράκι και εντελώς διαφορετικό να σου έρθει το 4ο ή το 5ο. Shocked και στο κάτω κάτω δεν θυμάμαι και εκτός κρίσης ,πριν 4 χρόνια δηλάδη οι Έλληνες να έκαναν και 3 ή 4 παιδιά. Ίσα ισα που βλέπω τωρα με την κρίση πολλά ζευγάρια και μάλιστα όχι πολύ καλού οικονομικού επιπέδου να κάνουν 3 μωρό πολύ περισσότερο απο πριν 4-5 χρόνια.

200Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 8 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 5:23 am

xristinaki2000


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
annamaria_i έγραψε:

Να σου ζησει το μωρακι σου! Εγω στα 19 μου δεν ειχα τη δυναμη και την ωρημοτητα να αλλαξω τη ζωη μου 360 μοιρες.[/quote]

Σε ευχαριστω,δεν ξερω σε τι φαση ησουν και δεν μπορω να σε κρινω.Εχω γνωρισει γυναικες που εχουν κανει και μαλιστα απο το στενο οικογενειακο μου περιβαλλον και ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο για μια γυναικα να παρει αυτη την αποφαση..Μακαρι να μην χρειαζοταν να μπαινουμε σε τετοια διλληματα.Να εισαι καλα!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 8 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις