Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
66 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 66 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

26Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 8:38 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demaki88 έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
demaki88 έγραψε:Ειμαι κατα των εκτρωσεων.η αμβλωση ειναι φονος και οποια εγκυος το κανει για μενα ειναι δολοφονος.οπως δεν θα σκοτωνα τα γεννιμενα μου παιδια δεν θα σκοτωνα και το μωρακι στην κοιλια μου.

Επειδη τις συνθηκες που ζει ο καθενας και τις συνθηκες κατω απο τις οποιες περνει καποιος αποφασεις δεν ειμαστε σε θεση να τις γνωριζουμε, καλο θα ειναι να μην χρησιμοποιουμε τετοιυς βαρεις χαρακτηρισμους. Ειδικα οταν δεν εχουμε βρεθει σε παρομοια κατασταση. Εγω θεωρω πιο εγκληματικο να ερχεται ενα παιδι στο κοσμο απο γονεις που δεν το θελουν, να μεγαλωσει ισως κατω απο αθλιες συμθηκες, να δινεται σε ιδρυμα με την ελπιδα να υιοθετηθει αν υιοθετηθει ποτε, αλλιως θα εχει μεγαλωσει σε ιδρυμα καμια φορα κατω απο ασχημες συνθηκες, οι στην περιπτωση που ειναι αρρωστο να αγωνιας τι θα γινει αυτο οταν πεθανεις, και αν εχεις αλλα παιδια να τα φορτωνεις μια ζωη με την ευθυνη ενος ανθρωπου που δεν μπορει να ζησει μονο του.
την αποψη μου κανενας δεν εχει δικαιομα να μου πει αν θα την λεω η οχι.αυτη ειναι κ θα συνεχεισει να ειναι.αρεσει δεν αρεσει ο χατακτηρισμος ειναι αυτος.οποιος σκοτωνει λεγεται δολοφονος.δεν θπαρχει αλλη ονομασια.μηπως θα επρεπε να επικρωτω τις γυναικες που κανουν εκτρωση για να ικανοποιηθει ο εγωισμος τους;για σενα ειναι βαρυς ο χαρακτιρισμος μου για εμενα η βαρυα η πραξη που εκανες.

Δεν ειπα να αλλαξεις την αποψη σου. Δικαιωμα σου να πιστευεις οτι θες και σε οτι θες. Αλλα καλο ειναι να μην κρινουμε χωρις να γνωριζουμε. Εμενα προσωπικα δεν με αγγιζει ο χαρακτηρισμος "δολοφονος" και ας εκανα εκτρωση στα 19 μου, σε μια πολιτισμενη συζητηση ομως που ο καθενας εχει διαφοερτικη αποψη (ειτε λογω εμπειριας, ειτε για οποιονδηποτε αλλο λογο) καλο θα ειναι να προσεχουμε τι χαρακτηρισμους χρησιμοποιουμε. Ομως μιας και απο οτι βλεπω πιστευεις παρα πολυ στο Θεο (δεν το λεω ειρωνικα), σου διαφευγει το "μην κρινεις ινα μην κριθεις".

27Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 8:39 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demaki88 έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
demaki88 έγραψε:Να ενημερωσω της γυναικες που ειναι κατα των εκτρωσεων οτι το σπιραλ σαν μεσω αντισυληψης ειναι μεσω αμβλωσης στην ουσια γιατι η γονιμοποιηση γινεται κανονικοτατα απλα η μητρα λογο του σπιραλ αποβαλει την κυηση.

στην περιπτωση του σπιραλ, μιλαμε απλα για ενα γονιμοποιημενο ωαριο, ουτε καν για εμβρυο.
που συμαινει συληψη.

Συληψη αλλα οχι εγγυμοσυνη.

28Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 8:41 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demaki88 έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
demaki88 έγραψε:Ειμαι κατα των εκτρωσεων.η αμβλωση ειναι φονος και οποια εγκυος το κανει για μενα ειναι δολοφονος.οπως δεν θα σκοτωνα τα γεννιμενα μου παιδια δεν θα σκοτωνα και το μωρακι στην κοιλια μου.

Επειδη τις συνθηκες που ζει ο καθενας και τις συνθηκες κατω απο τις οποιες περνει καποιος αποφασεις δεν ειμαστε σε θεση να τις γνωριζουμε, καλο θα ειναι να μην χρησιμοποιουμε τετοιυς βαρεις χαρακτηρισμους. Ειδικα οταν δεν εχουμε βρεθει σε παρομοια κατασταση. Εγω θεωρω πιο εγκληματικο να ερχεται ενα παιδι στο κοσμο απο γονεις που δεν το θελουν, να μεγαλωσει ισως κατω απο αθλιες συμθηκες, να δινεται σε ιδρυμα με την ελπιδα να υιοθετηθει αν υιοθετηθει ποτε, αλλιως θα εχει μεγαλωσει σε ιδρυμα καμια φορα κατω απο ασχημες συνθηκες, οι στην περιπτωση που ειναι αρρωστο να αγωνιας τι θα γινει αυτο οταν πεθανεις, και αν εχεις αλλα παιδια να τα φορτωνεις μια ζωη με την ευθυνη ενος ανθρωπου που δεν μπορει να ζησει μονο του.
την αποψη μου κανενας δεν εχει δικαιομα να μου πει αν θα την λεω η οχι.αυτη ειναι κ θα συνεχεισει να ειναι.αρεσει δεν αρεσει ο χατακτηρισμος ειναι αυτος.οποιος σκοτωνει λεγεται δολοφονος.δεν θπαρχει αλλη ονομασια.μηπως θα επρεπε να επικρωτω τις γυναικες που κανουν εκτρωση για να ικανοποιηθει ο εγωισμος τους;για σενα ειναι βαρυς ο χαρακτιρισμος μου για εμενα η βαρυα η πραξη που εκανες.
Αχ κοριτσάκια μου μην αρπαζόμαστε μια κουβέντα κάνουμε που ξεφευγέι απο το πόσες φορε΄ς έχεσε το παιδί μας. Μην πλακωθουμε γιατί έχουμε διαφορετικές απόψεις. Wink

29Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 8:42 am

nana1


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
τασσομαι και εγω κατα των εκτρωσεων εχω διαπιστωσει απο οικογενειακο προσωπο ποσο ολεθρια ειναι για μια γυναικα μια εκτρωση τοσο ψυχικα οσο και σωματικα τελος θεωρω οτι την σημερον ημερα με τις τοσες μεθοδους ατισυλληψης ειναι αν μη τι αλλο κουφο μια γυναικα να μεινει εγκυος χωρις να το θελει ας ειμαστε ρεαλιστες σε αυτα τα θεματα δεν υπαρχουν δικαιολογιες

30Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 8:44 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Εδώ που τα λέμε αν το πάμε βάση Θρησκείας (μιας και λέμε ότι ο θεος δίνει ζωή , και για παράδεισους κλπ) η αντισύλληψη θεωρείται επίσης αμαρτία. Πρέπει να κάνεις μόνο ελευθερα σεξ και να μεγαλώσεις όσα παιδιά σου δώσει ο θεος. Shocked

31Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 8:44 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:Να ενημερωσω της γυναικες που ειναι κατα των εκτρωσεων οτι το σπιραλ σαν μεσω αντισυληψης ειναι μεσω αμβλωσης στην ουσια γιατι η γονιμοποιηση γινεται κανονικοτατα απλα η μητρα λογο του σπιραλ αποβαλει την κυηση.
To ξέρουμε αλλά να ενημερώσω και ε΄γω εσένα ότι το σπιραλ δεν έιναι 100%σιγουρο , είναι καλό να το χρησιμοποιείς ενώ έχεις γεννήσει ( δηλαδή αν είσαι σε μικρή ηλικία και άτεκνη δεν μπορείς) και δεν το ανέχονται καί όλοι οι οργανισμοί. Είμαι περίπου 14 χρόνια μεγαλύτερη σου και σίγουρα εγώ προσωπικά έχω ενημερωθεί για το σπιράλ μιας και το χρησιμοποιώ.
Και δυστυχώς έχω περισσότερη δύναμη να ''σκοτώσω''ένα έμβρυο που δεν το έχω αισθανθεί που δεν το έχω ακούσει απο το να ξέρω ότι το παιδί μου έιναι κάπου εκεί έξω. Και επίσης πως γνωρίζουμε ότι στην οικογένεια που θα πάει πως θα ζεί? Δεν ξέρω μπορεί να είναι λάθος αλλά θα με πλήγωνε πολ΄περισσότερο.

Εχω ενημερωθει και εγω αρκετα με το σπιραλ, και εχω σκοπο να το χρησιμοποιησω και εγω σε λιγο διαστημα. Και να πω πως δεν "σκοτωνεις" καν ενα εμβρυο, εφοσον δεν επιτρεπεις στο γονιμοποιημενο ωαριο να εισελθει στη μητρα, δεν υφιστατε καν εμβρυο. Με την ιδια λογικη δεν θα επρπε να χρησιμοποιουμε καμια μεθοδο αντισυλληψης, γιατι παλι εμποδιζουμε μια πιθανη κυηση.
ede γιατι μου απεφθινεσαι με ηφακι λες κ εισαι καμια ανοτερη;ξερεις στην γνωση δεν τιθετε θεμα ηλικιας.μπορει ν; ειμαι μικροτερη κ να ειμαι πιο διαβασμενη απο σενα.οποτε μην μου το παιζεις κερολας κ εκθετεις ηλικιες.και συγχαριτιρια που χρησιμοποιεις σπιραλ αφου με ενημερωνεις προσωπικα.μηπως να σου χτυπησω κ παλαμακια;δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να αναβαζρις ενα θεμα κ αν δεν σ αρεσουν οι απαντησεις να κανεις πολεμο;μηπως ψαχνεσαι λιγο για καβγα;μην τα παιρνετε ολα εδω μεσα προσωπικα.ο καθενας εδω εχει το δικαιομα λογου δεν μπορει ομως ο αλλος να τον προσβαλει βγαζοντας τον ανιδεο λογο ηλικιας.ελεος δηλαδη.

32Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 8:45 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:Εδώ που τα λέμε αν το πάμε βάση Θρησκείας (μιας και λέμε ότι ο θεος δίνει ζωή , και για παράδεισους κλπ) η αντισύλληψη θεωρείται επίσης αμαρτία. Πρέπει να κάνεις μόνο ελευθερα σεξ και να μεγαλώσεις όσα παιδιά σου δώσει ο θεος. Shocked
ετσι ακριβως.

33Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 8:46 am

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ΚΑΤΑ 100% εκτος κι αν προερχεται απο βιασμο ή για ΣΟΒΑΡΟΥΣ ιατρικους λογους.
Εφτασα 36 και ειτε με αντισυλληπτικα ειτε με προφυλακτικο δεν μου ετυχε ποτε. Δεν μπορω να δεχτω τετοιες δικαιολογιες. Οταν ΔΕΝ θες, ΔΕΝ τυχαινει. Πολυ απλα.

34Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 8:48 am

nana1


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Respect Respect
darsel έγραψε:ΚΑΤΑ 100% εκτος κι αν προερχεται απο βιασμο ή για ΣΟΒΑΡΟΥΣ ιατρικους λογους.
Εφτασα 36 και ειτε με αντισυλληπτικα ειτε με προφυλακτικο δεν μου ετυχε ποτε. Δεν μπορω να δεχτω τετοιες δικαιολογιες. Οταν ΔΕΝ θες, ΔΕΝ τυχαινει. Πολυ απλα.

35Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 8:49 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
nana1 έγραψε:τασσομαι και εγω κατα των εκτρωσεων εχω διαπιστωσει απο οικογενειακο προσωπο ποσο ολεθρια ειναι για μια γυναικα μια εκτρωση τοσο ψυχικα οσο και σωματικα τελος θεωρω οτι την σημερον ημερα με τις τοσες μεθοδους ατισυλληψης ειναι αν μη τι αλλο κουφο μια γυναικα να μεινει εγκυος χωρις να το θελει ας ειμαστε ρεαλιστες σε αυτα τα θεματα δεν υπαρχουν δικαιολογιες
Στο θέμα οτι δεν τυχαίνει συμφωνώ απόλυτα. Αλλά υπάρχει πολύ ανημέρωτος κόσμος ακόμα και σήμερα. Μην ξεχνάμε ότι το 2013 ακόμα παντρεμενα ζευγάρια χρησιμοποιούν την ΄΄σίγουρη΄΄ μέθοδο του τραβήγματος. Που κακά τα ψέμματα αργά η γρήγορα θα σου τύχει μια εγκυμοσύνη. Η το ελεύθερο σεξ εκτός απο τις γόνιμες ημέρες. Δεν έιναι πολλά τα ζευγάρια που πέρνουν πιο δραστικά μέτρα ακόμα και απο ανθρώπου μορφωμένους.



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ede στις Παρ Μάης 10, 2013 8:56 am, 1 φορά

36Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 8:51 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
nana1 έγραψε: Respect Respect
darsel έγραψε:ΚΑΤΑ 100% εκτος κι αν προερχεται απο βιασμο ή για ΣΟΒΑΡΟΥΣ ιατρικους λογους.
Εφτασα 36 και ειτε με αντισυλληπτικα ειτε με προφυλακτικο δεν μου ετυχε ποτε. Δεν μπορω να δεχτω τετοιες δικαιολογιες. Οταν ΔΕΝ θες, ΔΕΝ τυχαινει. Πολυ απλα.

Εγω παλι να σας πω, οτι ενω παντα χρησιμοποιουσα προφυλακτικο στα 19 μου ετυχε να σπει. Μπορει να ηταν αλλειωμενο, μπορει να μην ειχε τοποθετηθει σωστα, μπορει μπορει, αλλα συνεβη. Οι πιθανοτητες να συμβει οσο προσεχεις ειναι ελαχιστες αλλα οχι ανυπαρκτες.

37Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 8:52 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demaki88 έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:Να ενημερωσω της γυναικες που ειναι κατα των εκτρωσεων οτι το σπιραλ σαν μεσω αντισυληψης ειναι μεσω αμβλωσης στην ουσια γιατι η γονιμοποιηση γινεται κανονικοτατα απλα η μητρα λογο του σπιραλ αποβαλει την κυηση.
To ξέρουμε αλλά να ενημερώσω και ε΄γω εσένα ότι το σπιραλ δεν έιναι 100%σιγουρο , είναι καλό να το χρησιμοποιείς ενώ έχεις γεννήσει ( δηλαδή αν είσαι σε μικρή ηλικία και άτεκνη δεν μπορείς) και δεν το ανέχονται καί όλοι οι οργανισμοί. Είμαι περίπου 14 χρόνια μεγαλύτερη σου και σίγουρα εγώ προσωπικά έχω ενημερωθεί για το σπιράλ μιας και το χρησιμοποιώ.
Και δυστυχώς έχω περισσότερη δύναμη να ''σκοτώσω''ένα έμβρυο που δεν το έχω αισθανθεί που δεν το έχω ακούσει απο το να ξέρω ότι το παιδί μου έιναι κάπου εκεί έξω. Και επίσης πως γνωρίζουμε ότι στην οικογένεια που θα πάει πως θα ζεί? Δεν ξέρω μπορεί να είναι λάθος αλλά θα με πλήγωνε πολ΄περισσότερο.

Εχω ενημερωθει και εγω αρκετα με το σπιραλ, και εχω σκοπο να το χρησιμοποιησω και εγω σε λιγο διαστημα. Και να πω πως δεν "σκοτωνεις" καν ενα εμβρυο, εφοσον δεν επιτρεπεις στο γονιμοποιημενο ωαριο να εισελθει στη μητρα, δεν υφιστατε καν εμβρυο. Με την ιδια λογικη δεν θα επρπε να χρησιμοποιουμε καμια μεθοδο αντισυλληψης, γιατι παλι εμποδιζουμε μια πιθανη κυηση.
ede γιατι μου απεφθινεσαι με ηφακι λες κ εισαι καμια ανοτερη;ξερεις στην γνωση δεν τιθετε θεμα ηλικιας.μπορει ν; ειμαι μικροτερη κ να ειμαι πιο διαβασμενη απο σενα.οποτε μην μου το παιζεις κερολας κ εκθετεις ηλικιες.και συγχαριτιρια που χρησιμοποιεις σπιραλ αφου με ενημερωνεις προσωπικα.μηπως να σου χτυπησω κ παλαμακια;δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να αναβαζρις ενα θεμα κ αν δεν σ αρεσουν οι απαντησεις να κανεις πολεμο;μηπως ψαχνεσαι λιγο για καβγα;μην τα παιρνετε ολα εδω μεσα προσωπικα.ο καθενας εδω εχει το δικαιομα λογου δεν μπορει ομως ο αλλος να τον προσβαλει βγαζοντας τον ανιδεο λογο ηλικιας.ελεος δηλαδη.
έδειξα μέχρι στιγμή ότι δεν ακούω τους άλλους? Γιατί είμαι επιθετική? Και ποιο υφάκι? Μας ενημέρωσες για κάτι και εγώ με την σειρά μου σε ένημέρωσα για κάτι άλλο. Shocked

38Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 8:54 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
nana1 έγραψε: Respect Respect
darsel έγραψε:ΚΑΤΑ 100% εκτος κι αν προερχεται απο βιασμο ή για ΣΟΒΑΡΟΥΣ ιατρικους λογους.
Εφτασα 36 και ειτε με αντισυλληπτικα ειτε με προφυλακτικο δεν μου ετυχε ποτε. Δεν μπορω να δεχτω τετοιες δικαιολογιες. Οταν ΔΕΝ θες, ΔΕΝ τυχαινει. Πολυ απλα.

Εγω παλι να σας πω, οτι ενω παντα χρησιμοποιουσα προφυλακτικο στα 19 μου ετυχε να σπει. Μπορει να ηταν αλλειωμενο, μπορει να μην ειχε τοποθετηθει σωστα, μπορει μπορει, αλλα συνεβη. Οι πιθανοτητες να συμβει οσο προσεχεις ειναι ελαχιστες αλλα οχι ανυπαρκτες.
Κοιτα σε τετοιες περιπτωσεις χτυπας το ΄΄χαπι της επομενης ημερας΄΄ Αλλα ξερω εγω? Η μονη σιγουρη μεθοδο τελικα ειναι η κλιμακτήριος και η αποχη. Laughing Laughing

39Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 8:55 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
demaki88 έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
demaki88 έγραψε:Ειμαι κατα των εκτρωσεων.η αμβλωση ειναι φονος και οποια εγκυος το κανει για μενα ειναι δολοφονος.οπως δεν θα σκοτωνα τα γεννιμενα μου παιδια δεν θα σκοτωνα και το μωρακι στην κοιλια μου.

Επειδη τις συνθηκες που ζει ο καθενας και τις συνθηκες κατω απο τις οποιες περνει καποιος αποφασεις δεν ειμαστε σε θεση να τις γνωριζουμε, καλο θα ειναι να μην χρησιμοποιουμε τετοιυς βαρεις χαρακτηρισμους. Ειδικα οταν δεν εχουμε βρεθει σε παρομοια κατασταση. Εγω θεωρω πιο εγκληματικο να ερχεται ενα παιδι στο κοσμο απο γονεις που δεν το θελουν, να μεγαλωσει ισως κατω απο αθλιες συμθηκες, να δινεται σε ιδρυμα με την ελπιδα να υιοθετηθει αν υιοθετηθει ποτε, αλλιως θα εχει μεγαλωσει σε ιδρυμα καμια φορα κατω απο ασχημες συνθηκες, οι στην περιπτωση που ειναι αρρωστο να αγωνιας τι θα γινει αυτο οταν πεθανεις, και αν εχεις αλλα παιδια να τα φορτωνεις μια ζωη με την ευθυνη ενος ανθρωπου που δεν μπορει να ζησει μονο του.
την αποψη μου κανενας δεν εχει δικαιομα να μου πει αν θα την λεω η οχι.αυτη ειναι κ θα συνεχεισει να ειναι.αρεσει δεν αρεσει ο χατακτηρισμος ειναι αυτος.οποιος σκοτωνει λεγεται δολοφονος.δεν θπαρχει αλλη ονομασια.μηπως θα επρεπε να επικρωτω τις γυναικες που κανουν εκτρωση για να ικανοποιηθει ο εγωισμος τους;για σενα ειναι βαρυς ο χαρακτιρισμος μου για εμενα η βαρυα η πραξη που εκανες.

Δεν ειπα να αλλαξεις την αποψη σου. Δικαιωμα σου να πιστευεις οτι θες και σε οτι θες. Αλλα καλο ειναι να μην κρινουμε χωρις να γνωριζουμε. Εμενα προσωπικα δεν με αγγιζει ο χαρακτηρισμος "δολοφονος" και ας εκανα εκτρωση στα 19 μου, σε μια πολιτισμενη συζητηση ομως που ο καθενας εχει διαφοερτικη αποψη (ειτε λογω εμπειριας, ειτε για οποιονδηποτε αλλο λογο) καλο θα ειναι να προσεχουμε τι χαρακτηρισμους χρησιμοποιουμε. Ομως μιας και απο οτι βλεπω πιστευεις παρα πολυ στο Θεο (δεν το λεω ειρωνικα), σου διαφευγει το "μην κρινεις ινα μην κριθεις".
οταν κανεις μια κουβεντα σαφως κ υπαρχουν χαρακτιρισμοι.διαφορετικα αν δεν θες να διαβασεις την αποψη του αλλου καλυτερα να μην κατσεις κ ασχοληθεις με το θεμα.μην περιμενεις να εχουν ολοι την ιδια αποψη με εσενα.συγνωμη αν δεν σου αρεσει η αποψη μου και συνηθως σε θεματα διαφωνουμε οι δυο μας αλλα και τι να γινει;δεν μπορεις να εισαι ιδιος με ολους.την αποψη μας λεμε.αρεσει δεν αρεσει.

40Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 9:00 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demaki88 έγραψε:
ede έγραψε:Εδώ που τα λέμε αν το πάμε βάση Θρησκείας (μιας και λέμε ότι ο θεος δίνει ζωή , και για παράδεισους κλπ) η αντισύλληψη θεωρείται επίσης αμαρτία. Πρέπει να κάνεις μόνο ελευθερα σεξ και να μεγαλώσεις όσα παιδιά σου δώσει ο θεος. Shocked
ετσι ακριβως.
Δηλαδή είσαι διαθετημένη να κάνεις 10 παιδιά? Shocked Τι να πω μπράβο σου. Respect Respect



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ede στις Παρ Μάης 10, 2013 9:03 am, 1 φορά

41Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 9:03 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:Να ενημερωσω της γυναικες που ειναι κατα των εκτρωσεων οτι το σπιραλ σαν μεσω αντισυληψης ειναι μεσω αμβλωσης στην ουσια γιατι η γονιμοποιηση γινεται κανονικοτατα απλα η μητρα λογο του σπιραλ αποβαλει την κυηση.
To ξέρουμε αλλά να ενημερώσω και ε΄γω εσένα ότι το σπιραλ δεν έιναι 100%σιγουρο , είναι καλό να το χρησιμοποιείς ενώ έχεις γεννήσει ( δηλαδή αν είσαι σε μικρή ηλικία και άτεκνη δεν μπορείς) και δεν το ανέχονται καί όλοι οι οργανισμοί. Είμαι περίπου 14 χρόνια μεγαλύτερη σου και σίγουρα εγώ προσωπικά έχω ενημερωθεί για το σπιράλ μιας και το χρησιμοποιώ.
Και δυστυχώς έχω περισσότερη δύναμη να ''σκοτώσω''ένα έμβρυο που δεν το έχω αισθανθεί που δεν το έχω ακούσει απο το να ξέρω ότι το παιδί μου έιναι κάπου εκεί έξω. Και επίσης πως γνωρίζουμε ότι στην οικογένεια που θα πάει πως θα ζεί? Δεν ξέρω μπορεί να είναι λάθος αλλά θα με πλήγωνε πολ΄περισσότερο.

Εχω ενημερωθει και εγω αρκετα με το σπιραλ, και εχω σκοπο να το χρησιμοποιησω και εγω σε λιγο διαστημα. Και να πω πως δεν "σκοτωνεις" καν ενα εμβρυο, εφοσον δεν επιτρεπεις στο γονιμοποιημενο ωαριο να εισελθει στη μητρα, δεν υφιστατε καν εμβρυο. Με την ιδια λογικη δεν θα επρπε να χρησιμοποιουμε καμια μεθοδο αντισυλληψης, γιατι παλι εμποδιζουμε μια πιθανη κυηση.
ede γιατι μου απεφθινεσαι με ηφακι λες κ εισαι καμια ανοτερη;ξερεις στην γνωση δεν τιθετε θεμα ηλικιας.μπορει ν; ειμαι μικροτερη κ να ειμαι πιο διαβασμενη απο σενα.οποτε μην μου το παιζεις κερολας κ εκθετεις ηλικιες.και συγχαριτιρια που χρησιμοποιεις σπιραλ αφου με ενημερωνεις προσωπικα.μηπως να σου χτυπησω κ παλαμακια;δεν καταλαβαινω γιατι θα πρεπει να αναβαζρις ενα θεμα κ αν δεν σ αρεσουν οι απαντησεις να κανεις πολεμο;μηπως ψαχνεσαι λιγο για καβγα;μην τα παιρνετε ολα εδω μεσα προσωπικα.ο καθενας εδω εχει το δικαιομα λογου δεν μπορει ομως ο αλλος να τον προσβαλει βγαζοντας τον ανιδεο λογο ηλικιας.ελεος δηλαδη.
έδειξα μέχρι στιγμή ότι δεν ακούω τους άλλους? Γιατί είμαι επιθετική? Και ποιο υφάκι? Μας ενημέρωσες για κάτι και εγώ με την σειρά μου σε ένημέρωσα για κάτι άλλο. Shocked
τοτε ξαναδιαβασε το σχολιο σου.η ηλικια που μας εγραψες τι ηταν;οτι λογο ηλικιας εισαι ο παντογνωστης; Shocked α κ κατι αλλο..ευτυχως που δεν ειμαι στην ηλικια σου.πιστευω οταν φτασω να μην με ενοχλουν οι μικρες ηλικιες κ γινω μια κακιασμενη μεγαλη κυρια.αλλα να συμπαθω τα μικρα κοριτσακια. Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 667478 ομως αυτο εδειξες.

42Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 9:07 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:
ede έγραψε:Εδώ που τα λέμε αν το πάμε βάση Θρησκείας (μιας και λέμε ότι ο θεος δίνει ζωή , και για παράδεισους κλπ) η αντισύλληψη θεωρείται επίσης αμαρτία. Πρέπει να κάνεις μόνο ελευθερα σεξ και να μεγαλώσεις όσα παιδιά σου δώσει ο θεος. Shocked
ετσι ακριβως.
Δηλαδή είσαι διαθετημένη να κάνεις 10 παιδιά? Shocked Τι να πω μπράβο σου. Respect Respect
τι καλη που εισαι με ειρωνικες ερωτισεις.η απαντηση ειναι μακαρι να κανω 10 παιδια.αλλωστε αυτο προσπαθω για να ειμαι τωρα εγγυος στο 3ο.να κανω μια πολυ μεγαλη οικογενεια.

43Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 9:15 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
demaki88 έγραψε:
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:
ede έγραψε:Εδώ που τα λέμε αν το πάμε βάση Θρησκείας (μιας και λέμε ότι ο θεος δίνει ζωή , και για παράδεισους κλπ) η αντισύλληψη θεωρείται επίσης αμαρτία. Πρέπει να κάνεις μόνο ελευθερα σεξ και να μεγαλώσεις όσα παιδιά σου δώσει ο θεος. Shocked
ετσι ακριβως.
Δηλαδή είσαι διαθετημένη να κάνεις 10 παιδιά? Shocked Τι να πω μπράβο σου. Respect Respect
τι καλη που εισαι με ειρωνικες ερωτισεις.η απαντηση ειναι μακαρι να κανω 10 παιδια.αλλωστε αυτο προσπαθω για να ειμαι τωρα εγγυος στο 3ο.να κανω μια πολυ μεγαλη οικογενεια.
Συγνώμη εσυ ψάχνεσαι για καβγά. Καμία ειρωνία. Απλά μου κάνει εντύπωση. Που είναι το κακό? Καμία ειρωνία κορίτσι μου, καμία. Βλέπω ότι οι συζήτηση ξευφεύγει και απλά προσπαθώ να ριξω τους τόνους γιατί δεν υπάρχει λόγος. Αν βλέπει καμία κοπέλα ότι τα ποστ μου έιναι ειρωνικά, επιθετικά και τα δικά σου όχι. Τι να πω συγνώμη. Shocked

44Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 9:29 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Λοιπόν ξανάδιάβασα το ποστ μου όπως με συμβούλεψες και είναι εντελώς άκυρη η απάντηση μου γιατί δεν κατάλαβα σωστά αυτο που έγραψες. Νόμιζα ότι μας ενημέρωνες ότι υπάρχει και το σπιραλ σαν μέθοδο αντισύλληψης. Laughing Για αύτο και σε ενημέρωνα για κάτι σχετικό. Συγνώμη για την άκυρη απάντηση.

45Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 9:32 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
.........



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ευάκι στις Σαβ Αυγ 10, 2013 6:57 am, 1 φορά

46Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 9:32 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:
ede έγραψε:
demaki88 έγραψε:
ede έγραψε:Εδώ που τα λέμε αν το πάμε βάση Θρησκείας (μιας και λέμε ότι ο θεος δίνει ζωή , και για παράδεισους κλπ) η αντισύλληψη θεωρείται επίσης αμαρτία. Πρέπει να κάνεις μόνο ελευθερα σεξ και να μεγαλώσεις όσα παιδιά σου δώσει ο θεος. Shocked
ετσι ακριβως.
Δηλαδή είσαι διαθετημένη να κάνεις 10 παιδιά? Shocked Τι να πω μπράβο σου. Respect Respect
τι καλη που εισαι με ειρωνικες ερωτισεις.η απαντηση ειναι μακαρι να κανω 10 παιδια.αλλωστε αυτο προσπαθω για να ειμαι τωρα εγγυος στο 3ο.να κανω μια πολυ μεγαλη οικογενεια.
Συγνώμη εσυ ψάχνεσαι για καβγά. Καμία ειρωνία. Απλά μου κάνει εντύπωση. Που είναι το κακό? Καμία ειρωνία κορίτσι μου, καμία. Βλέπω ότι οι συζήτηση ξευφεύγει και απλά προσπαθώ να ριξω τους τόνους γιατί δεν υπάρχει λόγος. Αν βλέπει καμία κοπέλα ότι τα ποστ μου έιναι ειρωνικά, επιθετικά και τα δικά σου όχι. Τι να πω συγνώμη. Shocked
μα εγω εξεφρασα την αποψη μου στο θεμα σου κ εσυ αρχισες τα λογο ηλικιας γνωριζεις περισσοτερο.συγνωμη αλλα με ενοχλησε πολυ.εκει ξεκινησε ο δικος μου πολεμος.νωριτερα μιλουσα μια χαρα.δεν καταλαβαινω για ποιον λογο τιθετε θεμα ηλικιας σε ενα θεμα που δεν παιζει κανεναν ρολο η ηλικια.ηλικιακα παει η γνωση;μου απεφθινθικες προσωπικα λες κ δεν γνωριζω μιας κ ειμαι μικροτερη ενω εσυ που εισαι. η μεγαλη εισαι η παντογνωστρια.ας μην υποβιβαζουμε τις μικροτερες ηλικιες γιατι κ αυτες εχουν αποψη και γνωση.

47Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 9:36 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:Λοιπόν ξανάδιάβασα το ποστ μου όπως με συμβούλεψες και είναι εντελώς άκυρη η απάντηση μου γιατί δεν κατάλαβα σωστά αυτο που έγραψες. Νόμιζα ότι μας ενημέρωνες ότι υπάρχει και το σπιραλ σαν μέθοδο αντισύλληψης. Laughing Για αύτο και σε ενημέρωνα για κάτι σχετικό. Συγνώμη για την άκυρη απάντηση.
ουφ!σ ευχαριστω πολυ.τωρα πιστευω να καταλαβες γιατι τοσος θυμος.λες κ εεγραψα κατι που δεν εστεκε κ ετρεξες να με διορθωσεις.

48Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 9:38 am

Ευάκι

Ευάκι
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
................



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Ευάκι στις Σαβ Αυγ 10, 2013 6:56 am, 1 φορά

49Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 9:41 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Ευάκι έγραψε:
ede έγραψε:Ακόμα και όταν ένα παιδί διαπιστώνεται ότι είναι άρρωστο? θα το κρατούσατε ή εκεί δεν είναι φόνος?

επειδη δεν εχω ερθει σε αυτη τη θεση δε μπορω να σου απαντησω!θα σου θεσω ομως κι εγω μια ερωτηση: αν παρολες τις εξετασεις που εκανε καποια κοπελα και τη διαβεβαιωνουν ολες οτι το παιδι της ειναι υγιες γεννηθει με καποιο προβλημα τι πρεπει να κανει?ή αν -μακρυα απ'ολα τα παιδακια του κοσμου- καποιο μεγαλο παιδακι παθει κατι τι πρεπει η μανα να το κανει?να το παρατησει στον πονο του?αν εσυ η ιδια παθεις κατι (ευχομαι να εισαι παντα γερη!) τι θα πρεπει να κανει ο αντρας σου και τα παιδια σου?να σε εγκαταλειψουν?
Εκεί όμως δενέχεις επιλογή. Πορεύεσαι.Αν όμως μπορώ να αποφύγω τα χειρότερα ακομα και με αυτον τον τρόπο? Δεν ξέρω. Δύσκολες καταστάσεις. Crying or Very sad

50Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 2 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Παρ Μάης 10, 2013 9:47 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:
Ευάκι έγραψε:
ede έγραψε:Ακόμα και όταν ένα παιδί διαπιστώνεται ότι είναι άρρωστο? θα το κρατούσατε ή εκεί δεν είναι φόνος?

επειδη δεν εχω ερθει σε αυτη τη θεση δε μπορω να σου απαντησω!θα σου θεσω ομως κι εγω μια ερωτηση: αν παρολες τις εξετασεις που εκανε καποια κοπελα και τη διαβεβαιωνουν ολες οτι το παιδι της ειναι υγιες γεννηθει με καποιο προβλημα τι πρεπει να κανει?ή αν -μακρυα απ'ολα τα παιδακια του κοσμου- καποιο μεγαλο παιδακι παθει κατι τι πρεπει η μανα να το κανει?να το παρατησει στον πονο του?αν εσυ η ιδια παθεις κατι (ευχομαι να εισαι παντα γερη!) τι θα πρεπει να κανει ο αντρας σου και τα παιδια σου?να σε εγκαταλειψουν?
Εκεί όμως δενέχεις επιλογή. Πορεύεσαι.Αν όμως μπορώ να αποφύγω τα χειρότερα ακομα και με αυτον τον τρόπο? Δεν ξέρω. Δύσκολες καταστάσεις. Crying or Very sad
μα εχεις κ εκει την επιλογη της ευθανασιας.αλλα εκει δεν εχεις καρδια να το κανεις γιατι πολυ απλα το εχεις δει να μεγαλωνει ενω οταν ειναι μεσα σου δεν νιωθεις την καρδουλα του που χτυπα.κ δεν εχει στομα κ φωμη ν σου πει μαμα σωσε με.εχετε δει σε καποιο βιντεο εκτρωση;θα παθετε πλακα με τον τροπο που τραβιετε πισω το εμβριο προσπαθωντας να σωθει.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις