Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
74 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 74 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 9]

201Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 5:28 am

xristinaki2000


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
ede έγραψε:
xristinaki2000 έγραψε:και να συμπληρωσω για το θεμα των οικονομικων που ανεφεραν καποια κοριτσια,οπως δειχνουν τα πραγματα κριση θα εχουμε και για τα επομενα 30 χρονια ,τι θα γινει τοτε?Θα το ριξουμε στις εκτρωσεις??
οχι βέβαια απλά προσέχουμε. Και εντελώς διαφορετικό να σου έρθει το πρώτο μωράκι και εντελώς διαφορετικό να σου έρθει το 4ο ή το 5ο. Shocked και στο κάτω κάτω δεν θυμάμαι και εκτός κρίσης ,πριν 4 χρόνια δηλάδη οι Έλληνες να έκαναν και 3 ή 4 παιδιά. Ίσα ισα που βλέπω τωρα με την κρίση πολλά ζευγάρια και μάλιστα όχι πολύ καλού οικονομικού επιπέδου να κάνουν 3 μωρό πολύ περισσότερο απο πριν 4-5 χρόνια.
Εγω προσωπικα επιμενω στο θεμα της αντισυλληψης πλεον,βλεπεις πρωτα την μεθοδο του τραβηγματος χρησιμοποιουσαμε και εμεις μεχρι που εμεινα εγκυος..Απλως για μενα η εκτρωση δεν ειναι λυση γιατι οταν ενα ζευγαρι δεν παιρνει τα μετρα του ,πολυ απλα και εκτρωση να κανουν ,θα τους ξανατυχει εγκυμοσυνη!!!

202Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 5:47 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
xristinaki2000 έγραψε:
ede έγραψε:
xristinaki2000 έγραψε:και να συμπληρωσω για το θεμα των οικονομικων που ανεφεραν καποια κοριτσια,οπως δειχνουν τα πραγματα κριση θα εχουμε και για τα επομενα 30 χρονια ,τι θα γινει τοτε?Θα το ριξουμε στις εκτρωσεις??
οχι βέβαια απλά προσέχουμε. Και εντελώς διαφορετικό να σου έρθει το πρώτο μωράκι και εντελώς διαφορετικό να σου έρθει το 4ο ή το 5ο. Shocked και στο κάτω κάτω δεν θυμάμαι και εκτός κρίσης ,πριν 4 χρόνια δηλάδη οι Έλληνες να έκαναν και 3 ή 4 παιδιά. Ίσα ισα που βλέπω τωρα με την κρίση πολλά ζευγάρια και μάλιστα όχι πολύ καλού οικονομικού επιπέδου να κάνουν 3 μωρό πολύ περισσότερο απο πριν 4-5 χρόνια.
Εγω προσωπικα επιμενω στο θεμα της αντισυλληψης πλεον,βλεπεις πρωτα την μεθοδο του τραβηγματος χρησιμοποιουσαμε και εμεις μεχρι που εμεινα εγκυος..Απλως για μενα η εκτρωση δεν ειναι λυση γιατι οταν ενα ζευγαρι δεν παιρνει τα μετρα του ,πολυ απλα και εκτρωση να κανουν ,θα τους ξανατυχει εγκυμοσυνη!!!

εννοειται πως η εκτρωση δεν ειναι μεθοδος αντισυλληψης, και εννοειται πως θα επρεπε να υπηρχε σωστοτερη ενημερωση στις μικρες ηλικες γι αυτα τα θεματα ωστε να μην φτανουν σε αυτο το σημειο. Ομως μου εκανε εντυπωση οτι ενω η εκλησσια ειναι εναντια στην εκτρωση, ταυτοχρονα ειναι και εναντια στο να γινονται μαθηματα σεξουαλικης διαπεδαγωγησης στα σχολεια. Το υπουργειο παιδιας εχει εκδωσει τα βιβλια για το σχετικο μαθημα, και μενουν στις κουτες, μονο και μονο γιατι ειχε σηκωθει θυελλα αντιδρασεων απο την κοινη γνωμη για το συγκεκριμενο μαθημα.

203Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 10:00 am

xristinaki2000


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
annamaria_i έγραψε:
xristinaki2000 έγραψε:
ede έγραψε:
xristinaki2000 έγραψε:και να συμπληρωσω για το θεμα των οικονομικων που ανεφεραν καποια κοριτσια,οπως δειχνουν τα πραγματα κριση θα εχουμε και για τα επομενα 30 χρονια ,τι θα γινει τοτε?Θα το ριξουμε στις εκτρωσεις??
οχι βέβαια απλά προσέχουμε. Και εντελώς διαφορετικό να σου έρθει το πρώτο μωράκι και εντελώς διαφορετικό να σου έρθει το 4ο ή το 5ο. Shocked και στο κάτω κάτω δεν θυμάμαι και εκτός κρίσης ,πριν 4 χρόνια δηλάδη οι Έλληνες να έκαναν και 3 ή 4 παιδιά. Ίσα ισα που βλέπω τωρα με την κρίση πολλά ζευγάρια και μάλιστα όχι πολύ καλού οικονομικού επιπέδου να κάνουν 3 μωρό πολύ περισσότερο απο πριν 4-5 χρόνια.
Εγω προσωπικα επιμενω στο θεμα της αντισυλληψης πλεον,βλεπεις πρωτα την μεθοδο του τραβηγματος χρησιμοποιουσαμε και εμεις μεχρι που εμεινα εγκυος..Απλως για μενα η εκτρωση δεν ειναι λυση γιατι οταν ενα ζευγαρι δεν παιρνει τα μετρα του ,πολυ απλα και εκτρωση να κανουν ,θα τους ξανατυχει εγκυμοσυνη!!!

εννοειται πως η εκτρωση δεν ειναι μεθοδος αντισυλληψης, και εννοειται πως θα επρεπε να υπηρχε σωστοτερη ενημερωση στις μικρες ηλικες γι αυτα τα θεματα ωστε να μην φτανουν σε αυτο το σημειο. Ομως μου εκανε εντυπωση οτι ενω η εκλησσια ειναι εναντια στην εκτρωση, ταυτοχρονα ειναι και εναντια στο να γινονται μαθηματα σεξουαλικης διαπεδαγωγησης στα σχολεια. Το υπουργειο παιδιας εχει εκδωσει τα βιβλια για το σχετικο μαθημα, και μενουν στις κουτες, μονο και μονο γιατι ειχε σηκωθει θυελλα αντιδρασεων απο την κοινη γνωμη για το συγκεκριμενο μαθημα.
Αυτο κοπελα μου γινεται γιατι η Ελλαδα σε αυτα τα θεματα θα μενει παντα πισω απ τον ηλιο...Αν γινοταν σεξουαλικη διαπαιδαγωγηση στα σχολεια
δεν θα ημασταν πρωτη χωρα σε εκτρωσεις...

204Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 2:18 pm

chistiana


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Καλησπερα κ απο μενα. Διαβασα και τις 11 σελιδες που ειναι οντος πολυ ενδιαφερουσες αν εξαιρεσει κανεις τους τσακωμους. Πρωτων να πω κι εγω οτι η αποξεση μετα απο μια αποβολη δεν θεωρειται εκτρωση. Εχω χασει 2 μωρα και χρειαστηκα αποξεση και στα δυο. Οι καρδουλες τους ειχαν ηδη σταματησει αρα ΔΕΝ ηταν εκτρωση. Εχοντας περασει αυτο που περασα δεν θα μπορουσε ποτε μου να διανοηθω να κανω εκτρωση. Ενα μωρο ζει απο τη στιγμη της συληψης κατα την αποψη μου. ΙΣΩΣ να το σκεφτομουν αν υπηρχαν σοβαροι λογοι υγειας του μωρου γιατι δε θα ηθελα το παιδι μου να υποφερει σε ολη του τη ζωη. Δε ξερω ομως και δε θελω να βρεθω ποτε σ αυτη τη θεση. Εχω 2 παιδακια κ αν και βασικα ανεργη αν μου τυχαινε ενα τριτο θα το κραταγα. Και συγνωμη για υην εκφραση αλλα θα εκανα το σκατο μου παξιμαδι για να το μεγαλωσω οσο καλυτερα μπορουσα! Αυτα απο εμενα. Σεβαστες βεβαις ολες οι αποψεις!

205Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Σαβ Μάης 11, 2013 2:37 pm

mariloy

mariloy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΚΤΡΩΣΕΩΝ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΧΑΖΟ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΜΑΖΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΕΧΩ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕΓΑΛΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΑΝΕΤΑ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 6 ΕΚΤΡΩΣΕΙΣ ΕΠΑΘΑ ΦΡΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΙΠΑ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ ΤΟΣΟ ΑΝΕΤΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΣ ΖΩΗ ΑΠΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΣ ΠΑΝΤΟΥ ?? Twisted Evil Twisted Evil

206Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Κυρ Μάης 12, 2013 1:25 am

maro28

maro28
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σασ..εγω παλι δεν θελω να λεω ουτε να την ακουω την λεξη αυτην την τοσο αδικη...το μονο που μπορω να πω ειναι οτι πρεπει να χεισ κοτσια σ αυτην την ζωη για να αντιμετωπιζεισ τισ ευθυνεσ σου κ να μην σε νοιαζει πανω απο ολα πωσ θα σαι βολεμενοσ εσυ κ ο εγωισμοσ σου..αφου εκανεσ λαθοσ να το πληρωσεισ κ να το αγαπησεισ να μαθεισ να ζεισ μ αυτο κ να παλεψεισ γι αυτο οσο χρονων κ να σαι οποιεσ κ αν ειναι οι συνθηκεσ τησ ζωησ σου μονη σου η με βοηθεια..η αθωα ψυχη δεν φταιει σε τιποτα Mad

http://<div><a target=_blank href=http://www.pregnology

207Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Κυρ Μάης 12, 2013 6:35 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ede έγραψε:Aννα Μαρία εγω ξέρω ότι όταν θες να ενοχλήσεις κάποιον γιατί αισθάνεσαι ότι σου επιτίθεται άδικα το καλύτερο έιναι να τον προσπεράσεις και να μην ασχοληθείς καν μαζί του όταν η συζήτηση που κάνεις δεν οδηγεί πουθενά παρά μόνο σε νέες προστριβές. Αυτό το είπα και εχθες στο Demaki ΄΄Μην δαγκώνεις ότι κόκαλο σου πετάνε γιατί εσυ θα βαρυστομαχιάσεις΄΄ Ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω ακριβώς. Wink
_ Wink εγω οπως βλεπεις εδω και μια μερα εβγαλα το νοημα της κουβεντας σου και πραγματικα ησυχασα.οποιος δεν δεχετε την αποψη σου και λει κ λεει ε τι να του λες συνεχεια;λοιπον απλα καθωμε κ παρακολουθω τα σχολια αλλα δεν επεμβαινω..

208Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Κυρ Μάης 12, 2013 7:15 am

nana1


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
γινεται αναφορα παντου για το γεγονος οτι οι εκτρωσεις απαγορευονται σε ορισμενες κοινωνιες και αναγκαστικα πολλες κοπελες καταφευγουν σε ανομα μεσα για να απαλλαγουν απο ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες διερωτωμαι λοιπον αφου η αντισυλληψη ειναι ελευθερη και αποδεκτη στον δυτικο τουλαχιστον κοσμο γιατι αυτες οι κοπελες δεν προστρεχουν πρωτα σαυτην αλλα στην συνεχεια μετα απο επιβαιωμενη εγκυμοσυνη μεμψιμοιρουν εδω κολλαει και η γνωστη λαικη ρυση τα ηθελες τα επαθες

209Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Κυρ Μάης 12, 2013 7:26 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ede έγραψε:Aννα Μαρία εγω ξέρω ότι όταν θες να ενοχλήσεις κάποιον γιατί αισθάνεσαι ότι σου επιτίθεται άδικα το καλύτερο έιναι να τον προσπεράσεις και να μην ασχοληθείς καν μαζί του όταν η συζήτηση που κάνεις δεν οδηγεί πουθενά παρά μόνο σε νέες προστριβές. Αυτό το είπα και εχθες στο Demaki ΄΄Μην δαγκώνεις ότι κόκαλο σου πετάνε γιατί εσυ θα βαρυστομαχιάσεις΄΄ Ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω ακριβώς. Wink

Εχεις απολυτο δικιο. Η αληθεια ειναι πως μετανοιωσα που ασχολειθηκα τοσο πολυ με το συγκεκριμενο θεμα. Αλλα μου γημιουργει πραγματικη απορια το γεγονος οτι εδω μεσα σε μια διαφορετικη αποψη αμεσως υπαρχει η επιθεση (χαρακτηριστικα σε παλαιοτερο θεμα με εχουν αποκαλεσει κακη μητερα και μου εχουν σουρει τα εξ αμαξης, κατι που εγω δεν θα τολμουσα να κανω ποτε, να χαρακτηρισω μια μητερα κακη ετσι ευκολα γιατι σκεπτεται διαφορετικα απο εμενα). Και σιγουρα ξεπερασα τα ορια μου και δεν θα επρεπε. Θα προσπαθησω να αποφυγω μελλοντικες προστριβες γιατι δεν εχουν κανενα απολυτως νοημα.

210Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Κυρ Μάης 12, 2013 7:30 am

trilly

trilly
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
τελειως κατα. δεν χρειαζεται καν να επιχειρηματολογησω πανω σαυτο. αφαιρεις μια ζωη. ποσο ευκολο ειναι να το στηριζει κανεις αυτο?

211Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Κυρ Μάης 12, 2013 7:36 am

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
ede έγραψε:Aννα Μαρία εγω ξέρω ότι όταν θες να ενοχλήσεις κάποιον γιατί αισθάνεσαι ότι σου επιτίθεται άδικα το καλύτερο έιναι να τον προσπεράσεις και να μην ασχοληθείς καν μαζί του όταν η συζήτηση που κάνεις δεν οδηγεί πουθενά παρά μόνο σε νέες προστριβές. Αυτό το είπα και εχθες στο Demaki ΄΄Μην δαγκώνεις ότι κόκαλο σου πετάνε γιατί εσυ θα βαρυστομαχιάσεις΄΄ Ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω ακριβώς. Wink

Εχεις απολυτο δικιο. Η αληθεια ειναι πως μετανοιωσα που ασχολειθηκα τοσο πολυ με το συγκεκριμενο θεμα. Αλλα μου γημιουργει πραγματικη απορια το γεγονος οτι εδω μεσα σε μια διαφορετικη αποψη αμεσως υπαρχει η επιθεση (χαρακτηριστικα σε παλαιοτερο θεμα με εχουν αποκαλεσει κακη μητερα και μου εχουν σουρει τα εξ αμαξης, κατι που εγω δεν θα τολμουσα να κανω ποτε, να χαρακτηρισω μια μητερα κακη ετσι ευκολα γιατι σκεπτεται διαφορετικα απο εμενα). Και σιγουρα ξεπερασα τα ορια μου και δεν θα επρεπε. Θα προσπαθησω να αποφυγω μελλοντικες προστριβες γιατι δεν εχουν κανενα απολυτως νοημα.
Ωραία αφού το καταλάβατε και οι 2 οι καβγατζούδες Razz Razz Razz να βάλω ένα ακόμα θεματάκι λίγο πικάντικο ή θα πιαστείτε πάλι μαλλί με μαλλί? Σας φοβήθηκε το μάτι μου εδω μέσα Razz Razz

212Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Κυρ Μάης 12, 2013 7:41 am

annamaria_i

annamaria_i
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ede έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
ede έγραψε:Aννα Μαρία εγω ξέρω ότι όταν θες να ενοχλήσεις κάποιον γιατί αισθάνεσαι ότι σου επιτίθεται άδικα το καλύτερο έιναι να τον προσπεράσεις και να μην ασχοληθείς καν μαζί του όταν η συζήτηση που κάνεις δεν οδηγεί πουθενά παρά μόνο σε νέες προστριβές. Αυτό το είπα και εχθες στο Demaki ΄΄Μην δαγκώνεις ότι κόκαλο σου πετάνε γιατί εσυ θα βαρυστομαχιάσεις΄΄ Ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω ακριβώς. Wink

Εχεις απολυτο δικιο. Η αληθεια ειναι πως μετανοιωσα που ασχολειθηκα τοσο πολυ με το συγκεκριμενο θεμα. Αλλα μου γημιουργει πραγματικη απορια το γεγονος οτι εδω μεσα σε μια διαφορετικη αποψη αμεσως υπαρχει η επιθεση (χαρακτηριστικα σε παλαιοτερο θεμα με εχουν αποκαλεσει κακη μητερα και μου εχουν σουρει τα εξ αμαξης, κατι που εγω δεν θα τολμουσα να κανω ποτε, να χαρακτηρισω μια μητερα κακη ετσι ευκολα γιατι σκεπτεται διαφορετικα απο εμενα). Και σιγουρα ξεπερασα τα ορια μου και δεν θα επρεπε. Θα προσπαθησω να αποφυγω μελλοντικες προστριβες γιατι δεν εχουν κανενα απολυτως νοημα.
Ωραία αφού το καταλάβατε και οι 2 οι καβγατζούδες Razz Razz Razz να βάλω ένα ακόμα θεματάκι λίγο πικάντικο ή θα πιαστείτε πάλι μαλλί με μαλλί? Σας φοβήθηκε το μάτι μου εδω μέσα Razz Razz

οτι θεμα θες βαλε! και ας απαντησει ο καθενας οπως πιστευει. αρκει να εχει ως γνωμωνα οτι δεν ειμαστε ολοι οι ανθρωποι ιδιοι και δεν εχουμε τις ιδες αποψεις. (χωρις απαραιτητα να μας κανει αυτο καλους η κακους)

213Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Κυρ Μάης 12, 2013 10:12 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
annamaria_i έγραψε:
ede έγραψε:
annamaria_i έγραψε:
ede έγραψε:Aννα Μαρία εγω ξέρω ότι όταν θες να ενοχλήσεις κάποιον γιατί αισθάνεσαι ότι σου επιτίθεται άδικα το καλύτερο έιναι να τον προσπεράσεις και να μην ασχοληθείς καν μαζί του όταν η συζήτηση που κάνεις δεν οδηγεί πουθενά παρά μόνο σε νέες προστριβές. Αυτό το είπα και εχθες στο Demaki ΄΄Μην δαγκώνεις ότι κόκαλο σου πετάνε γιατί εσυ θα βαρυστομαχιάσεις΄΄ Ελπίζω να κατάλαβες τι θέλω να πω ακριβώς. Wink

Εχεις απολυτο δικιο. Η αληθεια ειναι πως μετανοιωσα που ασχολειθηκα τοσο πολυ με το συγκεκριμενο θεμα. Αλλα μου γημιουργει πραγματικη απορια το γεγονος οτι εδω μεσα σε μια διαφορετικη αποψη αμεσως υπαρχει η επιθεση (χαρακτηριστικα σε παλαιοτερο θεμα με εχουν αποκαλεσει κακη μητερα και μου εχουν σουρει τα εξ αμαξης, κατι που εγω δεν θα τολμουσα να κανω ποτε, να χαρακτηρισω μια μητερα κακη ετσι ευκολα γιατι σκεπτεται διαφορετικα απο εμενα). Και σιγουρα ξεπερασα τα ορια μου και δεν θα επρεπε. Θα προσπαθησω να αποφυγω μελλοντικες προστριβες γιατι δεν εχουν κανενα απολυτως νοημα.
Ωραία αφού το καταλάβατε και οι 2 οι καβγατζούδες Razz Razz Razz να βάλω ένα ακόμα θεματάκι λίγο πικάντικο ή θα πιαστείτε πάλι μαλλί με μαλλί? Σας φοβήθηκε το μάτι μου εδω μέσα Razz Razz

οτι θεμα θες βαλε! και ας απαντησει ο καθενας οπως πιστευει. αρκει να εχει ως γνωμωνα οτι δεν ειμαστε ολοι οι ανθρωποι ιδιοι και δεν εχουμε τις ιδες αποψεις. (χωρις απαραιτητα να μας κανει αυτο καλους η κακους)
περημενω με αγωνια το θεμα σου.. Very Happy

214Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Κυρ Μάης 12, 2013 2:22 pm

stalicha


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Εγω κοριτσια δεν μπορω να πω με μια λεξη αν ειμαι υπερ ή κατα. Σιγουρα δεν ειμαι υπερ,αλλα οταν συντρεχει λόγος σοβαρης ανωμαλίας ή ασθενειας είμαι σαφέστατα υπερ. Ομως, δεν θα κατεκρινα και την κοπελα που σε νεαρη ηλικία λόγω λειψης ενημερωσης ή αφέλειας έμεινε έγκυος και θέλει να το ρίξει. Στη συγκεκριμένη περίπτωση θα φρόντιζα με καποιο τροπο να την ενημερωσω..Και εδω ειναι το μεγααααλο θεμα..ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ. Και οχι μονο.Ενημερωμενοι πανω κατω είμαστε ολοι...Το θέμα ειναι κατα ποσο είμαστε σοβαροι και υπευθυνοι ανθρωποι...και όχι μονο όσον αφορα την εγκυμοσυνη...Ενα παραδειγμα θα σας δωσω..Ειμαι 24 χρονων...Με το αγορι μου ειμαστε μαζι 8,5 χρονια. ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ γινοταν και γινεται η πραξη με προφυλαξη.ΠΑΝΤΑ.Σε τετοιο βαθμο που μια-δυο φορες που μου ζητησε να μην βαλουμε προφυλακτικο στα προκαταρκτικα, μετα την πρωτη εισχωρηση του ειπα να βγει γτ δεν ενιωθα καλα εγω, αγχωνομουν και δεν το απολαμβανα...Και τις 2 φορες ακριβως το ιδιο του ειπα.Βεβαια να πω την αληθεια και αυτος εχει την ιδια εμμονη με εμενα με την προφυλαξη, οποτε ποτε δεν διαφωνουσαμε πανω στο συγκεκριμενο θεμα. Σε συζητηση με μια παρεα με κοπελες 28 και 30 χρονων, χωρις μονιμη σχεση και με σχεσεις των 7 μηνων και 1 χρονου καταγεγραμμενες στο ιστορικο τους, με δουλευαν οτι ειμαι πουριτανη που μετα απο τοσα χρονια συνεχιζω να παιρνω προφυλαξεις...Καταφεραν λοιπον να με κανουν να αισθανθω ασχημα και αυτες ενιωθαν καλα,οταν μου ειπαν πως ...ενταξει..το πρωτο τριμηνο παιρνεις προφυλαξη...μετα γιατι??Γιατι ρε κοριτσια, μετα το τριμηνο τον μαθαινεις και ξερεις οτι ειναι υγιης και δεν κουβαλαει ασθενειες?Μετα το τριμηνο δεν μενεις εγκυος?Μετα το τριμηνο δεν γινονται ''ατυχηματα''?Μετα το τριμηνο δεν υπαρχει περιπτωση να σε απατησει και να παει μετα με σενα κουβαλωντας καμια ασθενεια (αν σε προηγουμενη επαφη εγινε χωρις προφυλαξη)??Δεν ξερω αν ειμαι εγω υπερβολικη...ισως και να ειμαι. Ξερω οτι εχω εναν ανθρωπο που..δεν λεω πως δεν θα με απατησει...αλλα που ακομα και αυτο να γινει και παει με καμια αλλη ΣΙΓΟΥΡΑ προφυλαξεις θα παρει..δεν θα μου μεταφερει μετα εμενα εν αγνοια μου αρρωστιες και μικροβια..Παρ'ολα αυτα και προφυλαξεις παιρνουμε και αν δεν μπορεσουμε να ορθοποδησουμε, θα συνεχισουμε να παιρνουμε για δικο μας καλο και για καλο ενος μελλοντικου παιδιου...Αρα λοιπον..δεν ειναι μονο θεμα ενημερωσης...Δεν ξερω πως λεγεται...Γιατι οι κοπελες ηξεραν το σωστο απλα δεν το εκαναν.Ειναι μαλλον θεμα υπευθυνοτητας. Σιγουρα το κρεββατι ειναι υποθεση του καθενος και ο καθενας μπορει να νομιζει πως παιρνει με τον τροπο του προφυλαξεις...ο,τι και να κανεις ομως στο κρεβατι σου, μην κατακρινεις τον αλλο που σου λεει με συνεπεια και υπευθυνοτητα οτι ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΡΟΦΥΛΑΞΗ..αποψη μου παντα...

215Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Δευ Μάης 13, 2013 12:30 am

Λιτσα34


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Συμφωνώ απόλυτα με την stalicha.Ολα είναι θέμα υπευθυνότηταs.

216Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Δευ Μάης 13, 2013 2:12 am

melimpa

melimpa
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ειμαι κατα.
Κυριως οταν προκειται για "ατυχημα".Λαθη στη ζωη κανουμε ολοι,ποσα αραγε απο αυτα μπορουμε να τα διορθωσουμε σα να μην εγιναν ποτε?
Δυστυχως τα λαθη μας πρεπει να τα αντιμετωπιζουμε σαν υπευθυνοι ανθρωποι.
Κι οσο για την διακοπη κυησης λόγω προβληματων υγειας του εμβρυου εχω να σας πω την ιστορια μιας οικογενειακης φιλης προ 15ετιας.
Είχε διδυμακια(με εξωσωματικη) και ολοι οι γιατροι εσκιζαν τα πτυχια τους οτι επρεπε να της παρουν το ενα εμβρυο λογω καποιας σοβαρης ασθενειας(καποιο συνδρομο,δεν θυμαμαι ποιο).Η μανουλα ομως-να ναι καλα,καλη της ωρα-δεν μπορουσε να αντεξει να χασει ετσι οικιοθελως το ενα μωρο της και τα γεννησε.Και τα δυο.Υγειεστατα!Και τα δυο!Και σημερα ειναι και τα δυο απο τους καλυτερους μαθητες στο σχολειο!
Ετσι ευκολα σκοτωνεις μια ζωουλα?Φυσικα αυτη ειναι ΜΟΝΟ η αποψη ΜΟΥ...

217Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Δευ Μάης 13, 2013 3:22 am

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
melimpa έγραψε:Ειμαι κατα.
Κυριως οταν προκειται για "ατυχημα".Λαθη στη ζωη κανουμε ολοι,ποσα αραγε απο αυτα μπορουμε να τα διορθωσουμε σα να μην εγιναν ποτε?
Δυστυχως τα λαθη μας πρεπει να τα αντιμετωπιζουμε σαν υπευθυνοι ανθρωποι.
Κι οσο για την διακοπη κυησης λόγω προβληματων υγειας του εμβρυου εχω να σας πω την ιστορια μιας οικογενειακης φιλης προ 15ετιας.
Είχε διδυμακια(με εξωσωματικη) και ολοι οι γιατροι εσκιζαν τα πτυχια τους οτι επρεπε να της παρουν το ενα εμβρυο λογω καποιας σοβαρης ασθενειας(καποιο συνδρομο,δεν θυμαμαι ποιο).Η μανουλα ομως-να ναι καλα,καλη της ωρα-δεν μπορουσε να αντεξει να χασει ετσι οικιοθελως το ενα μωρο της και τα γεννησε.Και τα δυο.Υγειεστατα!Και τα δυο!Και σημερα ειναι και τα δυο απο τους καλυτερους μαθητες στο σχολειο!
Ετσι ευκολα σκοτωνεις μια ζωουλα?Φυσικα αυτη ειναι ΜΟΝΟ η αποψη ΜΟΥ...
συγχαριτιρια στην μανουλα.!!!μακαρι ολες να ττο εκαναν αυτο!

218Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Δευ Μάης 13, 2013 11:03 am

tsihi


Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
δεν ξερω αν ειμαι υπερ η κατα.εξαρταται την περιπτωση.ειμαι υπερ το εμβρυο εχει καποια ανωμαλια.το θεωρω εγωιστικο το να κρατησω ενα μωρο που θα εχει προβλημα υγειας.επισης ειμαι υπερ οταν δυστηχως προκειψει αλλα το ζευγαρι δεν νοιωθει ετοιμο να το φερει στον κοσμο.ολες σιγουρα θυμομαστε τη 24χρονη φονισα απο τη λερο.αφησε το μωρο της να πεθανει απο πεινα,αυτη λοιπον ειχε πει πως δεν ηταν ετοιμη να γινει μαμα αλλα δε θα εκανε ποτε εκτρωση...ε λοιπον εγω θα προτειμουσα να ειχε κανει.δυστηχως δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ετοιμοι για γονεις και δε θα πρεπει να γινοντε ποτε!!ακομη και αν προκειψει!!

219Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Δευ Μάης 13, 2013 1:19 pm

Picolina

Picolina
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κατά,εκτος μεμονομενων περιπτωσεων.

220Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Δευ Μάης 13, 2013 5:13 pm

namh


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
mariloy έγραψε:ΔΙΑΒΑΣΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΕΚΤΡΩΣΕΩΝ ΘΕΩΡΩ ΠΟΛΥ ΧΑΖΟ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΠΟΥ ΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΜΑΖΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΗΓΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΛΥΣΗ ΕΧΩ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΥΝΑΙΚΑ ΜΕΓΑΛΗΣ ΗΛΙΚΙΑΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΑΝΕΤΑ ΠΩΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ 6 ΕΚΤΡΩΣΕΙΣ ΕΠΑΘΑ ΦΡΙΚΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΙΠΑ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΤΟ ΛΕΣ ΤΟΣΟ ΑΝΕΤΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΣ ΖΩΗ ΑΠΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΣ ΠΑΝΤΟΥ ?? Twisted Evil Twisted Evil
mariloy mou, diavasa tyxaia to post sou kai na sou pw oti exw kai egw gnwstes megales gunaikes pou etsi kanan tote.kai gw de sumfwnhsa kai to thewrhsa epipolaiothta alla meta apo kapoies suzhthseis katalava oti tote den htan oi anthrwpoi polu morfwmenoi alloi isws naxan vgalei to dhmotiko mono kai auto miso kai to thewrousan tropo adisullhpshs kai dusthxws oi giatroi den enhmerwnan to kosmaki mallon klassika gia na ta tsepwsoun.den tous legan kana poso epikundino htan gia thn ugeia tous toses ektrwseis kai etsi uphrxe agnoia.eida kai mia ereuna pou elege oti to 80 kai arxes 90 eixan rekor ektrosewn me th kathe gunaika na kanei pollaples ektrwseis.meta pou uphrkse kaluterh enhmerwsh to pososto epese polu.akomh einai polu megalo vevaia alla se sxesh me tote padote exei meiwthei arketa, aposo legan sthn ereuna.
kai genikotera me to thema kai egw eimai kata twn ektrwsewn kai logw tou ti leei h thrhskeia alla kai tou pws noiwthw egw apenadi sauto to thema.alla de krinw kanenan pou exei sovaro logo opws viasmos h kapoia sovarh astheneia giati kai gw to pio pithano einai se tetoia periptwsh(panagitsa mou makrua) parolles tis tupseis kai th stenaxwria na to kana.de noiwthw perhfanh giauto kai mono pou to lew alla de nomizw an hksera oti to paidi mou tha gennhthei arrwsto na xa th dunamh na to krathsw.thamazw osous exoun th dunamh giati einai aggeloi autoi oi anthrwpoi.makari o theos na mh dokimasei kanenan mas me auto ton tropo.apisteuta duskolo thema exei pollous parametrous.kai dusthxws sta duskola ligoi menoun pragmatika dunatoi mexri kai to telos (kai tous aksizoun sugxarhthria)

221Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Τρι Μάης 14, 2013 11:28 am

mania_a

mania_a
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
οταν εμεινα εγκυος ο αντρας μου (τοτε δεν ημασταν παντρεμενοι) επεμενε να κανω εκτρωση (εγω ειμαι κατα των εκτρωσεων) δεν το εκανα του ειπα πως προτημω να το μεγαλωσω μονη μου παρα να το ριξω και το εννοουσα...δεν μπορω να φανταστω την ζωη μου χωρις την κορουλα μου... και το αποτελεσμα... ο αντρας μου ειναι πλεον χαζομπαμπας... αλλα εχω και μια γνωστη που δεν ειχε καλη καταληξη η σχεση της με τον τυπο(εγινε λουης μολις το εμαθε) αλλα η κοπελα το κρατησε και το μεγαλωνει μονη της ειναι 21 χρονων και ο γιος της ειναι 2.

222Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? - Σελίδα 9 Empty Απ: Yπέρ ή κατά των εκτρώσεων? Τρι Μάης 14, 2013 11:36 am

Superb Mommy

Superb Mommy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Kατηγορηματικά αρνητική οσο δε πάει.
Αν σπάσει το προφυλακτικό (προφανώς και το καταλαβαίνεις με έναν ωραιότατο έλεγχο μτά την πράξη) πας και παίρνεις το χαπάκι της επόμενης ημέρας.
Αν πιστεύεις ότι κάτι πήγε λάθος(κακά τα ψέματα, εμείς οι γυναίκες τα καταλαβαίνουμε αυτά) παίρνεις πάλι ένα χαπάκι της επόμενης ημέρας.

Αν ο γιατρός τώρα σου πει ότι το παιδί έχει κάποιο σύνδρομο...μέχρι εκεί είναι οι αντοχές μας?Αν είναι υγιεστατο το κραταμε διαφορετικά το πετάμε?Αλλά το τσιγάρο-τσιγάρο στην εγκυμοσύνη!!Αυτό δεν είναι σκότωμα....

Κάποτε είχα πει ότι στην μόνη περιπτωση που θα εδιωχνα ενα παιδι θα ηταν αν υπηρχε καποιο προβλημα υγειας παιδιου που δε θα το αφεινε να ζησει πανω απο καποιες μερες η ακόμα και ώρες(είχε τυχει σε φιλη μου στον 6ο μηνα κυησης)
Ε, λοιπον αναθεωρω και λεω πως ήμουν λαθος.Και πάλι θα το κραταγα γιατι ο Θεός είναι μεγάλος και γινονται και θαυματα!

Και όλα αυτά τα λέω υπεύθυνα και εχοντας μια κοράκλα 18 μηνών!!!


Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 9]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις