Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
81 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 81 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
wondergirl έγραψε:
roulamammy έγραψε:
kaatrin έγραψε:
souzan έγραψε:μπραβο ντινακη που προσπαθεις να βγαζεις το μεροκαματο σου !!!
δυστυχως κριμα και σε αλλα ποστ εχω δει να κανουν επιθεσεις σε κοπελες τετοια κακια δεν την καταλαβαινω και εγω φιαχνω μαρμελαδες για ενα χαρτσιλικη δεν ειναι κακο οτι μπορει ο καθενας κανει σε αυτες τις δυσκολες εποχες

Susan τολμάς να λες ότι φτιάχνεις μαρμελάδα???Έχεις πτυχίο σεφ; Έχεις πάρει μέρος σε διαγωνισμό μαγειρικής στην τηλεόραση;;;
( εννοείται αστειεύομαι αλλά παίζει να το ακούσουμε κ αυτό εδώ μέσα)



Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Και η ανοησια (για να μην πω κατι αλλο) παει συννεφο! Ειστε σοβαρες τωρα εσεις που συγκρινετε τα πτυχια με τις μαρμελαδες? Α! Και κατι αλλο! Σας ευχομαι ολοψυχα (και το εννοω) απο δω και περα να βρισκονται ατομα γυρω σας που κανουν αυτο που εσεις σπουδασατε (αν σπουδασατε, λεμε τωρα) ή τελος παντων αυτο στο οποιο εσεις εχετε γνωσεις, και να παιρνουν δουλειες που κανονικα θα ανηκαν στο δικο σας γνωστικο αντικειμενο. Σας το ευχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ ομως!

ti marmelades ftiaxneis? miam miam

Όχι ΕΣΥ είσαι η μόνη "σπουδαγμενη" εδώ μέσα!!!

kaatrin

kaatrin
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Και για να τελειώνουμε,
Απλά είμαστε μαζί με την κοπέλα που έθεσε το θέμα γιατί δεν λέει ότι είναι γιατρός κ αναλάμβανει να κάνει εγχείρηση ανοιχτής καρδιάς.

Μετάφραση κάνει!!!

Κ επίσης δήλωσε από τις πρώτες γραμμές ότι είναι άνεργη κ προσπαθεί να κάνει κάτι για να βγάλει χρήματα .δεν ήρθε να σου πάρει τη δουλειά μέσα από το σπίτι...
Κ

roulamammy

roulamammy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
wondergirl έγραψε:
roulamammy έγραψε:
kaatrin έγραψε:
souzan έγραψε:μπραβο ντινακη που προσπαθεις να βγαζεις το μεροκαματο σου !!!
δυστυχως κριμα και σε αλλα ποστ εχω δει να κανουν επιθεσεις σε κοπελες τετοια κακια δεν την καταλαβαινω και εγω φιαχνω μαρμελαδες για ενα χαρτσιλικη δεν ειναι κακο οτι μπορει ο καθενας κανει σε αυτες τις δυσκολες εποχες

Susan τολμάς να λες ότι φτιάχνεις μαρμελάδα???Έχεις πτυχίο σεφ; Έχεις πάρει μέρος σε διαγωνισμό μαγειρικής στην τηλεόραση;;;
( εννοείται αστειεύομαι αλλά παίζει να το ακούσουμε κ αυτό εδώ μέσα)



Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Και η ανοησια (για να μην πω κατι αλλο) παει συννεφο! Ειστε σοβαρες τωρα εσεις που συγκρινετε τα πτυχια με τις μαρμελαδες? Α! Και κατι αλλο! Σας ευχομαι ολοψυχα (και το εννοω) απο δω και περα να βρισκονται ατομα γυρω σας που κανουν αυτο που εσεις σπουδασατε (αν σπουδασατε, λεμε τωρα) ή τελος παντων αυτο στο οποιο εσεις εχετε γνωσεις, και να παιρνουν δουλειες που κανονικα θα ανηκαν στο δικο σας γνωστικο αντικειμενο. Σας το ευχομαι ΟΛΟΨΥΧΑ ομως!

ti marmelades ftiaxneis? miam miam




ελα μορφωμενη.. τελος... τσουρεκια μας τα εκανες

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
εδώ εσύ συνέκρινες ένα ολόκληρο κλάδο ψυχολογίας με τις γκομενοδουλειές των φιλενάδων σου.
Σε παρακαλώ αποχώρησε γιατί τη δική σου δουλειά δεν την παίρνω, σταμάτα τις εμμονές γιατί μόνο έλλειψη παιδείας δείχνουν. Άσε έναν άνθρωπο στα 24 που προσπαθεί να μεγαλώσει αξιοπρεπώς το παιδί του και αν νομίζεις ότι σου κλέβω τη δουλειά, σε καλώ δημόσια να με γνωρίσεις να δεις τι άνθρωπος είμαι. Στο Γέρακα μένω.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

donna

donna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
ΕΛΕΟΣ!!!!

Τι να τα κανεις τα πτυχια και τα μεταπτυχιακα αμα σου λειπει η κοινωνινη μορφωση! μεταφράσεις δακτυλογραφήσεις εργασίες πτυχιακές και photo editing από άνεργη μαμά - Σελίδα 3 679259

dinaki μην δινεις σημασια!

mania_a

mania_a
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
και στην τελικη αν ειχες τα α#@#@#α θα περνουσες αγγλικη φιλολογια στην ελλαδα και δεν θα πήγαινες σε πανεπιστιμιο του εξωτερικού... μηπως ολη αυτη η επιθεση ειναι κομπλεξ κατωτεροτητας? τι λεει η ψυχολογος μας???? χαχαχαχαχα Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σε εξωτερικού πήγε?
Δεν το ήξερα.
Συνήθως αυτοί που παίρνουν πτυχίο σε ξένο πανεπιστήμιο τρώνε τόσο δούλεμα από τους ντόπιους πτυχιούχους και χάνουν πολλές δουλειές από αυτούς που αποκτούν μια πιο παθητική και συνεσταλμένη στάση προς στο πτυχίο τους.
Σε άλλους βγαίνει σε κακία και ζήλια από ότι φαίνεται.
Για την αντιπαράθεση πέρασα 12η στους 240 στο δικό μου πανεπιστήμιο και βγήκα πρώτη με άριστα.
Και παρ'ολα αυτά σέβομαι και τον απόφοιτο δημοτικού και επικροτώ κάθε προσπάθεια από κάθε μαμά ιδιαίτερα. είτε είναι μαρμελάδα είτε ο,τιδηποτε.
γιατί εγώ είμαι ευχαριστημένη με τη ζωή μου και δε μου αρέσει να κράζω ούτε να επιδεικνύομαι.
πάντως θετικά το παίρνετε, ο άντρας μου το πήγε στο σεξουαλικό το ζήτημα. σε έλλειψη Razz Laughing άντρες

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

mania_a

mania_a
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[quote="annamaria_i"]
wondergirl έγραψε:Αννα Μαρια λυπαμαι πολυ που το βλεπεις ετσι και υποβιβαζεις τους μεταφραστες. Η μεταφραση απαιτει εξειδικευση, βαθια γνωση, ερευνα,τριβη και συνεχη επιμορφωση. Δεν ειναι κατι που μπορει να το κανει ο καθενας. Στο Westminster οπου σπουδασα, ειχα καθηγητες με απιστευτες γνωσεις και η δουλεια που γινεται εκει ειναι εκπληκτικη, με συνεχεις εξετασεις, καθημερινες μεταφρασεις, τεραστια portfolios στο τελος του academic year. Φανταζομαι θα γνωριζεις μιας και ζεις στο αγαπημενο μου Λονδινο. Ειναι ενας τομεας που εχει πολλα να προσφερει και που καταξιωνεται χρονο με το χρονο. Kαι σιγουρα θελει σπουδες και εξειδικευση.

εδω το λεει

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
α καλά. οκ δε δίνω και τόσο βάση φαίνεται.
κοινώς χέστηκα

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dinaki88 έγραψε:α καλά. οκ δε δίνω και τόσο βάση φαίνεται.
κοινώς χέστηκα
Dinaki πολυ λυπαμαι που θα σε στενοχωρησω αλλα το πτυχιο της Αγγλικης Φιλολογιας το πηρα απο το ΑΠΘ στη Θεσσαλονικη. Στο Λονδινο εκανα το μεταπτυχιακο μου. Τωρα για το σεξουαλικο που ανεφερες, σε ενημερωνω οτι ειμαι παντρεμενη με 2 παιδια, πολυ καλα με τον αντρα μου και κοινως δε μου λειπει το κοκο... Αυτα για να μπαινουν τα πραγματα στη θεση τους. Επισης, οπως εσυ αποκαλεσες τα πιστοποιητικα γνωσης Αγγλικης "πτυχια", ετσι κι εγω κατ'αντιστοιχια σε ειρωνευτηκα και ειπα οτι δινω συμβουλες στα γκομενικα στις φιλες μου κι αρα μπορω να κανω τη ψυχολογο. I guess you get the point, right?
Θα σε αφησω τωρα γιατι εχω και δουλεια, δινω ψυχολογικες συμβουλες σε ενα site...

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
donna έγραψε:ΕΛΕΟΣ!!!!

Τι να τα κανεις τα πτυχια και τα μεταπτυχιακα αμα σου λειπει η κοινωνινη μορφωση! μεταφράσεις δακτυλογραφήσεις εργασίες πτυχιακές και photo editing από άνεργη μαμά - Σελίδα 3 679259

dinaki μην δινεις σημασια!

εμ αυτο λεω κι εγω αλλα δεν....

eugenoula


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλησπέρα κι από εμένα!
Αποφεύγω να παίρνω θέση σε συζητήσεις εδώ στο foroum μιας και δεν έχουμε στοιχειώδεις γνώσεις ανθρώπινης συμπεριφοράς -και το λέω αυτό με πολλή θλίψη και πλήρη επίγνωση ακόμη και του εαυτού μου-.
Λοιπόν για να μη μακρυγορήσω πολύ, θεωρώ καθόλου όμορφη (για να τηρούμε και την αισθητική του λόγου) τη συμπεριφορά της wondergirl για τους εξής απλούς λόγους:
1. Αυτό το διάστημα κάνω μία έρευνα πάνω στις κοινωνικές αναπαραστάσεις της μητρότητας. Χρειάζομαι (και διαθέτω) γνώσεις ψυχολογίας για να κάνω μία μετάφραση πετυχημένη ή να χρησιμοποιήσω βιβλιογραφία πάνω στο γνωστικό μου αντικείμενο, επειδή απλά καταλαβαίνεις καλύτερα τι εννοεί ο κάθε φορά συγγραφέας όταν έχεις παρόμοιο υπόβαθρο. Έτσι εγώ προσωπικά θα εμπιστευόμουν την dinaki88 αν θα ήθελα κάποια βοπηθεια.
2. Κανένας δε κλέβει τη δουλειά κανενός.Ο καθένας αποδεικνύει τι ή τι δεν αξίζει. Όταν εγώ που δεν έχω πτυχίο ειδικής αγωγής αλλά πτυχίο νηπιαγωγού που έχω πάρει τομέα ειδικής αγωγής είμαι πολύ πιο ικανή από μία αντίστοιχη απόφοιτο ο κάθε γονέας, επαγγελματίας κλπ θα με διαλέξουν με βάση όχι το χαρτί αλλά την ικανότητα. Και δυστυχώς ή ευτυχώς κάποια πράγματα είναι και θέμα χαρισμάτων. Μπορεί στο συγκεκριμένο πέραν των γνώσεων να διαθέτω τις κατάλληλες skills που θα με κάνουν πολύ πιο αποδοτική όσον αφορά στη βελτίωση του κάθε παιδιού που θα αναλάβω. Δηλαδή θα πρέπει να χαρακτηριστώ εγώ κλέφτρα εργασιών όταν οι ίδιοι οι γονείς, επαγγελματίες της ειδικής αγωγής, καθηγητές κλπ εφόσον ξέρουν τις σπουδές μου με προτιμάνε ή να μην αναλαμβάνω κάτι που ξέρω πως θα το κάνω σωστά;
Επιπροσθέτως καμία σχέση δεν έχει μία μετάφραση με μια εγχείρηση. Αλλά και πάλι, υπάρχουν γιατροί που σε ξεγεννάνε πολύ πιο άθλια από μία μαία που ναι μεν διαθέτει λιγότερες γνώσεις έχει όμως ίσως άπειρη εμπειρία. ΚΑι για να είμαι δίκαιη, μια καισαρική δε μπορεί να σου την κάνει μία μαία. Έτσι κι ένα κείμενο λογοτεχνικό λόγου χάρη μία ψυχολόγος. Αλλά χαζός δεν είναι κανείς. Ξέρει αν θέλει κάτι να απευθύνεται στους ανάλογους επαγγελματίες. Απλά ένα πτυχίο δεν προσυπογράφει απαραιτήτως ούτε γνώση, ούτε δεινότητα ούτε πείρα, ούτε ούτε ούτε...
3. Προσωπικά μου άρεσε η στάση της dinaki88. Μετριασμένη αλλά όχι ηττοπαθής. Δεν αράδιασε από την αρχή το που έκανε μετεφράσεις, τα 10αρια της, κλπ αλλά έστειλε ένα σεμνό πλην εμπεριστατωμένο μήνυμα για το τι είναι και τι προσφέρει. άλλωστε δεν αναγκάζει κανέναν. Κάθε νοήμων άνθρωπος μπορεί να κρίνει που θα απευθυνθεί και που όχι. Στην τελική δοκιμάζεις. Όπως μπορείς να αλλάξεις καθηγήτρια έτσι και όποιον άλλο επαγγελματία δε σου κάνει.
Όσον αφορά τώρα αυτό που λες πως σε λυπεί που άλλοι μπαίνουν σε χωράφια άλλων ειδικοτήτων, εν μέρει σε καταλαβαίνω επειδή το έχω ζήσει. Όμως δυστυχώς ή ευτυχώς έτσι είναι ο κόσμος ή η αγορά εργασίας καλύτερα. Κρίνεσαι από πολλά. Από μία συνάρτηση ειδίκευσης-ικανότητας χειρισμού των γνώσεών σου, αποδοτικότητας, χαρακτήρα και άλλα σταθμισμένα κριτήρια που θέτει ο καθένας. Αν κάποιος είναι καλός σε αυτό που κάνει θα κριθεί από τους άλλους.

Αυτά. Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμά μου. Απλά είναι άσχημο να μαλώνουμε χωρίς λόγο. Οι άνθρωποι κουβαλάνε διαφορετικές κουλτούρες που διαμορφώνονται από πάμπολλα πράγματα. Αλλά οφείλουμε να σεβόμαστε τον κάθε άλλο ειδικά αν δεν τον γνωρίζουμε.Ξέρετε ο γραπτός λόγος δεν μπορεί να δείξει ούτε τον τρόπο που λες κάτι όυτε το πως το εννοείς γι' αυτό ακριβώς φράσεις του στυλ μου κάθονται στο λαιμό, όσα δε φτάνει η αλεπού κλπ δεν προκαλούν καλές εντυπώσεις.

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ευχαριστώ για τη θετική σου άποψη ευγενούλα..
πολλές φορές, και κατέληξα από αυτό το θέμα να το καταλάβω, δεν είναι μόνο το θέμα ο λόγος γίνεται παρεξηγήσιμος στα ποστ.
πολλές φορές λόγω του ότι είσαι ανώνυμα εδώ δεν έχεις αναστολές και εκφράζεσαι χωρίς τις προσποιητές ευγένειες του έξω κόσμου. Κοινώς δείχνεις τον πραγματικό σου εαυτό.

Θα συμβουλέψω την κοπέλα, ή καλύτερα κυρία, την κόβω για μεγαλύτερη μου γι'αυτό και μπαίνει σε θέση επίθεσης μόνιμα, εκτός από τα αγγλικά βιβλία να ανοίξει και κανα ελληνικό λεξικό να δει τι σημαίνει ειρωνία. Το να πω πτυχίο το πιστοποιητικό μου είναι μια κοινή πρακτική, ακόμα και καθηγητές πανεπιστημίου ορίζουν προυπόθεση εισαγωγής σε τμήματα την απόκτηση πτυχίου ξένων γλωσσών. Το πιστοποιητικό είναι μια λέξη που λες και ξαναλές εσύ με το κόμπλεξ και τις εμμονές. Εγώ εξέθεσα και ακριβώς τι και ποιου πανεπιστημίου έχω, δεν παραπλάνησα κανέναν
Αυτό που έκανα λέγεται ευφημισμός στη γλώσσα μας.
αυτό που σου κάνω τώρα είναι ειρωνία, και αυτό που ξεκίνησες από χτες και συνεχίζεις σήμερα.

υ.γ. ας με συγχωρέσουν οι φιλόλογοι της ελληνικής που τους πήρα τη δουλειά και μόρφωσα την κυρία.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dinaki88 έγραψε:ευχαριστώ για τη θετική σου άποψη ευγενούλα..
πολλές φορές, και κατέληξα από αυτό το θέμα να το καταλάβω, δεν είναι μόνο το θέμα ο λόγος γίνεται παρεξηγήσιμος στα ποστ.
πολλές φορές λόγω του ότι είσαι ανώνυμα εδώ δεν έχεις αναστολές και εκφράζεσαι χωρίς τις προσποιητές ευγένειες του έξω κόσμου. Κοινώς δείχνεις τον πραγματικό σου εαυτό.

Θα συμβουλέψω την κοπέλα, ή καλύτερα κυρία, την κόβω για μεγαλύτερη μου γι'αυτό και μπαίνει σε θέση επίθεσης μόνιμα, εκτός από τα αγγλικά βιβλία να ανοίξει και κανα ελληνικό λεξικό να δει τι σημαίνει ειρωνία. Το να πω πτυχίο το πιστοποιητικό μου είναι μια κοινή πρακτική, ακόμα και καθηγητές πανεπιστημίου ορίζουν προυπόθεση εισαγωγής σε τμήματα την απόκτηση πτυχίου ξένων γλωσσών. Το πιστοποιητικό είναι μια λέξη που λες και ξαναλές εσύ με το κόμπλεξ και τις εμμονές. Εγώ εξέθεσα και ακριβώς τι και ποιου πανεπιστημίου έχω, δεν παραπλάνησα κανέναν
Αυτό που έκανα λέγεται ευφημισμός στη γλώσσα μας.
αυτό που σου κάνω τώρα είναι ειρωνία, και αυτό που ξεκίνησες από χτες και συνεχίζεις σήμερα.

υ.γ. ας με συγχωρέσουν οι φιλόλογοι της ελληνικής που τους πήρα τη δουλειά και μόρφωσα την κυρία.

Kοιτα ρε που θα μας μορφωσουν τωρα και οι ψυχολογοι και θα μας μαθουν και την Ελληνικη.. Ακου κοριτσι μου, οταν εγω ερχομουν εσυ πηγαινες, οχι μονο ηλικιακα αλλα και εμπειρικα και μορφωτικα. Και θεωρω μεγαλο μειονεκτημα για ενα κοριτσι 24 ετων να εχει τετοια επαρση. Αληθεια, στη ψυχολογια σας το διδαξαν αυτο?

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
wondergirl έγραψε:
dinaki88 έγραψε:ευχαριστώ για τη θετική σου άποψη ευγενούλα..
πολλές φορές, και κατέληξα από αυτό το θέμα να το καταλάβω, δεν είναι μόνο το θέμα ο λόγος γίνεται παρεξηγήσιμος στα ποστ.
πολλές φορές λόγω του ότι είσαι ανώνυμα εδώ δεν έχεις αναστολές και εκφράζεσαι χωρίς τις προσποιητές ευγένειες του έξω κόσμου. Κοινώς δείχνεις τον πραγματικό σου εαυτό.

Θα συμβουλέψω την κοπέλα, ή καλύτερα κυρία, την κόβω για μεγαλύτερη μου γι'αυτό και μπαίνει σε θέση επίθεσης μόνιμα, εκτός από τα αγγλικά βιβλία να ανοίξει και κανα ελληνικό λεξικό να δει τι σημαίνει ειρωνία. Το να πω πτυχίο το πιστοποιητικό μου είναι μια κοινή πρακτική, ακόμα και καθηγητές πανεπιστημίου ορίζουν προυπόθεση εισαγωγής σε τμήματα την απόκτηση πτυχίου ξένων γλωσσών. Το πιστοποιητικό είναι μια λέξη που λες και ξαναλές εσύ με το κόμπλεξ και τις εμμονές. Εγώ εξέθεσα και ακριβώς τι και ποιου πανεπιστημίου έχω, δεν παραπλάνησα κανέναν
Αυτό που έκανα λέγεται ευφημισμός στη γλώσσα μας.
αυτό που σου κάνω τώρα είναι ειρωνία, και αυτό που ξεκίνησες από χτες και συνεχίζεις σήμερα.

υ.γ. ας με συγχωρέσουν οι φιλόλογοι της ελληνικής που τους πήρα τη δουλειά και μόρφωσα την κυρία.

Kοιτα ρε που θα μας μορφωσουν τωρα και οι ψυχολογοι και θα μας μαθουν και την Ελληνικη.. Ακου κοριτσι μου, οταν εγω ερχομουν εσυ πηγαινες, οχι μονο ηλικιακα αλλα και εμπειρικα και μορφωτικα. Και θεωρω μεγαλο μειονεκτημα για ενα κοριτσι 24 ετων να εχει τετοια επαρση. Αληθεια, στη ψυχολογια σας το διδαξαν αυτο?

καλα εσυ εισαι αστεια! εκτος κι αν γουσταρεις το κραξιμο γιατι αλλιως δεν υπαρχει εξηγηση για αυτην την εμμονη σου. δεν σου κανει εντυπωση οτι καμια δεν συγκλινει με τις αποψεις σου? εισαι απλα αγενης και καθως ειπε και μια προλαλησασα κοινωνικα αμορφωτη. και 4 διδακτορικα να παρεις το αποτελεσμα δεν αλλαζει. Drop it!

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
darsel έγραψε:
wondergirl έγραψε:
dinaki88 έγραψε:ευχαριστώ για τη θετική σου άποψη ευγενούλα..
πολλές φορές, και κατέληξα από αυτό το θέμα να το καταλάβω, δεν είναι μόνο το θέμα ο λόγος γίνεται παρεξηγήσιμος στα ποστ.
πολλές φορές λόγω του ότι είσαι ανώνυμα εδώ δεν έχεις αναστολές και εκφράζεσαι χωρίς τις προσποιητές ευγένειες του έξω κόσμου. Κοινώς δείχνεις τον πραγματικό σου εαυτό.

Θα συμβουλέψω την κοπέλα, ή καλύτερα κυρία, την κόβω για μεγαλύτερη μου γι'αυτό και μπαίνει σε θέση επίθεσης μόνιμα, εκτός από τα αγγλικά βιβλία να ανοίξει και κανα ελληνικό λεξικό να δει τι σημαίνει ειρωνία. Το να πω πτυχίο το πιστοποιητικό μου είναι μια κοινή πρακτική, ακόμα και καθηγητές πανεπιστημίου ορίζουν προυπόθεση εισαγωγής σε τμήματα την απόκτηση πτυχίου ξένων γλωσσών. Το πιστοποιητικό είναι μια λέξη που λες και ξαναλές εσύ με το κόμπλεξ και τις εμμονές. Εγώ εξέθεσα και ακριβώς τι και ποιου πανεπιστημίου έχω, δεν παραπλάνησα κανέναν
Αυτό που έκανα λέγεται ευφημισμός στη γλώσσα μας.
αυτό που σου κάνω τώρα είναι ειρωνία, και αυτό που ξεκίνησες από χτες και συνεχίζεις σήμερα.

υ.γ. ας με συγχωρέσουν οι φιλόλογοι της ελληνικής που τους πήρα τη δουλειά και μόρφωσα την κυρία.

Kοιτα ρε που θα μας μορφωσουν τωρα και οι ψυχολογοι και θα μας μαθουν και την Ελληνικη.. Ακου κοριτσι μου, οταν εγω ερχομουν εσυ πηγαινες, οχι μονο ηλικιακα αλλα και εμπειρικα και μορφωτικα. Και θεωρω μεγαλο μειονεκτημα για ενα κοριτσι 24 ετων να εχει τετοια επαρση. Αληθεια, στη ψυχολογια σας το διδαξαν αυτο?

καλα εσυ εισαι αστεια! εκτος κι αν γουσταρεις το κραξιμο γιατι αλλιως δεν υπαρχει εξηγηση για αυτην την εμμονη σου. δεν σου κανει εντυπωση οτι καμια δεν συγκλινει με τις αποψεις σου? εισαι απλα αγενης και καθως ειπε και μια προλαλησασα κοινωνικα αμορφωτη. και 4 διδακτορικα να παρεις το αποτελεσμα δεν αλλαζει. Drop it!
Μα εισαι τοσο γλυκια! Σε ευχαριστω πολυ! Ανταποδιδω!

darsel

darsel
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οχι καλη μου ειμαι απλα ευγενικη.

mania_a

mania_a
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
darsel έγραψε:
wondergirl έγραψε:
dinaki88 έγραψε:ευχαριστώ για τη θετική σου άποψη ευγενούλα..
πολλές φορές, και κατέληξα από αυτό το θέμα να το καταλάβω, δεν είναι μόνο το θέμα ο λόγος γίνεται παρεξηγήσιμος στα ποστ.
πολλές φορές λόγω του ότι είσαι ανώνυμα εδώ δεν έχεις αναστολές και εκφράζεσαι χωρίς τις προσποιητές ευγένειες του έξω κόσμου. Κοινώς δείχνεις τον πραγματικό σου εαυτό.

Θα συμβουλέψω την κοπέλα, ή καλύτερα κυρία, την κόβω για μεγαλύτερη μου γι'αυτό και μπαίνει σε θέση επίθεσης μόνιμα, εκτός από τα αγγλικά βιβλία να ανοίξει και κανα ελληνικό λεξικό να δει τι σημαίνει ειρωνία. Το να πω πτυχίο το πιστοποιητικό μου είναι μια κοινή πρακτική, ακόμα και καθηγητές πανεπιστημίου ορίζουν προυπόθεση εισαγωγής σε τμήματα την απόκτηση πτυχίου ξένων γλωσσών. Το πιστοποιητικό είναι μια λέξη που λες και ξαναλές εσύ με το κόμπλεξ και τις εμμονές. Εγώ εξέθεσα και ακριβώς τι και ποιου πανεπιστημίου έχω, δεν παραπλάνησα κανέναν
Αυτό που έκανα λέγεται ευφημισμός στη γλώσσα μας.
αυτό που σου κάνω τώρα είναι ειρωνία, και αυτό που ξεκίνησες από χτες και συνεχίζεις σήμερα.

υ.γ. ας με συγχωρέσουν οι φιλόλογοι της ελληνικής που τους πήρα τη δουλειά και μόρφωσα την κυρία.

Kοιτα ρε που θα μας μορφωσουν τωρα και οι ψυχολογοι και θα μας μαθουν και την Ελληνικη.. Ακου κοριτσι μου, οταν εγω ερχομουν εσυ πηγαινες, οχι μονο ηλικιακα αλλα και εμπειρικα και μορφωτικα. Και θεωρω μεγαλο μειονεκτημα για ενα κοριτσι 24 ετων να εχει τετοια επαρση. Αληθεια, στη ψυχολογια σας το διδαξαν αυτο?

καλα εσυ εισαι αστεια! εκτος κι αν γουσταρεις το κραξιμο γιατι αλλιως δεν υπαρχει εξηγηση για αυτην την εμμονη σου. δεν σου κανει εντυπωση οτι καμια δεν συγκλινει με τις αποψεις σου? εισαι απλα αγενης και καθως ειπε και μια προλαλησασα κοινωνικα αμορφωτη. και 4 διδακτορικα να παρεις το αποτελεσμα δεν αλλαζει. Drop it!

καλα σου λεει κοφ'το σε βαρεθήκαμε ολες...

donna

donna
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Να σας κουρασω λιγο;

Αυτη τη στιγμη ο γιος μου δινει εξετασεις για το lower.
H κοπελα που του εκανε μαθηματα μεγαλωσε στην Αυστραλια, ηρθε στην Ελλαδα εχωντας το proficiency αποκτησε την αδεια ασκησεως και 20 χρονια τωρα που κανει αυτη τη δουλεια εχει ποσοστο επιτυχια 99%.
Η καθηγητρια αγγλικων του γυμνασιου που πηγαινει ο γιος μου, εχει πτυχιο αγγλικης φιλολογιας....δεν φανταζεστε ποσα τραγικα λαθη εχει διδαξει στα παιδια.
Τελος θα ηθελα να αναφερω ενα περιστατικο που μου διηγηθηκε η κοπελα που προανεφερα κι εχει να κανει με το γιο της, παιδακι τριτης δημοτικου στο μαθημα των αγγλικων.
Παρακολουθωντας την υλη και τις εργασιες που εβαζε η καθηγητρια, επισης πτυχιουχος αγγλικης φιλολογιας
εντοπισε πολλα λαθη στη μεταφραση των λεξεων και γενικοτερα των εννοιων.Μετα απο παροτρυνση των αλλων μαμαδων πηγε να μιλησει μαζι της αναφεροντας φυσικα οτι διδασκει σε φροντιστηριο . Η πτυχιουχος την ειρωνευτηκε και η δικια μου απο αντιδραση αρχισε να της μιλαει στα αγγλικα.Ξερετε ποιο ηταν το αποτελεσμα;Την παρακαλεσε να μιλαει ελληνικα γιατι δεν καταλαβαινε ολα οσα της ελεγε! Τα συμπερασματα δικα σας!

mania_a

mania_a
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
donna έγραψε:Να σας κουρασω λιγο;

Αυτη τη στιγμη ο γιος μου δινει εξετασεις για το lower.
H κοπελα που του εκανε μαθηματα μεγαλωσε στην Αυστραλια, ηρθε στην Ελλαδα εχωντας το proficiency αποκτησε την αδεια ασκησεως και 20 χρονια τωρα που κανει αυτη τη δουλεια εχει ποσοστο επιτυχια 99%.
Η καθηγητρια αγγλικων του γυμνασιου που πηγαινει ο γιος μου, εχει πτυχιο αγγλικης φιλολογιας....δεν φανταζεστε ποσα τραγικα λαθη εχει διδαξει στα παιδια.
Τελος θα ηθελα να αναφερω ενα περιστατικο που μου διηγηθηκε η κοπελα που προανεφερα κι εχει να κανει με το γιο της, παιδακι τριτης δημοτικου στο μαθημα των αγγλικων.
Παρακολουθωντας την υλη και τις εργασιες που εβαζε η καθηγητρια, επισης πτυχιουχος αγγλικης φιλολογιας
εντοπισε πολλα λαθη στη μεταφραση των λεξεων και γενικοτερα των εννοιων.Μετα απο παροτρυνση των αλλων μαμαδων πηγε να μιλησει μαζι της αναφεροντας φυσικα οτι διδασκει σε φροντιστηριο . Η πτυχιουχος την ειρωνευτηκε και η δικια μου απο αντιδραση αρχισε να της μιλαει στα αγγλικα.Ξερετε ποιο ηταν το αποτελεσμα;Την παρακαλεσε να μιλαει ελληνικα γιατι δεν καταλαβαινε ολα οσα της ελεγε! Τα συμπερασματα δικα σας!

ετσι ειναι τα πτυχια δεν πιστοποιουν παντα τις γνωσεις... οταν εκανα πρακτικη σαν νοσηλευτρια με βαθμο πτυχιου 7,5 μια αλλη κοπελα απο αλλο τει και με βαθμο 9 με επερνε απο πισω για να της δειχνω πραγματα... εγω ειχα πολλες περισσοτερες γνωσεις απο εκεινη αλλα εκεινη ειχε τον μεγαλυτερο βαθμο... τι να πεις...

souzan


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οποις θελει να αποδειξει την αξια του να το κανει με τα δικα του α.......... και οχι υποβιβαζοντας τους αλλους και βεβαια οχι εδω μεσα απροσωπα τελειως

roulamammy

roulamammy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
souzan έγραψε:οποις θελει να αποδειξει την αξια του να το κανει με τα δικα του α.......... και οχι υποβιβαζοντας τους αλλους και βεβαια οχι εδω μεσα απροσωπα τελειως



likeeee

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Παω ενα μεγαλο στοίχημα ότι αν εδώ μέσα έψαχναν μετάφραση μετά από το χαρακτήρα που έδειξες ότι έχεις καμία δε θα σε προτιμούσε. Και αυτό δείχνει πια πηγαίνει και ποια έρχεται. Επίσης οποίος διάβασε ότι κατηγορείς εμένα για έπαρση ακόμα πρέπει να γελάει. Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια που με καταλαβαίνουν και με στηρίζουν ακόμα κι αν μερικές ούτε με ξέρουν

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

mania_a

mania_a
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
dinaki88 έγραψε:Παω ενα μεγαλο στοίχημα ότι αν εδώ μέσα έψαχναν μετάφραση μετά από το χαρακτήρα που έδειξες ότι έχεις καμία δε θα σε προτιμούσε. Και αυτό δείχνει πια πηγαίνει και ποια έρχεται. Επίσης οποίος διάβασε ότι κατηγορείς εμένα για έπαρση ακόμα πρέπει να γελάει. javascript:emoticonp('μεταφράσεις δακτυλογραφήσεις εργασίες πτυχιακές και photo editing από άνεργη μαμά - Σελίδα 3 438696')Ευχαριστώ όλα τα κορίτσια που με καταλαβαίνουν και με στηρίζουν ακόμα κι αν μερικές ούτε με ξέρουν

dinaki εχω αρχισει να πιστευω οτι η κοπελια αυτη ειναι κολλητη σου και το κανετε επιτιδες για να φαινεται η αγγελια σου συνεχεια χαχαχαχαχα... τοσο καλο που σου εχει κανει... μαλλον πετυχε το αντιθετο απο αυτο που ηθελε...

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μακάρι, όλες μου οι φίλες εκτός από μια που είναι κ αυτή ψυχολογος δεν έχουν πτυχία... Και καταλαβαίνεις δε μπορώ να κάνω μαζί τους τέτοια συζήτηση επιπέδου

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις