Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
72 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 72 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

mania_a

mania_a
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
μα τι λες εννοείτε οτι για να κανεις τοσο υψηλου επιπεδου συζήτηση πρεπει να εισαι τουλάχιστον απόφοιτος αγγλικης φιλολογιας χαχαχαχαχαχ

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
αυτό λέω και εγώ στις φίλες μου. όταν δεν τους λύνω τα γκομενικά τους σα ψυχολόγος που είμαι.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

ede


Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
To μόνο που έχω να πω είναι στην κοπέλα με την αγγλικη φιλολογία ότι κατάφερε κριβώς το αντίθετο απο αυτό που θα ήθελε. Very Happy Σε διαφορετική φάση θα κοιτάγαμε την αγγελία και τέλος. Τελικά δεν υπάρχει καλύτερη διαφήμιση απο την δυσφήμιση. cheers cheers

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ναι όμως το να δυσφημούμε όποιον να'ναι, το λεγόμενο όποιον πάρει ο χάρος, είναι τρομερά άσχημο. Καλό είναι να έχεις προσωπική άποψη και εμπειρία για τον άλλον και μετά ας τον δυσφημείς βρε αδερφέ.
Ελπίζω να το καταλάβει νωρίς και να το καταλάβουμε γενικά όλες εδώ, ότι η επίθεση σε όποιον να'ναι και για οποιοδήποτε θέμα, δεν προάγει τη συζήτηση, μόνο κόντρες φέρνει.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Dinaki μη μασάς και μη δίνεις σημασία. Έτσι από αντιδραση εγω θα δημοσιευω συχνα πυκνα για να κρατιέται ψηλά η αγγελία σου και θα σε διαφημίσω και στο μεταπτυχιακό που κάνω γιατι όλο και κάποιος θα χρειαστει βοηθεια(και αναμεσα τους και εγώ, σε λίγο πλησιάζει η διπλωματική μου...)

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
1000 ευχαριστώ.
Η αλήθεια είναι πως έχει αρχίσει να κινείται το πράγμα.
Μου φαίνεται περίεργο να έχω δικά μου χρήματα μετά το 2011 που πήρα τα τελευταία μου χρήματα! Shocked
Κρατιέμαι να μην τα ξοδέψω σε βλακείες Laughing έρχεται και ΔΕΗ όπου να'ναι Laughing

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

mania_a

mania_a
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
γεια σου dinaki...( και τσουουουπ παλι ψηλα η αγγελια) χαχαχαχαχα

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ευχαριστώ και πάλι κορίτσια.
Σήμερα σε φιλικό σπίτι λέγαμε πόσο μεγάλη στήριξη υπάρχει εκεί έξω σε άτομα που προσπαθούν για μια δουλειά.
Είστε παράδειγμα!

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Dinaki έχεις πμ!!!

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μόλις το είδα. Θα το διαβάσω μια στιγμή και θα έχεις μια απάντηση σύντομα στο μειλ σου καλύτερα.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλα ε εχω πεθανει στο γελιο με την κοπελα που κραζει.κοπελα μου ειμαι σιγουρη πως οταν πας για καφε ζητας πτυχιο μπαριστα απο τον σερβιτορο-μπουφετζη.θα ξταν απαραδεκτο να πιεις τον καφε σου απο τα χερακια του πρωτου τυχωντα που επιασε δουλεια σε καφετερια..ε λ ε ο ς.

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
demaki88 an pas avenue na ksereis oti kanei merokamata mpoufetzis o antras mou, tha pieis kafe apo hlektrologo poios ti xari sou.

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

wondergirl

wondergirl
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
demaki88 έγραψε:Καλα ε εχω πεθανει στο γελιο με την κοπελα που κραζει.κοπελα μου ειμαι σιγουρη πως οταν πας για καφε ζητας πτυχιο μπαριστα απο τον σερβιτορο-μπουφετζη.θα ξταν απαραδεκτο να πιεις τον καφε σου απο τα χερακια του πρωτου τυχωντα που επιασε δουλεια σε καφετερια..ε λ ε ο ς.
Δε μου αρεσει που μπαινω στη διαδικασια να σου απαντησω αλλα δε θελω να διαβαζω βλακειες. Λοιπον "κοπελα μου", οχι, δε ζηταω πτυχιο οταν παω να πιω καφε. Η δουλεια αυτη αλλωστε δε χρειαζεται πτυχια ουτε γνωσεις. Νομιζω οτι το θεμα το ξεφτιλισες εντελως. Οταν ομως θελω να μου κανουν μια σοβαρη δουλεια που απαιτει γνωσεις και ανωτατη μορφωση, εκει ναι, θελω αυτος που θα την κανει να εχει και τις απαραιτητες σπουδες. Ελπιζω να σε καλυψα. Εσυ τωρα, αν θελεις, να απευθυνεσαι στον πρωτο τυχοντα για οποιαδηποτε δουλεια θελεις να σου κανουν.

roulamammy

roulamammy
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!



wondergirl έγραψε:
demaki88 έγραψε:Καλα ε εχω πεθανει στο γελιο με την κοπελα που κραζει.κοπελα μου ειμαι σιγουρη πως οταν πας για καφε ζητας πτυχιο μπαριστα απο τον σερβιτορο-μπουφετζη.θα ξταν απαραδεκτο να πιεις τον καφε σου απο τα χερακια του πρωτου τυχωντα που επιασε δουλεια σε καφετερια..ε λ ε ο ς.
Δε μου αρεσει που μπαινω στη διαδικασια να σου απαντησω αλλα δε θελω να διαβαζω βλακειες. Λοιπον "κοπελα μου", οχι, δε ζηταω πτυχιο


οταν παω να πιω καφε. Η δουλεια αυτη


αλλωστε δε χρειαζεται πτυχια ουτε

γνωσεις. Νομιζω οτι το θεμα το


ξεφτιλισες εντελως. Οταν ομως θελω

να μου κανουν μια σοβαρη δουλεια που













απαιτει γνωσεις και ανωτατη















μορφωση, εκει ναι, θελω αυτος που θα
την κανει να εχει και τις απαραιτητες σπουδες. Ελπιζω να σε καλυψα. Εσυ τωρα, αν θελεις, να απευθυνεσαι στον πρωτο τυχοντα για οποιαδηποτε δουλεια θελεις να σου κανουν.







και το κομπλεξ σου .. καλα κρατει

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
wondergirl έγραψε:
demaki88 έγραψε:Καλα ε εχω πεθανει στο γελιο με την κοπελα που κραζει.κοπελα μου ειμαι σιγουρη πως οταν πας για καφε ζητας πτυχιο μπαριστα απο τον σερβιτορο-μπουφετζη.θα ξταν απαραδεκτο να πιεις τον καφε σου απο τα χερακια του πρωτου τυχωντα που επιασε δουλεια σε καφετερια..ε λ ε ο ς.
Δε μου αρεσει που μπαινω στη διαδικασια να σου απαντησω αλλα δε θελω να διαβαζω βλακειες. Λοιπον "κοπελα μου", οχι, δε ζηταω πτυχιο οταν παω να πιω καφε. Η δουλεια αυτη αλλωστε δε χρειαζεται πτυχια ουτε γνωσεις. Νομιζω οτι το θεμα το ξεφτιλισες εντελως. Οταν ομως θελω να μου κανουν μια σοβαρη δουλεια που απαιτει γνωσεις και ανωτατη μορφωση, εκει ναι, θελω αυτος που θα την κανει να εχει και τις απαραιτητες σπουδες. Ελπιζω να σε καλυψα. Εσυ τωρα, αν θελεις, να απευθυνεσαι στον πρωτο τυχοντα για οποιαδηποτε δουλεια θελεις να σου κανουν.
καταρχας δεν υπαρχει σοβαρη και μη δουλεια.ολες οι δουλειες ειναι το ιδιο αλλα υπεθεσα οτι για κατι ππυ εισχωρει μεσα σου θα ειδικα θα πρεπει να εισαι πολυ υποχωνδρια.αν δεν σου αρεσει να σε χλευαζουν προσεχε τι γραφεις.μονο εσενα βλεπω παραλογη στο ολο θεμα παρα το θεμα με τον καφε η την κοπελα που συγκρινε τα πτυχια σου με τις μαρμρλαδες που φτιαχνει.δεν μπορω να καταλαβω γιατι το βλεπεις λαθος που η κοπελα με τις γνωσεις που διαθετει προσπαθει να μεγαλωσει το παιδακι της.εδω βλεπεις πτυχιουχους που πιανουν δουλια σε καφε.δηλαδη εκει δεν σε πειραζει που μπλεκοντε σε ξενα χωραφια;τραγουδιστες χωρις να πανε σε σχολες καλων τεχνων.κομμωτριες που διδασκουν χημια ναι σωστα διαβαζεις.τελικα σε πειραξε πολυ που μια κοπελα μπορει στις μερες μας να δουλεψει οταν εσυ δεν μπορεις.οπως ειπες εισαι ανεργη.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
dinaki88 έγραψε:demaki88 an pas avenue na ksereis oti kanei merokamata mpoufetzis o antras mou, tha pieis kafe apo hlektrologo poios ti xari sou.
απαραδεκτος ο αντρας σου να κλεβει την δουλια των μπουφετζιδων..πλακιτσα σου κανω.μακαρι να εχετε δουλεια και ας ειναι οτι να ναι.δηλαδη τωρα που οικοδομες δεν φτιχνοντε πως θα βγαλει το μεροκαματο του ενας ηλεκτρολογος;θα πρεπει να περιμενει το μαννα να κατεβει απο τον ουρανο για να ταισει το παιδακι του;

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
wondergirl έγραψε:
demaki88 έγραψε:Καλα ε εχω πεθανει στο γελιο με την κοπελα που κραζει.κοπελα μου ειμαι σιγουρη πως οταν πας για καφε ζητας πτυχιο μπαριστα απο τον σερβιτορο-μπουφετζη.θα ξταν απαραδεκτο να πιεις τον καφε σου απο τα χερακια του πρωτου τυχωντα που επιασε δουλεια σε καφετερια..ε λ ε ο ς.
Δε μου αρεσει που μπαινω στη διαδικασια να σου απαντησω αλλα δε θελω να διαβαζω βλακειες. Λοιπον "κοπελα μου", οχι, δε ζηταω πτυχιο οταν παω να πιω καφε. Η δουλεια αυτη αλλωστε δε χρειαζεται πτυχια ουτε γνωσεις. Νομιζω οτι το θεμα το ξεφτιλισες εντελως. Οταν ομως θελω να μου κανουν μια σοβαρη δουλεια που απαιτει γνωσεις και ανωτατη μορφωση, εκει ναι, θελω αυτος που θα την κανει να εχει και τις απαραιτητες σπουδες. Ελπιζω να σε καλυψα. Εσυ τωρα, αν θελεις, να απευθυνεσαι στον πρωτο τυχοντα για οποιαδηποτε δουλεια θελεις να σου κανουν.

Εσύ λοιπόν όταν θα χρειαστει,να απευθυνθείς εκεί που θεωρείς καλύτερα, για ποιο λόγο έκανες τέτοια επίθεση στο κορίτσι δεν έχω καταλάβει. Ούτε τη δουλειά σου εκλεψε, ούτε πετάχτηκε κάτω από δική σου αγγελία να διαφημιστεί. Αντίθετα εσύ πεταχτηκες στη δική της με προφανη σκοπό να την προσβάλεις.

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ακόμα και ένας καφές για να είναι καλός από πίσω έχει γνώσεις και εμπειρία.
Όπως γνώσεις έχει και το να ενώνεις καλώδια σε μια οικοδομή ή να φτιάχνεις έναν υπολογιστή, και ας μη θεωρείται πνευματική εργασία.
Εγώ την ευχαριστώ την κοπέλα, τόσα views στο θέμα μου δε θα τα είχα χωρίς αυτή. Very Happy

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Κορνηλια


Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Μμμμ, έχει αρχίσει να συμμετέχει!
Εγώ πιστεύω ότι η ψυχραιμία και η κατανόηση είναι καλοί σύμβουλοι. Και η κοπέλα που αντιδρά έχει κατά βάθος τα δίκια της, απλά κατά τη γνώμη μου "επαναστατεί" στο λάθος σημείο με το λάθος τρόπο. Προσωπική μου άποψη. Ανήκω και εγώ στις "μορφωμένες" και μάλιστα σε ένα πεδίο πολύ πιο "δύσκολο" και μπορώ να καταλάβω τι εννοεί απλώς πιστεύω πως κακώς φέρεται εναντίον της κοπέλας που δήλωσε ποια είναι και τι ξέρει και προσπαθεί να βγάλει ένα μεροκάματο. Και ξαναλέω ότι είμαι σίγουρη ότι το με΄λος dinaki αν είχε τη δυνατότητα θα εργαζόταν σε αυτό που έχει σπουδάσει και δεν νομίζω ότι έχει διάθεση να εμπλέκεται σε "ξένα χωράφια". Αν και στην ελεύθερη αγορά καλώς ή κακώς δεν υπάρχουν "ξένα χωράφια" και ο καθένας είναι "ελεύθερος" να κάνει ότι θέλει (το ελεύθερος σε εισαγωγικά γιατί αυτό ουσιαστικά δεν είναι ελευθερία αλλά καταναγκαστικό για λόγους επιβίωσης ε?-πηγή για σκέψη νομίζω...)
Τελοσπάντων, dinaki έχεις ψαχτεί με αυτά τα προγράμματα για νέους (ΕΣΠΑ είναι?δεν είμαι σίγουρη...) για τις επιδοτήσεις για άνεργους νέους κάτω των 29? Ισως μελλοντικά θα μπορούσες να αξιοποιήσεις κάποια τέτοια ευκαιρία για να ανοίξεις ένα γραφείο κλπ...Εσύ ξέρεις καλύτερα..απλώς το λέω σε περίπτωση που δεν είσαι ενήμερη...

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Fusika,opws k o,ti vgainei se asep.H m@lakia poia einai?persi o suzugos eixe kalo eisodhma enw fetoseimaste anergoi.ela pou omws se opoiodipote programma sou zitoun persina stoixeia les k eisai stin idia katastasi..
tha ginw kourastiki epanalamvanontas oti den eimai asxeti koritsia.katalavainw oti gnk dn einai se polu megali ypolipsi ta proficiencies moy oso se palioteres epoxes, alla suggnwmi k t ierosulia m twra, an ypothesoume oti taa ekseidikeumena leksiloogia me orologia einai duskola, kati kanonikou epipedou to vgazw arista k grigora.exw ksanakanei k sto parelthon ayti ti douleia tzampa tote.gt niwthw oti m lete oti pairnw nysteri kai opoion parei o xaros.de manteuw sto peripou ti leei ena keimeno re paidia, kanoniki metafrasi t kanw..kserw agglika oso periergo k an akougetai

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Maraki8


Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κορνηλια έγραψε:Εγώ πιστεύω ότι η ψυχραιμία και η κατανόηση είναι καλοί σύμβουλοι. Και η κοπέλα που αντιδρά έχει κατά βάθος τα δίκια της, απλά κατά τη γνώμη μου "επαναστατεί" στο λάθος σημείο με το λάθος τρόπο. Προσωπική μου άποψη. Ανήκω και εγώ στις "μορφωμένες" και μάλιστα σε ένα πεδίο πολύ πιο "δύσκολο" και μπορώ να καταλάβω τι εννοεί απλώς πιστεύω πως κακώς φέρεται εναντίον της κοπέλας που δήλωσε ποια είναι και τι ξέρει και προσπαθεί να βγάλει ένα μεροκάματο. Και ξαναλέω ότι είμαι σίγουρη ότι το με΄λος dinaki αν είχε τη δυνατότητα θα εργαζόταν σε αυτό που έχει σπουδάσει και δεν νομίζω ότι έχει διάθεση να εμπλέκεται σε "ξένα χωράφια". Αν και στην ελεύθερη αγορά καλώς ή κακώς δεν υπάρχουν "ξένα χωράφια" και ο καθένας είναι "ελεύθερος" να κάνει ότι θέλει (το ελεύθερος σε εισαγωγικά γιατί αυτό ουσιαστικά δεν είναι ελευθερία αλλά καταναγκαστικό για λόγους επιβίωσης ε?-πηγή για σκέψη νομίζω...)
Τελοσπάντων, dinaki έχεις ψαχτεί με αυτά τα προγράμματα για νέους (ΕΣΠΑ είναι?δεν είμαι σίγουρη...) για τις επιδοτήσεις για άνεργους νέους κάτω των 29? Ισως μελλοντικά θα μπορούσες να αξιοποιήσεις κάποια τέτοια ευκαιρία για να ανοίξεις ένα γραφείο κλπ...Εσύ ξέρεις καλύτερα..απλώς το λέω σε περίπτωση που δεν είσαι ενήμερη...

Καταλαβαίνω τι λες, η ενσταση μου είναι αλλού. Η κοπέλα που αντιδρά, θα είχε δίκιο μόνο αν η dinaki88 πεταγόταν κάτω απο δική της αγγελία και έλεγε οτι κάνει μεταφρασεις σε πολύ χαμηλότερες τιμές κ ζητούσε να την προτιμήσουν. Όμως το κορίτσι από την αρχη είπε ποια είναι και τι ακριβώς ξέρει να κάνει, χωρις ψεμματα και μισόλογα και κυρίως σε δική της αγγελία. Από εκεί κ πέρα, αφήνει στη διακριτική ευχερεια του αναγνώστη να αποφασίσει αν θα την προτιμήσει η όχι. Και στην τελική, το θέμα των ξένων γλωσών (κατα την ταπεινη μου αποψη πάντα) έχει να κάνει και με το πόσο ασχολείσαι. Ξέρω κοπέλα απόφοιτο Αγγλικής φιλολογίας που δεν ασχολείται καθόλου με το επάγγελμα, και τα αγγλικά της είναι χειρότερα από τα δικά μου, που έχω ένα ταπεινό και καταπτυστο proficiency(αλλά εξίσου δεν το χω με τα αγγλικά αφού δεν τα μιλάω και δεν ασχολούμαι).
Καταλαβαίνω οτι είναι περιεργοι οι καιροί που ζούμε,και οτι όλοι μας έχουμε νευρα αγωνιες και αγχη για όλα. Απλά καλό θα είναι να σκεφτομαστε 100 φορές τι λέμε και πως το λέμε και να μην κοιτάμε πως θα μειώσουμε το διπλανό μας για να προβάλλουμε το εγώ μας, τις σπουδές μας,τη δουλειά μας, η οτιδήποτε άλλο!

Catty

Catty
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα dimaki, μια απορία, η λεξη"μπουφετζης" πως σου ήρθε;;; είχα να την ακουσω χρόνια και αν αυτος στη φωτο είναι ο άντρας σου είναι πολύ νέος για να τον λες μπουφετζη. Πάντως οταν το διάβασα γέλασα πολύ. Καλή σταδιοδρομία σου εύχομαι.

demaki88

demaki88
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Catty έγραψε:Καλημέρα dimaki, μια απορία, η λεξη"μπουφετζης" πως σου ήρθε;;; είχα να την ακουσω χρόνια και αν αυτος στη φωτο είναι ο άντρας σου είναι πολύ νέος για να τον λες μπουφετζη. Πάντως οταν το διάβασα γέλασα πολύ. Καλή σταδιοδρομία σου εύχομαι.
μπουφετζης ειναι αυτος που βρισκετε πισω απο το μπαρ στις καφετεριες..

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Etsi legetai autos st mpara swsta.dld tetoia enshma kollaei,mpoufetzi.dn exw idea ti htan auto palia :-/ na'sai kala :-) oso g t poso asxoleisai,tha sumfwnhsw.ksanalew oti exw filo p zei agglia m lower.profanws an gurisei k t dwsoun metafrasi egw tha xwthw s kamia trupa

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

dinaki88

dinaki88
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
με χαρά (και λύπη) ανακοινώνω προς κάθε ενδιαφερόμενη-ο ότι θα συνεχίσω σε αυτό τον τομέα εργασίας καθώς η επιταγή εισόδου στην εργασία για νέους έως 29 ετών μου έδωσε ένα μεγάλο άκυρο (ευτυχώς περάσανε κάτι φίλοι μου) οπότε θα κάνω ότι από τα παραπάνω μου ζητήσετε για καιρό ακόμα.
Παραμένω διαθέσιμη για οποιαδήποτε πληροφορία
Φιλιά μαμάδες!

http://psuxoblabla.blogspot.gr/

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 4 από 5]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις