Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
50 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 50 επισκέπτες :: 1 μηχανή αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πολυ ωραια η ιδεα σας μελινομαμα κ Jemina με το σεντουκι ευχων...Για πατρων δεν ξερω που μπορεις να βρεις αλλα μπορεις να βρεις εικονες απο το google που σου αρεσουν να τις τυπωσεις να τις κοψεις κ να τις κανεις πατρων...Την καληνυχτα μου σε ολες τις μανουλες κ τα μωρακια!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαίρομαι που σου αρεσε Μαρακι!
Βαρέθηκα τα κλασικά βιβλία...θα σας ανεβασω τι εκανα στην Μελίνα στο φβ.και μετα του μπεμπη!

Τζενακι εγω παιδικές θα κάνω 25!θα έχετε τόσα παιδάκια;

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα!!! Ελπίζω να είστε καλά μανούλες και ζουζουνάκια! Εγώ όχι και στα καλύτερά μου, αλλά εντάξει, θα μπορούσε και χειρότερα (όποτε λέω το αντίθετο πάντα κάτι χειρότερο συμβαίνει, αχαχαχ). Λοιπόν, το γατί μετά από 17 μέρες συγκάματος σήμερα φάνηκε να δείχνει βελτίωση επιτέλους... να μη λέω μεγάλες κουβέντες, αύριο ελπίζω να το δω ακόμα καλύτερα! Αλλά δυστυχώς μου γύρισε η μεγάλη με πυρετό από το σχολείο και θα την κρατήσω και αύριο σπίτι... για να μη χαλαρώνουμε, σωστά; Αυτά τα νέα μου, ήμουν αρκετά ντάουν για να γράψω, για να μπω γενικότερα να διαβάσω και τώρα συνεχώς ακυρώνω δουλειές που έχω να κάνω και να δω πότε θα τα προλάβω όλα που έχουμε και τη βάφτιση το άλλο Σάββατο... Τεσπα, υγεία να έχουμε!

Μελινομαρία μου κάτι διάβασα για αυτο το θεματάκι που είχες αλλά ευτυχώς όλα καλά! Σ' ευχαριστώ που με σκέφτηκες, πάντα τους σκέφτεσαι όλους και όλα! Η κόρη σου κοκέτα, τι νόμισες;

Για στερεές τι να σας πω εγώ, ακόμα θηλάζουμε αποκλειστικά έτσι όπως τα κάναμε... ούτε καν θέλω να το σκέφτομαι, όταν ξαναρχίσουμε αν δω πάλι σύγκαμα δεν ξέρω κι εγώ τι θα κάνω...

Τζεμινα πολύ ωραία η ιδέα με το σεντούκι, είμαι σίγουρη θα γίνει πολύ όμορφο.

Ναι, είδα κι εγώ τη φωτο μου στο γκούγκ, στάνταρ από τη λέξη κλειδί που είπε και η Μελινομαρία...

Συναντήσεις διάβασα, μπράβο σας που περάσατε όμορφα! Ελπίζω κι εμείς κάπου... κάπως... κάποτε...! Καλά να είμαστε!

Σας φιλώ γιατί έχω και να συμμαζέψω, να δω πώς πάει και η μεγάλη με τον πυρετό γιατί μάλλον θα πρέπει να τη σηκώσω για σιροπάκι...! Καλή ξεκούραση!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!
Αλίκη μου ευτυχώς το πωπουδακι είναι καλύτερα γιατί έρχεται και η μέρα της δημόσιας εμφάνισης...
Έχεις κάθε δίκιο που δεν αισθάνεσαι καλα...αλλα προσπάθησε να φτιάξεις το κέφι σου!
Ο πυρετουλης της Δαναης δεν θα ει αι τίποτα...ίσως η φουντιτσα απο την ουρα του γαιδαρου!

Χθες ήρθε η Μελίνα και μου είπε οτι μιας συμμαθητριας της η μαμα πέθανε...την ήξερα την γυναίκα και πολυ μου κακοφανηκε...η μικρη μου βέβαια φαίνεται να μη καταλαβαίνει ακόμα την έννοια... μόνο να ήταν καμία χαζομαρα και να μηκατλαβε καλα κι ας την έκλαψα εγω..

Για τη βάφτιση μου έμειναν παπούτσια,τσάντα,ρούχα για την Μελίνα και τον άντρα μου και κάτι λεπτομέρειες για το στολισμό των καλαθιων!Και να μοιρασω προσκλήσεις...
Πωπω αυτο είναι το πιο δύσκολο!

Πάω να φάω !
Ο μικρός κοιμάται...

Φιλακια!

zoekopa

zoekopa
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλημέρα κοριτάκια μου τι κάνετε?!!
εχθες δε καταφερα να γράψω, ο Θανούλης ήταν μες τη γκρίνια, μιλάμε συνέχεια γκρίνιαζε και ψευτο εκλαιγε... τα νευρα μου. ήταν μάλλον κουρασμένος. Η Θεοφανία ήταν μια χαρα.
Μαμα μελίνα είδα και τις φωτογραφίες στο φεισμπουκ, πολύ ωραίες, αν θυμάμαι καλα, εσύ τα είχες επιμεληθεί όλα!!! ¨ολα πολύ όμορφα ήταν. Βλέπω και οι υπολοιπες σιγα σιγα κάνετε τις βαφτίσεις, με το καλό!!!
αλίκη τόσο πολύ συγκαμένο είναι το μωρο??? μήπως το ενοχλεί η πάνα ή τα μωρομάντηλα που του βάζεις ή είναι το δερματάκι του ευαίσθητο; περαστικά και στη κόρη σου! μανα υπομονη!!! Cool

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα όλη μέρα! Very Happy Να δω τι θυμάμαι..Τζένη πραγματικά δεν μου έρχεται τώρα για ποιο λάικ στο φβ λές..καμιά φορά είναι και κεκτημένη ταχύτητα!Αλίκη καλωσήρθες,και λογικό αν ήσουν ντάουν,αλλά όπως είπε η Μαρία είναι η ουρά του γαιδάρου..Θα είστε κούκλες στην βάφτιση,και θα έχουν περάσει όλα!Μαρία συντοπίτισσα,για φώτος ούτε κ εγώ είχα σκεφτεί,αν κ τραβάω γενικά πολλές την μικρή!Όντως κάπου πιο ήσυχα την άλλη φορά,να ακούμε τι λέμε!Πήγαμε και στον παιδότοπο της γειτονιάς μου κ ηταν επίσης μια χαρά!Αρχίζω κ εγώ σιγά σιγά να ψάχνομαι για την βάφτιση..από το χαμόγελο του παιδιού μάλλον,αν κ έιχα σκεφτεί να ζωγραφίσω το προσκλητήριο εγώ η ίδια-κάτι πιάνει το χέρι μου από μικρή!Αν και προτιμώ να πάνε για καλό σκοπό κ όχι για φανφάρες!Είδα κ τις φώτος απο την βάφτιση της Μελίνας.μου άρεσαν τα χρώματα στις μπομπονιέρες πολύ!Τζέμινα με το καλό και η δική σας!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?

αλικη ευχομαι να ειναι το τελευταιο ο πυρετος της δαναης.ολα θα τα προλαβεις μεχρι την βαφτιση και η μικρη θα ειναι καλα.

μαμαμελι ωραιες οι φωτο απο την βαφτιση της μελινας.

εμεις ειμαστε ευτυχως καλα.απο αυριο ξεκιναω να κοβω τις προσκλησεις και σαββατο θα παμε να δουμε για μπομπονιερες σε ενα μαγαζι και να βρω και το στολιδακι που θα βαλω στην προσκληση.χτες εφτιαξα χαλβα για τα δοντακια που βγαλαμε και φαγαμε.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστωωωω !

Ήμουν και πρωταρα...δεν είχα ξαναφτιαξει τίποτα!
Τα χρώματα μου άρεσαν ,είχα για ιδεα το μελι λόγω ονόματος οπότε voilá!

Το βράδυ θα ανεβασω και του μωρού οτι έχω..δηλ!

Θα πάμε να γράψουμε σε λίγο τη Μελίνα στο νηπιαγωγείο... Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 9 534787

Ειρήνη....χαλβα;;;;;θα φτιάξω κι εγωωωωωωωωω!αυτο μπορω να το φάω!

Φωτεινή τυχαία τον διαλεξαμε τον παιδοτοπο αυτο...την άλλη φορα ελπίζω καλύτερα!

Φιλακια!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημερα...Αλικη χαιρομαι που αρχισε να δειχνει βελτιωση το συγκαμα της μικρης,οσο για την Δαναη μαλλον θα ειναι καμμια ιωση της εποχης που θα περασει κ αυτο...Μελινομαρια τελειες οι φωτο απο την βαφτιση της Μελινας σου,τα χρωματα που διαλεξες ειναι πανεμορφα,περιμενουμε κ απο την βαφτιση του μπεμπη οταν γινει να περνουμε κ εμεις ιδεες...Εγω σημερα ξυπνησα κ εχω μια βαρεμαρα αλλο πραγμα δεν εχω ορεξη να κανω παλι τιποτα,θα περιμενω να ξυπνησει η μπεμπα να την παω καμμια βολτα μηπως κ μου περασει...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
mamameli έγραψε:Ευχαριστωωωω !

Ήμουν και πρωταρα...δεν είχα ξαναφτιαξει τίποτα!
Τα χρώματα μου άρεσαν ,είχα για ιδεα το μελι λόγω ονόματος οπότε voilá!

Το βράδυ θα ανεβασω και του μωρού οτι έχω..δηλ!

Θα πάμε να γράψουμε σε λίγο τη Μελίνα στο νηπιαγωγείο... Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 9 534787

Ειρήνη....χαλβα;;;;;θα φτιάξω κι εγωωωωωωωωω!αυτο μπορω να το φάω!



Φωτεινή τυχαία τον διαλεξαμε τον παιδοτοπο αυτο...την άλλη φορα ελπίζω καλύτερα!

Φιλακια!
ναι μαμαμελι εμεις στο χωριο μου κανουμε χαλβα για το καλο οταν το μωρο βγαλει το 1ο δοντι,αλλα μεχρι να κανουμε το χαλβα εβγαλε και το 2ο.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κ απο μενα στα γρηγορα
μπαμπας κ μπεμπης πηγαν βολτα κ γω να κανω καμια δουλιτσα, να ξεκινησω βασικα διαδικασιες για μαρμελαδα φραουλα

αλικη επιτελους εσιαξε το ποπουδακι. ξεκινησες χορτοδουπα/κρεατοσουπα η ακομα οχι; ασε τα φρουτα για πιο μετα. ισως πεπονι-καρπουζι που ουτε αλλεργιογονα θεωρουνται ουτε οξινα ειναι. περαστικα κ στη δαναη. με τα τοσα που περασατε ο πυρετος θα σου φαινεται παιχνιδακι πλεον

μαρια κ λιγες φοβαμαι μην εκανα. η βαφτιση ειναι για παιδια, οποτε οσοι εχουν θα τα φερουν φανταζομαι. οσοι δεν εχουν μπορει να μην ερθουν κιολας. ας περισσεψουν, χαμενες δε θα παν, αυτο ειναι σιγουρο. ετσι κ αλλιως μου βγηκαν αρκετα οικονομικες αφου τις εκανα εξ ολοκληρου εγω. ειρηνη θα δω κ στα μακρο για σμαρτιζ, ευχαριστω

βιβλιο ευχων ειχαμε στο γαμο στο κεντρο που εγινε το γλεντι κ ελαχιστοι εγραψαν, οποτε ουτε μου πηγε το μυαλο να εχω στον μεγαλο ή στον μικρο

σας αφηνω να πλυνω τα βαζα για αρχη

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
κ γω καθε φορα που βλεπω μια ενδιαφερουσα συνταγη για γλυκο ολο λεω αυτο θα φτιαξω στο πρωτο δοντι αλλα οπως παμε θα αργησει. χθες ειχαμε παιδιατρο κ δε βλεπει κατι στα κοντα. 71 εκ κ 8240 αν θυμαμαι καλα, ηταν κ 10 το βραδυ, κουτουλουσαμε οικογενειακως...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Bonjour μανούλες!!! Τι κάνετε? Έγραψα ένα σεντόνι την Παρασκευή, σβήστηκε κατα λάθος.... τώρα θα γράψω μεγαλύτερο!!! Laughing Laughing

Αλίκη βρε κορίτσι μου αμάν η ταλαιπωρία σας, περαστικά, να πάνε και να μην ξανάρθουν. Ανασύνταξε δυνάμεις και θα είστε κι οι τρεις κούκλες στη βάφτιση!!!
Εύη και Χριστίνα με το καλό κι εσείς να ξεκινήσετε δουλειά!!
Η Μαίρη πού χάθηκε?

Αυτό με τις φωτος των μωρών είναι όντως spooky. Εγώ γενικά δεν ανεβάζω προσωπικές φωτος σε φόρουμς ούτε καν στο fb, γι αυτόν και για άλλους λόγους.

Εμείς σήμερα γίναμε 6 μηνών!!! Το ζουζουνάκι μου, είναι φατσόνι!! Γυρνάει πλέον μπρούμυτα συνέχεια, την Παρασκευή ξεκινάμε τα λαχανικά, όλα καλά, να είναι καλά το μωράκι μου!

Και περνάμε στα θέματα γαμου-βάφτισης. Καταρχήν καλές ετοιμασίες σε όλες!!!

Για τις ευχές κι εγώ το σκέφτομαι για τη γαμοβάφτιση μου - εγώ βέβαια σκέφτομαι στο πιο απλό - τετράγωνα χρωματιστά χαρτονάκια και μια γυάλα να τα ρίχνουν μέσα. Πάντως πιστεύω κι εγώ οτι τα χαρτάκια είναι προτιμότερα απο βιβλίο ευχών (που βαριούνται και δε γράφει κανείς). Έχω δει και χαρτάκια κρεμασμένα σε "δεντράκι" που είναι επίσης ωραία ιδέα.

Μπομπονιέρες παιδικές εγώ δε θα κάνω κορίτσια. Θυμίζω οτι εμάς θα είναι γαμοβάφτιση οπότε θα πρέπει να είναι κάτι που να πιάνει και τα δύο, συν οτι εμάς τα περισσότερα παιδάκια είναι πολύ μωρά για να καταλάβουν απο μπομπονιέρες. Και κάποια μπορεί να μην τα φέρουν καν αν το κάνουμε όπως λέμε - απογευματινό με βραδινή δεξίωση μετά. Έχω βρει στο ίντερνετ ένα γαλάζιο χάρτονένιο τετράγωνο κουτάκι με κορδελίτσα και κρέμεται ένα ματάκι και μια πιπίλα. Αυτό, πώς σας φαίνεται?
http://www.e-mpomponiera.gr/product_info.php?products_id=100
Εντάξει δεν πέφτεις και ανάσκελα, αλλά μου φαίνεται συμπαθητικό αν δεν έχω χρόνο να ψάξω για κάτι άλλο.

Α, θα πάμε επιτέλους αυτή τη βδομάδα να δούμε και 2-3 κέντρα, ξύπνησε ο δικός μου απ το λήθαργο και αποφάσισε να ξεκουνήσει!!!

Α, και τώρα που είπα μπομπονιέρες θυμήθηκα τις προάλλες που συζητούσατε για μπομπονιέρα κουμπάρου. Εγώ κορίτσια μου απο τέτοια με τίποτα: αρραβωνιάσματα, κρεβάτια, μπομπονιέρες κουμπάρου κλπ.. μακριά, δεν τα θέλω καθόλου. Πολύ καλά κάνετε εσείς που τα κάνετε, μην παρεξηγηθώ, περι ορέξεως.. απλά εμένα δεν μου πάνε καθόλου αυτά.

Εντωμεταξύ νονά έχουμε, κουμπάρο για το γάμο δεν έχουμε.. Βασικά μας έχουν προτείνει δύο δικές μου γνωστές, αλλά δε θέλουμε καμία απ τις δύο, έχουμε τους λόγους μας. Είχαμε πει οτι αν δεν βρούμε να κάνει και το γάμο η νονά, αλλά τώρα δεν γίνεται να το πω αυτό, γιατί η μία απ τις δύο που μου πρότεινε να γίνει κουμπάρα είναι η αδερφή της νονάς... Οπότε εγκλωβίστηκα.. και τους έχω πει οτι μπορεί να θέλει ο άντρας μου δικό του φίλο, και τον έχω βάλει να βρει επειγόντως κουμπάρο!!! Laughing :lol

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kλεοπατρα κι εμεις στην ιδια φαση με τον θεμα κουμπαρου ειμαστε,ετοιμαζουμε τον γαμο μας κ δεν εχουμε βρει ακομα ποιος θα μας παντρεψει,βλεπω τελευταια στιγμη να βαζουμε καποιον απο το σοι μας...Η δευτερη μπομπονιερα μου αρεσει καλυτερα απο την πρωτη,ειναι πιο ιδιαιτερη...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
ωραιες κ οι δυο πατριτσια. με το καλο κ οι δικες σας ετοιμασιες.

εγω παλι ειδα αυτο κ το σκεφτομαι για 4ημερο αν συμφωνει κ ο καλος μου
https://www.ekdromi.gr/deals/preveza-sunset?ref=ekdromi&utm_campaign=website&utm_source=sendgrid&utm_medium=email

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σου Μαράκι!

Εμάς για νονά μας είχε πει η φίλη μου απο παλιά, για κουμπάρο δε μας είχαν πει κι είχαμε πει με τη φίλη μου, οτι αν δεν προκύψει κάτι άλλο το βλέπουμε μήπως μας παντρέψει κιόλας (απλά δεν θέλω να την επιβαρύνω, γι αυτό δίσταζα).
Και τις προάλλες ήμασταν σε μια μάζωξη έτσι με κάποιες φίλες και γνωστές, και ανακοινώνω εγώ σε όλες οτι θα βαφτίσει αυτή η φίλη μας και οτι για κουμπάρο δε μας έχει προτείνει κανείς.
Και πάνω στη συζήτηση πετάγονται και λένε οτι θέλουν για κουμπαριά τα δύο άτομα που δε θα ήθελα εγώ... Rolling Eyes Τι θέλω και μιλάω δημόσια??

Οσο για τις μπομπονιέρες, ναι όντως η δεύτερη είναι πολύ πιο πρωτότυπη, κουτάκια έχω δει άπειρες φορές, τέτοια δεν έχω ξαναδεί. Βέβαια απο πρακτικότητα σκίζει Very Happy πρέπει να λύσεις 80 κορδελάκια για να φας ένα κουφέτο!!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Jen75 έγραψε:ωραιες κ οι δυο πατριτσια. με το καλο κ οι δικες σας ετοιμασιες.

εγω παλι ειδα αυτο κ το σκεφτομαι για 4ημερο αν συμφωνει κ ο καλος μου
https://www.ekdromi.gr/deals/preveza-sunset?ref=ekdromi&utm_campaign=website&utm_source=sendgrid&utm_medium=email

Μια χαρά Τζένη, όρμα!!!
Τώρα που είπες τετραήμερο, άλλη πονεμένη ιστορία... Ούτε τριήμερο Αγ. Πνεύματος θα πάμε πουθενά, ούτε κανένα έτσι όπως πάει. Ο άντρας μου θα είναι σε βάρδιες στη νέα του δουλειά, που σημαίνει και απογεύματα και Σ/Κ και ως νέος άδεια χλωμό...οπότε εκδρομούλες κλπ.... βράστα!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αυτη η μπομπονιερα πιο πολυ ειναι για να την στολισεις παρα για να την φας...Εγω δεν θα την ετρωγα παντως....Τζενη πολλη καλη προσφορα για διακοπουλες...Αχ σε ζηλευω κ εγω θελω...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μα αυτό δεν είναι και πιο σημαντικό, να είναι κάτι όμορφο και όχι πόσα κουφέτα θα φάνε...

Τζένη είναι και all inclusive, μια χαρά! ("όλοι οι πλούσιοι" που είχε πει κάποτε η μάνα μου, που δεν το άκουσε καλά και δε ξέρει αγγλικά... Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 9 328109 Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 9 328109 )

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Χαχα ωραιο αυτο που ειπε η μαμα σου...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω παντως ειμαι της αποψης η προσκληση και η μπονιερα να ειναι απλες γιατι τις πετανε μετα.εγω στη βαφτιση θα εχω κατι παιδικο για να μπορουν τα παιδακια που θα ειναι στη βαφτιση να το χρησιμοποιησουν μετα.στον γαμο μου ειχα οργαντζα δεμενη με ωραιοτατη κορδελα σατεν.οσο για την μπονιερα του νονου αν δεν κανεις μεγαλο δωρο και ειναι ακτι μικρο οπως ρολοι,βραχιολι,διακοσμητικο σπιτιου το κανεις μπονιερα.αν εχεις κατι μεγαλο δεν ειναι υποχρεωτικο να κανεις μπομπονιερα.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
μακαρι να δωσει το οκ κ ο αντρας μου κ να παμε. ΣΚ θα ειμαστε στο χωριο στην κοζανη, οποτε απο κει ειναι πιο κοντα. να δω βεβαια κ τι καιρο θα κανει απο βδομαδα. αν ειναι σαν αυτης αστα. πιο πολυ για τον μεγαλο αλλα κ για μας, δε θαχω να νοιαστω σχεδον για τιποτα. ο μικρος θηλαζει, θα παρω φρουτα κ κρεμα μαζι ε κ για 3 μερες ας μη φαει λαχανικα, δεν εγινε κ τιποτα. το υπολοιπο καλοκαιρι πηξιμο στην πολη κ κανα ΣΚ στη θαλασσα απλα στο χωριο του πεθερου μονο ανετα δε θα ειμαστε κ δεν ανυπομονω καθολου

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
οι δικες μας παιδικες ειναι σαοπονοφουσκες με κολημενο πανω αεροπλανακι ηλιο κ συννεφο με το ονομα του μπεμπη, ιδια ολα με το προσκλητηριο. μπισκοτα με ζαχαροπαστα κ σχεδιο αεροπλανακι για τα παιδια. γλυκο κουταλιου με δεμενα κουφετακια για τους μεγαλους. νομιζω και απλα αλλα κ δε θα πεταχτει τιποτα, ειδικα οι σαπουνοφουσκες θα εκτιμηθουν δεοντως απο τα παιδια

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Έχεις δίκιο κι εσύ Ειρήνη μια και αυτά πετιούνται, εγώ γι αυτό το λόγο κοιτάζω κάτι οικονομικό, προτιμώ τα επιπλέον χρήματα να τα δώσω σε ένα καλό φωτογράφο για παράδειγμα.
Για παιδικές, θα το δω μάλλον τελευταία στιγμή, έτσι κι αλλιώς εμείς έχουμε σχετικά λίγα παιδάκια στο φιλικό και συγγενικό κύκλο.

Τζένη πολύ ωραίο ακούγεται!! Μπισκότα λέω κι εγώ μήπως δώσω αντί για γλυκό βάφτισης (και για μικρούς και για μεγάλους). Πού θα τα κάνεις? Έχω δει καναδυο περιπτώσεις εδώ στο φόρουμ που φτιάχνουν και θέλω να ρωτήσω (μη μου πεις οτι θα τα κάνεις μόνη σου, γιατί έχεις πέσει σε ανεπρόκοπη, δεν τόχω..)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 9 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 24 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις