Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
221 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 221 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 40]

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria1984 έγραψε:Το βλέπω το Δημητρακι σε μερικές μέρες να παρει φορα κ να περπατάει ...

Λες; κανένα μήνα του διν για να είμαι μέσα!
Τρεμε μάνα ...όλο στα καλώδια και στις γωνίες τρέχει.
Σήμερα άδειασε κι ένα συρτάρι...χιχιχχι!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα.πρωινη σημερα γιατι μετα εχω μαζεμα.αυριο πρωι φευγουμε.

μαμαμελι μια χαρα θα σου συμαζευει το παιδι.ξεχασα χτες να ευχηθω για το δοντι.με το καλο και τα υπολοιπα.

ελπιζω νακαταφερω να δω τα νεα σας απο το χωριο.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερουδια

ειρήνη καλά να περάσετε. εμείς κλείσαμε σκ κάμπινγκ με ένα συνάδελφο του άντρα μου που έχει ένα παιδί 5 χρόνων. εμείς εννοείται κλείσαμε σπιτάκι. χαλκιδική 2ο πόδι πριν τον αρμενιστη αλλά δε θυμάμαι πως το λένε. για να δούμε...

βγαίνω. τον εχω ώρα τώρα στην πεθερά. ήπια καφέ έφαγα χθεσινούς λουκουμαδες κ συμμαζέψει νεροχύτη

φιλάκια

Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλημέρα σας!
Πήγαμε γαιτρό χτές και ναι μεγαλώσαμε και άλλο, 8700 και 74 πόντους. Πως σας φαίνεται για 7 μηνών? Κατα τα άλλα τον βρήκε μια χαρά και μας είπε να ξεκινήσουμε και αστεράκι.
Την επόμενη εβδομάδα κλείνουμε με τον άντρα μου 4 χρόνια μαζί (σχέσης γιατί αυτή τη μέρα θέλει να γιορτάζουμε και όχι την επέτειο γάμου) και κανόνισα 2μερο ταξιδάκι έκπληξη. Με όλα όσα γίνονται το χρειαζόμαστε και ιδιαίτερα φέτος που δεν θα πάμε διακοπές. Το μόνο που σκέφτομαι είναι που θα αφήσουμε το μικρό για 1η φορά πίσω. Εσείς το έχετε κάνει, δεν σας ήταν δύσκολο?

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
εγω τζεμινα αν κρατουσε καποιος τον μικρο θα πηγαινα για 4-5 μερες διακοπες με τον αντρα μου και τον μεγαλο.τον στρατο τον ειχα αφησει για 3-4 μερες λογω κηδειας του πατερα μου οταν ηταν 5 μηνων και μετα ενος ετους οταν πηγαμε οι 2 μας σαββατοκυριακο στην αιγινα.ο μικρος ειναι δυσκολος και δεν τον αναλαμβανει η πεθερα μου.η μαμα μου δεν μπορει οποτε ολοι μαζι στο πατρικο μου απο αυριο.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα!!! Μπαίνω στα γρήγορα γιατί τώρα έχουμε τα φρούτα! Χτες δεν ξέρω τι έπαθε και έκλαιγε γοερά στα φρούτα της και μετά ξεράθηκε στον ύπνο (να νύσταζε; γιατί τελευταία τα βράδια μου κοιμάται αργά) αλλά το μεσημέρι βάλαμε και κολοκυθάκι και μου άνοιγε το στόμα της παρακαλώ... οπότε μάλλον θέμα προσαρμογής είναι... Κατά τ' άλλα τρελή πάρλα η δεσποινίς...

Διαβάζω για ψηλά και ανεπτυγμένα μωράκια (Τζεμίνα και Μαρία), μπράβο! Εμείς είμαστε μινιόν...
Διακοπές εγώ δεν θα ήθελα να την αφήσω (τη Δανάη την άφησα 1,5 έτους πρώτη φορά χωρίς εμένα και "έκλαιγα" με μαύρο δάκρυ). Δεν ξέρω, είμαι ευαίσθητη και πολύ δεμένη, να φταίει και ο θηλασμός;

Μελινομαρία πήρατε σβάρνα τις πίτες, χαχα! Σύντομα σε βλέπω και για την περπατόπιτα (όπως και της Μαρίας)... Υπομονή με το φαγητό, τα θαλασσινά είναι μια χαρά! Όσο για το ωράριο που σου είπαν όντως δε βολεύει καθόλου για το θηλασμό... Ελπίζω να δεχτούν το 6ωρο!

Ειρήνη καλά να περάσετε! Και ελπίζω όταν ξαναμπεις να μα πεις ότι και ο μικρός σου πλέον τρώει μια χαρά το μεσημεριανό του!

Τζενάκι εμπλουτίσατε το μεσημεριανό σας βλέπω! Η πεθερά καλά;

Φωτεινή εσείς το ευχαριστηθήκατε το σωσίβιο, μπράβο! Μελινομαρία εντάξει, προτιμάει αγκαλίτσα ο κύριος, χιχι!

Θα ήθελα να γράψω κι άλλα αλλά δεν προλαβαίνω τώρα... Φιλιά!

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Γεια σας και απο μένα!! Ήθελα εδώ και καιρό να σας συστηθώ αλλά ο μικρούλης μου με απασχολεί συνέχεια!!
Εμεις είμαστε 7,5 μηνών! Σήμερα πάμε για εμβολιάκι Prevenar!! Για να δούμε τι θα δούμε!!
Είμαστε τσουπωτούληδες αν όχι χοντρουλίνια!! Πριν απο 1 μήνα ήταν 9.100!
Τρώμε φρούτα εποχής, μοσχαράκι-κοτοπουλάκι και γιαουρτάκι! Και φυσικά το γαλατάκι της μανούλας!!
Σας εύχομαι ό,τι καλύτερο για τα μωράκια σας! Να χαιρόμαστε την κάθε στιγμή που περνάμε μαζί τους!! I love you I love you 

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
αλικη ισως νυσταζε γι`αυτο γκρινιαζε.ο δικος μου ευτυχως χτες το εφαγε το φαγητο αν και οχι με τοσο μεγαλη χαρα.σημερα ομως ουτε την σαλιαρα δεν λερωσαμε.απο το σαββατο κρεας για 2 μερες και μετα κοτοπουλο.

καλωσηρθες private.πως σε λενε?να χαιρεσαι το μωρακι σου.εγω εχω 2 αγοαρια το ενα 3 ετων και το αλλο σε 10 μερες κλεινεις τους 7 μηνες.

τζενη καλα να περασετε.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κάνετε ;;; Εμείς σήμερα φαγαμε το αυγό κ μπορω να πω ότι πρώτη φορα την βλέπω να τρώει κάτι τόσο γρήγορα κ με τόση όρεξη , άνοιγε το στόμα της πριν προλάβω να βάλω αυγό στο κουταλι .... Σήμερα παραλάβαμε κ εμείς το swimtrainer κ θα το δοκιμάσουμε το απόγευμα , πιστεύω να το βολευτει ...

Δήμητρα κ εμένα μου ειναι δύσκολο να την αφήσω τώρα κ να πάω μονη μου κάπου έστω κ για 2 μέρες μόνο στην σκέψη μου λείπει ...

Private7 καλώς ήρθες στην παρέα μας, εγω σε θυμάμαι κ απο παλιότερα ποστ που είχες δημοσιεύσει ... Να χαίρεσαι κ εσυ το μωρακι σου ...

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Hhehee!! You can call me Ιωάννα!!
Να είστε καλά και να τα χαίρεστε τα κουκλάκια σας!!
Αλήθεια αυγό αρχίζουν απο τόσο νωρίς??? Η παιδίατρος μας είχε πει να περάσουν οι ζέστες πρώτα!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ιωαννα ειναι αναλογα τον γιατρο αλλοι ξεκινανε πριν το χρονο και το αυγο και το ψαρι αλλοι μετα .εμεις μαλλον θα ξεκινησουμε μετα οπως εγινε και με τον μεγαλο.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σε σχεση με το αυγο μου ειπε ο παιδιατρος μας οτι θα καθυστερουσαμε κ εμεις να το δωσουμε αν δεν ειχαμε ντοπια αυγα...

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαρία μου βέβαια! Αλλο τα ντόπια φρέσκα τρόφιμα!!
Σε λίγο θα παμε παιδίατρο να τη ρωτήσω απο περιέργεια κ θα σας πω!!

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Βρε παιδιά μας είπε η παιδίατρος στο χρόνο θα ξεκινήσουμε αυγό. Μα τόσο αργά?? Είναι δυνατόν???

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ο κάθε γιατρός έχει τη δική του άποψη για τις τροφές ... Μια γνωστή μου που ειναι η κόρη της 12 μηνών θα ξεκινήσει τώρα το γιαούρτι κ δίνει ζυμαρικά απο 7 μηνών ... Ισως κάποιοι γιατροί το βάζουν μετα τον χρόνο επειδη λένε το δίνουν σφιχτό στα παιδιά κ οχι μελάτο για την αποφυγή της σαλμονελας ...

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Αυτό είναι αλήθεια... Ο κάθε παιδίατρος λέει τα δικά του!
Άσχετο: για γιαούρτι ποια η γνώμη σας?? Τον είχα ξεκινήσει ΝΟΥΝΟΥ σκέτο και μετα με μπισκότο και το έτρωγε συνέχεια. Σήμερα για αλλαγή είπα να του πάρω Advance με αχλάδι-βερύκοκο (έχει σκέτο, μήλο-μπανάνα, φαρίν λακτέ) και το έφαγε αλλά όχι πολύ εύκολα. Μπορεί βέβαια επειδή ήταν κουρασμένος απο το εμβόλιο...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εμείς εχθές ξεκινήσαμε το γιαούρτι κ της έδωσα advance βερικοκο αχλαδι κ έφαγα λίγο μόνο , σήμερα της έδωσα με γεύση φαρινα κ το έφαγε όλο . Τα πιο καλα ειναι τα σπιτικά γιαούρτια αλλα για μένα ειναι δύσκολο να τα φτιάξω γιατι δεν έχω ιδέα . Τώρα αν η δέλτα ειναι καλύτερη απο την νουνου ουτε αυτο το ξέρω κ εγω δοκιμαστικά τα πήρα .

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα σε όλες!

Καλωσηρθες Ιωαννα!

Ουφ κάθε βράδυ σιδερωνω!

Αλίκη ευχαριστουμε!Έφαγε το κολοκυθακι ε; Χιχι έχουν γούστα κι αυτα!
Εμείς απο χθες φάγαμε κοτόπουλο και εδωσα και μια κουτάλια δημητριακά να δω αντίδραση..απλά για να ξέρω πως θα πάρει τη γλουτενη..

Μαρακι έφαγε αβγό; Τέλεια !
Κα της Μελίνας ενω δεν ήταν φαγανη και δεν το πολυηθελε ο κρέας το αβγό το λάτρευε!και ακόμα δηλαδή ...

Ειρήνη καλα να περάσετε!
Αν μπορείς να μπαίνεις!

Κορίτσια γιαούρτι αν δεν έχετε κάποιον να φτιάχνει δοκιμάστε τα παραδοσιακά που πουλάνε αυτα με την πετσα - βγάζοντας τη- ή σε πήλινα..
Ειναι γιαούρτια ζωντανά και χωρίς συντηρητικά..
Τα αλλα ειναι επιδορπια..
Παρ´ολα αυτα και τα αλλα ειναι μια λύση ανάγκης όταν είσαι έξω!

Ώρα για νανι!

Φιλακια πολλα!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Private7 (ή αλλιώς Ιωάννα) κι εγώ σε θυμάμαι νομίζω...! Καλώς ήρθες και πάλι και να χαίρεσαι το μπουμπουκάκι σου! Εμένα η μικρή μου κλείνει τους 8 μήνες στις 15/7, κοντά είμαστε.

Σήμερα πάλι έφαγε κάπως καλύτερα τα φρούτα (λέμε τώρα έφαγε) και έκλαιγε γοερά στο μεσημεριανό... Αλλά μάλλον κατάλαβα ότι την πονούσε η κοιλίτσα της λόγω δυσκοιλιότητας... Από χτες δυσκολευτήκαμε αρκετά και είναι αρκετά σφιχτά τα κακάκια - αν και όχι στεγνά σαν κατσικίσια που λέμε (σόρρυ κιόλας) - και μάλλον θα περιορίσω λίγο τη μπανάνα, το καρότο και το ρυζάλευρο. Αύριο βάζουμε και το κρέας (Ειρήνη έχουμε ακριβώς το ίδιο πρόγραμμα αλλά προηγούμαι κατά μια μέρα, χαχα). Κι εμάς το αβγό μας το δίνει όταν χρονίσει η μικρή και σφιχτός ο κρόκος, το αβγό βρασμένο πολύ καλά. Δε νομίζω ότι έχει να κάνει με το αν είναι ντόπια τα αβγά. Γιατί τα ντόπια αποκλείεται να έχουν σαλμονέλα; Είναι θέμα παιδιάτρου και νοοτροπίας... Μαρία μπράβο που σας άρεσε. Στη Δανάη δε θα έλεγα και τόσο, ελπίζω η μικρή να το δεχτεί καλύτερα όταν έρθει η ώρα.

Για τα γιαούρτια, συμφωνώ με Μελινομαρία... Αλλά εγώ στη Δανάη δίνω τα teddi (όλυμπος) που γράφουν πάνω γιαούρτι, τουλάχιστον είναι καλύτερα από τα νουνού και advance... Αν το παιδί το δέχεται βέβαια, ιδανικά τα κανονικά γιαούρτια. Η Δανάη τότε ούτε να το φτύσει θυμάμαι, χαχα...

Ειρήνη καλά να περάσετε!
Μελινομαρία κουράγιο με το σίδερο!

Μαρία καλά μπανάκια με το swimtrainer. Τα περισσότερα παιδάκια το αγαπάνε, αλλά σίγουρα θα υπάρχουν και οι εξαιρέσεις (βλ. Μελινομαρία)... Καλά, κι εμένα φοβισμένη είναι, αλλά είναι ο μόνος τρόπος να κάνω μπάνιο και μαθαίνει και το παιδί να κολυμπάει, γιατί όλα τα υπόλοιπα σωσίβια της ηλικίας αυτής είναι τεράστια και το παιδί δεν έχει καν τη θάλασσα στο οπτικό του πεδίο...

Σας φιλώ!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανουλες...

Εμενα μου ειπε ο παιδιατρος να του δινω τα παντα απ' τον 7ο μηνα, ακομα και αυγο, αλλα δεν εχω δωσει ακομα, γιαουρτακι του εδωσα 2 φορες κ του αρεσει το advance με τα φρουτα. Του εδωσα και φαρινα αλλα δεν τ αρεσει κ ετσι του δινω ρυζαλευρο ακομα!!!!!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα μανουλες ... Κ σήμερα έφαγε το αυγο με πολλη όρεξη ... Τουλάχιστον τρώει κ κάτι χωρις κλάματα ... Τελικα το swim trainer το βολευτηκε μια χαρα , το παιδι μου λατρεύει την θάλασσα κ οταν την βγάζω έξω την κοιτάει κ δείχνει με τα χεράκια της προς το νερό κ μουρμουραει εχι χι κ θέλει να την ξαναβαλω μέσα ... Ευτυχώς κ σήμερα δεν φυσάει κ θα την ξανά πάμε το απόγευμα ....

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Ευχαριστώ mamameli!! Μήπως το κλασικό γιαούρτι είναι όξινο για το στομάχι?? Καλά μπορεί να λέω και βλακείες γιατί όποτε τρώω σκέτο γιαούρτι μου ξινίζει!!!
crazymommy σ'ευχαριστώ πολύ!! Να τα χαιρόμαστε!! Αυτο το swimtrainer που αναφέρεις τι ακριβώς είναι???
Για μσημεριανό κορίτσια τι τους βάζετε?? Εμείς κοτόπουλο-μοσχάρι εναλλάξ, κολοκύθι,καρότο,ντομάτα,κρεμμύδι, πατάτα. Γυρω στα 100 γρ. κρέας.
Υ.Γ: Καμία που να γέννησε στο Λητώ κοντά στις 29/11??!!!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρα και από εμάς..Smile 
Καλως σε βρηκαμε Ιωάννα,να χαίρεσαι τον άντρακλα σου..εγώ έχω την μεγάλη μπουμπού της παρέας,γεννήθηκε 21/10 (7/11 ΠΗΤ)
Διατροφικά θέματα θυμάμαι..μια που δεν έχω πολύ χρόνο,να σχολιάσω πως η παιδίατρος μας δεν ήθελε γιαούρτι πριν τον 9ο συστηματικά..της είχα δώσει advance,noulac κ μεβγάλ κ ειδικά με το πρώτο ξετρελάθηκε,αλλά περιμένω μια εβδομάδα ακόμη για να της ξαναδώσω..Αλίκη πήρα τα teddi που είπες,για να δούμε αν της αρέσουν,μια κ μου κάνει νούμερα κ 'εκδηλώνει προτιμήσεις η κυρία..Wink Wink 
Όσο για το αν μπορώ αν την αφήσω πολλή ώρα,δυστυχώς κ εγω είμαι πολύ ευαίσθητη κ δεμένη μαζί της και δεν την παλεύω,για δουλειές βγαίνω κ σε αυτήν πάλι το μυαλό μου.
Ιωάννα πάνω κάτω κ εμάς παρόμοιο ειναι το μεσημεριανό μας,εναλλάξ κοτόπουλο ή μοσχάρι,με διάφορα λαχανικά με στάνταρ πατάτα καρότο.Πλέον της βάζω και ζυμαρικά που κ που.
Ψώνισα και φόρεμα για την βάφτιση μας χτες,με την έναρξη των εκπτώσεων,όπως και για την κόρη φυσικά.Smile 
Ετοιμαζόμαστε για περπάτημα κ εμείς,γιατί σηκώνεται ανετότατα κ κάνει βηματάκια με την βοήθεια μου.Ζωηρότατη κ συνέχεια σε κίνηση η κούκλα μου,από ομιλία φουλ επίσης(κουκουβάγια Smile 
Περπατούρα μου έιπε όχι η παιδίατρος,γιατί μαθαίνουν να πατάνε στις μύτες και αργούν λίγο να περπατήσουν.
Αυτά θυμάμαι κορίτσια,φιλιά!



private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Φωτεινή μου να τη χαίρεσαι!! Μμμμ για ζυμαρικά δε μας έχει πει ακόμα... Θα ρωτήσω!
Αχ κ εμείς ετοιμαζόμαστε για τη βάπτιση που είναι τέλος Σεπτεμβρίου! Έχω πάρει κ εγώ ένα μακρύ φόρεμα με σατέν φόδρα κ απ'έξω σαν πλεκτό σε χρώμα μουσταρδοχρυσό!! Λέω να σας βάλω μια φώτο μιας και ψάχνομαι με τα παπούτσια κ θα ήθελα τη γνώμη σας!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εμάς Ιωάννα το μεσημεριανό μας περιπου το ίδιο ειναι μόνο που τώρα προσθέτουμε κ κανένα φασολακι η λίγο αρακα μέσα αλλα εμένα ειναι κακόφαγη κ δεν τρώει τίποτα ... Το swim trainer που λέμε ειναι σωσίβιο για την θάλασσα ... Βάλε φωτο με το φόρεμα να σου πούμε γνώμες ... Εσυ έχεις φεισμπουκ ;;;

Φωτεινη η μικρη που την είδα στην φωτο έστω κ απο πίσω φαίνεται κουκλιτσα ... Είδα στην φωτο δίπλα της κ έχεις 1 περπατουρα μπορει απο τώρα κ την περπατάει η μόνο παίζει με αυτη;;; Εσένα σε λίγες μέρες γινεται 9 μηνών... Ποτε πέρασε ο καιρος....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 24 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

phpBB2 forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις