Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
163 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 163 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 40]

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημέρα κ καλο μήνα ... Πως είστε ;;; Εγω σημερα βαριεμαι αφάνταστα , έχω δουλειές να κάνω αλλα δεν μπορω με τίποτα με τόση ζέστη ... Ευτυχώς μόλις τώρα κοιμήθηκε η μπεμπα κ εκατσα να πιω 1 καφεδάκι ...

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα κοριτσια.

ο καιρος εχει αρχισει να μου τη σπαει αφανταστα. τρελη ζεστη και τρελος αερας. ειχε κατι κυματα σημερααααααα

ο τυροπιτουλης ειναι πολυ καλα. τρελαινεται στη θαλασσα και σημερα αρχισε να φωναζει μαμ μαμα αμαμ διαφορα τετοια.

εγω και η Ευη εχουμε απο μια υπεροχη επιπεφυκιτιδα. τα νευρα μου. επισης η Ευη εχει εναν απροσδιοριστου προελευσεως πυρετο. μα δεν θα ησυχασουμε ποτε? τελος  παντων. ελπιζω αυριο να ειναι καλυτερα.

αυτα απο μας. δεν μπαινω συνεχεια και δεν καθομαι πολυ ωρα γιατι το λαπτοπ του πεθερου μου μαλλον αργοπεθαινει και σερνεται.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημερα...Σημερα ξυπνησε πρωι πρωι η μπεμπα κ εχει μια μουρμουρα αλλο πραγμα...Μαρκελλα ο πυρετος της Ευης ισως ειναι ιωση γιατι κ εδω πολλα παιδακια ειναι ετσι κ κραταει περιπου 2 μερες χωρις αλλα συμπτωματα...Περαστικα της ....Εμας εδω ο καιρος ειναι χαλια φυσαει ,εχει συννεφια παλι κ κανει κρυο...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.φυσικα ο στρατος συνεχιζει να μην κανει κακα στο γιογιο και ζηλευει απιστευτα το μωρο και συνεχεια γκρινιαζει και χτυπαει αλλα παιδια.με εχει φτα εκτος οριων και τον μαλωνω συνεχει ατου μιλαω αλλα δεν καταλαβαινει.ελπιζω οταν γυρισουμε σπιτι μας να ηρεμησει.

μαρκελλα περαστικα σας.οτι χειροτερο πυρετος το καλοκαιρι.

βλεπω ολα τα μωρακια αρχισαν να μιλανε.ο δικος μου εκτος απο ανταταααα και αντε δεν λεει κατι αλλο.και ακομη δεν καθεται χωρις στηριξη.

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανουλες!!!! Καλο μηνα!!!!


Μαρκελλα μου, περαστικαα!!!!
Αυτος ο αερας εχει καταντισει αηδια ομως!!!!! Mad Mad 

Προχθες πηγαμε στη θαλασσα, αν και φυσουσε πολυ η θαλασσα ηταν λαδι ευτυχως!!!! Ο μπεμπης μου δεν την συμπαθει, μολις του βουτουσα τα ποδαρακια εκλαιγε αλλα τελικα μετα απο 3 προσπαθιες καταφεραμε και μπηκαμε χωρις κλαματα, στο τελους του αρεσε!!!! Laughing 

Η γκρινια συνεχιζεται δυστυχως!! Εχει χαλασει και ο υπνος του, κοιμαται λιγο και δε χορτενει και οσο ειναι ξυπνιος γκρινιαζει!!!!!!! Εχει χαλασει και στο φαι, τρωει με το ζορι λιγο και δε πινει ουτε γαλα οσο επινε!!! Να φταιει η ζεστη;;; Τα ουλα;;; Δε ξερω!!!! Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 32 534787 

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να μαι κ γω παλι.κ ξεκιναω με οτι θυμαμαι

κ συνεχιζω κανα μισαωρο μετα
λοιπον, περαστικα σας μανουλες, μωρουλια, παιδακια, μπαμπαδες.....

ειρηνη το δαγκωμα το ειχε κ ο δικος μου πολυ πριν μεινω εγκυος. εκτος απο ζηλεια ισως ειναι κ φαση που θα περασει. αυτο με τα κακα επισης σχετικα συχνο φαινομενο. εχω ακουσει οτι τα φοβουνται τα κακα!!! θα περασει κ αυτο

μαμαμελι αν κ δεν αντιμετωπιζω κατι αντιστοιχο νιωθω το ζορι σου. εγω λειπω ελαχιστα κ ευτυχως το κανονιζω ετσι ωστε να μην του στερησω θηλασμο ακομα κ αν ειναι μονο για να κοιμηθει. δες το νομικα κ απαιτησε αν χρειαστει. ειναι ιδιαιτερη η δικη σου περιπτωση.

αμαν βρε σεις στην κρητη. θα φχαριστηθειτε καλοκαιρι ήηηη...;;; εδω παντως βορεια μια χαρα ειμαστε, αν κ καιγομαστε απ τη ζεστη

κ λιγα δικα μας
χομ αλοουν με μωρο. μπαμπας κ μεγαλος πηγαν χωριο σημερα κ επιστρεφουν αυριο. πλην των ημερων στην κλινικη δεν εχει ξανακοιμηθει χωρις εμενα αλλα μαλλον δε θα εχει προβλημα. πηγε θαλασσα, παρτι γενεθλιων σε παιδοτοπο κ τωρα πινει το γαλα του κ βλεπει κουνγκ φου παντα. αυριο παλι θαλασσα κ επιστροφη το απογευμα. ειχα λοιπον ησυχια κ εκανα μερικες δουλιτσες, αν κ τελειωμο δεν εχουν. δε φανηκε μεγαλη διαφορα...

αυτα, παω να κανω τα τζαμια κ να κοιμηθω

φιλακιααα

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανούλες!!!!

Μια ερώτηση!!!! Δίνετε εσείς μπισκοτοκρεμα με δημητριακά και μέλι στα μωρά σας ή δεν κάνει ακόμα;;;

Χθες μου τελείωσε το ρυζαυλερο κ εδω στο χωριο ειχε μονο μπισκοτοκρεμα με μελι και δημητριακά, να του δωσω λετε η δεν κανει ακομα;; Λεει ομως μεταα τον 6ο μηνα!!!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα Very Happy 
Στα γρήγορα να σου πω Ρούλα μου,να μην δώσεις κρέμα που να περιέχει μέλι στο μωρό,πριν χρονίσει.Ασχέτως τι λέει το κουτί-χωρίς να το πάιζω παιδίατρος,πριν χρονίσει δεν δίνουμε μέλι σε καμία μορφή στο παιδί.Αν ήταν σκέτη μπισκοτόκρεμα με δημητριακά ναι!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χθες του εδωσα 3-4 κουταλακια κ τα εφαγε αλλα φοβηθικα και δν του εδωσα αλλη, ελπιζω να μην τον πειραξει!!!!! Αυριο θα ρωτησω κ τον παιδιατρο αν κ δν του εχω εμπιστοσύνη, αυτος λεει να δινω απ οολα στο μωρο εκτος ψαρι!!!!! Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 32 679259 

Φωτεινή μου σ' ευχαριστώ!!!! Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 32 417472 

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
To κατα δύναμην Ρουλάκι..Very Happy 
δεν θα πάθει τίποτα στην συγκεκριμένη ποσότητα γιατί ειναι αραιωμένο στην κρέμα,αλλα καλύτερα απέφευγε ότι έχει σχέση με μέλι.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κανετε?Εμεις σημερα απο το πρωι ειχαμε παει σε 1 παρκο με ζωακια κ ξετρελαθηκε η μικρη...Τωρα κοιμαται κ το απογευμα μπανακι....Ρουλα θα συμφωνησω με την Φωτεινη για το μελι...Μην δωσεις στο μωρο πριν γινει 1 ετους γιατι μπορει να του προκαλεσει κ αλλεργεια,εμας ο παιδιατρος μας το εχει απαγορευσει ...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?

ρουλα για την κρεμα αυτη και η δικη μου παιδιατρος μου την ειχε συστησει για τον στρατο και τωρα για τον μικρο.εγω ομως βρηκα της γιωτης δημητριακα χωρις μελι.στον στρατο που την εδινα δεν ειχε παθει τιποτα.ειναι πολυ μικρη η ποσοστητα του μελιου.

εμεις καλα ηρθε κι ο μπαμπας μας χτες και ολα καλα.μπορει να παμε κανα 2μερο στην καβαλα για μπανακι.

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Σας ευχαριστώ!!!!!! Θα ρωτήσω και τον παιδίατρο και θα δω!!! Αν είναι θέμα αλλεργίας δεν πειράζει, απλά την σταματάμε, έχω διαβάσει κάτι για ένα ένζυμο που είναι επικίνδυνο γι' αυτό φοβήθηκα!!!!! Θέμα με αλλεργίες δεν έχουμε ευτυχώς!!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπερούδια στα γρήγορα! Είμαστε ακόμα Κρήτη και πλέον η Δανάη ξεπέρασε τη γαστρεντερίτιδα. Χάσαμε όμως αρκετά μπάνια και μάλιστα στις μοναδικές μέρες όπου είχε σχεδόν άπνοια. Πλέον φυσάει αρκετά αλλά βρίσκουμε και παραλίες όπου κόβει και εν τέλει έχουμε κάνει κάποια μπανάκια. Τι πλάκα που έχουν τα δυο τους μαζί στη θάλασσα! Η Δανάη μπαίνει εύκολα - αν και κεφάλι δε βρέχουμε με τπτ - όμως η μικρή μπαίνει με γκρίνια γιατί κρυώνει. Μετά ευτυχώς συνηθίζει και στο τέλος βουτάμε και το κεφάλι!
Κρητικιές της παρέας δυστυχώς το βλέπω απίθανο να πάμε Ηράκλειο (πέραν του πρωινού που θα πάρουμε το καράβι της επιστροφής αλλά τότε δε θα έχουμε χρόνο) γιατί χάσαμε πολλές μέρες με την αρρώστεια και θέλουμε να δούμε παραλίες. Μάλλον νεξτ τάιμ!
Μελινομαρία μου αύριο πρώτη μέρα; Άλλαξε τπτ, μίλησες ξανα με εργοδότη;
Ειρήνη μου κουράγιο με το μεγάλο! Και η Δανάη εδώ στις διακοπές έχει λυσσάξει! Έχει έρθει και η ξαδερφούλα της και όλο πλακώνονται οι 2 τους και η Δανάη μπεμπεκίζει κατά φάσεις, γενικά μας έχει κουράσει πολύ με τη γκρίνια της! Ελπίζω επιστρέφοντας Αθήνα να κοπούν αυτά..
Ρούλα σωστά διάβασες.. Ο βασικός λόγος που δε δίνουμε μέλι σε παιδιά κάτω των 2 ετών (άλλοι λένε και κάτω των 3) είναι τω θέμα με το ένζυμο και όχι τόσο οι αλλεργίες. Καλύτερα να μην ξαναδώσεις την κρέμα. Κι εγώ έχω βρει χωρίς μέλι και της δίνω..
Τζενάκι πότε να ξεκουραστείς; Ο μικρός σίγουρα καλά θα περνάει!
Μαρκέλλα μου περαστικά σας! Πωπω κι εσείς..
Μαρία μου μπράβο που της αρέσουν τόσο τα μπανάκια! Κοιτάξτε να κάνετε όσο περισσότερα μπορείτε!
Ειρήνη ο δικός σου είναι πιο μικρός. Εμένα κάθεται άνετα αλλά ακόμα δε σηκώνεται. Από ομιλία όμως τα πάει πολύ καλά, σήμερα μας είπε δυο φορές καθαρά "αγκαλιά". Δεν ξέρω αν της βγήκε τυχαία ή το επανέλαβε επειδή το ακούει συνεχώς - και από τη μεγάλη που τελευταία κλαψουρίζει συνεχώς - αλλά φαντάζομαι δε θα το είπε συνειδητά, μου φαίνεται πολύ νωρίς, τι να πω!
Μαρκέλλα τώρα έχουν γλέντι στο χωριό, σε σκέφτηκα!
Φωτεινή και Χριστινάκι τα φιλιά μου στα μπεμπακια!
Τελικά δεν ήταν σύντομη η καλησπέρα, χαχα! Σας φιλώ!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα μανουλες.Μαυρο βραδυ περασα εχθες βραδυ η μικρη ειχε πυρετο κ ολη νυχτα εκλαιγε ελειπε κ ο αντρας μου μεχρι τις 3 τα ξημερωματα για δουλεια κ δεν κοιμηθηκα καθολου...Ο πυρετος συνεχιζεται ακομα αλλα ευτυχως ειναι πιο ησυχη κ κοιμαται...Πηρα τον γιατρο κ μου ειπε ντεπον καθε 4 ωρες κ αν συνεχισει μεχρι αυριο το πρωι να παω να την δει αλλα μου ειπε οτι ειναι ιωση που κραταει περιπου 2 μερες χωρις αλλα συμπτωματα...
Μαρια λογικα σημερα θα εχεις παει στην δουλεια ,καλη αρχη κ καλη υπομονη σου ευχομαι...
Αλικη να απολαυσετε τα μπανακια οσο μπορειτε τωρα που εχει καλες μερες...
Κι εμας η μπεμπα αρχισε να λεει λεξουλες οπως γιαγια,αντε,νταντα,γαλα,εκει ...Σας αφηνω να παω να της βαλω θερμομετρο να δω πως παει...

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια και χαρα σας

επιτελους το κοριτσι μμου ειναι απο χθες απυρετο. ψηθηκε ομως ρε παιδια. τετοιους πυρετους δεν μου εχει ξανακανει ποτε. τελος παντων. τελος καλο, ολα καλα. οχι ολα φυσικα, γιατι δεν γινεται να μην υπαρχει κατι που να μας βασανιζει. θυμαστε την επιπεφυκιτιδα που ελεγα? λοιπον, πριν δυο μερες ανακαλυψα οτι προσβληθηκε και το αριστερο μου ματι πριν προλαβει καν να γινει καλα το δεξι. και σημερα ειδα οτι και η Ευη μου κολλησε και το αλλο της ματι. οκ, δεν ειναι τιποτα σοβαρο, αλλα ρε γμτ τις μισες μερες κυκλοφορουμε με τα ματια πρησμενα, βαρεθηκα. ουτε βουτιες δεν κανωωωωωωωωωMανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 32 534787 

αρκει με τη γκρινια μου ε?
μπα, εχω κι αλλη.
θελω το σπιτι μουυυυυυυυυυυυυυυυ
θελω τον αντρα μουυυυυυυυυυυυυ
θελω το προγραμμα και τη σειρα μουυυυυυυ

εσεις τι κανετε?
αλικακι σημερα να δεις αερα εδω. πρεπει να εχει 324 μποφορ. καλη συνεχεια

μαρακι περαστικα στη μπεμπα. υπομονη, ευχομαι να ειναι οντως 2 ημερων.

ειρηνη καλως δεχτηκατε και τον μπαμπα σας. θελω και γω καβαλααααααααα

μαρακι σαλονικιο, καλη αρχη με δυναμη και υπομονη. πες μας αν εχεις κανενα νεο.

τζενη, χριστινα, φωτεινη μου αλοχα και φιλακια πολλα

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρες Very Happy Πρώτα από όλα Μαράκι Κρητικό περαστικά με τον πυρετό και την ιωσούλα.Μαρία συντοπίτισσα καλή αρχή στην δουλειά και καλό κουράγιο.
Αλίκη καλές βόλτες και μπάνια,όσα κάνετε κέρδος είναι!Γαλιάντρα και η Λυδία σαν την Άρτεμις μου!Γυναίκες Laughing Laughing 
Μαρκέλλα μου υπομονή με την επιπεφυκίτιδα,και άλλος πυρετός να μην σας βρεί Smile Γι αυτό δεν πήγα σε χωριά,πατρικά κτλ,για να μην χάσω την σειρά μου και εγώ κ το κοριτσάκι μου..μπορεί να τρέχω μόνη μου αλλά μια χαρά περνάμε και μόνες μας,ειδικά στην πόλη που έχει λιγότερο κόσμο και την απολαμβάνεις!
Στα δικά μου,ήδη άρχισα να χάνω κιλά,πλην 4 έδειξε η ζυγαριά,οπότε παρότι πέφτει πείνα συνεχίζω ακάθεκτη.Κανονίζω και τις τελευταίες λεπτομέρειες την βάφτισης,και ποιος τελικά θα έρθει-παίζει να μην έρθει το σοι του άντρα μου,το σκέφτονται λες και θα λύσουν το Κυπριακό-τέσπα,ιστορίες που δεν θέλω να πιάσω,είναι μεγάλες κ δυσάρεστες.Το κοριτσάκι μου είναι καλά,μεγαλώνει κ ζωηρεύει,δεν βάζει ποπό κάτω,μιλά συνέχεια και η χαζομαμά κουκουβαγίζει!
Αυτά προς το παρόν,φιλιά!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Υπομονη Μαρκελλα με την επιπεφυκιτιδα πιστευω να περασει κ αυτο...Τι να πω ρε γαμωτο με τις κωλοιωσεις πια...Τελικα εμεις θα παμε το απογευμα στον γιατρο γιατι κ με ντεπον που της δινω κατω απο 37,8 δεν πεφτει...Φωτεινη μου μπραβο που τα καταφερνεις με την διατροφη κι εγω εκανα για 1 μηνα κ εχασα 5 κιλα κ μετα που την σταματησα αλλα 2,τωρα ειμαι 1 κιλο μειων απο οταν εμεινα εγκυος κ απλα προσεχω να μην παρω βαρος.

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γειά σας παιδάκια και μανούλες! Έχουμε καιρό να τα πούμε! Εμείς μάλλον έχουμε κοιλιοκάκη. Κρίμα ρε γαμώτο. Αυτό είναι μια πάθηση που δεν πρέπει να λαμβάνει καθόλου γλουτένη. Θα κάνουμε ένα σωρό εξετάσεις και θα σας πω τα αποτελέσματα! Τι κάνετε εσείς;

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα σας....

Δημητρουλα μου!!!!!!! Δυσκολο αυτο με την τοσοδουλα ε? Να μας ενημεωσεις κοριτσακι μου.

Φωτεινη αστα, εχουμε βγει πολυ εκτος προγραμματος και σειρας. Αλλα ηθελα να κανουν οσο πιο πολλα μπανακια γινεται τα παιδακια μου. Τωρα ψαχνω εισιτηρια επιστροφης και ειναι λιγο τσιμπημενα, αλλα δεν την παλευω αλλο. Η μεγαλη θελει να μεινει, οποτε θα την αφησω μαλλον και θα γυρισει Σεπτεμβριο πριν ανοιξουν τα σχολεια. Αλλα εγω με τον μπεμπη δεν μπορω αλλο. Θελω το σπιτι μου και τον αντρα μου. Τωρα που εμαθα κιολας οτι δεν θα μπορεσει να ερθει εκεινος..... Αλλα δεν μπορουμε να τα εχεουμε ολα.
Εσυ ασε τα πεθερικα να κανουν οτι καταλαβαινουν. Φανταζομαι δεν καιγεσαι ιδιαιτερα για την παρουσια τους...
Χιλια μπραβο που τα πας καλα με τη διατροφη.

Μαρακι μου, τι λεει ο ντοκτορ? Αυτο μου εκανε και μενα εντυπωση με την Ευη μου. Δεν επεφτε ευκολα και γρηγορα με το ντεπον και επισης με τιποτα δεν επεφτε κατω απο 38. Και μας επεσε και σκ και δεν ηξερα τι να κανω. Περαστικα ευχομαι γιατι ο πυρετος καλοκαιριατικα ειναι οτι χειροτερο.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα...!

Να ´μαι κι εγω μια εργαζόμενη μανούλα!

Γύρισα σήμερα και δούλεψα μειωμένο...δεν ξέρω τι έγινε!
Ούτε τι θα ακολουθήσει...απλά έχω σκοπό να εξηγήσω οτι ειναι για καλο σκοπό !
Απο Σεπτέμβριο θα οριστικοποιησουμε το προγραμμα.

Ο Δημήτρης μας έγινε πολυ ζωηρό παιδάκι!
Πηγαίνει παντού και ανοίγει ντουλάπια συρτάρια ,τρώει τα πάντα απο το πάτωμα κυριως τα πράγματα της Μελίνας και γελάει πονηρά σαν να ξέρει οτι κάνει σκανδαλια!
Ειδικά όταν του κουναω το χέρι όχι..
Στην ομιλία χαλαρά πράγματα νταντα ,άντε,αγκου ντε,μπα μπα,μπουμ,μαμ άμα θυμηθεί..όχι όμως συγκεκριμένα..
Καταλαβαίνει όταν του λέμε να πατήσει κάποιο κουμπί και όταν του λέω Δημήτρη έλα στη μαμα έρχεται χαμογελαστος.
Σήμερα δεν αντεδρασε όταν ελειπα αλλα γελούσε μια ώρα όταν ηρθα ακόμα και όταν θηλαζε γελούσε!

η Μελίνα στην πεθερά μου στο χωριο έχασε σήμερα το πρώτο της δοντι!

Κορίτσια στην Κρήτη προσοχη με τις ιωσεις !Περαστικά σε όλες τις κούκλες!

Δημητρουλα μου αλλεργία στην γλουτενη;Πως το καταλάβατε ;κι εμένα ο φόβος μου ειναι...
Να μα ς πεις νέα!

Μαρκελλα το ένα μάτι κολλάει πανευκολα απο το άλλο μέσω χεριών!Οπότε όταν βάζουμε κολυριο στο ένα βάζουμε και στο άλλο!περαστικά σας!

Μαρακι τι είπε ο γιατρός;

Ευχαριστ´ω για τις ευχές σας...θα τις χρειαστω για πολλούς λόγους...ειδικά τη δύναμη!

Φιλακια!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Όσο για τα παιδάκιαπου δαγκωνουν χτυπάνε κτλ..η Μελίνα δυόμισι χρόνων στον παιδικο σταθμο αντέδρασε έτσι λόγω ζήλιας χωρίς αδερφακι...ήταν τρομερό!
Δαγκωνε τους συμμαθητές της ...
Εξηγουσαμε κάθε μερ οτι δεν πονάνε τους άλλους...κανένα!
Γφαση ειναι θα περάσει...
Λένε οτι αντι να μαλωνετε αυτόν που δαγκωνει ,χτυπάει κτλ..πρυεπει να τον αγνοησετε και ναπαρηγορησετε τον άλλο!
Έτσι την προσοχη που διεκδικούν δεν την κερδίζουν!
Σκοπεύω να το κάνω τώρα που αρχίσαμε τα ´´δικο μου ειναί´

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Για άλλη μια φορά σερνομαι από την κούραση, διακοπές σου λένε μετά! Αυτό για το πρόγραμμά Μαρκέλλα ξαναπες το! Εμείς επιστρέφουμε την Τετάρτη.. Σήμερα η Λυδία μας πήρε το κεφάλι με τα "μπαμπά" και "μπαμπά". Πφφ, τζάμπα τόση εκπαίδευση για να πει πρώτα μαμά. Τεσπα, μου αρκεί που της λέω εγώ μαμά και λάμπει το προσωπάκι της..
Μαρκέλλα με πρόλαβε η Μελινομαρία, όταν βάζεις κολλύριο για επεφυκιτιδα (tobrex?) να βάζεις πάντα και στα δυο μάτια, είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα κολλήσει και το άλλο. Κατά τ' άλλα μπράβο που είστε καλύτερα! Κι εδώ σήμερα 500 μποφόρ πρέπει να είχε, παραλίγο να γίνω Μαίρη Ποππινς με την εξυπνάδα του δικού μου που πήγε να στήσει ομπρέλα..! Τεσπα, το μπάνιο το κάναμε πάντως!
Μελινομαρία μου καλή αρχή, ελπίζω να μην το πάρουν άσχημα με το μειωμένο! Καλά, είμαι σίγουρη ότι είναι πανέξυπνος και πονηρός ο γαμπρούλης!
Μαρία μου περαστικά στη μικρούλα σου!!! Πάντως, ντεπόν εμάς δε μας αφήνει να ξαναδώσουμε πριν το 6ωρο. Αν ανεβάσει νωρίτερα δίνουμε πονσταν.. Πρόσεξε το λίγο αυτό.. Το έχω επαληθεύσει.. Μπράβο για τα κιλάκια που έχασες! Μοντελάκι μανούλα θα είσαι!
Φωτεινή μου μπράβο και σε σένα για τα κιλά. Η βάφτιση θα είναι τέλεια με ή χωρίς τα πεθερικά. Αυτοί θα χάσουν αν δεν έρθουν και θα το μετανιώσουν..
Δημητρούλα αλλεργία στη γλουτένη η τοσοδούλα μας; Πώς το ανακαλύψατε; Ελπίζω να μην επαληθευτεί..
Πωπω, κορίτσια δε θυμάμαι άλλα, σας αφήνω να την πέσω! Σας φιλώ!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αλικακι μου καλη ξεκούραση!

Η Λυδία μπορει να είπε μπαμπα αλλα μάλλον ειναι κορίτσι της μαμάς!
Πολλα φιλακια να γης δώσεις της αγαπημένης μας!
Θέλω να γίνω καλη πεθερά!

Ευχαριστώ για τις ευχές ...όπως και να το πάρουν πρέπει να γίνει!
μεγάλοι άνθρωποι είμαστε ελπίζω να συννενοηθουμε τελικά!

Φιλακια!

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσάκια μου δεν το έχουν επιβεβαιώσει κι ελπίζω να μην έχει το κοριτσάκι μου τίποτα. Απλά έκανε εμετούς στην φαριν λακτε και σε ένα μήνα πήρε 130 γραμμαρια. Τίποτα. Μας έβαλε εξετάσεις και θα την πάω αύριο. Μακάρι να μην έχει τίποτα η μικρή μου..Καλήνύχτα και υγεία στα μωράκια μας!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 32 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις