Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
156 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 156 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εντάξει λάθος συναγερμός!
Για το γιαουρτακι συμφωνω με την Αλίκη!
Όσο πιο αγνό τόσο καλύτερα!
Εμείς ούτε με κυαλια τέτοια πράγματα...

Αντιηλιακα και στη βόλτα και στο τετράγωνο...
Οποίο κι αν διαλέξετε καλο ειναι αλλα πάντα καλύτερα τα πιο αγνά και του φαρμακείου!

Άντε καληνυχτω κι επισήμως!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα
ψειρες; κ μονο που το διαβασα ανατριχιασα. κολησε ο μεγαλος πριν 1,5 χρονο κ μας πηρε ενα μηνα.στο τελος αναγκαστηκα να βαψω τα μαλλια μου για να τις ξεφορτωθω
ρεπο σημερα ο αντρας μου. κοπανα ο μεγαλος απο σχολειο κ ετοιμαζομαστε για θαλασσα... γιουπιιιι
φιλακια

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.σχεδον τελειωνω με τις προσκλησεις.την κυριακη θα κανουμε τα γενεθλια του στρατου και εχουμε καποιες ετοιμασιες,ειναι την αλλη βδομαδα κανονικα αλλα επειδη μετα θα λειπουν πολλοι τα κανουμε τωρα.

αλικη να βαλουμε τα μεγαλα μας παιδια να κανουν παρεα στην παραλια.ουτε ο στρατος μπαινει

μαμαμελι καλο κουραγιο κι εσυ με τις ετοιμασιες.

εμεις αντηλιακο εχουμε της φρεζυντερμ το25αρι για τον μικρο και του κορρε το 50αρι για τον μεγαλο.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mανουλες καλημερα πως ειστε?
Μαρια μολις ακουσα για τις ψειρες με επιασε φαγουρα ,θυμαμαι ειχα κολλησει κ εγω μικρη κ δεν αντεχα,ειδικα 1 φορα στην εκτη δημοτικου που ειδε κ επαθε η μαμα μου να μου τις βγαλει,ευτυχως τοτε μας ειχε δωσει μια κουμπαρα μας 1 χτενακι που το ειχε δεσει καπως με κλωστες κ ηταν πιο σφιχτα τα χτενακια του κ μου εβαζε μπολικη μαλακτικη με χτενιζε με το χτενι κ φευγαν ακομα κ οι κονιδες απο τοτε δεν ξανακολλησα...
Αλικη η φωνη μου ηταν 1 χαρα απο εχθες που ξυπνησα δεν ξερω τι ειχε παθει κ εκλεισε...
Θαλασσα ακουω κ ζηλευω,την εχω στα ποδια μου κ δεν μπορω να παω,θελαμε να παμε σημερα κ πρωι πρωι μου ηρθε περιοδος οποτε θα κανω υπομονη μια βδομαδα κ μετα βουρ κ εμεις για παραλια....
Μαιρη ελα στο facebook να σε γνωρισουμε κ εμεις!!!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημεεεεεεεεερα Very Happy
τρεεεεεεεεεεχω.....μας εχει φυγει  ο ....
με  το εξοχικο-παραγκα!τι  τρεξιμο εχω φαει με  τον ταριφα δεν λεγεται.και  σερνουμε και  τα παιδια μαζι...η ιωαννα εχει και  αποψη.ηθελε  μωβ πλακακια  για το μπανιο με ζορι  και μεγαλη γωνιακη μπανιερα.η  ψωναρα μου....πηγαμε μετα  στης μαμας μου  να της  δειξουμε τι αγορασαμε  και της λεει 'γιαγια η  μαμα και ο  μπαμπας δεν δωσαν σημασια στογουστο μου.αλλη φορα να  παμε  μαζι αυτοι δεν  ξερουν'χαχαχαχα
εχει κολλησει σαν  βδελα επανω  μου-της  λειπω με την δουλεια,  που να πηγαινα και  φουλ ωραριο τι  θα παθαιναμε.ο ερωτας  πολυυυυυ γκρινια.δεν  θελει  ξαπλα,  ουτε  καθιστος.αγκαλια   βολτιτσα η  να τον περπαταμε....δεν θα  εχω μεση σε λιγο καιρο.
με τα  της  βαφτισης  μας
την επομενη εβδ  θα ασχοληθω  να γεμισω τα μπουκαλακια  με το κρασι.θα παμε και για  φωτογραφηση  να  προχωραει  η ετικετα.ευτυχως θα αναλαει  η νονα με  την κολλητη  να  κανουν τα κουφετα και  να  ταβαλουν.
τα  προσκλητηρια  τα  διαλεξα-να ναι  καλα μια  φιλη που  το εστησε  και  θα  το παραγγειλει.μονο τα   ονοματα πρεπει να εκτυπωσω  εγω στα φακελα.
σημερα   μεσημερακι λεω  να παω να ψωνιστω...εχω βαφτιση την  κυριακη και δεν εχω να βαλω  ΤΙΠΟΤΑ.
ζωη,αλικη,ευη να ειναι παντα τυχερα τα  νεοφωτιστα!
χθες ηπια  και ενα μινι καφε με την φιλεναδα μαρκελα.-καλα για να το  ευχαριστηθουμε  ηθελα και ενα  5ωρο χιχιχιχι
φωτεινη και εσυ τι παιδι εκανες?! να μην  σηκωθει  να κανει τον κλοουν στον πατερα???-ας μην τιποτα αλλο γιατι μετα  ανοιγει ο βοθρος-
αλικη γελασα με  την  πεθερα σου.δηλ αν δεν τους καλεσεις στα γενεθλια μετα και  εχεις μονο την    γιαγια  λυδια εκει, θα  εισαι κακια ε?!!!!!!
καλα τι χαλι ειναι αυτο με  τα  ονοματα????????ελεος. αντι  να λενε να  ειναι καλα τα παιδακια  ασχολουνται με χαζομαρες.
γιαουρτι.....προβειο  η κατσικισιο στο πηλινο.και  τα  δικα μας.φαγαμε   και   τραχανα-τον τσακισε-,  και  χθες και  λιωμενο παγωτο.δεν κολωνει πουθενα ο πειναλας. 
το αλλο?????
φωτο  ο κολλητος με παιδακι-ναι ναι παϊδακι -στο  χερι?!απαιχτο το  παιδι αυτο!
παω  να τελειωσω το  μαγειρεμα και να  απλωσω.
παλι πολλα ειπα
Wink

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα λαέ Smile
Καλό μπάνιο Τζένη.Αθανασία χάθηκες βρε παιδί,στα γκάζια βλέπω είσαι!Ο πάιδαρος βλέπω δεν μασάει μια ε? Παραδοσιακός άντρας,κρατάει κ 1 παιδακι αμα λάχει!SmileVery Happy:D Άνοιξε βρε τον βόθρο κ ρίξε χαλαρά..εγώ να δεις τι έριξα off the record,μιλώντας με κολλητή..εκεί μπροστά έκανα τον μακάκα για να μην υπάρχουν εντάσεις μπροστά στο παιδί Smile
Έχω ακούσει τοοοσααα που απλά το βρήκα τραγικά αστείο κ το ανέφερα..Πήγαμε και παιδίατρο χτες,όλα καλα!8900 κ73 εκ.είμαστε,μέσα στην ζωηράδαγκρεμίζουμε τα πάντα στο πέρασμα μας Smile
Πήραμε και το οκ για μπάνιο θάλασσα και αρχές Ιουλίου πάμε 4ημερο Χαλκιδική.αν καταφέρω και αυθημερόν εδώ κοντά νωρίτερα,να δούμε.Στα της βάφτισης,ψάχνω για γλυκάκι κέρασμα άφτερ..τραπέζ δεν θα κάνω μια που δεν τα έχω..μου έδωσες ιδέα Αθανασία με το κρασάκι,έχω και κρασοπατρίδες και από τις 2 πλευρές καταγωγών.Λέω μπας κ φουσκώσω την πισίνα και την βάλω λίγο,βράζουμε!
Γίναμε 8 μηνών σήμερα,πότε έγινε αυτο οεοοοο? Αθανασία χρόνια πολλά και στην κοράκλα σου,γενέθλια βλέπω!
Μαίρη μόνο follow μπόρεσα να σε κάνω στο φβ Smile

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?οταν χανονται ολες εμφαιζεται η αθανασια.απ`οτι βλεπω σε ταλαιπωρει πολυ ο μικρος.αγορια βλεπεις.δεν ηξερες?δεν ρωταγες?με το καλο και η δικη σας βαφτιση.για ποτε λετε?οσον αφορα για πεθερες και ονοματα δεν μενουν μοβνο σ`αυτο.η δικια μου τουλαχιστον δεν εχει πει τιποτα μπροστα μου,αλλα απο τοτε που εμεινα εγκυος στο 2ο συνεχεια ελεγε να μοιασει στον γιο της να παρει τα ματια του γιου της.μια φορα δεν την ακουσα να λεει να ειναι καλα και να γεννηθει με το καλο.φυσικα οταν γεννηθηκε και τον ειδε οτι μοιαζει στον γιο της περιμενει απ`ολους την επιβεβαιωση.εγω ομως μια μερα της ειπα.δεν με νοιαζει που θα μοιασουν ή σε μενα ή στον αντρα μου αρκει να ειναι καλα.και τοτε ειπε ναι εχεις δικιο.δεν συνεχιζω να μην συγχιστω.πλησιαζει και το παρτυ του μεγαλου.ετοιμαζουμε την τουρτα.σημερα εφτιαξα την ζαχαροπαστα.και μετα με τον αντρα μου θα κανουμε και το παντεσπανι και την κρεμα και αυριο στησιμο τουρτας.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπέρα κορίτσια!

Σας διαβάζω αλλά τρέχω με τα γαμοβαφτίσια...
Αύριο και μεθαύριο βράδυ πάμε σε γάμους σε δυο κτήματα που μας ενδιαφέρουν περισσότερο για να δούμε το στήσιμο και να δοκιμάσουμε το φαγητό. Επισκεφτήκαμε 5-6 και καταλήξαμε σε 2-3 και πρέπει άμεσα να καταλήξουμε στο ένα και μοναδικό γιατί ο καιρός περνάει.

Επίσης αύριο πρωί έχω δύο ραντεβού σε νυφικάδικα και την άλλη Παρασκευή άλλα δύο. Δε σκοπεύω να κάνω άλλα, διάλεξα 4 οικους που θεωρώ οτι έχουν το στυλ που θέλω και εύχομαι να βρω κάτι να μ αρέσει να ξεμπερδεύω και μ αυτό.

Ευτυχώς έχω κάνει πολύ ψάξιμο και προεργασία μέσω ίντερνετ κι έτσι δεν πελάγωσα να βλέπω 20 κτήματα και 30 νυφικάδικα! (οχι οτι θα προλάβαινα δηλαδή...). Βρήκα και μία που φτιάχνει περίεργα στέφανα και εξίσου περίεργες ανθοδέσμες (όχι απο αληθινά λουλούδια, άλλο στυλ) και θέλω να πάω να τα δω κι αυτά.

Εκκλησία, ο ένας χώρος που κοιτάμε έχει μέσα κι εκκλησάκι οπότε αν καταλήξουμε εκεί ξεμπερδεύουμε και μ αυτό, αν καταλήξουμε στον άλλο θα πρέπει να  πάρουμε σβάρνα ή τις εκκλησίες της γειτονιάς μου ή αυτές που είναι κοντά στο χώρο αυτό να δούμε ποιος έχει διαθέσιμη τη συγκεκριμένη μέρα και ώρα...

Αυτά! Ο μπεμπίνος μου καλά, αλλά μου τάχει χαλάσει με τον ύπνο τελευταία, κοιμάται λιγότερο τις νύχτες, π.χ. ξυπνάει ενδιάμεσα και μετά μπορεί να κάνει δυο ώρες να ξανακοιμηθεί, διάφορα... Και με έχει ξεθεώσει, κι έχω και τα τρεχάματα που περιέγραψα πιο πάνω.

Σας φιλω κ σας αγαπω! Παλι χεστηκε ο μικρος... Βρε κοριτσια πως βρωμανε ετσι τωρα που αρχισε το κρεας... Που εκεινα τα ωραια μυρωδατα κακακια των πρωτων μηνων... hahaha, mpliahhhh!!!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέραααα! Ψείρες Μελινομαρία μου; Απαπα! Υπήρξε λέει ένα κρούσμα ψείρας στον παιδικό κάπου στην Άνοιξη αν θυμάμαι καλά και προληπτικά της έβαζα μια κολώνια πφφφ... τουλάχιστον δεν κόλλησε! Μου φτάνουν οι μνήμες από παλιά και τώρα με 2 κορίτσια νομίζω έχω να ζήσω πολλά στο μέλλον!
Κουράγιο και με τις μπομπονιέρες! Θα είναι από τα χεράκια σου και θα είναι πανέμορφες!!!

Ειρήνη φτιάχνεις μόνη σου την τούρτα; Μπράβο!!! Άντε, έρχονται και τα γενέθλιά σας! Της Δανάης είναι τέλη Αυγούστου... Κοντά είμαστε! Και ναι, μια χαρά παρέα θα έκανε με το Στράτο στην παραλία! Της πήραμε νέο σωσίβιο για να μπαίνουν και τα 2 μαζί στη θάλασσα αλλά μάλλον άκλαφτο θα πάει, χιχιχι! Αύριο πάντως λέμε πρώτα ο Θεός να πάμε για το 2ο μπανάκι μας, μαζί και η Δανάη αυτή τη φορά...

Αθανασίαααα! Βρε τον παίδαρο τον πολλά βαρύυυ, χιχιχι! Τουλάχιστον τρώει το παιδί! Όσο για την πεθερά κι εγώ μπαίνω στον πειρασμό να της απαντήσω διάφορα τέτοια, αλλά θα γίνουμε ακόμα πιο κ@λος και κρατιέμαι για χάρη του δικού μου... Φωτεινή σου κάνω συμπαράσταση!!!

Φωτεινή... πόσο μεγάλωσε καλέ η δικιά σου! Και είναι και ψηλή! Εμείς μετρηθήκαμε και νομίζω πλέον είμαστε η μινιόν της ομάδας με τη βούλα... μόλις 67 ποντάκια και 7200... και ήταν και ταϊσμένη! Εντάξει, προφανώς έπαιξε ρόλο και που δεν έτρωγε στερεές ενώ θα έπρεπε... Για να δούμε και από Δευτέρα που θα αρχίσουμε και πάλι τα φρούτα... τρέμω και μόνο στη σκέψη!

Κλεοπάτρα μου καλό κουράγιο με τα τρεξίματα! Καλά έκανες και ξεσκαρτάρισες από το ίντερνετ, στάνταρ γλίτωσες πολύ χρόνο (και χρήμα). Εύχομαι να καταλήξετε σύντομα στο καλύτερο! Όσο για τα κακάκια... στο μυαλό μου ήσουν; Σήμερα έλεγα στο δικό μου ότι τέρμα τα ψέμματα... Πλέον τα κακάκια της μικρής μας Λυδίας μυρίζουν... πάνε οι εποχές που χ@ζοταν πάνω της και δεν παίρναμε χαμπάρι! Και σήμερα μάλιστα μας τα έκανε και 4 φορές, έτσι για να μάθουμε! Τουλάχιστον τρώει καλά το ρυζάλευρο πλέον! Ας τρώει αυτό γιατί για τ' άλλα (σούπες και φρούτα) το κόβω χλωμό!

Ρε Μαράκι αυτή η ακατανόμαστη... πάντα τη λάθος ώρα και στιγμή σκάει μύτη! Υπομονή μερικές μερούλες, τουλάχιστον όπως είπες κι εσύ την έχετε στα πόδια σας! Πάλι καλά που έφτιαξε και ο λαιμός, πολύ σπαστικό θα ήταν!

Τζενάκι τόσο χάλια ήσαστε με τις ψείρες; Με το βάψιμο φεύγουν είπες; Να το ξέρω για το μέλλον!

Γκέρλς κάτι θα ξεχνάω τώρα, αλλά δε θυμάμαι τι... Χαχαχα, καλύτερα να πηγαίνω για ύπνο κι εγώ! Σας φιλώ!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλέ πού ήσασταν χαμένες όλες; Τεσπα, μπήκα να σας γράψω στα γρήγορα. Πήγαμε στη θάλασσα σήμερα και ήταν πολύ κρύα αυτή τη φορά... Το γατί στην αρχή μέχρι να συνηθίσει έκλαιγε, μετά όμως συνήθισε στο swimtrainer της και κλωτσούσε και ποδαράκια ενώ γελούσε! Ήθελα να τη φάω!!! Μετά της βούτηξα και το κεφάλι, έβγαλε μύξες και φλέμματα χαμός... Ελπίζω να έχουμε καλύτερο χειμώνα (αργεί αλλά λέμε τώρα)...
Κατά τ' άλλα τρώμε μια χαρά το ρυζάλευρο, αλλά... χ@ζει όλη την ώρα βρε κορίτσια και τώρα το βράδυ είδα πάλι τον πωπάκο της ερεθισμένο... τι θα κάνω ρε γμτ... τη Δευτέρα είναι να αρχίσουμε πάλι τα φρούτα... δε θα τ' αντέξω...

Αυτά, σας φιλώ!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημεεεεεεεραVery Happy
σαν τον φαντομα.....χιχιχιχι
σιριαλ με  την ημερομηνια της  βαφτισης.δεν ξερουμε ακομα.σεπτεμβριο  φανταζομαι, αλλα δεν ξερουμε  αν θα  ειναι αρχες η τελη.
που  εισαι  παναγιωταρεα οεο?πηγα   Λαυριο την προηγουμενη κυριακη-αγγαρεια για το  λιμανι-και  βλεπω μια πινακιδα φευγοντας που ελεγε πορτο  ραφτη.λεω του ταριφα  εχω μια φιλη εκει.εχε   χαρη που  ηταν πρωι-αξημερωτο δηλ- και πηγαιναμε  δηλεσι μετα, μας περιμενε  ο σοβατζης.αντε παλι  γλυτωσες.....
παμε  για μπανιο σημεραMανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 17 215994
μυξες απο χθες ο ερωτας-ασπρες-θα τις κανονισω σημερα εγω στην  θαλασσαWink

εβλεπα χθες το βραδυ  το  βιντεακι της γεννησης  του μπεμπη.καλε ποσο μεγαλωσε η ιωαννα μεσα σε  7 μηνες!!!!!απιστευτο.ηταν ενα μεγαλο μωρο και τωρα ειναι κοριτσακι.το κοριτσακι μου!!!!!
φιλια  σε οοοοοολα  μας  τα μωρα!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
γεια σας γεια σας
μεγαλη αποχη παρατηρω τα τελευταια σαββατοκυριακα
εμεις καναμε το πρωτο μας μπανακι την Παρασκευη
παγωμενα τα νερα
τρισευτυχισμενος ο τυροπιτουλης
η μαμα καηκε απο τον ηλιο
η Ευη μου εφυγε την Τριτη το βραδυ αεροπορικως για το χωριο. Απο τη στιγμη που την πηρε απο το χερακι η αεροσυνοδος, μας εγραψε κανονικα. Ουτε μια στιγμη δεν γυρισε το κεφαλακι της να μας κοιταξει. Ας ειναι. Ας περναει καλα το παιδακι μου. Μου λειπει πολυ φυσικα. Καθε χρονο και περισσοτερο.

Ο τυροπιτουλης ειναι μια χαρα. Τρωει τα παντα πολυ ευκολα. Εκτος απο το καθημερινο μας φαγητο τρωμε επισης οτι βρουμε μπροστα μας. Και με αποδειξεις. Τον εχω φωτογραφιες με πα'i'δακι (που ελεγε η Αθανασια), με παγωτο χωνακι, με φρατζολα ψωμι, με μπισκοτα, με λεμονι. Οτι και να του δωσεις θα το σαβουριασει με ευχαριστηση. Ουτε στο λεμονι δεν κωλωσε.

Αυτα τα δικα μας νομιζω
Στα δικα σας
συγχωρηστε με αλλα δεν θυμαμαι και πολλα
σας διαβαζω καθε βραδυ αλλα δεν τα συγκρατω ολα

Καταρχην Αλικακι να σας ζησει η Λυδια-γατι. Να ειναι παντα υγιης και τυχερη στη ζωη της. Οσο για την πεθερα, τι να πω? Ας προσεχε, ας την ελεγαν Λυδια, ξερω γω?

Ευη μου, να σας ζησει και σας ο Παναγιωτης. Γερος και καλοτυχος να ειναι παντα. Να τον χαιρεστε. Η δικη σου η πεθερα δεν ηρθε? Δεν προσεξα, δεν θυμαμαι.

Φωτεινη μου, αλοχα. Εσυ κοριτσακι μου εισαι η πιο τυχερη απ ολες. Απο πεθερικα να το πιασεις? Απο συζυγο?(ευτυχως πρωην). Ας ειναι ομως. Εσυ εκανες αυτο που επρεπε. Ειμαι σιγουρη πως εσυ και το κοριτσακι σου θα ειστε πολυ καλυτερα μονες σας.

Ειρηνη μου χρυσοχερα, ποτε ειναι τα γενεθλεια του Στρατου? Εισαι τυχερη που δεν μου αρεσουν οι τουρτες. Αλλιως θα ζητουσα μεριδα.

Κλεοπατρα, καλο κουραγιο, καλο τρεξιμο.

Μαρακι κρητικο, αντε να φυγει η ακατανομαστη να αρχισετε τα μπανακια. Μα στην Κρητη και να μην τα εχεις καταφερει ακομα? Μετα βουρρρρρρρ!

Μαρα κι Θεσσαλονικιο, εσυ ειπες για ψειρες? Ουφ! Μεγαλη ταλαιπωρια. Κολλησε η δικα μου περυσι στο χωριο και κολλησα και εγω. Απο το δημοτικο ειχα να πιασω ψειρες. Μαρτυρησα για να τις διωξω. Ειχε πλακα η μικρη μου. Ειχε ηδη κολλησει. Την αφηνα ομως να πηγαινει να παιζει απλα της ελεγα να μην πλησιαζει πολυ τα αλλα κοριτσακια. Ακουω ενα απογευμα τις φιλες της να της λενε "μην κανεις παρεα με την Μαρια την ταδε γιατι εχει ψειρες και θα σε κολλησει και η μαμα σου θα σου παρει το πρασινο χτενακι" και απανταει η δικια μου "εμενα η μαμα μου μου εχει παρει το κιτρινο χτενακι" το ειπε δυνατα, καθαρα και με χαρα! χαχαχα

τι αλλο βρε παιδια? δεν θυμαμαι.

Τζενη, Μαιρη, Ελενη και λοιπς μαμαδολαε που λεει και η Φωτεινη, σας φιλω σταυρωτα!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
σας ειπα οτι ο τυροπιτουλης μπουσουλαει εδω και καναδυο βδομαδες? ή μαλλον καλυτερα περισσοτερο σερνεται το φιδακι μου.
Απο χθες αρχισε και να σηκωνεται. πιανεται απο οπου μπορει και σηκωνεται το αντρακι μου. 
Εχει πολυ πλακα. Ρε παιδια με τρελαινει γιατι γελαει συνεχως. (οταν δεν γκρινιαζει)

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Βλέπω ησυχια...

Καλησπέρα!!!

Αθανασία μεγάλωσε η κουκλιτσα και πόσο σου μοιάζει..
Ο μικρός μπεμπαρος!
Αλίκη ψειρες ασε 19 χρόνια είχα να δω και να που κολλησα κι εγω...τρία χρόνια παιδικο κολλησαμε τον τελευταίο μήνα..
Ελπίζω να τις ξεπαστρεψαμε!
Γιατί δεν ξεκινατε πρωτα με λαχανικά;Πρωτα καροτο και μετα τα υπόλοιπα;και φρούτα πρωτα βραστα!
Απο αυτα που μαθαίνω διαβάζοντας!
Πατριτσια κάθε φορα που λες γαμοβαφτιση νομίζω οτι την βριζεις χαχαχαχ!καλές ετοιμασίες ευχομαι!
Φωτεινή έτοιμες για παραλία ε;
Κι εσείς Ειρήνη καλές ετοιμασίες με τα γεννεθλια και την βάφτιση!

Τελική ευθεία για τη βάφτιση μας!απο Τρίτη ξεκινάμε τις παραλαβες!
Ο μπεμπουλης σύντομα Δημήτρης ξεκίνησε μπουσουλημα..με κυνηγάει μέσα στο σπίτι,σηκώνεται απο ξαπλωτος καθιστος κι αν έχει να πιαστεί και όρθιος,πιάνει τα χέρια μου και κάνει παλαμάκια,αυτός χτυπάει γόνατα και στην παιδικη Χαρά κάνει αλογακι και κούνια!Τρελενεται..ετοιμαζομαι για πολυ τρέξιμο μ´αυτον!
Δεν πήγαμε γιατρο αλλα δεν πρέπει να πήραμε δράμι λόγω κίνησης και στο ύψος θα είμαστε καμία 70 τώρα..Φάγαμε
και ζωμο κοτόπουλο!
Αλλα αυτές τις μέρες μειωμένη όρεξη!

Αυτα....σας φιλω!αν χαθω χτυπηστε μου την κάρτα εσείς!
Θα φέρω χαρτι να δικαιολογήσω την απουσία!

Καλο βράδυ!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σου Μαρκελλα ...ναι ασε κολλησα κι εγω όχι που θα γλιτωνα..έχω μαγνήτη αποπαιδι!
Ευτυχώς τις πρόλαβαμε...
Ρε κορίτσια αλήθεια δινετε στα μωρα αγελαδινο γαλα στο παγωτο και ζάχαρη απο τώρα;
Καλα ο δικός μου λόγω αλλεργίας δεν θα φάει αλλα στην Μελίνα μεχρι να γίνει ένα δεν της εδινα τίποτα απο αυτα!
Στο χέρι συνέχεια τροφες αλλα άκρως υγιεινές!
Σορυ απορία εκφράζω!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μια γρήγορη καλημέρα πριν φύγω για δουλειά με το θήλαστρο στο χέρι!!!!!!
Φιλιά μανούλες!!!!!!!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Ευχομαι να περάσετε καλα σήμερα!

Φιλακια!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κ απο εμάς ... Τι κάνετε ; Εγω χάθηκα γιατι πέρασε η μπεμπα μια ψιλοιωση ευτυχώς μόνο 2 μέρες κ ελαφριά αλλα τώρα ειναι μια χαρα ... Αρχισα να ψάχνομαι σιγα σιγα κ για τον γάμο αν κ έχω χρόνο μπροστά μου απλα δεν θέλω να τα αφήσω ολα για το τέλος προς το παρών παίρνω κάποιες ιδέες ...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?απο τα λιγα που προλαβα και διαβασα ειδα μπανακια στη θαλασσα και ιωση νομιζω.

εμεις καλα.χτες καναμε το παρτυ για τα γενεθλια του στρατου που ειναι κανονικα την πεμπτη.λιωσαμε στη ζεστη αλλα περασαμε καλα.ολοι ξετρελαθηκαν με την τουρτα που την εφτιαξα εγω με τον αντρα μου και ηταν λεγκο.αντε να ερθει τωρα το αλλο σαββατοκυριακο νακανουμε κανενα μπανιο στη θαλασσα.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα μανουλες και μπεμπακια

Μαρακι, ξοφαλτσα την περασατε την ιωσουλα ε? παλι καλα. καλη αρχη στην αναζητηση. καλα κανεις και ξεκινας νωρις νωρις.

Ειρηνη, μπραβο για την τουρτα και σε σενα και στον συζυγο. χαιρομαι που περασατε καλα.

Εμεις σημερα ξαναγυρισαμε στη γνωστη γκρινια. Λιγες μερες μονο κρατησε η ησυχια στο σπιτι. Πολυ γκρινιαρης μου βγηκε αυτος.

Μαρια, γιατι οχι αγελαδινο γαλα? Εξαλλου νομιζω πως και τα βρεφικα γαλατα εχουν βαση το αγελαδινο γαλα, οπως επισης και τα γιαουρτια.
Οσο για τη ζαχαρη, ε δεν τρωμε ποσοτητα φυσικα. Ετρωγε παγωτο η Ευη και ο μικρος ζηλευε. Ισα που εγλυψε δυο φορες και απλα του δωσαμε να κραταει το χωνακι για να τον βγαλω φωτο. Εγω τουλαχιστον αυτο εννοω. Στην Ευη φυσικα και ημουν πολυ πιο τυπικη σε ολα. Το δευτερο παιδι μεγαλωνει συνηθως λιγο διαφορετικα απο το πρωτο. Δεν εχουμε τις ιδιες ανασφαλειες.

Φιλακια σε ολες τις μανουλες. Χρονια πολλα για την ημερα και καλη εβδομαδα.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ξοφαλξα Μαρκελλα δεν λες τίποτα.... Κι εγω δεν της δίνω να τρώει τίποτα εκτός απο ότι μας εχει πει ο παιδιατρος αλλα εχθές είδε 1 γλυφιτζουρι κ το ζήλεψε κ άπλωνε τα χεράκια της να το πιάσει κ της έδωσα κ εγλυψε λίγο 2-3φορες, το έτρωγε σαν μεγάλη κ της το πήρα αμέσως αλλα τουλάχιστον της πέρασε.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα

ολο διαβαζω κ διαβαζω κ με το που παω να απαντησω τσουπ κατι γινεται κ δεν απαντω

ευτυχως υπαρχει κ το φεισ κ σας καμαρωνουμε. τι κουκλια ειναι αυτα!!! κ οι μπομπονιερες μελινομαρια υπερπαραγωγη, οχι αστεια. τι να δειξω κ γω μετα; ασε...

βγαλαμε κ μεις δοντακι, ναι ναι. γλυκακι θα φτιαξω απο βδομαδα, μετα τη βαφτιση

μαρκελλα δεν ξερω αν θα μπορουσα τοσο μακρυα απο το παιδι. εσυ βεβαια ξερεις τι ζορι τραβας. ο μεγαλος δεν εχει κοιμηθει ΠΟΤΕ στη γιαγια που ειναι απο πανω, οχι να τον στειλω κ για μερες...

ειρηνη να τον χαιρεστε. γερος, δυνατος κ του χρονου με υγεια να μαστε εδω να τα ξαναλεμε για τα γενεθλια. αναμενουμε φωτο

σημερα βγηκε κ η πεθερα απο το νοσοκομειο κ κ@λο δεν εβαλε κατω. μα τι σου ειναι αυτες οι παλιες ρε παιδι μου, γερο σκαρι. φαγητο βεβαια εκανα εγω (κ να σημειωσω οτι εχει 3 κορες παρακαλω, η νυφη ομως ανελαβε. η μικρη-29 ετων-στη χαλκιδικη κανει τα μπανια της, η μεγαλη-48ετων ανυπαντρη δεν ασχολειται με μαγειρεματα, η μεσαια εχει κορες 14 ετων κ μενει διπλα. ετσι το λεω βεβαια, μια χαρα με βοηθαν  με τα παιδια αν χρειαστει)

ωρα να κοιμησω τον μικρο

φιλακια

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα !!!
Τζενακι Ευχαριστ´ω!γιατί καλε μην τις δειξεις κι εσυ;
Οτι μπορει ο καθένας..δεν κάνουμε διαγωνισμό!
Κι εγω συμφωνω δύσκολο Μαρκελλα μου κουραγιο για τη μικρη..έχεις δίκιο για το αγελαδινο όπως γιαουρτακι και τραχανα που εδι να εγω αλλα λίγο αργότερα..σίγουρα αν δεν ήταν αλλεργικος ο δικός μου θα ήμουν πιο χαλαρή..
Αλλα γενικώς είμαι αυστηρουλα ειδικά με τους άλλους που δίνουν στα μωρα μας οτι θέλουν!νομίζω το πρώτο γλυκο που δοκίμασε η Μελίνα ήταν η τούρτα της!

Τώρα που είπα τούρτα...Ειρήνη θελουμε φωτογραφία απο το Lego!να τον χαίρεστε!

Μαρακι περαστικά σας!ευτυχώς οι ιωσουλες του καλοκαιριού ειναι συνήθως πιο ήπιες!

Φιλακια σε όλες!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τζένη είδα μετεο και λεειβροχες και 24 βαθμούς!Αυτο μαςελειπε...ελπίζω να ειναι λάθος!

http://freemeteo.com/default.asp?pid=22&la=2&gid=734077&nDate=6 εδω κάπως καλύτερα..
Θα γλιτώσουμε τον καύσωνα!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
να σου πω λιγη δροσουλα δε θα με χαλουσε. με το φορεμα που πηρα κ τα παπουτσια κλειστα θα βγαλω τη μπεμπελη. κ τα μαλλια κατω... κ για το μωρο καλυτερα γιατι μετα θα ειναι κ τρεις μερες με τα λαδια. κ οι καλεσμενοι δε θα χασουν το σκ στη θαλασσα. παγωνια παντως δε θα κανει οποτε καλα θα ειναι

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 17 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις