Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
262 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 262 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 40]

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω οταν εχει γκρίνια κ αρχίζουν τις αναλύσεις λέω απο δόντια ειναι κ εκει σταματάνε ολα... Α δεν σας είπα απο εχθές λέω στην μικρη δώσε μου φιλακι κ ανοίγει το στόμα της μου αρπαζει τα μαγουλα με τα χέρια της κ φωνάζει σας κ με γλυφει η προσπαθεί να με δαγκωσει ... Εχει μεγάλη πλάκα ...

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Καλησπέρα!! Πριν λίγο κοίμισα το ζουζούνι μου και επιτέλους πίνω το καφεδάκι μου!!
Αλίκη μου κι εμείς απο την αρχή δεν τα έτρωγε με ευχαριίστηση! Μπορώ να πω ειδικά το μεσημεριανό ακόμα κάνουμε αγώνες για να το τρώει χωρίς γκρίνια. Κλείνει το στόμα του, το σφραγίζει και δεν το ανοίγει! Και μου τσαμπουκαλεύεται κιόλας! Κοκκινίζει και τρέμει τα χέρια του απο τα νεύρα!! (Δεν έλεγα τίποτα άλλο! Μόλις ξύπνησε!!)
Αφήστε που προχτες εκεί που έτρωγε το κοτοπουλο του για μεσημεριανό, μετά απο 1 ώρα που τελειώσαμε, στην τελευταία κουταλιά πνίγεται και ξαφνικά αρχίει και τα βγάζει όλα!!! Το είχε ξανακάνει πριν κανα 2 μήνες με την απογευματινη του κρέμα. Κι έχω τον αντρα μου κ τον πατέρα μου να μου λένε οτι τον μπουκώνω και να αρχίζουν τα δικά τους (και μου 'ρχεται να τους πω "ελάτε εσείς να τον ταίσετε, να τον κοιμίσετε, να τον αλλάξετε!!!).
Μαράκι μου κι εμένα το κάνει αυτό!!! Όταν του λέω "φιλάκι στη μανούλα??" ανοίγει στόμα και βουτιά στο μάγουλο. Αν κι απ' ό,τι κατάλαβα μετά θέλει να με δαγκώσει γιατί μου έχει αφήσει σημάδια παντού απο τις δοντάρες!!!
Τον έφερα στην κουζίνα τώρα στο πάρκο για να μην ξυπνήσει τον μπαμπά του και πάει κ κάνει συνέχεια με τα νύχια "χρουτς χρουτς" τη σίτα του πάρκου!! Δεν κάθεται όμως πολλή ώρα μέσα. Μετα απο λίγο βαριέται ενώ έχει πολλά παιχνίδια να ασχοληθεί. Συνήθως στον καρότσι τον έχουμε για να τον πηγαινοφέρνουμε!!

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλησπερούδια!!!!!Αχ,κορίτσια πέθανα στο γέλιο με τα μπεμπάκια της Μαρίας και της ...Μαρίας Very Happy Φαντάστηκα πώς βγάζουνε το φαί με τα χεράκια!Εμένα η δικιά μου όταν δε θέλει να φάει περιμένει πότε θα της βάλω μια κουταλιά στο στόμα και μετά το παίρνει με την γλώσσα της και κάνει ΠΡΡΡΡΛΛΛΛΛΠΠ και με γεμίζει στο πρόσωπο.Είναι και ύπουλη γιατί περιμένει την κουταλιά! Razz Άλλες φορές απλά κλείνει το στόμα της ερμητικά και κουνάει το κεφάλι της πέρα δώθε! Χτες πήγα στη μαμά μου να ξεκουραστώ με τη μικρή,είχα και δουλειά και ήμουν άυπνη.Ευτυχώς την κρατήσανε οι γονείς μου και εγώ ξεράθηκα στον ύπνο,2 φορές από 2 ωρίτσες κοιμήθηκα και προετοιμάστηκα για το βράδυ να κάνω πάλι βόλτες αλλά τελικά χτες βράδυ κοιμήθηκε καλύτερα η μικρή.Νομίζω από τα δόντια είναι!Θέλω και εγώ να πάμε για μπανάκι με την μπέμπα!Φωτεινούλα σε ποιο μέρος της Χαλκιδικής πήγες και πόσο σου βγήκε αν επιτρέπεται,γιατί και εμείς για Χαλκιδική λέμε κάπου δεύτερο πόδι αλλά δεν ξέρω πότε ακριβώς και για πόσο!Τα πεθερικά μου φύγανε Καβουρότρυπες για φρι κάμπιγκ και έχουνε αφήσει τον καημένο μου τον άντρα μόνο του στο μαγαζί,οπότε θα διεκδικήσω και εγώ άδεια 4-5 ημερών!!!!!κι ας πάμε μόνο 2 μέρες κάπου κι ας κάτσουμε και σπίτι τις υπόλοιπες.

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και φιλάκια μου δίνει και η δικιά μου,κάτι παθιασμένα που γαντζώνεται με τα δυο χέρια στα μαλλιά μου,κλείνει τα μάτια της και ανοίγει διάπλατα το στόμα και μου ρουφάει το μάγουλο ή το μέτωπο ή τη μύτη και με γεμίζει σάλια και πεθαίνω στα γέλια!Και το άλλο που κάνει τώρα εδώ και ένα μήνα,που πατικώνει το μάγουλό της στο δικό μου,τυλίγει τα χεράκια της στο λαιμό μου και μένουμε έτσι ξάπλα κανα πεντάλεπτο ακίνητες και λιώνω η μάνα!Και κάθε πρωί μόλις ξυπνήσει και την πάρω στο κρεβάτι μας,μπουσουλάει (όπως μπορεί,γιατί ακόμα δεν το'χει) μέχρι εμένα και με κάνει αγκαλιά!ΑΑΑΑΑΑΧ ΤΙ ΕΥΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ!!!!!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπέρεςςς..Μόλις γυρίσαμε από βολτίτσα-καφεδάκι 3ωρη,κ είμαστε μέσα στην τρελή χαρά!Μαιμουνιές διαβάζω με τα φαγητά,η δικιά μου απλά τα φτύνει ή δεν ανοίγει το στόμα Wink Αλλά με τίποτα δεν το ανοίγει κατευθείαν κ ας πεινάει,πρέπει πρώτα να γλύψει το κουταλάκι,να δοκιμάσει κ αν της αρέσει συνεχίζει,είμαστε εκλεκτικές,αμ πως!Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 28 328109 
Χριστινάκι Ποτίδαια πήγαμε με την μπουμπου,στο φεης αν είναι θα σου πώ λεπτομέρειες,πάντως περάσαμε καλά,ήμασταν δίπλα στη θάλασσα,κ ας κουράστηκα τρελά!Τιμήσαμε και τις εκπτώσεις κ' πάλι,με μερικά φθινοπωρινά,σε μεγαλύτερα νούμερα για τους επόμενους μήνες,μια που ψηλώνει πολύ η μικρή,παιδί του μπαμπά της Very Happy 

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.απο τα πολλα που διαβασα και τα λιγα που θυμαμαι.

μαμαμελι ειμαστε εδω για οτι προβλημα εχεις.μπορεις να μας μιλησεις.

αλικη και ο δικος μου ο μικρος κανει μια σκληρα κακα και μια μαλακα.δεν ξερω τι φταιει.αυξησα κολοκυθακι μειωσα καροτο σκεφτομαι να βγαλω την μπανανα και να βαλω ροδακινο και να παρω την παιδιατρο μηπως του δωσω κατι αλλο για απογευματινο.κρεας χορτοσουπα τα τρωει θα ξαναδοκιμασω το κοτοπουλο σε πιο μικρη ποσοτητα να δουμε αν θα το φαει.

κλεοπατρα καλα να περασετε.και μονο που φευγεις απο αθηνα φτανει.
ρουλα κι εγω ξερω οτι μετα ξαναμετραει ο παιδιατρος στον χρονο.αλλα αν τρωει καλα δεν χρειαζεται να σε προβληματιζει για τα κιλα του.

δεν θυμαμαι κατι αλλο.καληνυχτα

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κάνετε ; Κ εμείς σήμερα σχεδόν όλη μέρα ειμαστε βόλτα μόνο για μεσημεριανό ύπνο ήρθαμε σπιτι κ μετα πάλι έξω ... Κι εμένα τώρα μερικές μέρες η μικρη τα έκανε σκληρά τα κακακια της 2-3 φορές την μέρα έκανε απο 1 μπαλάκι μικρό μικρο αλλα ζοριζοταν πολυ , εχθές δεν έκανε καθόλου κ σήμερα πάλι μπαλακια , της έδωσα σκέτο αχλαδι με τα χίλια ζόρια αλλα πάλι το ίδιο κ έτσι το απόγευμα της έκανα χαμομηλι , ήπιε 30 ml κ μέσα σε 10 λεπτα γέμισε το παμπερς κ ξαλαφρωσε κ ξεπριστηκε κ η κοιλιτσα της αμέσως ... Απόψε δεν νυσταζω καθόλου κ εκατσα λίγο στο μπαλκόνι να πιω μια μπύρα , εχει κ ωραία μουσικουλα 1 καφετέρια που ειναι απέναντι...

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημερουδιααααα!!!!Εμεις ηρθαμε στο μαγαζι του αντρα μου και του κανουμε παρεα γιατι τα πεθερικα μου ακομα δεν γυρισαν ακομα! :/ μετα λεμε να παμε ταβερνουλα να φαμε κανα ψαρακι! Μαρια μια χαρα την έβγαλες χτες μπαλκονατο! Smile και εγω ειμαι φαν!!!φωτεινουλα ωραια η ποτιδαιαστειλε μου στο φεις το τηλ και τις τιμες αμα ειναι να ρωτησουμε!αμα παμε πρωτο ποδι!εμας τα κακακια μας ειναι μαλακα αλλα βγαινουνε σε μπαλα χαχαχαχαχα σαν πλαστελινη!και χτες που κοιτουσα το παμπερς να δω αμα ειχε τπτ παραξενο γιατι δοκιμασαμε ροδακινο πρωτη. φορα,μου επεσε στο χερι η μπαλα!!!!! ΧΧαχαχαχαχαχαχα λετε να μου ερθουν λεφτα?

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Σπίτι μου σπιτάκι μου!

Επικρατεί χάος αλλα απο αύριο σε τάξη!

Δεν θυμάμαι να σχολιάσω και πολλα!

Μόνο για τα σφιχτά κακάκια ...λόγω ζέστης νομίζω συμβαίνει...ιδρωνουν και αφυδατονονται όλα στονν οργανισμο!θέλει πιο πολλα υγρα!γνώμη μου όμως..


Καληνύχτα!πολλα φιλακια!


Υγ...Χαρά το μωρο που γύρισε σπίτι....άλλο να το λέω και άλλο να το βλέπεις..

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μανουλες τι κανετε?Χαθηκα τελειως!ειστε ολες καλα?ε μεσω fb σας παρακολουθω!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κανετε???Στελα σημερα σε σκεφτομουν κ ελεγα τι να εγινες κ χαθηκες τελειως...Εμεις εδω σπιτι,πηγαμε το πρωι μια βολτα αλλα γυρισαμε αναγκαστηκα γιατι χαλασε ασχημα ο καιρος,συννεφιασε αποτομα κ τωρα αρχισε να φυσαει,ετσι οπως παει θα βρεξει καμμια ωρα, χειροτερο καλοκαιρι δεν θυμαμαι να ειχαμε ποτε...Η μικρη απο εχθες φτου φτου μην την ματιασω τρωει ολα τα γευματα με μεγαλη ευκολια,ακομα κ τα φρουτα που δεν ηθελε ουτε να τα δει...Την βαλαμε κ 2 βραδια στο δωματιο της,το πρωτο βραδυ δεν κοιμοταν με τιποτα μεχρι που την πηρα στο κρεβατι μας κ κοιμηθηκε κ μετα την εβαλα στο δικο της,εχθες ομως κοιμηθηκε αμεσως στο δωματιο της μονη της,τωρα το μονο που μενει ειναι να μην ξυπναει την νυχτα για γαλα αλλα ενταξει κοιμαται ενα 5ωρο συνεχομενο κ ξεκουραζομαι κ εγω,μετα ξαναξυπναει κατα τις 8 το πρωι ξαναπινει λιγο κ κοιμαται μεχρι τις 11 αλλα εχει κολλησει με την κουβερτουλα της κ δεν μπορω με τιποτα να της την βγαλω,την θελει στην αγκαλια της,μολις κανω οτι την παιρνω ξυπναει...

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
πολυ τρεξιμο!!!!εμεις τρωμε καλα και θηλαζουμε ακομη.αλλα εχουμε ενα θεματακι με τον υπνο.ξυπνει4-5 φορες το βραδυ να θηλασει και μεσα στην μερα κοιμαται κνα 2 φορες απο ενα τεταρτο.τωα ειναι και σε φαση που σηκωνεται και πεφτει εννοειται και θελει προσοχη.τον μεγαλο θα τον γραψω σε παιδικο φετος.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.
μαμαμελι home sweet home που λενε και οι αγγλοι.οσοσ για τα κακακια.πηρα την παιδιατρο και μου ειπε να πινει νερο και να ξεκινησω το απογευμα φαριν λακτε ακι δημητριακα με μελι.

μαρια κι εμενα με την κουβερτα κοιμαται.αστην ειναι η παρηγορια της.εμενα ο στρατος εχει τον γκαρη ενα λουτρινο και το κουβαλαμε μαζι.αν δεν το ειχε θα δυσκολευομασταν και στο κοψιμο της πιπιλας.μεγαλωνοντας θα κοιμουνται και χωρις αυτα.
στελλα καλωσηρθες.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευτυχως με την πιπιλα δεν εχουμε θεμα,την τρωει μονο για να την παρει ο υπνος κ μετα την βγαζει μονη της,ολη μερα δεν την θελει καθολου...Ζητημα δηλαδη στο 24ωρο να την εχει 20 λεπτα στο στομα της, αλλα με την κουβερτα σκεφτομαι μηπως κολλησει κ δεν μπορουμε να παμε πουθενα χωρις αυτη γιατι καμμια φορα την κανω βολτα με το καροτσι κ την βλεπω οτι προσπαθει να κοιμηθει κ γκρινιαζει κ δεν μπορει επειδη δεν την εχω σκεπασει κ οταν την σκεπαζω με κοιταζουν καλα καλα του τυπου που παει αυτη με το μωρο καλοκαιριατικα κ το εχει σκεπασμενο...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα..
Κάτι Σαν να έγινε σήμερα..εκνα αρκετές δουλιτσες!

Σήμερα γίνομαι ξανα 30!
αποφάσισα να ξαναγυρισω στα είκοσι κάτι ...χιχιχιχ!
Εγω έχω μείνει στα 26 στο μυαλο μου!
Μετα το γάμο όλα γίνανε πολυ γρήγορα...
Και σαν γνήσια ψωναρα λιονταρινα δεν θέλω να αφήσω το χρόνο να με νικήσει!
Χρόνια μου πολλα λοιπόν!και του χρόνου 29!

Ειρήνη σαν το σπίτι δεν έχει!

Εμάς η Μελίνα δεν δέθηκε με κανένα αντικείμενο μεχρι τώρα πέραν του στήθους μου...
Ο μικρός επίσης αλλα αγαπάει και τα λούτρινα!
Μαρακι ασ´την ...αφου νιώθει ασφάλεια με την κουβερτουλα..αν μπορείς πάρε τις δυο ώστε αν ποτε χάσετε κάποια να έχετε την άλλη!

Πάω για νανι γιατί αύριο κερναω μόνο τροφές που μπορω να φάω..οπότε θα πέσει ζυμωμα!υγιεινό πάρτυ αύριο!
Φιλακια!

stellaef

stellaef
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρια χρονια πολλα κι απο εδω!

Θελω να παω διακοπες!Αντε φτανει η μερα!
Καλημερα σε ολες!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ευχαριστω στελλιτσα!
Και σας Ευχαριστ´ω όλες για τις όμορφες ευχές σας!
Ευχομαι και σε σας τα καλύτερα!
Σας στέλνω λίγη τούρτα με κρέμα απο γαλα καρυδας, βιολογικά αβγά και γλασο βανιλιας,blueberries ,raspberries και ινδοκαρυδο!
Επίσης πίτσα λαχανικών ,κεικ φρούτων με αμυγδαλογαλα που εφτιαξα,και λουκουμαδακια και smoothie απο αμυγδαλογαλα μπανάνα και μελι!
Επιτέλους εφαγα....

Τελικά εγινα τριάντα δυο ...το χρόνο κανείς δεν τον νίκησε ποτε... Πρέπει να ζεις την κάθε μέρα όσο πιο καλα μπορείς ..να αγαπάς και να αγαπιεσαι!έτσι αν δεν νικαςτουλαχιστον δεν χάνεις!

Καληνύχτα!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πολύ καλά τα λες μαρία. ακου κ μια 38χρονη... εγώ πάντως που δεν κάνω ειδική διατροφή μου τρεξαν τα σαλια ... εγώ πάλι θα κάνω ένα γλυκακι τύπου τιραμισού την παρασκευή κ θα το πάρω μαζί μου στο χωριό να κερασω το σάββατο στην αυλή ή στο μπιτς μπαρ χαχαχα

πω πω κοντεύει μία. πάλι με ψιλοπετρωμα στο στήθος είμαι. ουφ...

καλό βράδυ

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Mamameli χρόνια πολλά κι απο εμάς!!
Σήμερα ο άντρας μου ερχόμενος απο τη δουλειά μας ξύπνησε (για εμάς 8 είναι νωρίς γτ ξυπνάει 9) και τώρα κοιμάται γιατί ήταν νυσταγμένος φουλ!
Καιρό έχω να γράψω! Το Σάββατο πήγαμε για μπάνιο στο Πόρτο Γερμενό (τι κρυστάλλινα και καθαρά νερά!!) και ήταν φο-βε-ρά!! Ο μικρός με το που είδε τη θάλασσα άρχιζε να κοπανιέται κ να γελάει! Κρίμα όμως γιατί ήταν κρύα κ πάγωσε!! Δεν έκλαιγε όμως!! Έκανε τσαμπουκάδες!!

Υ.Γ: Πήρα παπούτσια που τελικά ταιριάζουν πολύ με το φόρεμα αλλά.... είναι ψηλούτσικα ρε γ!@#$%ο!! Και ο σύζυξ δεν είναι και το πρώτο μπόι (ίσα είμαστε στο 1.75). Αλλά βρε κορίτσια τι να κάνω??!!! Τα ερωτεύτηκα και πάνε τόοοοσο πολύ με το φόρεμα που δεν ήθελα να ψάξω γι'άλλα!!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
good morning everyone....
this is creta speaking....

λοιπον
ειμαστε ηδη 10 μερες εδω. ολα καλα. μονο ο καιρος μας τα χαλαει. απο τη μια μου αρεσει γιατι δεν κανει ζεστη και δεν λιωνουμε αλλα απο την αλλη αυτο το πραγμα που στις 7 το πρωι η θαλασσα ειναι λαδι και ολη την αλλη μερα φτανει τα 125 μποφορ εχει αρχισει να με κουραζει. ο τυροπιτουλης μια χαρα. κοιμαται και τα βραδυα, αμεεεεεε. απο τις 10 ως τις 6.30 μετα ξανακοιμαται καμμια ωρα 10-11 και μετα καμμια ωρα η και παραπανω το μεσημερι. αλλη μια ωριτσα το απογευμα 5-6 και μετα το βραδυ. κατα τα αλλα τρωμε σχεδον τα παντα εκτος απο ψαρι, κερασια και φραουλες. αυριο το πρωι θα παμε και για εμβολιο. τωρα περναμε τη φαση που θελουμε να ειμαστε συνεχεια ορθιοι. και εγω αναγκαστικα ειμαι ολη μερα γυρω του σαν διχτυ ασφαλειας.Very Happy 
η μεγαλη εχει γινει μια πανεμορφη μελαχροινη. μα πως μαυριζει αυτο το παιδι μου ετσι. στον μπαμπα της μοιαζει σε αυτο. αυτος ο ενας μηνας που ηταν χωρια μαλλον μας εκανε καλο γιατι ειναι πολυ τρυφερη απεναντι στον μπεμπη. της ελλειψε.

τι αλλο? α, κλεισαμε ημερομηνια για την βαφτιση (ισως να το εχω ξαναπει) 24 Νοεμβριου στα γενεθλεια του. κλεισαμε φωτογραφο και τα υπολοιπα μολις γυρισω.
σημερα γινομαστε 8 μηνων. Shocked  πως περναει ετσι ο καιρος... οι μερες.... οι μηνες.... τα χρονια.....

Μαρια μου χρονια πολλα κοριτσι μου, οτι μα οτι επιθυμεις να εχεις παντα. Εχεις γενεθλεια την ημερα της γιορτης μου.

Διαβαζω ολο τον καιρο καθε βραδυ τα νεα σας, αλλα περασαν τοσες μερες που δεν εχω γραψει που δεν θυμαμαι τιποτα.

Ευχομαι να ειστε ολες καλα με τα μωρακια και τις οικογενειες σας, καλες διακοπες σε οσες κανουν ηδη και σε οσες θα κανουν, καλη επιστροφη σε οσες γυριζουν η γυρισαν και ειδικα στη Μαρια ευχομαι καλη επιστροφη και ομαλη στη δουλεια. Ευχομαι η μελαγχολια να κρατησει μονο τις πρωτες καναδυο μερες Μαρακι.

Φιλια πολλα σε ολες τις μανουλες και τα μωρακια-παιδακια.

Θα γραφω οποτε μπορω. εχει ιντερνετ και λαπτοπ ο πεθερος μου εδω, αλλα ψιλοσερνεται και το βαριεμαι.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
εεεεε private (Ιωαννα?)
περιστερι? ειμαστε κοντα. εκει ειναι και ο παιδιατρος μας. με γεια το φορεμα (που δεν το ειδα τελικα) και τα παπουτσια!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!

Σε Ευχαριστ´ω Ιωαννα !

Μαζεύω τα υπόλοιπα απο χθες ...είχα γονείς πεθερικά και δυο φίλους!

Ξύπνησε δεν πρόλαβα να γρ´αψω τα νέα..

Ευχαριστ´ω Μαρκελλα!
Χρόνια πολλα και σε σένα!
Με συγκίνησες πρωι πρωι!
Καλα να περνάτε στην ομορφη Κρήτη!

Φιλακια!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
mamameli έγραψε:Καλημέρα!

Σε Ευχαριστ´ω Ιωαννα !

Μαζεύω τα υπόλοιπα απο χθες ...είχα γονείς πεθερικά και δυο φίλους!

Ξύπνησε δεν πρόλαβα να γρ´αψω τα νέα..

Ευχαριστ´ω Μαρκελλα!
Χρόνια πολλα και σε σένα!
Με συγκίνησες πρωι πρωι!
Καλα να περνάτε στην ομορφη Κρήτη!

Φιλακια!


συγκινεισαι και συ "δυσκολα" ε? σαν και μενα!!!!

που να δεις εσυ τι μου εκανες με τις περιγραφες απο τα καλουδια σου, μου τρεχαν τα σαλια...

σ' ευχαριστω για τις ευχες.

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαρκέλλα πού κοντά μένεις?? Εγώ πάνω βουνό Χρυσούπολη (το πατρικό μου βέβαια ήταν Ανθούπολη!). Εμάς η παιδίατρος είναι κοντά στο εκθεσιακό!!
Να 'σαι καλά!! Τι να κάνω... Το θέλω το τακουνάκι μου!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.

μαρκελλα χρονια πολλα για προχτες.καλα να περνατε εκει κατω.

μαμαμελι χρονια πολλα και απο δω αν και καθυστερημενα

ιωαννα περιμενουμε να μας δειξεις τα παπουτσια.κι εγω μενω κοντα σου.χαιδαρι ειμαστε

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 28 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 34 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις