Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
34 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 34 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Mανουλες τι κανετε?Σημερα επιτελους εφτιαξε ο καιρος κ λεγαμε να παμε θαλασσα αλλα ετυχε δουλεια του αντρα μου κ ετσι δεν γινετε...Ειπαν στις ειδησεις οτι απο σημερα ξεκιναει μινι καυσωνας για 15 μερες περιπου κ ετσι πιστευω απο αυριο να συνεχισουμε παλι τα μπανια μας...
Μαρκελλα σας ευχομαι να περνατε ομορφα στα Χανια...
Ιωαννα κ εγω εχω αδυναμια στα ψηλα παπουτσια κ εχω κ εγω το θεμα υψους με τον αντρα μου αλλα δεν με πειραζει οταν θελω να τα βαλω τα βαζω αν κ να πω την αληθεια τα εχω ξεσυνηθισει απο τοτε που εμεινα εγκυος κ τωρα με την μπεμπα δεν με βολευουν ...Τι χρωμα τα πηρες τελικα???
Αλικη μου που χαθηκες?Ολα καλα με τον μπαμπα σου τελικα?Πως περασατε στον γαμο του αδερφου σου???Και η Ευη χαθηκε εντελως,μιλαει καμμια κοπελα ακομα μαζι της???

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Α ρε Κρήτη με τις παραλιάρες σου!! Καλά θα κάνετε Μαράκι!!
Τα πήρα σε ταμπά με λίγο χρυσό-λεπτομέρεια στο λουράκι. Θα βάλω φώτο αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα ανοίγει πάλι!! Mad 
Τι να πω... Είναι αρκετά ψηλά, εννοείται οτι δνε θα κρατάω το παιδί για πήγαινε-έλα! Μπορεί να φαίνομαι ψιλο...ψηλή(!) αλλά ρε παιδί μου τα ερωτεύτηκα! Και στις φώτο θα σκυβω λίγο να μη φαίνεται η διαφορά με τον άντρα!!! Wink Wink 

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]  

Το κατάφερα να φαίνετα σαν εικόνα στο φόρουμ κι όχι λινκ!!! Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 29 328109 Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 29 328109 

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Aααα ειναι πολυ ομορφα, θα πηγαινουν τελεια με το φορεμα...Καλοφορετα σου ευχομαι!!!

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Thank u thank u Μαρία μου!!!!
Laughing Laughing 

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Τελικά τα καταφέραμε κ πήγαμε σήμερα στην θάλασσα , η μικρη την εχει ερωτευτεί μόλις την δει απο μακρια αρχίζει τις φωνουλες κ οταν της βάζω τα ρούχα για να φύγουμε το καταλαβαίνει κ κλαίει ... Μακάρι να συνεχίσει έτσι να μας κάνει καλο καιρο για να κάνουμε όσα περισσότερα μπάνια προλάβουμε ...

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
κοριτσακια καλησπερα
Ιωαννα τελειο το παπουτσι!!! ηθελα να δω και το φορεμα ομως γμτ... Σεπολια μενω.

Μαρακι δεν ειχατε αερα σημερα? εμεις ειχαμε αλλα οχι τρομερα πραγματα. καναμε μπανακι και πρωι και απογευμα. αυτο το απογευματινο μπανιο στη θαλασσα ειναι οτι καλυτερο. παμε κατα τις 6.30 και γυριζουμε γυρω στις 8.30
ειναι η καλυτερη ωρα, δεν καιει και ο ηλιος. αδειαζει το μυαλο μου πραγματικα.

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαρκέλλα σε καταλαβαίνω! Η καλύτερη ώρα για θάλασσα... Είναι ονειρικά!! Αλλά πού να βρεις καθαρή παραλία εδώ κοντά??!!
Ελπίζω να φαίνεται το φόρεμα!!

https://2img.net/r/ihimizer/img51/3433/xr0u.jpg
(επιτέλους το έφτιαξα!!)

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Αχ Μαρκελλα ποσο θα ήθελα να ήμουν στο απογευματινό σας μπάνιο...

Ιωαννα ωραία τα παπουτσακια!με γεια!

Μαρακι κι εμένα χαίρεται πολυ με το νερο!

Σήμερα πήγαμε για φωτογράφηση οικογενειακώς!
Ο φωτογραφος στο πακέτο της βαφτισης είχε και εξωτερική φωτογράφηση..πήγαμε στη θάλασσα και βγήκαμε..
Ανυπομονω για το αποτέλεσμα!
τα ψώνια,,,

Ο μικρός είχε ένα σημάδι μεγάλο στη μύτη...η Μελίνα τον ανέβασε στον καναπε κρυφά και έπεσε ο καημενος...έγινε η μύτη του μέσα στα αίματα!
Κι έλεγα δεν κινδυνεύει η σωματική του ακεραιότητα....

Αύριο ειναι η τελευταία μέρα του παιδικού...δεν πηγαίναμε τις τελευταιες μέρες!Αλλα αύριο θα πάμε και μαζι με μια φίλη της θα κάνουμε πάρτυ γεννεθλιων αν και λίγο νωρίς!
Μαζι και αποχαιρετιστήριο για τα τρία χρόνια που πήγαμε!
Στα γεννεθλια της έντεκα Αυγούστου δεν έχει ψυχη..
Οπότε είπαμε τελευταία μέρα με τις φίλες τηςκαι στο σπίτι την μέρα των γεννεθλιων με τις γιαγιάδες!

Ο £¥$£¥=+*$^>>$^%προϊστάμενος δεν μου ανακοινώνει για το ωράριο και έχω αγχωθει...

Ο μικρουλης μου άρχισε κατσικακι ,χορεύει,στεκεταιόρθιος για δευτερόλεπτα και πριν λίγο μου φάνηκε οτι είπε μαμ...άντε και μαμα!
Θα γίνει ζωηρό αγοράκι...σκαρφαλώνει όπου βρει και γκρεμίζει τα πάντα..
Και το πιο αστείο..παίζει αυτοκινητακια ...τα σέρνει κάτω και κάνει μπρρρρ μπρρρ!Πολυ γέλιο!

Αλικακι που είσαι;

Αυτα τα νέα μας!

Φιλακια πολλα!

Καληνύχτα!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν είχαμε καθόλου αέρα εδω Μαρκελλα κ ήταν τέλεια ... Κι εμείς κατα τις 6 πάμε για μπάνιο κ γυρναμε κατα τις 8 ειναι η καλύτερη ώρα γιατι εκτός ότι δεν εχει πολυ ήλιο εχει φύγει κ ο πολύς κόσμος κ είναι πιο ήσυχα ... Έτσι Μαρία χορεύει κ η δικια μου κ χοροπηδαει όλη μέρα κ μάλιστα την τελευταία φορα μου είπε ο γιατρός ότι γι αυτο δεν παίρνει το βάρος που πρεπει γιατι ειναι πολυ δραστήριο μωρο ... Φαντάζομαι την αγωνία σου οταν έπεσε ο μικρός απο τον καναπέ ... Αύριο σας περιμένει μεγάλη συγκίνηση που θα ειναι τελευταία μέρα στον παιδικό ...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα κοριτσάκια μου! Δεν έχω προλάβει να σας διαβάσω (έχω μέρες να μπω) αλλά εύχομαι να είστε όλες καλά, μανούλες και μωράκια! Με έχει βαρέσει τρελή κούραση, μάλλον μας βγήκε από το γάμο του αδερφού μου το Σάββατο (ήταν όλα καλά) και δεν έχω κουράγιο ούτε να μπω...
Συνοπτικά η Λυδία μας άρχισε να ψιλομπουσουλάει, σήμερα ξύπνησα και τη βρήκα δίπλα μου μπρούμυτα στα 4! Να δω πώς θα κοιμόμαστε μαζί πλέον... Και το μεσημέρι έκανε ένα απίστευτο στροφιλίκι στην αλλαξιέρα και στο τσακ την έπιασα, θα έσκαγε κάτω... Θέλει τρομερή προσοχή πλέον, η Δανάη δεν τα έκανε αυτά...
Κατά τ' άλλα ευτυχώς τις τελευταίες μέρες τρώει αρκετά καλά. Προτιμάει περισσότερο τις κρέμες (όχι που δεν...), μετά το μεσημεριανό και τελευταία τα φρούτα. Και μας έχει πάρει τ' αφτιά από τις τσιρίδες και τα ακαταλαβίστικα που λέει ακατάπαυστα. Αφού ο άντρας μου τη λέει γερμανίδα, αφού μιλάει κάπως άγρια, χαχαχα!
Η δε Δανάη όλο αγκαλίτσες της κάνει πλέον και τη χαιδεύει το καλό μου! Όλα καλά λοιπόν και αισίως σαλπάρουμε για Κρήτη το Σάββατο. Θα προσπαθήσω να σας διαβάσω και να ξαναγράψω εννοείται. Αν όχι, θα έχω ίντερνετ κι εκεί λογικά, αν και θα μπαίνω σε λογικά πλαίσια...

Σας φιλώ γιατί πρέπει επειγόντως να την πέσω!!!

υ.γ.= Μελινομαράκι μας χρόνια πολλά!!! εύχομαι να ζήσεις κάθε ευτυχία παρέα με τα θαυματακια σου και κάθε τι που σε ρίχνει αυτή τη στιγμή πολύ σύντομα να αποτελέσει απλώς μια κακή ανάμνηση (κι αν..) Σε φιλώ γλυκά και να θυμάσαι ότι ισχύουν αυτά που σου έχω πει!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.
ιωαννα πολυ ωραιο το παπουτσι σου.

αλικη καλα να περασετε στην κρητη.εγω πλεον δεν αλλαζω τον μπεμπη στην αλλαξιερα και γιατι δεν χωραει αλλα και γιατι στριφογυρναει.

μαμαμελι θελει μεγαλη προσοχη με τα μεγαλυτερα αδερφια.πλεον δεν μπορεις να τα αφησεις μονα τους.ο δικος μου ζηλευει πολυ και το δειχνει.θελει να τον χτυπησει και τον προλαβαινουμε στο τσακ.φυσικα επιτιθεται στα ξαδερφια του εδω.καλα να περασετε στο παρτυ.
δεν σας ειπα το καλυτερο ομως εχουμε βγαλει πανα.μονο στον υπνο την εχουμε αλλα εχουμε ενα θεμα με τα κακα που δεν τα κανει στο γιογιο.τοσο καιρο τα κρατουσε και  οταν χαλαρωνε τα εκανε στο βρακι.ελπιζω συντομα να τα κανει κι αυτα στο γιογιο.μεχρι και ενα βραδυ με ξυπνησε για να παμε να κανουμε τσισα.φυσικα εκτος σπιτιου δεν κανει αλλου τσισα.μολις γυρισουμε στο σπιτι τοτε κανει.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Γεια σας κορίτσια μου,
εδώ κι εγώ αλλά στο πολύ τρέξιμο με τη γαμοβάφτιση!

Ευτυχώς τα περισσότερα έχουν μπει σε σειρά, μόνο το θέμα του στολισμού δεν έχω ξεκινήσει καθόλου γιατί δεν πρόλαβα να κάνω κανένα ραντεβού.. Και δεν ξέρω ποιος θα θελήσει να με αναλάβει γιατί θέλω λίγα και συγκεκριμένα πράγματα (στολισμό με ήλιους στα χερούλια της κολυμπήθρας, ένα διάδρομο με γάζες και φαναράκια ή και τίποτα ελιόδεντρα για την εκκλησία, και το τραπέζι των ευχών για το χώρο της δεξίωσης... Αυτά, τίποτε άλλο, κατα τ άλλα γυάλες με κερί στα τραπέζια τις προσφέρει το κτήμα, λαμπάδες θα κάνω σε μια που κάνει περίεργα πράγματα όπου θα κάνω και τα στέφανα και την ανθοδέσμη, λουλούδια και τέτοια δε θέλω και γενικά δε σκοπεύω να ξοδέψω κάτι παραπάνω για στολισμό... Προτιμώ να τα δώσω για έναν καλό και εξειδικευμένο φωτογράφο που θα είναι κάτι που θα μου μείνει!

Ο μπεμπάκος μου είναι μια χαρά, απο χθες άρχισε κι εμένα και λέει πολύ συχνά μαμ μαμα αμαμαμα και τέτοια, τώρα συνειδητά, ασυνείδητα, ποιος ξέρει? Μόνο που έχει χαλάσει στο θέμα ύπνος και πλέον δεν κοιμάται αν δεν πάει 11-11.30 το βράδυ κι αυτό με κούνημα στο καρότσι, ενώ παλιά αποκοιμιόταν μόνος του στο κρεβατάκι του απ τις 10...

Αύριο πρωί φεύγουμε για Σύρο με τους γονείς μου, αν και θα είμαι χωρίς τον αντρούλη μου, ανυπομονώ για δύο λόγους. Πρώτον να κάνουμε επιτέλους κανένα μπάνιο, κι εγώ κι ο μπέμπης και δεύτερον να ηρεμήσω λίγο απο τα τρεξίματα της γαμοβάφτισης...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γεια σας κ απο μένα ... Πατριτσια πόσο σε ζηλεύω πρώτον που φεύγεις για διακοπουλες κ δεύτερον που τελειωνεις με τις ετοιμασίες της γαμοβαφτισης... Εγω πέρα απο το κέντρο κ την εκκλησία που έχω κλείσει δεν έχω κάνει ακόμα τίποτα άλλο , είχα ξεκινήσει να κοιταω για φωτογράφο κ μπομπονιερες αλλα με την μικρη μαζι μου ήταν αρκετά δύσκολο κ δεν έχω κ κανενα να την κρατήσει προστο παρών οποτε θα μου πέσουν ολα στο τέλος μαζεμένα ...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαράκι μην αγχώνεσαι... Σκέψου οτι εγώ είμαι για 8 Σεπτεμβρίου και ξεκίνησα στο χαλαρό να κοιτάζω κτήματα αρχές Ιουνίου, και ουσιαστικά μετά τα μέσα Ιουνίου ξεκινήσαμε όλα τα υπόλοιπα... Και είναι κι ο Αύγουστος στη μέση που δε δουλεύει τίποτα.

Εμένα με έσωσε πάντως και το πολύυυ ψάξιμο στο ίντερνετ. Προσκλητήρια παράγγειλα απο Θεσ/νίκη μέσω ίντερνετ με 1 ευρώ, μπομπονιέρες πάλι μέσω ίντερνετ (αυτός ήταν κοντά μας και πήγα και τις είδα και live) με 1,5 ευρώ και μπισκοτάκια με ζαχαρόπαστα παιδικά να τα έχω δίπλα στις μπομπονιέρες πάλι μέσω ίντερνετ με 1,20. Οπότε γι αυτά δεν ταλαιπωρήθηκα να τρέχω σε μαγαζιά δεξιά κι αριστερά.
Και για νυφικά και φωτογράφους έριξα πολυυ διάβασμα στα διάφορα φόρουμς, κι έτσι πήγα έτοιμη μόνο σε 4-5 νυφικάδικα και σε 3 φωτογράφους (είχα ρωτήσει διαθεσιμότητα και τιμές μέσω ίντερνετ απο 5-6 και κατέληξα σε 3).


maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγω τις μπομπονιερες θα τις φτιάξω μονη μου κ τα προσκλητηρια που θέλω τα βρήκα σε βιβλιοπωλείο με 25 λεπτα κ μετα όσο κάνουν τα κορδελακια που θα τα δεσω, το νυφικό μάλλον θα μου το ραψει η κουμπάρα μου αλλα επειδη έχω περίεργα γούστα θέλει πολυ ψάξιμο κ πρεπει να δοκιμάσω αρκετά μέχρι να καταλήξω στο πως το θέλω ... Φωτογράφους είχα δει 2 αλλα δεν έμεινα ευχαριστημένη ... Ασε το άλλο θέμα που έχω ότι δεν έχω βρει ακόμα κουμπάρο κ στο τέλος θα αναγκαστω να βάλω κάποιον δικο μου ...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κατάλαβα, δύσκολο θέμα ο κουμπάρος...
Κι εμείς νονά είχαμε εξασφαλισμένη απ την αρχή, κουμπάρο δεν είχαμε καμία πρόταση, κι επειδή δυο γνωστές μου που πρότειναν δεν ήθελα εγώ, τελικά είπε ο άντρας μου σε ένα φίλο του (και είχε και δεύτερη εναλλακτική σκεφτεί αν αυτός έλεγε όχι).

Του ξεκαθάρισε οτι δε θέλουμε τίποτα πέρα απο λαμπάδες και στέφανα (ούτε το στολισμό της εκκλησίας, ούτε καράφες, δίσκους και τέτοια χαζά, τα φέρνουμε κι απ το σπίτι μας..) και οτι αν έχει θέμα οικονομικό ακόμα κι αυτά τα παίρνουμε εμείς, απλά θέλουμε να μας τιμήσει..
Εντάξει, ήταν καλός του φίλος και είχε το θάρρος.

Άρχισε κι εσύ να πετάς σ αυτούς που θάθελες οτι "να, δεν έχουμε κάποιον να μας παντρέψει" μήπως και φιλοτιμηθούν και μετά πρότεινε μόνη σου αν είναι κάποιος που έχεις θάρρος.. Οι περισσότεροι νομίζω οτι δεν λένε γιατί φοβούνται τα έξοδα, αλλά αν ξέρουν οτι θα ξοδέψουν 300 ευρώ και όχι 1300 θα το αποφασίσουν πιο εύκολα...

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρα από την καυτή Θεσ/νικη Very Happy Βράζει ο τόπος και με περίοδο δεν λέειιιιι..
ΚΑταρχήν χρόνια πολλά κ από εδώ ΜΑρία για χτες,όλα θα περάσουν..Ιωάννα φοβερά τα παπούτσια..Αλίκη καλά να περάσετε και καλά μπάνια,μια χαρά αφού τρώει η Λυδία πλέον!
Κλεοπάτρα που βαφτίζουμε την ίδια μέρα,σε εμένα δεν επιτρέπονται οι στολισμοί,κ δενμε χαλά καθόλου..είναι τόσο όμορφο το μέρος που βαφτίζεται η μικρή που δεν θα ήθελα τ΄ποτα να χαλάσει την ειδυλλιακί ατμόσφαιρα..είναι παρεκκλήσι όπου γίνεται υπάιθρια η βάφτιση,στο βουνό,μέσα στο πράσινο..το μόνο που μου έμεινε είναι τα γλυκά,που αυρίο κατα πάσα πιθανότητα θα δω δείγματα και θα αποφασίσω.Κομμωτήριο μάλλον στο δικό μου θα πάω,και θα τα κάνω αργά την προηγούμενη μέρα,ψηλά πάντα,γιατί η κόρη μου με ξεμαλλιάζει!
Στα υπόλοιπα δικά μας,πήγαμε παιδιάτρο χτες,έιμαστε 75,5εκ κ 9200..μου έιπε πως είναι στα μεγάλα παιδιά,ειδικά για κοριτσάκι.Επίσης πολύ ζωηρή και μου εφιστά την προσοχή να είμαι στην τσίτα συνέχεια..από ομιλία άλλο τίποτα..γαλιάντρα!Αρχίζει και δείχνει πράγματακαι προσπαθεί να τα ονοματίσει,προς το παρόν την σκούπα την είπαμε άπα Very Happy 
Αυτά από την εδώ κουκουβάγια,καλά μπανάκια!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Και πολύ καλά θα κάνεις Φωτεινή!

Κι εγώ υπαίθριο θα το κάνω στο ξωκκλήσι του κτήματος, απλά μου έχει κάτσει να βάλω ήλιους στα χερούλια της κολυμπήθρας. Ε και λέω να κάνω κι ένα σα διαδρομάκι (που δεν καίγομαι κιόλας..)

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Λοιπόν κοριτσάκια την κάνω,

απο αύριο και για 2,5 βδομάδες μόνο μέσω κινητού θα μπαίνω μάλλον κάπου κάπου, οπότε δε θα τα λέμε συχνά.

Να περάσετε υπέροχα με τα μπεμπάκια σας!!!
Love you!!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα μανουλες.

Ιωαννα και το φορεμα δειχνει φανταστικο και ταιριαζει με τα παπουτσια πολυ.

Αλικη να σας ζησει ο αδερφος σου.

Ειρηνη, μπραβο σας που κοψατε την πανα. Μπραβο στον Στρατουλη. τι λεει στο χωριο?

Κλεοπατρα φιλακια και να περασεις τελεια. Οπως ειχε πει και καποια αλλη, οταν λες "γαμοβαφτιση" νομιζω πως βριζεις. χαχαχα

Μαρακι κρητικο, αφου εχεις το κουραγιο να κανεις και τις μπομπονιερες μονη σου χαρα στο κουραγιο σου. Σε θαυμαζω.

Εμεις δεν ειμαστε πολυ καλα σημερα. Πηγαμε για εμβολιο, ειχα συνενοηθει με τον παιδιατρο μας οτι θα το κανουμε εδω αφου θα λειπουμε καιρο. Πεσαμε σε εναν κομπογιαννιτη αλλο πραγμα. το τσακισε το μωρο. του καρφωσε τη βελονα τοσο αποτομα που και το παιδι τιναχτηκε μεχρι το ταβανι και εγω τρομαξα. και εχει ολη μερα τρομερη γκρινια. πριν λιγο ειδα οτι στο σημειο που του το εκανε, εχει πρηστει το ποδαρακι του και ειναι πολυ σκληρο και αν τον ακουμπησεις ουρλιαζει απο τον πονο. τωρα κοιμαται. θα τον δω παλι μολις ξυπνησει και θα παρω τον γιατρο μας τηλ.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Ωχουτο μωρε Μαρκελλα τον μικρουλη σου κρίμα που πονεσε , καλα κ αυτός ο γιατρός άσχετος ήταν ; Πιστεύω μέχρι να ξυπνήσει να εχει φύγει το πριξιμο κ να μην πονάει ... Τις μπομπονιερες δεν θα τις κάνω εντελώς μονη μου θα επιστρατευσω κ άλλους κ σε 1-2 απογεύματα θα τις έχουμε ξεπεταξει, ε το έχουμε κ λίγο σαν έθιμο εδω να μαζευομαστε κ να τα κάνουμε αυτα (γλυκά - μπομπονιερες ) λίγες μέρες πριν το γάμο ... Αυτο που με αγχωνει ειναι το νυφικό κ ο κουμπάρος ...

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
ναι ρε Μαρακι, εντελως κομπογιαννιτης σου λεω. λες και εκανε ενεση σε βοδι ηταν. ξυπνησε και ειναι ακομα πρησμενο. ο ντοκ μου ειπε να του κανω κομπρεσουλες με χλιαρο χαμομηλι. το εβρασα και περιμενω να κρυωσει λιγο. ρε ποναει το καημενουλι. πρωτη φορα τον βλεπω τοσο κακοκεφο.

το ξερω το εθιμο σας και ειναι πολυ ομορφο. μου αρεσουν αυτα. δεν μου αρεσει ο γαμος να "κραταει" λιγες ωρες. ειναι σαν μια μεγαλη γιορτη η προετοιμασια και με διαρκεια. εμενα στο γαμο μου ειχαν ερθει ξαδερφες μια βδομαδα πριν και καναμε πολλα πραγματα μαζι. πολυ το ευχαριστηθηκα. Α  ρε Μαρια, αν ειχα λεφτα και αν ειμασταν πιο κοντα θα σε εκανα κουμπαρα (ουτε που ρωταω αν με ηθελες και συSmile )

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Χιχιχ Μαρκελλα εγω το είχα πει για τη γαμοβαφτιση...κι εμένα έτσι μου κάθεται!

Αμάν καλε ...εμμονή με τις ενέσεις είχε ο τρελός!
Ή χτυπάει ινσουλινες και δεν καταλαβαίνει τίποτα;
Υπομονη αύριο θα ειναι καλύτερα ο μικρουλης!

Κι εμείς αύριο εμβολιο...το καθυστέρησα όσο περισσότερο γινόταν...κλείσαμε δυο μήνες χωρίς αιματακι και τώρα θα δούμε ...θα ξανακάνει με το εμβολιο;;;Ελπίζω όχι...
Όταν το μελεταω χειροτερεύει οπότε σταματαω εδω...

Πατριτσια καλα να περάσετε!
Προσπάθησε να κλεψεις στιγμές ηρεμίας...

Κι εγω τήρησα τα έθιμα στο γάμο μου...όχι όλα..όσα μου άρεσαν ...δεν ήθελα να ειναι μια μέρα μόνο...

Φωτεινή μπεμπαρος η μπεμπουλα!Θηρίο!με το καλο και η δικη σας βάφτιση!

Αλικακι μου!!!
Ευχαριστ´ω και πάλι που με νοιάζεσαι!
φέρε τη Λυδία ανα γνωρισει το γαμπρό μήπως και συννενοηθουνε..αλήθεια η Δαναη ήταν ήσυχο μωρο ;...εμένα και τα δυο παλαβά χαχαχα!

Σήμερα έκαναν το πάρτυ στο σχολείο..χαιρετηθηκαν και παει και ο παιδικός!
Σεπτέμβριο νηπιαγωγείο !χαιρετηθηκαμε ,φιληθηκαμε και τέλος...πολλές αλλαγές οσονουπω (στρατηγε μου που
έλεγε και ο Λαζοπουλος)!

Πήγα και αγορα το πρωι!Πήρα μερικά ρούχα για τα νέα μου κιλά..πως θα γυρίσω στο γραφείο;Να μην είμαι ομορφη;χχιχιχχιχιχιχιχιχιχ
Αφου θα είμαι λυπημενη ας είμαι ωραία εξωτερικά!Τι λέει ο άνθρωπος για να πάρει κουραγιο!

Ο μικρός άρχισε το άγχος αποχωρισμού..όταν δεν με βλέπει κλαίει..για δες καιρο που διάλεξε η δουλεια μου να με πάρει...Και κλαίει με λυγμους..το ψυχουλινι μου!
Μάνα κουραγιο!

Φιλακια πάω για ύπνο...

Καληνύχτα σε όλες!






mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρκελλα στείλε ένα μήνυμα ακόμα νακανεις μιλενιουμ!
Να μπεις στο 2000..χχχχκοιτα που έπεσε το μάτι μου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 29 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δωρεάν φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις