Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
124 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 124 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 40]

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.

ευη καλοφωτιστος ο παναγιωτακης.

μαρια περαστικα.ευχομαι να ανοιξει ο λαιμος.μπορει καμια φαρυγγιτιδα να ειναι.

ελενη τα κρικρι ειναι καλα.εγω παιρνω για τον στρατο αυτα που ειναι με φρουτα μεσα γιατι η παιδιατρος μας δεν αφηνει αγελαδινο γιαουρτι.τωρα φυσικα τρωει και κρικρι αγελαδα αλλα τρωει κι αυτο το παιδικο με τα φρουτα.

Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
καλησπέρα, πως είστε?
Να ζήσει ο Παναγιώτης και Μαρία περαστικά.
Εμείς τρώμε πλέον το κρεατάκι μας χωρίς πρόβλημα και σήμερα μας έφεραν και το καρεκλάκι του φαγητού που μας έκαναν δώρο. Κάθεται εκεί εδώ και ώρα και παίζει με τα παιχνίδια του. Ελπίζω να συνεχίσει να του αρέσει. Κατά τα άλλα πολλή ζέστη και ούτε και αυτό το Σαββατοκύριακο μας βλέπω για μπάνιο γιατί θα έχουμε κόσμο και τρεξίματα. εσείς έχετε κάνει κανένα μπάνιο, τα έχετε βάλει στη θάλασσα?

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέραααα!!! Μου λείψατε βρε! Βαφτιστήκαμε λοιπόν, οπότε το γατάκι μας λέγεται Λυδία πλέον! Τόσες μέρες έτρεχα του σκοτωμού να τα προλάβω όλα και τη μέρα της βάφτισης ήμουν στα πρόθυρα της κατάρρευσης από την κούραση... Η αιτία; Αντί να ξεκουραστούμε παραμονή της βάφτισης τρέχαμε έξω για φαγητό γιατί είχε γενέθλια η πεθερά και φαγώθηκε να μας βγάλει. Δε λέω, καλή πράξη αλλά ας το έκανε μετά τη βάφτιση... Εγώ λοιπόν ήμουν με 4,5 ώρες ύπνου (και σπαστές λόγω θηλασμού) και τα μάτια μου τρέχανε συνεχώς... όχι από συγκίνηση, από ερεθισμό θα έλεγα!
Λοιπόν, στα της βάφτισης, δε θα έλεγα ότι το ευχαριστήθηκα τόσο όσο στη μεγάλη... Το γατάκι μας πείνασε/δίψασε/ζεστάθηκε, τεσπα ήθελε να θηλάσει κατά τη διάρκεια του μυστηρίου και ενώ στην αρχή το πηγαίναμε πολύ καλά, μετά το χαλάσαμε... κλαίγαμε συνεχώς εκτός από την κολυμπήθρα όπου γελάγαμε, αχαχαχ! Μετά πάλι κλάμα ασταμάτητο (πλέον ούτε η πιπίλα βοηθούσε) μέχρι και τις χαιρετούρες - ούτε θυμάμαι ποιον χαιρέτησα! Α, να προσθέσω στο βιογραφικό μου ότι θήλασα και μέσα στην εκκλησία ντε! Είχαμε όμως κι ένα απρόοπτο... (Φωτείνή ακούυυυυςWink από τα πεθερικά φυσικά! Ενώ είχαν έρθει στην εκκλησία για το μυστήριο κάποιος (ξέρω ποιος) τους πέταξε κάτι για το όνομα (δεν ξέρω τι) που δεν είναι το δικό τους και τσαντίστηκαν. Το αποτέλεσμα ήταν ότι σε όλη τη βάφτιση είχαν καθίσει απόμερα, μετά δεν ήθελαν να βγούνε φωτογραφίες (τους έφερε ο φωτογράφος με το ζόρι) και άντε μέχρι εδώ καλά - εμείς δεν είχαμε πάρει χαμπάρι. Ξαφνικά πηγαίνοντας προς το μαγαζί μας ανακοίνωσαν στο τηλέφωνο ότι δε θα έρχονταν και "να καλέσουμε στο τραπέζι τη γιαγιά Λυδία" και μας το έκλεισαν κατάμουτρα... Όπως καταλαβαίνετε δεν ήρθαν τελικά, παρά και τις φιλότιμες προσπάθειες της κουνιάδας να τους μεταπείσει... Προτίμησαν να εκθέσουν το γιο τους και να δώσουν αφορμή για κουτσομπολιά... Αυτά τα ωραία! Φταίω εγώ μετά που πάλι έπεσα μέσα σε όσα είχα πει;

Να μας ζήσουν και τα υπόλοιπα νεοφώτιστα μπεμπάκια!!!

Σας αφήνω τώρα γιατί νυστάζω και αύριο αν ο καιρός είναι καλός θα πάμε για το 1ο μας μπανάκι! Χωρίς τη μεγάλη, μόνο με το γατί! Η συνέχεια σε ο,τι θυμάμαι από αύριο πάλι! Σας φιλώ!

Αααα, ξέχασα να σας πω ότι ξεκινήσαμε πάλι ρυζάλευρο... Της έδωσα καταλάθος τη Γιώτης που είναι πολύ γλυκό και ξετρελάθηκε η γλυκατζού μου. Σήμερα της έδωσα της Νεστλέ (γιατί το βιολογικό πλέον έληξε και δεν έχω προλάβει να πάρω, είναι και δυσεύρετο). Τρέμω να μη δω πάλι τον πωπάκο της συγκαμένο...

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλά συμβαίνουν ακόμα αυτά Αλίκη; Στο 2013 να παρεξηγιούνται για τ' όνομα; Έλεος!!! Όταν θα έχουν την ανάγκη σας να τους πεις να πάνε να βρούνε καλύτερα παιδιά που να δίνουν τα ονόματα! Τι να πω; Καλοφώτιστη η Λυδία! Φιλάκια! Έξι σηκώθηκε το δικό μου! Καλημέρα!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα.

αλικη να σας ζησει η λυδια.απαραδεκτη η πεθερα.δεν ηξερε οτι θα το βαλετε λυδια?τι να πεις.μην ασχολεισαι.εμεις που τον μεγαλο τον εχουμε βαλει στην πεθερα οταν της ειπε καποιος στη βαφτιση  "μπηκε το ονομα σου πρεπει να χαιρεσαι" γυρισε και ειπε οτι "εγω δεν χαιρομαι με αυτα".μην δινεις σημασια.θα το ξεπερασουν.μπολικο ξυδι......καλο μπανακι σημερα με την λυδια.κι εμενα δεν πολυθελει την νουνου ο μικρος αν και ο στρατος την ετρωγε με χαρα.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα
καλοφωριστη κ η λυδια. γερη κ καλοτυχη να ειναι. κριμα για το συμβαν. οχι που δε θα το σχολιαζαν. καλοθελητες υπαρχουν παντου δυστυχως
οι δικοι μου ξτπνιοι απο τις 7. ο μθκρος μια χαρα θα ξανακοθμοταν αλλα που να τον αφησει ο αλλος ο ταλιμπαν; ευτυχωςπηγε σχολειο κ θα ηρεμησω. τα νευρα κροσια απο χθες. μαλλον θα μου ξαναρθει περιοδος. αντε γιατι ουτε εγω δε με αντεχω...

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες τι κάνετε?

Τζένη περαστικά στην πεθερά σου. Καλύτερα να σου λέει ο γιός οτι δεν θέλει να φύγει, παρά τις άλλες τις τσαούσες που θέλουν να την κάνουν νωρίς νωρίς κ απειλούν!!!

Ειρήνη Κρι Κρι βρήκα μόνο με σοκολάτα αλλά δεν ξέρω αν κάνει να της το δώσω. Ασε που όλα λένε επιδόρπιο γιαουρτιού κ όχι γιαούρτι. Μήπως να δώσω κάτι προβεια ντόπια που φέρνει το κρεοπωλείο της γειτονιάς μου? Κάνει?
Ο παιδίατρος μου είπε βέβαια να δώσω τύπου advance κ όχι αυτά που τρώμε εμείς...δεν ξέρω έχω καταμπερδευτεί.

Jamina, εμείς ακόμα δεν έχουμε πάει για μπάνιο.

Αλίκη να σας ζήσει η Λυδία σας! Κ μη σκας κοπέλα μου για τα πεθερικά, αυτοί έγιναν ρεζίλι, όχι εσείς. Καλές βουτιές σήμερα!!

Δήμητρα κ εμείς μια από τα ίδια!!!!!

Κ το νέο της ημέρας.......μου ήρθε η αγαπητή περίοδος!!!!! Αυτά τα ωραία!
Πάω να κάνω καμιά δουλειά. Φιλιά!!!!!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρα κορίτσια μου!!

Χάθηκα το ξέρω, αλλά σας κάνω απιστίες....ShockedShocked
Έχω αγχωθεί με τη γαμοβάφτιση και μπαίνω συνέχεια σε ένα φόρουμ με θέματα γάμου και πρήζω αυτούς!! hahaa

Εμείς καλά είμαστε, την κρέμα μας την τρώμε μια χαρά, το κρέας μας πάλι όχι, για μπάνιο δεν έχουμε πάει ακόμα αν και πολύ θα τόθελα, αλλά πού να προλάβουμε - δουλειά κι εγώ κι ο άντρας μου με ανάποδα ωράρια + τα τρεχάματα για τη γαμοβάφτιση.

Καλοφώτιστοι ο Παναγιώτης κι η Λυδία!! Πάντα γερά και τυχερά τα μωράκια σας!! Και η Ζωή νομίζω βάφτισε.

Πονεμένες ιστορίες οι γονείς και τα ονόματα. Κι εγώ έχω θέμα μ αυτό που δεν ξέρω πώς θα καταλήξει... κι ελπίζω να μη μου τα χαλάσει όλα.

Βασικά ο άντρας μου θέλει να βγάλει τον πατέρα του και έχει μουλαρώσει - το πάει παραδοσιακά οτι ο μπέμπης μας είναι ο πρώτος γιος του πρώτου γιου και να συνεχίσει η αλυσίδα του ονόματος ο Χ του Ψ του Χ του Ψ (μη λέω κι όλα τα ονόματα εδω μέσα).
Εγώ δεν έχω ιδιαίτερη αντίρρηση στη βάση του πράγματος πρώτον γιατί μου αρέσει πολύ σαν όνομα (Δημήτρης) και δεύτερον γιατί δεν έχω απωθημένο να βγάλω το δικό μου πατέρα, αφού τον έβγαλε ο αδερφός μου πέρσι και της μαμάς μου το όνομα δεν  γίνεται σε αντρικό. Κι ούτε τα ουδέτερα μου αρέσουν ιδιαίτερα στα αγόρια, αυτά τα αρχαιοπρεπή τα βρίσκω κάπως βαρύγδουπα.

Έλα όμως που ο άντρας μου έχει και μικρότερο αδερφό, ο οποίος γέννησε αγόρι κι αυτός ένα μήνα μετά απο μας και που θα τον βαφτίσει πριν απο μας, και ενδέχεται να τον βγάλει κι αυτός Δημήτρη. Οπου εμένα μου φαίνεται κάπως γελοίο το να είναι τα δυο ξαδερφάκια γεννημένα και βαφτισμένα σχεδόν ταυτόχρονα με το ίδιο όνομα και το να βγει ο πεθερός μου δύο φορές στα καπάκια.

Οι δε γονείς μου μου έχουν πετάξει καναδυο φορές να τον βγάλει ο κουνιάδος μου Δημήτρη τον δικό του κι εμείς να βγάλουμε τον δικό μας ουδέτερο όνομα (άλλοι αυτοί απο κει, μόνο και μόνο για να μην περάσει του πεθερού), με το σκεπτικό κιόλας οτι εγώ δε θα κάνω άλλο παιδί (είναι πεπεισμένοι γι αυτό, λόγω ηλικίας κλπ.) οπότε έτσι είναι πιο δίκαιο.

Και τελικά πολύ φοβάμαι οτι δε θα το αποφύγω το Δημήτρη για μας (γιατί όποτε ανοίγω κουβέντα στον άντρα μου γι αυτό το θέμα, καταλήγουμε να τσακωνόμαστε) και αν έχει προλάβει και έχει βγάλει κι ο κουνιάδος μου έτσι τον δικό του, και θα φανούμε εμείς λίγο γελοίοι και οι γονείς μου θα τα πάρουν άσχημα. Τυχαίνει εντωμεταξύ η καταγωγή της μαμάς μου και των πεθερικών μου να είναι απο το ίδιο μέρος στην επαρχία, οπότε καταλαβαίνετε οτι έχει να πέσει πολύ κουτσομπολιό για τον πεθερό μου που καλοπάντρεψε τους γιους του και έβγαλε και το όνομά του δυο φορές στα καπάκια κλπ. κλπ.
Η μόνη μου σωτηρία είναι να βγάλει ο κουνιάδος μου το δικό του πεθερό, ώστε να έρθει το όλο θέμα πιο νορμάλ για όλους, αλλά κι αυτός είναι στην κοσμάρα του και δεν μπορείς να συνεννοηθείς, ο δε δικός μου δε θέλει να του κάνει τέτοιες κουβέντες και λέει οτι δεν ανακατεύεται γιατί είναι άλλη οικογένεια και μπορούν να κάνουν ότι θέλουν και τι μας νοιάζει εμάς...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
πωπω ρε κοριτσια τι γινεται; εισαι εσυ μια χαρα με τον αντρα σου φτου φτου κ ερχονται οι αλλοι να σε ανακατεψουν. ευτυχως δεν εχω τετοια η απλα μου ηρθαν βολικα κ δε χρειαστηκε να εχω. αν ο πρωτος εβγαινε κοριτσι παλι στον μπαμπα μου θα το εβγαζα κ το δευτερο ας ερχοταν κ βλεπαμε. ειχαμε κανει αυτη τη συμφωνια πριν καν παντρευτουμε. κ τα πεθερικα δεν ειπαν τιποτα φυσικα αλλα η πεθερα ειχε ηδη ακουσει το ονομα απο την μια κορη η μανα μου εεεπισης απο

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
την αδερφη οποτε μας βολεψε κ μας

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
παλι τα ιδια
ελενη ευχαριστω για τα περαστικα. μια χαρα μαθαινω οτι ειναι. ισως σημερα βολεψει να παω να τη δω
σας αφηνω. μου σπασε τα νευρα παλι το κινητο

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κι εμεις τζενη ετσι τα ειχαμε κανονισμενα ενα στου αντρα μου την μερια και ενα στην δικια μου.εβαλα την πεθερα γιατι του πεθερου μου εχει μπει και το 2ο θα το βαλω στην μαμα μου γιατι του μπαμπα μου υπαρχει και σε αγορι και σε κοριτσι και μια γνωστη ειπε οτι τα αγορια πρεπει να παιρνουν το ονομα του παππου.τα πεθερικα παντως δεν ειπαν τιποτα.

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χαιρετούμε μαμαδολαο και μωράκια Very Happy:D
Καλοφώτιστα,γερά και τυχερά,Παναγιώτης.Λυδία,Αργυρώ Very Happy
Αλίκη βλέπω κορίτσι μου και εσύ ψώνισες από σβέρκο με τα πεθερικά..αυτοί γίνανε ρόμπα..βρε κολλήματα ο κόσμος Smile Βέβαια,τι να μιλάω και εγώ,με τα δικά μου τα ανεκδιήγητα..Είδε μετά από 4 μήνες η πεθερά μου το παιδί..όι ότι ήρθε αυτή εδώ,αλλά έτυχε να πάω εγώ εκεί που μέναμε με τον άντρα μου,να πάρω τον εκτυπωτή μου και ήταν έκει..ήταν γιατί μετακόμισε με τον κανακάρη της ShockedLaughing Έκανα τον μακάκα,για χάρη του παιδιού,και κράτησα χαμηλούς τόνους,δεν θα γινόμουν κατίνα για χάρη κανενός..Έπαιξε με το μωρό ώρα αυτή,ο άντρας μου φυσικά ελάχιστα κ εξαφανίστηκε..γιατί βαριέται λέει που είναι μικρό..Αυτό απλά ενδεικτικά το ανέφερα..
Ελένη μου.εγώ της έδωσα γιαουρτάκια τύπου advance,κ το ίδιο,και ξετρελάθηκε η μικρή μου,δροσίστηκε..τα συγκεκριμένα δεν είναι επιβλαβή για τα μικρούλια..είανι προσωπικές οι επιλογές βέβαια..Τζέμινα,περιμένω αύριο το οκ της ντόκ να την πάω για μπάνιο,μια και έχουμε τον μηνιαίο μας έλεγχο :Dbtw καλές βουτιές Αλίκη.
Κλεοπάτρα μπάχαλο στα καλά καθούμενα,αυτά τα σκαλώματα με τα ονόματα δεν μπορώ να τα καταλάβω,καλή η παάδοση,αλλα να ανοίγουμε κ λίγο το μυαλό...δηλ.αν είχανε ένα απαίσιο όνομα,γιατί πρέπει κ το παιδάκι να το φάει στην μάπα? SmileMανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 16 328109
Εγώ από την αρχή έβαλα απλά ότι ήθελα,και ο άντρας μου κιχ δνε έκανε,κ γιατί δεν τον ένοιαζε,κ γιατί έχει χάλια όνομα η πεθερά  (Ευδοκία )και κυριώς επειδή έχω όλες τις ευθύνες..
Εφόσον είχατε την υπομονή να διαβάσετε το σεντόνι μου,φιλιά!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Άσε βρε Φωτεινή, ο άντρας μου σώνει και καλά να τιμήσει τον πατέρα του
(δυστυχώς για μένα παραείναι δεμένος με την οικογένειά του, αλλά ευτυχώς για μένα μένουν και οι γονείς και ο αδερφός πολλά χιλιόμετρα μακριά, αλλιώς δε θα το άντεχα να τους έχω συνεχώς μες στα πόδια μου).

Είναι που μου αρέσει κι εμένα πολύ το Δημήτρης. Εννοείται οτι αυτό είναι το βασικότερο, να έχει το παιδί ένα όμορφο όνομα. Αλλιώς, του το είχα πει απ όταν πρωτοκάναμε αυτή την κουβέντα οτι αν τον έλεγαν π.χ. Βαγγέλη ή Προκόπη ή Διαμαντή τον πεθερό δεν υπήρχε περίπτωση να το βγάλω που να χτύπαγε τον κ@λο του στο πεζοδρόμιο.

Η πεθερά θεά, μετακόμισε με τον καλό της, μπράβο, μπράβο!! Κι ο δικός σου ακόμα καλύτερα, το βαριέται το παιδί του, μάλιστα... Θα μου πεις με την εξοικείωση δένεσαι, όχι κατα παραγγελία κι αφού απ την αρχή ήταν απών, πώς να περιμένεις να δεθεί?

Εμένα για γιαουρτάκι δε μου έχει πει τίποτα η γιατρός, ξεκινάμε τα φρούτα στο τέλος της βδομάδας και μετά το μόνο που μου έχει πει είναι οτι στον 8ο μήνα θα αλλάξουμε την κρέμα με φαριν λακτέ και θα μπορώ να βάζω ντοματούλα, σέληνο κλπ. στα λαχανικά του. Θα τη ρωτήσω όμως, γιατί νομίζω θα του αρέσει το γιαουρτάκι του παιδιού μου.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες γεια σας κ απο μενα...Προβληματα με τα πεθερικα βλεπω,τι να πεις μερικοι ανθρωποι ειναι αναποδοι,ευτυχως εμενα μου ετυχε καλη πεθερα κ τον πεθερο τον βλεπω ελαχιστα γιατι ειναι χωρισμενοι αλλα αυτος ειναι στον κοσμο του...Φωτεινη μιας κ ετοιμαζεστε κ εσιες για θαλασσα τι αντιηλιακο πηρες για την μικρη γιατι ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο τι να παρω ,ειδα η καροτεν οτι εχει 1 για παιδακια απο 6εως 12 μηνων αλλα δεν ξερω,κοιτουσα της φρεζιντερμ αλλα ειναι απο 12 μηνων κ πανω.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Μαρία, εμένα η παιδίατρος μου είχε πει όχι 50ρια και τέτοια, αλλά με δείκτες 25-35, γιατί σ αυτή την ηλικία πρέπει να έχει μόνο φυσικά φίλτρα και όχι χημικά.

Εγώ πήρα αυτό της Frezyderm
http://www.frezyderm.gr/Templates/ProductInside.asp?C=AntiIliaki&S=8&A=23

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Σ ευχαριστω ,θα παω σε αλλο φαρμακειο να δω αν το βρω αυτο γιατι εκει που πηγα ειχε μονο αυτο που ειπα κ η αληθεια ειναι οτι εμνπιστευομαι πιο καλα αυτη την μαρκα παρα τις αλλες που τις βρισκεις κ στα σουπερ μαρκετ.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Ναι, δες το, είναι δείκτης 25 και γράφει επάνω "μόνο φυσικά φίλτρα"

Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Μαρία αν και εμείς δεν έχουμε κάνει ακόμα το πρώτο μας μπάνιο του έχω πάρει και εγώ της Frezyderm το 25. Το πήρα απο ένα online φαρμακείο που ψωνίζω συχνά και που είχε έκπτωση 30% στα Frezyderm. Γενικώς τα πράγματα του παιδιού τα παίρνω απο online φαρμακεία και τα βρίσκω σε καλύτερες τιμές (το ίδιο και με το γάλα του). Μπορείς να ψάξεις στο google το προϊόν που σε ενδιαφέρει και θα σου βγάλει ποια το πουλάνε.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το εχω δει αυτο με τα ον λαιν φαρμακεια αλλα κ στα δικα μας εδω περιπου την ιδια τιμη εχουν.

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mαράκι,αντηλιακό της frezyderm κ εγώ το 25 έχω πάρει,τα ψωνίζω μέσω ιντερνετ,μεγάλη διαφορά στην τιμή.Μην το συζητάς Κλεοπάτρα για τον άντρα κ την μάνα του..πέρα από την εξοικείωση,η αγάπη για το παιδί υπάρχει όταν μπορείς να αγαπήσεις εν τέλει κάποιον πέρα από τον εαυτό σου..τέσπα!

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Σωστό κι αυτό Φωτεινή!

Μαρία, κι εγώ απο online ψωνίζω, συγκεκριμένα το αντηλιακό που συζητάμε με 35% έκπτωση, απο 19 το έχει 12,50, οπότε ρώτα τιμές και δέστο.

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Μαράκι εγώ πήρα αυτό που είναι 100% φυτικό
http://www.pharmacy2go.gr/c/brepika-paidika-75/apivita-46/4352-suncare-antieliako-galaktoma-gia-brepe_aidia-spf30-gia-prosopo_oma-me-rodi_alentoula

με Δ.Π 30 γιατί το 50 έχει κ χημικά.

Φωτεινή τι να πω, αμα βαριέμαι ο ίδιος ο πατέρας το παιδί του...τι περίμενε να σηκωθεί να παίξουν μπάλα? Τεσπα, ορισμένοι άντρες είναι ότι να ναι...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα!!! Λοιπόν... λοιπόν... σε τι να πρωτοαπαντήσω; Ας τα πάρω με τη σειρά...

Στα δικά μου... Κάναμε σήμερα το πρώτο μας μπανάκι! 10 λεπτά έμεινε μέσα στη θάλασσα το γατάκι μας με το σωσιβιάκι της! Στην αρχή γκρίνιαξε λιγάκι αλλά γρήγορα συνήθισε το νεράκι - το οποίο παρεμπιπτόντως δεν ήταν τόσο κρύο όσο φοβόμασταν - και άρχισε να περιεργάζεται το νερό, χιχι! Το κεφάλι δεν το βουτήξαμε, φοβάμαι να πω την αλήθεια! Κι εμείς ευχαριστηθήκαμε το μπανάκι, η θάλασσα ήταν τέλεια, αν και φυσούσε και σήκωνε άμμο...
Στο θέμα των πεθερικών... λαχείο κι εγώ Φωτεινή μου! Τελικά μάλλον διαπιστώσαμε ότι το "έγκλημα" ήταν προμελετημένο... Το είχαν σχεδιάσει από πριν τη βάφτιση να μην έρθουν στο τραπέζι, κάτι που κάνει ακόμα πιο ελεινή τη συμπεριφορά τους... Το πρόβλημά τους είναι ότι δεν τους τιμάμε, βασικά το όνομα. Γιατί λέει τους κοροϊδεύουν στο χωριό. Τους  είπε ο δικός μου ότι τους νοιάζει περισσότερο η άποψη των ξένων παρά αυτό που θέλουν τα παιδιά τους αλλά δεν έβγαλε άκρη φυσικά! Οι σχέσεις μας μαζί τους πλέον έχουν αγγίξει το ναδίρ... Ελπίζω δηλαδή να μην υπάρχουν και χειρότερα!

Στα δικά σας...
Αντηλιακό κι εμείς από τη Δανάη κιόλας χρησιμοποιούμε της φρέζυ το βρεφικό 25 βαθμών. Αυτό βάλαμε και στη μικρή και μια χαρά την κράτησε, αν και πιο ανοιχτόχρωμη! Είναι πολύ καλό αν και απλώνεται δύσκολα... Βέβαια έχει κατηγορηθεί για πολλά χημικά μέσα. Ένα άλλο πολύ καλό λένε είναι της apivita το αντίστοιχο βρεφικό 30 βαθμών. Δεν το έχω δοκιμάσει, αν και εμπιστεύομαι την εταιρία, σίγουρα είναι πιο καλά τα συστατικά του... Κι εγώ από ίντερνετ εννοείται τα ψώνισα όλα!

Κλεοπάτρα... βλέπω κι εσύ θέματα με τα ονόματα... Εντάξει, τα δικά σου δεν είναι τόσο σοβαρά! Δεν το βρίσκω και τρομερό (αν και είναι χαζό) να δώσετε κι εσείς το Δημήτρης, αφού είναι μια χαρά όνομα. Των πεθερικών μου στο θηλυκό δεν είναι καθόλου όμορφα, αλλιώς δε θα είχα πρόβλημα. Αν έβγαζα αγόρι άνετα θα έδινα της πεθεράς... αλλά αν δεν είχαν προηγηθεί όλα αυτά. Τώρα, δεν υπάρχει περίπτωση με τη συμπεριφορά τους απέναντί μου.

Στο θέμα γιαούρτι, να σας προτείνω να δώσετε τα teddi (όλυμπος). Είναι κανονικά γιαούρτια - τουλάχιστον γράφουν γιαούρτι και όχι επιδόρπιο γιαουρτιού όπως όλα τα άλλα - και σίγουρα είναι καλύτερα από τα advance κλπ. Κι εμείς advance δίναμε αρχικά στη Δανάη γιατί τα κανονικά ούτε να τα φτύσει, αλλά τώρα δίνουμε τα teddi. Τα βρίσκουμε μόνο στο Βασιλόπουλο να πω... Ελπίζω να έχετε εκεί στα μέρη σας!

Φωτεινή μου τέτοια αδιαφορία ο δικός σου; (οκ, ο πρώην δικός σου, χαχα) Κατάλαβα... Πάντως καλά έκανες και δεν έκανες κάποιο θέμα... Άλλωστε η πεθερά ας δει καλύτερα τι έχασε! Κι εμείς αύριο θα πάμε παιδίατρο, το έχουμε καθυστερήσει...

Τζενάκι περαστικά στην πεθερά!  Και συμφωνώ με την Ελένη, χαχαχα! Όχι τπτ άλλο, αλλά τις κόβω και τις δικές μου τις γλωσσοκοπάνες...! 

Μαίρη είσαι στο φέης καλέ;

Δημητρούλα έσκασε δοντάκι; Αυτά είναι! Εμείς για τελευταίες το πάμε...! Επίσης εγώ έχω το μέηλ της Αναστασίας αλλά δεν έχω φιλοτιμηθεί να της στείλω αν και όλο το λέω... Αλλά μήπως θα την ενοχλήσω αν στείλω;

Ελένη μου δε θυμόμουν ότι συγκατοικείς με πεθερά... Καλό κουράγιο!!! Ζωήρεψε και η δικιά σου! Και το γατί πάρα πολύ όμως...! Αν και ακόμα ούτε καν καλοκάθεται θα έλεγα. Κάθεται δηλαδή αλλά ξαφνικά γέρνει και πέφτει, χαχαχα!

Εύη μου καλοφώτιστος και ο Παναγιώτης σας! Θηριάκι σας βγήκε μωρέ, τρώει και καλά, μπράβο! Μια χαρά σας πήγε και η βάφτιση, πάλι μπράβο!

Μαρία μου πώς είναι η φωνή; Ελπίζω να έφτιαξε!

Μελινομαρία μου πού χάθηκες; Μάλλον στις ετοιμασίες για τη δικιά σας βάφτιση, ε; Σούπερ ο δικός σου που σηκώθηκε κιόλας! Βιαστηκούλης βασικά...! Και κουκλίτσα η μεγάλη σου μπαλαρίνα... όπως και της Αθανασίας! Ζηλεύω... θέλω να δω και τη δικιά μου μπαλαρίνα...!

Τζεμίνα μπράβο που τρώει μια χαρά και το κρεατάκι του το παιδί! Άντε και στα δικά μας! Προς το παρόν τρώμε μόνο ρυζάλευρο αλλά πλέον το τρώμε με χαρά! Είμαστε του γλυκού τελικά μάλλον...

Ειρήνη νουνού έδινες στο δικό σου; Εγώ τώρα δίνω νεστλέ, αλλά έδωσα Γιώτης που ήταν πιο γλυκό και φάνηκε να της αρέσει ακόμα περισσότερο... Όσο για τα πεθερικά φυσικά και γνώριζαν το όνομα και δεν είχαν πει τπτ. Είναι απλά τραγικοί,τι να πεις...! Και εσείς κάνατε βουτιά διάβασα...! Και προβλέπω επίσης τη Δανάη να αράζει στην άμμο...!

Καλοφώτιστη και η μικρή Αργυρώ της Ζωίτσας μας!

Μαρκέλλαααααα σε ξενυχτάει ο μικρός;;; Καλέ τι ατάκες είναι αυτές της μεγάλης; Να τα βλέπω κι εγώ που η Δανάη είναι κι αυτή του κλαμπ της τσαουσιάς... και στάνταρ ακολουθεί και η Λυδία...! Τη βλέπω πως κοιτάζει συνωμοτικά τη Δανάη και αυτό μου αρκεί...! Φεύγει πάλι για κάτω το κοριτσάκι σου; Καλέ πότε πέρασε ένας χρόνος; Θυμάμαι που τα λέγαμε αυτά με τις κοιλίτσες γεμάτες μωράκια...!

Αυτά... τα έγραψα μαζεμένα... σόρρυ για άλλο ένα σεντόνι!!! Σας φιλώ, καλή ξεκούραση!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Μόλις τελείωσα την πρώτη δεκαπενταδα απο τις παιδικές...θέλει την ώρα του τελικά!

Χάθηκατο ξέρω ...πολλα και πολυ τρέξιμο!

Τι να πρωτοσχολιασω ειλικρινά...ευτυχώς έκανε σύνοψη η Αλίκη πιο πάνω!
Αλικακι μου να σας ζήσει η Λυδία!
Και Εύη μου να σας ζήσει ο Παναγιώτης!
Αλίκη τραγικοι όμως;έλεος;
Αχ πόσο κατα του εθίμου αυτου είμαι....
Θα το κάνω το χατήρι ειναι καλο και το Δημήτρης αλλα αν ήταν στο χέρι μου...θα διαλεγα ένα απο γούστο!Όπως στο πρώτο!
Κι εγω Πατριτσια γελοίο το βρίσκω δυο ξαδερφακια με το ίδιο όνομα...αλλα μην χαλασετε τις καρδιές σας αφου σου αρέσει!
Μπανακια ακούω τέλεια!άντε και στα δικα μας οι υπόλοιπες!

Μαιη δεν θες να μας γνωρίσεις στο φβ;Αν ναι στείλε μας πμ το πως θα σε βρούμε!
Εκτός αν δεν μας παίζεις εμάς..χχαχαχχα!

Αλίκη όταν γυρίσεις δουλεια ποιος θα κρατάει τη Λυδία;
Ελένη μπράβο για την συγκατοικηση!

Βρε κορίτσια τι τα ταιζετε τα μωρασας; Φτου φτου ζουμπουρλουδικα όλα!εμείς μείναμε πίσω πάλι!Υγεία βεβαιαπανω απ´ολα!

Εμείς είχαμε το πρώτο κρούσμα ψειρας και είμαι να σκάσω..ευχομαι να μη κολλησω κι εγω με τη μαλλουρα γιατί η Μελίνα έχει πέντε τρίχες...
Ευχαριστ´ω και για τα καλα σας λόγια για τον βιάστικουλη μου και τη μπαλαρίνα!Παραζωηρεψε κι αυτός..

Σας αφήνω γιατί νιαουριζει...τρέχω...φιλακια...
Καληνύχτα σε όλες!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 16 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις