Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
125 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 125 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μαράκι μου καλώς σε βρήκαμε!!
Έχασα επεισόδια?? Τι έπαθε η μπουμπού??!! Ό,τι κι αν ήταν, περαστικό να είναι! ΑΝ κ βλέπω ότι είστε καλύτερα!!
Εμείς σγά σιγα μαζευόμαστε απο πλυσίματα και καθαρίσματα... Μόνο τα ασιδέρωτα βλέπω κ με πιάνει ένας ΄κόμπος στο λαιμό!! Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 34 534787 Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 34 534787 

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πυρετο μου εκανε η μικρη κ μετα γεμισε σπυρακια σε ολο της το σωμα αλλα περασε...Υπομονη με το σιδερο,δεν ξερεις πως σε νιωθω,το χειροτερο μου...3 πλυντηρια με περιμενουν κ εμενα αυριο.

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Παναγία μου!! Τι ήταν τελικά?? Ίωση με εξανθήματα ή μήπως την πείραξε κάτι άλλο??
Χεεχχεεχε.... Στοίβες και στοίβες!!!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα μανουλες!!!!

πως περνατε;;;;
Εδω η γκρινια συνεχιζεται!!!!! Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 34 679259 

Μαρκελλα γελασα με το "βολοδερνει" που ειπες!!!! Το λενε κι εκτος Κρητης;;;;; scratch χιχιχι

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!

Καλωσηρθατε όσες επιστρέψατε, καλα να περνάτε όσες λειπετε!

Ευχαριστ´ω για τις ευχές όλες σας!

Ρούλα κι εμείς βόρεια το λέμε το βολοδερνω!

Μαρκελλα έτσι κι εμάς ο μικρός τριγυρνάει σε όλο το σπίτι...κι όλο τρυπωνει στα καλώδια...ή στο μπαλκόνι!
Και φωνάζω Δημήτρη έλα στη μαμα!και με πονηρή φατσουλα έρχεται....
Άρχισε να μας χαιρεταει ,είπε και μαμ και το εννοούσε..και φυσικά μας μαλωνει συνέχεια ...άντε άντε άντε ντε!

Αύριο δουλεια και μετα τετραήμερο...αχ μου λείπουν τα παιδάκια και το σπίτι μου..

Καληνύχτα !σας φιλω όλες!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κανετε?Μεγαλη αποχη βλεπω απο την ομαδα μας,ευχομαι να περνατε καλα...Εμεις πηγαμε σημερα στον γιατρο για εμβολιο κ δυστυχως απο βαρος παλι χαλια μονο 85 γραμ μεσα σε 1 μηνα πηρε ,πανω που πηγαιναμε καλα εμεινε στασιμο το βαρος παλι,τωρα ειμαστε στα 7600 κ υψος 74 εκατ...Μου ειπε οτι αν κ τον αλλο μηνα δεν βαλει τουλαχιστον 250 γραμ θα κανουμε ξανα εξετασεις αιματος...Εγω πιστευω οτι δνε παιρνει βαρος επειδη ειναι πολυ δραστηριο μωρο...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρακι μου χρόνια μας πολλα!
και χρονιαπολλα σε όλους όσους γιορτάζουν σήμερα!
και στην τετράδα που γινεται εννιά μηνών!

Μαρακι κι εγω πιστεύω ..αφου βάζει τον ένα μήνα και τον άλλο όχι έτσι ειναινοι ρυθμοί της..
Ανα τρίμηνο θα ελεγχεις!
Για την ιστορία η δικιά μου 9 μηνών ήταν 7250 και 72 πόντους!
Πάντα έβαζε μαζεμενο το βάρος ξαφνικά και μετα σταματούσε!
Τώρα σε ένα μήνα πήρε ένα κιλό!Και είχε μείνει στασιμηναπο πέρσι!
Εμείς τότε είχαμε κάνει μόνο εξεταση ούρων!

Σας φιλω!σήμερα εξόρμηση στην εξοχη!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανουλες!!!!!

Χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν!!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημερα μανουλες κ χρονια μας πολλα Μαρια κ σε οσες μανουλες εχουν δικο τους ατομο που γιορταζει να το χαιρονται...Σχετικα με το βαρος μου λεει εχθες η μαμα μου καλα τι αγχωνεσαι κι εσυ τα ιδια ησουν κ μου εδειξε το δικο μου βιβλιαριο υγειας κ πανω κατω ειχα κ εγω το ιδιο βαρος με την μικρη αφου 3 ετων ημουν μονο 13 κιλα οποτε μαλλον ειναι κληρονομικο αυτο...Θα δουμε τωρα τον αλλο μηνα πως θα παει...

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρίες μου Χρόνια σας πολλά! Πολλά φιλάκια σε όλες! Κι εμείς 130 πήραμε σε 40 μέρες! Δεν είναι με το βάρος τα δικά μας φίλοι!!! Γειά σας κοριτσάκια μου!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?χρονια πολλα στις μαριες για χτες.μαρια απο κρητη πιστευω οτι ειναι και λογω της αρρωστιας που δεν εχει παρει βαρος.ολοι εστι μεγαλωσαμε με τα κοκαλα να πεταγονται και τωρα δεν μπορουμε να μαζευτουμε να μην τρωμε.

εμεις επιστρεφουμε κυριακη αθηνα.να παμε σπιτακι μας μπας και ηρεμησει λιγο ο στρατος με τις τρελες που κανει εδω.βλεπει πολυ κοσμο εδω και χαιδευεται και κανει χαζομαρες.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!!!

Τι κάνετε:Ευχαριστ´ω για τις ευχές!!!κι εσείς να είστε πάντα καλα!

Σήμερα ήταν κλειστό το γραφείο κι έτσι είμαστε όλοι μαζι σπίτι!
Και πριν λίγο άκουσα και μια γλυκια φωνουλα εννιά μηνών ψαχνοντας ,να με φωνάζει μαμα και να έρχεται στην αγκαλια μου!
Αχ!
Σίγουρα δεν θα λέω το ίδιο όταν θα το έχω στέρεο και απο τους δυο μαζι με γκρίνια αλλα τώρα ήταν οτι πιογλυκο!
Τώρα αν εννουσε μαμ δεν ξέρω αλλα κι εγωμαμ είμαι ακόμα!χαχαχ!θα το διαπιστώσουμε τις επόμενες μέρες!

Ειρήνη θα μπείτε στους ρυθμούς σας!
Δήμητρα πιστεύω οτι όλα πήγαν καλα!
Μαρακι φυσικά παίζει ρόλο η κληρονομικοτητα!εγω μια Χαρά σας βρίσκω!

Φιλακια!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κανετε???Εμεις την Κυριακη το πρωι θα φυγουμε για 3ημερο κ ολη μερα καθαριζω το σπιτι,βαζω πλυντηρια κ σιδερωνω θελω οταν φυγω να ειναι 5καθαρο γιατι δεν εχω ορεξη οταν γυρισω να καθαριζω...Αφηστε που την τελευταια βδομαδα εχω βρει 2 κατσαριδες μεσα στα υπνοδωματια κ εχω τρελαθει,αυριο περιμενω να μου κανουν απολυμανση εξωτερικα γιατι εχει γεμισει ο δρομος απο αυτες...
Μαρακι τι ωραια που ειπε ο Δημητρακης μαμα κι εγω θελω ,εμενα μονο ατα γιαγια λεει ολη μερα,ουτε μαμα ουτε μπαμπα...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα !
Βλέπω ησυχια!Χαθηκαμε!

Μαρακι μου καλα να περάσετε το τριήμερο σας!

Σε λίγο θα βρω το μωρο να κρέμεται απο τοφωτιστικο!
Εκτός οτι στέκεται όρθιος μόνος του αρκετά..πλέον άρχισε να σκαρφαλώνει!
Ανέβηκε στο ρηλαξ έπιασε το παιχνίδι που ειναι απο πανωκαι άρχισε όρθιος να χοροπηδαει!
Στη θαλασσα μπουσουλουσε στην άμμο και πήγε και σκαρφάλωσε σε μια ξαπλώστρα και κάθησε επάνω!
Πω πω αρχίζουμε το κυνήγι!

Ξύπνησαν !
Ελπίζω να περνάτε καλα όλες!

Φιλακια πολλα!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Γειά σας μανούλες και παιδάκια
Διαβάζω κάπου κάπου αλλά δεν προλαβαίνω να απαντήσω
Ήταν εδώ η αδερφή μου με τα τρία παιδιά της για μια βδομάδα οπότε καταλαβαινετε τι γινόταν στο σπίτι με πέντε παιδιά ηλικίας 9, 5 μηνών έως 7 ετών. Περάσαμε πολυ ωραία. Πηγαμε λούνα παρκ, θάλασσα, waterland. Εχει 7θεσιο αυτοκίνητο η αδερφή μου οπότε πηγαίναμε ολοι μαζι. Σήμερα το μεσημέρι φύγανε και θα μου πάρει λίγες μέρες να βαλω μία τάξη στο σπίτι αλλα χαλάλι. Μονο το καλοκαίρι τους χορταινουμε. Μενουν Αθήνα.
Αυτά. Σας φιλώ

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλησπερα
μου αρεσει που ειπα οτι θα μπω σε λιγο γιατι ειχα επισκεψεις και μου πηρε σχεδον μια βδομαδα.
ρε παιδια τρεχω και δεν φτανω! και λειπει και η μεγαλη. εσεις τα καταφερνετε? δεν λεω, οκ, μαγειρευω, κανω τις δουλειες μου (με δυσκολια), αλλα πλεον non stop. ο μικρος εχει ξεσαλωσει. πλενω πιατα, ερχεται, πιανετεαι απο τα ποδια μου, σηκωνεται και χοροπηδαει. σταματαω γιατι φοβαμαι πως θα πεσει, τον βαζω να κατσει στην κουνια, συνεχιζω το πλυσιμο, ουρλιαζει, τον βγαζω, τον αφηνω κατω στο δωματιο του, ξαναερχεται στην κουζινα και παλι απο την αρχη. μολις βγω στο μπαλκονι τρεχει απο πισω μου, μου σπαει τα φυτα, μου τρωει τα φυταShocked , τρωει το χωμα απο τις γλαστρεςShocked , κρατιεται απο τις γλαστρες για να σηκωθει. παω στο μπανιο, απο πισω μου. γενικα κρεμεται απο τα ποδια μου οσο δεν κοιμαται. το φαγητο εχει καταντησει αθλος. θα του βαλω χειροπαιδες, σας το λεω! δεν την παλευω. ειναι απιστευτα ζωηρος. ο υπνος? εχουμε ξανα αλλαγη προγραμματος. ξυπναει το πρωι κατα τις 7. παιζει λιγο στην κουνια και μετα βεβαια θελει να βγει. πινει το γαλα κατα τις 7.30-8. απο κει και μετα ξεκιναει το τρεξιμο. και ενω κατα τις 11 θελω να του δωσω φρουτοκρεμα, αυτος εκεινη την ωρα η και λιγο νωριτερα την πεφτει για υπνο και ξυπναει κατα τη 1. και φυσικα το μεσημερι που θα ηθελα και γω λιγο να ξαπλωσω δεν προλαβαινω γιατι αν κοιμηθει θα ειναι για λιγο. δεν ξερω τι να κανω. οταν κοιμαται να κοιμαμαι? να κανω δουλειες? να βλεπω λιγο τον αντρα μου? και καλα τωρα. σε 20 μερες αρχιζουν τα σχολεια. τι θα κανω τοτε? τρεμω στην ιδεα, θα μας αφηνει να διαβαζουμε?
ουφ! σας επρηξα, αλλα ειμαι πραγματικα πολυ στριμωγμενη, ετσι νοιωθω. θα μπορουσα να γραφω μεχρι το πρωι, αλλα ας κανω κρατει. ας μας βοηθησει ο Θεος, τι να πω?
ειναι ενας γλυκας ομως, σας το ειπα?
αν με ακουει η γειτονια θα με περασουν για διαταραγμενη προσωπικοτητα. εκει που φωναζω "αμαν ρε μπεμπηηηηηη, αστο αυτοοοοο, μηηηηηηηη" εκει αρχιζω "εισαι πολυ ομορφο αγορι, το ξερεις? διαμαντακι μου!!! χαμογελακι μου!!!"
εχω καταντησει η τρελη του χωριου.

δεν σας ειπα τα νεα μας απο τις διακοπες, αλλα ας τα αφησω για την ωρα γιατι θα με πειτε και πολυλογου.

να δω τι θα θυμηθω απο τα δικα σας.

καταρχην, Μαριες βοριες και νοτιες χρονια σας πολλα. χρονια πολλα σε ολους. και χρονια πολλα στο Μελινακι που ηθελα εδω και μερες να ευχηθω αλλα δεν προλαβαινα να γραψω.

Ειρηνη και γω περιμενω πως και πως να γυρισει η Ευη μου μπας και μπουμε σε μια σειρα γιατι και εκεινη ξεσαλωσε στις διακοπες. η πεθερα μου ελεγε πως οταν ηταν μονη της ηταν τελεια. οταν πηγα και εγω αγριεψε. και το πιστευω. θα ηρεμησει και ο Στρατος τωρα που θα μαζευτειτε, θα το δεις.

Τζενη, τα πολλα ατομα ειναι κουραση, αλλα και πολλη χαρα. ειδικα αν τους βλεπεις αραια και ειναι αγαπημενοι σου.

Αλικηηηηηηηηηη, ακομα διακοπες? Κλεοπατρα και συ? για να μαζευομαστε σιγα σιγα.

Φωτεινη μου αλοχα. που χαθηκες?

Δημητρα να χαιρεσαι την τοσοδουλα. γερη και ευτυχισμενη παντα. πως πηγε η βαπτιση? τι εγινε με τις εξετασεις της?

ελπιζω σιγα σιγα να μαζευτουμε παλι.
παω να φαω παγωτο....... μερεντα!!!!!!!

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Kαλημερα!!!

Μαρκελλα μου ευχαριστω πολυ για τις ευχες!Να εισαι καλα!

αχ...η τρελη της δικιας μας γειτονιας ειμαι εγω!!!Σαν να ακουω εμενα..μια τσιριζω μη και μη και μια τι καλα παιδακια που εχω κτλ.. με μονη διαφορα οτι ο μπεμπουλης μου δεν ειναι στα ποδια μου συνεχεια αλλα εξαφανιζεται καποιες φορες και κανει αταξιες!
Γλαστρες κατω δεν εχω για τον ιδιο λογο αλλα τις ειχα καταργησει απο την Μελινα γιατι και τωρα ολοκληρη κοπελα θα παει να σκαλιξει!

εγω λεω να καταργησουμε τον υπνο..δεν μας φτανει το 24ωρο!
Δεν κοιμομαστε σαν ανθρωποι ετσι κι αλλιως!

χθες μετα απο τρεις μηνες ειχαμε μια μικρη υποτροπη και στεναχωρηθηκα γιατι ελεγα τελειωνουμε...
Crying or Very sad αλλα τι να κανεις;

φατε ενα παγωτο και για μενα!!!

σας φιλω να συνεχισω τη δουλεια μου!

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Κοριτσια χρόνια πολλά κι απο μένα σε όλες τις Μαρίες!!
Τρέχουμε κ εμείς... Ο μικρός άλλαξε ωράριο απ'όταν ήρθαμε κ ξυπνάει πιο αργά... Μάλλον του λείπουν τα μπάνια γιατί εκεί κοιμόταν απο τις 9.30!!
Δουλειές απο δω δουλειές απο κει...
Επίσης ο μικρός έχει πάθει μια "μαμακουλίαση" και δε θέλει κανεναν άλλο ούτε το μπαμπά του. Όλο εμένα κοιτάει με παράπονο, κλαίει όταν δεν τον έχω αγκαλιά και μόλις τον παίρνω σκάει χαμόγελα σε όλους! Να δω τι θα γίνει όταν πάω για δουλειά! Όταν δεν είμαι στο δωμάτιο ξεχνιέται. Αν περάσω απο μπροστά κ με δει... κάνει παράπονα και γκρινιάζει! Βρε τι πάθαμε!!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κάνετε ; Εμείς λειπουμε ακόμα κ θα γυρίσουμε αύριο ... Η μικρη περνάει τέλεια όλη την μέρα γελάει κ χοροπηδαει , εχει βρει παρέα εδω κ ειναι η καλύτερη της , εχει αρχίσει κ ψιλομπουσουλαει λίγο αλλα προτιμάει να την κρατάμε κ να περπατάει επίσης μπορει κ στηρίζεται για 2-3 δευτερόλεπτα μονη της ... Οταν δεν την έχω μέσα στην θάλασσα μου την δείχνει με το δαχτυλακι της κ φωνάζει εκει , επίσης απο εχθές το βράδυ προσπαθεί να μας ταισει το γάλα της απο το μπιμπερο κ σκάει στα γέλια , σημερα μόλις ξυπνησε έπιασε την πιπιλα της κ την έβαλε στο στόμα του μπαμπα της , δεν παλευεται με τίποτα , εγω την φωνάζω τυφώνα κατρινα γιατι δεν αφήνει τίποτα όρθιο στο πέρασμα της ...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.γυρισαμε χτες αθηνα και σημερα καθαρισμα πλυντηρια κλπ.σαββατοκυριακο θα παμε σαλαμινα για μπανιο και στις 31 εχουμε την βαφτιση και εχω κατι τελευταιες λεπτομερειες να τακτοποιησω αυτη την εβδομαδα.την αλλη βδομαδα να κανω μια γενικη στο σπιτι και να ασχοληθω με τον εαυτο μου.νιωθω πολυ κουρασμενη επειδη και πανω που ημουν δεν ξεκουραστηκα πολυ για να μην κουραζεται η μαμα μου η οποια πριν 15 μερες περιπου επεσε και στον κηπο γιατι μπλεχτηκε σε κατι χορτα και εκοψε το χερι της.οποτε εκανα καποιες επιπλεον δουλειες.ελπιζω σιγα σιγα να ηρεμησει κι ο στρατος γιατι με τις τρελες που κανει και την κουραση που εχω τον μαλωνω συνεχεια.ψαχνουμε να βρουμε κανα 2μερο να φυγουμε με τα παιδια καπου εδω κοντα αφου δεν μπορεσαμε να παμε καβαλα.

barbie!

barbie!
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
καλησπερα μανουλες!!!!!! ξερω...χαθηκα τελειως...εχετε δικιο...αλλα τρεχω κ δεν φτανω!!!! γυρισα κ στην δουλεια εδω κ ενα μηνα περιπου κ γινεται χαμος....δεν ξερω τι να πρωτοπρολαβω!! πηγαμε διακοπουλες αρκετες...κ ξεκουραστηκαμε...κ κουραστηκαμε μαζι...αλλα ηταν ομορφα!!! πηγαμε λευκαδα κ επιδαυρο....!! η μμπουμπουκα μου εχει ερωτα με την θαλασσα...με το που την δει....δεν κρατιεται ουτε για αστειο εξω απο αυτη,,,,βουρ να πεσει μεσα!!!!! χοροπηδαει ολοκληρη μολις την βαλω!!! χερια ποδια...χαμος!!!!! τωρα στεκεται κ ορθια..πιανεται απο παντου...κ σηκωνεται....στο πατωμα βεβαια δεν την πολυαφηνω γιατι φοβαμαι μην χτυπησει....αν κ μου εχουν πει να την αφηνω...γιατι ετσι λεει θα μαθει να περπαταει....παντωσ το μπουσουλιμα το παμε σφαιρα!!! εχουμε κ 5 δοντακια...αμε!!! τρωμα απο ολα..εκτος απο αυγουλακι ακομα.....για το ψαρακι ξετρελαινεται!!!! θηλαζουμε ακομα μονο βραδυ βεβαια...για να νανουριστει κ να κοιμηθει...κοιμαται βεβαια αργα γυρω 12.00...12.30 το βραδυ.....αλλα το πολυ θετικο ειναι οτι τωρα καμια 10αρια μερες...σταματησε να μου ξυπναει κατα την διαρκρια της νυχτας...κ κοιμαται σερι.....θαυμα κανονικο!!!!!!! με την δουλεια ειναι λιγο ζωρι τωρα...αλλα τι να κανουμε....την κραταει η μαμα το πρωι...κ μολις γυρισω...αναλαμβανω εγω το αστερακι μου!!!! ειναι απιστευτα ζωηρη...κ δεν καθεται στον πωπω της πανω απο 5 δευτερα......στριφογυριζει ακαταπαυστα κ συνεχεια......ειναι ομως ενας αγγελος ζωγραφιστος....καθε μερα την βλεπω...την καμαρωνω....κ δεν το πιστευω οτι ειμαι η μαμα ενος τετοιου αγγελου!!!!!!!!! τωρα 15 σεπτ εχουμε κ την βαφτιση κ γινεται ενας χαμος....!! οπως καταλαβαινεται δεν εχω προλαβει να διαβασω καθολου νεα σας....ελπιζω ολες να ειστε μια χαρα...να μου φιλησετε οοοοοολες τα μικρουλια σας!!!!!!!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?ψιλοχαθηκαμε μου φαινεται.
εγω εχω τον μικρο μπουκωμενο και σημερα αρχισε να βηχει λιγο.μαλλον απο τις μυξες ειναι.βγαζει και συνεχεια δοντια.την προηγουμενη βδομαδα εβγαλε 2 μαζι και προχτες βγηκαν αλλα 2.οποτε εχουμε 6 δοντια και μαλλον γι`αυτο εχει και τοσο μπουκωμα.ετσι τα εβγαζε κι ο στρατος τα δοντια.3-3 αλλα πολυ μπουκωμα ειχε και η παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι απο τα δοντια.δευτερα παμε για εμβολιο.αυτα τα λιγα νεα μου.ελπιζω νακαταφερω να σιδερωσω την μεγαλη στιβα ρουχα που εχω.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα!!!

Παρούσα...μη μεινουμε και απο απουσιες!!χχχχ!Very Happy 

Ειρηνη καλωσηρθατε και κουραγιο με τις δουλειες!
Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 34 517142 Και κυριως με τα δοντια!

Βαρβαρα ειδες που ολα στρωνουν σιγα σιγα!Καποια μωρακια ειναι πιο απαιτητικα..
εγω παντως ειμαι υπερ του πατωματος!
Εμαθε και να πεφτει οποτε οσο νωριτερα συνηθιζει τοσο καλυτερα..δεν γινεται να μη χτυπησουν!Εδω τον κρατω και κουτουλαει!Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 34 911307 Χθες ηταν σαν γυφτακι ..ξυπολητος μαυρα δαχτυλα και γονατα και λεκιασμενο απο μια γουλιτσα φανελακι!Δεν θα μας ματιαζουν που λενε!Razz 

Μαρακι κι εσεις θα επιστρεψατε φανταζομαι!

Εγω υποφερω σιωπηλα..ειμαι οχταωρο για λιγες μερες να λειψει με αδεια και ο ετερος!
Μειωθηκε ηδη το γαλα μου φαινεται..
Η μικρη αρρωστη ,ξυπνησε με πυρετουλη και πονολαιμο..καλα κρασια!
Ο μικρος δεν κοιμαται καλα...απο τι δεν ξερω!
Και ειχαμε και μια μικρη υποτροπη..
φυσικα εγω με σουπερ κοιλιακες διαταραχες!


ουφ τζαμπα στεναχωριεμαι..αφου δεν θα αλλαξει κατι..

Φιλακια πολλα σε ολες!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμαμελι εχεις δικιο αν δεν πεσουν δεν μαθαινουν.κι εγω στο πατωμα τον εχω.που να δεις το δικο μας φανελακι που σερνεται κατω και καθαριζει το πατωμα.απογευμα θα τον παω στην παιδιατρο να τον δει να μου φυγει η εννοια για τον βηχα του.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερα κ περαστικα
κ ο δικος μου ειναι με βηχα καμια 10ρια μερες τωρα. τον πηγα στο γιατρο, ειπε μαλλον ιωσουλα κ να δωσω ζιρτεκ. αρνηθηκα κ ειπε καλα, δωσε αλγκοφρεν κ φυσ.ορο. δεν ειδα ιδιαιτερη βελτιωση. προσεχω λιγο κ με ερκοντισιον. θαλασσα δεν μπηκε οταν πηγαμε. βγαλαμε κ μεις 5ο δοντι, λετε να ειναι απο αυτο; μαλλον ετοιμαζεται κ αλλο γιατι εχει πολλη γκρινια.
εκανα αιτηση για αναπληρωτρια (σιγα μη με παρουν, εδω απολυουν τους μονιμους...) κ μαλλον θα παω για αλλαγη να δηλωσω κ αλλα σχολεια που δεν τα εχει η λιστα αλλα υπαρχουν στο συστημα. ετσι μου ειπε μια συναδελφος. αντε τρεχα παλι...
βγηκαν τα προσωρινα αποτελεσματα για παιδικους με εσπα. ναι μεν εκανα σωστα τα χαρτια αλλα λογω ανεργιας εχω πολυ λιγα μορια. αν δε μας παρουν να δω τι θα κανω... ουφ, αλλο αγχος κ αυτο. την κυριακη θα ξερω
κ γω τον εχω μονιμως κατω στα πατωματα. εχω πηξει στο σκουπισμα σφουγγαρισμα κ παλι χαλια γινεται. πλεον δεν μπορω να τον περιορισω πουθενα κ τρεχω ολη μερα να μαζευω ψιλολογια που σκορπαει ο μεγαλος. τα πλειμομπιλ εχουν σχεδον μαζευτει ολα σε σακουλα κ οτι κυκλοφορει ειναι χωρις μαλλια, σπαθια κλπ
αυτα τα νεα μας
οταν ξεκινησουν τα σχολεια θα μπαινω μαλλον πιο συχνα
φιλακια

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 34 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις