Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
45 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 45 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 40]

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
kαλημεεεεεεεεεεεραVery Happy
μαμαμελι  και εγω στην ιωαννα ημουν αυστηρη.τωρα τιποτα. αφου   ζηλευει καλε.κυριολεκτικα  του τρεχουν   τα  σαλια. καλε αλλαζουμε δωματιο για να φαμε. εγω  δινω  τραχανα καθε 3 απογευματα.στην αρχη  εδωσα 3 κουταλιτσες.αφου ειδα οκ για 24ωρο   μετα  βουρ.ε  το θεωρω καλυτερο απο  τις κρεμες  που  μονο  ζαχαρη  εχουν.οχι οτι δεν  δινω, απλα την αποφευγω  οσο μπορω.και πουρε εδωσα, και  κριθαρακι,  και χυλοπιτακι.ειναι  και  στο παιδι.αυγο  και ψαρι οχι ακομα σκετα,σε  κανα  2μηνο.
να δειτε  πως κανει  με  το  παγωτο....του δινω  ενα  κουταλακι  και ασχολειται    κανα  5λεπτο.....χαχαχα  οοοοο  λαιμαργος!
μαμαμελι τι ωραια πραγματα....ζηλευω....εχουμε και  το ιδιο θεμα....
λεω να φτιαξω σιντι η ντιβιντι με παιδικα και να κολλησω  ετικετα  στρογγυλη,ενα μπισκοτο ενα γλυφυτζουρι.ελεγα  να ταεδενα μεταξυ  τους με  κορδελα, αλλα μου εβαλες ιδεα να τα βαλω σε  κουτακι  θησαυρου.αληθεια ποσο  σου κοστισαν τα κουτια?
το σιδερο πααααλι  βουνο τα ρουχα....πφ και βαριεμαι και  ζεσταινομαι.....
θελω  επειγοντως διακοπες.......

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
http://www.sintagespareas.gr/sintages/tourta-legko.html

αυτη ηταν η τουρτα μας περιπου.αλλα του χρονου απο το ζαχαροπλαστειο.με το καλο οι βαφτισεις του σαββατοκυριακου.

μαμαμελι ολα ωραια.

αθανασια πως δινεται τραχανα?δεν εχει μεσα αυγο?η μαμα μου ειχε φτιαξει στον στρατο χωρις αυγο και του εδινα μεχρι τον χρονο που ξεκινησαμε το αυγο.

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Aθανασια βρες με στο φεις λέμε εγώ δεν σε βρίσκω. είμαι φίλη με την Δήμητρα εκεί και τα λέμε. !!


Περί βάφτισης εμείς θα τα κάνουμε όλα από το χαμόγελο του παιδιού. Και στην πρόσκληση γράψαμε όχι δώρα αλλά κουμπαράς στην εκκλησία για τα παιδάκια που έχουν ανάγκη. Οι προσκλήσεις κ οι μπουμπουνιέρες στο χαμόγελο είναι πολύ ωραίες και πολύ φθηνές!

Τώρα ποιος παπάς θα δεχθεί να βγάλει το παιδί Εμιλυ είναι άλλο θέμα!!! Θα δούμε!! 
ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ!!!

Maryanastasia

Maryanastasia
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επίσης επειδή κάτι πήρε το μάτι μου για φαγητό όχι ρυζαλευρα όχι κρέμες!! Φρούτα κρέας και λαχανικά μόνο!!!

Ποια μανούλα θηλάζει ακόμα να μου κάνει παρέα??

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Εγώ ΜαίρηVery Happy:D:D:D!!!!!!!!!!!!!!!
Αφού φτάσαμε ως εδώ.........
Όλα γίνονται! Μαίρη δημητριακά δεν της δίνεις?
Χρειάζονται κι αυτά... Πολύ νωρίς ξεκινήσατε κρέας και λαχανικά, ε?
Ή εμείς πολύ αργά! Εμείς κλείσαμε 6 μήνες με αποκλ. θηλασμό και μετά σταδιακά κρεμούλες. Φρουτόκρεμα που κάνω εγώ και ρυζάλευρο. Τώρα θα βάλουμε λαχανικά και μετά κρέας, αυγό και γιαούρτι!
Εμάς το θέμα είναι Τοσοδούλα και ήδη φτιάξαμε κάπως το προσκλητήριο. Γλυκό θα κάνει η μαμά μου πάστα που την κάνει τέλεια. Θα αγοράσω μόνο μπισκοτάκια κεικάκια. Μπομπονιέρες μόνη μου. Και που έψαξα λίγο τίποτα δε μου άρεσε. Κι έτσι... Φιλάκια σε όλες!

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
μαιρη εχεις πμ
δημητρουλα  τικανεις??????η τοσοδουλα μας?
βρες με εσυ στο φεις

ειρηνη ναι   ο τραχανας εχει αυγο  μεσα.
τον βραζω και τον περναω  στο μουλτι.τον  τσακιζει.ειπαμε εμεις  πιο νωρις σε ολα.

λοιπον τι κλαμα εχω κανει σημερα....
μα να  πεσει  το μωρο   απο  το κρεβατι της φιλεναδας  μου?εσκασα  λεμε.η ιωαννα ποτε.ευτυχως επεσε  πανω στο μαξιλαρι  και μονο  τρομαξε. Sad

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κανετε?Εμεις ψηνομαστε στην ζεστη παλι σημερα.Ουτε ορεξη για δουλειες με αυτο τον καιρο.Ποσο θα ηθελα τωρα να ημουν σε 1 παραλια αλλα με την ιωση της μικρης λεω να το αφησω για την αλλη βδομαδα ...Δημητρα εχεις κ εσυ facebook?

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
μαμακα μου έγραψε:μαιρη εχεις πμ
δημητρουλα  τικανεις??????η τοσοδουλα μας?
βρες με εσυ στο φεις

ειρηνη ναι   ο τραχανας εχει αυγο  μεσα.
τον βραζω και τον περναω  στο μουλτι.τον  τσακιζει.ειπαμε εμεις  πιο νωρις σε ολα.

λοιπον τι κλαμα εχω κανει σημερα....
μα να  πεσει  το μωρο   απο  το κρεβατι της φιλεναδας  μου?εσκασα  λεμε.η ιωαννα ποτε.ευτυχως επεσε  πανω στο μαξιλαρι  και μονο  τρομαξε. Sad

Παλι καλα που επεσε πανω στο μαξιλαρι κ δεν χτυπησε,τωρα που μεγαλωνουν πρεπει να εχουμε τα ματια μας 104 κ παραπανω να μην σου πω...Η δικια μου μολις γυρισω την πλατη μου ετοιμαζεται για διαολιες κ πρεπει καθε στιγμη να προβλεπω πια θα ειναι η επομενη της κινηση...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!
Ουφ πολυ τρέξιμο αυτές τις μέρες!

Τζενακι ούτε εμένα με πειράζει η δροσια...η βροχη όμως με χαλάει...τουλάχιστον μεταξύ 11 και 16!

Μαιη!
Συμφωνω με αυτα που γράφει όχι κρεμες και αλευρα..
Εγω εδωσα ρυζαλευρο αλλα το κόβω σιγά σιγά..τουλάχιστον μεχρι 10 12 μηνών να μην τρώει πολυ!
Μια κουτάλια βάζω στο απογευματινό πλέον για να πήξει..
Αβγά ούτε κρυφά ούτε φανερά..ειναι σούπερ αλλεργιογονα τροφη..θα το δοκιμάσουμε αργότερα..εγω τρώω βιολογικά!Όσες έχετε παιδάκια με άλλες αλλεργικα συμπτώματα ή ανησυχα πολυ και γκρινιαρικα κάντε μια αποχή λίγες μέρες απο δημητριακά και γαλακτοκομικά.
Ίσως φταίνε αυτα..
Εννοείται θηλαζω όλη μέρα και όταν γυρίσω δουλεια τις υπόλοιπες ώρες!
Μαίρη υπάρχουν πολλές κοπέλες που θηλαζουν ακόμα!

Δήμητρα επειδή σε λένε έτσι μπορείς να δίνεις δημητριακά!χαχαχα!
Οι απόψεις διίστανται ..

Ειρήνη τέλεια η τούρτα!Μπράβο σας!Θέλει δουλίτσα!

Ευχαριστ´ω για τα της βαφτισης θα ανεβασω και τα υπόλοιπα σε λίγες μέρες!

η Μελίνα έτρωγε τραχανα χωρίς αβγό της γιαγιάς μου και με γιαούρτι..το γιαούρτι έχει άλλες ζυμώσεις και επιτρέπεται και πριν το χρόνο!

Ο μπεμπης μας έπεσε προχθές απο το κρεβάτι γιατί ύπνομπουσουλησε και έφυγε απο τα μαξιλάρια...αx δεν μπορούσα να συνελθω!Τελικά ευτυχώς όλα καλα!

Σας φιλω να βγω για κάτι τελευταία ψώνια!


α Μαίρη κ δημητρα εννοείται αν θελετε στείλτε και μένα πμ να σας βρω φβ και φυσικά κι εμείς χαμόγελο τα κάναμε αλλα δεν κάναμε για τα δώρα καμία αναφορά!




mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Αθανασία περίπου 30 λεπτά το κουτάκι!Φιλακια!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρες σε όλους και όλες.Άντε να δω τι θυμάμαι!Μαρκέλλα μου μην το συζητάς,τζάκ πότ έπιασα σε άντρα και πεθερικά!Ας είμαστε γερές,κ ειλικρινά δεν με απασχολούν πλέον!
Αθανασία,φαγάνας ο δικός σου,δεν καταλαβαίνει τίποτα λέμε!Ευτυχώς που έπεσε σε μαξιλάρι,κ δεν έγινε τίποτα άλλο.Από ταρζανιές η δικιά μου άλλο τίποτα,το τι κυνήγι ρίχνω η μάνα άσε!Γερή να είναι να τρέχω!Μαρία συντοπίτισσα σούπερ οι μπομπονιέρες,κ οι φώτο στο φβ.Μαρία κρήτη μάτια κ στον ποπό πρέπει να έχουμε πλέον!για διατροφή που διβάζω,εμείς ξεκινήσαμε φαριν λακτέ και ότι κρέμα θεήσει,κ βάλαμε κ τα ζυμαρικά,προς το παρόν αστράκια της έδωσα.Βιαστική και η Άρτεμις μου σε πολλά,ειδικά στο περπάτημα,δεν γουστάρει μπουσούλημα,παρότι το έχει,αλλά να την στήνω να στέκεται κ να κάνει βηματάκια,Με τα 9 κιλά που πήγαμε σίγουρα τωρα και βάλε,θα μείνω χωρίς μέση,αλλά και καραφλή επίσης!
Επίσης είναι σούπερ γαλιάντρα,και μου έκανε το μπάμ στην ομιλία,συνέχεια μιλά με νέες συλλαβές κ γράμματα που ανακάλυψε μεγαλώνοντας τα δόντια της..βγάλαμε κ 3ο,έσκασε σήμερα αφού το έριξα στο ξενύχτι.Στα της βάφτισης,γλυκό ακόμη δεν ξέρω τι θα κάνω,ρίξτε και καμιά ιδέα.
Την Δευτέρα θα πάμε μίνι διακοπές,εγώ και η μπουμπου,δλδ 4ημερο Χαλκιδική.Δημητρα αν θες στείλε πμ να σε βρώ στο φβ,αν θές.
Μόλις προλάβω και θυμηθώ και άλλα,i ll be back,δεν γλυτώνετε Very Happy

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
δημητρα και μαιρη περιμενω κι εγω π.μ πως να σας βρω στο  φειςμπουκ.αν και νομιζω οτι βρηκα την μαιρη

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Φωτεινη να περάσετε όμορφα στις διακοπουλες σας ... Κι εγω την έχω βρει την Μαίρη αλλα δεν μπορω να στείλω αίτημα μόνο να κάνω follow ...

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλησπερα

αχ πεσιματα διαβαζω. ο δικος μου ακομα δεν επεσε αλλα συχνα πυκνα τον πιανω στον αερα απο την αλλαξιερα. στο πατωμα που αστρωσα κ εβαλα τα μαξιλαρια του καναπε σκαρφαλωνει κ σ αυτα κ παλι απο πανω πρεπει να ειμαι.

ο μεγαλος μου το χει χασει. αφου ηπιε γαλα, ζητησε 2 φορες καροτο γιατι εβλεπε μπαγκς μπανι κ μετα εκλαιγε κ ζουσε ενα δραμα γιατι οι πιτζαμες του λεει δεν ειναι πιτζαμες αλλα ρουχα κ εν τελει εβαλε τισ χειμωνιατικες με καλτσες...

βγαινω, παλι κλαιει ο μικρος

μαμακα μου

μαμακα μου
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
καλημερα!
φιλακια σε  ολα τα  μωρα!!!!!Very Happy:D:D

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες μου, τι κάνετε?
Για πεσίματα διάβασα, ευτυχώς όλα καλά! Κ εγώ 2 φορές την έχω προλάβει στο τσακ να γκρεμοτσακιστεί από το κρεβάτι μου, ενώ ήμουν εκεί.
Δήμητρα, η Τοσοδούλα είναι.........ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ!!!!!!! Καλέ τη ομορφιά έχει πέσει στην ομάδα μας? Φτου φτου φτου!!!!! Εχω πάθει πλάκα!

Εμείς χθες κάναμε το πρώτο μας μπανάκι. Κορίτσια, αν βλέπατε πως κουνούσε τα ποδαράκια της λες κ κολυμπούσε χρόνια! Τρελάθηκα η μάνα!!!!! Πρέπει να τη γράψω στο baby swimming, της αρέσει πολύ το νερό!!!! Εχω κ βιντεάκι αλλά πως να σας το δείξω? Ισως το ανεβάσω κλειστό στο F.B.

Εμείς από φαγητό προς το παρόν τρώμε φρουτόκρεμα το πρωί, κ μοσχάρι ή κοτόπουλο με λαχανικά το μεσημέρι κ το ίδιο το απόγευμα. Γιαούρτι δεν της έχω δώσει ακόμα, λέω να περιμένω να κλείσει τον 8 κ από σήμερα λέω να της δώσω βρώμη ή κινόα που βρήκα στα βιολογικά.
Αυτά, ετοιμάζομαι για λαική κ επιστρέφω σε λίγο.
(ρεπάρω σήμερα Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 18 215994).

φιλιά!!!!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
A! Μαίρη, νομίζω σου έκανα αίτημα φιλίας...αν είσαι εσύ Embarassed.

Δήμητρα, ποιο θήλαστρο χρησιμοποιε'ις? Εγώ έχω ένα χειροκίνητο κ είμαι σε αναζήτηση ηλεκτρικού γιατί βλέπω οτι ενώ κάτι υπάρχει δεν μου το βγάζει. Κ ζορίζομαι πολύ να βγάλω 10-30ml, ενώ παλιά με το ίδιο θήλαστρο έβγαζα άνετα 80-100ml.

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ετοιμο κ το βιντεάκι αλλά το δείχνει με πολύ κακή ανάλυση...δεν ξέρω γιατί... Sad

Μισό να φτιάξω τις ρυθμίσεις να το δείτε κ εσείς!!!

όποια ξέχασα, ας μου το πει! Smile

Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα μανούλες!
Καιρό έχουμε να τα πούμε αλλά τρέχουμε και δεν φτάνουμε.
Συγχαρητήρια για τα νέα ονοματάκια και ελπίζω να είμαστε όλοι καλά και τέρμα οι αρρώστιες. Εμείς κάναμε το πρώτο μας μπανάκι όπου και ενθουσιάστηκε, τρώμε πλέον και κοτοπουλάκι και χτές που γύρισα σπίτι μου επιφύλασε μια έκπληξη. Ξεκίνησε να μπουσουλάει και όταν λέω μπουσούλισμα δεν εννοώ 2-3 σπρωξιματάκια, φεύγει απο τη μια μεριά του δωματίου και πάει στην άλλη. Προφανώς το είχε ξεκινήσει και μέσα στο πάρκο του αλλά λόγω του στενού χώρου δεν το είχαμε καταλάβει. Χτές που η μάνα μου τον άφησε στο πάτωμα έφυγε και δεν είχε σταματημό. Τώρα πρέπει να ψάξω για προστατευτικά, έχετε καμία πρόταση?
Κορίτσια έχω και εγώ fb αν θέλετε τα λέμε και εκεί απλά να μου πείτε πως να σας βρω.

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημέρα!!! Σας μισοδιάβασα, δεν ξέρω κι εγώ τι θυμάμαι ενώ θέλω να σχολιάσω πολλά! Λοιπόν, ας αρχίσω με τα δικά μας... το γατάκι μας... δε θυμάμαι αν σας είχε πει ότι 5-6 μέρες αφού ξεκινήσαμε ρυζάλευρο άρχισε πάλι να ερεθίζεται ο πωπάκος του... Μίλησα λοιπόν με παιδίατρο και θεωρεί ότι είναι αλλεργία στο ρυζάλευρο... Μου είπε να κόψω το ρυζάλευρο (άντε πάλι από την αρχή!) και σε 1-2 μέρες να δώσω πάλι φρούτα - τρέμει η ψυχή μου με αυτά! Λοιπόν, εγώ χτες δοκιμαστικά της έδωσα σκέτο ρυζάλευρο χωρίς γάλα (αυτό της νουτρίτσια που είναι τελείως σκέτο και πολύ άγευστο). Εννοείται ότι αηδίασε το παιδί... Όμως σήμερα που ξύπνησε είδα ότι έχει σχεδόν φύγει ο ερεθισμός... θα την παρακολουθήσω εννοείται... Είναι δυνατόν να έχει αλλεργία στο αγελαδινό γάλα κι εγώ 7 μήνες τώρα το πίνω καθημερινά; Πφφφ... Μελινομαρία μου τα φώτα σου καλέεεεε!

Μελινομαρία (μιας και σε έπιασα πρώτη) τέλειες οι παιδικές μπομπονιέρες που είδα στο φέης, τέλεια και τα ζουζουνάκια σου! Καλέ η Μελίνα είναι τόσο αδύνατη όσο φαίνεται;

Μαίρηηηη κι εγώ συνεχίζω να θηλάζω... ακόμα σχεδόν αποκλειστικά, αφού δεν τα πάμε καλά  με τις στερεές... Συμπαράσταση εδώ!!! Αλλά καλέ δε σε έχω βρει στο φέης, αν θέλεις στείλε πμ γιατί ίσως να μη με βρίσκεις κι εσύ λόγω ρυθμίσεων...

Ελένη μου... τέλειο το πρώτο σας μπανάκι! Εμάς το Σάββατο απόγευμα ξετρελάθηκε παρόλο που ήταν παγωμένο το νερό και κολυμπούσε μόνη της με το σωσίβιο, κλωτσούσε ποδαράκια  και προχωρούσε ενώ γελούσε! Αλλά... τη Δευτέρα πρωί δεν ήθελε καθόλου, έκλαιγε και τα 10 λεπτά που ήταν μέσα, παρόλο που η θάλασσα ήταν λίγο πιο ζεστή... Σκέφτομαι τώρα μήπως την πονούσε που ήταν λίγο ερεθισμένος ο πωπάκος... Τεσπα, εγώ στην προσπάθειά μου να την ηρεμήσω πάτησα κι έναν αχινό και... μια χαρά... 9 αγκαθάκια έχω ακόμα στο πόδι μου... Sad
Στο θέμα του θήλαστρου... προσπάθησα κι εγώ να βγάλω για να ρίξω μέσα στο ρυζάλευρο... αποτυχία! Κατάφερα να βγάλω το πολύ 10 ml και από τα 2 στήθη και φυσικά δεν επαρκούσαν... Σε αυτό το θήλαστρο κάποτε στη Δανάη έβγαζα 150άρια... Κάπου διάβασα ότι το στήθος όπως το συνηθίσει, αν χρησιμοποιείς συχνά θήλαστρο θα βγάζει και περισσότερο, ενώ αν μάθει μόνο στο ρούφηγμα του μωρού τότε δε βγάζει μετά... Δεν ξέρω αν ισχύει!

Αθανασία και Μαρκέλλα... καλέ κι εγώ συμφωνώ λιγάκι με Μελινομαρία... Ζάχαρη με αυτή τη μορφή τουλάχιστον, όπως και αβγό και παϊδια δε σκοπεύω να δώσω σύντομα... Η Δανάη σοκολάτα έφαγε μετά τον 1ο χρόνο, ούτε και στα γενέθλιά της παρόλο που με έπρηξαν... Και τώρα που την έμαθαν τα παππούδια παλεύουμε να την περιορίσουμε, αφού έχουμε και το θεματάκι μας με τη χοληστερίνη... Δεν ξέρεις ποιο είναι το μέλλον, καλύτερα να προσέχεις και αχρείαστο να 'ναι... Έτσι πιστεύω, χωρίς να κατακρίνω φυσικά τη χαλαρότητά σας! Ίσως να φταίει που κι εγώ είμαι κάπως καμμένη από αυτά...
Σου έπεσε ο μικρός Αθανασία; Ευτυχώς γλιτώσατε τα χειρότερα! Και η Λυδία έχει ζωηρέψει υπερβολικά, ζορίζομαι να την κρατήσω σε μια θέση!

Δημητρούλα... το πιο ωραίο θέμα διαλέξατε για τη βάφτιση! Κι εσένα δε σε έχω στο φέης, αν θέλεις στείλε μου πμ!

Τζενάκι τον πείραξε η ζέστη το μικρό; Χαχαχα!

Ωχ να πάρει κλαίει το γατί, η συνέχεια αργότερα.. Σας φιλώωω!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Jemina. έγραψε:Καλημέρα μανούλες!
Καιρό έχουμε να τα πούμε αλλά τρέχουμε και δεν φτάνουμε.
Συγχαρητήρια για τα νέα ονοματάκια και ελπίζω να είμαστε όλοι καλά και τέρμα οι αρρώστιες. Εμείς κάναμε το πρώτο μας μπανάκι όπου και ενθουσιάστηκε, τρώμε πλέον και κοτοπουλάκι και χτές που γύρισα σπίτι μου επιφύλασε μια έκπληξη. Ξεκίνησε να μπουσουλάει και όταν λέω μπουσούλισμα δεν εννοώ 2-3 σπρωξιματάκια, φεύγει απο τη μια μεριά του δωματίου και πάει στην άλλη. Προφανώς το είχε ξεκινήσει και μέσα στο πάρκο του αλλά λόγω του στενού χώρου δεν το είχαμε καταλάβει. Χτές που η μάνα μου τον άφησε στο πάτωμα έφυγε και δεν είχε σταματημό. Τώρα πρέπει να ψάξω για προστατευτικά, έχετε καμία πρόταση?
Κορίτσια έχω και εγώ fb αν θέλετε τα λέμε και εκεί απλά να μου πείτε πως να σας βρω.
Καλημέρα! Στείλε μου πμ να σε βρω εγώ όταν μπορέσω! Wink

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημέρα κορίτσια .... Καλα Ελένη είδα το βίντεο στην θάλασσα , τι τέλεια που ειναι η μπουμπουκα σου .... Τζεμινα στείλε μου σε πμ το ονομα σου στο Facebook  να σε βρω ... Έστειλα αίτημα σε Δήμητρα κ Μαίρη ....

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.μαιρη και δημητρα ενταξει.η δημητρα με βρηκε στο φεις και καταφερα να στειλω αιτημα στην μαιρη.τζεμινα στειλε σε π.μ. το ονομα σου στο φεις να σε βρω.

ελενη τελεια η μικρη

αλικη ψαξτο καλα για τον ερεθισμο.αν ηταν το αγελαδινο γαλα θα την ειχε πειραξει πιστευω και μονο στο θηλασμο.μηπως κατι αλλο την ενοχλει?εγω δεν εχω ξαναπατησει αχινο.φανταζομαι πως θα ποναει.

εμενα ευτυχως δεν εχει πεσει ο μικρος.μολις παει να γυρισει στο κρεβατι μας ειμαι διπλα να τον προλαβω.

φωτεινη καλα να περασετε στην θαλασσα με την μικρη.

μαιρη αν δεν βαφτιζουν εμιλυ μπορεις να την βαφτισεις αιμιλια και αν την φωναζεις εμιλυ.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερουδια

πηρα επιτελους σμαρτιζ, βοτσαλακια εγραφε το κουτι, 12 περιπου ευρω 1,9 κιλα. θα ξεκινησω με 5 σε καθε παιδικη μπουμπουνιερα κ αν δω οτι δε φτανουν θα βαλω 3 στων μεγαλων.

κοριτσια οποια θελει μου στελνει πμ για φεις αν και μεταξυ μας θα βρεθουμε νομιζω. δημητρα με βρηκες αλλα μεχρι να καταλαβω ποια εισαι ... τελεια η τοσοδουλα. αν δεν μου τον ζητουσαν οι θεσσαλονικιες σιγουρα θα την ηθελα νυφη!!!

αλικη μολις χθες μου ειπαν περιπτωση μωρου με φουλ ελεργιες που οταν η μαμα εκοψε την πατατα σταματησε να συγκαιεται ο ποπος του μωρου σε 3-4 μερες. για δες το λιγο. ρυζαλευρο γιατι δε δοκιμαζεις σπιτικο; ειναι μπλιαχ αλλα μπορεις να αλεσεις κ κανα φρουτακι η λαχανικο για να δωσει γευση. εγω οταν δε δινω σκονη βιολογικη κανω ετσι. τωρα θα δοκιμασω κ αλλα σπιτικα, κινοα, βρωμη κλπ

1,5 ταψι γεμιστα εκανα σημερα, κ οχι δε φτανουν να σας στειλω, εχω να ταισω πολλααααα στοματα συτες τις μερες Laughing

βγαινω, εχω δουλειες

φιλακια

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημέρα!Τζένη καλά ταίσματα!Αλικάκι ελπίζω να μην είναι αλλεργία στο αγελαδινό,γιατίέτσι μοιάζει,κ γενικ΄ως να ξεμπερδέψετε με αλλεργίες!Μια χαρά με τομπανάκι,swimtrainer της πήρα κ εγώ,και δειχνει γενικά να της αρέσει το νερό,στο μπάνιο κ στην φουσκωτή πισίνα τσιρίζει απο χαρά!Τζέμινα στείλε μου πμ αν θες το φβ σου να σε προσθέσω.Ειρήνη ευχαριστούμε,έυχομαι κ εσείς να ξεσκάσετε σύντομα.Δήμητρα μια γλύκα η τοσοδούλα,τις προάλλες διάβαζα το παραμύθι στην κόρη μου και σε θυμήθηκα!Αυτά προς το παρόν,φιλιά!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 18 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Invision forum με ForumGreek | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις