Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
139 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 139 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 40]

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.ολα καλα?εμεις χτες το φαγαμε το κρεας χωρις κλαμα.μου εκανε εντυπωση πως ανοιγε το στομα και με το κοτοπουλο ουρλιαζε.

αλικη με το καλο ο γαμος του αδερφου σου.μπραβο στην λυδια που τα τρωει ολα.

χριστινα καλωσηρθες και παλι

τζενη αν πατησεις στο λινκ σε βγαζει ακριβως στη σελιδα 3 που ειναι το φορεμα.απο αριστερα οπως κοιτα ειναι αυτο που πηρα εγω.

πολυ κρυο εδω.με χοντρη κουβερτα σκεπαζομαστε.

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Χριστινάκι,ή αύριο πρωί μπορώ,ή από Παρασκευή ότι ώρα θες..σήμερα δεν έχω το αμάξι μου Smile Ειρήνη μια χαρά δροσούλα πάνω ε?Τα ίδια έλεγαν και οι γονείς μου που είχαν ανέβει για 2 εβδομάδες.ιΤο φόρεμα όμορφο Smile 
Αυτό είναι το δικό μου Very Happy  http://www.toi-moi.com/store/?render=product&show=3116&c=1
Μην λέτε για σώματα βρε κορίτσια,πονεμένη υπόθεση,κάποτε το είχα αλλά πλέον μόνο το παιδί με νοιάζιε να είναι καλά!Χριστίνα και Τζένη,εσείς που χωράτε παντού μια χαρα είστε!
Μαρία καλές εξοχές Very Happy

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
φωτεινη ωραιο το φορεμα αλλα εμενα δεν μου αρεσουν τα μακρυα φορεματα.

μαμαμελι σε ξεχασα.καλα να περασετε στο χωριο της γιαγιας

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κοριτσια τι κανετε????Χαλια καιρος κ εδω σημερα,εχει συννεφια,κανει κρυο κ πριν λιγο ψιχαλισε,δεν ειναι αυτο καλοκαιρι....Στο τσακ προλαβα κ τα ρουχα μην μου τα βρεξει πανω που ειχαν στεγνωσει,τωρα θελουν σιδερωμα αλλα βαριεμαι...

Χριστινα καλως ηρθες ξανα στην παρεα μας,κουκλιτσα η μικρη σου την ειδα στο φεις...
Φωτεινη πολυ μ αρεσει το φορεμα που πηρες κ αυτο το χρωμα ειναι απο τα αγαπημενα μου...

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκια μου τι κάνετε???

Χάθηκα πάλι το ξέρω, δεν προλαβαίνω να σας πολυδιαβάζω γιατί τρέχω σαν τρελή - ας όψεται η γαμοβάφτιση!!

Θέλω να τα έχω σχεδόν όλα έτοιμα ως τις 25 του μήνα γιατί μετά φεύγω για διακοπές, και δε θέλω να μείνουν πολλές εκκρεμότητες της τελευταίας στιγμής.
Και είναι πολύ το τρέξιμο, πήρα παπούτσια, τώρα είμαστε στη φάση που βλέπουμε φωτογράφους, παράγγειλα τα προσκλητήρια, αύριο θα πάμε να παραγγείλουμε μπομπονιέρες και πάει λέγοντας. Κι όλα αυτά με τον καλό μου να δουλεύει βάρδιες και με το μωρό πηγαινέλα στους γονείς μου...

Και οι γνωστές γκρίνιες με γονείς κλπ. μια για τους καλεσμένους, μια "τι τα θέλατε αυτά τώρα, ας κάνατε πρώτα το γάμο και μετά τη βάφτιση σε πιο οικογενειακό κύκλο" κλπ. Να αναφερω οτι οι γονείς μου είναι πρωταθλητές στη γκρίνια και στο να σου μπιπ-μπιπ την ψυχολογία!!

Επίσης ο μην τον χαρακτηρίσω καλύτερα κουνιάδος μου, την έκανε την παπαριά του (αν θυμάστε την ιστορία που σας έλεγα) και επέμεινε κι έβγαλε το μωρό του Δημήτρη, ενώ θα μπορούσε να βγάλει τον πεθερό του ο οποίος ο άνθρωπος δεν έχει ακούσει το όνομά του και πέρασε και σοβαρή αρρώστια.
Και τώρα ο δικός μου επιμένει να το βγάλουμε κι εμείς Δημήτρη παρόλο που του λέω οτι είναι χαζό να έχουν το ίδιο όνομα τόσο κοντινά μωρά (του έχει κάτσει να τιμήσει τον μπαμπακα του σώνει και καλά παρόλο που το άκουσε τώρα το όνομα απ τον κουνιάδο μου). Και θαχω άλλη γκρίνια απο κει απ τους γονείς μου...

Το πιτσιποπάκι μου καλά είναι, έχει ζωηρέψει πολύ το αντράκι μου, είμαστε σχεδόν 9 κιλά πλέον, η παιδίατρος μας είπε να αντικαταστήσουμε το ρυζάλευρο με φαριν λακτέ.

Μπανάκι δεν έχει κάνει ακόμα ο καημένος, αλλά απο τις 26 θα είμαστε Σύρο για 2,5 βδομάδες οπότε θα το ευχαριστηθεί... (εγώ θα βαρεθώ μόνη με τους γονείς μου τόσες μέρες, αλλά τι να κάνουμε, τουλάχιστον θα φύγω απ την Αθήνα και απ τα τρεχαματα της γαμοβάφτισης και θα κάνω και κανένα μπανάκι).

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
roulakriti έγραψε:Καλημερα μανουλες!!!!!!

Αλικη* με το καλο να ρθειτε..Laughing κι ελπιζω να σταματησει επιτελους αυτος ο αερας να σας αφησει να κανετε κ τα μπανακια σας!!!!!!

Rolling Eyes 

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ουψ τζενη, το διορθοσα. Τα διαβαζω ολα μαζι κ τα ξενχαω. Sleep 

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα !!!σας Ευχαριστ´ω για τις ευχές!

Σας διαβάζω στα γρήγορα..

Χριστίνα καλωσηρθες και πάλι
Τζένη τέλεια το κολυμβητήριο.
Μακάρι να προλάβουμε να βρεθούμε!
Αλικακι μου με το καλο ο γάμος..
Η Λυδία έφαγε τελικά!ωραία!
Είμαι και πολυ πεσμένη ασε...για τη δουλεια για τη ζηλεια, της μικρής για όλα!
Προτιμώ να μη μιλάω σε κανένα...
Με έπιασε και το εντερο, πάλι παραλίγο η μέση...
Ο μικρός έβγαλε και το δεύτερο δοντι και κόβω να βγάζει και τα αλλα δυο!
Της Μελίνας της κουνιέται ένα...όλοι κουτσοδοντηδες!

Ιωαννα πες το όπως θες καλε το μωρο σου!
Πατριτσια καλές ετοιμασίες!
Μαρακι τέλεια η μικρη σου!

Αν ξεχναω κάτι συγχωρεστε με!

Σας φιλω και απο Δευτέρα πίσω στο σπίτι!

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Christina_Kandi έγραψε:Τζενακι αμα μιλασ και συ για σωμα που σαι κορμαρα τι να πουμε και μεις οι κοινες θνητες!!!!

χαχαχαχα, θα κυκλοφορω στην παραλια εχοντας κανει μεγεθυνση το μνμ σου κ θα το κοτσαρω μπροστα στην κοιλια μου

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Δημητραα σε βρηκα κ εσενα στο fb κουκλες μαμα και τοσοδουλα!!!!! Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 27 417472 

Εμεις πηγαμε για εμβολιο σημερα, αλλα ο παιδιατρος ουτε μετρισε τον μπεμπη ουτε τον μετρισε Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 27 654655 θα τον μετραμε καθε 3 μηνες λεει Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 27 654655 κι εμεινα κ εγω με τον ανχος κ με την αγωνια παλι!!! Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 27 534787



Έχει επεξεργασθεί από τον/την roulakriti στις Τετ Ιουλ 17, 2013 7:01 am, 1 φορά

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλέ Ρούλα για το ύψος πάρε μια μεζούρα και μέτρα το, δεν είναι και δύσκολο, απλά να τον κρατάει κάποιος τεντωμένο.

Και για το βάρος, ανεβαίνεις μια στη ζυγαριά κρατώντας τον αγκαλιά και μετά μία μόνη σου, αφαιρείς το δεύτερο απ το πρώτο και το βρήκες!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Πατριτσια θα πάτε κ εσείς διακοπές , μια χαρα σας βρίσκω ... Εμείς κανένα 2 ημερο τον Αύγουστο ...
Άλλο πάλι κ αυτο Ρούλα να μην τον ζυγισει ο γιατρός ... Κανε αυτο που σου είπε η Πατριτσια για να ξέρεις πως παει το μωρο απο βάρος ...
Σήμερα είδα ότι η μπεμπα εχει βγάλει κ δεύτερο δόντι κ πρεπει να το εχει μερικές μέρες κ δεν το είχα δει κ είδα κ τα πάνω ασπρισμενα κ φουσκωμένα οπότε όπου να ναι θα βγουν κ αυτα ...
Σας καληνυχτω γιατι με περιμένουν 3 πλυντήρια για σίδερο ...

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Καλημέρες!!!! <3@-}-- Κλασικο ξυπνημα απο τις 6 τωρα κανει νανι παλι κ βρηκα ευκαιρια για πρωινο!Τζενακι μου ξεχασα να σου πω για το αβοκάντο πρεπει να ειναι μαλακο αλλα οχι μαυρισμενο κι αμα δεν το χρησιμοποιησρις ολο ασρ το κουκουτσι μεσα και βαλτο στο ψυγείο!και η κοιλια σ ειναι ολ δε μανι!αντε!!!ερωτηση: τσιριζει κ η δικια σας???? (οχι η κοιλια,η μπεμπα)Η δικια μου ολη μερα τσιρίζει,όχι για γκρινια η κλαμα,απλα ετσι αμα χαιρεται η αμα δει κατι ενδιαφέρον η και χωρίς λόγο καμιά φορά! :-/ Εσας το κάνει;

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Παντως ρουλα πολυ περιεργο που δε μετραει ο γιατρος!εμας κανονικα καθε μηνα!τωρα φτασαμε 7200 και 68 εκ.Στις 25 έχουμε πάλι γιατρό,να δούμε πόσο βάρος έβαλε γιατί αγχώνομαι!ακόμα θηλαζουμε αλλά νομιζω λιγοστεύει το γάλα και εχω και καιρό να βγάλω με το θήλαστρο γιατι το μπιμπερό δεν το θέλει καθόλου!!!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
KαλημέραWink 
Χριστίνα,σοπράνο την φωνάζω,αν σου λέει κάτι!Όχι απλά τσιρίζει,τύμπανα τρυπάει!Μαρία καλά ξεμπερδέματα με 3 πλυντήρια.Στα της βάφτισης,άρχισα ήδη να μοιράζω προσκλητήρια,και από Δευτέρα δειγματίζω γλυκάκια σε ζαχαροπλαστείο στο κέντρο,η ιδέα είναι μπισκότα και cupcakes με θέμα την minnie mouse που λατρεύει η μικρή μου.Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 27 328109 

private7

private7
Είναι σε καλό δρόμο!
Είναι σε καλό δρόμο!
Μια μεγάλη καλησπέρα κι απο μένα κορίτσια και σε όσες διαβάζω για 1η φορά!!
Βρήκα ευκαιρία να γράψω μιας και οι άντρες μου κοιμούνται (ο μεγάλος γτ δούλευε βράδυ). Πρόλαβα να φάω τουλάχιστον!
Φωτεινή μου μια απο τα ίδια!! Τενόρο τον φωνάζω! Κάθε φορά που πάμε στην παιδίατρο λέει οτι ο λαιμός του είναι ερεθισμένος. Εμ πώς να μην είναι με τα ουρλιαχτά που ρίχνει! Μιλάμε πονανε τα αυτιά μου!!
Κι εγώ στην αρχή έλεγα όχι στα μακρια φορέματα γτ δε μου φαίνονταν νεανικά αλλά εκεί κατέληξα!! Όλα ωραία είναι αρκεί όταν το φοράμε να αισθανόμαστε καλά κι ωραία!!
Σας φιλώ προς το παρόν!! flower 

Christina_Kandi

Christina_Kandi
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Φωτεινουλα άμα θες να βοηθήσω στον δειγματισμο της βαφτισης πες μου ιχιχιχιχιχιχιχι θα το κάνω εθελοντικά!!!!!!pig 

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Christina_Kandi έγραψε:Φωτεινουλα άμα θες να βοηθήσω στον δειγματισμο της βαφτισης πες μου ιχιχιχιχιχιχιχι θα το κάνω εθελοντικά!!!!!!pig 
Laughing Laughing pig  Όταν κατέβω κέντρο Χριστινάκι,θα σε πάρω μαζί,να μην αφήσουμε ψίχουλό!Έλα και στην βάφτιση να εμπεδώσεις και την γεύση,να είσαι σίγουρη! tongue 

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Πφφ, κοιμήθηκε επιτέλους και η μικρή! Ναι μεν κοιμάται αρκετές ώρες το βράδυ, αλλά μέχρι να την πάρει ο ύπνος... Επίσης, στάνταρ το γρουσούζεψα που είπα ότι τα τρώει όλα μια χαρά, χτες δεν ήθελε τπτ, σήμερα τα φρούτα πάλι δεν τα ήθελε. Το μεσημεριανό το έφαγε όλο, αλλά έπαιξε γκρίνια. Ξαφνικά εκεί που έτρωγε άρχισε να κλαίει. Δεν ήθελε ούτε φαγητό ούτε νερό, πήρε το κουταλάκι και το μασουλούσε με μανία. Υποψιάζομαι δοντάκια που αρχίζουν να ετοιμάζονται... Κατά τ' άλλα κι εγώ έχω σχεδόν φτάσει τα παλιά μου κιλά και δεν έχει έρθει και περίοδος ακόμα (μόλις έρθει θα χάσω κι άλλα) που σημαίνει ότι το σώμα μου έχει γίνει σχεδόν όπως παλιά, αν και μανούλα. Αν δεν ήταν και αυτές οι ραγάδες... γκρρ...
Ετοιμαζόμαστε για το γάμο (το Σάββατο) και δυστυχώς ο πατέρας μου είχε ένα περιστατικό (πόνος στην καρδιά κλπ) και βρέθηκε ξανά στο νοσοκομείο. Φοβήθηκαν για έμφραγμα αλλά δεν ήταν. Μπορεί όμως να ήταν "προεμφραγματικό" περιστατικό και τον έχουν μέσα προληπτικά... Η ψυχολογία μου δεν είναι και η καλύτερη...

Κλεοπάτρα ας δώσετε το όνομα που σας αρέσει κι ας έχει/δεν έχει ακουστεί. Και μπράβο που θα πάτε τουλάχιστον διακοπές, θα σας κάνει καλό! Μαράκι μην στενοχωριέσαι, τουλάχιστον εσείς εκεί έχετε παραλίες που για να δούμε εμείς χρειάζεται να ταξιδέψουμε τόσα χιλιόμετρα... Κάτι είναι κι αυτό από το τπτ...
Μελινομαρία μου πέρασα κι εγώ μια αντίστοιχη φάση τότε με το σύγκαμα... Αν χρειαστείς κουβεντούλα, είτε από εδώ, είτε από τηλ μη διστάσεις να το πεις! Και μη στενοχωριέσαι για τις ζήλιες της μεγάλης, είναι μεγάλη τσαούσα αυτή και σε χορεύει κανονικά... Όσο για τη δουλειά, μέχρι να ξεκινήσεις είναι. Μετά όλα θα πάρουν το δρόμο τους.
Χριστινάκι καλώς επανεμφανίστηκες! Βλέπω κι εσύ έχεις μικρό μωράκι, όπως κι εγώ! Τη ζύγισα (μέσω εμού στη ζυγαριά) γύρω στα 7800, αλλά δεν τη μέτρησα. 7 μηνών ήταν στα 67εκ. Ελπίζω να πήραμε κανένα ποντάκι...
Ρούλα μου κι εμείς θα ξαναπάμε 10 μηνών τώρα. Επισήμως, μετά τους 6 μήνες λένε ότι έχει νόημα να μετράς το παιδί κάθε 3μηνο, γιατί μειώνεται πλέον ο ρυθμός ανάπτυξης. Προφανώς αυτή την τακτική ακολουθεί και ο παιδίατρός σας. Αν έχεις περιέργεια μετρήσε τον μόνος σου, όπως σου είπαν. Δεν είναι τπτ!
Φωτεινή μια χαρά τα γλυκάκια! Αν ήμουν κι εγώ προς τα μέρη σου θα βοηθούσα κι εγώ στο.. δειγματισμό, χαχα!
Ιωάννα μπορείς να τον φωνάζεις χοντρούλη αμα το θέλεις, αλλά να ξέρεις ότι δεν είναι το παιδί, χιχιχι! Όσο για τις τσιρίδες... εννοείται κι εμείς στο κλαμπ! Και ρίχνει κάτι ξαφνικές, από τη χαρά της, χαχαχα!
Ειρήνη μου φάσεις είναι αυτές με το φαγητό. Κι εμένα μία θέλει μία δε θέλει. Θα συνηθίσει φαντάζομαι. Εντωμεταξύ η δικιά μου μία κάνει διάρροια, μία σφιχτά και με δυσκολία... Με έχει μπερδέψει...
Τζενάκι σούπερ το κολυμβητήριο! Μακάρι να είχα κι εγώ το χρόνο (και το χρήμα!) αλλά το κόβω δύσκολο...

Σας αφήνω τώρα να συμμαζέψω και να την πέσω..!

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημερα μανουλες...

Σημερα κλεινουμε τον 8ο.. Πω πω πως περνανε οι μηνες!!!!! I love you 

Ε, καλα αμα ειχα μεζουρα και ζυγαρια δεν το συζητουσα καθολου, θα τον μετρουσα μονη μου!!!!

Ωραιος καιρος σημερα, αν ειχαμε θαλασσα κοντα θα πηγενα να κανει κι ο μικρος κανενα μπανακι αλλα ουτε απ' αυτο εχουμε!!!! Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 27 679259

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κανετε?Τωρα κοιμηθηκε η μικρη κ εκατσα κ εγω να ξεκουραστω...Με επιασε να κανω γενικη στο σπιτι κ μου πηρε 3 μερες να το τελειωσω να δω για ποσο θα μεινει καθαρο,τουλαχιστον για μερικες μερες δνε θα εχω πλυντηριο κ σιδερο μεχρι να ξαναμαζευτουν μερικα παλι...Εμενα η μικρη ηταν που ηταν δυσκολη με το φαγητο τωρα εμαθε κ το κολπο κ μολις της βαλω λιγο στο στομα βαζει τα χερια της μεσα κ το βγαζει ολο εξω,φανταστειτε ποσο βρωμικια γινεται μεχρι να τελειωσουμε οσο φαει...Στις τσιριδες ειναι κ εμενα πρωτη φωνη ,δεν σταματαει ολη μερα...Σας ειχα πει παλιοτερα οτι δεν ηθελε κανενα να την παρει αγκαλια εκτος εμενα κ σιγα σιγα τους δικους μου,ευτυχως τωρα κ μερικες μερες εχει αρχισει κ γινεται πιο κοινωνικη κ δεν κλαιει οταν την παιρνουν αλλα ατομα αγκαλια κ μαλιστα πολλες φορες απλωνει κ απο μονη της τα χερακια της για να την σηκωσουν...Ηταν μεγαλο προβλημα αυτο...

Φωτεινη καπου ειδα γλυκακια μινι που ειχες σχολιασει κ ηταν πολυ ομορφα,αν ημουν κ εγω πιο κοντα θα ερχομουν παρεα να δοκιμαζαμε μαζι...

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
roulakriti έγραψε:Καλημερα μανουλες...

Σημερα κλεινουμε τον 8ο.. Πω πω πως περνανε οι μηνες!!!!! I love you 

Ε, καλα αμα ειχα μεζουρα και ζυγαρια δεν το συζητουσα καθολου, θα τον μετρουσα μονη μου!!!!

Ωραιος καιρος σημερα, αν ειχαμε θαλασσα κοντα θα πηγενα να κανει κι ο μικρος κανενα μπανακι αλλα ουτε απ' αυτο εχουμε!!!! Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 27 679259

Αν δεν εχεις ζυγαρια μπορεις να πας σε 1 κοντινο φαρμακειο να τον ζυγισεις,τα περισσοτερα φαρμακεια εχουν ,αλλα αφου λες οτι τρωει τα παντα ο μικρος δεν θα εχετε προβλημα με το βαρος του...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!
Αλικακι μου σ´ευχαριστω πολυ!Αν χρειαστω θα επικοινωνήσω..αλλα ούτε χρόνος δεν έμεινε
Ώρες ώρες θα ήθελα να έχω μια παρέα σαν αυτη και εκτός δικτύου...αλλα δεν μπορούμε ..

Εμείς είμαστε ακόμα στο χωριο...

Ρούλα σ´αυτην την ηλικία το ύψος και το βάρος αξιολογούνται ανα τρίμηνο..γίαυτο ο γιατρός σου δεν σας μετρησε!
Δηλαδή όταν γίνουν εννιά θα δείτε την μέτρηση των έξι μηνών για να συγκρινετε!
Πολυ ενημερωμένος γιατρός μπράβο!

Μαρακι ελα να ενώσουμε τα γουρουνακια μας να κάνουμε χοιροστασιο!
Σήμερα έβαλε τα χέρια στο στόμα έβγαλε φαγητο και το πασαλειψε στα ματια του!
Κι απο τσιριδα...άλλο πράγμα..εδω στο χωριο μας περνάνε για τρελους..εγω δεν έχω φωνάξει ακόμα αλλα με το ζόρι κράτιεμαι..και οι γιαγιάδες λένε λενελενε..
Τι εχειτομωροσου και κλαίει...δόντια βγάζει ...
Μήπως δεν χορτιανει με το γαλα σου..χορταινει ...
Δεν κάνει πυρετο με τα δόντια κτλ κτλ...


Άντε σας αφήνω μην μείνω στη μέση...δανεικό το Ίντερνετ και ο καλός γείτονας το κλείνει...

Φιλακια!Καληνύχτα!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μαρία μου έτσι ειναι στα χωριά πάντα βρίσκουν να πουν, εμένα μένει 1 γριά με την κόρη απέναντι μου κ κάθε μέρα έρχεται η αδερφή της γριάς κ κάθονται στο μπαλκόνι κ παρακολουθούν τα πάντα κ κουτσομπολευουν , φαντάσου ότι κατεβαζω την τέντα κ σκύβουν να δουν τι κάνω μέσα στο σπιτι... Αλλη μια φορα θυμάμαι κοντά στο Πάσχα κ δεν κοιμόταν η μικρη κ την είχα βάλει στο καρότσι κ την κουνουσα κ με είδε 1 άλλη γειτόνισσα κ μετα μου έλεγε να μην την μάθω στο κουνημα ... Ασε δεν έχουν τι άλλο να κάνουν γι αυτο λενε .... Όσο για την μπεμπα το ίδιο μου κάνει κ εμένα βγάζει το φαγητο με τα χέρια της κ το πασαλειβει παντού ...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κατάλαβα τι τραβας..
Μαρακι μου η γιαγια μου δυο ώρες αναλύει γιατί έχει γκρίνια το μωρο και βγάζει το πόρισμα στη γειτονια κάθε απόγευμα!
Ιατρικό ανακοινωθέν..με λυπουνται και που δεν τρώω απ´ολα..
ασε...ιστορίες γι αγριους!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 27 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις