Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
67 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 67 επισκέπτες :: 2 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 40]

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
γεια σας κοριτσια.τι κανετε?κι εμεις φευγουμε σημερα για σαλαμινα να κανουμε κανα μπανακι και την αλλη βδομαδα στο χωριο.τα παιδια ευτυχως ειναι καλα.δευτερα παμε για εμβολια και μαλλον θα ξεκινησουμε και την μπανανα και το φαγητο και σιγα σιγα και τα καλοκαιρινα φρουτα.

καλα να περασετε μαμαμελι.θα μας πεις την εμπειρια σου οταν γυρισετε.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κορίτσια τι κάνετε ;;; Εμείς εδω μια χαρα μόνο ο καιρος μας τα εχει χαλάσει τώρα δυο μέρες , κάνει ζέστη αλλα φυσάει δυνατα κ δεν μπορούμε να πάμε θάλασσα δυστυχώς ... Θυμάμαι πέρυσι το καλοκαίρι που σκουσαμε απο την ζέστη κ δεν μπορούσα να πάω θάλασσα ... Εχθές συνάντησα τον καλύτερο μου φίλο που λείπει τώρα κ 5 χρονια στην Ολλανδία , ήρθε διακοπές με την γυναίκα του κ την 2,5 μηνών κορούλα του , συγκινήθηκα παρα πολυ , η μπεμπα μου ξετρελαθηκε με το μωρακι κ όλη την ώρα της έκανε τρελες κ γελούσαν κ τα 2 μαζι ... Η δικια μου μπροστά στο μωρακι φαινόταν τεράστια κ σκεφτόμουν πόσο γρήγορα μεγαλώνουν ...

Μαρία σας εύχομαι να περάσετε τέλεια στην εκδρομουλα σας κ να το απολαύσετε μαζι με τα παιδάκια σας ...
Φωτεινη μου χαίρομαι που περάσατε όμορφα , σας εύχομαι να περνάτε πάντα έτσι ...
Εμένα η δικια μου μάλλον θα αργήσει να μιλήσει γιατι ακόμα δεν βγάζεις νόημα σε αυτα μου λέει ...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Λοιπόν, πλέον φαίνεται πως τρώμε όλα τα φρουτάκια χωρίς πρόβλημα! Μήλο, αχλάδι, μπανάνα και πορτοκάλι... Από αύριο λέω να ξεκινήσουμε και τα μεσημεριανά δειλά-δειλά... Άντε να δούμε! Μόνο να έτρωγε πιο εύκολα... Όλη μέρα στο τάισμα θα τη βγάζουμε...!

Μελινομαρία μου να περάσετε τέλεια, μη σκέφτεσαι αρνητικά! Φωτεινή μπράβο σας που σας άρεσε το swimtrainer, κι εγώ το έχω γράψει ότι είναι το καλύτερο κατά τη γνώμη μου... Ειρήνη μου καλή αρχή με μπανάνα και λοιπά φρουτάκια... και καλά εμβόλια και μετρήσεις! Τζεμίνα και Μαράκι μην ανησυχείτε βρε για την ομιλία. Η Δανάη δεν έλεγε τπτ από αυτά σε αυτή την ηλικία. 10 μηνών ξεκίνησε τα μπα και τα μα και τα κράτησε μέχρι 20 μηνών. Εκεί έγινε η έκρηξη και τα είπε όλα μαζί... Τώρα μιλάει σαν μεγάλος άνθρωπος, την προφορά μόνο μένει να διορθώσει αλλά αυτό είναι της ηλικίας... Τις προάλλες την κορόιδεψαν και κάτι μεγάλα κορίτσια στο σούπερ και πολύ μου την έδωσε αλλά τεσπα...
Α, Μαρία επίσης λένε ότι τα παιδιά που περπατάνε νωρίς μιλάνε πιο αργά και το αντίστροφο... Δεν ξέρω αν ισχύει και σαν κανόνας θα έχει και τις εξαιρέσεις του, αλλά έχω διαπιστώσει ότι στα περισσότερα παιδιά επαληθεύεται... Η Δανάη πχ περπάτησε (από το χεράκι) 10 μηνών και μόνη της 11,5. Αν σκεφτεί κανείς ότι ήταν και μινιόν (δε βρίσκαμε και παπούτσι ορθοπεδικό μεγέθους 17 να φανταστείτε) τότε μάλλον νωρίς...

Αυτά, σας αφήνω γιατί κοιμάται και πάω να αράξω (στάνταρ μόλις αράξω θα ξυπνήσει όμως!) Α, ανεβάσαμε και το πάρκο... Φιλια

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Δεν αγχωνομαι που δεν εχει αρχίσει να μιλάει ακόμα , θα το κάνει οταν έρθει η ώρα της όπως κ το περπάτημα ... Άντε Αλίκη με το καλο να αρχισετε κ το φαγητακι σιγα σιγα ... Κι εγω σήμερα δεν έβαλα μπανάνα στα φρούτα κ έβαλα στην θέση της νεκταρινι κ τα έφαγε πιο ευχάριστα . Στο πάρκο την έβαλες να κάτσει η ακόμα ;;; Εμείς πάντως έχουμε κάνει το σαλόνι παιδοτοπο σε λίγο δεν θα έχουμε χώρο να περπατησουμε ...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κοριτσακια καλησπερα!
γραφω απο το ξενοδοχειο..
δεν κοιμηθηκα και απορω πως το καταφερα...
πολυ δυσκολο με δυο μωρα...αλλα εχει και ωραιες στιγμες!
να δειτε που θα σκασει εδω το πρωτο μας δοντακι...μαλλον...
πολλη γκρινια..
ευχαριστω για τις ευχες!
Καλο σκ σε ολες!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κάνετε ;;; Χαθηκατε όλες αυτο το Σ/Κ , εύχομαι να περνάτε καλα ... Εμείς εδω ψηνομαστε απο την ζέστη αλλα μας εχει τρελανει ο αέρας ... Θέλω θάλασσα , θέλω καλοκαίρι κανονικο χωρις να φυσάει ... Πάντως η μικρη τώρα 2-3 μέρες ειναι τόσο ήσυχη που πολλές φορές νιώθω ότι δεν έχω μωρο στο σπιτι... Κάθεται όλη μέρα κ παίζει με τα παιχνίδια της στο πάτωμα κ με αφήνει να κάνω κ εγω τις δουλειές μου ... Μάλλον ετοιμάζεται κ για δεύτερο δοντακι γιατι όλη μέρα εχει τα χέρια της στο στόμα κ εχει πολλα σαλια πάλι , τουλάχιστον δεν εχει γκρίνια αλλα κ στο πρωτο έτσι ήταν ... Την Τετάρτη έχουμε γιατρο για εμβόλιο κ αυτη τη φορα μου είπε ότι θα προσθέσουμε περισσότερα φαγητά στην διατροφή της , άντε να δούμε μήπως τα καινουρια της αρέσουν περισσότερο ...

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλησπερα μανουλες και μωρακια!

Να
ζησουν και τα νεοφώτιστα, γερά και καλοτυχα να ειναι!!!!

Χαθηκα λιγο,ε; δεν προλαβαινω ουτε να αναπνευσω πλεον, ο μπεμπης γκριναζει οολη μερα κ 3-4 μερες τωρα αρχισε να ξυπναει κ τη νυχτα με κλαματα..αλλα το δοντακι αφαντοο!! (Μαριω σε ζηλευω για την μπεμπα που ειναι ησυχη)..!!!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes  Εμενα θελει ολο χερια. Αυταα!!!!!

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Ελπίζω να περάσατε ένα όμορφο σ/κ! Εσείς που διακοπάρετε να περνάτε καλά! Very Happy Κι αφήστε εμάς τις υπόλοιπες να βράζουμε στη ζέστη μας...!

Λοιπόν, δόξα τω Θεώ περάσαμε ένα όμορφο σ/κ εμείς... Το Σάββατο πήγαμε για επαναληπτικές εξετάσεις αίματος της Δανάης (χοληστερίνη αν θυμάστε) και μετά στο καπάκι για μπανάκι στη θάλασσα. Αυτό νομίζω ότι ήταν και το καλύτερο μας μπάνιο, αρχίσαμε να συνηθίζουμε... Εννοείται η Λυδία τρελό κλάμα κάθε φορά που τη βάζω στη θάλασσα, τουλάχιστον μετά συνήθισε το νερό και κάθισε αρκετά. Την άλλη πλέον δεν τη βγάζουμε πριν γίνουν τα χείλη της μωβ! Very Happy Αλλά έπαιξε κι αυτή χωρίς πολλές γκρίνιες και γενικά ήμασταν ήρεμοι. Σήμερα πήγαμε πρώτα για καφεδάκι και μετά για φαγητό και βολτίτσα... Καλά ήταν! Εμείς από δόντια τπτ στον ορίζοντα... ούτε και γκρίνια για αυτά! Α, και τελικά δεν της ξεκίνησα μεσημεριανό γιατί την Παρασκευή έκανα βλακεία και δεν είχα πολύ γάλα για να βγάλω με το θήλαστρο. Έτσι αποφάσισα να ξαναδοκιμάσω κρέμα με αγελαδινό γάλα μέσα. Καλά, η μικρή ξετρελάθηκε λέμε και ευτυχώς δεν την πείραξε! Οπότε από αύριο βάζουμε και μεσημεριανό και βλέπουμε. Επίσης, άρχισε να τρώει καλύτερα και τα φρούτα, αυτό κι αν είναι πρόοδος... να μην το ματιάσουμε φυσικά, μπορεί και να ήταν τυχαίο!

Μαρία μου ανεβάσαμε το πάρκο και βέβαια την βάζω καθιστή. Εντάξει, τη βάζω να στηρίζεται στη γωνία, γιατί ακόμα μερικές φορές γέρνει και σκάει κάτω, χιχι! Ήταν με τις φάσεις της, άλλες φορές καθόταν για λίγο, άλλες καθόλου... Εμάς να δεις παιδότοπος... Στα του μωρού να προσθέσεις και το τραπεζάκι της μεγάλης, συν ένα σωρό παιχνίδια της... δε χωράει τπτ άλλο πραγματικά!
Τυχερή με τα δοντάκια, εεε; Όπως κι εμείς με τη Δανάη... μακάρι να συνεχίσετε χωρίς γκρίνια!

Μελινομαρία μου ταλαιπωρηθήκατε μωρέ; Ελπίζω να ήταν τυχαίο, ή θέμα προσαρμογής! Γυρίσατε τώρα; Αν όχι, εύχομαι η συνέχεια να είναι καλύτερη!

Ρούλα υπομονή με τα δόντια και την αγκαλιά... Στο 2ο θέμα ειδικά σε νιώθω! Και τώρα με τη ζέστη... πφφφφ!

Άντε, πολλά έγραψα πάλι... Σας φιλώ!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?ελπιζω να περασατε ομορφο σαββατοκυριακο.εμεις ειχαμε παει σαλαμινα αλλα ειχε πολυ αερα.ο μεγαλος μπηκε λιγο το σαββατο και ο μικρος επειδη κρυωνε χτες αρχισε να κλαιει και τον εβγαλα γρηγορα.σημερα παμε παιδιατρο.

αλικη θελουν τον χρονο τους με τα φρουτα και με το φαγητο.μακαρι να σου φαει και το φαγητακι σημερα.

να ρωτησω κατι?ποση κρεμα(ρυζαλευρο ή βανιλια) τους κανετε?180 γρ.νερο ειναι καλα?δεν πολυθυμαμαι απο τον στρατο.θα ρωτησω φυσικα και την παιδιατρο σημερα.

μαμαμελι γι`αυτο τον λογο δεν θελω να παω διακοπες.εμεις εχουμε γκρινια για την μια ωρα που πηγαινουμε στη θαλασσα.επειδη εκεινη την ωρα θελει να κοιμηθει αρχιζει την γκρινια.και φυσικα δεν μπορω να παω στις 12 η ωρα στη θαλασσα.

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
ξεχασα να σας πω.κι εγω τον βαζω στο παρκο αλλα ξαπλωτος αφου ακομη δεν μπορει να στηριξει την πλατη.καθιστος ειναι πιο πολυ στο καθισμα για το φαγητο και στο καροτσι αφου το θελει και μονος του και προσπαθει να σηκωθει αν τον βαλεις σχεδον ξαπλωτο.

roulakriti

roulakriti
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Ο δικος μου δεν γυριζει απο μπρουμιτα ανασκελα μονο απο ανασκελα μπρουμιτα καμια φορα, αλλα γυριζει στο πλαι οταν κοιμαται.
Οταν τον εχω ξαπλωμενο στο καροτσι σηκωνετε μονος του και καθετε κανονικα κ στο παρκο κ στο καροτσι,
για μπουλιμα ουτε λογος τον βαζω μπρουμιτα και κλαιει μετα απο λιγο.
Τον βαζω κ στη στραταριδα και παει σφαιρα, χαχα τζιριζει απ τη χαρα του. Laughing Laughing Laughing 

https://www.facebook.com/roulakriti1989?ref=tn_tnmn

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κάνετε ;;; Εμείς σήμερα πήγαμε για ψώνια αλλα ταλαιπωρηθηκαμε πολυ τόση ζέστη , ευτυχώς η μικρη ήταν μες στην τρελη χαρα ... Εμένα σηκώνεται με μεγάλη ευκολία αν βρει απο κάπου να πιάσει κ θέλει συνέχεια να την κρατάω κ να περπατάει , μου εχει κοπει η μέση να σκυβω όλη μέρα ,στην στραταριδα την βάζω μέσα μόνο την ώρα που τις ετοιμαζω το φαγητο της αν δεν παίζει εκείνη την ώρα αλλα την έμαθε κ αυτη κ την παει πολυ γρήγορα ... Σήμερα έκοψε λίγο ο αέρας κ θέλω να ελπίζω ότι απο αύριο θα ειναι καλύτερα κ θα πάμε για κανένα μπανακι...

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Σήμερα φάγαμε 1η φορά και μεσημεριανό... Οι πρώτες 5 κουταλίτσες ήταν δοκιμαστικές και μετά... προσπαθούσε να ξεράσει με όλο της το είναι αλλά δεν τα κατάφερνε, χαχα! Ελπίζω να ήταν τυχαίο...! Κατά τ' άλλα φρουτάκια και κρεμούλα φάγαμε χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία...
Ειρήνη δεν μετράω ποσότητα, της βάζω 4-5 μεζούρες και όσο νεράκι χρειαστεί... Τόσο τρώει περίπου η μικρή και δε θέλω περισσότερο για να μην μου μειωθεί πολύ το γάλα...
Στο πάρκο τη βάζω αρκετά και καθιστή αλλά και ξάπλα γιατί καθιστή δε στέκεται πολύ καλά. Για να σηκωθεί μόνη της ούτε λόγος ακόμα, αν και μπρούμυτα κάθεται με άνεση και στρίβει κιόλας. Στράτα εμείς δε θα χρησιμοποιήσουμε. Μαρία αν περπατάει με το χεράκι από τώρα, υπολόγισε σε 1-2 μήνες να περπατήσει και μόνη της (αν και είναι στο παιδί πότε θα νιώσει έτοιμο γι' αυτό, είναι καθαρά ψυχολογικό δηλαδή). Άντε, ελπίζω να σας κάνει καλό καιρό για μπανάκι που το θέλετε. Κι εδώ ανεβαίνει η θερμοκρασία και έχουμε σκάσει!

Σας φιλώ!

Jemina.

Jemina.
Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα μανούλες, καιρό έχουμε να τα πούμε αλλά τρέχω τρέχω τρέχω... να δω τελικά αν θα φτάσω πουθενά ή τσάμπα η κούραση.
Αλίκη πολύ καλά νέα διαβάζω, επιτέλους αρχίσαμε να τρώμε, άντε σε λίγο δεν θα την προλαβαίνεις!
Ειρήνη εγώ κρέμα βάζω 200ml νερό και όση κρέμα πάρει και πολλές φορές δεν του φτάνει, είναι φαγανός τι να κάνουμε.
Μαρία κουράγιο και γω νομίζω ότι αφού άρχισε να σηκώνεται μόνη της και να περπατά με το χεράκι σου τότε γρήγορα θα φύγει μόνη της. Εμείς το μπουσούλημα πάει σύννεφο, αρχίσαμε να καθόμαστε και χωρίς στήριξη αν και όχι για πολλή ώρα και όταν βρει να πιαστεί προσπαθεί να κάνει τη κίνηση να σηκωθεί. Δεν τα καταφέρνει ακόμα αλλά προσπαθεί.
Χτες πήγαμε και στη μαμαδοσυνάντηση και περάσαμε πολύ ωραία. Τρελός κόσμος, παιδιά, μαμάδες, μπαμπάδες και δωράκια. Γνωριστήκαμε, μιλήσαμε αν και φύγαμε νωρίς γιατί άρχισε να νυστάζει. Ελπίζω να τα πούμε και εμείς κάποια στιγμή από κοντά.
Άντε πάω να αρχίσω να ετοιμάζομαι, καινούργια μέρα ξημερώνει...
Καλημέραsunny 

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια

αλικη 1η μερα ηταν με το φαγητο.ελπιζω να φαει πιο πολυ σημερα η λυδια.κι εμεις ξεκιναμε σημερα με λαχανικα.αντε να δουμε.μετα 2 μερες κρεατοσουπα και μετα 2 μερες κοτοσουπα.και απο τον αλλο μηνα θα βαλουμε και ζυμαρικα.για την κρεμα που ρωτησα την παιδιατρο μου ειπε οτι τα 180 γρ νερο ειναι μια καλη ποσοτητα.ξεκιναμε και μπανανα απο σημερα στα φρουτα και μετα απο 15 μερες καποιο καλοκαιρινο φρουτο.απο κιλα εναι 8100 και υψος 73 ποντους και τα πανω δοντια ειναι ετοιμα να βγουν.πολλα σαλια.ρωτησα τι μπορω να του βαζω για να μην τον τσιμπανε τα κουνουπια και μου ειπε οχι σπρευ αλλα κρεμα τυπου κριλεν.εγω εχω σπρευ και βαζω στον στρατο αλλα μου το απαγορευσε επειδη μπορει να το εισπνευσει.τα λεμε αργοτερα παω να σιδερωσω την μεγαλη στιβα ρουχα που εχω αν και παλι πολυ ζεστη σημερα εχει.

μαρια αντε σε λιγο καιρο θα περπαταει αν κανει αυτα που λες.εγω οταν τον βαζω κατω στο πατωμα κανει γυρω γυρω και δεν μπουσουλαει καθολου.εχουμε καιρο.

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημέρα ... Σήμερα κλείσαμε τους 8 μήνες , για ποτε πέρασε ο καιρος ουτε που το κατάλαβα ... Σήμερα της εφτιαξα κ 1 πίνακα για τον τοίχο με τα πατουσακια της να το έχουμε για ενθύμιο ... Πόσο γρήγορα μεγαλώνουν !!!!
Αλίκη μακάρι να το συνηθίσει κ το φαγητό σιγα σιγα κ να μην έχεις προβλήματα με το ταισμα της ...
Δήμητρα είδα κάποιες φωτογραφίες που ανέβασαν απο την συνάντηση κ πρεπει να περάσατε όντως πολυ όμορφα ...
Ειρήνη με το καλο να ξεκινήσετε κ εσείς το φαγητο σας ...
Σήμερα εχει πάλι λίγο αεράκι αλλα μου φαίνεται ότι θα πάμε θάλασσα το απογευματακι που θα ξυπνήσει ...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γυρίσαμε...
Παραλίγο με λουμπαγκο,κουρασμένοι πολυ,με ένα δοντι αλλα και με ωραίες αναμνήσεις!
Η μικρη λυπημενη που φύγαμε, ο μικρός απο τη Χαρά του στάθηκε και όρθιος χωρίς να κρατάει για μερικά δευτερόλεπτα όταν τον αφήσαμε ελεύθερο στο σπίτι!

Μαρακι τέλειο το πινακακι να τη χαίρεσαι!

Αλίκη με το καλο θα συνηθισει και το μεσημεριανό!

Ειρήνη μου εμείς δεν έχουμε καθόλου σπίτια κοντα σε θαλασσα και η Μελίνα ειναι πεντεχρονων ,θυμάται και περιμένει πωςκαι πως να πάμε κάπου!
Έτσι το αποφασισαμε με τόσο μικρο μωρο αλλα για 4 βράδια αντί 6 που πηγαίνουμε συνήθως!κρίμα να μην κάνει μπάνιο το μεγάλο παιδι...
Επειδή θηλαζουμε όμως έπρεπε να έρθει και το μωρο...
Με το καλοκι εσείς τις τροφές ...
Παίδαρος κι ο δικός σου!
Μας πέρασε κι ο μικρότερος...χιχι!

Πάω ναμαζεψω γιατί τοσκξαναφευγουμε στηγιαγια μου!
Αχ πως θα επιστρέψω δουλεια;;;; 5 Αυγούστου!

Φιλακια!


crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα! Τζεμίνα μπράβο που περάσατε καλά στη συνάντηση! Εμείς, όπως κατάλαβες δεν πήγαμε τελικά...
Ειρήνη πώς πήγε το μεσημεριανό; Το ίδιο πρόγραμμα περίπου έχουμε κι εμείς, αύριο θα βάλω και κολοκυθάκι και το επόμενο που ακολουθεί είναι το κρέας (μοσχάρι) και μετά κοτόπουλο... Σήμερα περίπου τα ίδια με χτες, προσπαθεί ανεπιτυχώς να το ξεράσει... Ελπίζω να το συνηθίσει γιατί ήταν πολύ νόστιμο (μαντέψτε ποια το έφαγε τελικά, χα!)

Μαρία μου να χαίρεσαι τη ζουζούνα σου, όντως περνάει γρήγορα ο καιρός!!! Τέλειο θα είναι το πινακάκι σας! Της δικιάς μου μεγαλώνει πολύ αργά το πατουσάκι, θα έλεγα ότι δε μεγαλώνει, χιχι (στα χνάρια της μεγάλης κι αυτή).

Μελινομαρία μου καταρχήν συγχαρητήρια για το δοντάκι! Περιμένουμε και τη δοντόπιτα, αχαχαχ! Στο τσακ τη γλίτωσε πάλι η μέση σου; Και ο μικρός στέκεται και μόνος του καλέ; Πολύ προχωρημένος ο γαμπρούλης μου!!! Ωχ, η επιστροφή στη δουλειά είναι ένα μεγάλο θέμα (τι θα κάνεις με τους ενδιάμεσους θηλασμούς; ), σε καταλαβαίνω!!! Τουλάχιστον προσπάθησε να περάσεις ευχάριστα τις τελευταίες εβδομάδες και να διακοπάρεις όσο μπορείς!

Βγήκαν και οι εξετάσεις της Δανάης, η χοληστερίνη στο 200 (από 211 την προηγούμενη φορά), βελτιώθηκε ελάχιστα. Ελπίζω τον Οκτώβρη που έχουμε την 3η και τελευταία εξέταση (μέχρι να πάμε πάλι στη γιατρό) να γράψει μπροστά το "1"... Αυτά, σας φιλώ!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλημερα σας Very Happy 
Χάθηκα λίγο,αλλά μόνη με το παιδί σε ένα μεγάλο σπίτι όλο κάπου τρέχω,κ αν όχι,βγαίνουμε έξω!
Στις διακοπές μας που λέτε την προηγούμενη εβδομάδα περάσαμε πολύ καλά,αν κ ψόφησα λίγο εγώ,όπως και αναμενόμενο..Μαρία συντοπίτισσα σε καταλαβαίνω,αλλά χαλάλι το λουμπάγκο(που έχω κ εγώ)προκειμένου τα μικράκια να χαρούν μπάνιο-που ειδα πως κ εσείς με το swimtrainer πλατσουρίζατε-ναι Αλίκη μου τέλειο είναι..Άντε μπράβο που φάγατε φρούτα,με το καλό και τα υπόλοιπα..Ειρήνη ψηλός και ανεπτυγμένος και ο γιός σου,γερός να είναι!
Μαρία Κρήτη καλά μπάνια,αντε να σταματήσει να φυσάει να χαρείτε την θάλασσα που έχετε κ στα πόδια σας-του χρόνου,γερές να είμαστε,ίσως σας επισκεφτώ με την μπουμπού,θέλω πολύ να ξανακατέβω Κρήτη,όσες φορές ήρθα πέρασα τέλεια Very Happy 
Μαρία δικιά μας και πάλι ως 5 Αυγούστου κοίτα να χαρείς όσες στιγμές μπορείς με τον όμορφο,αλλά και μετά θα μπούνε όλα σε ρυθμό.
Στα δικά μας,η κόρη μου έχει ζωηρέψει πολύυυυ...μιλάει πολύυυυ και βιάζεται να περπατήσει..σηκώνεται όπου και να την βάλω,γυρίζει σαν την σβούρα..κοινώς πλέον τελεώνουν μάλλον οι καθιστοί καφέδες,έχω αρχίσει να κυνηγάω.Βλέπω να μην σταματάω.Βγάλαμε κ 3ο δόντι Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 23 328109 
Ψάχνω γλυκά για την βάπτιση,αυτό μου έμεινε κ' ένα συμβολικό δώρο για τους νονούς..φόρεμα για εμένα θα ψωνίσω τωρα  με τις εκπτώσεις..Δεν έχω χάσει κ πολλά κίλα βέβαια,για να πάρω ότι θα θέλα,αλλά υγεία!Όλο γλυκα ήθελα αυτές τις μέρες,ούτε υπογλυκαιμία να είχα.
Ευτυχώς μαζεύτηκα κ με την τρεχάλα κάτι γίνεται.Αυτά θυμάμαι βρε κορίτσια προς το παρόν,μάκια!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την Fotini77 στις Τρι Ιουλ 09, 2013 10:36 pm, 1 φορά

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλημερα κοριτσια.τι κανετε?εμεις καλα.χτες πηρα και φορεμα για την βαφτιση.ειχα παρει ενα απο τα raxevsky stock αλλα ηθελα κατι σε χρωμα επειδη ειναι ασπρομαυρο εκεινο και βρηκα σε αλλο μαγαζι.με το φαγητο κι εμεις αλικη οχι τοσο καλα για 1η μερα.ξινιζε τα μουτρα του και αναγουλιαζε λες και τον ενοχλουσε το φαγητο.καινουρια γευση φυσικα.ευχομαι σημερα να το φαει.εγω μεχρι και την πεμπτη θα του δινω χορτοσουπα και οταν παμε στο χωριο θα του δωσω κρεας και κοτοπουλο.ελπιζω να μην μου βγει αφαγο οπως λεει και η πεθερα μου για τον μεγαλο που τρωει καποια φαγητα αλλα δεν τρωει κρεας και κοτοπουλο.

μαμαμελι προσεχε την μεση σου και απολαυσε τις λιγες μερες που εχουν μεινει μεχρι να πας στη δουλεια.εγω και την σαλαμινα να μην ειχα να παω δεν θα αναζητουσα διακοπες με τα 2.ο καθενας οπως μπορει.

φωτεινη μια χαρα περασατε τα 2 σας στη θαλασσα.φυσικα ειναι μεγαλυτερη κουραση αφου εισαι μονη σου αλλα μεγαλωνοντας θα ειστε μια χαρα.

αλικη μπραβο για τα αποτελεσματα της δαναης.ευχομαι να πεσει κι αλλο μεχρι τις επομενες εξετασεις.
παω να κανω καμια δουλεια γιατι φευγουμε παρασκευη και θελω να τα εχω τακτοποιησει ολα.

Jen75

Jen75
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
καλημερουδιαααα

τι λεω καλε; καλησπερααααα

ολο διαβαζω αλλα δεν καταφερνω να απαντησω. ξεκινησα ενα ιδιαιτερο την προηγουμενη βδομαδα κ μεχρι να μπω σε ρυθμο και με τα μετα της βαφτισης δουλειες ειδα κ επαθα. ακομα δλδ ψιλοτρεχω με χαρτουρα κ αλλαγες δωρων.

τι ωραια με τις διακοπες σας. εμεις αγνωστο αν, που, ποτε, πως... κ μιλαω για απλο ΣΚ. ο μεγαλος σαν ξελιγωμενος μιλαει για θαλασσα

εχουμε κ μεις 2 δοντια κ τρωμε σχεδον τα παντα. σημερα εβαλα αρακα στα λαχανικα κ θα προσθεσω κ λιγη μυζηθρα. το πρωι δοκιμασα κορα ψωμιου αλλα ψιλοπνιγηκε οποτε οχι ακομα. στεκεται κ ο δικος μου πολυ ανετα, πιανεται απο οπουδηποτε κ σηκωνεται κ με χερακια κανει 2-3 βηματα αλλα παλαντζαρει πολυ ακομα. του αρεσει παρα πολυ το ορθιο.

μαρια νομιζω δε σου ευχηθηκα. να τον χαιρεστε κ σεις το δημητρακη σας. να' ναι το σεντουκι της ζωης του γεματο υγεια, αγαπη, τυχη κ ολα τα καλα

ξυπνησε, παω

φιλακια

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες τι κανετε?Εμεις πριν λιγο γυρισαμε απο τον γιατρο,πολυ κλαμα παλι με το εμβολιο...Πηρε αυτο το μηνα 300 γραμ κ ετσι φτασαμε τα 7300 κ 2 ποντους παλι κ εφτασε τους 73...Απο φαγητο μας προστεσε το γιαουρτακι,τον κροκο αυγου αλλα μελατο ,περισσοτερα λαχανικα οπως φασολακια κ αρακα αλλα παντα σε συνδιασμο με το κρεας κ ολα τα φρουτα εκτος φραουλα,ακτινιδιο κ συκο... Μια χαρα την βρηκε στην αναπτυξη της κ μου ειπε οτι κινητικα ειναι σαν 12 μηνων παιδακι...Μου ειπε οτι ετσι οπως παει σε κανενα 2μηνο θα εχει περπατησει...

Εχθες απολαυσαμε την θαλασσα,δεν ηθελε με τιποτα να βγει εξω κ οταν την εβγαζα σερνοταν στην αμμο να ξαναμπει μεσα...Παραγγειλα κ εγω το σωσιβιο το κοκκινο κ λογικα αυριο ,μεθαυριο θα το εχω...

Αλικη μπραβο σας που η εξετασεις της Δαναης ηταν καλυτερες αυτη την φορα,μακαρι την επομενη φορα να ειναι ακομα πιο καλες...

Μαρια ειδα τις φωτο σας κ πρεπει να περασατε πολυ ομορφα στις διακοπες,ασχετα με την κουραση...Οντως δυσκολο θα ειναι κ για σενα να γυρισεις σε μερικες μερες στην δουλεια αλλα αφου δεν γινετε αλλιως μακαρι τουλαχιστον να καταφερεις να μειωσεις λιγο το ωραριο σου...

Φωτεινη σε καταλαβαινω πως ειναι να ειναι η μικρη συνεχεια ορθια κ να τρεχεις πανω κατω...Εμεις τους καθιστους καφεδες τους εχουμε ξεχασει τωρα κ κανενα μηνα...

Δεν θυμαμαι κατι αλλο να σχολιασω τωρα γιατι τα διαβασα μαζεμενα παλι...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Επιτέλους συμμαζευτηκαμε λιγάκι...

Άρχισα να βάζω τα ρουχακια του μωρου με της Μελίνας και να που ένα παντελονακι ξεβαψε και γιναν και τα φουστανακια μας σιελ...έχει να πέσει τσιριδα ...

Μαρακι περάσαμε καλα...ήταν ο καιρός καλός αλλα είχε αεράκι και αυτο σκοτώνει τη μέση μου!
Το μωρο τσιριζε γιατί έβγαλε δοντι και για τη χαμένη ελευθερία...
εμείς τρεχαμε...αλλα ξεφυγαμε λίγο,χάρηκαν και το νερο και του χρόνου θα ειναι καλύτερα!
Εγω πρώτη φορα ένιωσα άσχημα τόσο που δεν τρώω...
Ζήλεψα πολυ αλλα οκ τουλάχιστον απόλαυσα θαλασσινά και ψάρια!

Στη δουλεια γυρναω με μιση καρδια εννοείται..
Δεννξερω πως θα πάρω το μειωμένο..εγω πρότεινα εξάωρο αυτοί θέλουν τετραήμερο οχταωρο..τους είπα οτι για την υγεία του μωρού πρέπει να μη μου κοπεί το γαλα και έξι ώρες ειναι αρκετές..
Ευτυχώς είμαι κοντα..
Αλίκη θα κανει τα στερεά με τη γιαγια και όταν θα είμαι σπίτι κυρίως θα θηλαζουμε!Θατ ου κακοφανει του ζουζουνιου μου...

Τζένη ευχαριστουμε κι εγω σου ξαναευχομαι να σας ζήσει!
Γερά να ειναι όλα τα παιδάκια!

Αλίκη μπράβο και μακάρι η Δαναη να το ξεπεράσει..κρίμα ειναι..και βέβαια θα δείχνει 1 την επόμενη!
Η Λυδία μήπως δεν θελει κάποιο λαχανικο; Εγω όταν αφαιρεσα το σελινο το έφαγε καλύτερα!

Όσο για το οτι στάθηκε όρθιος ο βιαστικοδημητρος ναι και σήμερα πάλι και νόμιζε οτι θα περπατήσει και έπεσε!
Δοντοπιτα εφτιαξα χαλβα σιμιγδαλενιο που τρώω κι εγω όπως είχε πει η Ειρήνη νομίζω!
Ελάτε να σας κερασω!αν προλάβετε χιχιχι!

Μαρακι μια Χαρά είστε..μοντελακι και η δικιά σου!ψηλή κ αδύνατη!

Φωτεινή μου με έσωσε μια αλοιφη φυτική!

Ξύπνησε το νινι ...καληνύχτα πάω να ταϊσω!

Φιλακια!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Το βλέπω το Δημητρακι σε μερικές μέρες να παρει φορα κ να περπατάει ...

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Με το αριτερο...

Υγ ..εμάς το σωσίβιο αυτο δεν μας βόλεψε πολυ γιατί ο κύριος ήθελε να πλατσουριζει τα χεράκια..έτσι ή έγερνε και ξΠλωνε..ή το γνωστο τσιριζε μεχρι να το βγαλουμε..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 23 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Δημιουργία Φόρουμ | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις