Ένα φόρουμ για μαμάδες!

Αναζήτηση
 
 

Αποτελέσματα Αναζήτησης
 


Rechercher Σύνθετη Αναζήτηση

To blog!

Πρόσφατα Θέματα

» συμτωματα εγκυμοσινης??
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 3:33 am

» μετα απο πολυ καιρο
από freskia mama Παρ Μαρ 08, 2019 12:52 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από Titino Δευ Ιουλ 09, 2018 12:37 am

» ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΑΡΤΙΟΥ-ΑΠΡΙΛΙΟΥ 2016
από trilly Δευ Νοε 20, 2017 1:13 pm

» 3o ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΛΥΚΩΝ ΝΕΡΩΝ
από maria.tst Δευ Οκτ 16, 2017 1:10 am

» Κεραλοιφή της Ελένης
από αγαπη Παρ Αυγ 04, 2017 4:33 am

» Φτιαξε μια υπεροχη σπιτικη βυσσιναδα
από howto Κυρ Ιουλ 16, 2017 8:41 am

» Φτιάξε την καλύτερη σπιτική κέτσαπ
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:18 am

» Φτιαξτε πανευκολα βορβους (Ασκορδούλακoυς
από howto Τρι Ιουλ 11, 2017 1:13 am

» Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2012
από claire_ Παρ Ιαν 27, 2017 4:51 am

» Πωλείται καρότσι Stokke Xplory V2 pushchair - ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ
από Ιωάννα1971 Πεμ Ιαν 07, 2016 4:40 am

» Μανούλες Ιανουαρίου 2014 #14#
από gallida Πεμ Ιαν 07, 2016 12:59 am

» Ας μαζευτούμε εδώ όσες προσπαθούμε για μωράκι #142
από larisaia Κυρ Ιαν 03, 2016 10:37 am

» Τριτη εγκυμοσύνη,η δική μου ιστορία!
από tinag Κυρ Ιαν 03, 2016 9:54 am

» Μανούλες Δεκεμβρίου 2015
από goldangel1990 Τρι Δεκ 29, 2015 6:15 am

» αγγλικα pre junior .ποια η γνωμη σας;
από dimitra al Δευ Δεκ 28, 2015 3:08 pm

» Εγκυουλες Ιουνιου-Ιουλιου 2016!!!!!
από beboula_1982 Δευ Δεκ 28, 2015 6:40 am

» πωλούνται 2 παιδικά κρεβατάκια μαζί με 2 συρταριέρες
από mpampoulis Κυρ Δεκ 27, 2015 1:13 pm

» Μανούλες Ιανουαριου-Φεβρουαριου 2016
από NOPITSA Τετ Δεκ 23, 2015 12:18 pm

» Διασκέδαση για μωράκια-παιδάκια
από natalie123 Κυρ Δεκ 20, 2015 7:42 am

» Εγκυουλες Οκτωβρίου-Νοεμβριου 2015
από boubouka Κυρ Δεκ 20, 2015 12:03 am

» Τεστ PAPP-A
από beboula_1982 Σαβ Δεκ 19, 2015 1:33 am

» Τιμές χωριάτης;;;
από boubouka Δευ Δεκ 14, 2015 2:06 am

» ΒΡΕΦΙΚΑ ΕΠΙΠΛΑ ΚΑΙ ΜΠΑΝΑΚΙ
από xrisili Παρ Δεκ 11, 2015 12:59 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από boubouka Κυρ Δεκ 06, 2015 9:11 am

» Γλωσοφαγια...τι κάνουμε;;;
από MAMASTE Σαβ Δεκ 05, 2015 9:30 am

» σχετικα καινουρια
από marialena Σαβ Δεκ 05, 2015 3:54 am

» Τι γίνεται τελικά? Υπάρχει περίπτωση να είμαι έγκυος?
από Dimitra S. Παρ Δεκ 04, 2015 7:06 am

» ΠΩΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ!
από xrisili Παρ Δεκ 04, 2015 2:11 am

» Γυναικολόγος στο Ιπποκράτειο!
από boubouka Κυρ Νοε 22, 2015 11:14 pm

» βοηθεια με ομιλια 3 χρονου κοριτσιου
από scfatsa Παρ Νοε 13, 2015 12:48 pm

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:52 am

» Στολισμός βάπτισης με δώρο ένα βιβλίο ευχών!
από elfoula Δευ Νοε 09, 2015 7:51 am

» καποια μοδιστρα για καλυμματα επιπλων
από calpou Δευ Νοε 09, 2015 1:44 am

» Εγκυουλες Φεβρουαριου-Μαρτιου 2015!!
από roulakriti Παρ Νοε 06, 2015 11:11 am

» Βαλίτσα για μαιευτήριο!
από boubouka Παρ Νοε 06, 2015 5:12 am

» Παράπονα από το παιδί για το σχολείο.
από boubouka Πεμ Νοε 05, 2015 12:01 pm

» Μυτιλήνη!!!βοήθεια!!!!
από scfatsa Τετ Νοε 04, 2015 12:27 pm

» Εχω ζητησει διαγραφη λογαριασμου!!!!
από mhtsaina Τρι Νοε 03, 2015 12:16 pm

» καποια μοδιστρα για καλυμματα καναπε??
από calpou Τρι Νοε 03, 2015 4:05 am

Παρόντες χρήστες
56 χρήστες είναι συνδεδεμένοι αυτήν την στιγμή:: 0 μέλη, 0 μη ορατοί και 56 επισκέπτες :: 3 μηχανές αναζήτησης

Κανένας

Περισσότεροι χρήστες υπό σύνδεση 3335, στις Τρι Ιαν 22, 2013 7:50 am

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

demmy29

demmy29
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλορίζικο το θεματάκι! Ευχές για χρόνια πολλά σε όσους γιόρταζαν και περαστικά στα αρρωστούλια! Αύριο γινόμαστε 6 μηνών και θηλάζουμε αποκλειστικά! Δεν το πιστεύω ότι φτάσαμε ως εδώ!!! Να είναι καλά τα μωράκια μας και να μην τα αγγίζουν οι ασθένειες! Να τα χαιρόμαστε και να τα καμαρώνουμε! Φιλάκια από μένα και την Τοσοδούλα!

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα μανούλες! Σήμερα πήγαμε παιδίατρο και τελικά μας έδωσε κορτιζονούχα αλοιφή. Για να είμαι και ειλικρινής πρώτη εγώ τη ζήτησα. Δεν έχει νόημα, αφού 4 μέρες τώρα δεν είδα βελτίωση καθόλου ακόμα και με το μελάνι και σήμερα το γατί έδειχνε να πονάει στις αλλαγές το καημένο. Θα μας πάρει μέρες βέβαια και προσωρινά θα κόψουμε τα φρούτα (όχι πως τρώγαμε αλλά λέμε τώρα) και θα τα ξανααρχίσουμε μετά από μια εβδομάδα, ώστε να δούμε αν θα το πειράξει κάποιο συγκεκριμένο. Η αλήθεια είναι ότι μάλλον από το μήλο ξεκίνησε, αλλά είναι πολύ απίθανο να είναι κάποια αλλεργία στο μήλο. Μάλλον συνέβη λόγω της διατροφικής αλλαγής, αλλά θα το σιγουρέψουμε. Κατά τ' αλλά και σήμερα το βραδάκι έκανε ένα 38άρι, ευτυχώς τη βρήκε τελείως καθαρή από ακροαστικά (αυτό το βράσιμο είναι μυξούλες). Αυτά τα νέα.
Δημητρούλα να σου ζήσει η τοσοδούλα σου! Λες να μην τα αγγίζουν οι αρρώστειες, εγώ έχω ξεχάσει πώς είναι να μην είναι άρρωστο, ίσως χρειάζεται ένα ευχέλαιο, όπως είπε και η Ειρήνη.
Ειρήνη μου κόλπα σας έκανε ο μικρός!
Τζενάκι έρχεται η ακατανόμαστη; Εμένα το βλέπω να αργεί ακόμα, αφού δεν τρώμε κιόλας - να δούμε αν θα της αρέσει και το ρυζάλευρο το απόγευμα! Δεν ξέρω να βοηθήσω για τις φωτο, αν και θέλω να δω!
Τζεμινα σου τρώει καλά από την αρχή, μπράβο! Περιττό να σου πω ότι ζηλεύω!
Ελευθερία εμένα δεν το πήρε καλά το θέμα φαγητό.
Μαρία μου ελπίζω να τρώει περισσότερο η δικιά σου!
Μαρκέλλα μου περαστικά και στο μπέμπη σου! Ζόρι μεγάλο το μπούκωμα, ελπίζω να κοιμηθηκατε καθόλου!
Μελινομαρία μου πώς είσαι από μέση; Ο μικρός; Ναι μωρέ, ξέρω πώς το εννοείς για τα κιλά, δεν παρεξηγώ εγώ!
Κόλλησα τώρα, δε θυμάμαι άλλα, σας αφήνω να κοιμηθώ όσο προλαβαίνω, έχω και το γατί στο κρεβάτι.. Φιλιά!

Elenisig

Elenisig
Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Καλημέρα μανούλες μου!!!! Τι κάνετε?
Δεν έχω διαβάσει τίποτα αλλά θα σας γράψω τα δικά μου, γιατί αν περιμένω να σας διαβάσω...δεν θα γράψω ποτέ.

Λοιπόν εμείς πήγαμε στις 15 στο γιατρό για εμβόλιο κ μετρήσεις. Πήγαμε πολύ καλά! Πήραμε ένα ολόκληρο κιλό κ 3 πόντους κ ανεβήκαμε καμπύλη! Από την 50η πήγαμε στην 75η!!!!!
Επίσης έχουμε ξεψαρώσει κ γυρνάμε πανεύκολα από μπρούμητα ανάσκελα κ το αντίθετο!!!
Κ αν κ δοντάκι δεν φαίνεται στον ορίζοντα, έχουμε απίστευτη γκρίνια, συνεχίζονται τα ξενύχτια κ κλάματα!.
Ξεκίνησα κ τη δουλειά κ προσπαθούμε να προσαρμοστούμε γιατί λείπω περίπου 9 μίση ώρες, το βράδυ δεν κοιμάται η μπέμπα χωρίς το βυζάκι της μαμάς, στεναχωριέται η πεθερά μου, εγώ αντι να χω το νου μου στη δουλειά τον έχω στο σπίτι κτλ....
Μου έχετε λείψει κ θα προσπαθήσω να μπώ πολύ σύντομα!!!!
Σας φιλώ κ εύχομαι να είστε όλες καλά κ χωρίς άρρωστα μωράκια!
Καλημέρα!

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλημερα κοριτσακια.

Ελενη, θα δυσκολευτεις πολυ καμαρι μου. Θελει μεγαλη υπομονη. Λειπεις πολλες ωρες. Θα βρεις τους ρυθμους σου σιγα σιγα.

Ελευθερια, δεν ειναι ευκολο στην αρχη. Εγω ειμαι απο τις τυχερες στο φαγητο. Ο μπεμπης μου ετρωγε απο την πρωτη μερα πολυ ανετα και συνεχιζει.

Ευη, "αδερφη και νοσοκομα" ..... κουραγιο μανα και συζυγε.... περαστικα στον αντρα σου. Περνας δυσκολα γμτ. Σε σκεφτομαι.

Αλικη, ευχομαι να ξεπεραστει γρηγορα το θεμα με τα φρουτα. Τι να πω? Και εσυ εχεις τραβηξει και τραβας ζορια.

Εμεις δευτερη μερα ξενυχτηδες. Θα πεσω κατω σε λιγο. Ετσι νιωθω.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλημεραααα!

Τι κάνετε;πωπω έρχεται Ιούνιος και ακόμα για αρρωστειες ακούω...δεν έκανε βαρύ χειμώνα και δεν σκοτώθηκαν οι ιοί !

Περαστικά Εύη μου και στους δυο άντρες σου!υπομονη μέσα στο προγραμμα είναι αυτα...η γυναίκα δυστυχώς έχει αυτόν τον πολύπλοκο ρόλο!
Αλίκη περαστικά και στον πωπουλη σας!και οτι θα πρότεινα αυτο να σταματήσεις λίγο τα φρούτα!
Αφου δενεχει ο ακροαστικα ο πυρετουλης θα περάσει...
Περστικα και σε σας!

Ελένη μουτοσες ώρες λείπεις; Αχ πως να μάθει να κοιμάται χωρίς βυζακι;Ο δικός μου κοιμάται όλη νύχτα απο τις 9 εώς τις 8 αλλα τις μισές ώρες κολλημενος πάνω μου...δεν ξέρω χωρίς αυτο πως θα την έβγαζε ...κλαίει και άσχημα!Όλη η γειτονια στο πόδι θα ήταν!

Τζένη κι εγω με τις παιδικές καταπιανομαι κάποια στιγμη θα σας δείξω τι φτιαχνω ...περιμένουμε φωτογραφίες σου!

Μαρκελλα καλημέρα ..ξενυχταμε που ξενυχταμε δεν πάμε και κανένα μπουζούκι λέω εγω!θα πάρουμε και τα μωρα να δούμε ποιος τραγουδάει πιο δυνατά!

Μόνο παπουτσακια μας έμειναν για τη βάφτιση...
Η μέση μου δεν με έριξε τελικά...προσπαθω να την προσέχω!
Σήμερα τελικά θα πάμε γιατρο για το εμβολιο και φοβάμαι αντιδράσεις εντέρου..σκέφτομαι να το προλάβω με προβιοτικα...
Το Μελινακι απεργία πείνας τρώει οπότε θυμηθεί..τι θα κάνω μ´αυτο το παιδι!

Σας φιλω να τελειωνω καμία δουλεια όσο κοιμάται!



markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αχ Μαρακι μου, να παμε στα μπουζουκια, αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα μας πεταξουν εξω. Ο δικος μου φωναζει τοσο δυνατα ακομα και οταν δε γκρινιαζει που νομιζω θα ακουγεται πιο δυνατα απ' ολους και χωρις μικροφωνο. Οταν γκρινιαζει δε.... αστα, η γειτονια ξερει να σου πει! Και να φανταστειτε οτι παντα ελεγα οτι το μονο που θελω στο σπιτι μου ειναι ησυχια και ηρεμια. Και αντι αυτου ζω σε τρελοκομειο.

Δεν σας εχω πει και τα νεα του κοριτσιου μου τοσες μερες. Νομιζω σας ειχα πει οτι αλλαξαμε ηδη δυο δοντακια, τους δυο κατω κεντρικους. Την πηγα πριν κανα δυο βδομαδες στον οδοντιατρο να την δει γιατι τα βλεπω θεοστραβα, πολυ πισω και σα να μην χωρουν να ερθουν μπροστα στη θεση των νεογιλων. Τον ρωτησα μηπως φταιει που δεν καθοταν να βγαλουμε τα παλια που κουνιοντουσαν και μου ειπε πως οχι, οτι και να εκανα ετσι θα εβγαιναν και θα χρειαστει ορθοδοντικες εργασιες στο μελλον γιατι λετε? Γιατι εχει πολυ μικρο προσωπακι και πολυ μικρη γναθο για την ηλικια της. Και εφοσον τα δοντια εχουν ενα στανταρ μεγεθος, απλα δεν χωρουν στη γναθο της. Δεν το ειχα ξανακουσει.

Προχθες επισης πηγαμε να περασουμε απο γιατρους για να παρουμε βεβαιωσεις για την εγγραφη στο δημοτικο. Ολα καλα και ολα ωραια μεχρι που φτασαμε στην οφθαλμιατρο/ Της βρηκε υπερμετροπια (νομιζω πως το γραφω σωστα) και ενα μικρο στραβισμο στο δεξι ματι. Αμαν πια λεω, το πουλακι μου. Ολα μαζεμενα. Παραγγειλαμε και γυαλια λοιπον. Ελπιζω συμφωνα με τα λεγομενα της γιατρου, πως σε λιγους μηνες θα υποχωρησουν και τα δυο. Σημερα με το που ξυπνησε μου ειπε να μην ξεχασω να παρω τα γυαλια της γιατι μας ειπαν οτι θα ειναι ετοιμα την Πεμπτη. Να την δειτε που εκανε προβες με τον οπτικο πως θα τα βαζει, βγαζει, φυλαει, ακουμπαει. Και παπαγαλια ποτε θα τα φοραει και ποτε θα τα βγαζει. Σαν μεγαλη γυναικα. Το καμαρι μου.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Αφηστε που αυτη τη βδομαδα που δουλευω, ελεγα οτι θα παρω καποια πραγματα για τα παιδια με τα χρηματα που θα παρω.... αμ δε! Στα γυαλια θα πανε. Την ατυχια μου μεσα! Παω να κλεισω μια τρυπα και ανοιγουν αλλες δεκα. Βαρεθηκα πια.

Αυτα τα πολλα απο μενα.

Ευη, δεν ειχα προσεξει οτι ειναι και ο μικρουλης αδιαθετος. Περαστικα και σε αυτον φυσικα!

Ελευθερια_


Σιωπηλή δύναμη
Σιωπηλή δύναμη
Καλημέρα σε όλες!!!!
Περαστικά στα μικρούλια, υπομονή ήρθε το καλοκαιράκι!Και εμείς λίγες μέρες έχει που σταματήσαμε τους ορούς..έλεος πια...η μάχη με το κουτάλι συνεχίζεται και η γκρίνια, γκρίνια...ουυυυφ!!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Μανουλες καλημερα τι κανετε?Αλικη μου περαστικα ξανα στο γατι κ ευχομαι να τα πατε καλυτερα με το ρυζαλευρο σημερα κ η δικια μου απο φαι κ φρουτα τιποτα μονο το ρυζαλευρο της αρεσει κ τρωει καμποσο σχετικα...Ελενη μου καλη αρχη ξανα στην δουλεια σου κ υπομονη τωρα την αρχη ειδικα,θα ειναι δυσκολο να συνηθισεις κ εσυ κ η μπεμπα αλλα τι να κανεις αφου δεν υπαρχει αλλη λυση.Μαρκελλα κουκλιτσα θα ειναι η μικρη με τα γυαλακια της κ πιστευω οτι θα ειχε πολλη πλακα με τις προβες που εκανε πως να τα βαζει κ να τα βγαζει...Εχθες το βραδυ η μπεμπα κοιμηθηκε πολυ γρηγορα ηταν ψοφια στην νυστα κ ξαφνικα μετα απο λιγο περασε 1 αυτοκινητο με τερμα την μουσικη κ εκανε τοσο θορυβο που ετριζαν τα τζαμια του σπιτιου κ φοβηθηκε το πουλακι μου εκλαιγε μεσα στον υπνο της σχεδον σκληριζε κ ειδα κ επαθα να την ηρεμησω...Κ εμεις απο φωνη καμπανα εχουμε να φανταστειτε οταν δει καποιον που τον ξερει να ερχεται απο μακρια αρχιζει κ φωναζει εεεε εεε εα κ ακουγεται απο παντου....Κατι αλλο που ηθελα να σας ρωτησω ποια ειναι η γνωμη σας για την στραταριδα θα τα βαλετε,η δευτερομανουλες την εχετε χρησιμοποιησει στα πρωτα σας παιδια?Εγω δεν ξερω τι θα κανω αναλογα τι θα μου πει ο παιδιατρος...

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
καλησπερα κοριτσια.

αλικη ολα καλα με την μικρη.θα φυγουν και οι μυξες και θα ειναι καλα.

ευη περαστικα σας.καλο κουραγιο σε σενα που τους φροντιζεις.

ελενη υπομονη τωρα που πηγες στη δουλεια.θα συνηθισεις να εισαι αυτες τις ωρες μακρυα της.

μαρκελλα μακαρι να ειναι περαστικο αυτο με τα ματια.τωρα με τα δοντια οταν ερθει ο καιρος θα βρεις εναν καλο ορθοδοντικο να της κανει καλη δουλεια.

εγω μονο παιδικες μπομπονιερες θα εχω.δεν κανα 2 ειδη.ετσι κι αλλιως τα παιδια χαιρονται εκεινη την ημερα.και στον στρατο μια μπομπονιερα ειχα.

markella_p

markella_p
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Μαρια μου, εγω την Ευη μου δεν την ειχα βαλει σε στρατα γιατι μου το ειχε απαγορευσει η τοτε παιδιατρος. Ο γιατρος που εχουμε τωρα δεν ξερω, αλλα φανταζομαι οτι θα ειναι και αυτος κατα της στρατας. Αλλα εγω πολυ θα ηθελα να τον βαλω. Νομιζω πως εκει θα του αρεσε. Θα τον ρωτησω αυριο που θα παμε για εμβολιο.
Η μικρη οντως ειναι κουκλα με τα γυαλακια. Οτι και αν δοκιμασαμε της πηγαιναν τελεια. Μολις με πηρε τηλεφωνο να με ρωτησει ποτε θα παω να τα παρω η αν θα παμε μαζι το απογευμα. Περιμενει πως και πως.
Ειρηνη, ναι αυτο θα κανω, δεν εχω και αλλη επιλογη. Στεναχωρηθηκα λιγακι, αλλα οκ, μακαρι να ειναι αυτα τα προβληματα μας ολα.
Σας διαβαζω που λετε για μπομπονιερες και βαφτιστικα και ζηλευω. Εγω ουτε ημερομηνια δεν μπορω να κανονισω ακομα. Ισως χρειαστει να το αναβαλλω για Νοεμβριο. Θα δουμε.

Μαρια, σου εχω πει οτι λατρευω την κορη σου? Τι παιδακι ειναι αυτο!!!!

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
maria1984 έγραψε:Μανουλες καλημερα τι κανετε?Αλικη μου περαστικα ξανα στο γατι κ ευχομαι να τα πατε καλυτερα με το ρυζαλευρο σημερα κ η δικια μου απο φαι κ φρουτα τιποτα μονο το ρυζαλευρο της αρεσει κ τρωει καμποσο σχετικα...Ελενη μου καλη αρχη ξανα στην δουλεια σου κ υπομονη τωρα την αρχη ειδικα,θα ειναι δυσκολο να συνηθισεις κ εσυ κ η μπεμπα αλλα τι να κανεις αφου δεν υπαρχει αλλη λυση.Μαρκελλα κουκλιτσα θα ειναι η μικρη με τα γυαλακια της κ πιστευω οτι θα ειχε πολλη πλακα με τις προβες που εκανε πως να τα βαζει κ να τα βγαζει...Εχθες το βραδυ η μπεμπα κοιμηθηκε πολυ γρηγορα ηταν ψοφια στην νυστα κ ξαφνικα μετα απο λιγο περασε 1 αυτοκινητο με τερμα την μουσικη κ εκανε τοσο θορυβο που ετριζαν τα τζαμια του σπιτιου κ φοβηθηκε το πουλακι μου εκλαιγε μεσα στον υπνο της σχεδον σκληριζε κ ειδα κ επαθα να την ηρεμησω...Κ εμεις απο φωνη καμπανα εχουμε να φανταστειτε οταν δει καποιον που τον ξερει να ερχεται απο μακρια αρχιζει κ φωναζει εεεε εεε εα κ ακουγεται απο παντου....Κατι αλλο που ηθελα να σας ρωτησω ποια ειναι η γνωμη σας για την στραταριδα θα τα βαλετε,η δευτερομανουλες την εχετε χρησιμοποιησει στα πρωτα σας παιδια?Εγω δεν ξερω τι θα κανω αναλογα τι θα μου πει ο παιδιατρος...

μαρια εγω παρολο που εχω στρατα δεν την χρησιμοποιησα στον στρατο ουτε στον μικρο νομιζω να την χρησιμοποιησω.μια χαρα περπατησε 2 μερες μετα τα γενεθλια του.χωρις στρατα.

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Κοριτσάκια μου τι κάνετε?

Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες των ημερών, περαστικά Αλίκη, Μαρκέλλα και Εύη!
Εύη ναυτίες και ζαλάδες ακούω.. Βρε μπας και????

Μου έχετε λείψει αλλά είμαστε σε φάση πολύ τρεξίματος και προσαρμογής.

Δουλειά εγώ (8-9ωρο απο το Πάσχα), δουλειά κι ο άντρας μου απο προχθές, ήρθε η μαμά μου 2-3 μέρες κι έμεινε σπίτι για το μικρό, σήμερα τους τον πήγα εγώ απο κει, αύριο μάλλον πάλι τα ίδια (γιατί έχουμε ξένους στη δουλεια και δε θα μπορέσω να λείψω αυτή την Παρασκευή).
Εντωμεταξύ με κάθε ευκαιρία μου πετάνε οι γονείς μου "άστον να κοιμηθεί εδώ, να μην πηγαινοέρχεστε, δεν παθαίνει τίποτα για 1-2 μέρες" κι εγώ πρέπει να τους επαναλαμβάνω τα βασικά για νιοστή φορά.... αυτά, μια ομορφιά!

Με τις προετοιμασίες της γαμοβάφτισης είμαστε ακόμα στο ίδιο σημείο, δηλαδή απλά έχω πάρει διαθεσιμότητα και τιμές με e-mail απο κάποιους χώρους που με ενδιέφεραν. Τίποτα άλλο γιατί ο καλός μου έχει πήξει (έχει εξετάσεις για το μεταπτυχιακό του σε 10 μέρες συν οτι ξεκίνησε δουλειά με φουλ ωράριο) και μου λέει δεν μπορώ να ασχοληθώ τώρα, έχω διάβασμα, άσε να τα δούμε μετά, εγώ πάλι αγχώνομαι γιατί θέλω να το κάνω το πρώτο 15θήμερο του Σεπτεμβρίου για να είμαστε σε υπαίθριο χώρο κλπ.
Ούτε μπορώ να κάνω πολλά μόνη μου με τη δουλειά και το παιδί, ελπίζω να τον πείσω τουλάχιστον να πάμε σε κανένα χώρο αυτό το Σ/Κ να δούμε και να μιλήσουμε απο κοντά. Γιατί δεν έχουν όλοι όλες τις ημερομηνίες διαθέσιμες, οπότε παίζει ρόλο το πού θα καταλήξουμε για την ημερομηνία.

Κατα τ άλλα την κρεμούλα μας την τρώμε με χαρά, λαχανικά θα ξεκινήσουμε σε 2 εβδομάδες περίπου, και τα φρούτα τελευταία, αυτά. Μου έχει κάνει κι εμένα λίγο σύγκαμα εδώ και μια δυο μέρες, αλλά έλεγα οτι ίσως δεν πρόσεξε η μαμά μου στο σκούπισμα κλπ., λέτε να είναι απο το ρυζάλευρο?

crazymommy

crazymommy
Πρωταγωνιστής!!
Πρωταγωνιστής!!
Καλησπέρα!!!
Ελένη μου μπράβο που μεγάλωσε η μικρή! Αχου, κουράγιο με τη δουλειά... Για να καταλάβω, δουλεύεις και το βράδυ; Κάπου τόσες ώρες θα λείπω κι εγώ όταν γυρίσω - μπορεί και περισσότερες - γι' αυτό και το καθυστερώ όσο μπορώ, εξαντλώ όλες τις άδειες μητρότητας που υπάρχουν...
Εύη μου ξέχασα να σχολιάσω βρε χτες... Πωπω, κουράγιο, τι τραβάς με τους άντρες σου! Άντε γρήγορα περαστικά και στους 2 εύχομαι!
Μαρκέλλα μου τυχερή κι εσύ με το φαγητό! Αλλά ακόμα μπουκωμένο το νινάκι σου, ταλαιπωρείται... Όπως είπες κι εσύ "ρους" πολλούς, αχαχαχ! Κι εγώ της κάνω συνεχώς γιατί έχει μυξούλες και ρουθουνίζει σα γουρουνάκι! Ελπίζω να αντέξεις από την αϋπνία, ή ακόμα καλύτερα να βρεις τρόπο να κοιμηθείς κάποια στιγμή όταν γυρίσεις! Όσο για τη μεγάλη σου, βρήκατε πολλά μωρέ! Βέβαια όποιος ψάχνει βρίσκει! Αυτό με τη γνάθο το έχω κι εγώ, έχω μικρή γνάθο και δε χωράνε καλά τα δόντια μου. Χρειάστηκα μικρές διορθώσεις βέβαια, αλλά μετά βγήκαν οι φρονιμίτες (που έπρεπε να έχω βγάλει αλλά που...) και μου τα χάλασαν πάλι λίγο. Θα πρέπει να τα πλένει τακτικά και να μάθει από μικρή το νήμα, για να μην της χαλάσουν. Όσο για τα ματάκια εύχομαι να διορθωθούν από μόνα τους, όπως σας είπε! Πάντως αυτή κυρία!
Μελινομαρία μου εύχομαι να πάνε όλα καλά με το εμβόλιο αυτή τη φορά και να μην έχετε τα γνωστά... Κι εγώ χτες το βράδυ την έβαλα να κοιμηθεί δίπλα στο μπαμπά της γιατί είχα τη μεγάλη ακόμα ξύπνια και μέχρι να τη βάλω για ύπνο και αυτή το γατί είχε αποκοιμηθεί. Οπότε πήγα κι εγώ και κάναμε co-sleeping, περιττό να πω ότι δεν ξύπνησε μέχρι τις 9 το πρωί, σχεδόν 9 ώρες! Παρόλα αυτά νομίζω ότι ήταν τυχαίο - είχε πιει και πολύ γάλα πριν κοιμηθεί οπότε την κράτησε. Κι άλλες φορές την παίρνω μαζί αλλά ξυπνάει κανονικά. Ίσως έφταιγε και η ιωσούλα... Κι αυτή έχει άσχημο κλάμα, σα μοιρολόι, αχαχαχ! Αν την πετύχουν να κλαίει στο δρόμο όλοι κοιτάνε περίεργα! Rolling Eyes Περιμένουμε φωτο κι από τις δικές σου μπομπο λοιπόν!
Μαρία μου εμάς τη στράτα μας την απαγόρευσε η παιδίατρος. Δε χρησιμοποιήσαμε και στη Δανάη και περπάτησε μισό μήνα πριν χρονίσει μόνη της (από 10 μηνών κρατώντας την από το χεράκι). Είναι λίγο επικίνδυνη για το ισχίο τους νομίζω... Όσο για τα αυτοκίνητα με τη μουσική στη διαπασών, ή και τις μηχανές που το πατάνε καλά δε θα σχολιάσω. Εύχομαι μονάχα να το ζήσουν κι αυτοί κάποια στιγμή για να καταλάβουν... Αχ, λες να φάει έστω το ρυζάλευρο; Μακάρι, γιατί με κούρασε με τη φρουτόκρεμα και πού είμαστε ακόμα! Θα σας πω εμπειρίες από το απόγευμα!
Ελευθερία μου καλοκαίρι ναι, αλλά οι ιώσεις ακόμα καλά κρατούν! Μακάρι να ηρεμήσουμε!
Ειρήνη μου κι εμείς μια μπομπονιέρα για όλους (θα είναι στο σχήμα της καραμέλας), αλλά θα έχουμε και κάποιο μικρό παιχνιδάκι για τα παιδάκια...

Κλεοπάτρα μου φουλ δουλειά και οι 2 σας, εεε; Καλό αυτό από μια άποψη! Και κουράγιο με τις μετακινήσεις. Ναι, δε θέλω να σας αγχώσω αλλά αν σκέφτεστε για αρχές Σεπτέμβρη να πάτε να δείτε σύντομα γιατί θα κλείσουν και δε θα βρίσκετε μετά. Σύγκαμα από ρυζάλευρο λίγο δύσκολο, μάλλον έμεινε λιγάκι παραπάνω με τα τσισάκια του...

Στα δικά μας, σας ευχαριστώ, μακάρι να γίνει καλά το γατί να ηρεμήσουμε γιατί από 1η Απριλίου το πάμε σερί ιώσεις (και από τις 2), το τι έχει τραβήξει αυτό το γατί, αν και μόλις 6 μηνών... Και τώρα με τις τροφές θα τα κάνουμε μπάχαλο. Ήθελα πρώτα τα φρούτα για να ενεργείται εύκολα. Τα κόβουμε τώρα, θα μπει το ρυζάλευρο, μια δυσκοιλιότητα μας έλειπε μόνο (αν φάει δηλαδή λέμε...). Και μετά, πότε θα ξαναβάλουμε τα φρούτα, αφού είναι να ξεκινήσουμε και τις σουπίτσες από εβδομάδα και δε θέλω να τα μπλέξω μεταξύ τους γιατί αν αντιδράσει ξανά θέλω να ξέρω τι την πείραξε... Εντωμεταξύ, έτσι όπως το πάμε, στη βάφτιση ο πωπάκος της θα είναι σαν τον κ@λο της μαϊμούς, δεν τη γλιτώνουμε... Πφφφ... Καλά έλεγα εγώ δε θέλω να ξεκινήσουμε τις στερεές... ένστικτο;

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Kαλησπέρες κοριτσακια κ μωράκια.Περαστικά να πω καταρχήν σε όλα τα αρρωστούλια μας,ελπίζω να μην θεωρηθώ γκαντέμα που άνοιξα το θέμα κ έτυχαν πάλι αναποδιές! Shocked
Αλίκη η κορτιζόνη έτσι όπως τα έγραφες ήταν η μόνη λύση,να γιάνει το ποπούδι σας Smile Άλλο να μην σας βρει.
Πατρίτσια welcome back Smile Στου κουφού την πόρτα παίρνεις την πόρτα και φεύγεις,όσον αφορά τους γονείς Wink Wink Το ρυζάλευρο το μόνο που μπορεί να φέρει είναι δυσκοιλιότητα.Καλό κουράγιο με τον συνδυασμό δουλειάς παιδιού κτλ,Ελένη,Πατρίτσια,Δήμητρα.Μαρκέλλα
Εμείς είμαστε μαι χαρά,ζωηρεύουμε και κάνουμε κάθε μέρα νέα κόλπα..όσον αφορά την τσιρίδα,είναι γνωστή η δικιά μας εδω γύρω.Αυτά προς το παρόν,πάω να την ταίσω. Smile

eirini2


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
κλεοπατρα εχει δικιο η αλικη.πρεπει οπωσδηποτε να κλεισετε γιατι μετα δεν θα βρισκετε.μην σου πω οτι εχετε αργησει ηδη.

αλικη μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε και με τις αλλες τροφες.η δικια μας η μπομπονιερα θα ειναι παιδικη οποτε δεν βαζω κατι αλλο για τα παιδια.μεσα δεν θα βαλω κουφετα θα βαλω σμαρτις.ετσι ειχα κανει και στον στρατο.

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
False alarm για το μαμ μας..απλά το ετοιμάσα κ όταν πεινάσουμε βουρ..το μεσημεριανό μας περιλαλβάνει κοτόπουλο ή μοσχαρι με πατάτα καρότο κ εναλλάξ ανα 3 μέρες ένα νέο λαχανικό..έχω προσθέσει κ ρυζάλευρονα το γλυκάνει λίγο,αλλιώς δεν το έτρωγε με όλες τις κολοτούμπες του κόσμου,τα τραγούδια και καραγκιοζιλίκια Very Happy Ελευθερία σε καλωσορίζω κ εγώ στην παρέα και καλές μάσες Smile Για βάφτιση και εγώ Σεπτέμβριο το βλέπω,και πρέπει αν αρχίσω να οργανώνομαι σιγά σιγά,γιατί με τα θέματα μου δεν έκανα απολύτως τίποτα..Στράτα δεν θα την βάλω ούτε έγω,ατροφούν οι μυς των ποδιών,μια και τα μικράκια τεμπελιάζουν,άσε που πάντα υπάρχει ο κίνδυνος τούμπας Wink Αυτά θυμάμαι βρε κορίτσια,φιλιά σε όλες Mανούλες Νοεμβρίου - Δεκεμβρίου 2012 Νο 4   - Σελίδα 2 328109

Patsie

Patsie
Πανταχού παρούσα!
Πανταχού παρούσα!
Εχετε δίκιο κορίτσια οτι πρέπει να βιαστώ, τι να κάνω που ο καλός μου είναι στον κόσμο του, έχει άγχος τώρα (καινούριος σε νέο αντικείμενο μετά απο 2 χρόνια ανεργίας + εξετάσεις σε δέκα μέρες) και δεν έχει το μυαλό του να ασχοληθεί...

Απλά με έχει καθησυχάσει κάπως το γεγονός οτι σε 3 χώρους που με ενδιαφέρουν, για Κυριακή βράδυ ο καθένας απ τους χώρους έχει τις δύο απο τις τρεις Κυριακές που θέλω διαθέσιμες.
Για Σάββατο είναι σαφώς πιο δύσκολα, μόνο ο ένας έχει Σάββατο διαθέσιμο, αλλά έτσι κι αλλιώς το σκεφτόμαστε μάλλον για Κυριακή απόγευμα.

Υπήρχαν κι άλλοι 3 που επικοινώνησα αλλά ο ένας δεν μου απάντησε ποτέ στα mail, ο άλλος μου φάνηκε αδικαιολόγητα ακριβός κι ο τρίτος δεν είχε καθόλου διαθεσιμότητα αυτό το διάστημα.
Και τώρα μια και δεν μπορώ να προχωρήσω κάτι άλλο, βρήκα άλλους δύο χώρους που σήμερα έστειλα mail να δω κι απ αυτούς διαθεσιμότητα και τιμές σαν εναλλακτική.

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπέρα!!

Γυρίσαμε κι εμείς..
Μόλις κοιμηθηκε....
Περαστικά και πάλι Αλίκη!
Μαρκελλα μου αφου είναι για λίγο θα ακνετε υπομονη με τα γυαλακια!
Τώρα αργότερα με τα δόντια είναι ένα λουκι ..θα περάσει όμως κι αυτο και θα γίνει κούκλα!

Τώρα θα συμφωνήσω με αυτα που λέτε γι τις στρατες όμως εγω τα έβαλα και τα δυο..ο μικρός πριν λίγο ήταν!
Για μένα τα πρόβληματα προκύπτουν απο την υπερβολή....
Δηλαδή βαλ´το δυο τέταρτα τη μέρα να ξεσπάσει το μωρο..
Μην το αφήνεις όλη μέρα!επίσης ακολουθώ το βιβλίο μου που γράφει το μωρο μόλις θέλει ανεξαρτησία βαλ´το στο πάτωμα!να μάθει να κουνιέται!Η στρατα είναι μόνο για να ανακουφίσει τη λαχτάρα του μωρού που θέλει να περπατήσει ή να είναι ανεξάρτητο μεχρι να μάθει να μπούσουλα.εφόσον στηρίζει το σώμα του φυσικά...
η Μελίνα τη χρησιμποιησε και έτρεχε και τη χάρηκε τόσο κανένα μισάωρο τη μέρα:μπουσουλησε 8 μηνών περπάτησε 11 μηνών !
και το μωρο χαίρεται πολυ ,τρέχει αλλα τον βάζω και στο πάτωμα και θα κάνω το ίδιο!Μολιςμπουσουλησει τέρμα !
Αυτη η γνώμη μου ...παν μέτρο άριστο!

Πατριτσια με το καλο οι ετοιμασίες..ευτυχώς είναι Κυριακή και θα σου είναι όλα πιο εύκολα!

Τα λέμε αργότερα με νέα απ το γιατρο!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω ετσι θελω να την βαλω για κανενα μισαωρο την μερα μηπως κ με αφηνει να κανω καμμια δουλεια γιατι οσο ειναι ξυπνια θελει μονο μαμα κ εχω κουραστει να ξυπναω καθε μερα απο τις 7 μονο κ μονο για να καθαριζω το σπιτι...Τωρα εξαρταται τι θα μου πει κ ο γιατρος...

evi86

evi86
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Καλησπερα σας κοριτσια!Τι κανετε;Εμενα τα αγορια μου τα πανε καλυτερα.Ο μιχαλης εχει δεκατα πλεον,διαρροια και βηχα.Ο μικρος παλι μετα απο δυο μερες εφαγε κρεμουλα και δεν εκανε εμετο και η διαρροια εξαφανιστηκε.Εγω παλι δεν ειμαι καλα.Πονοκεφαλος και ναυτιες πολυ αυτες τις μερες.Θελω να κοιμηθω κιολας να ξεουραστω.Τους ειχα με βαρδιες τους αρρωστους και ειμαι εξουθενωμενη.Εστω 4-5 ωριτσες πολλα ζηταω;;Μανουλες που ξενυχτατε θα με καταλαβαινετε.Εχω να κανονισω και καποιες τελευταιες λεπτομερειες για την βαπτιση.Πλησιαζει οπου να'ναι και εχουν μεινει εκκρεμοτητες στην ακρη που πρεπει να γινουν.Σας φιλω γιατι με αναζητουν οι ασθενοις μου....

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Γυρίσαμε απο το γιατρο!

Αγγελουδι το μωρο μου..όλο γελούσε !ούτε στο εμβολιο έκλαψε!τον είχα αγκαλια και τραγουδούσα και τίποτα!

Απο το Σάββατο αρχίζουμε ζωμους λαχανικών με λίγα δημητριακά για να πηζει!
Γίναμε σχεδόν 7,5 κιλά και 69 πόντους!το μελινακι ήταν τόσο 9 μηνών!αυτός είναι αντλας!
Τώρα μόνο κάνει ανήσυχο ύπνο

Εύη μου άντε να περάσει κι αυτο καινθα δώσεις το μωρο στον άντρα σου και να κοιμηθεις λίγο!

Μαρακι μη φοβάσαι ...ξέρω άπειρα παιδια που μπήκαν στις περπατουρες έτσι τις λέμε εμείς και δεν παθαν τίποτα...αν δεν ξεφυγεις σε χρόνο και δεν τομξεχνας εκει μέσα τι να πάθει..όταν πας μια βόλτα με το μαρσιπο και κρέμεται το παιδι τι παθαίνει;
Μπορείς αν θες να τοβαλεις στην ψηλή σκάλα και να μη πατάει..ή να βγάλεις τα ροδακια και να είναι σταθερή ισαισα να παίζει μεχρι να κανείς μια δουλεια.
Όσο για τις τούμπες η δικιά μας έχει κάποιου τύπου ασφάλειες κάτω για να μη τουμπαρει!
Δεν διαφημιζω τώρα , μας τη φερΑν δώρο,αλλα δεν είναι να φοβάσαι κιόλας!

Καληνύχτα πάω να γρ´αψω προσκλητηρια και να κάνω μπάνιο!

Φιλια!

Fotini77


Η ψυχή της παρέας!
Η ψυχή της παρέας!
Mια χαρά ο μικρούλης Μαρία..δεν μας βόλεψε α κατέβουμε τελικά,αλλά αύριο παίζει έντονα να έρθουμε κέντρο.αν το θέλει ο καιρός και η μπουμπου μου..
Μαρία Κρήτη,υπάρχουν και τα βρεφικά τραμπολίνο,με πολλά παιχνιδάκια πάνω,που έιναι σταθερά,δεν κουνιούνται,έχουν αναπήδηση κ το μωράκι το χαίρεται πολυ..τουλάχιστον αρέσει πολύ στην δικιά μου..βέβαια κουράζεται στο μισάωρο η βαριέται,αλλά ίσα για να κάνεις μια δουλειά και να απασχοληθεί το παιδι είναι μια χαρά!Είναι βέβαια τσιμπημένα στις τιμούλες,άλλα χαλάλι της όλα!Καληνύχτα Smile

mamameli


Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Οκ!στείλε μου μήνυμα αν κατεβείτε!
Ο καιρός χθες και σήμερα δεν ήταν για βόλτα!
Αύριο οπωσδήποτε θα βγάλω τη μικρη γιατί κλαίει για βόλτα και δεν βόλεψε!
Φιλακια!

maria1984

maria1984
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Παίζει το forum στα δάχτυλα!
Κι εγω αυτη που εχω δει εχει απο κατω κατι ασφαλειες κ μου ειπαν οτι ειναι για να φρεναρει κ να μην την αφηνει να κατεβει σκαλοπατι...Τον αλλο μηνα που εχουμε εμβολιο θα ρωτησω τον γιατρο αν κ απ οτι μου ειπαν ειναι κ αυτος αρνητικος στο θεμα αυτο...Μια χαρα Μαρια ειναι ο μπεμπης στα κιλα κ στους ποντους...Εμενα οταν πιασει τα 7 κιλα θα κανω παρτυ μονο ποντους παιρνει ...Στο τραμπολινο που λες Φωτεινη την εβαλα κ εγω αλλα δεν ενθουσιαστηκε καθολου...

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 40]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης

 
  •  

Forumgreek.com | ©phpBB | Δωρεάν φόρουμ υποστήριξης | Αναφορά κατάχρησης | Πρόσφατες συζητήσεις